IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Stacje benzynowe
you
post sob, 10 kwi 2004 - 19:42
Post #1


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: sob, 10 kwi 04
Nr użytkownika: 73



Kto pozwoliŁ budowaĆ nowĄ stacjĘpaliw na Redenie. Czy potrzebne sĄ dwie stacje w odlegŁoŚci 200 m od siebie ? nie sĄdzĘaby z tego powodu spadŁy ceny paliw w DĄbrowie lub odczuwalnie wzrosŁa liczba miejsc pracy. W zeszŁym roku po szumie zrobionym przez mieszkańcÓw budowĘwstrzymano. Teraz podobnĄ taktykĄ jak budowano Leader Price zaczĘto budowĘstacji. Cichutko przed ŚwiĘtami ogrodzono teren wywieszono tabliczkĘi czekajĄ aŻ ludziom przejdzie zŁoŚĆ przez ŚwiĘta. Tak samo Leader Price'a w sobotĘraniutko powycinali drzewa ogrodzili, zaczem ludzie mogli gdziekolwiek zaprotestowaĆ byŁo po wszystkim. Teraz bĘdĘmiaŁ wspaniaŁe widoki z okien z jednej stacja BP, z drugiej nowa jeszcze nie wiem jaka. Wiaterek z lewej smrÓd BP, z prawej nowej stacji.
DziĘkujĘTalkowski, tylko niech nie mÓwi Że to nie on na tablicy jest numer zezwolenia z roku 2004!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
8 Stron V   1 2 3 > »   
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 19)
pozdrawiam
post sob, 10 kwi 2004 - 23:17
Post #2


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No co do tego czy centrum dg jest parkiem narodowym czy nie to nie mam ochoty siĘkŁÓciĆ.

A co do reszty to twoja wypowiedz niestety nie ma nic wpÓlnego z panujĄcĄ rzeczywistoŚciĄ. Nigdy nie myŚlaŁem Że przyjdzie mi tala broniĆ. Ale tak naprawde to on za wszelkĄ cene chciaŁ zapobiec tej inwestycji ale nie z powodu widokÓw z okna tylko przez pewnĄ firme na l ktÓra ma duŻe wpŁywy w um. Nawet lipczyka podaŁ do prokuratury za sprzedaŻ gruntÓw pod stacje i market. Tylko on nie miaŁ akurat nic wpÓlnego z tym i sprawa zostaŁa umorzona bo to grunty loklatora a nie um.


A tak naprawde to tal nic nie mÓgŁ zrobiĆ -- tylko takim mieszkańcom jak ty wciska Że ma coŚ do powiedzenia w sprawach inwestycji. JeŚli budowa jest zgodna z planem zagospodarownia to nie ma Żadnego sposobu na jej powstrzymanie i negatywne decyzje um tu nic nie zmieniajĄ. Inne prawo dotyczy tylko duŻych hipermarketÓw ( ale tu chyba nawet dĄbrowski real siĘnie zalicza )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post nie, 11 kwi 2004 - 22:06
Post #3


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



A ja tam jestem za budowa stacji. Kolejna inwestycja, pare miejsc pracy i moze powstanie jakas fajna restauracja przy tej stacji ? moze pizza hut ? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 11 kwi 2004 - 23:08
Post #4


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No ja tez jestem za budową. Z tego co wiem to ma powstać tam statoil. Ale dyskusja o parku narodowym dąbrowa górnicza a procedurami dotyczącymi takiej budowy to 2 różne sprawy.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 10:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post nie, 11 kwi 2004 - 23:15
Post #5


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Pizza Hut??? Marzenia... To bedzie jakas fajna stacja, ale bez przesady. Tam jest za mało miejsca. Stacja ze sklepem nocnym, moze w srodku jakis Fast Food i tyle. Ale ja jestem zadowolony.
:) :) :)
Pewnie co innego bym mówił jakby mi to budowali pod domem.

Ale cóż głowna arteria Miasta sie rozwija...

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 10:46
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post śro, 14 kwi 2004 - 11:05
Post #6


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



Wczoraj wracajĄc wieczorkiem poszedŁem sie upewniĆ czy tam faktycznie ma powsatĆ stacja paliw no i niestety to prawda, nazwisko projektanta pozostawiam bez komentarza. OgÓlnie to totalna klapa z tĄ stacjĄ i nie bardzo pojmuje jak do tego mogŁo dojŚĆ, ale tak juŻ jest, w kaŻdym razie co z przystankiem, bo przesunĄĆ siĘgo nie da, a przecierz tak przy stacji to naprawde nie miŁo. Jak do tej pory to cieszyŁem siĘ, Że nie mieszkam w mieŚcie w ktÓrym sĄ powietrze w 90% to spaliny (mimo huty itp.), ale teraz widaĆ bĘde musiaŁ siĘprzyzwyczaiĆ do przemiŁego zapachu stoiĄc na przystanku. A jak by jeszcze miaŁa tu powstaĆ jakaŚ pizza hut to juŻ total Śmietnik, dajcie spokÓj, ŻreĆ takie ochŁapy, wĄchaĆ spaliny i niuchnĄĆ sobie benzyny, jeszcze zrobiĆ zakupy w pobliskim sklepie wielkopowierzchniowym i prosto do grabaŻ (tuŻ obok), a dalej to prosto alejami, gdzie jeden koleŚ caŁe Życie mieszkaŁ naprzeciw cmentarza, a teraz mieszka naprzeciw wŁasnego domu. nara i pozdrawiam wszystkich zwolennikÓw tej stacji. "szkoda Życia"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post śro, 14 kwi 2004 - 11:43
Post #7


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



Acha jeszcze informacja dodatkowa: teren na którym powstaje stacja nie należy do SM "Lokator" tylko najprawdopodobniej do gminy, ale tego już pewien nie jestem.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 10:47
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 14 kwi 2004 - 14:08
Post #8


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Picaro uŻywaj jakiŚ argumentÓw a nie lej wode. Co to znaczy ze gdzieŚ jest 90% spalin, albo gdzie tam jest ten wielkopowierzchniowy sklep????????

Ps czy wy byliŚcie kiedyŚ na stacji benzynowej - przestańcie wypisywaĆ Że tam Śmierdzi benzynĄ. KaŻdy nowoczesny dystrybutor jest wyposaŻony w pochŁaniacz oparÓw tak wiec woń benzyny nie ma prawa wydostaĆ siĘpoza obrĘb stacji.

I wiem co pisze - mam znajomego na syberce. Mieszka 20 metrÓw od esso. Tam tez wszyscy protestowali itp. No a stacje i tak wybudowali a teraz to nikomu juŻ nie przeszkadza bo okazaŁo siĘŻe te opowieŚci o oparach benzyny to jakieŚ fanaberie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 14 kwi 2004 - 14:09
Post #9


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



A co do terenu to on już dawno nie należy do gminy ani do SM tylko do prywatnego inwestora.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 10:47
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post wto, 20 kwi 2004 - 11:17
Post #10


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



No i powoli zaczyna siĘrobiĆ afera ...

Mieszkańcy DĄbrowy nie chcĄ drugiej stacji paliw przy ul. KrÓlowej Jadwigi

Mieszkańcy blokÓw w centrum DĄbrowy GÓrniczej nie chcĄ, by pod oknami wybudowano im drugĄ stacjĘpaliw. Jednak protesty na nic siĘzdadzĄ. - UrzĘdnicy twierdzĄ, Że nie jesteŚmy stronĄ w tej sprawie - mÓwiĄ ludzie.


WieŚĆ o budowie stacji paliw na placu przy ul. KrÓlowej Jadwigi w DĄbrowie GÓrniczej krĄŻyŁa wŚrÓd okolicznych mieszkańcÓw od kilku lat. - PodpisaliŚmy zbiorowy protest, rok temu przyjechaŁa do nas nawet telewizja. MyŚleliŚmy, Że bĘdzie spokÓj, aŻ tu nagle dwa dni przed ŚwiĘtami wjechaŁy spychacze i zaczĘŁy kopaĆ doŁy - opowiadajĄ emerytki pod blokiem przy ul. Korczaka 1. Na jednĄ stacjĘpatrzĄ juŻ z okien. Teraz po drugiej stronie budynkÓw wyrasta kolejna. - Nikt mieszkańcÓw nie pytaŁ o zdanie. Nikogo nie obchodzi, co ludzie myŚlĄ - kwituje Iwona Dorobisz i wspomina, jak Ładnie byŁo na skwerze, w ktÓrego miejscu rozciĄga siĘdziŚ brukowany parking i ogrodzona stacja paliw w budowie.

- NapisaŁam skargĘdo wydziaŁu urbanistyki i architektury UrzĘdu Miejskiego. DostaŁam odpowiedĹş, Że nie jesteŚmy stronĄ i inwestor moŻe budowaĆ - mÓwi Krystyna Gajek.

LesŁaw Jakubik, zastĘpca naczelnika wydziaŁu urbanistyki i architektury UM w DĄbrowie: - Decyduje odlegŁoŚĆ inwestycji od budynkÓw mieszkalnych, a ta jest wystarczajĄca. Natomiast lokatorzy blokÓw przy ul. Korczaka rzeczywiŚcie nie mogĄ byĆ stronami postĘpowania. Ich interesy mogŁaby reprezentowaĆ spÓŁdzielnia mieszkaniowa, jednak nie podnosiŁa zarzutÓw - tŁumaczy Jakubik. Dodaje, Że nowoczesna stacja paliw musi speŁniaĆ tak wyŚrubowane normy ochrony Środowiska, Że nie bĘdzie dla mieszkańcÓw dokuczliwa.

- W Unii Europejskiej taki skandal by nie przeszedŁ! Robotnicy uwijajĄ siĘtak, jakby chcieli zdĄŻyĆ przed 1 maja - mÓwiĄ mieszkańcy. Jednak LesŁaw Jakubik zaprzecza, by z datĄ wejŚcia Polski do UE zmieniaŁo siĘprawo o zagospodarowaniu przestrzennym, budowlane i o ochronie Środowiska.

Zdesperowani dĄbrowianie zawieĹşli pismo "ostatniej szansy" do prezydenta miasta i niecierpliwie czekajĄ na odpowiedĹş.

- Decyzja o pozwoleniu na budowĘstacji paliw przy ul. KrÓlowej Jadwigi jest ostateczna - powiedziaŁa nam wczoraj Lucyna StĘpniewska, rzeczniczka dĄbrowskiego UM. - Inwestor do wniosku o pozwolenie na budowĘprzedstawiŁ raport o oddziaŁywaniu na Środowisko, w ktÓrym okreŚliŁ wszelkie parametry: haŁas, zanieczyszczenia Środowiska itp. Ma obowiĄzek wykonania ekranu akustycznego od strony zabudowań. Stacja ma byĆ nowoczesna i speŁniaĆ wszelkie wymogi ochrony Środowiska. Przy odbiorze inwestycji uczestniczyĆ bĘdĄ przedstawiciele wydziaŁu ochrony Środowiska, sanepidu, straŻy poŻarnej, Inspekcji Handlowej i jeŻeli stwierdzĄ jakiekolwiek uchybienia bĄdĹş niezgodnoŚci z normami ochrony Środowiska, inwestor nie uzyska zgody na uŻytkowanie obiektu - zapewnia StĘpniewska.



Gazeta Wyborcza


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 20 kwi 2004 - 16:29
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Tak juz nic nie poradza, stacja powstanie i kropka, nawet z tego tekstu wynika ze Talkowski sie na to zgodzil. A i jak zwykle najwiecej krzycza stare babcie itd wink.gif

A tak swoja droga to ta fotka jest masakryczna, taki pijaczyna na fotce hehe wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 20 kwi 2004 - 17:13
Post #12


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



No fotka jest super. Maksymalnie zachęca do odwiedzenia NASZEGO miasta. Brawo dla fotoreportera - może coś wygra na World Press Photo
tongue.gif

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 10:52
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 22 kwi 2004 - 01:13
Post #13


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No fota jak i caŁy artykuŁ jest super. Zastanawiam czemu nasza prasa a w szczegÓlnoŚci gw zamiast wyjaŚniaĆ jakieŚ sprawy jeszce je zaciemnnia.

Czemu publikuje sie jakieŚ herezje dewotek o UE i o pismach ostaniej szansy ktÓre i tak nie mogĄ nic zmieniĆ. JuŻ mam dosyĆ czytania Że inwestycje powstajĄ szybko bo ktoŚ chce przed czymŚ zdĄŻyĆ itp albo Że telewizja byŁa to nie wybudujĄ.

A w artykule nie ma podstawowych faktÓw. Co to za stacja, na jakiej podstawie prawnej uzyskuje siĘtakie pozwolenie na budowe, co mogĄ zrobiĆ a czego nie organy miejskie w tej sprawie a juŻ nie wspomne Że moŻe inwestora poprosimy o wypowiedĹş. Ale oczywiŚcie ewentualnymi stratami firmy budujĄcej stacje z tytuŁu wstrzymania budowy nikt siĘnie przejmuje.

I tak pisze siĘtakie bzdury tylko Żeby makulature zadrukowaĆ i sprzedaĆ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 16 cze 2004 - 13:44
Post #14


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Zza ogrodzenia widaĆ, Że budowa dobiega końca i pozostaŁy jeszcze prace wykończeniowe, ale ciekawi mnie teraz co z przystankiem ? bo chyba nie bedzie staŁ miedzy dystrybutorami paliwa?? bo od przystanku do dystrybutorÓw bedzie dosŁownie max. 10 metrÓw, sĄdze Że tam na Redenie trzeba to dokŁadnie poukŁadaĆ i przystanek przesunĄĆ, ale.... nie tam gdzie byŁ wczesniej przez jakis czas , tylko w strone Fiata w pobliŻe przejŚcia podziemnego. 8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 16 cze 2004 - 18:01
Post #15


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Cos mi sie obiło o uszy że mają tam postawić ekran a przystanek ma zostac w tym samym miejscu --- ale to informacje niesprawdzone

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 10:53
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 15 lip 2004 - 19:52
Post #16


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



od dawna juz wiadomo ze to Slovnaft a nie Statoil (nie mozna bylo tego tu napisac tongue.gif) zobaczcie www.slovnaft.pl -sa aktualne cenniki z innych stacji w Polsce. Ciekawe jakie ceny beda u nas moze jakas konkurencja wreszcie bo ceny paliw w DG dosyc wysokie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post pon, 19 lip 2004 - 14:56
Post #17


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



No i stacja jest juŻ na ukończeniu, co najwyzej jeszcze kilka dni minie, zanim jĄ otworzĄ. SLOVNAFT , a w niej Myjnia i Sklep (pewnie 24h). CaŁkiem Ładnie wyglĄda i w nocy bardzo dobrze oswietlona, a przy okazji zasŁania Leader Price'a :) Szkoda ze FIAT ktÓry jest obok nie jest juŻ w nocy tak oŚwietlony jak dawniej, wtedy byŁaby to caŁkiem ciekawa okolica 8)

Ciekawe jak zostanie rozwiazany problem z przystankiem ??? KtÓry obecnie stoi w odlegŁosci okoŁo 5-7 metrÓw od dystrubutorÓw paliwa na stacji. 8) WedŁug mnie powinien byĆ przesuniĘty w strone przejscia podziemnego na Redenie, wtedy ludzie podŚwiadomie , majac blisko przejŚcie chodziliby przez nie , a nie biegali przez droge, a pr4zy ojkazji powinno sie dĄzyĆ do tego aby przystanki tramwajowe i autobusowe (po obydwu stronach ) zlokalizowane powinny byĆ w bliskiej od siebie odlegŁoŚci i jak najbliŻej przejscia podziemnego, ktÓre wŁasnie po to zostaŁo zrobione aby usprawnic i daĆ bezpieczeństwo pieszym :idea:

A nie tak jak mamy teraz, Że jak ktos chce przejsc z przystanku z jednej strony na drugĄ musi isc 150m do przejscia , a pozniej spowrotem 150m po 2 stronie drogi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post pon, 19 lip 2004 - 15:25
Post #18


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



QUOTE(klocek)
A nie tak jak mamy teraz, że jak ktos chce przejść z przystanku z jednej strony na drugą musi isc 150m do przejscia, a pozniej spowrotem 150m po 2 stronie drogi


Słuszna uwaga Klocek, lokalizacja przystanków autobusowych na Redenie jest beznadziejna, zwłaszcza jeżeli jako punkt odniesienia weźmiemy przejście podziemne lub pasy na światłach koło targu.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 10:54


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 21 lip 2004 - 19:00
Post #19


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Slovnaft juz otawrty. Ceny na dzien dzisijeszy identyczne jak w Jet'cie i kilka groszy taniej niz w BP. Ciekawe keidy ja dolacza na stronie www.slovnaft.pl O Bedzinie pisali ze juz otwarta na stronei a nei dolaczyli na liste. A teraz w Zawierciu otwarto tez. Niezla ofensywa teraz -do tej pory malutko tych stacji bylo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 25 lip 2004 - 15:46
Post #20


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Atakuja chlopaki rynek polski, bo stoi za nimi wegierski MOL. A wiadomo przeciez, ze MOL ma rowniez chrapke na polskiego ORLENA (ale poki co to mamy nowa komisje sledcza :)). Kto wie, moze za kilka lat w Polsce beda praktycznie tylko stacje MOL'a ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:14
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza