IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

11 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dąbrowa biega
Karolyfer
post wto, 19 lut 2008 - 20:47
Post #21


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 55
Dołączył: śro, 12 gru 07
Skąd: IX
Nr użytkownika: 944
Płeć: Mężczyzna
GG: 5855609 status gadu-gadu
Tlen: zskywalker@o2.pl status tlen



Cholera, szkoda że można startować dopiero od 18-tki, mam nadzieję że za rok też będzie i oby po 7 kwietnia wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 05 mar 2008 - 15:26
Post #22


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Biegacze na start

Wszystkich miłośników biegania, rekreacji i aktywnego wypoczynku zapraszamy 16 marca do Parku Zielona na Masowy Bieg Przełajowy o Paterę "Dziennika Zachodniego" i Śląskiego TKKF.

Startujemy o godz. 11.00. Zapisy uczestników od godz 9.00 do 10.45 w biurze zawodów.

Impreza, która jest częścią ogólnopolskiej akcji „Bieg po zdrowie” ma na celu popularyzację aktywnych form spędzania wolnego czasu. Uczestnicy biegu zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych, dla których przygotowano trasy o odpowiednich dystansach. Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt do organizatora:
(032) 261 20 10- Centrum Sportu i Rekreacji
www.csir.pl


Na stronie snf (51).gif CSiR jest elektroniczny formularz zgłoszeniowy do półmaratonu.

Ten post edytował Zibar śro, 05 mar 2008 - 15:30


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 21 mar 2008 - 13:35
Post #23


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Bieg po Zdrowie

W dniu 16 marca w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej odbył się Masowy Bieg Przełajowy o Paterę "Dziennika Zachodniego" i Śl. TKKF. Miejsce odbycia zawodów nikogo zapewne nie dziwi, ponieważ Park Zielona to idealne miejsce dla biegaczy. Bieg odbył się w trosce o popularyzacje masowych biegów przełajowych wśród społeczeństwa oraz ogólnopolskiego programu ‘’Bieg po Zdrowie’’.

Organizatorem biegu było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, Wojewódzki Zarząd Towarzystwa Kultury Fizycznej w Katowicach. W biegu mógł każdy wziąć udział. Trzeba było tylko przybyć do Parku i się zapisać. Wszyscy chętni legitymujący się dobrym zdrowiem i posiadający zaświadczenie lekarskie lub w przypadku osób niepełnoletnich, zgodę rodziców mogli przygotowywać się do startu.

Zawody podzielone były na siedem grup wiekowych. W kategorii dziewczęta (rocznik 1995 i młodsze) zwyciężyła Angelika Pazur reprezentująca Mosir Czechowice Dziedzice. Uzyskała ona czas 2.41.65. I była ona szybsza od drugiej zawodniczki prawie o 4 sekundy. W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców, pierwszy przybiegł na metę Krzysztof Kajstura. Młody biegacz uzyskał czas 2.20.32. Kategoria 2 dziewcząt (rocznik 1992 – 1994) należała do reprezentantki KB MOSIR Jastrzębie. Sonia Lichacz uzyskała czas 6.50.32. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców triumfował Adrian Gaczorek. W śród pozostałych kobiet zaszczytne pierwsze miejsca przypadły Agacia Chrzanowskiej oraz Agnieszce Bieryt. Wśród mężczyzn triumfowali także Kamil Klonowski, Sylwester Kuster, Krzysztof Snędzik i Henryk Świetlik. Pan Henryk zdeklasował rywali. Uzyskał on czas 10.49.97 i był dużo szybszy od drugie zawodnika, który uzyskał czas 11.33.15.

MOSIR Czechowice – Dziedzice okazał się numer jeden w zestawieniu drużynowym. Wyprzedzając o prawie sto punktów inny klub. CSIR MOS Dąbrowa Górnicza uplasował się na 4 miejscu. Na wszystkich uczestników biegu czekała herbata, która rozgrzewała lub studziła gorące i szybko bijące serca biegaczy.

Aleksandra Przewieźlik


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post wto, 25 mar 2008 - 18:16
Post #24


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Na razie lista zarejestrowanych półmaratończyków nie wygląda zbyt okazale. Ale może na taki debiutancki wyścig ludzie będą się zapisywać w ostatniej chwili smile.gif

Mam nadzieje, że orgowie nie zaspali i wzmianka o naszym półmaratonie znajdzie się też w kalendarzu zawodów kwietniowego miesięcznika Bieganie. W końcu tygodnik stał się już opiniotwórczym organem biegaczy smile.gif

Tak czy inaczej na Pogorii widuje się coraz więcej dżogingujących dąbrowiaków więc kandydatów do biegu powinno troszkę być.

CYTAT(tomasz sołtysik @ wto, 19 lut 2008 - 10:56) *
bzenek: a masz jakieś stałe terminy treningów?? bo jakby raz w tygodniu zgrać długie wybieganie to ja jestem za rolleyes.gif

ToSo, plany trenigowe to ja mam ale z reguły to nic z nich nie wychodzi i w efekcie lecę "na pałę". Przed świętami byczyłem się na nartach i uległem ogólnemu rozleniwieniu rolleyes.gif

Aktualnie przygotowania idą pełną parą według schematu:
- 2 razy w tygodniu 8km z użyciem Pogorii III;
- 1 raz w tygodniu 30min wbiegania i zbiegania z użyciem góry kościelnej w Gołonogu;
- 1 raz w tygodniu 14km z użyciem Pogorii III.

W najbliższy weekend to długie chiba jednak przepadnie bo spróbuję pożegnać sezon narciarski lub rozpocząć pieszo-górski. Ale 6 i 13 kwietnia zapraszam forumowiczów (forowiczów ?) na wspólne niedzielne 14km. Godzinę, miejsce i elementy osobistej identyfikacji ustalimy sobie w pobliżu tych dat smile.gif

PS. Jeśli dąbrowski półmaraton pójdzie dobrze to będę poszukiwał towarzyszy do Kieratu 2008. Mówię tak wstępnie bo może ktoś przemyśli przez ten miesiąc i się na takie szaleństwo zdecyduje. doh (27).gif

Ten post edytował bzenek wto, 25 mar 2008 - 18:26
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 18 kwi 2008 - 09:30
Post #25


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna




I Dąbrowski Półmaraton – Szlakiem Dąbrowskich Jezi

20 kwietnia 2008 roku w Dąbrowie Górniczej odbędzie się I Dąbrowski Półmaraton – Szlakiem Dąbrowskich Jezior.

Start biegu o 12.00 sprzed stadionu klubu sportowego Pionier Ujejsce. Finisz przed Halą Widowiskowo-Sportową „Centrum”.

Organizatorem pierwszej takiej imprezy w naszym mieście jest Centrum Sportu i Rekreacji oraz Wydział Kultury i Sportu.

Zachęcamy do czynnego udziału w biegu, wszystkich mieszkańców.

Trasa Półmeratonu będzie przebiegała przez rekreacyjne tereny Dąbrowy, jeziora Pogoria II, III oraz IV, dalej centrum miasta aż do Hali Sportowej „Centrum”, położonej w Parku Hallera.

czytaj szczegóły:
REGULAMIN



--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luket
post sob, 19 kwi 2008 - 11:55
Post #26


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 203
Dołączył: pon, 26 lut 07
Skąd: Mydlice północ
Nr użytkownika: 508
Płeć: Mężczyzna





prosimy o udostępnienie miejsca biegaczą ... i tak na co drugim drzewie smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prezes
post sob, 19 kwi 2008 - 13:21
Post #27


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 14 mar 06
Skąd: Łosień / Gołonóg
Nr użytkownika: 192
Płeć: Mężczyzna



no co? jak ktoś się interesuje sportem to nie musi się interesować ortografią wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 20 kwi 2008 - 12:06
Post #28


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Fajna impreza i wyglada na to, ze bedzie cykliczna smile2.gif
Co ciekawe, jest duzo sponsorow. Cale info jest tu snf (51).gif http://csir.pl/news.php?asd=71

CSiR ma duzo roboty z zabezpieczeniem trasy. Bardzo duzo ludzi rozstawionych wzdluz trasy w kamizelkach CSiR. Policja juz objezdza i sprawdza. Do tego oznakowanie, zakazy ruchu z barierkami, nowiki w folii, pozyczone?

A trasa:

CYTAT
START: UJEJSCE

Olimpijska

Broniewskiego

Ujejska

Ujejsce- Pierkowskie

wokół Pogorii IV

Jasna

w prawo, wokół zbiornika Pogoria III

przez parking, wzdłuż ośrodka CSIR

Malinowe Górki

Graniczna

wiadukt nad PKP

Graniczna

Piłsudskiego

na rondzie Al. Róż wbiegamy w Park Hallera

alejami Parku

META: Hala CENTRUM

-----------
TERMIN, MIEJSCE

Bieg odbędzie się 20 kwietnia 2008r. o godz. 12:00

Start odbędzie się sprzed stadionu „PIONIER” Ujejsce

Meta znajdować się będzie przed Halą Widowiskowo- Sportową „Centrum”

Trasa liczy 21,097 i będzie posiadała atest PZLA

Trasa asfaltowa przebiega wśród malowniczych zbiorników wodnych POGORII II, III oraz IV, następnie dzielnicami Dąbrowy Górniczej wbiegamy do centrum miasta, gdzie kończymy bieg przed Halą Widowiskowo- Sportową w Parku Hallera

Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne na odcinku 5- 10- 15km.

(5 km- ścieżka rowerowa Pogoria IV- punkt kontrolny nr 1; 10 km- zapora- Pogoria IV- punkt kontrolny

nr 2; 15 km- parking CSiR- Pogoria III- punkt kontrolny nr 3)

Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 2:45

Trasa będzie oznaczona lakierem na kolejnych kilometrach trasy (co kilometr)

Na trasie przygotowane będą 3 punkty z wodą mineralną (5- 10- 15km)

Przewóz zawodników na linię STARTU nastąpi o godz. 10:50 sprzed Hali Widowiskowo- Sportowej „Centrum” przy ul Alei Róż 3 w Dąbrowie Górniczej (wynajętymi czterema autokarami)

Za kolumną biegaczy jedzie karetka sanitarna wraz z obsługą medyczną, oprócz tego będą znajdować się 3 punkty medyczne w miejscach punktów kontrolnych. Opieka lekarska na mecie w Hali Widowiskowo- Sportowej „CENTRUM”


zgloszonych 283 zawodnikow snf (51).gif http://www.maratonypolskie.pl/zglosz4.php?nrid=372


Beda duze utrudnienia komunikacyjne. Ciekawe jak na PIlsudskiego, moze zweza, bo chyba nie zamkna. Ale Al. Roz juz beda przecinac... Dlugi dystans, a wiec stawka sie rozciagnie. Ale jest limit czasowy, wiec nie mozna sobie spacerem w 4 godziny heh.

Oby bez deszczu smile2.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post nie, 20 kwi 2008 - 12:50
Post #29


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



przez Ujejsce i wzdłuż P4 trasa już zmierzona, tzn. kilometry sprajem naniesione na asfalt. smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 20 kwi 2008 - 12:53
Post #30


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



heh tamtedy to juz pewnie przebiegli, znakowali kilka dni temu


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post nie, 20 kwi 2008 - 12:53
Post #31


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



faktycznie, zapomniałem że dziś jest 20..ale wtopa tongue.gif

może by tak usunąć te 3 ostatnie posty? wink.gif

Ten post edytował Kamil_ nie, 20 kwi 2008 - 12:58
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 20 kwi 2008 - 13:20
Post #32


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



stawka bardzo rozciagnieta smile2.gif

pierwsi juz beda docierac do mety


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 20 kwi 2008 - 14:28
Post #33


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



super smile2.gif Chyba wszyscy dobiegna, busiki na koncu jada puste. Grupki mieszkancow caly czas wszystkich dopinguja, zawodnicy z poczuciem humoru, nie tylko pozdrawiaja i dziekuja, ale i nawet zatrzymuja sie zeby pogadac heh. Jednak biegaczy jest o wiele wiecej, najwyzszy numer jaki widzialem to chyba 496.

Z ciekawostek - wsrod biegaczy Jacek Fedorowicz rocznik 1937 http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Fedorowicz , ktory naprawde sobie dobrze radzil, szacunek smile2.gif Az musialem sprawdzic na liscie startowej czy dobrze widzialem, czy sobowtor


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luket
post nie, 20 kwi 2008 - 19:25
Post #34


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 203
Dołączył: pon, 26 lut 07
Skąd: Mydlice północ
Nr użytkownika: 508
Płeć: Mężczyzna



Moja pierwsza impreza biegowa. Trasa super, przyjezdnym biegaczom organizatorzy zafundowali bieg przez jedne z najładniejszych miejsc w Dąbrowie, ale cytując jednego z biegaczy "no, ładne krajobrazy, ale jak masz podziwiać, jak ty tu k... walczysz żeby przeżyć" smile.gif
Trasa profesjonalnie zabezpieczona taśmami, barierkami, masa osób z obsługi, ale nie brakło osób awanturujących się że 'już' nie mogą wyjechać ze swojej posesji. Jeden mądrala nawet wyjechał na trasę biegu (!) z parkingu przed Urzędem Miejskim, ale nie przejechał nawwet 300 metrów gdy spotkał policjanta przed światłami na Damelu. Na trasie wielu kibiców, szczególnie od Pogorii III do samej mety. Dał się we znaki ostry podbieg pod wiadukt nad torami na Cupiała. Ostatnie kilometry środkowym pasem Piłsudskiego i Królowej Jadwigi, jak to zobaczyłem to od razu we mnie wstąpiły nowe siły. duzy plus dla organizatorów za prysznice dla zawodników, a można było się jedynie przyczepić do kuchni, która miała kilka przestojów z wydawaniem posiłków. No i nie wiem czemu organizatorzy zafundowali zawodnikom prawie dwugodzinne oczekiwanie na wyniki i losowanie nagród.

Ukończyło 340 osób, najlepszy czas Wladimir Timaszow z Ukrainy 1:07:27. Generalnie impreza bardzo udana, i miejmy nadzieje że już będzie cykliczna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post nie, 20 kwi 2008 - 21:57
Post #35





Guests






przebiegłem, ale ledwo... pierwszy raz w życiu w moje nogi wlała się stal (albo beton), po 15 km spotkałem MUR, myślałem, że nie dobiegnę!!!
pouczjące przezycie przed maratonem, do którego się szykuję!
1 h 50 min. 30 sek.
organizacja przyzwoita do lekkiej poprawki wink.gif
trasa rewelacyjna!!!
jak wrażenia reszty forumowiczów??????

Ten post edytował tomasz sołtysik nie, 20 kwi 2008 - 21:58
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luket
post nie, 20 kwi 2008 - 22:21
Post #36


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 203
Dołączył: pon, 26 lut 07
Skąd: Mydlice północ
Nr użytkownika: 508
Płeć: Mężczyzna



No i zapomniałem o najważniejszym wink.gif Mój wynik to 1:48:41. Jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolony smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 20 kwi 2008 - 22:41
Post #37


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



gratulacje! ja Was podziwiam smile2.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post nie, 20 kwi 2008 - 23:32
Post #38


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(tomasz sołtysik @ nie, 20 kwi 2008 - 21:57) *
organizacja przyzwoita do lekkiej poprawki wink.gif
trasa rewelacyjna!!!
jak wrażenia reszty forumowiczów??????

Organizacja faktycznie do lekkiej poprawki. Ten mały bałagan przy rejestracji, w szatniach i przy powrocie rzeczy z Ujejsca do szatni to wiele osób wyprowadził z równowagi. Nawet pracownicy CSiR przyznawali, że im to nie wyszło.

Ale ludzką rzeczą jest uczyć się na błędach i mam nadzieję, że za rok wszystko będzie dokładnie opisane w regulaminie. W hali będą wyraźne szyldy, a na stronach CSiR będzie mapa z dojazdem do hali smile.gif



To tyle dziegciu, a teraz pochlebstwa. Pakiety startowe ciekawe - dużo odniesień do Dębowego Świata. Była nawet tam mapa arakcji przyrodniczych DG co to ją chciałm kupić next week na info-punkcie w realu.

Trasa bardazo ładna co wszyscy przyjezdni podkreślali. Jak się wydaje dość szybka. Ilosć zawodników przeszła chyba nasze najśmielsze oczekiwania. blink.gif

Kibice byli jacyś przygaszeni. Może ta nowa sytuacja ich onieśmieliła ale nie brakło takich, którzy dzielnie zagrzewali na do boju. Najwięcej chyba na Dziewiątym smile.gif

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie obsługa tych urządzeń wodnych przy śluzie na Pogorii IV. Trzech panów w galowych marynarskich mundurach (niczym prawdziwi oceaniczni admirałowie) dzielnie salutowało zawodnikom smile.gif

Bardzo miłe było wyczytywanie przez spikera nazwisk wszystkich zawodników dobiegających do mety dzięki czemu kibice wiedzieli kto nadbiegai kogo zagrzewać do finiszu, a zawodnikom było bardzo miło, że nie są anonimowi na trzystaktórymś miejscu. Szalenie mi się to spodobało smile.gif

Na mecie full wypas, prysznice, ubikacje, jedzonko. Ja nawet nie wiedziałem, że nasza hala ma takie różne sprytne zakamarki. Bardzo się to przyjezdnym spodobało. smile.gif

Rozdanie nagród dość sprawne. A losowanie upominków emocjonujące. Bo jakież to były upominki - kamery video, aparaty fotograficzne, urządzenia do masażu stóp oraz... suszarki do grzybów i owoców biggrin.gif



Jeśli chodzi o mój bieg to wszystko poszło zgodnie z planem. Czas taki se - wyszły 2godz:4 minuty ale mi wystarcza bo zamierzenie miałem raczej hmm... psychiczno-taktyczne. A i tak pobiegłem 10min szybciej niż na 4energy w Katowicach smile2.gif

Głownym celem było utrzymanie stałego tempa na całym dystansie - bez rujnujących przyspieszeń i dołujących zwolnień. Cel osiągnąłem - nie było żadnych zasłabnięć, kontuzji na trasie. Nawet starczyło sił na ostrzejszy finisz od Redenu i po parku. Samopoczcie po biegu doskonałe. Teraz trzeba popracować nad podniesieniem tej stałej, ekonomicznej prędkości smile.gif

Na dodatek w losowaniu upominków pierwszy raz w życiu coś wygrałem, a sam przezydent Podraza uścisnął mą dłoń smile2.gif

Jak już zauważył luket, cudownym uczuciem był bieg samym środkiem ulicy Piłsudskiego. Jak w reklamie mastercard - bezcenne rolleyes.gif



CYTAT(luket @ nie, 20 kwi 2008 - 19:25) *
Trasa profesjonalnie zabezpieczona taśmami, barierkami, masa osób z obsługi, ale nie brakło osób awanturujących się że 'już' nie mogą wyjechać ze swojej posesji.

Trzeba przyznać, że o zmianie organizacji ruchu na czas maratonu nikt w żadnych mediach nie informował i sporo ludzi musiało być bardzo zaskoczonych. Rzecz do poprawki w następnych edycjach. Po co robić biegacza wrogiem kierowców. mellow.gif

Na Alei Zagłębia Dąbrowskiego, Granicznej i na Dziewiątym to organizatorzy chyba troszkę przesadzili. Można było puszczać samochody miedzy grupami biegaczy - tak jak pod Mekurym. Była na miejscu policja, były wyznaczone pasy dla biegaczy. Można było puszczać ruch wahadłowo, a zatrzymano nawet miejskie autobusy. W końcu miasto było faktycznie przepołowione mellow.gif



Generalnie jest tylko jedna rzecz, która mi się poważnie nie spodobała. Zawodnicy nie mogli sobie usiąść na krzesełkach widowni w hali. Jeśli ktoś chciał chwilkę odpocząć to natychmiast przybiegali mało uprzejmi ochroniarze i niemal siłą ściągali ludzi. Nie wiem czemu to miało służyć - bali się, że im lakier porysujemy ? Może ToSo coś pomoże wyjaśnić w tej sprawie ? angry.gif



Podsumowując - nader udana impreza. Godna polecenia i powtórzenia w następnych latach. Dobrze wpisująca sie w hasła Dębowego Świata i Sportowej Dąbrowy.

Chyba wszyscy przyjezdni wyjeżdżali zadowoleni, a mieszkańcy DG dostrzegli sport nie tylko TV. Miejmy nadzieję, że władza da nam jeszcze jakieś inne masowe imrezy. Może biegi na krótszych dystansach ? Może coś z biegów na orientację ? A może coś rowerowego ?




PS. Pozdrowienia dla maturzysty, z którym biegłem od Pogorii III do Granicznej. Potem niestety odpadłem. Mam nadzieję, że wykręcił niezły czas bo w tempie expresu zniknął mi za horyzontem blink.gif

PS. Pozdrowienia dla kolegi z Radomska, z którym biegłem wzdłuż PgIV również. Ale on pewnie tu szybko nie zajrzy. Choć kto wie ? Bardzo mu się u nas spodobało - zwłaszcza te tereny do biegania smile2.gif

Ten post edytował bzenek nie, 20 kwi 2008 - 23:50
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pon, 21 kwi 2008 - 10:04
Post #39


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Wrażenia mieszkańca wracającego z pracy.
Żenująca organizacja objazdów. Objazdów to za dużo powiedziane bo nie zorganizowano żadnych objazdów. Wjeżdżam na rondo w centrum, jadę w kierunku Redenu i STOP - bariera. Za wyjątkiem autobusów. A wszyscy inni wjeżdżają. Ani jednego policjanta, ani jednej tabliczki z kierunkiem objazdu. Już w centrum na rondzie powinna być tablica z zazanczonymi zamkniętymi ulicami i kierunkiem objazdu. Pojechałem Kościuszki do stacji i korek pod Defo, bo zamknięty przejazd. Objechałem, dojeżdżam do skrzyżowania Augustynika z Poniatowskiego i skręcam w kierunku targu mając nadzieję, że jedynie do Majakowskiego jest zamknięte. Znów żadnej tabliczki "objazd" Pan policjant kompletnie nie zainteresowny informowaniem kierowców. Robi się kompletny chaos i korek. Potem sobie pojeździłem między domkami i wyjechałem na Wybickiego.
Organizacja ruchu ulicznego wyglądała jakby władze miasta dowiedziały się, że są organizatorami biegu w sobotę wieczorem.
Nie przekonuje mnie argument, że przy organizacji takich imprez ich organizatorzy muszą uczyć się na błędach. Informacja o organizacji imprez ulicznych to nie jest pilnie strzeżone know-how, którego nie można zdobyć.
Żeby nie kończyć markotnie. Gratuluję wszystkim, którzy dobiegli do mety a szczególnie gorąco gratuluję tym, którzy do mety nie dobiegli. Biegi są tym rodzajem sportu, że nie można sobie powiedzieć: jestem na to za stary. Tu nie ma żadnej wymówki, więc z pozycji lenia pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów maratonu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 21 kwi 2008 - 12:41
Post #40


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



No to chyba nie ma obaw, ze nie stanie sie cykliczna smile2.gif

Pilsudskiego zamkneli calkiem w jedna strone? Mieszkancy nie mieli zadnej informacji o utrudnieniach, na stronie UM nie bylo nawet trasy, a powinno byc opisane dokladnie, pewnie znalazloby sie w DZ. To nic nie kosztowalo, ale oczywiscie to za malo, i tak w necie, czy w gazecie niewielu by sie dowiedzialo.

I do obejrzenia material TVS snf (51).gif http://www.tvs.pl/informacje_video/72/


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:52
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza