IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

30 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> MZBM & spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe. budownictwo mieszkaniowe
pozdrawiam
post czw, 15 kwi 2004 - 22:57
Post #1


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Kiedy montowali je u mnie w bloku to myŚlaŁem Że przynajmniej minimalnie zabezpieczĄ wejscie niepoŻĄdanych osÓb. OczywiŚcie wiedziaŁem Że sĄsiedzi szybko sprzedadzĄ kod wszystkim okolicznym menelom ale liczyŁem na to Że caŁkowicie obce osoby bedĄ miaŁy chociaŻ maŁy problem z pokonaniem drzwi.


A szybko siĘokazaŁo Że kod awaryjny dla sŁuŻb ratunkowych ktÓry otwiera wszystkie drzwi w lokatorze nawet dzieci w piaskownicy znajĄ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jashi
post pią, 16 kwi 2004 - 00:41
Post #2


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 162
Dołączył: wto, 19 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza (CENTER)
Nr użytkownika: 9



Ja to pier...
To jest jakaŚ totalna poraŻka. Po cholere montujĄ takie dziadostwo, nie rozumiem tego.
KaŻdy zna kod i kaŻdy se wchodzi tak jak by miaŁ klucze.
To juŻ lepszy jest domofon bo Żeby wejŚĆ to musi chociaŻ zadzwoniĆ.
A tu se wchodzi na luzaka, bez sensu.
Ehhh


--------------------
Naprzód do walki o wysokie urodzaje, o rozkwit rolnictwa ! Do walki o szczęście i dobrobyt narodu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post pią, 16 kwi 2004 - 09:44
Post #3


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Taaaaa, u nas wszyscy menele i wszystkie dzieci znaja kod, ale co jeszcze na dodatek bedzie, jak ktos ze znajomych z innej czesci, wojewodztwa czy polski postanowi nas odwiedzic ???? Pozostanie chyba wolanie do okna !!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post pią, 16 kwi 2004 - 09:58
Post #4


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



Tak dla informacji: jeŚli chodzi o te zamki to sĄ one montowane ze wzglĘdu na proŚby lokatorÓw (tego domagali siĘuczestnicy zebrań czŁonkowskich, szczegÓlnie miejscowe plotkary w kapciach), od poczĄtku pomysŁ ten wydawaŁ mi siĘgŁupi jeŚli nie bĘdzie do tego podŁoczony domofon tak jak to jest przykŁadowo w bloku na skibińskiego 4, tam kod awaryjny nie dziaŁa, albo jest mi nie znany i po wpisaniu numeru mieszkania zgŁasza sie lokator i moŻemy z nim gadaĆ jak to w normalnym domofonie. Pierwotnie tak to teŻ miaŁo wyglĄdaĆ w blokach SM Lokator, tyle tylko, Że spŁÓdzielnia ta jest olbrzymia i przy tych nakŁadach na remonty blokÓw trudno jest jej jeszcze zebraĆ kase na montaŻ kabli i zakup kaŻdemu z osobna sŁuchawki, ktÓra sie bĘdzie do tego nadawaĆ (wiĘkszoŚĆ ma stare i nie odpowiednie niestety). TakŻe wspomniane powyŻej przezemnie plotkary na zebraniach drĄ jape, Że juŻ wszyscy takie majĄ w innych spŁÓdzielniach itp. a wiĘc i unas muszĄ byĆ, tylko jak ja chciaŁem aby mi zaŁoŻyli sŁuchawke to siĘokazaŁo, Że jestem jedynĄ osobĄ w klatce, a wczeŚniej powyrwali kable - w sumie to ciekawe kto? i koszt tego bĘdzie w granicach 100zl. A wiec narazie sobie odpuŚciŁem i mam wraŻenie, Że podobnie jest wszĘdzie, choĆ wydaje mi siĘŻe gdyb wszyscy siĘzdecydowali na ten montaŻ sŁuchawek to koszta by znacznie spadŁy przynajmniej ciĄgniĘcia kabli. Kolejnym argumentem za tym zamkami miaŁa byĆ ochrona przed wandalami i tak przykŁadowo na ŁĘknicach od czasu pojawienia siĘtych zamkÓw zanacznie wzrosŁa iloŚĆ wybitych szyb w klatce. hehe Śmieszne. z tym, Że nie naleŻy chyba w tej sprawie obwiniaĆ zarzĄdu spÓŁdzielni, bo to my jesteŚmy spŁÓdzielniĄ, i to na wniosek czŁonkÓw powstaŁy te gŁupie zamki, choĆ mam wraŻenie jak sŁucham czasem ludzi, to Że oni dalej nie pojmujĄ co to jest spŁÓdzielnia i kojarzĄ to chyba z jakĄŚ prywatnĄ firmĄ pana X, ktÓry chce ich wyruchaĆ na kase. BZDURY. Jak siĘwam coŚ ludziska nie podoba to jazda na zebrania czŁonkowskie i rozmawiaĆ, pytaĆ, ustalaĆ, gŁosowac i wprowadzaĆ albo niewprowadzaĆ zmiany.
WILEKI JOŁ i POZDRO DLA SIÓSTR W KAPCIACH Z WIELKĄ MORDĄ!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 17 kwi 2004 - 02:38
Post #5


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No z twojej wypowiedzi wynika Że mieszkańcy majĄ decydujĄcy wpŁyw na poczynania sm lokator a to raczej nie jest prawdĄ - chciaŁbym Żeby tak byŁo

A co do samych zakÓw to pomysŁ byŁ raczej marny ale lepszy od nic nie robienia. Jak juŻ zamontowano to cudo to pozostaje tylko apelowaĆ do lakotora o przynajmniej comiesiĘczne zmienianie kodu awaryjnego. No reszte kodÓw takŻe przydaŁoby siĘczasami zmieniaĆ - tylko tu zaraz wszyscy bedĄ protestowaĆ Że to nie jest zbyt wygodne.

Zastanawiam siĘczy opublikowaĆ kod awaryjny na forum. Tylko boje siĘŻe zwali siĘna nas caŁe niepowodzenie tego systemu i jeszcze nam forum zablokujĄ :twisted:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
post sob, 17 kwi 2004 - 23:36
Post #6


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Dołączył: sob, 17 kwi 04
Nr użytkownika: 77



Moim zdaniem akcja spÓŁdzielni nie ma najmniejszego sensu, maŁo tego, powoduje dodatkowe marnowanie pieniĘdzy spÓŁdzielcÓw, zwŁaszcza w duŻych blokach takich jak na Mydlicach. OtÓŻ wbloku, ktÓrym mieszkam trzeba byŁo montowaĆ po 2 zamki szyfrowe na klatke, gdyŻ sĄ 2 wejscia. W klatkach zawsze byŁo mnÓstwo przejawÓw wandalizmu, klatka sŁuŻy jako miejsce spotkań "miejscowego elementu" degustujĄcego napoje alkoholowe zakupione w sĄsiadujĄcym sklepie. Szyfrowe zamki byŁy wiĘc dla miejscowej "blokowej mŁodzieŻy" przejawem szczytu bezszczelnoŚci ze stronu Lokatora, pozbawieniem miejsca wieczornych spotkań i konwersacji przy piwku oraz uniemoŻliwiania wyraŻenie swych artystycznych zdolnoŚci na klatce.W takiej sytuacji "chŁopcy" po prostu pozbyli siĘkŁopotu po okoŁo 3 dniach od montaŻu zamkÓw, demolujĄc drzwi wejŚciowe oraz wypalajĄc dokŁadnie wszystkie kable elektryczne. Tak wiĘc miejsce ich spotkań zostaŁo uratowane a mieszkańcy szybko pozbyli siĘkŁopotu z niemoŻliwoŚciĄ przyjmowaniem niezapowiadanych goŚci, nie mogĄcych siĘdostaĆ do bloku.
A tak powaŻnie, to nie jest Śmieszne. PŁakaĆ siĘchce widzĄc pomysŁy wŁadz spÓŁdzielni Lokator w DĄbrowie GÓrniczej. Tyle pieniĘdzy w skali miasta prawdopodobnie znowu bĘdzie zmarnowanych, a wandalizm jak kwitŁ tak kwitnie. Moim zdaniem w duŻych blokach tylko zatrudnienie ochraniarza moŻe ograniczyĆ koszty usuwania skutkÓw wandalizmu. PrÓby takie w zasobach mieszkaniowych Lokatora juŻ byŁy i zdaje siĘze znakomitym skutkiem. Podobno jednak koszty sĄ zbyt duŻe, ale czy naprawdĘtańsze jest wydawanie pieniĘdzy na nie zdajĄce egzamin zamki szyfowe i codzienĄ naprawĘwind, drzwi wejŚciowych i remont klatek? Nie mÓwiĄc o bezpieczeństwie na osiedlu. Ale to jest pytanie na ktÓre powinni odpowiedzieĆ szanowni prezesi ,z woli mieszkańcÓw wybrani, spÓŁdzielni Lokator.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 17 kwi 2004 - 23:57
Post #7


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Koszty ochrony wcale nie muszĄ byĆ duŻe. Lokator ma 17 tys mieszkań. Gdyby na kazde mieszkanie naŁoŻyĆ opŁate w wysokoŚci 5zŁ na miesiĄc to by starczyŁo na okoŁo 5 zespoŁÓw interwencyjnych. InterweniowaŁyby one na zŁoszenie mieszkańcÓw a w czasie wolnym patrolowaŁy najbardziej zagroŻone budynki. MoŻnaby byŁo takŻe za te pieniĄdze zainstalowaĆ troche badziej inteligentne urzĄdzenia od tych zamkÓw szyfrowych.

A za 20 zŁ moŻnaby juŻ mieĆ ochroniarza w kaŻdym budynku ale podejrzewam Że wariant pierwszy juŻ by wystarczyŁ i wyeleminowaŁ wandalizm w wiĘkszoŚci przypadkÓw. OczywiŚcie to wszystko w zaŁoŻeniu Że wybrana zostaŁaby jakaŚ "rozsĄdna " firma ochroniarska.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post nie, 18 kwi 2004 - 00:29
Post #8


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



no cÓŻ w pewnym sensie czŁonkowie spŁÓdzielni majĄ wpŁyw na decyzje zarzĄdu choĆ oczywiŚcie nie decydujĄcy, ale kaŻdy pomysŁ w granicy rozsĄdku przedstawiony na zebraniach jest brany pod uwagĘtrzeba tylko siĘtroche wysiliĆ i tam siĘwybraĆ, niestety na takie zebrania chodzĄ tylko oszoŁomy, ktÓre chcĄ bÓg wie czego i mniej wiĘcej tego efektem sĄ te zamki, normalni ludzie w zasadzie unikajĄ zebrań bo poprostu nie majĄ na to czasu, ale inaczej siĘnie da jeŚli siĘcoŚ nie podoba, a co do dodatkowej opŁaty za ochrone to jest wrĘcz nie moŻliwe, bo ludzie nawet 10gr. nie dadzĄ, bo przecierz wszyscy ktÓrzy siedzĄ na stoŁkach to zŁodzieje i ŻrĄ za ich kase, a jeszcze dopŁacaĆ, hehe taki kraj i taka mentalnoŚĆ, lepszy pan T. na stanowisku prezydenta niŻ zŁodziej, i to sami studenci Św. pamiĘci politechniki go wybrali miĘdzy innymi, bo znam takich. oi ludzie. zluzujcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 24 kwi 2004 - 02:45
Post #9


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



MoŻe zrobimy ranking najbardziej niebezpiecznych blokÓw w dg.

Ja gŁosuje na osiedle ŁĘknice, 15 piĘtrowce na dĄbrowskiego i na wszelkie osiedla w zĄbkowicach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post sob, 24 kwi 2004 - 12:19
Post #10


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Nie wiem jak teraz (swego czasu "zamieszkala" tam ochrona), ale kiedys do wiezowcow przy Wojska Polskiego to az strach bylo wejsc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 26 kwi 2004 - 23:50
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Z tymi zamkami szyfrowymi to niezŁa lipa jest - jest jeden kod ktÓry ponoĆ otwiera wszystkie zamki - sprawdzaŁem - w swojej klatce dziaŁa, sprawdze jeszcze w paru innych. Kod ten jest do wiadomoŚci straŻy poŻarnej, pogotowia itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 26 kwi 2004 - 23:52
Post #12


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



A co zaczyna siĘna 250 --- dziaŁa wszĘdzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 26 kwi 2004 - 23:56
Post #13


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



I tak poraz kolejny pieniĄdze lokatorÓw poszŁy w bŁoto - nic dodac, nic ujĄĆ. Bardzo jestem ciekaw jaka firma montowaŁa te zamki, kto wydaŁ decyzjĘ, generalnie komu by tutaj za to podziĘkowaĆ.pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post śro, 28 kwi 2004 - 22:35
Post #14


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Wiekrza lipa jest z tym, ze (przynajmniej na Mydlicach ) powstawiali jakies 2 miechy temu zamki w beton, ale juz chyba nawet im sie nie oplaca tego dopracowac, skoro i tak kazdy zna kod, z tego jak mniemam powodu zamki stoja w murach dla ozdoby, a coby funkcionowaly to tylko jak sie na nich wstuka cos na klawiszach. Ogolnie rzecz biorac zamki sa ale bez zamka w drzwiach, takze jak drzwi saly otwarte tak dalej stoja otwarte, no ale zamki sa :?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Madeline
post czw, 03 cze 2004 - 10:50
Post #15


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Dołączył: czw, 03 cze 04
Nr użytkownika: 99



Witam

Od poczĄtku wiedziaŁam Że te zamki to tylko niszczenie naszych pieniĘdzy - powiedziaŁam to nawet ludziom roznoszĄcym "hasŁa"- usŁyszaŁam wiĘcej optymizmu - ale widaĆ kto miaŁ racjĘ. :?

Co do kodu awaryjnego - ja nie wiem nawet kto uŻywa swÓj wŁasny kod- ja uŻywam ten awaryjny i nawet nie pamiĘtam swojego 8)

Ale musze stwierdziĆ Że u mnie w klatce nie pijĄ juŻ menele, klatka nie zostaŁa jeszcze zniszczona - normalnie jestem w szoku ale nie twierdze Że to przez te zamki - bo nie chce mi siĘw to wierzyĆ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post sob, 07 sie 2004 - 23:26
Post #16


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Nie wiem, czy ktos wogole z was byl na mydle," POZDRAWIAM" na bank laugh.gif , tak sobie mysle coby pasowalo w koncu zrobic na mydle glowny chodak zrobic w kosteczke brukowa, bo ten liczy sobie tyle lat co ja czyli okolo 25. Plyty sie psuja i nie jeden czlowieczek juz haczy nogami o wybrakowane miejsca, a gdyby tak kosteczke walnac ? zamiast przesuwac lampy na centrum ?????????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post nie, 08 sie 2004 - 15:26
Post #17


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Tak mi sie wydaje, Że teren osiedla Mydlice nie naleŻy do miasta. WŁaŚcicielem jest chyba spÓŁdzielnia mieszkaniowa Lokator. Jesli sie mylĘto proszĘo wyprowadzenie z bŁĘdu.
JeŚli jednak jest to teren spÓŁdzielni, to miasto nie moŻe tam nic zrobiĆ. WyjŚciem byŁoby dofinansowanie inwestycji prowadzonej przez spÓŁdzielniĘ. Tak chyba byŁo kilka last temu przy remoncie chodnika od sklepu muzycznego Remix do Biedronki. ChoĆ jak widzĘbloki SM Lokator to myŚlĘ, Że sĄ waŻniejsze potrzeby jak nowa kostka.

PS. KwaŚny, pisz mniej "na luzie" bo fatalnie sie to czyta :wink:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post nie, 08 sie 2004 - 15:27
Post #18


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Ale pomarzyĆ moŻna. Ten deptak jest chyba najciekawszĄ propozycjĄ projektantÓw osiedla Mydlice. Gdyby Ładnie go wybrukowaĆ, ustawiĆ gustowne latarnie, Ławeczki byŁby bardzo udanym miejscem spacerÓw mieszkańcÓw osiedla. No i pewnie przydaŁyby siĘkamery w naszych troszkĘniepewnych czasach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mydliczanin
post nie, 15 sie 2004 - 13:41
Post #19


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: nie, 15 sie 04
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 105



Ten deptak jest fatalny. A nie wiem jak, ale sŁyszaŁem Że maja robiĆ ten deptak. Ale nie wydaje mi siĘby to byla prawda.
Inna sprawa to ocieplany jeden z blokÓw na LegionÓw. Lokator wziaŁ sie w koncu do roboty, bo te bloki wygladaj strzasznie. A teraz ten blok wyglĄda najlepiej ze wszystkich.


--------------------
Tom
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 15 sie 2004 - 23:25
Post #20


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No sprawa z naszymi osiedlami jest dosyĆ prosta. Za wiĘkszoŚĆ rzeczy na tych osiedlach odpowiada lokator. Jedynie istalacje wod-kan przejeŁo juŻ jakiŚ czas temu miasto. Przy budŻecie lokatora to o znacznych inwestycjach moŻemy sobie pomarzyĆ. OczywiŚcie miasto mogŁoby finansowaĆ remonty chodnikÓw i dofinansowaĆ termomodernizacje blokÓw ale jakoŚ siĘdo tego nie pali. Wtedy moŻnaby byŁo takŻe staraĆ siĘo dopŁaty z ue. A tak to moŻemy liczyĆ na remont 1 lub 2 blokÓw rocznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:54
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza