IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> wielka awaria prądu w DG
:)
post nie, 21 lis 2004 - 14:42
Post #1


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



zgŁaszac sie kto nie mial pradu :idea: w piĄtek wieczorem. Na pewno nie bylo na Morcinka, Tysiaclecia, Manhattanie(nie wiem czy na calym), polowie Redenu, Dziewiatym... No i wogole w strone Golonoga tez byla ciemnosc. Ciekawie to wygladalo ciemno i na ulicach, nie dzialajaca sygnalizacja itp :wink: Do tego doszly problemy z sieciami komorkowymi.
No i ciekawe w ktorym miejscu sie to stalo i czym spowodowane
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post nie, 21 lis 2004 - 15:15
Post #2


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Na mydlicach tylko mruglo przez 5 sekund bylo ciemno wszedzie, ale chyba na mydle maja jakies wlasne generatory po po 5 sekundach dalej cieszylismy sie swiatloscia laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 21 lis 2004 - 18:30
Post #3


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Na Kasprzaka tez z godzinke pradu nie bylo (dobrze, ze mam kompa na baterie hehe wink.gif. Podobno cosik pierdolnelo w elektrownii Lagiszy i dlatego cala Dabrowa pradu nie miala. Tramwaje to podobno do rana nie jezdzily... Jak w sredniowieczu laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 21 lis 2004 - 18:32
Post #4


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Ej, a moze to byl jakis sabotaz ? Albo moze Talkowski rachunku za prad dla miasta nie zaplacil ??
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 21 lis 2004 - 22:18
Post #5


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



a ja nie mialem pradu przez prawie 3 h. My mamy prĄd z BĘdzińskiego ZakŁadu Elektroenergetycznego (na skraju BĘdzina w pobliŻu Żylety), http://www.bze.com.pl Nie wiem na 100% ale chyba Łagisza (PoŁudniowy Koncern Energetyczny) nie ma z BZE nic wspÓlnego albo i siĘmylĘ. Ale wtedy gdzie wĘdruje prĄd z rozpadajĄcej siĘ(sŁyszaŁem ze to jest wielka ruina) Łagiszy... do wielkich zakŁadÓw? hmm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post pon, 22 lis 2004 - 09:10
Post #6


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Ja nie miaŁem Średniowiecza, miaŁem romantyzm - obiadokolacjĘjadŁem przy Świeczkach a nie pochodniach... biggrin.gif Chyba zorganizujĘsobie lampĘnaftowĄ, bĘdĘmiaŁ pozytywizm - jakby co!
MiŁo byŁo przez chwilĘ- nic nie gra, oŁTVarz ciemny, cisza... I tylko UPS cichuitko pika, Że mu sztrumu zabrakŁo. MoŻe jednak Średniowiecze?
(stary GoŁonÓg, pĄdu nie byŁo przez okoŁ 1:20)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jashi
post wto, 23 lis 2004 - 13:47
Post #7


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 162
Dołączył: wto, 19 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza (CENTER)
Nr użytkownika: 9



Brak prĄdu to dobra rzecz!!. CzŁowiek odrywa sie od codziennoŚci, wszystkie urzĄdzenia elektroniczne odchodzĄ w zapomnienie, zbliŻamy siĘdo rodziny, wraca patriotyzm..., staruszkowie wspominajĄ 20-ty stopień zasilania, ehh...
U mnie awarii nie byŁo i dobrze bo na kompie robiŁem cuda Jakby mi sie co trchŁo to hu***.
Moja mam znÓw by narzekaŁa, Że jej sie wszystko w lodÓwce rozmrozi, a mÓj stary by wyszedŁ z domu bo TV nie dziaŁa.
A ja bym siedziaŁ i siĘrelaksowaŁ przy blasku Świec, falujĄc myŚlamiprzemierzaŁbym caŁy swiat...


--------------------
Naprzód do walki o wysokie urodzaje, o rozkwit rolnictwa ! Do walki o szczęście i dobrobyt narodu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post śro, 24 lis 2004 - 14:26
Post #8


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



A ja miaŁem imprezĘw barze przy Świecach (40 min) PadŁy transforamtory na Jamkach, POdlesiu i Szopena.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post czw, 25 lis 2004 - 07:02
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



:)+-->
QUOTE(:))

No i ciekawe w ktorym miejscu sie to stalo i czym spowodowane[/quote]

Ja mialem szczĘŚcie / nieszczĘŚcie pracowaĆ w piĄtek na druga zmianĘw energetyce i mogĘkilka sŁÓw powiedzieĆ :)

ZaczĘŁo siĘo godz. 14:28 kiedy to na linii 110kV Łagisza-GoŁonÓg wiatr poŁamaŁ sŁup na wysokoŚci Parku Zielona. Ale to jeszcze nie spowodowaŁo kŁopotÓw. GoŁonÓg i Podlesie sĄ zasilane tez od strony Jamek przez Podlesie. Zaraz potem stwierdzono na stacjach GoŁonÓg i Podlesie brak jednej fazy. Zlokalizowano na stacji Podlesie zerwany przewÓd. Tym razem dla bhp usuniĘcia tego uszkodzenia trzeba byŁo z premedytacjĄ wyŁĄczyĆ w Jamkach liniĘPodlesie. Przerwa w dostawie energii dla odbiorcÓw stacji GoŁonÓg i Podlesie trwaŁa od 17:47 do 19:08. Na stacjach Łagisza, Jamki i Szopena nie byŁo zakŁÓceń. OczywiŚcie byŁo caŁe mnÓstwo kŁopotÓw na sieci niskiego napiĘcia, ale to raczej o charakterze lokalnym.

Elektrownia Łagisza faktycznie nie ma nic wspÓlnego z BZE. Nowoczesna to ona nie jest, ale pÓki co energia przez niĄ produkowana speŁnia wszystkie wymagane parametry.

:)+-->
QUOTE(:))
Ale wtedy gdzie wĘdruje prĄd z rozpadajĄcej siĘ(sŁyszaŁem ze to jest wielka ruina) Łagiszy... do wielkich zakŁadÓw? [/quote]

Proste :) BZE kupuje energiĘod elektrowni przesyŁa jĄ do obiorcÓw i sprzedaje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post czw, 25 lis 2004 - 10:02
Post #10


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Dobrze miec elektryka w teamie. Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Choc raz cos wyjasnilismy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 25 lis 2004 - 18:10
Post #11


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(bzenek)
Proste :) BZE kupuje energiĘod elektrowni przesyŁa jĄ do obiorcÓw i sprzedaje :)


tez bralem taka ewentualnosc pod uwage :) dzieki za tak dokladne wyjasnienia :)
a u mnie pradu nie bylo juz od 16.30 przez okolo 3 h. A najciekawsze ze jakos dziwnie padla jedna linia akurat moja a dookola wsyzscy mieli a dopiero wlasnie za godzine innym tez padlo.
PS. tylko czy sie cieszyc ze mamy prad z Łagiszy bo bez inwestycji ile jeszcze ona lat pociagnie bez jakiejs wkoncu powaznej awarii. Podobno od srodka to jest jedna naprawde straszna ruina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pią, 26 lis 2004 - 06:54
Post #12


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



:)+-->
QUOTE(:))
  a u mnie pradu nie bylo juz od 16.30 przez okolo 3 h. A najciekawsze ze jakos dziwnie padla jedna linia akurat moja a dookola wsyzscy mieli a  dopiero wlasnie za godzine innym tez padlo.[/quote]

OkoŁo 16:30 ujawniŁ siĘwŁaŚnie brak jednej fazy na stacjach GoŁonÓg i Podlesie. Fantazja projektantÓw budynkÓw (sposÓb poprowadzenia przewodÓw w budynkach i miĘdzy blokami) spowodowaŁa, Że nawet w poszczegÓlnych klatkach schodowych jedne mieszkania miaŁy ŚwiatŁo a inne nie. A potem, jak pisaŁem wyŁĄczono wszystkim. Inna sprawa, Że byŁo teŻ sporo uszkodzeń na niskim napiĘciu.

:)+-->
QUOTE(:))
PS. tylko czy sie cieszyc ze mamy prad z Łagiszy bo bez inwestycji ile jeszcze ona lat pociagnie bez jakiejs wkoncu powaznej awarii. Podobno od srodka to jest jedna naprawde straszna ruina.[/quote]

NaprawdĘtrudno wyobraziĆ sobie kataklizm, ktÓry zatrzymaŁby pracĘcaŁej elektrowni. Wbrew pozorom ciĄgi technologiczne wielokrotnie siĘtam rezerwujĄ. A nawet gdyby, to dla odbiorcy końcowego nie powinno mieĆ to znaczenia. UkŁad sieci 220kV i 110kV pozwala na wprowadzanie dowolnych kombinacji poŁĄczeń oraz zasilanie z innych elektrowni. A tych jest trochĘw okolicy: JaworznoII, Jaworzno III, EC BĘdzin, EC Katowice, EC ChorzÓw, Siersza, EC Nowa. W razie czego moŻna zestawiĆ poŁĄczenia sieciĄ 400kV z elektrowniĄ BeŁchatÓw i Rybnik. I tak siĘrobi prawie kaŻdego dnia z rÓŻnych groĹşnych i niegroĹşnych powodÓw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 26 lis 2004 - 10:49
Post #13


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



teraz to dopiero wyjasnilismy :) i to nie tylko cytujac artykuly jak zazwyczaj :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 25 lis 2005 - 17:28
Post #14


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE([img)
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/grafika/lgDZ.gif[/img]]
PÓŁ DĄbrowy bez prĄdu

PiĄtek, 25 listopada 2005r.

Blisko poŁowa liczĄcej ponad 120-tys. mieszkańcÓw DĄbrowy GÓrniczej zostaŁo dzisiaj przed poŁudniem pozbawionych prĄdu. Bez prĄdu pozostawaŁa duŻa czĘŚĆ miasta, w tym centrum.

PrzyczynĄ byŁa awaria - rano na sieĆ spadŁ przewÓd odgromowy, uszkadzajĄc dwie linie wysokiego napiĘcia. Nie dziaŁaŁy cztery stacje transformatorowe.

TuŻ przed poŁudniem przywrÓcono zasilanie wiĘkszoŚci odbiorcom.

- NaszeMiasto.pl


ja tez nie mialem od ok. 9:30 do 11.55 ale nie wiedzialem ze awaria miala takie rozmiary.
A w artykule jak zawsze musieli cos skopac - tym razem zabrali nam sporo mieszkancow wink.gif W DZ nie ma artykulu bez bledow - ale niezly burak musi tam rzadzic i placic za prace takim lajzowatym "dziennikarzynom" laugh.gif

PS. Znowu przypomnialo mi sie zaginiecie bzenka - ale Misiek sie odnalazl wiec moze i On rowniez kiedys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post pią, 25 lis 2005 - 18:23
Post #15


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



Przez tĄ awariĘnie mogŁem sobie zrobiĆ na Śniadanie tostÓw, ale Śledzik w sosie pomidorowym teŻ byŁ w dechĘ biggrin.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post pią, 25 lis 2005 - 18:24
Post #16


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Ja tez nie mialem pradu. Fajna akcja byla w osrodku egzaminacyjnym na prawko, gdy z placu mozna wyjechac poprzez brame ktora otwiera sie tylko elektrycznie! biggrin.gif Wszyscy czekali na swoja kolej po wlaczeniu pradu Tramwaje tez staly, ogolnie fajnie bylo, nawet chleba sie nie dalo kupic w sklepie bo kasy tez na prad i nie ma jak reszty wydac biggrin.gif

Nie potrzebni nam sa terroroysci tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 27 lis 2005 - 17:36
Post #17


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



A zauwazyliscie, ze tegoroczna awaria wystapila praktycznie w rocznice poprzedniej? Nowa swiecka tradycja w naszym miescie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 21 wrz 2014 - 21:31
Post #18


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Odkopuję staroć, prawdziwa archeologia wink.gif

Mamy blackout, a nie jeden chyba wkurzony bo mecz

Dzisiejsze przerwy w dostawie energii elektrycznej
Daty Godziny Szczegóły
2014-09-21
20:41 - 22:00 Dąbrowa Górnicza Centrum, Gołonóg, Reden, Korzeniec, Sztaszic, Piekło
2014-09-21
21:22 - 22:00 Dąbrowa Górnicza Gołonóg, Reden
2014-09-21
21:23 - 22:00 Dąbrowa Górnicz Centrum, Reden


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 21 wrz 2014 - 21:33
Post #19


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Na Kasprzaku na szczęście prąd jest smile2.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post nie, 21 wrz 2014 - 21:48
Post #20


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Manhattan ogląda finał laugh.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:49
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza