IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> ...w Bukowinie, szkolenie czy impreza?
Bartek
post śro, 10 sty 2007 - 00:12
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Pieknie qwa! pieknie!!! Mysle ze jak sie ociepli to moga sobie skoczyc na mazury i kupic betonowe buty...

Mod: Bartek, trochę za bardzo Ciebie poniosło

Ostrzeżenie


Ten post edytował pulsatilla1214 śro, 10 sty 2007 - 02:14
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post śro, 10 sty 2007 - 00:18
Post #22





Guests






byłem... zaproszono mnie
widziałem... nie takie szkolenia widziałem tongue.gif
piłem... hehehe za swoje, ot po prostu czasem lubię wypić biggrin.gif

z faktem nie będę polemizował - 9o % informacji w tym brukowcu to kłamstwa, podobnie jest i w tym przypadku...

całkiem nieźle wyszedłem na zdjęciach i za to wielkie dzięki tym, którzy zlecili i zapłacili za te artykuły laugh.gif


a tak na marginesie szkoda, że nikt nie napisał o zajęciach, które się tam odbyły, o tym kto wykładał i o tym jaką wiedzę nabyli radni... ale zakładam, że to mało kogo interesuje wink.gif
a porównanie RPA do Bukowiny Tatrzańskiej.... Hator jak Cię lubię... przegiąłeś... bukowina jest o niebo lepsza !

Ten post edytował tomasz sołtysik śro, 10 sty 2007 - 00:29
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Machiavelli
post śro, 10 sty 2007 - 00:19
Post #23


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Dołączył: śro, 15 lis 06
Nr użytkownika: 295



QUOTE(Hator @ Jan 9 2007, 09:33 PM) *
no ale czemu @szarisz mi sie dziwisz
szkolenie to szkolenie a nie impreza integracyjna - nazwyajmy rzeczy po imieniu.
Szkolic to sie mozna w szkole obok np w Ekonomiku czy TZNie nieopodal. Nie trzeba zadnych wyjazdow a tym bardziej alkoholu.
Czy ktos widzial, aby na studiach czy w szkolach srednich czestowali alkoholem?? to moze jakies nowe techniki ksztalcenia... - moze wkrotce Giertych wprowadzi do szkol jak mundurki..

A szkolenie w Bukowinie Tatrzanskiej to od razu wiadomo jak to sie ma naprawde do takich "kursow doksztalcajacych" - przypomina mi sie to jak urzednicy z NFZ szkolili sie w RPA - wkoncu tak naprawde tylko tam sa odpowiednie warunki na nauke...

W sumie nie dziwie sie ze zachcialo im sie imprez integracyjnych - wkoncu widza sie 3-4 razy w miesiacu to jak tu sie poznac...

PS nie wierze w to by na takie "szkolenia" radni wydawali pieniazki za wlasne pieniadze.
PS2 wogole nei rozumiem sensu szkolenia w odniesieniu do reklamowania sie radnych. przeciez przy wyborach kandydaci na radnych juz sami reklamowali sie jako najkompetentniejsi, najmadrzejsi i wogole omnibusy co nam dabrowe drewniana zastali a kamieniem zostawia.



Widzę, że kolega nie był chyba na żadnym szkoleniu wyjazdowym rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post śro, 10 sty 2007 - 00:24
Post #24


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(tomasz sołtysik @ Jan 10 2007, 12:18 AM) *
byłem... zaproszono mnie


Oczywiscie nocleg sam sobie oplaciles, sniadanie, obiad i kolacje rowniez w wlasnym zakresie, tak samo jak procenty?

QUOTE(tomasz sołtysik @ Jan 10 2007, 12:18 AM) *
widziałem... nie takie szkolenia widziałem tongue.gif
piłem... hehehe za swoje, ot po prostu czasem lubię wypić biggrin.gif


Szkolenia ktore sa organizowane przez miasto za kase mieszkancow powinny odbywac sie w 100% klarowny i jesli juz ktos potrzebuje alkoholu to jedynie lampka wina do obiadu i tyle! Pijesz za swoje, a spisz za moje. Gratki!

QUOTE(tomasz sołtysik @ Jan 10 2007, 12:18 AM) *
z faktem nie będę polemizował - 9o % informacji w tym brukowcu to kłamstwa, podobnie jest i w tym przypadku...


Czyli 10% jest prawdy, a mi to 10% wystarczy na ocene obecnej rady miasta. Jak tylko jeszcze sie okarze ze byl tam prezydent to u mnie stracil w 100% szacunek i poparcie.

QUOTE(tomasz sołtysik @ Jan 10 2007, 12:18 AM) *
całkiem nieźle wyszedłem na zdjęciach i za to wielki dzięki tym, którzy zlecili i zapłacili za te artykuły laugh.gif
a tak na marginesie szkoda, że nikt nie napisał o zajęciach, które się tam odbyły, o tym kto wykładał, o tym jakę wiedzę nabyli radni...


Gratuluje poczucia humoru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post śro, 10 sty 2007 - 00:45
Post #25





Guests






Bartek,
dzięki za to, że doceniłeś moje poczucie humoru biggrin.gif

jeśli tak sobie cenisz Fakt... to miłej lektury życzę biggrin.gif
moze nam opowiesz coś o nowym/starym romansie Dody???

tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 10 sty 2007 - 01:24
Post #26


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



QUOTE(PICK @ Jan 9 2007, 08:53 PM) *
Wypowiedzia tą naruszyłeś zasady bezstronności wypowiedzi moderatora - przykro mi, ale nie masz racji.



Ciekawe. To niby w którą niby stronę jestem stronniczy pisząc że nie picie na wyjazdach za pieniądze podatników nie wystarcza do mądrego zarządzania czymkolwiek. Ja nie bawię się w przenoszenie w moich wypowiedziach jakiś ukrytych treści a nie zauważyłem żebym w tym poście o kimkolwiek źle/dobrze pisał.

PS Od pewnego czasu już aktywnie nie pełnie funkcji moderatora forum.

Mod: To prawda. W pewnym sensie pozdrawiam jest "moderatorem w stanie spoczynku"

Ten post edytował pulsatilla1214 śro, 10 sty 2007 - 02:47
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post śro, 10 sty 2007 - 02:43
Post #27


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



tomasz sołtysik , 12:45 AM :

QUOTE
jeśli tak sobie cenisz Fakt... to miłej lektury życzę
moze nam opowiesz coś o nowym/starym romansie Dody???


pozwolę sobie zacytować fragment z tematu "Nieuczciwe chwyty w dyskusji" założonego kiedyś przez " :) ":

QUOTE
12.Dywersja - gdy przegrywamy, zaczynamy mówić o czymś innym.


(za"Erystyką, czyli sztuką prowadzenia sporów" Artura Schopenhauera)

smile.gif

Ten post edytował pulsatilla1214 śro, 10 sty 2007 - 02:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek Kościelnia...
post śro, 10 sty 2007 - 09:55
Post #28


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Dołączył: śro, 08 lis 06
Nr użytkownika: 269



Oświadczenie Posła na Sejm Jacka Kościelniaka

W związku z publikacją dziennika „Fakt” z dnia 8 stycznia bieżącego roku czuję ogromny niesmak i oburzenie. Lektura dokumentacji zgromadzonej i opis wydarzeń jakie miały miejsce podczas wyjazdowego szkolenia organizowanego na zlecenie Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej przez zewnętrzny podmiot „szkolenia” przyprawia o oszałamiający zawrót głowy.
Z wyłączeniem radnych Prawa i Sprawiedliwości, pozostali członkowie dąbrowskiej Rady Miasta reprezentujący inne ugrupowania polityczne oraz środowiska społeczne nie zważając na jakiekolwiek kanony sprawowania funkcji publicznych oraz zasady etyki „zawodowej”, a w szczególności zasady poszanowania prawa i dobrych obyczajów, na koszt podatnika organizują pod płaszczykiem szkolenia i zdobywania wiedzy spotkanie towarzyskie o charakterze balowo-rozrywkowym.
Obawiam się, iż po takim oto szkoleniu radni Miasta Dąbrowy Górniczej będą mieć bardzo dobre samopoczucie z powodu nie tylko „zgłębienia” tajników funkcjonowania administracji publicznej w mieście jak również rozmiaru pantofelków noszonych przez szefową Rady Miasta.
Prawo i Sprawiedliwość z całą stanowczością jest przeciwne organizowaniu tego rodzaju szkoleń i „wyjazdówek”, z których to korzyści nie ma żadnych, a funkcjonariusze publiczni z Panem prezydentem na czele wystawiają sobie samym i swojemu najbliższemu otoczeniu ocenę i opinię.
Z poważaniem

Poseł na Sejm RP
Jacek Kościelniak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu
post śro, 10 sty 2007 - 09:58
Post #29


Ja tutejszy, z bagna
*****

Grupa: Moderator Sport
Postów: 841
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: D.G.
Nr użytkownika: 359
Płeć: Mężczyzna
GG: 1276813 status gadu-gadu



Jak każde szkolenie posiada program. I w tym programie znajduje się uroczysta kolacja , a na takiej kolacji zazwyczaj są serwowane ciężkostrawne potrawy biggrin.gif Dlatego należy wpłynąć na poprawę trawienia. Mnie osobiście serwis kawowy by nie zadowolił , browarek jak najbardziej wskazany.Tylko wszystko z umiarem.W Bukowinie można przyjąć więcej "środków poprawiających trawienie" niż w Dąbrowie - POWIETRZE. smile.gif
Tak było , jest i będzie. A jak było naprawdę w Bukowinie , należało tam być, zobaczyć itd.

Ale , że "wybrani" przez gawiedź dąbrowską tak się dali zaskoczyć , to tylko może świadczyć o braku.... z ich strony. Może nie odnaleźli się jeszscze w jakich czasach żyją (IPN itd), albo gawiadź mają z tyłu.

P.S.
Jeżeli było morze alkoholu za pieniądze gawiedzi , jest to nie na miejscu.WSTYD!!!

pozdr....


--------------------
To, co w pojedynkę jest ciężką próbą, w grupie przyjaciół staje się żartem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu
post śro, 10 sty 2007 - 10:56
Post #30


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Dołączył: czw, 19 paź 06
Nr użytkownika: 239



No to się zabawili....
Jeździełem na szkolenia wyjazdowe i jedne były mniej drugie bardziej merytoryczne. Zapraszało sie wykładowców bądź sami prowadziliśmy zajęcia. Czasem nie obyło się bez popitki - ALE ZA PRYWATNE PIENIADZE prywatnej firmy.
Szkolenie można było zorganizować w Dąbrowie. Nie sądze, żę w UM brakuje sali , w której można prowadzić tego typu szkolenia. Według mnie totalny brak wyczucia i słoma z butów.
Niezależnie od tego, na ile F jest wiarygodną gazetą pozostało wrażenie, że władza się bawi a lud niech płaci podatki i czasem zagłosuje.
Zawsze można prywatnie zorganizowac sobie wyjazd na koszt własny, gdziekolwiek (nawet do Bukowiny czy RPA) i chlać do upadłego - ALE ZA SWOJE PIENIĄDZE.
Poza tym, jak juz ktoś wspomniał - tacy świetni fachowcy, doświadczeni, z ogromna wiedzą (z jakiegos powodu zostali wybrani) potrzebują szkoleń? Żenada.
Kolacja - kolacją (nawet uroczysta) ale bez przegięć. I nie wierzę, że pili za swoją kasę - a lokal w takiej sytuacji najcześciej wystawia ogólna fakturę "konsumpcja" więc niewiele z niej wynika.
No i po co zaproszono Pana Sołtysika? Jako wykładowcę?

A swoją drogą jak radny Pasek wytłumaczyłby się przed Panią Poseł Piterą (Transparency International)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 10 sty 2007 - 12:24
Post #31


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



@toso - z tym RPA to byl odnosnik do przykladu.

Powiedz mi po kiego walka robi sie szkolenia w Bukowinie T. skoro jest wiele sal konferencyjnych na miejscu - nawet na www UM mozna poczytac art ze w dabrowskiej sali sesji rady, maja sie odbyc jakies szkolenia czy seminaria (z zakresu przedsiebiorczosci bodajze). Nikt nie musialby placic transportu, noclegow, posilkow - restauracyjnych itp.

Ale Wy - za nasze pieniadze, woleliscie szkolic sie w Bukowinie. Oplacicliscie sobie wszystko - transporty, nocleg, jedzenie i moze tez picie. Wkoncu takie czyste powietrze, krajobrazy od razu lepiej mobilizuja do myslenia - nie to co ta sama nudnawa sala obrad - bo to tak jak chodzenei do szkoly - juz na sama mysl o koniecznosci siedzenia w tej samej lawce/uczelni - czasem i caly dzien - powoduje bluzgi w myslach - wiem cos o tym jak wstaje rano na uczelnie.

Moze rzuce pomysl na uczelni bysmy co tydzien mieli zajecia w innym miejscu Polski - morze, gory, mazury, .... (moze tez RPA...) - w takich warunkach na pewno kazdy poczuje sie jak einstein - no i oczywiscie na koszt uczelni - w dziekanacie na pewno sie uciesza ze chcemy sie jak najlepiej edukowac.

A teraz policzmy koszy. Pobyt - jak to pisal FAKT - kosztowal 10 tys zl. Nie bylo radnych PISu wiec gosci bylo 20 (zaokraglam). Takze na osobe to 500 zl. Moze to nie duzo w odniesieniu do 2500 zl miesiecznie radnego (za same siedzenie na stolku 2-3 razy w miesiacu). Ale wlasnei to bulwersuje - maja kasy w cholere, praktycznie za nic, a i tak to jeszcze za malo...

jakie to swiadectwo daje radnym ?! a ponoc tacy gospodarni jestescie - przynajmniej na waszych ulotkach tak sie reklamowaliscie.

No ale oczywiscie zaraz Tomek mnie poprawi, ze wkoncu szkolenie nie bylo w RPA - ot co jacy skromnie i oszczedni radni...

Tomek - skoro to bylo szkolenie dla radnych to cos Ty tam robil?

Ten post edytował Hator śro, 10 sty 2007 - 12:26


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post śro, 10 sty 2007 - 14:44
Post #32


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(tomasz sołtysik @ Jan 10 2007, 12:45 AM) *
Bartek,
dzięki za to, że doceniłeś moje poczucie humoru biggrin.gif


Z mojej strony to nie było raczej docenienie twojego poczucia humoru...

QUOTE(tomasz sołtysik @ Jan 10 2007, 12:45 AM) *
jeśli tak sobie cenisz Fakt... to miłej lektury życzę biggrin.gif
moze nam opowiesz coś o nowym/starym romansie Dody???

tongue.gif


Nie cenie dziennika FAKT jako istotne zrodlo codziennej informacji, malo tego, nigdy tej gazety nie kupilem tak jak Super Expressu. O waszej imprezie dowiedzialem sie z tego forum i ty to jeszcze potwierdziles ze piłes, ale za swoje? Tego raczej sie nie dowiemy. Szkoda tylko ze nie miales ochoty, a moze odwagi? mi odpisac czy spales i jadles, a takze na kogo koszt tam dojechales, bo chyba nie moj i innych mieszkancow miasta?

Ten post edytował Bartek śro, 10 sty 2007 - 14:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu
post śro, 10 sty 2007 - 14:44
Post #33


Ja tutejszy, z bagna
*****

Grupa: Moderator Sport
Postów: 841
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: D.G.
Nr użytkownika: 359
Płeć: Mężczyzna
GG: 1276813 status gadu-gadu



@Hator zgadzam się.
Czyżby tanie miasto?? Skoro jest "tanie państwo" , to czemu nie.
Brrrr

pozdr...


--------------------
To, co w pojedynkę jest ciężką próbą, w grupie przyjaciół staje się żartem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post śro, 10 sty 2007 - 15:20
Post #34


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Jacek Kościelniak @ Jan 10 2007, 09:55 AM) *
Oświadczenie Posła na Sejm Jacka Kościelniaka

W związku z publikacją dziennika „Fakt” z dnia 8 stycznia bieżącego roku czuję ogromny niesmak i oburzenie. Lektura dokumentacji zgromadzonej i opis wydarzeń jakie miały miejsce podczas wyjazdowego szkolenia organizowanego na zlecenie Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej przez zewnętrzny podmiot „szkolenia” przyprawia o oszałamiający zawrót głowy.
Z wyłączeniem radnych Prawa i Sprawiedliwości, pozostali członkowie dąbrowskiej Rady Miasta reprezentujący inne ugrupowania polityczne oraz środowiska społeczne nie zważając na jakiekolwiek kanony sprawowania funkcji publicznych oraz zasady etyki „zawodowej”, a w szczególności zasady poszanowania prawa i dobrych obyczajów, na koszt podatnika organizują pod płaszczykiem szkolenia i zdobywania wiedzy spotkanie towarzyskie o charakterze balowo-rozrywkowym.
Obawiam się, iż po takim oto szkoleniu radni Miasta Dąbrowy Górniczej będą mieć bardzo dobre samopoczucie z powodu nie tylko „zgłębienia” tajników funkcjonowania administracji publicznej w mieście jak również rozmiaru pantofelków noszonych przez szefową Rady Miasta.
Prawo i Sprawiedliwość z całą stanowczością jest przeciwne organizowaniu tego rodzaju szkoleń i „wyjazdówek”, z których to korzyści nie ma żadnych, a funkcjonariusze publiczni z Panem prezydentem na czele wystawiają sobie samym i swojemu najbliższemu otoczeniu ocenę i opinię.
Z poważaniem

Poseł na Sejm RP
Jacek Kościelniak


Oświadczenia Dami7.

W związku z zatwierdzeniem przez komisje sejmowe kandydatury Pana Sławomira Skrzypka na stanowisko prezesa najważniejszej instytucji finansowej w państwie wzywam Pana, Panie Pośle Kościelniak do złamania dyscypliny głosowania i opowiedzenia się przeciw kandydaturze, która przynosi Polsce wstyd i sromotę na arenie międzynarodowej.
Wzywam też Pana, aby wyraził Pan stanowczy protest i odciął sie od władz swojej partii, która tworzy koalicję rządową z ugrupowaniami, którymi przewodzą ludzie skazani prawomocnymi wyrokami oraz popierający zamawianie piwa wiadomym gestem.
Proszę też, aby nie powoływał się Pan na kanony sprawowania władzy reprezentując w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej ugrupowanie, które łamie te kanony 24 godziny na dobę przez 7 dni każdego tygodnia, w którym sprawuje władzę. Przykładów na to nie brakuje.
Aby jednak nie było, żem komuch, ubek, wykształciuch, bura suka czy inna swołocz od siebie dodam, że też mam zastrzeżenia co do wyjazdowej imprezki szkoleniowo - barowej naszych radnych i liczę na obfite finansowe wsparcie przez nich najbliższego finału WOŚP. Z własnych pieniążków, nie publicznych.

Z poważaniem
taki sobie
Dami7 (bezpartyjny, niekandydujący, więcej nie głosujący)


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 10 sty 2007 - 16:32
Post #35


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



nie plujcie tak na Fakt, SuperExpress czy podobne im progr tv jak Uwaga czy Interwencja - bez takich pierdolowatych dzialan tych gazet/programow nic wogole byscie nie wiedzieli
to tak jak z NIE Urbana - kazdy ze fe, komuch, obrazil papieza itp tylko nikt jakos nie zauwaza, ze te wszystkie afery co w Urbana gazecie pisza to wszystko pozniej sie potwierdza w rzeczywistosci - afery, przekupstwa itp - tylko ze po 2-3 latach bo prokuratura jak zwykle to olewa.

Panie Jacku - skoro Pan tu jest to chcialbym sie spytac - w uchwalaniu budzetu na 2007, czemu Pan jako Dabrowiak, niedoszly prezydent DG i Pana koledzy z partii/koalicji (wylonienii z naszego obwodu wyborczego) glosowali wg klucza partyjnego - przyczyniajac sie jednoczesnie do odrzucenia poprawek zwiekszajacych udzial srdk publicznych w naszym woj/regionie?????

Chyba Pan zapomnial ze to czesc lokalnego spoleczenstwa wybrala Pana do REPREZENTOWANIA I ZALATWIANIA NASZYCH SPRAW!
bardzo bym prosil sie do tego ustosunkowac.
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mały
post śro, 10 sty 2007 - 19:12
Post #36


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 221
Dołączył: pią, 15 gru 06
Skąd: Ujejsce City
Nr użytkownika: 370



Co ty Hator, liczysz że pan poseł się ustosunkuje? Oni się tylko stosunkują, jak jest okazja żeby dowalić drugiej stronie. Nagle sobie przypomniał o forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post śro, 10 sty 2007 - 19:44
Post #37





Guests






No cóż, skoro tyle pytań i zastrzeżeń do mojej osoby to wysilę swą zmęczoną mózgownicę i postaram się przedstawić swój punkt widzenia...

1. SZKOLENIA W OGÓLNOŚCI
czy szkolenia są złe wogóle? zastanawiam się po co komercyjne (prywatne) firmy wysyłają swoich pracowników na szkolenia ( w tym te wyjazdowe), wszak się to zdarza nieprawdaż? jeśli szkolenie jes ZŁEM i przynosi tyle szkód wysyłającemu to dlaczego już dawno nie zaprzestano tego idiotycznego procederu? a może jednak przynosi to określone efekty (korzyści) dla takich firm?? może środki wydane na szkolenia się po prostu zwracają? może wiedza, którą szkolący się zdobywają oraz integracja zespołu są korzystne dla tych organizacji??

2. SZKOLENIA ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE
bez wątpienia temat drażliwy... niech każdy sobie odpowie na pytanie czy istnieje potrzeba szkolenia urzędników państwowych, radnych, posłów etc. etc. jeśli nie istnieje a społeczeństwo uważa takie wydatkowanie środków publicznych za naganne to należy zakazać takiego procederu, niech każdy uczy się na własną rękę, niech posłowie, radni i urzędnicy płacą za wszelkie szkolenia, albo niech się nie szkolą!
Tylko zastanawiam się czy niektórzy posłowie potrafiliby obsługiwać karty do głosowania jeśliby ich w tym zakresie nie przeszkolono?

3. SZKOLENIA WYJAZDOWE
znów dylemat: czy szkolić na miejscu (taniej) czy na wyjeździe (efektywniej + korzyści płynące z integracji zespołu), odwołam się do pkt 1 - jeśli prywatne firmy wydają pieniądze na wyjazdowe szkolenia to coś w tym musi być, nie wierzę, że właściciel prywatnej firmy wyrzuca w błoto pieniądze tylko po to, żeby pracownikom zorganizowac jakiś tam wyjazd, a skoro tak...

4. WIECZORY NA SZKOLENIACH
byłem już na wielu szkoleniach, takich za publiczne pieniądze i takich za prywatne...
zazwyczaj wieczory pozostawały do prywatnej dyspozycji uczestników, czasem organizowano jakąś uroczystą kolację lub wieczór regionalny, znów można się spierać czy za atrakcje w formie uroczystej kolacji czy jakiejś innej formy rozrywki powinny się znajdować w programach szkoleń??? ale się powszechnie znajdują... pewnie, żeby uczestnikom uprzyjemnić szkolenie, czy jest w tym coś złego??? może jest, może nie - nie mnie oceniać
ZAWSZE żelazną zasadą było to, że za alkohol uczestnicy płacili sami, jedni pili, drudzy nie, ale to już chyba prywatna sprawa każdego...

cdn

Ten post edytował tomasz sołtysik śro, 10 sty 2007 - 19:49
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post śro, 10 sty 2007 - 20:15
Post #38


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(tomasz sołtysik @ Jan 10 2007, 07:44 PM) *
No cóż, skoro tyle pytań i zastrzeżeń do mojej osoby to wysilę swą zmęczoną mózgownicę i postaram się przedstawić swój punkt widzenia...

1. SZKOLENIA W OGÓLNOŚCI
czy szkolenia są złe wogóle? zastanawiam się po co komercyjne (prywatne) firmy wysyłają swoich pracowników na szkolenia ( w tym te wyjazdowe), wszak się to zdarza nieprawdaż? jeśli szkolenie jes ZŁEM i przynosi tyle szkód wysyłającemu to dlaczego już dawno nie zaprzestano tego idiotycznego procederu? a może jednak przynosi to określone efekty (korzyści) dla takich firm?? może środki wydane na szkolenia się po prostu zwracają? może wiedza, którą szkolący się zdobywają oraz integracja zespołu są korzystne dla tych organizacji??


Nikt nie pisze przeciez ze szkolenia sa złe i nie potrzebne!!! Sprawa rozchodzi sie o szkolenie x km od miasta za nasze pieniadze...

QUOTE
2. SZKOLENIA ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE
bez wątpienia temat drażliwy... niech każdy sobie odpowie na pytanie czy istnieje potrzeba szkolenia urzędników państwowych, radnych, posłów etc. etc. jeśli nie istnieje a społeczeństwo uważa takie wydatkowanie środków publicznych za naganne to należy zakazać takiego procederu, niech każdy uczy się na własną rękę, niech posłowie, radni i urzędnicy płacą za wszelkie szkolenia, albo niech się nie szkolą!
Tylko zastanawiam się czy niektórzy posłowie potrafiliby obsługiwać karty do głosowania jeśliby ich w tym zakresie nie przeszkolono?


Wkoncu byly wybory, prawda? Kazdy z kandydatow na radnego/radna w swoim zyciorysie pisalo ze ma tyle, a tyle dorobku naukowego, biznesowego czy innego. Tak wiec nie mam pojecia po co takiemu radnemu szkolenie? Jak dla mnie dany radny powinien siedzien na 4 literach i szukac, rozmawiac, wymyslac i wdrazac roznego rodzaju sprawy na rzecz polepszenia sytuacji w miescie ktore placi mu miesieczna diete, szczegolnie w naszym miescie gdzie dieta nalezy do jednej z najwiekszych w wojewodztwie.

Tylko zastanawiam się czy niektórzy posłowie potrafiliby obsługiwać karty do głosowania jeśliby ich w tym zakresie nie przeszkolono?

Szkolenie takie mozna przeprowadzic w 60min. Radni zasiadaja w sali obrad, dostaja instrukcje do reki, a po jej zapoznaniu jest krotka prezentacja co i jak przeprowadzenie kilku probnych glosowan. I tyle! Nic wiecej nie potrzeba. No chyba ze ktos jest ulomny, to raczej nie powinien zasiadac w lawie radnego bo skoro sobie nie radzi z karta do glosowania, to jak sobie poradzi z problemami miasta? Hmmm :|

QUOTE
3. SZKOLENIA WYJAZDOWE
znów dylemat: czy szkolić na miejscu (taniej) czy na wyjeździe (efektywniej + korzyści płynące z integracji zespołu), odwołam się do pkt 1 - jeśli prywatne firmy wydają pieniądze na wyjazdowe szkolenia to coś w tym musi być, nie wierzę, że właściciel prywatnej firmy wyrzuca w błoto pieniądze tylko po to, żeby pracownikom zorganizowac jakiś tam wyjazd, a skoro tak...


- Firma prywatna moze sobie robic szkolenie nawet na Majorce, przelot w 1 klasie i spac moga w 5 gwiazdkowych hotelach, dlaczego? Dlatego ze firma placi z wlasnych funduszy na to przeznaczonych, na ktore wczesniej musiala sobie zapracowac poprzez ciezka prace i kredyty.

- Urzad Miasta w D.G. (a takze w inncyh miastach) - szkolenia na miejscu, w miejscowych salach konferencyjnych ktorych jest od cholery i nic wiecej podczas takiego szkolenia! Zadnych wyjazdow poza region miasta z noclegiem i nocnymi imprezami.

QUOTE
4. WIECZORY NA SZKOLENIACH
byłem już na wielu szkoleniach, takich za publiczne pieniądze i takich za prywatne...
zazwyczaj wieczory pozostawały do prywatnej dyspozycji uczestników, czasem organizowano jakąś uroczystą kolację lub wieczór regionalny, znów można się spierać czy za atrakcje w formie uroczystej kolacji czy jakiejś innej formy rozrywki powinny się znajdować w programach szkoleń??? ale się powszechnie znajdują... pewnie, żeby uczestnikom uprzyjemnić szkolenie, czy jest w tym coś złego??? może jest, może nie - nie mnie oceniać
ZAWSZE żelazną zasadą było to, że za alkohol uczestnicy płacili sami, jedni pili, drudzy nie, ale to już chyba prywatna sprawa każdego...

cdn


Jesli nowi radni chca sie integrowac i zapoznac niech sobie sami, prywatnie wyjada do np. Wisly za swoje wlasne pieniadze! Koniec i kropka.

BTW. Mozesz mi napisac program tego szkolenia i co ono obejmowalo? Bo to chyba nie jest tajna sprawa, jesli tajna to sa od tego na szczescie media takie jak Katowicki oddzial TVN ktory juz zrobil dwa materialy nt. Talkowskiego. Chetnie napisze w tej sprawie.

BTW. 2. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze pani Pasternak i teraz Tomasz Sołtysik na forum zachowuja sie tak ignorancko ze tak naprawde mimo mojej sympati do ludzi z lewicy, ja osobiscie stracilem juz jaka kolwiek wiare w poprawe w tym miescie. Szczegolnie ze na tym wyjezdzie byl, z tego co tutaj bylo pisane sam prezydent miasta Zbigniew Podraza. Ehh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post śro, 10 sty 2007 - 21:08
Post #39


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Chciałbym tylko powiedzieć, że są tacy jak ja, którzy nie widzą nic złego w samej idei szkolenia na wyjeżdzie. Nawet za publiczne pieniądze. Bo, owszem, radni powinni być wykształceni, błyskotliwi i świetnie się orientować w obowiązującym prawie i procedurach. Powinni, tyle że... są jacy są.
To niech się już lepiej za moje pieniądze doszkolą i przez najbliższe cztery lata nie szkodzą miastu.
A program wieczorny - oczywiście każdy pije za swoje. W końcu mają za co.


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 11 sty 2007 - 00:10
Post #40


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



ZAWSZE żelazną zasadą było to, że za alkohol uczestnicy płacili sami, jedni pili, drudzy nie, ale to już chyba prywatna sprawa każdego...
a pozniej skacowani uczestnicy na nastepny dzien pilnie ucza sie i uwazaja na szkoleniu..... - powiedzmy sobie szczerze - albo szkolenie albo imprezki (wszyscy dobrze wiedza jak to bywa przy zalozeniu "ide tylko na jedno male").
Po co takie szkolenia gdy w reszte dni leczy sie tylko kaca po 1 dniu "zajec". Dodatkowo - alkohol - takze dobrze smakuje w DG - nie trzeba do BT jezdzic.
Poza tym integrowac to sie radni moga za swe wlasne pieniazki na kielbasce z grilla na dzialce przy sloneczku i piwku-maja duzo wolnego czasu to nic nie stoi na przeszkodzie.
Ja im 2500 miesiecznie nie place za integracje tylko za robote i reprezentowanie moich spraw/mej dzielnicy przy okazji sesji rady miejskiej.

dla niektorych moze przesadzam ale wg mnie jakies etyczne zasady musza byc. Szkolenia ok ale 1) bez % (albo w min ilosciach) 2) na miejscu a nie wycieczka krajoznawcza w gory/nad morze czy do RPA.
pozdr

Ten post edytował Hator czw, 11 sty 2007 - 00:22


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 18 kwiecień 2024 - 09:48
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza