IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Szkolnictwo w DG
Master
post czw, 16 wrz 2004 - 16:07
Post #41


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Ja miaŁem taki dylemat 3 lata temu... i poszedŁem do Katowic do Slaskiej Wyzzej SzkoŁy ZarzĄdzania.. i szczerze mÓwiĄĆ ŻaŁuje, Że nie poszedŁem do WSB, teraz kiedy mam do zaŁatwienia chociaz jakĄs malutkĄ sprawe w Dziekanacie.. musze sie telepaĆ do Katowic. Jesli chcesz isc na zaoczne do prywatnej to idz do WSB. Wspieraj dĄbrowskĄ oŚwiate. SzkoŁa ma dobry wyglĄd , dobrĄ kadre, dobre podstawy, dobrĄ renomĄ (poza DG) czesne nie jest maŁe , ale jest porÓwnywalne z innym , taniej jest w Sosnowcu , ale tam tylko licencjat. Idz do WSB.

Jak bede mieĆ czas to jeszcze napisze wiĘcej o WSB.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post czw, 16 wrz 2004 - 16:08
Post #42


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Jedna qmpela mi opowiadaŁa, Że gdy szukaŁa pracy, to absolwentÓw WSB i katowickiej szkoŁy na Gallusa odwali na dzień dobry. Tyle wiem o "poziomie". Wiem, Że wspÓŁpracujĄ z kilkoma wydziaŁami rÓŻnych wyŻszych uczelni, np. z WydziaŁem Techniki UŚ.
A kasĘwtydajĄ na infrastukturĘ, bo ...muszĄ.
Aha, ciĘŻko byŁo parkowaĆ w okolicy, ale teraz chyba jakiŚ parking bĘdzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jashi
post czw, 16 wrz 2004 - 20:52
Post #43


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 162
Dołączył: wto, 19 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza (CENTER)
Nr użytkownika: 9



Witam.
Co prawda nie studiujĘw WSB, ale wiem co nieco. KiedyŚ byŁo niby tak, Że w gazetach pisali, Że przyjmĄ do pracy np na stanowisko specjalisty od powierzchni pŁaskich ale oprÓcz absolwentÓw WSB i polibudy z CzĘstochowy... tak byŁo kiedyŚ... Teraz obecnie WSB BARDZO stara sie o budowanie prestiŻu. Poziom wzrasta, wizerunek coraz lepszy i chyba bĘzie coraz lepiej. Kadra jest dobra z tego co pamiĘtam. Mam paru znajomycj w WSB i wiem co i jak na bieŻĄco. Polecam tĄ uczelnie jako tĘlepszĄ z prywatnych.
Minus duŻy to to, Że drogo!.
Ja obecnie studiujĘw WSZIM w Sosnowcu. Poziom nauki tam nie jewst powalajĄcy ale teŻ nie najgorszy. Nie jest to co prawda kembricz ale papier po prywatnej uczelni jest taki jaki jest. Tera pracodawaca i tak zwraca uwagĘna to co siĘma we Łbie, a nie po jakiej szkole...
Wybieraj tam gdzie ci bliŻej i licz siĘz kosztami! (czesne to nie wszystko!)
No chyba, Że srasz pieniĘdzmi to polecam w WWA Polsko-JapońskĄ...


--------------------
Naprzód do walki o wysokie urodzaje, o rozkwit rolnictwa ! Do walki o szczęście i dobrobyt narodu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pon, 20 wrz 2004 - 12:33
Post #44


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Od tego roku przyznawane sa stypendia takze dla studentow szkol prywatnych w tym takze studiow zaocznych i wieczorowych. A wiec do roboty - wyrob srednia 5,0 (do tej pory bylo to o wiele latwiejsze niz na uczelni panstwowej) i 500 zetek miesiecznie do kieszeni ci wpadnie... Bedzie za co pic laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pią, 04 lut 2005 - 00:27
Post #45


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Za: UrzĄd Miasta DĄbrowa GÓrnicza
http://www.dabrowa-gornicza.pl/?nodeid=new..._glowny_id=4618

-------------------------------------------------------------------------------------
KOLEJNE POROZUMIENIE POMIĘDZY WYŻSZĄ SZKOŁĄ BIZNESU A UCZELNIĄ PARTNERSKĄ

4 lutego br. o 12.00 w WyŻszej Szkole Biznesu w DĄbrowie GÓrniczej zostanie podpisane porozumienie o wspÓŁpracy pomiĘdzy WyŻszĄ SzkoŁĄ Biznesu w DĄbrowie GÓrniczej a AkademiĄ GÓrniczo-HutniczĄ w Krakowie. Porozumienie sŁuŻyĆ bĘdzie przede wszystkim realizowaniu spÓjnej polityki edukacyjnej oraz integracji zarÓwno Środowiska pracownikÓw, jak i studentÓw obu szkÓŁ wyŻszych.

Z ramienia Akademii GÓrniczo-Hutniczej porozumienie podpisze Jego Magnificencja Rektor, prof. dr hab. inŻ. Ryszard Tadeusiewicz, natomiast WSB bĘdzie reprezentowaŁ Jego Magnificencja Rektor, prof. zw. dr hab. inŻ. Andrzej Grzywak.

Porozumienie to dotyczy w szczegÓlnoŚci:

- wspÓŁpracy i wzajemnej pomocy w zakresie dziaŁalnoŚci organizacyjnej, naukowo – badawczej i dydaktycznej,
- wspÓŁpracy polegajĄcej na podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracownikÓw obu uczelni
- wspÓŁpracy i integracji Środowisk studenckich (podejmowanie wspÓlnych inicjatyw organizacji studenckich, samorzĄdowych i ruchu naukowego).
- badania rynku pracy w celu ksztaŁtowania profilu ksztaŁcenia absolwentÓw.

W porozumieniu znajdzie siĘtakŻe zapis o kontynuacji studiÓw uzupeŁniajĄcych magisterskich w Akademii GÓrniczo-Hutniczej przez absolwentÓw WSB.

------------------------------------------------------------------------------------

Jako absolwent AGH nie liczyŁbym na jakiŚ oŻywczy powiew z Krakowa. AGH jest takim samym nijakim kombinatem jak wszystkie inne uczelnie w tym kraju. MoŻe to wŁaŚnie WSB pomoŻe rozruszaĆ krakusÓw biggrin.gif

Ale pomysŁ dobry. Co najwaŻniejsze otworzy drogĘdalszego rozwoju absolwentom WSB. No i pozwoli WSB przeŁamaĆ katowicko-gliwicki monopol jedynie sŁusznego personelu wykŁadowego. KaŻda odmiennoŚĆ, z ktÓrĄ siĘspotykamy, rozwija.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 04 lut 2005 - 00:43
Post #46


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



QUOTE(bzenek)
Ale pomysł dobry. Co najważniejsze otworzy drogę dalszego rozwoju absolwentom WSB. No i pozwoli WSB przełamać katowicko-gliwicki monopol jedynie słusznego personelu wykładowego. Każda odmienność, z którą się spotykamy, rozwija.


Raczej nie pomoze. Bo niby skad pochodzi prof. dr hab. inz. Andrzej Grzywak, jak nie z Politechniki SLaskiej? Na pewno kumpli z polibudy nie wystawi (przynajmniej 90% kadry katedry informatyki na WSB) do wiatru. Chociaz mnie to by moze i cieszylo, bo wtedy moglbym tych panow z latwoscia zastac na wydziale, zamiast kombinowac, jak tu zdobyc wpis sad.gif

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 01:02
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post śro, 09 lut 2005 - 06:31
Post #47


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Za: Dziennik Zachodni
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/wyda...nia/446669.html

-----------------------------------------------------------------------------------

Kierunek z przyszŁoŚciĄ

Wtorek, 8 lutego 2005r.

WyŻsza SzkoŁa Planowania Strategicznego uruchamia studia na kierunku pielĘgniarstwa. CiekawĄ propozycjĄ sĄ tzw. studia pomostowe dla absolwentÓw szkÓŁ medycznych. Osoby, ktÓre ukończyŁy dwuipÓŁletnie oraz trzyletnie medyczne szkoŁy zawodowe, mogĄ zdobyĆ tytuŁ licencjata po dwÓch semestrach nauki. Podobne moŻliwoŚci stwarza uczelnia absolwentom piĘcioletnich liceÓw medycznych (jeŚli rozpoczĘli edukacjĘw roku szkolnym 1980/81 lub pÓĹşniej).

TytuŁ licencjacki po trzech semestrach w murach dĄbrowskiej WSPS zdobĘdĄ osoby, ktÓre sĄ absolwentami medycznych szkÓŁ zawodowych. Studia pomostowe to rÓwnieŻ propozycja dla absolwentÓw piĘcioletnich liceÓw medycznych, ktÓrzy rozpoczĘli naukĘprzed rokiem szkolnym 1980/81. Ich edukacja potrwa piĘĆ semestrÓw.

— UwaŻam, Że jest to dobra oferta. Osoby kończĄce dwuipÓŁletnie studium medyczne nie majĄ bowiem wyŻszego wyksztaŁcenia, a co za tym idzie nie mogĄ podjĄĆ pracy zagranicznej. Zainteresowanie naborem jest duŻe, zgŁosiŁo siĘjuŻ kilkadziesiĄt chĘtnych. OdpŁatnoŚĆ za semestr nauki to okoŁo 1,8 tys. zŁ — informuje Marcin Borecki z dĄbrowskiej uczelni.

Obecnie szacuje siĘ, Że liczba absolwentÓw szkÓŁ ksztaŁcĄcych pielĘgniarki to w naszym wojewÓdztwie okoŁo 4,5 tys. osÓb.

— Do tej pory nie byŁo u nas ani jednej placÓwki oferujĄcej ksztaŁcenie uzupeŁniajĄce dla pracujĄcych pielĘgniarek — podkreŚla Danuta Szopa, kanclerz WSPS.

Dyplom dĄbrowskiej uczelni uznawany bĘdzie w krajach Unii Europejskiej, a nauka moŻe siĘrÓwnieŻ odbywaĆ w jĘzykach obcych.

-----------------------------------------------------------------------------------

:shock: Ogromnie mnie ciekawi jakieŻ to warunki nauki w dziedzinie medycyny oferuje WyŻsza SzkoŁa Planowania Strategicznego. PatrzĄc na jej ogromne zaplecze lokalowe trudno siĘnie zadziwiĆ :shock:

-----------------------------------------------------------------------------------

QUOTE(rafi)
moglbym tych panow z latwoscia zastac na wydziale, zamiast kombinowac, jak tu zdobyc wpis


I to mnie zawsze na AGH zastanawiaŁo. Jak wŁadze uczelni tolerujĄ takie jawne nierÓbstwo "Światowej sŁawy naukowcÓw" :? ? A moŻe to genetyczna przypadŁoŚĆ rodzinnego powiĄzania Politechnika Lwowska -> AGH -> Poltechnika ŚlĄska biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Entropia
post pią, 11 lut 2005 - 09:44
Post #48


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Dołączył: sob, 22 sty 05
Nr użytkownika: 120



W poniedziałek byłam na spotkaniu z władzami miasta biggrin.gif Baaardzo zabawnie było, nie powiem... Pojawił się news dotyczący wyższych uczelni w naszym mieście - kolejna umowa podpisana z polibudą. Tym razem zostanie uruchomiony wydział chemiczny o specjalności ochrona środowiska. Miłościwie nam panujący uważa, że absolwenci kierunku z całą pewnością znajdą pracę w koksowni. Moja znajoma jakoś od roku nie może znaleźć pracy w tym zawodzie...

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 01:04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary cha
post pią, 11 lut 2005 - 14:01
Post #49


GreenPointHooligan
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 148
Dołączył: pon, 27 gru 04
Skąd: Dabrowa gornicza-Podlesie
Nr użytkownika: 119



Hehehe.naprawde zabawny news.kolejny chory pomysl w naszym miescie.ciekawe po ilu latach znudzi sie ten wydzial i zostanie "wykopany" z miasta(jak mojej swietej pamieci Mechaniczny-Technologiczny).

co do przyszlych absolwentow i ich ewentualnej pracy na koksowni to nie bylbym tak optymistyczny jak p.Talkowski(opiera swoje pomysly na statystykach-notabene wszystkie biggrin.gif )do tego dochodzi brak uzgodnien z koksownia(jesli sie myle to mnie poprawcie).

pragne przypomniec p.Talkowskiemu jego slowa z pamietnego spotkania ze studentami PS-stwierdzil pan ze PS ksztalci bezrobotnych inzynierow i magistrow,dlatego nie ma sensu inwestowac w wydzial.sa inne cele na ktore woli pan wydac pieniadze-np.podniesienie pensji sprzataczkom w calym miescie(???do dzis tego nie rozumiem) lub na biblioteke.

i po jaka cholere potrzebna jest nam kolejna wyzsza uczelnia.po to zeby upokarzac miasto na forum wojewodztwa???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post nie, 13 lut 2005 - 15:57
Post #50


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(mary cha)
kolejny chory pomysl w naszym miescie (...)


A co w tym pomyŚle chorego ???

QUOTE(mary cha)
co do przyszlych absolwentow i ich ewentualnej pracy na koksowni to nie bylbym tak optymistyczny
Na pewno przydaŁaby siĘjakaŚ umowa np. gwarantujĄca pracĘnajlepszemu absolwentowi kaŻdego roku. Ale takie czasy, Że nikt nie moŻe byc pewien gwarancji. Z kierunkiem studiÓw trzeba zaryzykowaĆ. Ja teŻ nie pracujĘzgodnie moim magisterskim tytuŁem, a krzywda mi siĘnie dzieje.
Co do szans zatrudnienia to Koksownia Przyjaźń jest jedynĄ firmĄ w DĄbrowie GÓrniczej, ktÓra zapowiada zwiĘkszenie zatrudnienia w perspekrtywie kilku lat. Inni, jak Huta Katowice, nie ukrywajĄ, Że ich celem jest jak najszybsza redukcja zaŁogi.

QUOTE(mary cha)
po jaka cholere potrzebna jest nam kolejna wyzsza uczelnia (...) ???


Studenci i wykŁadowcy z okolicznych miejscowoŚci przyjeŻdŻajĄ do DG i przywoŻĄ swoje pinieniĄdze.
Studenci i wykŁadowcy z DG nie wyjeŻdŻajĄ do okolicznych miejscowoŚci i nie wywoŻĄ swoich pieniĘdzy.

Studenci i wykŁadowcy kupujĄ bilety tramwajowe, zeszyty, buŁki, coca-colĘ, ksiĄŻki itd.
Studenci i wykŁadowcy kserujĄ, drukujĄ prace, oprawiajĄ prace, jedzĄ obiady itd.
Studenci i wykŁadowcy po zajĘciach idĄ na miasto gdzie kupujĄ spodnie, rĘkawiczki, alkohol, ŚrubokrĘty, itd.

Uczelnia kupuje ksiĄŻki, tusze do drukarek, kredĘ, energiĘelektrycznĄ, wodĘ, Środki czystoŚci, itd.
Uczelnia kupuje usŁugi ochrony, sprzĄtania, remontÓw, odŚnieŻania itd.

A wszycy ktÓrzy zarobili na powyŻszych dziaŁalnoŚciach pŁacĄ podatki, kupujĄ w hurtowniach, pŁaca pensje swoim pracownikom. Pracownicy zaŚ kupujĄ bilety tramwajowe, zeszyty...

Wystarczy ???

QUOTE(mary cha)
po to zeby upokarzac miasto na forum wojewodztwa???


Czy mÓgŁbyŚ rozwinĄc tĘinteresujĄcĄ myŚl ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary cha
post wto, 15 lut 2005 - 14:26
Post #51


GreenPointHooligan
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 148
Dołączył: pon, 27 gru 04
Skąd: Dabrowa gornicza-Podlesie
Nr użytkownika: 119



No to sie nie zrozumielismy,patrze przez pryzmat studenta wydzialu w dabrowie ktory nagle zostal"wypieprzony na bruk".taka jest prawda-talkowski wszystkich nas wyrolowal.a teraz chce chyba naprawic blad.

nie jestem zainteresowany kolejna wyzsza uczelnia w miescie.po pierwsze nasze miasto nie doroslo do tego.jestesmy tylko zapyziala wsia na obrzezu wojewodztwa.nic soba nie reprezentujemy.znaja nas tylko z huty,pogorii,najwiekszej przestepczosci i kontrowersyjnego prezydenta.nic sie u nas nie dzieje-nie ma zadnych koncertow,nie istnieja zadne kluby nocne(celowo pomijam nemo i graffiti gdyz sa to 2 obskorne lokale), jestesmy kulturalnie ubodzy.ludzie zyja wedlug schematu:praca,dom,telewizja,w piatek wspolne zakupy w hipermarkecie, a w niedziele do kosciola.i koniec.tyle.nic wiecej.musimy sie pogodzic z tym ze wiekszosc mieszkancow miasta to ludzie ze wsi,ludzie prosci.im nie potrzeba wiele do szczescia.pamietam jak jeszcze byl wydzial w dg-jedynym otwartym barem 0 9:00 byla partia.ale szybko sie znudzila studentom.dlaczego???zero promocji dla studentow(w k-ce wiekszosc pubow ma znizki dla zakow w godzinach rannych i poludniowych),jak wyciagalismy notatki i sie wspolnie uczylismy siedzac tam po 2-3 godziny i kupujac za ten czas po jednej coli to sie krzywo patrzyli.no tak nie mozna.ludzie nie umieli wykorzystac wyzszej uczelni w miescie.
po drugie:brak swiadomosci spolecznej czym jest panstwowa wyzsza uczelnia w miescie.to jest prestiz dla ludzi i wladz.a jak walczylismy o jej utrzymanie to wszyscy to mieli w dupie-bo talu powiedzial ze bedzie za to biblioteka.i wszyscy sie cieszyli.i cieszycie sie dalej,co???
po trzecie:nie wierze juz zadnej wladzy,zwlaszcza tej dabrowskiej.takie rozmowy o uczelni to oni prowadza od paru lat.i niech prowadza dalej.ja i tak jestem przeciwko-bo znowu sobie narobimy obciachu(hehe).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 01 mar 2005 - 13:33
Post #52


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Info ze strony UM:

"Jeszcze w tym roku, 1 października, Politechnika Śląska w Gliwicach planuje utworzenie w Dąbrowie Górniczej Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego. W związku z tym 2 marca o godz. 11.00 w dąbrowskim Urzędzie Miejskim ma odbyć się spotkanie na którym prof. dr hab. inż. Andrzej Malinowski rozmawiać będzie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z terenu Sosnowca, Jaworzna, starostwa będzińskiego, zawierciańskiego oraz Dąbrowy Górniczej.
mos".

Mam nadzieje, ze rozmowy przyniosa rezultaty (zainteresowanie szkol) i jednak filia wydzialu chemicznego powstanie w Dabrowie.
Mam tylko niejasnosci co do nazwiska tego profesora. Nie powinno ono przypadkiem brzmiec Mianowski?

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 01:06
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 02 mar 2005 - 14:59
Post #53


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Zostań inŻynierem z DĄbrowy
[2005-03-02 13:55:25]


Prawie pÓŁ roku trwaŁy rozmowy UrzĘdu Miejskiego z PolitechnikĄ ŚlĄskĄ o utworzeniu w DĄbrowie GÓrniczej nowego kierunku studiÓw. W paĹşdzierniku 2005 r. przynajmniej 100 studentÓw rozpocznie studia w nowej specjalnoŚci: technologii chemicznej w przemyŚle i ochronie Środowiska.
– Co do tego, Że w DĄbrowie GÓrniczej jest zainteresowanie ofertĄ Politechniki ŚlĄskiej nie mieliŚmy wĄtpliwoŚci. By powstaŁ tu Zamiejscowy OŚrodek Dydaktyczny Politechniki naleŻaŁo sprostaĆ wielu wymaganiom stawianym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. UdaŁo siĘnam ich dopeŁniĆ. W styczniu podpisaliŚmy stosowne porozumienie, a teraz – w gmachu UrzĘdu Miejskiego – spotkaŁem siĘz dyrektorami Średnich szkÓŁ, by przedstawiĆ im naszĄ ofertĘ– mÓwiŁ w ŚrodĘ2 marca, prof. Andrzej Mianowski z PŚ.
W dĄbrowskim Zamiejscowym OŚrodku prowadzone bĘdĄ 3,5-letnie studia inŻynierskie; w sumie ok. 2,5 tys. godzin wykŁadÓw i Ćwiczeń. Trzy czwarte programu bĘdzie realizowanych w DĄbrowie GÓrniczej, resztĘzajĘĆ studenci zaliczĄ w Gliwicach. Tam teŻ ci, ktÓrym nie wystarczy tytuŁ zawodowy inŻyniera, bĘdĄ mogli uzupeŁniaĆ studia magisterskie, ale juŻ w Gliwicach.
O uruchomienie filii Politechniki zabiegali: prezydent Jerzy Talkowski i jego zastĘpca – Zygmunt GÓrski. ZarÓwno w ich opinii, jak i kierownictwa Politechniki ŚlĄskiej DĄbrowa GÓrnicza jest dobrym punktem dla lokalizacji szkoŁy wyŻszej ksztaŁcĄcej kadry inŻynierskie.
– Jeszcze nim podpisaliŚmy porozumienie, to Koksownia Przyjaźń zadeklarowaŁa, Że jest zainteresowana absolwentami takiej specjalnoŚci – podkreŚla wiceprezydent GÓrski.
– Koksownia obiecaŁa, Że po III roku studiÓw zorganizuje zajĘcia laboratoryjne u siebie. To spora pomoc, bo wyjdziemy z tradycyjnego laboratorium z prÓbÓwkami. Studenci bĘdĄ mogli weryfikowaĆ swojĄ teoretycznĄ wiedzĘw praktyce, w potencjalnym miejscu ich pracy – dodaje prof. Mianowski.
Obietnice Koksowni wydajĄ siĘmieĆ pokrycie. Przyjaźń bowiem bĘdzie budowaŁa nowĄ, piĄtĄ, bateriĘkoksowniczĄ. Na rynku branŻa koksownicza ma siĘdobrze i hossa nie skończy siĘ– tak twierdzĄ dziŚ analitycy – za rok, czy dwa.
W paĹşdzierniku 2005 r. w DĄbrowie GÓrniczej bĘdĄ dziaŁaŁy trzy uczelnie wyŻsze. Dwie niepubliczne: WyŻsza SzkoŁa Biznesu (obchodzi teraz 10-lecie istnienia) i WyŻsza SzkoŁa Planowania Strategicznego (ruszyŁa w ub. roku). Studia na Politechnice w DĄbrowie GÓrniczej bĘdĄ bezpŁatne. SzczegÓŁowych informacji o nich udziela dziekanat WydziaŁu Chemicznego, tel.: 237 15 49, 237 15 74.

Ciekawe gdzie bedzie siedziba ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post śro, 02 mar 2005 - 23:31
Post #54


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(klocek)
Ciekawe gdzie bedzie siedziba ??


Pewnie na Augustynika. Tam gdzie kończy istnienie Wydział Mechaniczny-Technologiczny. Gdyby go nie wykurzono swego czasu to mielibyśmy już dwa wydziały!!

Swoją droga ta historia z wyrzucaniem i przyjmowaniem Politechniki uważam za największy obciach kadencji pana Talkowskiego.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 01:06
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 03 mar 2005 - 08:18
Post #55


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Lepsze czasy dla studentÓw?

Czwartek, 3 marca 2005r.

Do miasta wraca Politechnika ŚlĄska w Gliwicach. To juŻ postanowione. Teraz wŁadze uczelni chciaŁyby wiedzieĆ, ilu tegorocznych maturzystÓw bĘdzie chciaŁo ksztaŁciĆ siĘw Zamiejscowym OŚrodku Dydaktycznym na kierunku technologii chemicznej i ekologii.


Gruntowna wiedza i praktyki
Odpowiedzi na to pytanie nie przyniosŁo wczorajsze spotkanie w dĄbrowskim magistracie, gdzie z dyrektorami zagŁĘbiowskich szkÓŁ ponadgimnazjalnych spotkaŁ siĘprof. Andrzej Mianowski z gliwickiej politechniki. Pedagodzy poznali dokŁadnie plany tej uczelni, ktÓrej oŚrodek ruszy w budynku przy ul. Augustynika 1 juŻ 1 paĹşdziernika.

— Nauka w specjalnoŚci technologii chemicznych w przemyŚle i ochronie Środowiska bĘdzie trwaŁa trzy i pÓŁ roku, a absolwenci uzyskajĄ tytuŁ inŻyniera. Po siedmiu semestrach bĘdzie moŻna kontynuowaĆ studia w Gliwicach i zdobyĆ tam tytuŁ magistra. Przewidujemy okoŁo dwÓch i pÓŁ tysiĄca godzin nauki, a siedemdziesiĄt procent zajĘĆ odbywaĆ siĘbĘdzie w DĄbrowie GÓrniczej — informowaŁ prof. Mianowski.
W programie nauczania przewidziano 12 proc. przedmiotÓw ogÓlnych, 33,6 proc. podstawowych oraz 54,4 proc. technicznych. ZajĘcia laboratoryjne odbywaĆ siĘbĘdĄ m.in. w dĄbrowskiej Koksowni Przyjaźń. Tam teŻ i w byŁej Hucie Katowice zaplanowano studenckie praktyki.

— ZapadŁa juŻ decyzja o budowie piĄtej baterii w koksowni, dlatego wiadomo, Że bĘdzie potrzebna nowa, wykwalifikowana kadra. RekrutacjĘprzeprowadzimy w lipcu, a zamierzamy przyjĄĆ na pierwszy rok sto osÓb. Chcemy jednak wiedzieĆ, czy bĘdziemy mieĆ studentÓw i czy nie idziemy w zŁym kierunku — zapowiedziaŁ przedstawiciel politechniki.

Zadecyduje matura?
Problemem mogĄ byĆ jednak kryteria, jakie gliwicka uczelnia bĘdzie stosowaŁa przy naborze kandydatÓw. Na razie nie wiadomo bowiem, czy wystarczy zdanie matury na podstawowym poziomie, czy wymagany bĘdzie poziom rozszerzony.

— JednĄ z proponowanych form rekrutacji jest poŁĄczenie egzaminu wstĘpnego z maturĄ. MaturzyŚci do końca marca muszĄ siĘtymczasem zdecydowaĆ, czy zdawaĆ matematykĘi fizykĘna poziomie zwykŁym czy poszerzonym. To jest waŻne, bo jeŚli nie bĘdzie to koniecznoŚciĄ, to wybiorĄ pewnie poziom podstawowy. MoŻe warto zrobiĆ nabÓr na pierwszy rok na preferencyjnych warunkach — podkreŚlili dyrektorzy zagŁĘbiowskich szkÓŁ ponadgimnazjalnych.

Zdaniem prof. Mianowskiego dziŚ trudno jest daĆ jednoznacznĄ odpowiedĹş. Dlatego zapowiedziaŁ, Że w najbliŻszym czasie poinformuje o decyzji wszystkie zainteresowane placÓwki, a kolejne spotkanie, tym razem rÓwnieŻ z maturzystami, odbĘdzie siĘza kilka tygodni.

— Czekamy w tej sprawie na wykŁadnie z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Nie moŻemy od razu rezygnowaĆ z wszystkich zaŁoŻonych kryteriÓw naboru, ale zawsze moŻemy negocjowaĆ — wyjaŚniŁ Andrzej Mianowski.

Tym razem bĘdzie lepiej?
Jak podkreŚliŁ wiceprezydent DĄbrowy GÓrniczej Zygmunt GÓrski istniejĄcy poprzednio w mieŚcie WydziaŁ Technologiczno—Mechaniczny Politechniki ŚlĄskiej nie miaŁ w tym rejonie wiĘkszych perspektyw. Teraz ma byĆ inaczej. — Koksownia sama wyraziŁa chĘĆ przyjĘcia praktykantÓw, a bazĄ dydaktycznĄ dla studentÓw tego kierunku bĘdzie „Sztygarka”, wyposaŻona w doskonaŁe pracownie i zaplecze dydaktyczne.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post czw, 03 mar 2005 - 12:54
Post #56


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Pozyjemy. Zobaczymy. Glupota jest stwierdzenie, ze MT nie mial wiekszych perspektyw w Dabrowie a Wydzial Chemiczny ma. Mam jednak nadzieje, ze tym razem uda sie zatrzymac Politechnike w miescie na dluzej. Kolejnej szansy moze juz nie byc. A jak wszystko bedzie ok, to moze i inne kierunki/wydzialy beda sukcesywnie otwierane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 09 maj 2005 - 12:27
Post #57


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Co do edukacji to mnie osobiŚcie draŻni jedna sprawa. Konkretnie chodzi mi o WSB. Uczelnia sie rozwija, roŚnie w rankingach itp. Jedni twierdzĄ Że to market z dyplomami za kase inni ze powaŻna uczelnia ale nie o to mi chodzi. MyŚle Że w naszym interesie jest Żeby ta uczelnia dalej sie rozwijaŁa.

Tylko ta uczelnia jest na poziomie tylko jak nie traficie do dziekanatu ale z biegiem czasu i tak bĘdziecie musieli nawiedzic to piekne miejsce. I generalnie jest coraz gorzej wiec postanowiŁem o tym napisaĆ. ZaŁatwienie jakiej kolwiek sprawy jest tam praktycznie niemoŻliwe. Dziekanat jest albo zamnkniĘty albo chwilowo nie ma tej pani, ktÓra siĘtym zajmuje. Do tego wszyscy, no moze poza 2 osobami, sĄ mega wredni i do tego wymyŚlĄ kaŻdĄ historie Żeby przypadkiem nic nie zrobiĆ. Tak wiec studenci sĄ wprowadzani w bŁĄd tak Żeby nic nie zaŁatwiĆ. OczywiŚcie jeŚli student sie spÓĹşni z czymŚ to odrazu jest kara 100zŁ. ale jak coŚ sie stanie w dziekanacie to moŻecie sie poskarŻyc do pana boga. A wiĘkszoŚĆ problemÓw studenta WSB bierze sie z tego Że w dziakanacie zgubili jego dokumenty, indeks lub pomysŁkowo skreslili z listy. I to czasami moŻna dobre pare lat Życ w niewiedzy az tu sie dowiadujecie ze was skreslili kiedys tam. No ale jak udowodnicie ze oni cos zgubili ????????- to zawsze student jest winny. Kiedys nawet caŁemu rokowi zgineŁ indeksy w dziekanacie a studeci w nagrode zostali skresleni z listy.

Generalnie wszystkie te historie kończĄ siĘdobrze ale wczesniej student musi odstac czasami po 2 dni w dziekanacie nasŁuchac sie darcia mordy ewentualnie lekcewaŻenia, zapŁacic jakies tam dziwne odsetki ktÓre trudno powiedziec czemu czŁowiekowi naliczyli i to tyle.

Jednym sŁowem burdel - i to jeszce pŁatny 370zŁ na miesiĄc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pon, 09 maj 2005 - 20:07
Post #58


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



W "państwowych" dziekanatach wcale nie jest lepiej. Ostatnio głośno było o Poltechnice Śląskiej.

Ten post edytował kwintosz pią, 29 wrz 2006 - 01:07
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post czw, 25 maj 2006 - 15:54
Post #59


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



Odgrzewam temat, ale jakoś ominęły mnie informacje o losach P.Śl. w DG...
Jechałem dzisiaj przez Niwkę-Modrzejów i zauważyłem, że jakiś pokopalniany budynek za pomocą środków z UE adaptują na wydziały polibudy. Czy wiecie (zresztą głupio pytam - Wy wiecie wszystko) jakie to będą wydziały? Czy w DG działa jeszcze filia na Augustynika? Przechodzę tam dosyć często, ale śladów życia nie stwierdzam...


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 27 paź 2006 - 19:00
Post #60


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Nie o naszym mieście ale jednak coś o czym powinni mieszkańcy naszego miasta wiedzieć. wink.gif
Chyba troche przeoczone przez wszystkich bo artykuł sprzed kilku dni. Ja jako student Politechniki Śląskiej, tym bardziej wydziału Mechaniczny-Technologiczny, wyrażam głębokie ubolewanie że nasze władze nie dały rozwinąć skrzydeł tej uczelni w mieście a jak to widać poniżej można:
QUOTE
Budynek dla Politechniki

W środę 25 października o godz. 11.00 władze Sosnowca oficjalne przekażą wyremontowany budynek po dyrekcji dawnej kopalni „Niwka-Modrzejów” na potrzeby Politechniki Śląskiej.
W nowych pomieszczeniach znajdą siedzibę kierunki: Inżynieria Materiałowa, Metalurgia, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w ramach Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii
oraz Automatyka i Robotyka, Elektronika i Telekomunikacja, Informatyka w ramach Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Katowicach. Całkowity koszt adaptacji wyniósł prawie 6 mln zł. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie ok. 4,4 mln. zł, oraz z budżetu państwa około 580 tys zł. Miasto przeznaczyło na inwestycję blisko 900 tys. zł.

W ramach prac adaptacyjnych przeprowadzono niezbędne remonty obiektu. Pozwoliły one na stworzenie odpowiednich wymagań lokalowych z odpowiednim sprzętem dla prowadzenia zajęć dydaktycznych, w tym:
- 1 aula
- 4 sale wykładowe - (audytoryjne) – poj. ok. 80 osób
- 12 sal ćwiczeniowo - seminaryjnych – poj. ok. 30 osób
- 2 pracownie informatyczne - minimum 15 stanowiskowe
- 2 moduły laboratoryjne - minimum 16 stołów laboratoryjnych
- biblioteka i czytelnia
- dziekanat - sekretariat oraz pokój pełnomocnika
- 2 pokoje dla pracowników dydaktycznych
- 2 pokoje konsultacyjne
- samodzielne pomieszczenie z węzłem wodnym i łączem komputerowym niezbędne dla potrzeb np. samorządu studenckiego

Przy adaptacji budynku uwzględniono również wymagania architektoniczne związane potrzebami osób niepełnosprawnych. Dla zabezpieczenia socjalnych potrzeb studentów zaadaptuje się pomieszczenia, w których funkcjonować będzie mała gastronomia, kiosk z wydawnictwami dydaktycznymi, mała poligrafia, palarnia, pomieszczenia dla sprzątających oraz konserwatora budynku.

Powstała także infrastruktura zewnętrzna:
- elewacja budynku
- parking
- zagospodarowanie terenu wokół budynku - zieleń, ławki itp.
- automatyczna brama wjazdowa na teren parkingu przed szkołą
- parking dla studentów
- zabezpieczenie obiektu: kompleksowa instalacja alarmowa, drzwi antywłamaniowe, telewizja przemysłowa - monitorująca budynek, rolety antywłamaniowe
- komunikacja wewnątrz budynku: cyfrowa centrala telefoniczna - z możliwością zestawiania wykazu rozmów, wyposażenie pokoi pracowników w aparaty telefoniczne

Projekt adaptacji budynku pokopalnianego dla potrzeb uczelni wyższej jest jednym z integralnych elementów kompleksowej koncepcji rewitalizacji obszaru byłej KWK Niwka-Modrzejów, która zakłada utworzenie na w/w terenie Parku Naukowo-Technologicznego (SPNT). Projekt SPNT został zgłoszony do „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013” i będzie realizowany w ramach projektu kluczowego Gospodarcza Brama Śląska – etap I: uruchomienie Zagłębiowskiej Strefy Gospodarczej

Uczelnia stanowić będzie ważny element zaplecza naukowo-badawczego dla tworzonego Parku , dającego możliwość wykorzystania lokalnego potencjału naukowo-badawczego, ożywienia gospodarczego i zagospodarowania zbędnego majątku byłej kopalni oraz podniesienia konkurencyjności regionu. Tym sposobem w zdegradowanej dzielnicy o wyjątkowo wysokim poziomie bezrobocia zostaną stworzone warunki lokalowe i infrastrukturalne dla działalności gospodarczej.

źródło: www.sosnowiec.pl


A wracając do Polibudy, to jak to jest u nas z Wydziałem Chemicznym Pol. Śl. wie ktoś?? Czy wydział ten jeszcze istnieje w Dąbrowie? Czy i gdzie oraz jak dużo odbywa się zajęć, ilu studentów u nas studiuje, czy był przeprowadzany nabór tegoroczny? Niestety nie mam takich informacji a jestem ciekawy jak to po kilku latach od tamtej afery z MT wygląda.

Pozdrawiam


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 18 kwiecień 2024 - 22:32
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza