IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pojemniki do segregacji śmieci
Nesira
post śro, 07 kwi 2010 - 16:50
Post #1


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Dołączył: śro, 07 kwi 10
Nr użytkownika: 3,808
Płeć: Kobieta



Witam. Przeszukałam forum, ale nie znalazłam odpowiedzi na pytanie: kto stawia pojemniki przeznaczone na segregację śmieci w mieście? Chciałabym, żeby takie stanęło na naszym osiedlu, ale do kogo się zwrócić?
PS. Jeśli zdublowałam temat - przepraszam, może nieprawidłowo przeszukałam istniejące wątki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 07 kwi 2010 - 17:57
Post #2


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Nesira @ śro, 07 kwi 2010 - 14:50) *
Witam. Przeszukałam forum, ale nie znalazłam odpowiedzi na pytanie: kto stawia pojemniki przeznaczone na segregację śmieci w mieście? Chciałabym, żeby takie stanęło na naszym osiedlu, ale do kogo się zwrócić?
PS. Jeśli zdublowałam temat - przepraszam, może nieprawidłowo przeszukałam istniejące wątki.

Wydaje mi się, że nie ma jednego "odpowiedzialnego", bo to raczej zarządca budynku jest odpowiedzialny za wywóz śmieci. Czyli spółdzielnia/MZBM/wspólnota/itp. - wg. mnie to do nich trzeba się zwrócić. W przypadku domu jednorodzinnego właściciel sam podpisuję umowę na wywóz więc może załatwiać to bezpośrednio z firmą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post śro, 31 lip 2013 - 09:42
Post #3


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



łomot za oknem przyciąga moją uwagę. Co widzę?


Pracownicy firmy ALBA młotami "odkuwają" wieko pojemnika na śmieci - myk, jeden szybki ruch zgranej ekipy i wieko znika w "paszczy" śmieciarki. O co chodzi?

Ten post edytował mawwm śro, 31 lip 2013 - 09:50


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 31 lip 2013 - 11:14
Post #4


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Trochę to tak wygląda, że ALBIE a poniekąd pewnie też miastu najbardziej zależy na pewnych surowcach tj. papierze, szkle i plastiku. Pewnie gdzieś to dalej sprzedają za niezłą kasę.
Mam wrażenie, że za pomocą ustawy na obywateli nałożyło się obowiązek segregacji ( przygotowania towaru do sprzedaży). Przy okazji w mediach poucza się gawiedź, że należy np. opłukiwać kubeczki po jogurtach. Planuje się też wprowadzenie "policji śmieciowej" - będą zaglądać do worków na śmieci i szukać tam dowodów zbrodni. No i na koniec jeszcze mamy za to zapłacić. Genialne. A lasy, które rzekomo miały być już czyste i promowano nimi ustawę przed wejściem jej w życie jak były zaśmiecone tak są dalej.
Wracając do policji śmieciowej to chyba nawet Orwell nie przewidział, że np w takim Prudniku mieszkańcom domków jednorodzinnych rozdawane są worki na śmieci ze indywidualnym kodem kreskowym. Ciekawych czasów dożyliśmy nie ma co.
Tymczasem na naszym lokalnym podwórku absurdów nie brakuje ( choć generalnie w porównaniu do przykładów z innych miast przedstawianych w mediach nie jest najgorzej)
Przykład 1 - Cmentarz Parafialny w Gołonogu. w jednym z miejsc ustawiono kontenery do segregacji odpadów i tutaj uwaga dwa pojemniki na metale ( !!!) - stoją oczywiście puste, zero pojemników na plastik, jeden pojemnik na szkło i jeden otwarty kontener gdzie ląduje wszystko.
Przykład 2 - Ogródki działkowe im Braci Lipskich na Łęknicach - dodatkowe opłaty wprowadzono już w kwietniu w zamian wyznaczono na ponad 500 ogródków dwa miejsca ze śmietnikami, wylano wylewki betonowe pod kubły i postawiono na nich...po jednym pojemniku na wszystko. Śmieci nie były odebrane w lipcu ANI RAZU i walają się przy wejściu np od strony osiedla zaśmiecając ścieżkę, przyciągając stada much, śmierdzą niemiłosiernie. Podobno Zarząd to przewidział bo tłumaczy, że na początku musi tak być bo jak ludzie mają w końcu śmietniki to robią porządki w altankach i wyrzucają duże ilości odpadów. No tak faktycznie nowość dla ludzi - śmietnik blink.gif więc się rzucili korzystać

Ten post edytował Bathurst śro, 31 lip 2013 - 11:19


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post śro, 31 lip 2013 - 15:03
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



Bathurst lasy zostaną sprzedane a nie posprzątane, czekali z prywatyzacją lasów by mieć powód do wprowadzenia "polityki śmieciowej". Szkło i metale od dawna sam sprzedaje. Zastanawiam się nad mielarką do plastiku - chinczycy dobrze płacą 2 razy więcej jak w europie.

Co do na śmietników na lipskich to działa, już nie widzę przyjeżdżających aut wyrzucających wory po 100 litrów śmieci. Choc czasem byly oplacalne łowy jak cały worek aluminowych puszek - walka bezdomnych pomiedzy sobą o nie - nie do opisania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 31 lip 2013 - 15:40
Post #6


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Może nie zdążą sprzedać lasów, bo inaczej to wieszczę kataklizm w postaci wielkoobszarowych wycinek, uruchomienia wielu osuwisk i spływów błotnych. Przyroda to chyba jedyne dobro tego kraju które nie zostało ukradzione, to znaczy chciałem napisać sprywatyzowane. Ale nie o tym tylko o mielarkach do plastiku.
Ostatnio ktoś mi mówił, że w Niemczech przy większości marketów takie stoją i że 1, 5 litrowa butelka PET - wrzucona i zmielona to 25 eurocentów ( wypłacane przez automat). Niestety u nas jeszcze długo tego pewnie nie wprowadzą bo musieliby dokonać standaryzacji tego typu opakowań - przynajmniej w jakiś stopniu.

Nie podrzucają śmieci to dobrze z tym że to dopiero połowa sukcesu...

Ten post edytował Bathurst śro, 31 lip 2013 - 15:41


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KAMAZ
post śro, 31 lip 2013 - 16:16
Post #7


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Dołączył: czw, 31 maj 07
Nr użytkownika: 711
Płeć: Mężczyzna
GG: 3933460 status gadu-gadu



W Niemczech na takie opakowania wprowadzona jest kaucja (puszki, butelki szklane i PET) także obowiązek zbierania PETów i puszek został przerzucony na sklepy. Konsument zwraca zawsze opakowania żeby pieniążki wóciły do niego.

Ten post edytował KAMAZ śro, 31 lip 2013 - 16:16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post śro, 31 lip 2013 - 17:12
Post #8


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



no dobra - butelki PET, szkło, lasy itd. dyskusja się rozwija ale dlaczego ALBA zdjęła pokrywy z pojemników na śmieci?


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 31 lip 2013 - 17:25
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



no tak smile.gif
więc:
1. bo kradli na złom
2. Bo kradli pojemniki ( ponoć są bardzo pożądane)
3. Żeby mogło więcej się zmieścić?


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post śro, 31 lip 2013 - 18:01
Post #10


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



4. Aby ułatwić pracę "poszukiwaczom skarbów" rolleyes.gif

ad. 1 wrzucili pokrywę do otworu zsypowego śmieciarki
ad. 2 pojemniki zostały, chyba że "wygospodarowali" gdzieś pojemnik bez pokrywy, poskładają i sprzedadzą (najlepiej własnemu pracodawcy)

Ten post edytował mawwm śro, 31 lip 2013 - 18:04


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 31 lip 2013 - 18:12
Post #11


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Mnie szlag trafia jak widzę te "dzwony" do segregacji, nie wiem kto to wymyślił ale powinien z rozpędu walnąć głową w brzozę :/
Paskudnie brzydkie i ochydnie się brudzą (ostatnio koło mnie niby myli ale żal było patrzeć jak robota chłopów szła na marne, bo takiego plastiku się nie domyje), rozlatują się jak jest pełniej (a ostatnio coraz częściej jest), a największa kpina to otwory, tak małe, że nic się nie mieści. Mam talerz albo klosz to już do szkła mi nie wejdzie, wrzucam do ogólnego i gdzie tu ekologia (tłuc nie będę, czemu mam się pociąć przez czyjąś głupotę)? Duże kartony też nie lądują z papierem tylko w ogólnym, bo kto bierze nożyczki pod śmietnik?
Oczywiście ja wiem dlaczego tak jest, po to aby "kolekcjonerzy" nie "podkradali" surowca tyle, że skoro chodzi o czyste środowisko to co za różnica czy do skupu zawiezie miasto czy zbieracz? Zaraz, a może jednak chodzi o kasę... Inny przykład, nikt nie pomyślał o choćby mini pojemnikach na złom. Pewnie, tego idzie mniej niż plastiku ale czasem coś jest do wyrzucenia a mnie po 3 zł do skupu się jechać nie opłaca, co innego złomiarz, który objedzie śmietników kilka, no i nie trzeba by organizować wywózki, bo ręczę, że co rano taki pojemnik byłby pusty wink.gif No ale czystość lasów to tu chyba na ostatnim miejscu jest i troska o środowisko...

Dla równowagi tutaj fajny pojemnik, szkoda, że się u nas takich nie stosuje :/ http://youtu.be/MqF__5e-K6E
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post śro, 31 lip 2013 - 22:04
Post #12


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



Te pojemniki to jest skandal, zawsze jak wieje to sterta śmieci lata i oczywiście nikt tego nie posprząta.. Jak już ustawiają przetargi to niech wybierają faktycznie lepszych dostawców.. chyba, ze tylko Ci gorsi cos dają..

Ten post edytował xMarcinx śro, 31 lip 2013 - 22:05
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post pią, 11 wrz 2015 - 10:01
Post #13


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



czy masz już swoją torbę do segregacji odpadów?

kolejna ciekawa inicjatywa Naszego Miasta - my mieszkańcy bloków będziemy w mozole segregować w domu odpady, wrzucać następnie do odpowiednich pojemników (przecudnej urody zresztą) a potem przyjedzie pojazd ALBY i srrrrrru wszystko na jedną pakę.
Tylko gdzie ja biedny umieszczę tę nieszczęsną torbę, gabaryty ma całkiem pokaźne


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pią, 11 wrz 2015 - 20:21
Post #14


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(mawwm @ pią, 11 wrz 2015 - 11:01) *
czy masz już swoją torbę do segregacji odpadów?

kolejna ciekawa inicjatywa Naszego Miasta - my mieszkańcy bloków będziemy w mozole segregować w domu odpady, wrzucać następnie do odpowiednich pojemników (przecudnej urody zresztą) a potem przyjedzie pojazd ALBY i srrrrrru wszystko na jedną pakę.
Tylko gdzie ja biedny umieszczę tę nieszczęsną torbę, gabaryty ma całkiem pokaźne

To znamienne w naszym kraju - zaczynamy od gadżetów. Ale tym, że czasem plastiku nikt nie zabiera przez 3-4 tygodnie jakoś nie ma się kto zająć, w końcu temat jakże potrzebnych toreb jest do ogarnięcia.
angry2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
savalas
post pią, 11 wrz 2015 - 21:56
Post #15


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Dołączył: pią, 23 mar 07
Nr użytkownika: 612



reakcje mieszkańców na te torby są jednoznaczne: chyba kogoś pogięło, że ktoś będzie trzymał w mieszkaniu 40 metrowym torbę na środku nie wiem czego kuchni, pokoju ?! i zbierał przez ileś tam dni odpady, a potem leciał z tym na śmieci, które i tak nie będą posegregowane, bo przez osiedle przejdzie ktoś idąc na autobus i wrzuci swoje śmieci byle gdzie, bo co go to obchodzi. Czy to przed czy po ustawie śmieciowej, miasto wygląda jak jeden wielki śmietnik, bo nie ma komu posprzątać, a za takie stawki, to powinny się kuźwa chodniki świecić i grać melodyjki. Nie, nie segreguję, nie segregowałem i segregować śmieci nie zamierzam, ponieważ płacę podatki, opłatę śmieciową, a firmy odbierające śmieci robią wszystkich w bambuko, z tą całą segregacją i do tego nie potrafią wypełniać swoich obowiązków. Torba super, przyda się na ziemniaki

Ten post edytował savalas pią, 11 wrz 2015 - 21:56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pią, 11 wrz 2015 - 22:45
Post #16


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(savalas @ pią, 11 wrz 2015 - 22:56) *
...Nie, nie segreguję, nie segregowałem i segregować śmieci nie zamierzam, ponieważ płacę podatki, opłatę śmieciową, a firmy odbierające śmieci robią wszystkich w bambuko, z tą całą segregacją i do tego nie potrafią wypełniać swoich obowiązków....

O ile z resztą wypowiedzi się zgadzam to wybacz ale ten fragment to wyraz polskiego cebulactwa tak charakterystyczny dla naszego narodu. "Nie segreguję bo mnie robą w bambuko i co mi pan zrobi?" Obojętne czy sama idea segregacji jest słuszna czy nie, nie bo nie. Wybacz ale z takim myśleniem to tu się nigdy nic nie zmieni. Trzeba kształtować określone postawy aby mieć nadzieję, że kolejne pokolenie złych nawyków się wyzbędzie. Sama segregacja ma duży sens a że u nas robiona byle jak? No trudno, ale nawyki trzeba wyrabiać, bo może w końcu ktoś politykę śmieciową zrealizuje dobrze ale to nic nie da jak uparte janusze wciąż śmieci będą mieszać.
To trochę tak jak "kradnę bo wszyscy kradną". No nie k angry2.gif, w taki sposób nakręca się nieskończoną pętle. Ktoś kiedyś musi przestać kraść, do niego dołączą kolejni, z czasem może stanie się to normą.

Z dedykacją dla ciebie: Hans Solo - Polak wyjątkowy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
savalas
post sob, 12 wrz 2015 - 13:08
Post #17


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Dołączył: pią, 23 mar 07
Nr użytkownika: 612



nie nie i jeszcze 100 razy nie. Płacę podatki, płacę za wywóz i segregację śmieci. Zacznę to robić tylko w jednym wypadku. Jeśli państwo i firma którą wynająłem razem z miastem, będzie wykonywała swoją pracę. Nie lubię robić czegoś za kogoś, zwłaszcza, że mu za to płacę. Tu masz racje, powinniśmy wyrabiać nawyki, kształtować postawy iiii nie wybierać np. z nawyku Podrazy na kolejne 100 kadencji, np. dlatego, że nie potrafi podpisać umowy o wywóz śmieci z porządną firmą, więc tak wyrabiajmy nawyki ... ale nie te o których ty mówisz. Nie segreguję śmieci, bo nie mam po co tego robić, skoro ich wywóz nie działa. A stać mnie na to, by płacić wyższą składkę, by robiła to firma... która nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 12 wrz 2015 - 22:48
Post #18


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(savalas @ sob, 12 wrz 2015 - 14:08) *
nie nie i jeszcze 100 razy nie. Płacę podatki, płacę za wywóz i segregację śmieci. Zacznę to robić tylko w jednym wypadku. Jeśli państwo i firma którą wynająłem razem z miastem, będzie wykonywała swoją pracę. Nie lubię robić czegoś za kogoś, zwłaszcza, że mu za to płacę. Tu masz racje, powinniśmy wyrabiać nawyki, kształtować postawy iiii nie wybierać np. z nawyku Podrazy na kolejne 100 kadencji, np. dlatego, że nie potrafi podpisać umowy o wywóz śmieci z porządną firmą, więc tak wyrabiajmy nawyki ... ale nie te o których ty mówisz. Nie segreguję śmieci, bo nie mam po co tego robić, skoro ich wywóz nie działa. A stać mnie na to, by płacić wyższą składkę, by robiła to firma... która nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Czyli klasyczne "polaczkostwo", płacę podatki to nie muszę nic, mogę nasrać na chodnik a te jełopy mają pozbierać migiem bo przecież ja PŁACĘ.
Wybacz ale zacząć zmiany należy od SIEBIE. Każdy się ogląda na innych i potem to wygląda to jak wygląda. "Niech oni najpierw...", "niech ktoś coś...", klasyczne wymówki, plus dorabianie ideologi do "nie chce mi się". Zaczynasz od siebie, robisz co do ciebie należy i wtedy wymagasz od innych.
Wielu ludziom w tym kraju nic się nie chce, zasłąniają się włądzą, władza jest zła i dlatego jest źle. Gówno prawda. Mentalność wielu ludzi w tym kraju zła. I to ona musi się najpierw zmienić. Włądzy nikt nam na spadochronach nie zrzuca, to ludzie spośród nas, tacy jak my. Nie ważne czy będzie Podraza, Kowalski czy Maliniak, żadne nazwisko nic tu nie zmieni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
savalas
post nie, 13 wrz 2015 - 12:23
Post #19


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Dołączył: pią, 23 mar 07
Nr użytkownika: 612



CYTAT(vacu @ sob, 12 wrz 2015 - 20:48) *
CYTAT(savalas @ sob, 12 wrz 2015 - 14:08) *
nie nie i jeszcze 100 razy nie. Płacę podatki, płacę za wywóz i segregację śmieci. Zacznę to robić tylko w jednym wypadku. Jeśli państwo i firma którą wynająłem razem z miastem, będzie wykonywała swoją pracę. Nie lubię robić czegoś za kogoś, zwłaszcza, że mu za to płacę. Tu masz racje, powinniśmy wyrabiać nawyki, kształtować postawy iiii nie wybierać np. z nawyku Podrazy na kolejne 100 kadencji, np. dlatego, że nie potrafi podpisać umowy o wywóz śmieci z porządną firmą, więc tak wyrabiajmy nawyki ... ale nie te o których ty mówisz. Nie segreguję śmieci, bo nie mam po co tego robić, skoro ich wywóz nie działa. A stać mnie na to, by płacić wyższą składkę, by robiła to firma... która nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Czyli klasyczne "polaczkostwo", płacę podatki to nie muszę nic, mogę nasrać na chodnik a te jełopy mają pozbierać migiem bo przecież ja PŁACĘ.
Wybacz ale zacząć zmiany należy od SIEBIE. Każdy się ogląda na innych i potem to wygląda to jak wygląda. "Niech oni najpierw...", "niech ktoś coś...", klasyczne wymówki, plus dorabianie ideologi do "nie chce mi się". Zaczynasz od siebie, robisz co do ciebie należy i wtedy wymagasz od innych.
Wielu ludziom w tym kraju nic się nie chce, zasłąniają się włądzą, władza jest zła i dlatego jest źle. Gówno prawda. Mentalność wielu ludzi w tym kraju zła. I to ona musi się najpierw zmienić. Włądzy nikt nam na spadochronach nie zrzuca, to ludzie spośród nas, tacy jak my. Nie ważne czy będzie Podraza, Kowalski czy Maliniak, żadne nazwisko nic tu nie zmieni.


aha czyli ja mam zmienić swoją mentalność podczas gdy ludzie, którzy są odpowiedzialni za to za co im płacę nie muszą. No to już jest idiotyzm czystej postaci. Oczywiście mam nadzieje, że jesteś Matką Teresą z Kalkuty, każdej dziedziny, skoro tak debilne opinie w tym temacie wypisujesz

Ten post edytował savalas nie, 13 wrz 2015 - 12:23
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post nie, 13 wrz 2015 - 13:26
Post #20


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(savalas @ nie, 13 wrz 2015 - 13:23) *
aha czyli ja mam zmienić swoją mentalność podczas gdy ludzie, którzy są odpowiedzialni za to za co im płacę nie muszą.

A gdzie ja napisałem, że nie muszą? Tyle, że nie z nimi w tej chwili rozmawiam, jak będę miał okazję to powiem im dokładnie to samo.
Ty jesteś odpowiedzialny za segregację, oni za wywóz. Ty ze swojego obowiązku się nie wywiązujesz bo oni też nie, oni się nie wywiązują bo rząd też nie, a rząd dlatego, że skoro obywatele się nie wywiązują to i oni nie muszą. Każdy niech najpierw posprząta własne podwórko a później martwi się o podwórko sąsiada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:37
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza