IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Parkingi w mieście
prezes
post czw, 08 lis 2012 - 23:03
Post #41


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 14 mar 06
Skąd: Łosień / Gołonóg
Nr użytkownika: 192
Płeć: Mężczyzna



Na III Powstania Śląskiego (od Prusa do Piłsudskiego) ukończono właśnie dodatkowe miejsca parkingowe - prostopadłe do jezdni, kosztem trawnika i połowy chodnika. Wreszcie na tym odcinku mogą minąć się dwa samochody smile2.gif gdyby jeszcze kierowcy respektowali zakaz parkowania po drugiej stronie jezdni to już w ogóle byłoby super.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post pią, 09 lis 2012 - 11:56
Post #42


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(prezes @ czw, 08 lis 2012 - 22:03) *
Na III Powstania Śląskiego (od Prusa do Piłsudskiego) ukończono właśnie dodatkowe miejsca parkingowe - prostopadłe do jezdni, kosztem trawnika i połowy chodnika. Wreszcie na tym odcinku mogą minąć się dwa samochody smile2.gif gdyby jeszcze kierowcy respektowali zakaz parkowania po drugiej stronie jezdni to już w ogóle byłoby super.

Jak znam życie, to po staremu samochody będą stawać na zakazie, gdyż:
- miejsc przybyło, ale i tak jest za mało
- szkoda usuniętych trawy i krzewów, ale i tak za chwilę byłyby rozjeżdżane - aut przybywa
- podwórko pomiędzy IIIgo Powstania a Tysiącleciem za blokiem Piłsudskiego 31 jest rozjeżdżane do granic przyzwoitości - i nie ma się co dziwić, policja nie ma gdzie stawać i czasami parkuje na "trawnikach", więc sobie musieliby mandaty wypisywać. Ergo - zakazu nikt nie będzie respektował.
Narożnik Piłsudskiego/IIIgo Powstania od strony "lodów" (kiedyś tam była knajpa/sklep Tokaj, teraz są ramy a obok Wszechgalektyczne Centrum Paznokci i Włosów - kto pamięta, co tam było kiedyś ?smile2.gif ) został całkowicie zakostkowany. W sumie 9 samochodów spokojnie się tam zmieści... (No chyba, że przyjedzie pani w Clio, to wtedy zmieści się łącznie 6 sztuk.)
BTW. Panowie brukujący ten kawałek świata - chyba z własnej inicjatywy - zaplombowali ponownie powstałą dziurę, która powstała na skutek działań wód podziemnych. Sąsiad mój twierdzi (człek po 70tce), że wody te, to wody, którymi zalana jest Flora...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post sob, 10 lis 2012 - 08:51
Post #43


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(TeodorMotor @ pią, 09 lis 2012 - 10:56) *
CYTAT(prezes @ czw, 08 lis 2012 - 22:03) *
Na III Powstania Śląskiego (...)

Jak znam życie (...)
Narożnik Piłsudskiego/IIIgo Powstania od strony "lodów" (kiedyś tam była knajpa/sklep Tokaj, teraz są ramy a obok Wszechgalektyczne Centrum Paznokci i Włosów - kto pamięta, co tam było kiedyś ?smile2.gif ) został całkowicie zakostkowany. W sumie 9 samochodów spokojnie się tam zmieści... (No chyba, że przyjedzie pani w Clio, to wtedy zmieści się łącznie 6 sztuk.)
(...)

Niestety... Q mojej niekłamanej rozpaczy a i na przekór temu, co zdawać się mogło, nie zabrukowano "języczka uwagi"... Za kilka tygodni spodziewać się można rozjeżdżonego, błotnistego "parkingu", któremu podwyższone krawężniki nie przeszkodzą w egzystencji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek_mdc
post wto, 27 lis 2012 - 18:02
Post #44


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Dołączył: nie, 08 cze 08
Nr użytkownika: 1,328
Płeć: Mężczyzna



PARKING PRZY ul. AUGUSTYNIKA - LINK DO ARTYKUŁU



CYTAT
Jeśli z przyzwyczajenia znajdziecie wolne miejsce dla swojego auta na parkingu przy jednym z bloków przy ul. Augustynika, to taki postój może Was drogo kosztować.
(...)
Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalurg wynajęła właśnie znaną w kraju firmę Park Partner z Dąbrowy Górniczej, która pilnuje teraz tego, by samochody zostawiali tu tylko lokatorzy, ewentualnie ich goście. Zgodnie z wprowadzonym regulaminem właściciele "obcych" pojazdów mogą zastać po powrocie blokadę na kole, za zdjęcie której trzeba będzie zapłacić do 300 zł, a w ekstremalnym przypadku auto może zostać nawet odholowane.
To wszystko ma sprawić, by z parkingów mogli korzystać tylko lokatorzy bloków 11, 13, 13A, 15, 15A i 17. Jak się jednak okazuje, blokowanie kół jest dziś niezgodne z przepisami prawa, co potwierdza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (...)
SM Metalurg wie, że działa wbrew prawu, ale mimo to z pomysłu wynajęcia firmy się nie wycofuje.

(...) Każdy otrzyma naklejkę na szybę, która będzie identyfikowała pojazd, a jeśli chodzi o gości, dla nich też są przygotowane identyfikatory. Wystarczy wysłać SMS, maila, zadzwonić, że taki samochód przyjedzie i po kłopocie - dodaje. Rozważane było też m.in. wprowadzenie szlabanów, ale to kosztuje kilkaset zł, a teraz SM Metalurg nie ponosi żadnych kosztów. Firma Park Partner natomiast ma zysk z blokad.

Rozmowa z Krzysztofem Zawałą, sędzią Sądu Okręgowego w Katowicach
Czy ktoś poza policją i strażami gminnymi ma prawo do zakładania blokad?
Nikt poza nimi nie może zakładać blokad, bo jest to jawne ograniczenie swobód obywatelskich i złamanie przepisów prawa. Potwierdziła to właśnie interpretacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w odpowiedzi na interpelację posła Wojciecha Szaramy. Właściciel terenu może wprowadzać zmiany co do zasad korzystania i parkowania, ale nie mogą być one sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.


Strach się bać!! wink.gif Głównie chodzi tu pewnie o parkujących tam studentów WSB... ale lepiej uważać żeby nie wjechać "na pamięć" bez zerknięcia na postawiony znak i później się martwić!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post wto, 27 lis 2012 - 22:05
Post #45


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



To jeśli to jest bezprawne to nie ma się czego bać, może ktoś pójdzie do sądu wygra i spółdzielnia się wycofa z takiej głupoty, tak chyba zrobili na tysiącleciu w Katowicach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post wto, 27 lis 2012 - 23:08
Post #46


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Szlabany są za drogie - rozbrajająca szczerość.


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post wto, 27 lis 2012 - 23:56
Post #47


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Nie nadążam chyba za tymi absurdami... Na 1000-leciu w Katowicach rzeczywiście nie ma już firmy zakładającej blokady. Mamy orzeczenie sądu, że te działania są bezprawne. Tymczasem SM METALURG wynajmuje firmę, która ma zakładać ww. blokady...

Chyba, że to jest dobrze skalkulowane... 100 osób zapłaci 'karę' i nikt nie pójdzie do sądu...

Warto wrócić do przyczyn brakujących miejsc - studenci WSB. Miał być dla nich przygotowany nowy parking na ryneczku za starym budynkiem TPSA. SM może powinna tam skierować swoje siły?


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post śro, 28 lis 2012 - 19:46
Post #48


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Slyzaba @ wto, 27 lis 2012 - 22:56) *
Warto wrócić do przyczyn brakujących miejsc - studenci WSB. Miał być dla nich przygotowany nowy parking na ryneczku za starym budynkiem TPSA. SM może powinna tam skierować swoje siły?

Ale WSB z tego co wiem to ma już dwa parkingi - jeden właśnie na tym ryneczku a drugi na Konopnickiej - tylko jak to w naszym kraju każdy musi podjechać pod wejście do bloku, sklepu, szkoły itp. I tu jest problem.
Dziwię się SM Metalurg - kilkaset złotych im żal na szlabany - życzę im "parkującego", który zdecyduje się na podanie ich do sądu za blokadę ...
Jestem też ciekaw czy SM Metalurg jest właścicielem tych terenów, na których są parkingi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 28 lis 2012 - 19:47
Post #49


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



A'propos parkingów WSB - wysłałem do nich maila z pytaniem, niestety póki co nie miałem czasu ustosunkować się do odpowiedzi ale skoro ktoś ruszył temat to wkleję, cdn:
CYTAT
Szanowni Państwo,

Jestem mieszkańcem bloku przy ul. Cieplaka [...] co czyni mnie - niestety chciałoby się powiedzieć - Państwa najbliższym sąsiadem. Niestety - ponieważ jak co roku wraz z rozpoczęciem roku akademickiego - zaczęły się problemy związane z zaparkowaniem samochodu w bliższej i dalszej odległości od Państwa budynku. Niestety do niedawna nie dysponowali Państwo żadnym parkingiem dla klientów, od niedawna wiem o powstaniu takiego parkingu jednak jak się okazuje jest on niewystarczający dla 6000 klientów Państwa uczelni (taką informację znalazłem w internecie, jeżeli jest nieprawidłowa to przepraszam). W okresie trwania roku akademickiego Państwa klienci parkują dosłownie wszędzie w okolicy zajmując każdy skrawek parkingu (w tym te przeznaczone tylko dla mieszkańców), trawnika czy chodnika. Oczywiście nie jestem w stanie udowodnić, że to Państwa klienci jednak wskazują na to elementy z Państwa logo (np. teczki), rozmowy o zajęciach/egzaminach (w pobliżu nie ma innej uczelni) oraz fakt, że w okresie wakacyjnym wszystkie trawniki są puste i miejsc parkingowych jest pod dostatkiem, problemy zaczynają się pierwszego dnia roku akademickiego a nasilają się w weekendy a więc zgodnie z rozkładem zajęć. Również fakt, że ok. godz. 20 a więc wraz z końcem zajęć parkingi i trawniki pustoszeją dobitnie wskazuje gdzie leży problem. Niestety w związku z powyższym okoliczni mieszkańcy zamiast być dumnymi z faktu sąsiadowania z uczelnią pnącą się w górę w rankingach pomstują takie sąsiedztwo co na pewno nie poprawia uczelni opinii. Mam w związku z tym pytanie - czy WSB planuje w jakikolwiek sposób rozwiązać problem braku miejsc parkingowych dla swoich klientów ułatwiając w ten sposób życie i im i swoim sąsiadom?

Pozdrawiam,

SK

PS. Jeżeli nie mają Państwo nic przeciwko chciałbym zarówno moją wiadomość jak i Państwa ewentualną odpowiedź opublikować na forum www.dabrowa-gornicza.org.

I odpowiedź:
CYTAT
Szanowny Panie,

W nawiązaniu do otrzymanej informacji dotyczącej organizacji miejsc parkingowych w okolicy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej uprzejmie informuję, że z inicjatywy Uczelni oraz w ścisłej współpracy z mieszkańcami oraz władzami miasta Dąbrowa Górnicza (od 2002 r.), wielokrotnie podejmowano działania zmierzające do usprawnienia ruchu oraz zapewnienia większej liczby miejsc parkingowych w Dąbrowie Górniczej.

Efektem podjętych działań było m.in.:

- przygotowanie zatok parkingowych wzdłuż ul. Cieplaka,

- wykonanie przez Uczelnię prac inwestycyjnych a następnie dzierżawa terenu pod parking (usytuowany między ul. Konopnickiej oraz ul. Kolejową- na ponad 200 samochodów),

- wydzielenie przez wspólnoty mieszkaniowe terenów parkingowych tylko dla mieszkańców (montaż szlabanów wjazdowych).

Jednocześnie, mając na względzie specyfikę niedoboru miejsc parkingowych Uczelnia systematycznie podejmuje aktywne kroki mające na celu intensyfikację akcji informacyjnej wśród studentów z zakresu możliwości parkowania pojazdów w bezpośrednim sąsiedztwie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Zdajemy sobie sprawę, że zastosowanie powyższych rozwiązań jest tylko doraźnym i częściowym rozwiązaniem problemu braku miejsc parkingowych zlokalizowanych w ścisłym Centrum Miasta Dąbrowa Górnicza.

Pragnę jednak zaznaczyć, że Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej wnosi znaczący wkład w kształcenie przyszłych elit intelektualnych Miasta Dąbrowa Górnicza. Osiągnięty przez WSB wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny, status i doświadczenie kadry akademickiej, a także dorobek naukowy umożliwiają kształcenie specjalistów wysokiej klasy, pozwalają na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych mieszkańców naszego regionu. Ponadto mając na względzie aspekt ekonomiczny należy zwrócić uwagę, że liczna społeczność akademicka WSB w sposób bezpośredni wpływa na tworzenie i utrzymanie wielu miejsc pracy dla mieszkańców Miasta Dąbrowa Górnicza dzięki czemu zasila także budżet Miasta z wpływów generowanych z usług konsumpcyjnych. Jednocześnie będę zobowiązany za przesłanie ewentualnych dodatkowych propozycji, które pozwolą na rozwiązanie w/w. problemu.



Z poważaniem,

Dyrektor Biura Rektora

Jak napisałem CDN, moim zdaniem to na WSB leży obowiązek zorganizowania miejsc parkingowych tak jak na właścicielach marketów. Latem - kiedy nie ma zajęć - nie ma żadnego problemu z parkowaniem nawet pod samym blokiem (czego nawet nie oczekuję ale chciałbym się chociaż mieścić w ramach osiedla).

Ten post edytował vacu śro, 28 lis 2012 - 19:49
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post śro, 28 lis 2012 - 19:55
Post #50


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(vacu @ śro, 28 lis 2012 - 18:47) *
Jak napisałem CDN, moim zdaniem to na WSB leży obowiązek zorganizowania miejsc parkingowych tak jak na właścicielach marketów. Latem - kiedy nie ma zajęć - nie ma żadnego problemu z parkowaniem nawet pod samym blokiem (czego nawet nie oczekuję ale chciałbym się chociaż mieścić w ramach osiedla).

Ale oni moim zdaniem organizują wystarczającą ilość miejsc parkingowych - problem jest w mentalności ludzi, którzy muszą podjechać pod same drzwi ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek_mdc
post śro, 28 lis 2012 - 20:45
Post #51


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Dołączył: nie, 08 cze 08
Nr użytkownika: 1,328
Płeć: Mężczyzna



a tak się przyczepię drobnego szczegółu wink.gif
w piśmie jest napisane:
CYTAT
wykonanie przez Uczelnię prac inwestycyjnych a następnie dzierżawa terenu pod parking (usytuowany między ul. Konopnickiej oraz ul. Kolejową- na ponad 200 samochodów),

a na ich stronie:LINK
CYTAT
Miło nam poinformować, że dla studentów, słuchaczy oraz pracowników WSB udostępniono parking niestrzeżony dla ponad 140 samochodów (...) Parking usytuowany jest (...) pomiędzy ul. Konopnickej oraz ul. Kolejową w Dąbrowie Górniczej.

smile2.gif

A tak na serio to tak jak już ktoś napisał - nawet jeśli WSB zapewniłoby tyle miejsc ile jest studentów ale w jakiejś odległości od uczelni to i tak część osób będzie szukać miejsc bliżej uczelni. Także jedyne wyjście - parking podziemny pod WSB wink.gif

Ten post edytował Tomek_mdc śro, 28 lis 2012 - 20:49
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 28 lis 2012 - 20:48
Post #52


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Mały77 @ śro, 28 lis 2012 - 19:55) *
CYTAT(vacu @ śro, 28 lis 2012 - 18:47) *
Jak napisałem CDN, moim zdaniem to na WSB leży obowiązek zorganizowania miejsc parkingowych tak jak na właścicielach marketów. Latem - kiedy nie ma zajęć - nie ma żadnego problemu z parkowaniem nawet pod samym blokiem (czego nawet nie oczekuję ale chciałbym się chociaż mieścić w ramach osiedla).

Ale oni moim zdaniem organizują wystarczającą ilość miejsc parkingowych - problem jest w mentalności ludzi, którzy muszą podjechać pod same drzwi ...

To jest też fakt ale liczba miejsc i tak nie jest wystarczająca. Ale jest jak piszesz i szlag mnie trafia, bo - do domu jak to do domu, czasem niosę coś ciężkiego, nie wygodnego, zakupy - i ja zasuwam przez pół osiedla złamany w pół a "studenci" z długopisem muszą zaparkować 10m od wejścia bo dalej to już za daleko. Gdyby to była specyfika osiedla - trudno, aut przybywa, trzeba to przeżyć. Ale prywatny przedsiębiorca robi na tym wielkie pieniądze - trochę śmieszne jest oczekiwać ode mnie propozycji, mogę przedstawić moją koncepcję za 5000 netto co zresztą zamierzam napisać w odpowiedzi, za darmo to ja mogę pomóc domowi dziecka a nie firmie zarabiającej wielkie pieniądze...
A tłumaczenie się miejscami parkingowymi zrobionymi przez miasto (BTW - miejsc ubyło a nie przybyło, bo ludzie parkowali tam wcześniej ale na chodniku bez słupków przynejmniej jedno auto więcej wejdzie) czy faktem, że ludzie się odgradzają szlabanami (które sobie sami muszą kupić) jest już w ogóle żałosne...

@Tomek_mdc - wystarczy postawić zakaz parkowania z wyłączeniem mieszkańców, tu nie ma raczej firm więc parkują tylko mieszka ńcy i klienci WSB. Przy okazji SM podreperowałaby budżet tongue.gif

Ten post edytował vacu śro, 28 lis 2012 - 20:50
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek_mdc
post śro, 28 lis 2012 - 20:54
Post #53


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Dołączył: nie, 08 cze 08
Nr użytkownika: 1,328
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
@Tomek_mdc - wystarczy postawić zakaz parkowania z wyłączeniem mieszkańców, tu nie ma raczej firm więc parkują tylko mieszka ńcy i klienci WSB. Przy okazji SM podreperowałaby budżet tongue.gif


i to jest argument! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 28 lis 2012 - 21:01
Post #54


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Tomek_mdc @ śro, 28 lis 2012 - 20:54) *
CYTAT
@Tomek_mdc - wystarczy postawić zakaz parkowania z wyłączeniem mieszkańców, tu nie ma raczej firm więc parkują tylko mieszka ńcy i klienci WSB. Przy okazji SM podreperowałaby budżet tongue.gif


i to jest argument! wink.gif

Wiesz co jeździłem na angielski do Kato, wokół szkoły nie było parkingów to się parkowało na zakazach. Zapłaciłem, przestałem. W Tarnowie byłem raz, zaparkowałem na zakazie, zapłaciłem, poskutkowało. Skoro ja mogę płacić aby mieszkańcy innych miast mieli spokój to dlaczego mam mieć skrupuły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post śro, 28 lis 2012 - 21:48
Post #55


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Pragnę jednak zaznaczyć, że Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej wnosi znaczący wkład w kształcenie przyszłych elit intelektualnych Miasta Dąbrowa Górnicza. Osiągnięty przez WSB wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny, status i doświadczenie kadry akademickiej, a także dorobek naukowy umożliwiają kształcenie specjalistów wysokiej klasy, pozwalają na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych mieszkańców naszego regionu. Ponadto mając na względzie aspekt ekonomiczny należy zwrócić uwagę, że liczna społeczność akademicka WSB w sposób bezpośredni wpływa na tworzenie i utrzymanie wielu miejsc pracy dla mieszkańców Miasta Dąbrowa Górnicza dzięki czemu zasila także budżet Miasta z wpływów generowanych z usług konsumpcyjnych.


doh (2).gif


Jak w UE (dawnej akademii ekonomicznej) student dostał mandat, to poszedł z tym mandatem do rektora, który musiał mu zwrócić ów kwotę - uczelnia nie zagwarantowała wystarczającej ilości miejsc. Tak wiec może te mandaty to dobry pomysł, tylko czy studenci WSB będą na tyle kumaci by tak zrobić? Osobiście śmiem wątpić w te elity intelektualne dąbrowy górniczej.
Raczej jako administrator zmieniłbym nazwę z mandat na opłata dodatkowa i nie blokował kół.. tylko cykał fotki, a już odpowiednia firma znalazłaby się do ściągnięcia opłaty. Dzięki temu DG była by sławna w całej europie mając najdroższy parking niestrzeżony w europie (proponuje 500zł jednorazowo + koszty ściągnięcia opłaty). Dodam, że w WSB albo strugają durnia.. albo faktycznie ich umiejętności dydaktyczne są na tak marnym poziomie, że nie potrafią ów elicie wpoić do głowy gdzie jest ich parking.

Ten post edytował xMarcinx śro, 28 lis 2012 - 22:34
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 28 lis 2012 - 21:55
Post #56


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Tak, mnie ten cytat też o opad szczęki przyprawił laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 28 lis 2012 - 22:05
Post #57


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



WSB kształci elyty intelektualne a wy małostkowo i drobnomieszczańsko się ich czepiacie.
Przecież te elyty zrobią nam dobrze jako mieszkańcom i powinniśmy być dumni, że uczelnia z takim dorobkiem wspaniałomyślnie ulokowała się w tym ciemnogrodzie. wink.gif

Widzę to tak.
SM Metalurg montuje szlabany.
Studenci parkują na parkingu uczelnianym - może jakieś opłaty.
Nieokrzesani studenci, brutale parkujący gdzie popadnie bulą mandaty, które serwuje im nasza nieustraszona Straż Miejska.








--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 28 lis 2012 - 22:22
Post #58


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Leszek @ śro, 28 lis 2012 - 21:55) *
Tak, mnie ten cytat też o opad szczęki przyprawił laugh.gif

Ja się nie chciałem do tego odnosić, bo kultura zobowiązuje ale jednak zapluty chodnik o czymś świadczy. Podobnie jak chmura dymu kiedy próbujesz przejść chodnikiem przed wejściem. Polecam też posłuchać dialogów owej "elity", ja może jestem "oldskulowy" ale mam inne wyobrażenie o języku elit, ten kojarzył mi się raczej z klimatem na budowie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yaku
post czw, 29 lis 2012 - 10:53
Post #59


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 215
Dołączył: pon, 18 lip 11
Skąd: Staszic
Nr użytkownika: 4,717
Płeć: Kobieta



CYTAT
Polecam też posłuchać dialogów owej "elity", ja może jestem "oldskulowy" ale mam inne wyobrażenie o języku elit, ten kojarzył mi się raczej z klimatem na budowie...


A co to za różnica dzisiaj vacutongue.gif . Przecież to Ci sami ludzie "studiują" a po zajęciach zapychają na budowę.
Zresztą po skończeniu całych studiów dalej zostają na budowie...ehhhh.


--------------------

Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post sob, 01 gru 2012 - 00:36
Post #60


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



http://dg.pl/news/show/group/1/id/4263/Z+c...+na+Augustynika

CYTAT
Z cyklu "List do redakcji" - parkowanie na Augustynika
Z cyklu
Kilka dni temu do naszej redakcji wpłynął list dotyczący parkowania na osiedlu Augustynika. Pisownia oryginalna. "Piszę do Państwa aby zainteresować sprawą poczynań Spółdzielni Mieszkaniowej METALURG z Dąbrowy Górniczej, która od jakiegoś czasu postanowiła wprowadzić zmiany dotyczące parkowania pod blokami jednego z osiedli którym zarządza, dokładnie na ul. Augustynika 11,13,13A,15,15A i 1.

"Piszę do Państwa aby zainteresować sprawą poczynań Spółdzielni Mieszkaniowej METALURG z Dąbrowy Górniczej, która od jakiegoś czasu postanowiła wprowadzić zmiany dotyczące parkowania pod blokami jednego z osiedli którym zarządza, dokładnie na ul. Augustynika 11,13,13A,15,15A i 1.

Owa Spółdzielnia pod sztandarem tego, iż jest właścicielem terenów na których znajdują się miejsca parkingowe dla w/w bloków, zamierza wprowadzić identyfikatory dla pojazdów lokatorów, aby w ten sposób zlikwidować problem z zajmowaniem miejsc przez osoby do tego nieupoważnione - niezamieszkałe w owych blokach. Niby dobra inicjatywa i szczytny cel, jednakże sposób w jaki ma być to prawo wdrażane w życie już budzi kontrowersje niejednego mieszkańca osiedla. Spółdzielnia postanowiła skorzystać z pomocy "jakiejś bliżej niezidentyfikowanej i nie przedstawionej mieszkańcom firmie", która na podstawie przedstawionego mieszkańcom regulaminu parkowania daje sobie prawo między innymi do zakładania blokad na koła samochodów, które nie posiadają identyfikatora za szybą - co jest zdecydowanie niezgodne z Polskim Prawem, ponieważ w naszym kraju tylko 2 służby mundurowe mogą zakładać blokady na koła i tym samym ograniczać wolność tj. Straż Miejska i Policja. Co w przypadku gdy ktoś zapomni włożyć za szybę identyfikator lub go po prostu zgubi? Założenie blokady na koła jest ponadto pretekstem do wyciągania pieniędzy z kieszeni zwykłych ludzi, którzy przypadkowo zaparkują, czy gości którzy przyjadą do nas w odwiedziny a my w porę nie zdążymy ich w zgłosić owej Firmie. Ta pseudo firma za zdjęcie blokady każe sobie płacić słone mandaty w wysokościach wyssanych z palca tak naprawdę nie wiadomo dlaczego. Ponadto nie wiemy czy wystawianie takich mandatów będzie robione zgodnie z prawem i czy mandaty takie mają być płacone na miejscu czy można je zapłacić kiedy indziej np przelewem? Nie każdy musi mieć przy sobie gotówkę w wysokości np. 300zł. Ponadto każą sobie każdorazowo zgłaszać numery rejestracyjne samochodów odwiedzających nas gości, co w moim i nie tylko moim mniemaniu jest naruszeniem prywatności moim i moich gości, a dodatkowo naraża mnie na koszty z tym związane, gdyż nie wybrażam sobie, że każdego dnia będę wysyłał kilka lub kilkanaście sms z numerami rejestracyjnymi samochodów moich gości, kto mi za to odda pieniądze? W skali miesiąca to może być niemała suma. A co z niezapowiedzianymi odwiedzinami gości którzy nie będą wiedzieć o panujących zasadach? Co prawda na wjazdach mają być tablice informacyjne, jednakże żeby przeczytać cały regulamin kierowca musiałby zablokować wjazd na kilkanaście minut czytając co może a czego nie może. Niestety Spółdzielnia na mojego maila postanowiła nie odpowiedzieć, mimo iż od jego wysłania minął już prawie miesiąc, a na inne maile spółdzielnia odpowiada.
Proszę Państwa o zainteresowanie się tą bulwersującą nie tylko mnie sprawą i sprawdzenie czy wszystko co robi w tej kwestii Spółdzielnia jest zgodne z prawem, bo powołując się na niedawne wyroki sądu w podobnej sprawie (blokowanie kół samochodów na parkingach centrów handlowych np plejada) żadna firma nie ma prawa blokowania kół i tym samym ograniczania wolności, nawet jeśli parkuje się na cudzym prywatnym terenie. W załączniku przesyłam Państwu regulamin parkowania na osiedlu jaki można było pobrać ze strony Spółdzielni i zaznaczam, iż największe zastrzeżenia budzi § 2 punkt 3 podpunkt c) oraz § 6. "


***

Odpowiedź Spółdzielni z dnia. 19 listopada 2012 roku:

SM Metarulg podjęła działania z uwagi na liczne skargi mieszkańców do niej kierowane o braku możliwości parkowania na terenie nieruchomości przy ul. Augustynika 11, 13, 13A, 15, 15A i 17 z powodu zajmowania miejsc parkingowych m.in. przez studentów WSB.

Przyjęto rozwiązanie niepociągające za sobą konieczności ponoszenia przez mieszkańców żadnych kosztów, a mianowicie zaproponowano monitorowanie parkowania na terenie w/w nieruchomości przez podmiot zewnętrzny z ustaleniem, że koszty tego monitorowania będą ponoszone przez parkujących, którzy nie są do tego uprawnieni.

Opracowano projekt regulaminu z zasadami korzystania z miejsc parkingowych, który zgodnie z przyjętą w Spółdzielni pocedurą został poddany konsultacji z mieszkańcami. Zdecydowana większość mieszkańców pozytywnie odniosła się do proponowanych w regulaminie rozwiązań korzystania z miejsc parkingowych.

Jednocześnie informujemy, że w drugiej połowie grudnia br. zostanie dokonana analiza funkcjonowania przyjętych zasad i jeżeli możliwości parkowania nie ulegną poprawie Spółdzielnia będzie rozważać inne rozwiązania.

Pełnomocnik Zarządu ds. członkowsko - mieszkaniowych Renata Rogusz.


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 08:55
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza