IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

13 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pałac Kultury Zagłębia, ZDK, kluby osiedlowe i świetlice środowiskowe
rafi
post śro, 21 sty 2004 - 09:59
Post #1


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Slyszeliscie o pomysle utworzenia w dg opretki? Co wy na to?
Osobiscie uwazam to za dobry pomysl, choc raczej nie bede tam chodzil (nie kreci mnie taka muza :) ). Natomiast, przynajmniej wsrod mojej rodziny itd. dosc duzo jest osob (np moja mama), ktora z checia by chodzila na tego typu imprezy. Ciekawe co z tego wyjdzie.
Czy dabrowa sie w koncu odchami??
biggrin.gif

Ten post edytował kwintosz sob, 15 wrz 2007 - 22:03
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post śro, 21 sty 2004 - 11:21
Post #2


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(rafi @ Jan 21 2004, 08:59 AM)
(nie kreci mnie taka muza :)

Mnie tez nie kreci taka muza :hahaha:
I nie mam nic przeciwko budowie takiego cuda laugh.gif byleby nie pojechalo po mojej kieszeni, co jest nierealne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jashi
post śro, 21 sty 2004 - 15:01
Post #3


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 162
Dołączył: wto, 19 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza (CENTER)
Nr użytkownika: 9



MNie tam pasi przynajmniej coŚ bedzie i tak nie baŁdzo kumam co to operetka,
wiem, Że to coŚ z operĄ tam duzo grajĄ na skrzypcach. Ale wiem, Że operetka to coŚ jeszcze ale nie wiem co dokŁadnie moŻe mi kto wyjaŚni dokŁadnie.


--------------------
Naprzód do walki o wysokie urodzaje, o rozkwit rolnictwa ! Do walki o szczęście i dobrobyt narodu !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 21 sty 2004 - 19:31
Post #4


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Jashi, opretka to taka mniejsza opera, tylko muza jest bardziej bounce'owa.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ja teŻ nie mam nic przeciwko, aby takie coŚ powstaŁo. MyŚlĘŻe moja mama teŻ chĘtnie by siĘna takĄ operetkĘwybraŁa.

Ooooooo sooooleeeeemiiijooooooooooooo !!!!!


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post sob, 13 mar 2004 - 13:11
Post #5


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



No i pojawiŁ siĘkolejny problem w naszym mieŚcie :

Akcja ratowania PaŁacu Kultury ZagŁĘbia

Ten budynek to ruina - alarmujĄ pracownicy PaŁacu Kultury ZagŁĘbia w DĄbrowie GÓrniczej. Dyrekcja zbiera pieniĄdze na remont, sprzedajĄc cegieŁki.


PaŁac od 20 lat nie pamiĘta porzĄdnego remontu. - JeŚli juŻ coŚ byŁo robione, to nie tak - rozkŁada rĘce ElŻbieta Szymkowska, zastĘpczyni dyrektora PKZ. W budynku, ktÓry znajduje siĘw spisie zabytkÓw, wstawiono plastikowe okna zamiast drewnianych. Wentylacja nie dziaŁa od lat, podobnie jak odwadnianie, o ktÓrym zapomniano, betonujĄc plac wokÓŁ gmachu. Nic dziwnego, Że wilgoĆ atakuje ze wszystkich stron. Sypie siĘjuŻ fasada z piaskowca. W piwnicach i na Ścianach panoszy siĘgrzyb.

- W pierwszej kolejnoŚci musimy zbiĆ tynki. Ściany trzeba spryskaĆ Środkami przeciwgrzybicznymi, a te sporo kosztujĄ. I muszĄ zostaĆ zatwierdzone przez konserwatora zabytkÓw - opowiada Szymkowska, ktÓra nie lubi siedzieĆ z zaŁoŻonymi rĘkami. Kilka dni temu PKZ ogŁosiŁ akcjĘ"Ratujmy PaŁac". W kasie na klientÓw czeka 2 tys. wydrukowanych na tĘokazjĘcegieŁek. KaŻda kosztuje 10 zŁ. - Nie moŻemy siedzieĆ z zaŁoŻonymi rĘkami. NajwaŻniejsze, Że zrobiliŚmy pierwszy krok - Szymkowska trzyma kciuki za sprzedaŻ cegieŁek, ktÓre bĘdĄ doŁĄczane teŻ do biletÓw dla VIP-Ów. - BĘdĄ dopŁacaĆ do biletu 10 zŁ. Nie proponujemy cegieŁek ludziom, ktÓrych na to nie staĆ - dodaje Szymkowska.

Mieszkańcy, z ktÓrymi wczoraj rozmawialiŚmy, jeszcze nie wiedzĄ o akcji. Co wiĘcej: pierwsze sŁyszĄ o kŁopotach PKZ. - PowaŻnie?! A z zewnĄtrz wydaje, Że dobrze siĘtrzyma - zaskoczona pani Jadwiga spoglĄda w stronĘpaŁacu. Na zajĘcia plastyczne posyŁa tu swojĄ cÓrkĘ. - Dam jej 10 zŁ na tĘcegieŁkĘ, bo to wŁaŚciwie jedyne miejsce w mieŚcie, gdzie jeszcze coŚ siĘdzieje. Jak siĘpaŁac zawali, to kulturĘw mieŚcie diabli wezmĄ - mÓwi, wchodzĄ do autobusu.

Na remont potrzebne jest ok. 10 mln. zŁ. WŁadze DĄbrowy obiecaŁy wyremontowaĆ wentylacjĘ. Dyrekcja paŁacu zapowiada nastĘpne akcje.

ĹšrÓdŁo : GAZETA.PL


Przedostatnie zdanie jest zdecydowanie najlepsze. WidaĆ Że "wŁadze" majĄ gest biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post nie, 14 mar 2004 - 00:30
Post #6


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



O ile mnie pamiĘĆ nie myli Takowski zapowiadaŁ ,Że zajmie siĘkwestiĄ remontu PKZtu i wystara siĘo Środki z UW . Jak siĘokazuje oprÓcz murarza, ktÓry postawiŁ karmnik na rozmachu inwestycyjnym Talka ma szanse zarobic jeszcze kominiarz , ktÓry przeczyŚci szyby wentylacyjne ;-)

A tan na serio , trzymam kciuki za powodzenie tej akcji i zamierzam wykupiĆ kilka cegieŁ. KiedyŚ jako dziecko wypŁaciŁem kasĘz SKO (Szkolna Kasa OszczczĘdnoŚciowa) i kupiŁem cegieŁke na ratowanie bĘdzińskiego zamku. Czy ktoŚ na tym forum pamiĘta ksiĄŻeczki SKO ?

Pozdrawiam ZagŁĘbiakÓw !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post nie, 14 mar 2004 - 11:26
Post #7


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



QUOTE(Krawiec)
KiedyŚ jako dziecko wypŁaciŁem kasĘz SKO (Szkolna Kasa OszczczĘdnoŚciowa) i kupiŁem cegieŁke na ratowanie bĘdzińskiego zamku. Czy ktoŚ na tym forum pamiĘta ksiĄŻeczki SKO ?


Krawiec, oczywiŚcie Że pamiĘtamy biggrin.gif ... oszczĘdzaŁo siĘkiedyŚ bardzo sumiennie.



--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post nie, 14 mar 2004 - 11:50
Post #8


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Krawiec)
OKiedyŚ jako dziecko wypŁaciŁem kasĘz SKO (Szkolna Kasa OszczczĘdnoŚciowa) i kupiŁem cegieŁke na ratowanie bĘdzińskiego zamku. Czy ktoŚ na tym forum pamiĘta ksiĄŻeczki SKO ?


O qrna! Na koniec podstawÓwki dostaŁem ksiĄŻkĘza oszczĘdzanie! Teraz ta czynnoŚĆ mi przeszŁa - nie ma czego oszczĘdzaĆ. ChciaŁem wtedy kupiĆ za tĄ kasĘgitarĘbasowĄ, ale siĘskończyŁo na magnetofonie szpulowym MK2405S. Ale to byŁa maszyna! Chyba jeszcze gdziŚ w piwnicy stoi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 14 mar 2004 - 13:15
Post #9


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Ja nie pochwalm caŁego pomysŁu. Prawda jest taka Że zebrana suma nawet jak by wielu ludzi kupiŁo cegeŁki na nic nie starczy i pewnie zostanie zmarnowana bo tale nie jest gwarancjĄ Że te pieniĄdze pÓjdĄ akurat na remont a nie na bieŻĄcĄ dziaŁalnoŚĆ pkz. Potrzebne jest 10 mln wedŁug tale. Pewnie i to nie jest suma ostateczna. Poza tym rodzi to obawy Że teraz za pomocĄ cegieŁek bĘdziemy reanimowaĆ caŁe miasto - cegieŁka na remont drÓg, na remont mostÓw, na akcje zima. Ja osobiŚcie nawet kupiŁbym dla spokoju sumienia tĄ cegieŁke ale nie zrobie bo widze jak pkz pustoszeje - coraz mniej imprez i sekcji. Polecam przejŚĆ sie w poŁudnie po pkz to nie zobaczycie nic czynnego poza bibliotekĄ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post wto, 16 mar 2004 - 15:03
Post #10


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



DokŁadnie, tak jak mÓwi Pozdrawiam - w PKZ coraz mniej siĘdzieje. WyjĄtkiem sĄ jakieŚ recitale lub koncerty artystÓw takich jak MichaŁ Bajor (absolutnie nic do niego nie mam). WŁadze nic nie robiĄ aby zorganizowaĆ jakoŚ czas dzieciom i mŁodzieŻy, a pÓĹşniej pojawia siĘwielkie oburzenie Że mŁodzieŻ nie ma co z sobĄ zrobiĆ i rozrabia.

Trzeba wykazaĆ trochĘinicjatywy i twÓrczego myŚlenia. 8) :idea: 8)


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post śro, 17 mar 2004 - 02:35
Post #11


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



QUOTE(Misiek)
DokŁadnie, tak jak mÓwi Pozdrawiam - w PKZ coraz mniej siĘdzieje. WyjĄtkiem sĄ jakieŚ recitale lub koncerty artystÓw takich jak MichaŁ Bajor (absolutnie nic do niego nie mam). WŁadze nic nie robiĄ aby zorganizowaĆ jakoŚ czas dzieciom i mŁodzieŻy, a pÓĹşniej pojawia siĘwielkie oburzenie Że mŁodzieŻ nie ma co z sobĄ zrobiĆ i rozrabia.

Trzeba wykazaĆ trochĘinicjatywy i twÓrczego myŚlenia.   8)   :idea:   8)


Tak czy siak remont siĘPKZetowi naleŻy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 17 mar 2004 - 11:01
Post #12


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No naleŻy siĘnaleŻy. Tylko ja niestety widze rÓŻnice miĘdzy remontem a postawieniem tabliczki Że tynk odpada i budowĄ daszku nad wejŚciem ktÓry ma chroniĆ ludzi przed spadajĄcymi gŁazami. A z tego co wiem to wŁasnie to majĄ zamiar zrobiĆ wŁadze pkz. Najpierw przed rozpoczĘciem remontu trzeba osuszyĆ caŁy budynek a to moŻe kosztowaĆ majĄtek, wybudowaĆ studnie odnwadniajĄce i zamontowaĆ klimatyzacje. I talek wie o tym bo sam zleciŁ ekspertyze. To wiĘc co da spryskanie i zbicie scian ktÓre sĄ masakrycznie nasiĄkniĘte wodĄ a w piwnicy pkz jest pogoria 5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 17 mar 2004 - 14:49
Post #13


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



QUOTE(Krawiec)
QUOTE(Misiek)
DokŁadnie, tak jak mÓwi Pozdrawiam - w PKZ coraz mniej siĘdzieje. WyjĄtkiem sĄ jakieŚ recitale lub koncerty artystÓw takich jak MichaŁ Bajor (absolutnie nic do niego nie mam). WŁadze nic nie robiĄ aby zorganizowaĆ jakoŚ czas dzieciom i mŁodzieŻy, a pÓĹşniej pojawia siĘwielkie oburzenie Że mŁodzieŻ nie ma co z sobĄ zrobiĆ i rozrabia.

Trzeba wykazaĆ trochĘinicjatywy i twÓrczego myŚlenia.   8)   :idea:   8)


Tak czy siak remont siĘPKZetowi naleŻy


OczywiŚcie Że siĘnaleŻy. To juŻ dawno powinno byĆ zrobione.
W końcu to jest jeden z symboli naszego miasta.

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pią, 18 lis 2005 - 17:41
Post #14


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,909
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



DziŚ byŁem w czyteli i przez przypadek widzialem jak remontujĄ nam duŻĄ sale - calkiem gruntowny remont widze - krzeseŁ niema - ludzie sie uwijaja....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post pią, 18 lis 2005 - 18:02
Post #15


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Sebastian22)
DziŚ byŁem w czyteli i przez przypadek widzialem jak remontujĄ nam duŻĄ sale - calkiem gruntowny remont widze - krzeseŁ niema - ludzie sie uwijaja....


Tutaj: http://power.superhost.pl/dg/viewtopic.php...er=asc&start=15
byŁa o tym mowa.

Ale chwali Ci siĘ, Że korzystasz z czytelni!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post wto, 05 gru 2006 - 12:52
Post #16


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Przeglądałem stare wątki i natknąłęm się m.in. na ten.
Czy wiecie coś na temat remontu PKZ? Coś się tam dzieje?
BTW miasto MUSI zbać o ten obiekt bo to jedna z najciekawszych i najładniejszych budowli w naszym smutnym mieście. Dziś coś takiego już by nie miało szans powstać, dbajmy więc o to, co otrzymaliśmy w spadku od historii.


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muzzy
post wto, 05 gru 2006 - 17:23
Post #17


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 211
Dołączył: wto, 04 kwi 06
Skąd: DG - korzeniec
Nr użytkownika: 198
GG: 105879 status gadu-gadu



Co do remontu samej sali - to fotki są na stronie pałacu - http://www.palac.art.pl/ co do reszty - tego chyba nikt nie wie, potrzeba na to sporo pieniędzy sad.gif

pozdro
Muzzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post wto, 05 gru 2006 - 19:59
Post #18


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



remont mial sie odbywac etapowo i rozlozony mial byc na pare lat - nie wiem dokladnie czy jest to dalej realizowane (mozna spytac w pytaniu do wladz - wkleje pytanie :) )
mam nadz ze w tym przypadku to ze nic nie robia na zewn nie oznacza ze nie robia wewn :)
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 05 gru 2006 - 20:58
Post #19


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



jak ze wszystkim - odkladane w czasie albo zaniechane.

aktualnie zostal zakonczony przetarg na dodatkowe roboty - remont sanitariatow i podjazdow dla niepelnosprawnych

jakos bardzo dawno nie bylem na stronie www PKZ. Nie pamietam jak wygladala ale to co teraz widze jest dla mnie "nowe" i prezentuje sie ok. Moze strona zostala zmieniona?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 05 gru 2006 - 21:36
Post #20


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Z tego co się orientuje to remont sali był wykonany, oprócz chyba sceny. Jakiś czas temu, byłem w PKZ-ie na kabarecie i były nowe fotele już. Takie sobie wink.gif Niestety np. balkony są jeszcze nie zrobione, chodźby fotele nie wymienione.
Jutro będe na kabarecie DNO, wygrałem bilety na naszemiasto tongue.gif to lukne jak to wygląda obecnie.
Pozdr.

Ten post edytował kwintosz wto, 05 gru 2006 - 21:37


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 18 kwiecień 2024 - 19:24
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza