IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Polityka śmieciowa
sandwich
post pią, 18 kwi 2014 - 13:34
Post #141


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



Nie dzierżawi się dodatkowych pojemników. Miasto jest właścicielem jego śmieci(wszystkich) po opłaceniu podatku. Tak samo jak miasto jest właścicielem pojemników przed Twoim blokiem, a nie Ty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pią, 18 kwi 2014 - 13:48
Post #142


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Nieprecyzyjnie napisałem.
Składając deklarację podaje się ile osób zamieszkuje gospodarstwo domowe, więc jeśli ktoś podrzuca a dzieje się to nagminnie ( jak czytam w internecie) to znaczy, że zadeklarował ( ze względu na mniejszy koszt?) niższą liczbę mieszkańców niż jest w rzeczywistości.
Jeśli taka spółdzielnia ma jakąś liczbę pojemników to liczba ta nie przewiduje z pewnością delikwentów podrzucających śmieci - dlatego pewnie, żeby uniknąć przepełnienia śmietników zamyka je czasami na klucz.


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 21 kwi 2014 - 20:12
Post #143


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Bathurst @ pią, 18 kwi 2014 - 13:05) *
Jeśli delikwent nie mieści się ze swoimi śmieciami w pojemnikach jakie ma ustawione przy posesji to powinien wydzierżawić dodatkowy pojemnik i za to zapłacić.
Po drugie jeśli delikwent podrzucił śmieci do cudzego pojemnika to znaczy, że nie gromadzi ich zgodnie z ustawą - jaki byłby wtedy sens istnienia pojemników przy prywatnych posesjach?

Ale chyba lepiej że wyrzuca do śmietnika niż do lasu? Jak go opieprzysz to następnym razem wywali do rowu przy drodze.

Teraz się trochę zmieniło ale sam się kiedyś czaiłem jak ten pan. Jeżdżę na działkę na mazurach, bywam tam dwa tygodnie w roku więc za cholerę nie opłacało się wykupować pojemnik na cały rok a na krócej się nie dało. Więc nie chcąc wywalać do lasu czaiłem się i wywalałem swój worek na osiedlach...
Więc biorąc pod uwagę mój przypadek - gromadziłem śmieci zgodnie z ustawą płacąc za to, tyle, że 500km dalej. A jednak podrzucałem komuś. Bo wyobraź sobie jechać do domu 500km w lecie ze śmieciami w aucie.

Teraz trochę się zmieniło i można podpisać umowę na określoną ilość odbiorów i czaić się już nie muszę niemniej nie zawsze wszystko jest takie proste jak się wydaje, przecież za śmieci nie płaci się od ilości a pan przynajmniej ma na tyle przyzwoitości, że nie pozwala mu ona zaśmiecać miasta. Ta ustawa jakąś agresję wywołała w ludziach, pozamykali śmietniki, strażników niektórzy chcieli stawiać, a przecież najważniejsze w tym wszystkim jest to aby wyrzucić do kubła a nie na chodnik czy do rowu.

Ten post edytował vacu pon, 21 kwi 2014 - 20:14
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 21 kwi 2014 - 21:20
Post #144


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ pon, 21 kwi 2014 - 20:12) *
CYTAT(Bathurst @ pią, 18 kwi 2014 - 13:05) *
Jeśli delikwent nie mieści się ze swoimi śmieciami w pojemnikach jakie ma ustawione przy posesji to powinien wydzierżawić dodatkowy pojemnik i za to zapłacić.
Po drugie jeśli delikwent podrzucił śmieci do cudzego pojemnika to znaczy, że nie gromadzi ich zgodnie z ustawą - jaki byłby wtedy sens istnienia pojemników przy prywatnych posesjach?

Ale chyba lepiej że wyrzuca do śmietnika niż do lasu? Jak go opieprzysz to następnym razem wywali do rowu przy drodze.

Teraz się trochę zmieniło ale sam się kiedyś czaiłem jak ten pan. Jeżdżę na działkę na mazurach, bywam tam dwa tygodnie w roku więc za cholerę nie opłacało się wykupować pojemnik na cały rok a na krócej się nie dało. Więc nie chcąc wywalać do lasu czaiłem się i wywalałem swój worek na osiedlach...
Więc biorąc pod uwagę mój przypadek - gromadziłem śmieci zgodnie z ustawą płacąc za to, tyle, że 500km dalej. A jednak podrzucałem komuś. Bo wyobraź sobie jechać do domu 500km w lecie ze śmieciami w aucie.

Teraz trochę się zmieniło i można podpisać umowę na określoną ilość odbiorów i czaić się już nie muszę niemniej nie zawsze wszystko jest takie proste jak się wydaje, przecież za śmieci nie płaci się od ilości a pan przynajmniej ma na tyle przyzwoitości, że nie pozwala mu ona zaśmiecać miasta. Ta ustawa jakąś agresję wywołała w ludziach, pozamykali śmietniki, strażników niektórzy chcieli stawiać, a przecież najważniejsze w tym wszystkim jest to aby wyrzucić do kubła a nie na chodnik czy do rowu.


Następnym razem to dam temu panu chyba jakiś dobry koniak w podzięce, że nie wyrzucił do lasu angry2.gif
Ciekawe jakby tak odwrócić sytuację - podrzucić śmieci do kontenera stojącego przy domku jednorodzinnym - przecież i tak trafiają do kosza a nie do lasu. Byłoby ok?
Widzę i wcale nie jestem zaskoczony, że dalej pokutuje w umysłach PRL - jak gromadny śmietnik to znaczy niczyj - więc po jaki huk płacić skoro można kulturalnie podjechać i wyładować kilkanaście worów z odpadami. Jeszcze jakim EKO się jest przy tym - chronimy lasy przy okazji.


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 21 kwi 2014 - 22:29
Post #145


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Bathurst, spokojnie - niezależnie od tego, czy nikt nie dorzuci się do śmietnika pod Twoim blokiem, czy zrobi to jedna czy sto osób - nie będziesz (Ty ani żaden z pozostałych mieszkańców bloku) płacić więcej.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post wto, 22 kwi 2014 - 22:19
Post #146


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Leszek @ pon, 21 kwi 2014 - 22:29) *
Bathurst, spokojnie - niezależnie od tego, czy nikt nie dorzuci się do śmietnika pod Twoim blokiem, czy zrobi to jedna czy sto osób - nie będziesz (Ty ani żaden z pozostałych mieszkańców bloku) płacić więcej.

Ano właśnie, dlatego mnie dziwi to barykadowanie, i tak każdy musi płacić i nie zapłaci ani więcej ani mniej, właśnie po to jest ta ustawa, żeby zawsze płacić tyle samo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 23 kwi 2014 - 19:40
Post #147


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ wto, 22 kwi 2014 - 22:19) *
CYTAT(Leszek @ pon, 21 kwi 2014 - 22:29) *
Bathurst, spokojnie - niezależnie od tego, czy nikt nie dorzuci się do śmietnika pod Twoim blokiem, czy zrobi to jedna czy sto osób - nie będziesz (Ty ani żaden z pozostałych mieszkańców bloku) płacić więcej.

Ano właśnie, dlatego mnie dziwi to barykadowanie, i tak każdy musi płacić i nie zapłaci ani więcej ani mniej, właśnie po to jest ta ustawa, żeby zawsze płacić tyle samo.

No dobrze Panowie, jestem spokojny :-) Załóżmy, że nawet nie zapłacę więcej jak piszesz Leszku ( wrócę do tego jeszcze na koniec) i że Pan podrzucający śmieci też nie robi tego z chęci zaoszczędzenia paru złotych..... Tylko, że to nie powoduje, że mój gul jest mniejszy ( no, może ciutkę wink.gif )

...naprawdę Was to nie bulwersuje? Bo mnie tak - tak po prostu. Jeśli coś nie należy do mnie - w tym przypadku kubeł na śmieci to trzymam się od tego z daleka bo to nie moje i już. Tak po prostu. Czy to tylko kwestia mojego pieniactwa czy jednak chodzi o łamanie elementarnych zasad i moje oburzenie jest słuszne?

Druga sprawa - śmietniki są przewidziane na jakąś liczbę mieszkańców - jeśli zacznie z nich korzystać więcej osób niż jest przewidziane to śmieci przestają się mieścić w kontenerach i mamy syf na osiedlu ( przynajmniej do czasu przyjazdu śmieciarki) a jak wieje mocno to i śmieciarka z ekipą już też niewiele pomoże.

Trzecia sprawa - podrzucający śmieci ma gdzieś segregację bo i tak nie jest u siebie a jak zapewne wiecie, za odbiór nieposegregowanych odpadów płaci się więcej. Kto za to zapłaci?

No i na koniec kwestia kosztów. Nie jest wykluczone, że za jakiś czas np. na koniec roku, miasto przeanalizuje ilości śmieci wyrzucane przez poszczególnych odbiorców np. spółdzielnie i odpowiednio naliczy nowy podatek na przyszły rok. Albo wprowadzą dodatkową, płatną usługę za nadprogramowe śmieci.
Proponuję zrobić eksperyment i podrzucić śmieci komuś z domku jednorodzinnego - ciekawe, czy Wasz argument, że śmieci są wspólne i z tytułu podrzucenia nie zapłaci więcej udobrucha gospodarza smile.gif






--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sandwich
post śro, 23 kwi 2014 - 19:49
Post #148


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



Kosz na śmieci też nie jest Twój. Jest miasta, a ten pan podatki płaci miastu. Jeżeli by wam więcej śmieci wyszło, to miasto ma obowiązek zwiększyć w takim miejscu liczbę koszy( i nie ma prawa podwyższać komuś opłat).

Jeżeli miasto zrobi analizę, to nie na podstawie jednej spółdzielni, tylko całego miasta i wtedy obniży lub podwyższy. Wszystkim jednakowo. Obojętne, do którego śmietnika wywalisz, to bilans będzie taki sam.

Jedyny argument, który się trzyma kupy, to ten o segregacji, ale Ty nie widziałeś, co do czego pan wyrzuca. Tym trzeba było się zainteresować. Podejść i zapytać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 23 kwi 2014 - 19:59
Post #149


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Czy w Krakowie są inne reguły gry? Bo w artykule napisali, że opłata za śmieci zależy od ilości kubłów?

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9996...jecia,id,t.html


- Właścicielem odpadów komunalnych staje się gmina, ale w chwili, gdy znajdą się one w samochodzie firmy odbierającej odpady na zlecenie gminy - wyjaśnia Krystyna Paluchowska, rzeczniczka MPO.

PS. Sandwich - a walające się śmieci z przepełnionych kubłów nie są dla Ciebie argumentem?

Ten post edytował Bathurst śro, 23 kwi 2014 - 20:01


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 23 kwi 2014 - 23:16
Post #150


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Bathurst @ śro, 23 kwi 2014 - 18:59) *
Czy w Krakowie są inne reguły gry? Bo w artykule napisali, że opłata za śmieci zależy od ilości kubłów?


To każda gmina ustala na własną rękę, więc Kraków ma inne zasady niż Dąbrowa. U nas w nieruchomościach zamieszkałych płaci się stałą stawkę za osobę.

A co do podrzucania do domu jednorodzinnego - tu może być problem inny, mianowicie z zabudowy jednorodzinnej odpady są wywożone tylko raz w miesiącu, nie ma możliwości zwiększenia częstotliwości odbioru. Więc właściciel może się wkurzyć nie z powodu większego kosztu, a z powodu zapchania pojemnika.

I to może być w sumie przyczyną opisanego przez Ciebie podrzucania - może brakło miejsca, może śmieci były z kategorii mocno zapachowych, a do wywozu daleko?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post czw, 24 kwi 2014 - 06:32
Post #151


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ śro, 23 kwi 2014 - 23:16) *
I to może być w sumie przyczyną opisanego przez Ciebie podrzucania - może brakło miejsca, może śmieci były z kategorii mocno zapachowych, a do wywozu daleko?

Fajne podejście - u mnie śmierdzi to wywalę gdzie indziej - niech tam śmierdzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 24 kwi 2014 - 11:23
Post #152


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Ze śmietników przy blokach/budynków wielorodzinnych śmieci są wywożone 3x w tygodniu, myślę, że ten dzień czy dwa można przeżyć... Sam mieszkam w bloku, żeby nie było.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post czw, 24 kwi 2014 - 11:45
Post #153


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Mały77 @ czw, 24 kwi 2014 - 06:32) *
CYTAT(Leszek @ śro, 23 kwi 2014 - 23:16) *
I to może być w sumie przyczyną opisanego przez Ciebie podrzucania - może brakło miejsca, może śmieci były z kategorii mocno zapachowych, a do wywozu daleko?

Fajne podejście - u mnie śmierdzi to wywalę gdzie indziej - niech tam śmierdzi.



Powiedział człowiek, który w innym temacie chce strzelać do ludzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post czw, 24 kwi 2014 - 17:06
Post #154


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Kamil_ @ czw, 24 kwi 2014 - 11:45) *
Powiedział człowiek, który w innym temacie chce strzelać do ludzi.

I co to ma wspólnego ze śmieciami?
I wcale nie do ludzi, tylko do stadionowych bandytów ...

Ten post edytował Mały77 czw, 24 kwi 2014 - 17:13
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 24 kwi 2014 - 17:17
Post #155


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ czw, 24 kwi 2014 - 11:23) *
Ze śmietników przy blokach/budynków wielorodzinnych śmieci są wywożone 3x w tygodniu, myślę, że ten dzień czy dwa można przeżyć... Sam mieszkam w bloku, żeby nie było.


przeżyć można ale co to za życie smile.gif - przynajmniej przy moim osiedlowym śmietniku.

Wracając do tematu - faktycznie, przyczyną podrzucania śmieci może być mała częstotliwość odbierania ich przez gminę. Rozmawiałem dzisiaj w pracy z kilkoma znajomymi, którzy mieszkają w domkach jednorodzinnych i po przedstawieniu im sytuacji o której sobie tutaj dyskutujemy właśnie jako przyczynę stanu rzeczy wskazywali problem z odbiorem śmieci.

Więc powstaje pytanie dlaczego tak jest? Gdyby zadeklarowali większą liczbę mieszkańców to śmieciarka przyjeżdżała by częściej? Nie zdążyłem dopytać - praca....

Ten post edytował Bathurst czw, 24 kwi 2014 - 17:18


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 24 kwi 2014 - 19:24
Post #156


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Bathurst @ czw, 24 kwi 2014 - 16:17) *
Więc powstaje pytanie dlaczego tak jest? Gdyby zadeklarowali większą liczbę mieszkańców to śmieciarka przyjeżdżała by częściej?


Nie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ko ko
post pią, 25 kwi 2014 - 08:58
Post #157


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Dołączył: czw, 06 lut 14
Nr użytkownika: 5,326
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ czw, 24 kwi 2014 - 19:24) *
CYTAT(Bathurst @ czw, 24 kwi 2014 - 16:17) *
Więc powstaje pytanie dlaczego tak jest? Gdyby zadeklarowali większą liczbę mieszkańców to śmieciarka przyjeżdżała by częściej?


Nie.



Ale zawsze mogą wykupić większy pojemnik na śmieci co wiąże się tylko z jednorazową opłatą za zakup takiego śmietnika...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post nie, 07 cze 2015 - 18:47
Post #158


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen




Nie wiem kto wymyślił te pojemniki ale wymyślić można każdą głupotę. Ale tego co zadecydował, że te pojemniki będą w użytku w DG skazałbym na dożywotnie czyszczenie tych kubłów, co weekend 2 x po 8 godzin, od śmietnika do śmietnika. Wyglądają pskudnie nawet jak są nowe ale to nic bo bardzo szybko się brudzą dzięki czemu wyglądają jeszcze gorzej, do szkła nie wrzucę większego słoika bo otwór za mały, do papieru gazety trzeba wrzucać pojedynczo również z uwagi na rozmiar otworu, na plastik natomiast pan mądry projektant wymyślił przewiewny siatkowy pojemnik dzięki czemu wrzucone do niego reklamówki radośnie fruwają potem po okolicy. No i to nieszczęsne niedomykanie od spodu błe :/ Do tego miasto chyba nie udźwignęło ciężaru wywozu bo obok mojego bloku pojemnik na plastik jest stale przepełniony jak na fotce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JanekS.
post nie, 07 cze 2015 - 19:15
Post #159


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 106
Dołączył: pon, 26 gru 11
Nr użytkownika: 4,888
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ nie, 07 cze 2015 - 19:47) *

Nie wiem kto wymyślił te pojemniki ale wymyślić można każdą głupotę. Ale tego co zadecydował, że te pojemniki będą w użytku w DG skazałbym na dożywotnie czyszczenie tych kubłów, co weekend 2 x po 8 godzin, od śmietnika do śmietnika. Wyglądają pskudnie nawet jak są nowe ale to nic bo bardzo szybko się brudzą dzięki czemu wyglądają jeszcze gorzej, do szkła nie wrzucę większego słoika bo otwór za mały, do papieru gazety trzeba wrzucać pojedynczo również z uwagi na rozmiar otworu, na plastik natomiast pan mądry projektant wymyślił przewiewny siatkowy pojemnik dzięki czemu wrzucone do niego reklamówki radośnie fruwają potem po okolicy. No i to nieszczęsne niedomykanie od spodu błe :/ Do tego miasto chyba nie udźwignęło ciężaru wywozu bo obok mojego bloku pojemnik na plastik jest stale przepełniony jak na fotce.



nie wiem czy tez to zauwazyles, ale te pojemniki na papier rozwalaja menele , ktorzy od spodu wyciagaja zawartosc, aby potem sprzedac w skupie. Jezeli chodzi o pojemniki na butelki - na poczatku otwory miale gumowe zabezpieczenie, ale zostale one usuniete rowniez przez meneli , ktorzy siegaja bo butelczyny zwrotne po piwie. TU JEST MEGA PROBLEM!

a pojemniki na plastik to juz typowy niewypal, pewnie produkuje je jakis pociotek rzadzacego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post nie, 07 cze 2015 - 20:39
Post #160


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(JanekS. @ nie, 07 cze 2015 - 20:15) *
a pojemniki na plastik to juz typowy niewypal, pewnie produkuje je jakis pociotek rzadzacego.

a czy to czasem nie zarządca nieruchomości odpowiada za pojemniki na odpady?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 10 kwiecień 2024 - 08:00
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza