IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

24 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Park Hallera
Jashi
post wto, 02 wrz 2003 - 20:08
Post #1


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 162
Dołączył: wto, 19 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza (CENTER)
Nr użytkownika: 9



Kurde maĆ co ostatnio siĘdowiadujĘod znajomych. Dziwne rzeczy siĘdziejĄ w naszym parku. Ostatnio sŁyszaŁem, Że zgwaŁcili 2 kobiety, a jak znajomy mi mÓwiŁ to na dodatek to byŁa matka z cÓrkĄ !!! . Ja bym tego fagasa kur... zajeb... . I co jeszcze koleŻanka mi teŻ mÓwiŁa, Że jak czasem spaceruje sobie po parku z pieskiem to widzi kolesi jak se swawolnie w krzakach targajĄ gaŁĘ. No nie mogĘpojĄĆ, Że w parku ktÓry jest pod blokiem naszego przezydenta dziejĄ siĘtakie rzeczy !!!.
A policja zamiast ŁapaĆ tych skurw... to siĘczepia kumpeli o to gdzie jej piesek siĘzaŁatwia w tym parku.

Pozdro.

Ten post edytował kwintosz śro, 04 kwi 2007 - 12:36


--------------------
Naprzód do walki o wysokie urodzaje, o rozkwit rolnictwa ! Do walki o szczęście i dobrobyt narodu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post czw, 04 wrz 2003 - 17:26
Post #2


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Pierwsze slysze zeby tu byli jacys zboczency. Ostatnimi czasy tylko mlodziez tu siedzi i pije. Nie bardzo mi sie chce wierzyc ze grasuja tu jacys erotomani, bo na pewno dostaliby oklep. Dobra rada dla dziewczat z psami: nie wychodzcie tam na spacer po 22 same.


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 10 wrz 2003 - 23:23
Post #3


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Ja nie sŁyszaŁem o podobnych zajsciach. Ale trzeba przyznaĆ ze w parku w nocy jest niebezpiecznie. Po pierwsze caŁe oswietlenie jest zniszczone. Od miejsca tego zakola w strone redenu , nie dziaŁa wieczorami i w nocy ani jedna lampa, jest caŁkowita ciemnoŚc.WiekszoŚc Ławek jest tam poŁamana. Nie moŻna isc tamtedy na spokojny wieczorny spacer. Ciekawe kiedy zostanie to wszystko wremontowane. W końcu budowa Hali i AquaParku dobiega końca. Tak nie powinno byc!! :afro:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 10 wrz 2003 - 23:40
Post #4


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



To fakt, Że nasz park miejski nie naleŻy do miejsc przyjemnych, szczegÓlnie w nocy. Na pewno zdarzajĄ siĘtam wypadki, o ktÓrych nikt nie wie takie jak np. pobicia. Niestety wŁadze miasta nic nie robiĄ w kierunku poprawy bezpieczeństwa na dĄbrowskich ulicach.

PS: Klocek od kiedy ty chodzisz na wieczorne spacery ???


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeb
post czw, 11 wrz 2003 - 12:45
Post #5


UZYTKOWNIK
***

Grupa: FdZD
Postów: 245
Dołączył: śro, 06 sie 03
Nr użytkownika: 4
Płeć: Mężczyzna



miejmy nadzie ze po uruchomieniu aqua parku i hali w parku miejskim zmieni sie na lepsze i stanie sie wizytÓwka miasta a nie rajem dla dewiantow sexualnych hehe. O ile dziadek talkowski nie umacza swoich brudnych paluchow w caŁej sprawie bo po tym smieciu sie wszystkiego mozna spodzziewac. 100% anty THAL ATF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dąbrowianka
post czw, 11 wrz 2003 - 19:30
Post #6


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 14



Nie wiem czy to prawda, ale w tegorocznym budŻecie miasta (a rok budŻetowy pomaŁu siĘkończy) nie ma zagwarantowanych Żadnych ŚrodkÓw finansowych na utrzymanie oŚwietlenia. Tak, Że dziewczyny i chŁopaki - weĹşcie sobie do serca radĘMiŚka i nie wychodĹşcie do parku po 22.00 (teraz w zasadzie juŻ po 20.00 - w końcu nadchodzi pora jesienna) :63:


--------------------
I live in hell...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pią, 19 wrz 2003 - 00:06
Post #7


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



W parku Hallera na szczescie na zboczencow nie trafilem choc 2 lata temu bylo pare akcji ze trza bylo brac nogi w zapas - kiedys nawet namierzali na cel mnie i mego kumpla KOSZEM NA SMIECI biggrin.gif
Miejmy nadzieje ze z chwila powstania Aqua Parku i hali zrobi sie tam bezpieczniej.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_Anonymous_*
post nie, 21 wrz 2003 - 13:37
Post #8





Guests






zboczency sa wszedzie:> na augustynika (kolo 1-szego lo) o 12 w poludnie, w klatce obok mojej jakis koles omal nie zgwalcil 10 letniej dziewczynki... juz ja wyrozbieralm, ale na szczescie ktos otworzyl drzwi na kaltce i kolo uciekl.. chyba go nei zlapali. a bylo to jakis rok, moze dwa lata temu. no ale o 12 w poludnie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jashi
post nie, 21 wrz 2003 - 14:11
Post #9


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 162
Dołączył: wto, 19 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza (CENTER)
Nr użytkownika: 9



Niebezpiecznie jest w parku a to duŻo zasŁuga oŚwietlenia ktÓrego nie ma, bo po co. Czasami jak se zrobie spacerek do parku wieczorkiem to tam ziomy nieĹşle rozrabiajĄ, krzyki, wrzaski, odgŁosy tŁukĄcych sie butelek i inne takie tam.Tera karuzele postawili i ostatnio widziaŁem takĄ bandĘkrĘcĄcych siĘbez przerwy koŁo niej jakby chcieli coŚ uszkodziĆ :)Biedny Thal pewnie w nocy sie nie wysypia :)


--------------------
Naprzód do walki o wysokie urodzaje, o rozkwit rolnictwa ! Do walki o szczęście i dobrobyt narodu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post nie, 21 wrz 2003 - 15:15
Post #10


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Jashi to nie byŁa Żadna banda przy karuzeli, tylko ok. 10 osÓb. I wcale nie chcieliŚmy jej uszkodziĆ tylko oglĄdaliŚmy namalowane na niej rysunki (najlepiej im wyszŁa Pamela Anderson, hehe).
A swojĄ drogĄ to mÓgŁbyŚ rozpoznawaĆ ziomkÓw. :)))


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MayQ
post sob, 27 wrz 2003 - 15:01
Post #11


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Dołączył: śro, 20 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 10



Hehe no banda przeciĘtna:) Misiek zostaw Jashiego w spokoju Hmm jakby to ujĄc Hyba KtoŚ miaŁ niezŁĄ banie albo byŁ rozkojazony i nie pamiĘta Że Jashi byl z nami ohmy.gifk: Ale co jak co patrol policyjny widzieliŚmy w parku :swir: (hyba zabŁĄdzili no nie) :afro:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post sob, 27 wrz 2003 - 16:12
Post #12


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Chyba takie wraŻenie zrobiŁy na mnie te malowidŁa, Że pozapominaŁem kto byŁ z nami. :)))
A bańka teŻ byŁa lekka ... cÓŻ czŁowiek nie wielbŁĄd ...
Jashi, zwracam honor !

A jeŚli chodzi o policjĘ, to faktycznie chyba chŁopaki zabŁĄdzili. :)))


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 04 kwi 2007 - 13:12
Post #13


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Wygrzebałem stary temat, bo myślę że czas stworzyć osobny dla samego Parku Hallera i spraw dotykających go bezpośrednio, m.in może wewnętrzny układ komunikacyjny, remonty kortów, ścieżek czy planowana budowa hotelu.
I ja w tej ostatniej kwestii. Za BIP, fragment dotyczący owej sprawy:

QUOTE
Projekt uchwały w sprawie: zmiany granic obszaru opracowania w załączniku graficznym do Uchwały Nr LXIII/1203/06 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 27.10.2006r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Dąbrowy Górniczej dla terenu połoonego w rejonie Parku Hallera” Druk nr 44 – przedstawił I Zastępca Prezydenta Miasta H. Zaguła.
Tutaj dwie generalnie sprawy muszą być rozwiązane. Po pierwsze – ze względu na budowę Centrum Wystawienniczego są chętni, czy potencjalni inwestorzy do budowy hotelu w tym rejonie, ten hotel jest już zapisany w okolicach Hali Sportowej nie mniej jednak zapis w aktualnie obowiązującym planie uniemożliwia postawienie hotelu o wysokości powyżej 10metrów, czyli to jest około czterech kondygnacji. Dzisiaj nikt nie będzie budował hotelu czterokondygnacyjnego, bo to sie nie opłaca. Będziemy zdążać do doprowadzenia takiego zapisu, który z jednej strony swoimi parametrami przyszły hotel pogodziłby interes Parku jako obszaru architektonicznego, ale równie by wpisywał sie w układ zewnętrzny, czyli układ osi: Bazylika Matki Boskiej Anielskiej z Kościołem na Górce Gołonoskiej. Druga rzecz – istnieje konieczność rozwiązania połączeń komunikacyjnych. Chciałbym przypomnieć, szczególnie Państwu z poprzedniej kadencji, że zaniechano realizacji (z różnych powodów – nie mnie to komentować) układu komunikacyjnego tych obiektów, które są już w tej chwili. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił warunkowo korzystanie z tych obiektów do czasu wybudowania docelowego układu komunikacyjnego. Musimy przyjąć, że w związku z budowa hotelu ilość korzystających z tego miejsca wzrośnie to również musimy rozwiązać docelowy układ komunikacyjny, szczególnie w zakresie dróg awaryjnych.

Radny J. Talkowski:
Głosowałem na komisji za ponownym rozpatrzeniem sprawy przestrzennego zagospodarowania rejonu Parku Hallera, ale chce zwrócić uwagę, że ten Park jest dobrodziejstwem niesamowitym dla miasta i przy projektowaniu takich, czy innych rozwiązań trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby nie niszczyć ciągów pieszych na terenie tego parku, żeby doprowadzać w sposób ograniczony do tego co tylko można tam wybudować. Koniecznością jest wybudowanie hotelu dlatego, że my nie spijamy tej śmietanki – jaką jest sytuacja, że będzie międzynarodowe spotkanie i my zawodników musimy lokować w Sosnowcu, w Katowicach itd. Jest to na pewno cenna rzecz. Ja w mojej kadencji na to zgodziłem się, żeby wybudować tam hotel, oczywiście tak jak Pan H. Zaguła powiedział, żeby podwyższyć trochę tą budowle. Mianowicie na małym stosunkowo rzucie wypiętrzyć troszeczkę do góry, ale oczywiście maksymalnie ograniczając dewastacje zieleni.
Dlatego ja będę za tym głosował. Natomiast musimy sie liczyć, że jeśli byśmy coś zrobili ekstrawaganckiego odnośnie przejazdów i komunikacji to będzie to bardzo duże narażenie się na niezadowolenie społeczne. W związku z tym jest stara łacińska zasada: „oko mądrościa życia”. Jeśli chcemy projektować – zresztą te projektowania i fazy projektowania będą pod kontrola Rady to, żeby rozwiązywać tak problem, żebyśmy sie nie wstydzili za rozwiązania projektowe. Mówiąc szczerze ja głosuje za tym, ale jednocześnie zwracam uwagę
koleżankom i kolegom radnym na odpowiedzialność przy rozwiązywaniu spraw będących przedmiotem projektowania w Parku Hallera.

I Zastępca Prezydenta Miasta H. Zaguła:
Już zepsuć bardziej jak został zepsuty w poprzedniej kadencji tego Parku nie można. Gdyby w tamtej kadencji pozwolono radnym też się tym zajmować, jak pan dzisiaj o to wnosi, to być może nie został by tak zepsuty. Układ komunikacyjny jest nie dokończony i jest zły.
Chciałbym zaręczyć Państwu, że w tym punkcie mamy świadomość tego, że jest to jeden z ładniejszych, z bardziej charakterystycznych punktów w Dąbrowie Górniczej.
Na pewno będą się propozycjami zabudowy zajmować fachowcy, ale tacy którzy sie na znają, którzy umieją to robić porządnie. Zwracanie uwagi nam na to, żeby nie niszczyć zieleni jest nie na miejscu. Będziemy musieli rozwiązać ileś problemów, które wynikają z samego funkcjonowania tego Parku i do tego jest potrzebna zmiana zapisu w planie i proszę sie nie martwić – nie zepsujemy tego.

Radny J. Talkowski:
Otóż nie było to moja zasługa, że tam była zlokalizowana infrastruktura o tak potężnym zakresie działania, ja tylko doprowadziłem do tego, żeby konstruktorzy, projektanci nie robili absolutnych bzdur, dlatego, że były napięcia społeczne. Według projektu miało być zrobienie z jednej i z drugiej strony takiego ślimaka w osi drogi Alei Róż i dzięki temu ograniczyłem niepotrzebna dewastacje całego Parku i ten Park w tej chwili wygląda bardzo ładnie, jest to Park zrównoważonego rozwoju, gdzie można sie naprawdę przemieszczać pieszo, kobiety z dziećmi. Ten Park żyje jako płuca naszego pięknego Centrum Dąbrowy Górniczej.

I Zastępca Prezydenta Miasta H. Zaguła:
Potwierdzam, że nie było to zasługa ówczesnego Prezydenta, bo zasługa to była jeszcze poprzednich władz. Chciałbym zwrócić uwagę na to – obojętnie jak sie będzie Pan Talkowski zachwycał nad tym co zrobił – że stoją tam dwa potężne obiekty użyteczności publicznej.
Jest nie zatwierdzony układ komunikacyjny, nie ma dopuszczenia tych obiektów i to jest efekt tej działalności. To, że był dobrze rozpracowany układ komunikacyjny zgadza sie to nie jest Pana zasługa, a to, że dzisiaj musimy poprawiać ten układ komunikacyjny to jest efekt tego, co zostało zrobione.

Prezydent Miasta Z. Podraza:
Chciałbym powiedzieć po pierwsze, że mamy określone terminy uregulowania tych kwestii, wynikające z zaleceń Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Po drugie, biorąc oczywiście w obronę zieleń i piękno tego miasta to muszę powiedzieć, że przede wszystkim musimy zabezpieczyć bezpieczeństwo tych ludzi, którzy korzystać będa z tych obiektów, które tam są i to jest bezwzględny warunek ponad wszystko.

Radny T. Skóra:
Panie Prezydencie, chciałem zapytać o taka rzecz – planowane jest przystąpienie do tego sporządzenia planu i to jest okej, fachowcy tak jak pan Prezydent powiedział przygotują nam coś co radni i tak ocenia i tu wszyscy będziemy mieli okazje sie wtedy wypowiedzieć merytorycznie bardziej, ale ja mam jedno pytanie jeszcze dalej idące, czy Pan Prezydent budowę tego hotelu widzi przy współudziale gminy?

I Zastępca Prezydenta Miasta H. Zaguła: Nie.

Radny T. Skóra:
To będzie całkowicie prywatna inwestycja inwestora zewnętrznego, tak?

I Zastępca Prezydenta Miasta H. Zaguła:
Tak, bo jest to teren prywatny.
Uchwałę przyjęto za – 22, przeciw – 0, wstrzym. – 2.

Trochę się wyjaśniło w kwestii hotelu.
Na szczęście mam nadzieję, że jeszcze coś się będzie dało uratować z tej inwestycji. Zapis o czterokondygnacyjnym budynku jest śmieszny. wink.gif Niech przyjadą 4 drużyny na turniej np. siatkarski 25 osób w każdej drużynie (trenerzy+zawodnicy+lekarze+działacze) i oni ich wszystkich tam upchną?? W dodatku w takiej lokalizacji jak działać już będą targi na Zagórzu to na bank będzie spore obłożenie, przynajmniej na czas odbywania się jakichś targów. Dobrze że starają się cokolwiek z tym zrobić. Obawiam się tylko że jeśli to jest prywatny inwestor to może być ciężko aby dogadać się z nim by powstał tam naprawdę hotel o wysokim standardzie i nie będziemy musieli się jego wstydzić. wink.gif

Po raz kolejny wraca sprawa układu komunikacyjnego w parku.. Był dobry projekt to Talkowski musiał namieszać. wink.gif Jeśli dobrze rozumuje, to w najbliższych latach czeka nas jego remont, ciekawe w jakim stopniu?? cool.gif

Ten post edytował kwintosz śro, 04 kwi 2007 - 13:15


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post śro, 04 kwi 2007 - 23:34
Post #14


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Ależ jak uważam, że ta pierwotna koncepcja układu komunikacyjnego w rejonie parku była do bani! Za drogo by to wyszło! Miał być ślimak i dwupoziomowe skrzyżowanie na Alei Róż tylko, żeby dojechać do Nemo i hali? Po co? ALe przyznam, że takie skrzyżowanie szpanersko by wyglądało cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pią, 06 kwi 2007 - 20:12
Post #15


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



pan talkowski sie odezwal !! - wielki "bob budowniczy" dabrowy.
niech pan Panie Jerzy lepiej siedzi na tym stolku radnego (co nas kosztuje 2500 miesiecznie) i nie farmazoli dyrdymalow - mial Pan swoje 4 lata na sfinalizowanie kwestii i co?! i nic ...
nie kiwnol Pan palcem zeby sprawe wyprostowac - wrecz przeciwnie - sprawa stanela w martwym punkcie, a Panu to jakos nie przeszkadzalo. Gdyby znow mialby Pan byc odpowiedzialny za ten hotel to moge sie zalozyc ze dalej zadnego hotelu by nie bylo!!
takze lepiej bedzie jak Pan zamilknie zamiast cwaniakowac na lewo i prawo.

A wracajac do hotelu - nawet jesli to ma byc max 4 pietrowy budynek to mam nadz ze bedzie to hotel z wyzszej polki - jest hala, beda targi - wiec jesli ten budynek ma na siebie zarabiac to nie moze byc to jakas wiejska chatka bo tak czy siak nikt z niego nie bedzie korzystal!

a jeszcze warto dodac iz skoro hotel ma obslugiwac takze druzyny sportowe to warto zadbac i wymusic na inwestorze odpowiednie warunki dla klientow by mogli organizowac zgrupowania treningowe - a wiec zadbanie o gabinety odnowy biologicznej, mini silownie itp sprawy. Bo bez tego nie ma szans na rozwoj hotelu/rangi hali.

PS od miasta - a moze raczej od CSIRu - oczekuje rozreklamowania hali, zapraszania druzyn na zgrupowania, wspolfinansowanie pobytow druzyn sportowych (w okresie turniejow) i wogole - a raczej przede wszystkim - tworzenia turniejow by sie cos zaczelo dziac!

to taka moja mala lista zyczen na dzien dobry


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 11 maj 2007 - 23:01
Post #16


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Wkleje to tu..
QUOTE

Rozrywka i sportowe emocje w jednym miejscu

Minęły już ponad cztery lata od kiedy w pobliżu Parku Hallera wyrosły dwa obiekty, które na stałe wpisały się już w krajobraz architektoniczny Dąbrowy Górniczej. Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum oraz aquapark Nemo Wodny-Świat stały się od tej pory jednymi z symboli miasta i jednocześnie najnowocześniejszymi budowlami tego typu w regionie zagłębiowskim. A, że dzieli je zaledwie kilkaset metrów stały się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu zarówno przez młodzież, jak i dorosłych.

Hala Centrum od razu zaczęła tętnić własnym życiem. Wszak dotychczas nie było gdzie rozgrywać imprez sportowych rangi mistrzowskiej, a od kilku już sezonów na meczach koszykarzy i siatkarek Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego pojawia się dzięki temu regularnie kilkuset kibiców. Kiedy rozgrywki toczą się o najwyższą stawkę na trybunach może zasiąść wygodnie nawet ponad dwa i pół tysiąca widzów. Lokalne władze zapraszają wtedy do dopingowania wszystkich mieszkańców, a wejść można za darmo.

- Tego właśnie brakowało w mieście. W takich warunkach nie tylko doskonale zagrzewa się do boju swoją ulubioną drużynę, ale także całe widowisko ogląda się jak na dłoni. Świetna widoczność, akustyka. Warto byłoby zorganizować tutaj nawet jakieś mistrzostwa Polski - podkreśla Mateusz Wybraniec, który od dwóch lat kibicuje dąbrowskim drużynom w walce o ligowe punkty.

Ogromna hala ma rzeczywiście imponujące zaplecze. Sama arena główna liczy 1630 metrów kw., a oprócz tego mieszczą się tutaj: kort tenisowy, sala kondycyjna, siłownia, sauny, łaźnia, sala konferencyjna, kawiarnia i szatnie. Na trybunach około 15 miejsc przygotowanych jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nowoczesny obiekt gościł już m.in. mistrzów bokserskich, najsilniejszych ludzi świata z Mariuszem Pudzianowskim na czele, a także wiele sław muzycznych na koncertach, jak choćby Kombi, Stachursky i Ryszard Rynkowski.

Dąbrowski aquapark, obok tarnogórskiego, jest jedynym tego rodzaju obiektem w naszym województwie. Do dyspozycji klientów od poniedziałku do piątku już od godziny 7, aż do 22 jest sześć basenów, w tym zewnętrzne, z takimi atrakcjami jak: tory do pływania, bicze wodne, jacuzzi, rwąca rzeka oraz zjeżdżalnie. To tutaj powstała też najszybsza zjeżdżalnia w Polsce. Goście mogą też skorzystać z pełnej odnowy biologicznej, groty solnej, kręgielni, bilarda i restauracji.

Aquapark przeżywał jeszcze kilka miesięcy temu spore kłopoty finansowe, ale teraz wychodzi po woli na prostą.

- Obniżyliśmy ceny biletów, dodaliśmy darmowe minuty na korzystanie z wodnych atrakcji i mamy coraz więcej klientów. Naprawdę warto do nas zajrzeć. Nikt nie będzie żałował - zapewnia Zdzisław Bosak, prezes spółki Nemo Wodny-Świat.

Z basenów korzystają także za darmo dąbrowscy uczniowie, którzy uczą się tu pływać, a koszty całego programu ponosi gmina.
Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


Ten post edytował kwintosz pią, 11 maj 2007 - 23:02


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post sob, 12 maj 2007 - 12:30
Post #17


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



"Na pewno nikt nie będzie żałował!..."
"Obniżyliśmy ceny biletów"

LOOOl! laugh.gif

A te 6 basenów to gdzie? :>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 12 maj 2007 - 13:37
Post #18


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No szkoda tylko że w artykule nie ma ani słowa o rozgrywkach politycznych w tych dwóch magicznych instytucjach w ciągu ostatnich 4 lat. Do tego być może się mylę ale wydaje mi się że od dawna w nemo nie ma restauracji, a grota solna też jest częściej zatknięta niż otwarta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 30 kwi 2008 - 14:15
Post #19


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Oto ciekawy fragment sprawozdania z sesji RM z dnia 26 marca 2008r. dotyczący budowy hotelu oraz układu komunikacyjnego w parku.

CYTAT
(...)
I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Jeżeli chodzi o ten projekt uchwały – Park Hallera to również tam był on uchwalony w 2002 roku i plan wtedy przewidywał określone rozwiązania w tamtym rejonie. Dzisiejszy plan tak naprawdę rozstrzyga czy dzisiejsza propozycja rozstrzyga o trzech rzeczach w tym rejonie. Po pierwsze stworzenie możliwości budownictwa większego niż cztero kondygnacyjnego, bo takie było ograniczenie w obszarze hali sportowej gdzie właściciel chce budować hotel. Tu jest zwiększenie możliwości żeby mógł budować wyżej niż cztery kondygnacje. Drugi problem, który jest rozstrzygany, czyli tam już jest jakby lokalizacja hotelu, tam już jest konkretna wartość tego gruntu związana z możliwością prowadzenia takiej działalności, przyrost tak jak w poprzednim przypadku będzie znikomy. Drugi taki element, który rozstrzyga ten plan to jest skarpa za Aquaparkiem ja bym ogólnie tak to określił, na której doprecyzujemy możliwość wybudowania hoteli bądź tego typu usługi jeżeli taka możliwość będzie istnieć w sensie technicznym i będzie opłacalna finansowana. Wreszcie trzeci czyli tak jak gdyby, my tam rozszerzamy tą możliwość nie stwarzamy nowej, nie nadajemy tej powierzchni nowego przeznaczenia. Trzeci element, który rozstrzygamy w tym planie to jest układ komunikacyjny związany z obsługa parku Hallera i z obsługą Nemo Wodny Świat i hali sportowej. Chciałbym Państwu przypomnieć, że do końca tego roku mamy warunkowe, wydanie warunkowego użytkowania tych dwóch obiektów i do czasu kiedy nie rozwiążemy tego problemu istnieje realna groźba, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączy z użytkowania te obiekty ze względu na bezpieczeństwo ludzi, którzy tam się znajdują. Te trzy elementy znajdują rozwiązanie w tym projekcie w związku z tym nie stwierdzamy żadnego przyrostu praktycznie wartości gruntów do stanu obecnie dzisiaj obowiązującego i stawka zerowa dotyczy praktycznie zerowego wzrostu.

Radny – J. Talkowski:
Wysoka Rado ja chcę sie ustosunkować do jednej sprawy w ramach tego całego układu. Mianowicie w przedłożonym na dzisiejszej sesji w miejscowym planie zagospodarowania dla terenu położonego w rejonie Parku Hallera obok niezbędnych korekt w stosunku do obecnego stanu, szczególnie co do dopuszczalnej wysokości budowanego w przyszłości hotelu przy hali widowiskowo – sportowej zakłada się budowę bardzo kontrowersyjnej moim zdaniem trzeciej dwukierunkowej drogi pomiędzy biblioteką a sąsiadującym pawilonem biegnącej ukosem w kierunku hali przez bardzo wysoką skarpę. Ta koncepcja jest bardzo kontrowersyjna, powtarza jest bardzo kontrowersyjna i powinna być oddana pod szeroki osąd społeczny gdyż w przypadku jej realizacji zdewastuje się przepiękny teren parku, przynajmniej fragment przecinając ciąg pieszy od wysokościowców z górnej części ulicy Kościuszki w kierunku PKZ-u powodują bezwzględna konieczność budowy mostu łukowego nad planowaną nową drogą, a wszystko to wymagać będzie około 10 milionów złotych nakładów finansowych na tą problematyczną drogę, a przecież obecnie mamy dwie funkcjonujące już drogi zaś na wypadek wystąpienia zagrożenia mamy do dyspozycji silnie podbudowany chodnik biegnący od hali Aquaparku w kierunku ronda przy ulicy Alei Róż. Z tego też względu projekt budowy trzeciej drogi powinien być poddany jeszcze raz podkreślam szerokiej konsultacji społecznej i z tego względu ja osobiście będę głosował przeciwko budowie tej trzeciej drogi. Chcę powiedzieć, że około trzy i pół lata temu zrobiliśmy na okoliczność proponowanej wówczas budowy trzeciej drogi wizję lokalną z Komendantem Miejskim Straży Pożarnej Panem Wójcikiem z Komendantem Miejskim Policji Panem Andrzejem Bocianowskim oraz przedstawicielami Rady Miejskiej z Komisji Rozwoju Miasta między innym był tu kolega Bober i Komisji do spraw Gospodarki Komunalnej notatka spisana z tej wizji stwierdzała, że dotychczasowe drogi wjazdowe i wyjazdowe zapewniają prawidłowe warunki komunikacyjne i bezpieczeństwa w rejonie hali widowiskowo – sportowej i Aquaparku. Proszę Państwa nie możemy być radnymi powiedzmy czy Prezydentami 2,3 czy 4 lata, ale w konsekwencji musimy brać pod uwagę przede wszystkim jakieś wyważenie i jakąś wizję, nie możemy niszczyć pięknego fragmentu parku tak zwanego plato, ja nie wiem czy ktoś to widział i zobaczył jak to wygląda. Będziemy mieli na pewno jakieś tam presje ze strony społeczeństwa, że tego nie widzą my jako Ci, którzy ustalają pewną wizję dla tego miasta powinni myśleć poważnie, a nie traktować naszego miasta jako folwark. Chce powiedzieć o jednej jeszcze rzeczy, co się wybuduje to bardzo długo będzie funkcjonować w środowisku i krajobrazie. Na Politechnice w Zurychu jest pewna tak tablica z takim hasłem: Pamiętaj, że najpierw jesteś człowiekiem, a później inżynierem. Dziękuję bardzo.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Ja chciałbym się, jeżeli można ustosunkować do tej wypowiedzi, bo ona jest w sumie ważna w tej kategorii. Otóż nie chciałbym oceniać decyzji z sprzed trzech i pół roku, bo nie taka jest moja rola i intencja. To, że jestem inżynierem może człowiekiem to jest sprawa osądu na zewnątrz natomiast jako inżynier muszę dyskutować i realizować, rozwiązywać fakty, a faktem jest to o czym powiedziałem na wprowadzeniu. Mamy warunkowe dopuszczenie dwóch dużych instytucji i stoi przed taki oto problemem, że nie podjęcie tego rozwiązania docelowego ze względu na niedokończony układ komunikacyjny może grozić zamknięciem czy wyłączeniem, bo tak się to nazywa z użytkowania tych dwóch obiektów. Nie wiem w takim razie, który moment będzie gorszy dla nas: stanąć przed ludźmi i się tłumaczyć czy zamknięcie tych dwóch obiektów czy budowa nowego układu komunikacyjnego. Pozostawiam to Państwu do decyzji i do rozwag, bo to, że jesteście Państwo Radą i macie również obowiązek podejmować decyzje, które rozwiązują konkretny problem, a ten problem tu jest przedstawiony i chciałem Państwu też powiedzieć jeszcze jedna rzecz w tamtym rejonie miasta na górce na światłach będzie konieczny w najbliższym czasie do rozwiązania bardzo rozbudowany układ komunikacyjny rozwiązujący problem targu na granicy Dąbrowy Górniczej w Sosnowcu. Ten układ powstać musi, nie zależnie od tego jakie jest nasze spojrzenie na danym fragment miasta. Ja jestem przekonany, że stworzenie czy przyjęcie tego planu i stworzenie nowego układu czy zabezpieczenie ruchu i bezpieczeństwa ludzi, którzy się tam znajdują jest dzisiaj celem, który trzeba będzie zrealizować, dziękuję.

Radny – J. Talkowski:
Otóż jest to pewien zabieg socjotechniczny mówiąc, że nam PINB tego nie dopuści, dopuści jeżeli sie mu powie żeby nie dopuścił no to nie dopuści. Natomiast Państwo no macie możliwość oczywiście podjęcia (...) ja (...)

Przewodniczący Rady Miejskiej – K. Woźniczka:
Ja nie dopuszczę do polemiki.

Radny – J. Talkowski:
Ale ja też, ja mówię ad vocem Pani Przewodniczący, do tego mam prawo jako radny, a poza tym chce powiedzieć, że ten mój tekst wproszę wprowadzić in ext tenzo do protokołu z dzisiejszych obrad.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Proszę Pana, nie wolno i to jest największe przestępstwo przeciwko urzędnikom, który odpowiada za to, wpływać na ich decyzje. Nigdy nie odważyłbym się urzędnikowi, który ma obowiązek podejmować decyzje się pod tym podpisać, kazać mu zrobić to co być może uważał bym za stosowne jest to bardzo nie w porządku wobec tego urzędnika, który bierze za to odpowiedzialność, bo on bierze za to odpowiedzialność, dziękuję.

Przewodniczący Rady Miejskiej – K. Woźniczka:
Dziękuję bardzo, ja sądzę, że Pan nie Wójcik jako Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowanego jest człowiekiem na tyle nie zależnym i na tyle poważnym w odniesieniu do swojego stanowiska, że nie pozwala sobie mam nadzieje, że dotychczas cały czas tak było, że nie pozwalał sobie na nakazywanie mu postępować tak czy inaczej, jest stróżem prawa jego obowiązkiem jest pilnować konkretnie prawa jeżeli w przeszłości było inaczej to jest bardzo źle. Dziękuję bardzo, może skończmy tą polemikę, udzielam głosu Pani radnej Głowackiej, proszę bardzo.

Radny – J. Talkowski:
(...) i oddawaliśmy oczywiście hale to był tylko jeden wjazd i wyjazd i dało się to załatwić, dziękuję bardzo.

Radna – H. Głowacka:
Panie Prezydencie, ja mam pytanie dlaczego akurat ten teren wyznaczono pod budowę hotelu skoro to nie jest najlepsze miejsce i na przykład widzę inne miejsce, które jest znacznie ekonomiczniejsze i też jestem inżynierem też jestem człowiekiem, a przede wszystkim kobietą, która patrzy ekonomicznie i uważam, że stworzenie nowego układu zupełnie w Dąbrowie nie jest potrzebne, bo my już mamy układ i należy wykorzystać to co mamy, z drugiej strony parku, dziękuję bardzo.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Oczywiście ma Pani na myśli układ komunikacyjny?

Radna – H. Głowacka:
Tak. Z drugiej strony parku jak są Aleje Róż, miejsce gdzie kiedyś było miejsce na to nie wiem to chyba było pod jakieś helikopterki tam puszczano, tam jest taki doskonałe miejsce na hotel na przykład i jest już ciąg wybudowany, droga szybkiego ruchu.

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Więc jeszcze raz Pani radna, w tym miejscu dzisiejszy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę hotelu i w tym miejscu hotel może stanąć, zmiana polega na tym, że w dotychczasowym zapisie planu istniej ograniczenie do wysokości czterech kondygnacji i ze względów właśnie ekonomicznych właściciel i ten, który chce wybudować hotel stwierdził, że to jest nieopłacalne w tym planie w tej propozycji zmieniamy tylko jakby dotyczący tego miejsca możliwość pójścia w górę, nic więcej, nie wnosimy wznosimy nowego miejsca.

(...)

Przewodniczący Rady Miejskiej – K. Woźniczka:
To nie droga do hotelu, nie chodzi o drogę do hotelu chodzi o możliwość w przypadku jakichkolwiek zdarzeń na terenie hali sportowej, awaryjną drogę, możliwość ewakuacji ludzi.

Prezydenta Miasta – Z. Podraza:
Ja chciałem się tylko ustosunkować, ponieważ ja nie wiem co chciał Pan Prezydent Talkowski zasugerować. W każdym razie chcę powiedzieć tak, że nikt nikomu, a szczególnie Panu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego nie sugeruje co ma powiedzieć i co ma napisać.

Przewodniczący Rady Miejskiej – K. Woźniczka:
Jest stróżem prawa i ja tak to rozumiem, że Pan Wójcik jest tym stróżem na terenie Dąbrowy, dziękuję.

Radny – T. Skóra:
Dziękuję. Droga jest potrzebna, miast musi budować drogi to jest jasne zarówno do hali jaki hotelu to też jasne dla mnie przynajmniej nie mam nic przeciwko tylko chciałem zapytać Panie Prezydencie czy przeanalizowane właśnie pod względem kosztów, bo tutaj te różnice poziomów, które występują w miejscu zaznaczonym na planie wjazdu od ulicy Kościuszki będą z pewnością kosztowne w rozwiązaniach później inżynierskich właśnie czy przeanalizowano pod tym kątem i kątem właśnie możliwości technicznych przerobienie czyli poszerzenie jezdni drogi, która już obecnie istnieje i odprowadzać może, bo odprowadza, bo ruch sie tam toczy pod hali sportowej w kierunku Kościuszki rondo?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Tak, przeanalizowano również pod tym kątem pod kątem ograniczonych możliwości terenowych w rejonie istniejącego układu komunikacyjnego i to jest dzisiaj niewykonalne, przełożenie tego ruchu przez istniejący układ nie jest wykonalne. Mamy ograniczone możliwości, proszę sobie przypomnieć w którym miejscu jesteśmy, tam praktycznie nie ma gdzie się już rozbudować. Natomiast istnieje zapis warunkowe dopuszczenie tych dwóch obiektów dotyczy również układu awaryjnego czyli nie ma stworzonego, bez względu na to jakbyśmy mieli możliwość rozbudowy tego układu istniejącego, on jest bardzo ograniczony prawie nie możliwy to istniej konieczność dla tego typu obiektów ustanowienia drogi ewakuacyjnej, drogi awaryjnej takiej nie ma.

Radny – G. Jaszczura:
Panie Prezydencie, czy ja dobrze zrozumiałe, że zwiększenia jak gdyby ilości kondygnacji tego hotelu i tym samym planu zagospodarowania jest tak jak gdyby spowodowane żądaniem inwestora, bo Pan mówił o ekonomiczności tego przedsięwzięcia? Czy inwestor co do hotelu jest już wiadomy?

I Z-ca Prezydenta Miasta – H. Zaguła:
Nie, na każdym etapie konstruowania planu przestrzennego zagospodarowania właściciele działek mają prawo wnosić swoje uwagi. Właściciel tej działki już tam jest konkretny właściciel prywatny tej działki złożył taki wniosek i ten wniosek został rozpatrzony pozytywnie tak jaj wiele wniosków innych procedurach, nie ma takiej możliwości żeby na wniosek lub na życzenie inwestora czy właściciela należało czy był przymus sporządzania planu przestrzennego zagospodarowania tutaj procedura jest dość jasna. Najpierw Rada uchwala jakby uchwałę intencyjną o przystąpieniu do planu i dopiero po procedurze wyczerpanych rozstrzygnięć, wniosków przedstawia się Radzie do zatwierdzenia planu.
(...)


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post śro, 30 kwi 2008 - 15:14
Post #20


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



matko i córko!
Jak czytam wypowiedzi Zaguły, to zaczynam sie zastanawiać z jakiego kraju przyjechał tongue.gif Wybaczcie ale po kilku zdaniach nie jestem w stanie zrozumieć gdzie uczył się języka polskiego; wstyd :/ i tacy ludzie zajmują takie stanowiska huh.gif
Nie rozumiem sensu jego wypowiedzi i nie jestem w stanie odnieść się do tej dyskusji. zresztą większość z uczestników dyskusji nie popisała się umiejętnością posługiwania się językiem polskim...
koniec OT

Ten post edytował Maryhna śro, 30 kwi 2008 - 15:18


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 12:26
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza