IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Radni zaradni, radni bezradni
Grzegorz-dg
post pon, 17 lut 2014 - 10:43
Post #41


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Radny Szymon Widera jest teraz radnym bezpartyjnym opuścił klub radnych Platforma Obywatelska w radzie miejskiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobik
post śro, 19 lut 2014 - 11:31
Post #42


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Dołączył: śro, 15 lis 06
Nr użytkownika: 300



CYTAT(Grzegorz-dg @ pon, 17 lut 2014 - 08:43) *
Radny Szymon Widera jest teraz radnym bezpartyjnym opuścił klub radnych Platforma Obywatelska w radzie miejskiej.


Zapewne niedługo i na kolejnej sesji ogłosi, że wstąpi do klubu niezależnych smile2.gif Natura nie lubi próżni smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post śro, 26 mar 2014 - 22:35
Post #43


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



W dniu dzisiejszym odbyła się sesja Rady Miasta radni przyjmowali różne uchwały,ożywiona była dyskusja o nadaniu nazwy ronda w centrum miasta imieniem ,,Żołnierzy Wyklętych'' głosy były podzielone jedni za drudzy przeciw.Prezydent Z.Podraza zaproponował aby nazwa ronda trafiła pod konsultacje społeczne do mieszkańców miasta i oni podjeli by decyzje w tej sprawie.Drugim takim ważnym punktem było zadawanie pytań przez radnych dyrektorowi szpitala panu Z Grzywnowiczowi w sprawie pojawiających się nieprawidłowości związanych z procesem inwestycyjnym przy budowie Zagłębiowskiego Centrum Onkologi.Klub radnych ,,Niezależni'' powiększył się o radną Katarzyne Zagajską .Rok 2014 będzie w DG rokiem im,,Legionów Polskich''-radni podjęli taką uchwałę .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post nie, 06 kwi 2014 - 23:32
Post #44


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



Któremu nie podobało się nazwanie ronda im. Żołnierzy Wyklętych? Ja bym proponował nową drogę Strzemieszyce - Tucznawa nazwać Aleją Żołnierzy Wyklętych.


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post pon, 07 kwi 2014 - 15:40
Post #45


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Pewnie cała lewica była przeciwko, ma ktoś może możliwość lub chęci poszukania takiej informacji kto i jak głosował a może jest gdzieś w internecie wykaz wszystkich głosowań naszych radnych ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 07 kwi 2014 - 16:56
Post #46


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna





Podraza, Widera, Oprych, Pasternak, Kuśpiel - głosowali przeciwko ( wg. komentarza P. Jasionka na blogu G. Jaszczury)
Swoją drogą jak nie lubię wiecznego, ocierającego się moim zdaniem o psychozę, antykomuszego napie...nia na tym blogu tak wpis odnośnie głosowania w sprawie nazwy ronda mnie zainteresował.


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post pon, 07 kwi 2014 - 20:24
Post #47


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Bathurst @ pon, 07 kwi 2014 - 17:56) *
Podraza, Widera, Oprych, Pasternak, Kuśpiel - głosowali przeciwko ( wg. komentarza P. Jasionka na blogu G. Jaszczury)
Swoją drogą jak nie lubię wiecznego, ocierającego się moim zdaniem o psychozę, antykomuszego napie...nia na tym blogu tak wpis odnośnie głosowania w sprawie nazwy ronda mnie zainteresował.

Chyba nie do końca - coś się nie zgadza:
"Uchwałę (g’woli ścisłości i informacji) przyjęto 13 głosami, przy 4 głosach przeciwnych i 3 wstrzymujących się."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 07 kwi 2014 - 20:53
Post #48


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Łojezu, przeczytałem ten wpis - przecież to wygląda jak zapis delirium. Kolorowanki, pogrubienia, pochylenia i bełkot w treści (ci, co czytali "Mistrza i Małgorzatę" pamiętają zapewne, jak poeta Bezdomny pisał donos na milicję)...
A pomysł nadania centralnemu rondu imienia mało znanego polityka rumuńskiego to już wisienka na torcie. Aż dziw, że nikt się nie ustosunkował (i nie kazał odstosunkować).

Rozbawiło mnie również przypisywanie sobie pomysłu puszczenia kolei do Pyrzowic istniejącą linią (o czym niedawno pisaliśmy).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 07 kwi 2014 - 22:17
Post #49


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Wpis jest ciekawy ze względu na pewne fakty, które są tam przytoczone. Np dot. tego rumuńskiego polityka. No i nie dziwota, że mało znany jak pewne fakty są pomijane lub po prostu zacierają się w świadomości. Kryterium "mało znany" jest nieistotne przy nadawaniu nazw ulic itd. Jak mają być znane postacie to proponuję Myszkę Miki jest znana. Ważne co się zrobiło - Major Henryk Hubal Dobrzański też było mało znany zwłaszcza za PRL-u. Katyń też był mało znany np. w latach 50-tych XX wieku itd.

Po drugie - nie wiedziałem, że komendantem dabrowskiej policji jest ojciec radnego Widery i że ma za sobą przeszłość w MO - z pewnością bliżej się temu przyjrzę. Wszak to kawał historii dot. miasta - grzechem było by nie wiedzieć.
Pogrubień nie komentuję. Zapalczywość na anty ( w tym przypadku komuszą) olewam - męczy mnie po prostu.


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BogorJan
post wto, 08 kwi 2014 - 13:49
Post #50


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Dołączył: sob, 29 mar 14
Skąd: Łęknica
Nr użytkownika: 5,378
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(marcin.p @ pon, 07 kwi 2014 - 00:32) *
Któremu nie podobało się nazwanie ronda im. Żołnierzy Wyklętych? Ja bym proponował nową drogę Strzemieszyce - Tucznawa nazwać Aleją Żołnierzy Wyklętych.


Skoro Strzemieszyce to już prędzej Aleje Żołnierzy NSZ ?
http://przeglad.olkuski.pl/index.php/kultu...poza-nazwiskiem
Echo dawnych Strzemieszyc cz. 3
strona 38 • Jan Kmiotek - Strzemieszyckie grupy NSZ


Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post wto, 08 kwi 2014 - 17:55
Post #51


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(Grzegorz-dg @ śro, 26 mar 2014 - 23:35) *
W dniu dzisiejszym odbyła się sesja Rady Miasta radni przyjmowali różne uchwały,ożywiona była dyskusja o nadaniu nazwy ronda w centrum miasta imieniem ,,Żołnierzy Wyklętych'' głosy były podzielone jedni za drudzy przeciw.

Niech się nazywa jak chce.
Całe szczęście, że przy rondzie nikt nie mieszka i nie będzie musiał zmieniać adresu smile.gif

Może 1% ludzi się zainteresuje co to za trudne czasy były zaraz po wojnie.
I sami sobie ocenią dobrze/źle tych "Żołnierzy Wyklętych".

CYTAT(Bathurst @ pon, 07 kwi 2014 - 23:17) *
Ważne co się zrobiło - Major Henryk Hubal Dobrzański też było mało znany zwłaszcza za PRL-u.

Eee... a film Hubal to nie jest z PRL ??


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post wto, 08 kwi 2014 - 19:31
Post #52


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(bzenek @ wto, 08 kwi 2014 - 18:55) *
Może 1% ludzi się zainteresuje co to za trudne czasy były zaraz po wojnie.
I sami sobie ocenią dobrze/źle tych "Żołnierzy Wyklętych".


dobre i tyle.

CYTAT
CYTAT(Bathurst @ pon, 07 kwi 2014 - 23:17) *
Ważne co się zrobiło - Major Henryk Hubal Dobrzański też było mało znany zwłaszcza za PRL-u.
Eee... a film Hubal to nie jest z PRL ??


lekko nie było - może teraz tak to wygląda ale przepychanki z cenzurą przy powstawaniu filmu miały miejsce. Zresztą przecież w PRL-u też były odwilże :-)

PS. Niestety ale tej naszej polskiej martyrologii nie da się od tak po prostu wymazać. Nie da się zdjąć z cokołów pomników bohaterów, wyjąć im szable z dłoni i włożyć tam gitarę albo pisankę. Niestety tak już będzie tutaj zawsze - kraj zniczy i wiązanek kwiatów. W produkcji bohaterów jesteśmy w światowej czołówce - położenie geopolityczne determinuje tą sytuację, nie ma sensu z tym walczyć.

Ten post edytował Bathurst wto, 08 kwi 2014 - 19:34


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 10 kwi 2014 - 15:46
Post #53


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Bathurst @ pon, 07 kwi 2014 - 21:17) *
Po drugie - nie wiedziałem, że komendantem dabrowskiej policji jest ojciec radnego Widery


Ja też nie wiedziałem, ba! Nawet strona Komendy Miejskiej w DG o tym nie wie...

http://bip.dabrowagornicza.kmp.policja.gov...-Gorniczej.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 10 kwi 2014 - 16:24
Post #54


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



widziałem - może kiedyś w przeszłości był komendantem ale w bip-ie nie znalazłem wykazu poprzednich.

PS. Swoją drogą mina komendanta i jego zastępcy ( zwłaszcza jego) może odstraszyć niejednego złoczyńcę smile.gif

Ten post edytował Bathurst czw, 10 kwi 2014 - 16:25


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post wto, 22 kwi 2014 - 23:33
Post #55


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Odnośnie nadania nazwy Rondo Żołnierzy Wyklętych w BIP były ogłoszone Konsultacje Społeczne w sprawie nazwy Ronda i żadna organizacja społeczna ,czy to Radny ,mieszkaniec nie wnieśli żadnych uwag do propozycji nazwy a na sesji taka ożywiona dyskusja była?. Czyżby im umknęło to "http://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/BIP.aspx?Sel=11565&ident=68937"].

Ten post edytował Grzegorz-dg wto, 22 kwi 2014 - 23:35
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post wto, 22 kwi 2014 - 23:46
Post #56


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Na konsultacjach marnie się robi kampanię. Na sesjach RM znacznie lepiej...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post śro, 07 maj 2014 - 10:22
Post #57


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Z ciekawostek na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miejskiej radna Katarzyna Zagajska zgłosiła w formie interpelacji do prezydenta miasta problem ,,inwestora polskiego który chce wybudować na terenie kina uciecha w Ząbkowicach budynek usługowo-biurowy i dokupić dodatkowy teren, ale są problemy prawne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego co do takich usług na tym terenie w UM. Mnie zastanawia czy byłby to supermarket w tym miejscu ?.

Ten post edytował Grzegorz-dg śro, 07 maj 2014 - 10:23
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post wto, 13 maj 2014 - 18:11
Post #58


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Jutro o godz 11.00 odbędzie się posiedzenia Rady Miasta sesja tzw absolutoryjna dla prezydenta miasta.Będzie podejmowanych szereg ważnych uchwał np ; w sprawie zatwierdzenia taryf za wodę ,zmiany w budżecie miasta, ocena pracy prezydenta i wykonanie budżetu,Rady dzielnic będą składać sprawozdania z działalności,i inne uchwały.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pią, 05 gru 2014 - 21:54
Post #59


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna




CYTAT
Wiceprzewodniczący Rady i składy komisji już znane
03/12/2014

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, radni wybrali wiceprzewodniczących Rady, ustalili też składy komisji.
O funkcję wiceprzewodniczącego ubiegali się Zbigniew Łukasik (TPDG), Marek Węgrzynowicz (PO) oraz Robert Warwas (PiS). Uzyskali odpowiednio 19, 18 i 5 głosów. Tym sposobem wybrani zostali Zbigniew Łukasik i Marek Węgrzynowicz.
Radni ustalili również składy wszystkich komisji stałych, wyłonili ich przewodniczących i zastępców.
W skład komisji rewizyjnej weszli: Grzegorz Kuśpiel (PO), Krystyna Chrobot (SLD), Zbigniew Piątek (PiS), Szymon Widera (DWS-Niezależni), Sławomir Żmudka (SLD). Przewodniczącą została Krystyna Chrobot, a jej zastępcą Szymon Widera.
Pracami komisji kultury, rekreacji i sportu pokieruje Grzegorz Kuśpiel (PO), jego zastępcą będzie Grzegorz Przewieźlik (SLD). Władze pozostałych komisji prezentują się następująco: gospodarki komunalnej i ochrony środowiska – przew. Piotr Chałuda (TPDG), z-ca Sławomir Żmudka (SLD); ochrony zdrowia i pomocy społecznej – przew. Krystyna Stępień (SLD), z-ca Ryszard Harańczyk (TPDG); rozwoju i promocji miasta – przew. Kamil Dybich (SLD), z-ca Krystyna Szaniawska (SLD); prawno-organizacyjna – przew. Sławomir Żmudka (SLD), z-ca Krystyna Stępień (SLD); oświaty i wychowania – przew. Krystyna Szaniawska (SLD), z-ca Wiesław Wiekiera (TPDG); mieszkaniowa - Grzegorz Przewieźlik (SLD), z-ca Krystyna Chrobot (SLD).
Radni wybrali również skład komisji budżetowej, w której znaleźli się przewodniczący wszystkich komisji, przewodnicząca Rady Miejskiej – Agnieszka Pasternak (SLD), a także Grzegorz Jaszczura (PiS) i Katarzyna Zagajska (DWS-Niezależni). Przewodniczącym został Wiesław Wiekiera, a zastępcą Kamil Dybich.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, radni wybrali wiceprzewodniczących Rady, ustalili też składy komisji.



O funkcję wiceprzewodniczącego ubiegali się Zbigniew Łukasik (TPDG), Marek Węgrzynowicz (PO) oraz Robert Warwas (PiS). Uzyskali odpowiednio 19, 18 i 5 głosów. Tym sposobem wybrani zostali Zbigniew Łukasik i Marek Węgrzynowicz.



Radni ustalili również składy wszystkich komisji stałych, wyłonili ich przewodniczących i zastępców.



W skład komisji rewizyjnej weszli: Grzegorz Kuśpiel (PO), Krystyna Chrobot (SLD), Zbigniew Piątek (PiS), Szymon Widera (DWS-Niezależni), Sławomir Żmudka (SLD). Przewodniczącą została Krystyna Chrobot, a jej zastępcą Szymon Widera.



Pracami komisji kultury, rekreacji i sportu pokieruje Grzegorz Kuśpiel (PO), jego zastępcą będzie Grzegorz Przewieźlik (SLD).



Władze pozostałych komisji prezentują się następująco: gospodarki komunalnej i ochrony środowiska – przew. Piotr Chałuda (TPDG), z-ca Sławomir Żmudka (SLD); ochrony zdrowia i pomocy społecznej – przew. Krystyna Stępień (SLD), z-ca Ryszard Harańczyk (TPDG); rozwoju i promocji miasta – przew. Kamil Dybich (SLD), z-ca Krystyna Szaniawska (SLD); prawno-organizacyjna – przew. Sławomir Żmudka (SLD), z-ca Krystyna Stępień (SLD); oświaty i wychowania – przew. Krystyna Szaniawska (SLD), z-ca Wiesław Wiekiera (TPDG); mieszkaniowa - Grzegorz Przewieźlik (SLD), z-ca Krystyna Chrobot (SLD).



Radni wybrali również skład komisji budżetowej, w której znaleźli się przewodniczący wszystkich komisji, przewodnicząca Rady Miejskiej – Agnieszka Pasternak (SLD), a także Grzegorz Jaszczura (PiS) i Katarzyna Zagajska (DWS-Niezależni). Przewodniczącym został Wiesław Wiekiera, a zastępcą Kamil Dybich.


https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosc-...y_i_sklady.html

Kto jest radnym za Damiana Rutkowskiego bo zrezygnował?
CYTAT
Gest Naczelnika

Grudzień 3, 2014 w Aktualności, Luźne opinie, Polityka, Rada miejska by Robert Strzała



No, nie dam rady!
Przez wiele lat nie chodziłem na wybory. Żadne. Samorządowe też. Z tych samych, co większość Polaków powodów. Nie miałem na kogo głosować. To znaczy – teoretycznie było, ale dylematów więcej niż możliwości.

Najważniejszym powodem było to, że zawsze mi się wydawało, iż w Dąbrowie Górniczej nie oddaje się głosu na jednostkę, ale na listę, na jakiś układzik, na koterię. W dąbrowskich warunkach trudno myśleć inaczej.

W tym roku – po wielu fajnych, ciekawych rozmowach i wymianach poglądów – przez chwilę wydawało mi się, że jest inaczej i że oddajemy głos na konkretnego człowieka (podejrzewam na przykład, że ludzie głosowaliby na Pana prezydenta Podrazę bez względu na to, z jakiej listy by startował).
Mało tego – po wyborach troszkę się ucieszyłem, bo skoro do Rady Miejskiej weszli ludzie młodzi i nowi, to tak naprawdę nie jest ważne, jaką opcję reprezentują. Nie są umoczeni, będą otwarci na dialog. Bo są poza układzikami. Bo myślą o rozwoju miasta, a nie własnych portfelach. Bo są idealistami i tym podobne bzdury (…)

Niestety – jednym prostym gestem Damiana Rutkowskiego (Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu) zostałem szybciutko sprowadzony na ziemię.

Niedługo bowiem po wybraniu go na radnego, kiedy podziękował już wszystkim za oddane na niego głosy (czyli za ZAUFANIE) i napływające gratulacje (…) zrezygnował z mandatu i pozostał na swoim stanowisku w Urzędzie Miejskim, a na jego miejsce weszła następna osoba z listy „Lewica Razem”. W świetle powyższych faktów to chyba nawet dobrze, że tak się stało, ale (…)
Nie zwykłem zaglądać nikomu do portfela, ale podejrzewam, że dieta radnego to jakaś 1/3 (jeśli nie więcej) uposażenia takiego naczelnika. I ja to w jakiś sposób rozumiem. Trudno się człowiekowi ograniczać, skoro przyzwyczaił się do życia na konkretnym i określonym poziomie. Gorsze jest jednak coś innego. Uważam, że Damian Rutkowski najzwyczajniej na świecie wprowadził swoich wyborców (w liczbie co najmniej 300) w błąd. Gdybym na kogoś zagłosował (czyt. zaufał mu i chciałbym, żeby mnie reprezentował), a potem okazałoby się, że mój (zwycięski przecież) kandydat przekazał ten głos koledze, czułbym się – delikatnie rzecz ujmując – oszukany. Bardzo.
I w żywe oczy. Zwłaszcza, że – nikt mi nie wmówi, że było inaczej – kandydat wiedział, iż (jeśli oczywiście wybory wygra) scenariusz będzie właśnie taki. A jednak na chłodno i bez skrupułów prowadził swoją kampanię zbierając głosy nie dla siebie, ale kolegów z listy. Niech mi ktoś wytłumaczy – jak mam to nazwać? I po co się w takich wypadkach startuje w wyborach?
Jakakolwiek będzie odpowiedź – moja chwilowa wiara w czystość intencji i idei, którą naprawdę chciałem widzieć w młodej części – jak to napisał Piotrek – „drużyny Podrazy”, rozwiała się w momencie.

Pewnie jestem naprawdę bardzo i zbyt naiwny, a to jest przecież polityka (a politykom jak wiadomo nie należy wierzyć), ale nie mieści się to w mojej ciasnej głowie. Być może dzieje się tak dlatego, że zbyt wiele miejsca zajmują tam jednak jakieś zasady.

Jak pisał Miron Białoszewski: „głupi jestem dobrze mi tak”

I jak w tym roku namawiałem wszystkich do pójścia na wybory, tak za lat cztery prawdopodobnie znowu zostanę w domu.
Dziękuję Ci, Naczelniku!


http://www.aktualnoscidabrowskie.pl/gest-n...e-1/#comment-20


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post pią, 05 gru 2014 - 22:53
Post #60


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Z gazeta.pl :

CYTAT
Wciąż nie wiadomo też, czy radny Niezależny Grzegorz Pisalski zdecyduje się objąć mandat poselski po Wojciechu Sałudze (PO), nowym marszałku województwa. Gdyby tego nie zrobił, kolejna na liście jest Katarzyna Stachowicz, której w Dąbrowie Górniczej nie udało się zdobyć mandatu radnej z listy Niezależnych.

Cały tekst: http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec...l#ixzz3L3xFEzaK


Jak to możliwe?

Ten post edytował Slyzaba pią, 05 gru 2014 - 22:53


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:29
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza