IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> Pytania do kandydatów
mucha
post pią, 17 lis 2006 - 09:59
Post #1


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Skoro wymyśliłem ten temat, to muszę go pociągnąć dalej. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Proszę wszystkich o podawanie Waszych propozycji pytań do obu kandydatów na Prezydenta. Niech pytania będą krótkie i konkretne. Jak uzbiera się ich trochę, to zrobimy ostateczną listę i prześlemy je w imieniu Forumowiczów do obu panów Zbyszków z prośbą o odpowiedź. Potem pytania i odpowiedzi wkleimy na forum.

Czekam i liczę, że się doczekam :) Czasu już mamy niewiele.


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post pią, 17 lis 2006 - 22:11
Post #2





Guests






Mam kilka pytań do Pana Zbigniewa Meresa:
1. czy fakt zamieszkania w Piekarach Śląskich nie będzie utrudniał mu sprawowania urzędu prezydenta Dąbrowy Górniczej?
2. Dlaczego Pan przed wyborami zameldował się w Dąbrowie Górniczej, pomimo, że faktycznie mieszka Pan w Piekarach Śląskich?
3. Nie brzydzi Pana zawieranie "układów" z ludźmi pokroju Dula, Olszówki czy Arciszewskiego? Czy to prawda, że w zamian za poparcie Talkowskiego obiecał Pan im nietykalność?
4. Jak ma się dekalracja Pana i Pana Kościelniaka dotycząca m.in. zatrudniania radnych i ich rodzin w miejskich jednostkach do rzeczywistości w dąbrowskiej PO? Przypomnę, że na 3 radnych PO poprzedniej kadencji przypadało 6 miejsc pracy w jednostkach gminnych (dot. tylko bezpośrednio tych radnych i ich najbliższych rodzin) i kolejne kilkanaście dla innych prominentnych działaczy PO...
5. Jak zakończyła się sprawa dotacji przyznanej przez Pana (jako wiceprezydenta Piekar) fundacji, której prezesem był prezydent Piekar?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pon, 20 lis 2006 - 08:19
Post #3


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Pytanie do p. Z. Padraza:
W jakiej kondycji był Szpital Miejski na zakończenie pana kadencji dyrektorskiej ?


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post pon, 20 lis 2006 - 11:17
Post #4


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Wybaczcie, ale mi chodziło o coś innego - o listę TAKICH SAMYCH pytań dla obu kandydatów. Te pytania powyżej nie spełniają tego kryterium; oczywiście możecie je sami wysłać.
Chyba mój pomysł nie chwycił sad.gif


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wykształciuch
post pon, 20 lis 2006 - 12:44
Post #5


AdminAdminów:)
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 paź 06
Nr użytkownika: 236
Płeć: Mężczyzna



no trudno mucha... tak to w życiu bywa:) mam pytanie do zarówno do pana Podrazy jak i Pana Meresa : Po ewentualnej wygranej , kogo widiział by pan na miejscu vice prezydenta i kogo najchetniej (gdyby to od Pana zależało) na miejscu szefa rady?? aha i jeszce jedno jaki jest Panów stosunek do "formacji" pod nazwą DPL? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pon, 20 lis 2006 - 18:18
Post #6


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



zeby nie bylo to sie dopisze
1 Najwazniejsza sprawa ktora nalezy zrobic w DG?
2 Na jaka/ie formacje polityczne bedzie Pan liczyc na wsparcie w radzie miejskiej


...hm to narazie tyle :)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post wto, 21 lis 2006 - 16:25
Post #7


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



Uprzejmie proszę kandydatów o wskazanie celów, które chcą osiągnąć w czasie czteroletniej kadencji (np wskazanie konkretnych inwestycji).


Chodzi mi o listę (w punktach) konkretnych postanowień / konkretnych planów (tzw. "produktów" wg. terminologii unijnych funduszy), z których zwycięzca za cztery lata będzie mógł być rozliczony w konwencji "0-1", czyli "zrobione - nie zrobione".
Naturalnie im więcej Panowie wpiszą, tym lepiej, ale proszę pamiętać, że my przez 4 lata będziemy śledzić postępy, a na koniec ocenimy :). Pzdr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post śro, 22 lis 2006 - 10:02
Post #8


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Wiecie co, skoro pan Meres nikomu nie odpowiada na maile, to daję sobie spokój. Z panem Podrazą natomiast będzie można pogadać na czacie i wtedy zadać mu te wszystkie pytania.
A nawiasem mówiąc, pan Podraza odpowiedział mi ze 2 tygodnie temu na pytanie zadane emailem chyba już na drugi dzień. Szacuneczek!


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zbigniew Podraza
post pią, 24 lis 2006 - 18:09
Post #9


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Dołączył: pon, 04 wrz 06
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 219



Witam!

Poniżej odpowiedzi na Wasze pytania

@Zibar : Szpital, jak prawie wszystkie szpitale w tym czasie, był zadłużony. Jednakże był jednym z nielicznych jeśli nie jedynym, który wypłacił pracownikom należność z tzw. ustawy „203” i korzystnie rozwiązał problem „13-tki” wliczając ją do uposażenia zasadniczego.
Ponadto przygotowany był program restrukturyzacji , który sukcesywnie realizowany pozwolił osiągnąć dobrą kondycję i zapewnić perspektywy dalszego rozwoju. W tym czasie szpital posiadał już akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, był zmodernizowany i wyposażony w bardzo dobry sprzęt medyczny oraz posiadał fachowy, dobrze przygotowany personel do funkcjonowania w ubezpieczeniowym systemie opieki zdrowotnej.

@Hator: 1) Inwestycje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej rzędu 2000 miejsc pracy. ( Tereny przygotowane pod inwestycje Toyota – Peugeot)
2) Oprócz Lewicy i Demokratów już uzyskałem poparcie Bloku Przyjaciół Dąbrowy ( 6 radnych) i liczę również na poparcie radnych pozostałych opcji po przedstawieniu mojego planu działania dla Dąbrowy Górniczej.

@Mick: O konkretnej lisćie w punktach porozmawiamy po wyborach i poznaniu budżetu miasta. Konieczne jest także przedyskutowanie tego problemu z nową RM. Mam nadzieję, że doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że np. przygotowanie konkretnych wniosków aplikacyjnych wymaga pracy zespołu fachowców i nie łatwo sprecyzować to w formie odpowiedzi internetowej na forum czy czacie.
Oczywiście priorytetowymi zadaniami będą na pewno sprawy związane z :
- poprawą infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w obrębie całego miasta ( oceniam projekt na ok. 460 mln zł na podstawie posiadanych przeze mnie informacji)
- poprawą infrastruktury drogowej
- rewitalizacją osiedli mieszkaniowych, tzw. „wielkiej płyty” – musi to być program opracowany przez miasto we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowym.
Analizując środki jakie są przeznaczone w programach operacyjnych dla Polski Dąbrowa Górnicza powinna sięgać średnio rocznie po ok. 100 mln zł co na przestrzeni lat 2007 – 2013 winno dać skutek ponad 900 mln zł, co wcale nie znaczy, że nie może ich być znacznie więcej. Możemy korzystać z Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Ochrona Środowiska, Programu Operacyjnego Zasoby Kadrowe, Programu Operacyjnego Innowacyjność i Gospodarka.

Pozdrawiam
Zbigniew Podraza


--------------------
"z bliska"

GG- 6481247
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 24 lis 2006 - 18:31
Post #10


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



pytania Micha, ktore mialy zostac zadane na czacie.
Moze pan Podraza zdazy na nie odpowiedziec przed cisza

1. Co Pan sądzi o gazetkach (ulotkach) oczerniających Pana i Pańskiego kontrkandydata i czy wie Pan, kto mógł wpaść na taki pomysł (w odniesieniu do jednej i drugiej ulotki naturalnie)?
2. Kto, według Pana powinien zostać wiceprezydentem?
3. Czy ma Pan ewentualny scenariusz na sytuację , w której w RM ukształtuje się większość przeciwna Panu i zacznie działać destrukcyjnie wobec Pańskich inicjatyw?
4. W jaki sposób zmieni Pan niekorzystną sytuacje Aqua Parku i jak zamierza Pan (DG jako wspólnik spółki) rozliczyć obecnych członków organów tej spółki z działań, które przyczyniły się obniżenia dochodów tej firmy?
5. Jak zamierza Pan rozwiązać kwestię zerwanej umowy z kancelarią obsługującą miasto i jak chce Pan zapewnić właściwą obsługę prawną miasta?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wykształciuch
post pon, 27 lis 2006 - 12:11
Post #11


AdminAdminów:)
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 paź 06
Nr użytkownika: 236
Płeć: Mężczyzna



Chce pogratulować Panu Podrazie jednocześnie jednak chciałbym zapytać : dlaczego nie odpowiedizał Pan na moje pytania przed wyborami??(część kampani?) rozumiem że pyatnia typu: Najwazniejsza sprawa ktora nalezy zrobic w DG są dla kandydatów "wygodniejsze". Czy dlatego Pan nie odpowiedział że informacja na temat zamiarów co do vice mogła by zniechęcić jakis elektorat? Zresztą teraz to i tak już musztarda po... Ja na Pana zagłosowałem dlatego iż uznałem Pana za lepszy wybór dla dg niż Meres, ale troche zawód jest:( pozdrawiam

Aha i mam jeszce jedno pytanie . Czy ma pan Panie Prezydencie jaskieś plany co do tych bardzo "zatwardziałych układzików" w dg? chodzi mi np o pana Dula, mzuim, mops itp. czy to parwda że w bibliotece miejskiej na wysokim stanowisku zatrudniony jest syn pana Talkowskiego? prosze o odpowiedz. dziekuje i pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 11:09
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza