IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> CENTRUM ADMINISTRACYJNE
Master
post wto, 19 sie 2003 - 05:47
Post #1


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Potrzebne czy nie? Czy potrzeba byŁo budowaĆ je aŻ na takĄ skale? czy wybrano dobry sposÓb finansowania tej inwestycji? czy jest to dobra lokalizacja?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Start new topic
Odpowiedzi (40 - 59)
pozdrawiam
post śro, 24 mar 2004 - 12:46
Post #41


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Ciekawe kiedy cena ca dojdzie do miliarda zŁ ( wedŁug talowych doradcÓw). Miasto jest bez szans w tym konflikcie a herezje tala siĘgajĄ zenitu. Nie od dziŚ wiadomo, Że jeŚli miasto zerwaŁoby umowĘna uŻytkowanie ca to musiaŁoby zapŁaciĆ mitexowi 200 mln i byŁo by po sprawie. 200 mln zŁ za budynek wart ok 100 mln ( miaŁ kosztowaĆ 88 mln ale z tego co wiem to mitex doŁoŻyŁ trochĘdo interesu) to chyba niewiele jeŚli nie wykŁada siĘna budowe ani zŁotÓwki a czas spŁaty to 15 lat. Reszta to koszty usŁug mitexu ktÓre talek na siŁĘwciska do kosztÓw budowy. A mitex kasuje kasiorke ale sprzĄta w budynku, pŁaci za ochronĘi dokonuje remontÓw a budynek po 15 latach zostanie odnowiony. I jeŚli kogoŚ dziwiĄ takie koszty to przypominam Że mitex to nie ŚwiĘty mikoŁaj i musiaŁ sie zabezpieczyĆ --- przecieŻ koszty takiego remontu za 15 lat sĄ bardzo trudne do przewidzenia. A i oczywiŚcie za czynsz pŁaci tez wymiar sprawiedliwoŚci a miaŁy go teŻ pŁaciĆ banki itp wiĘc caŁa to zawyŻanie kosztÓw to choroba tala. No i cÓŻ teraz ŻaŁuje Że lipczyk wybraŁ taki wariant finansowania budowy bo jest on niezrozumiaŁy dla "najmĄdrzejszych we wsi". Trzeba byŁo zorganizowaĆ zwykŁy kredycik i walnĄĆ budynek to by siĘtal nie miaŁ do czego przyczepiĆ ( inwestycja i uŻytkowanie kosztowaŁoby tyle samo ale za to tal mÓgŁby sobie kilka emerytek zatrudniĆ do sprzĄtania po znajomoŚci za 3000 tyŚ zŁ). No i oczywiŚcie najbardziej mnie ŚmieszĄ takie wypowiedzi typu Że tal siĘdogada z bankiem albo Że kto jest wŁaŚcicielem gruntu to jest wŁaŚciciele wszystkiego. Talku tak dalej -- chce zobaczyĆ jak niszczy ciĘeiffage ogromny miĘdzynarodowy koncern budowlany (to kryje siĘza nazwĄ mitex). Niech zgadne kto wygra w sĄdzie. Najwybitniejsi francuscy prawnicy czy talowy prawniczek ktÓry nawet nie moŻe siĘzdecydowaĆ czy czynsz to siĘpŁaci z vatem czy bez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post śro, 24 mar 2004 - 15:42
Post #42


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Hyhyhyhy. Dobrze to ujales. Juz nie moge sie doczekac kolejnych posuniec z obu stron wink.gif. To sie zaczyna robic ciekawsze od "mody na sukces" laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 01 kwi 2004 - 13:10
Post #43


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No mitex zŁoŻyŁ doniesienie do prokuratury na tala. Zarzuca mu dziaŁanie na szkode gminy dg i spÓŁki mitex. Sprawa robi siĘcoraz ciekawsza tym bardzie Że nie tak dawno to tale podaŁ lipczyka z tego samego paragrafu (ale sprawa zostaŁa umorzona z braku dowodÓw). No myŚlaŁem Że mitex poda um do sĄdu w prawie cywilnej i tylko bĘdzie chciaŁ kase odzyskaĆ. A tu pozwu cywilnego nie ma a za to jest sprawa karna. Ciekawe posuniĘcie. Chyba mitex chce siĘna staŁe pozbyc talucha z naszych wŁadz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post czw, 01 kwi 2004 - 20:13
Post #44


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



hehe. To by bylo dobre. Czego nie moga zrobic mieszkancy - zrobi MITEX/SAD hehe. Mam nadzieje ze to nie byl zart Prima-aprilisowy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 05 kwi 2004 - 14:08
Post #45


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No tylko nie mogŁem zrozumieĆ czemu mitex nie pŁaci tej dzierŻawy gruntu MZUM. Teraz wszystko jasne. Koledzy talka z MZUM bezprawnie podwyŻszyli Mitexowi opŁate z 4 tys do 54 tys. KiedyŚ myŚlaŁem ze talek w leperowy sposÓb chce pomÓc miastu. Ale teraz juŻ widaĆ Że to nie o interes miasta chodzi tylko o jakieŚ prywatne przekrĘty a tal to jest tu tylko pionkiem.


Talek podskakuje mitexowi i moŻe siĘspodziewaĆ kontrataku za ukŁad komunikacyjny a wŁaŚciwie za jego brak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 24 kwi 2004 - 02:38
Post #46


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Tale i jego prawnik doliczyli siĘŻe dg przepŁaciŁa ca o okoŁo 40 mln.

CÓŻ za zmiana - zawsze wciskaŁ nam Że mitex oszukaŁ nas o jakieŚ 150mln. Doniesienie w prokuraturze jest i tale odrazu inaczej Śpiewa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post sob, 24 kwi 2004 - 12:17
Post #47


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



No i sprawa inaczej wyglada. Pewno jeszcze zejda nizej. wink.gif (co przy czasie trwania umowy i wliczonych uslugach okaze sie pewno niezbyt duza kwota w skali rocznej).
A swoja droga, to ciekawe jak tam postepy z ta sprawa w prokuraturze. Niby sprawa jest a jakos o niej cicho sie zrobilo. Moze trwaja jakies rozmowy zakulisowe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 27 sie 2004 - 22:14
Post #48


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Niedlugo nasze miasto bedzie mialo kuuuupe kasy :). Talkowski chce sprzedac budynek sadu/prokuratury ministerstwu sprawiedliwosci. Co najwazniejsze, Ministerstwo chce go kupic.
Kurde, ciekawe co sobie za te forse kupimy :). Chyba nie wielblady? Moze Talkowski (parafrazujac znanego wodza narodu) zarzuci haslem 100000 zl dla kazdego. Wszak wybory samorzadowe sie powoli zblizaja...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pią, 27 sie 2004 - 22:43
Post #49


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(rafi)
Talkowski chce sprzedac budynek sadu/prokuratury ministerstwu sprawiedliwosci.


Szkoda, Że taki pomysŁ nie pojawiŁ siĘna etapie planowania inwestycji. PatrzĄc z perspektywy czasu sporo by to mogŁo uproŚciĆ.
Mam tylko nadziejĘ, Że budynki sĄ przygotowane do takiej operacji pod wzglĘdem instalacji (elektrycznoŚĆ, ŁĄcznoŚĆ, wodociĄgi, monitoring). Oby siĘnie okazaŁo, Że spowoduje to kolejne kŁopoty z rozliczaniem mediÓw, utrzymaniem czystoŚci, remontami itp.

QUOTE(rafi)
Kurde, ciekawe co sobie za te forse kupimy


Ale kto sprzeda ten budynek ? Kto jest jego wŁaŚcicielem ?
Ja to siĘjuŻ zupeŁnie pogubiŁem kto jest kim w tym sporze DG-Mitex i kto kogo chce wykoŁowaĆ. Finalnie pewnie forsĘzgarnie bank, ktÓry udzieliŁ kredytu na budowĘ. I nie bĘdzie wielbŁĄdÓw :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 28 sie 2004 - 10:29
Post #50


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No jedno jest pewne. Miasto nie jest wŁaŚcicielem wiĘc nie moŻe dysponowaĆ budynkiem. WŁaŚcicielem jest mitex lecz pewnie teŻ nie moŻe sprzedaĆ budynku ktÓry jest zastawiony pod kredyt bez zgody banku. WiĘc teraz ruch naleŻy do banku a tale jak zwykle nie ma za duŻo do gadania ale gada.

No ciekawe ile stracimy na tej sprzedaŻy bo ministerstwo pewnie nie zapŁaci ani grosza wiĘcej niŻ wartoŚĆ rynkowa tej nieruchomoŚci. Do tego taki podziaŁ budynku na pewno doprowadzi do jego ruiny. DopÓki mitex zarzĄdza budynkiem to sĄ jeszcze szanse na jakies bierzĄce remonty a tak to podzielimy caŁy budynek i nikt nie bĘdzie czuŁ siĘodpowiedzialny za jego stan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post sob, 28 sie 2004 - 23:29
Post #51


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Ministerstwo o swoja czesc na pewno bedzie dbalo. Co jak co, ale (nawet mimo trudnej sytuacji finansow publicznych) w dzisiejszych czasach budzetowka to dobry pracodawca. Poza tym skoro teraz sad placi 100000 zeta czynszu za miesiac, to chyba na remonty tez kaski troche znajda...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post czw, 30 wrz 2004 - 11:18
Post #52


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
30 wrzeŚnia 2004r.podczas sesji Rady Miejskiej wrĘczony zostanie certyfikat jakoŚci potwierdzajĄcy zgodnoŚĆ funkcjonowania, w UrzĘdzie Miejskim w DĄbrowie GÓrniczej, systemu zarzĄdzania jakoŚciĄ z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2001. Certyfikat wrĘczy przedstawiciel Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji (PCBC) S.A. z Warszawy.
Nasz UrzĄd otrzymaŁ dwa certyfikaty – Polskiego Centrum badań i certyfikacji oraz miĘdzynarodowy IQNet-u.
Uzyskana nota i certyfikat potwierdzajĄ jakoŚĆ i odpowiednio wysoki poziom Świadczonych usŁug oraz zobowiĄzujĄ nas do wdraŻania kolejnych rozwiĄzań majĄcych na celu usprawnienie obsŁugi administracyjnej mieszkańcÓw miasta.

(http://www.dabrowa-gornicza.pl/i.php?i=3959)
No comments.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 01 paź 2004 - 15:22
Post #53


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



:?:
Nie cieszysz sie, ze urzad dostal certyfikat jakosci? Ja tam jestem zadowolony. Podkresla on jakosc obslugi, Ktora znaczaco podniosla sie po przeprowadzce do nowego gmachu (mozliwosc zalatwienia wiekszosci spraw na dole w hollu itp.). Na ten certyfikat pracowali wszyscy urzednicy przez wiele lat. Jeszcze zanim Talkowski pojawil sie ze swoimi kiepskimi pomyslami. Mam tylko nadzieje, ze urzednicy nie spoczna na laurach i beda dazyli do pelnej doskonalosci :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post wto, 05 paź 2004 - 08:08
Post #54


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Nie, nie cieszĘsiĘ: wymiana dowodu rejestracyjnego - dwie wizyty, wymiana dowodu osobistego - trzy wizyty, wymiana prawa jazdy - dwie wizyty. We wszystkich trzech przypadkach miaŁem wszystkie papiery, zdjĘcia, wnioski i dokumenty przy sobie. Np. UM wydaŁ mi zaŚwiadczenie o zameldowaniu (jedyny na dwa miesiĄce mÓj dokument ŚwiadczĄcy o zameldowaniu), a w nastĘpnym okienku (komunikacja) chciano mi go odebraĆ. Na moje stwierdzenie: ale mnie ten papier bĘdzie potrzebny do innych czynnoŚci urzĘdowych, usŁyszaŁem: proszĘsobie wyrobiĆ duplikat - ileŚ tam PLN. Po 10 minutowej pyskÓwce okazaŁo siĘ, Że jednak ksero wystarczy... Najprzyjemniej wyrabia siĘpaszporty, bo sĄ juŻ prawie niepotrzebne, by poruszaĆ siĘpo Europie.
Kosztowne ISO ISEM, a ludzie ludĹşmi. Zapewne wszelkie certyfikaty sĄ potrzebne i przydatne. Ale dopÓki nie zmieni siĘurzĘdnicze podejŚcie (nie mÓwiĘ, Że wszyscy urzĘdnicy tacy sĄ) do szarego petenta przy okienku, Żadne ISO czy ŚMISO nic nie dadzĄ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 05 paź 2004 - 12:28
Post #55


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



To, ze po niektore dukumenty musisz przychodzic kilka razy nie swiadczy o tym, ze urzad miejski zle pracuje. Takie sa po prostu procedury (narzucone z gory) i nie nalezy mieszac tych dwoch rzeczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post wto, 05 paź 2004 - 17:25
Post #56


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Samego przyjŚcia po dokumenty nie wliczaŁem w konieczne wizyty - to jest zrozumiaŁe.
JeŚli procedury sĄ jakie sĄ, to dlaczego mogŁem jednak przedstawiĆ ksero czegoŚ tam zamiast oryginaŁu? Chyba tylko po to, by zapŁaciĆ do kasy UM klika/kilkanaŚcie zeta za wykonane przez urzĘdnika czynnoŚci.
Nie negujĘpotrzeby posadania przez urzĘdy, zakŁady, instytucjĘcertyfikatÓw i zaŚwiadczeń ŚwiadczĄcych o przystosowaniu ich dziaŁalnoŚci do jakiegoŚ standardu. ChodziŁo mi jedynie o to, Że sĄ jeszcze urzĘdnicy, ktÓrych postawa czy teŻ postepowanie Ĺşle Świadczy do dziaŁaniu tychŻe. Zapewne nie wyeliminuje ("usprawni", wychowa) siĘich nigdy - jesteŚmy tyko ludĹşmi.
Faktem jest, Że zaŁatwianie rÓŻnych spraw w naszym UM znacznie siĘusprawniŁo. Ale faktem teŻ jest to, Że gdy nadchodzĄ np. jakieŚ dni wolne i pracownicy UrzĘdu bĘdĄ "odbieraĆ" lub odpracowywaĆ dni wolne, to o tym strona internetowa UM nie informuje tak ochoczo. Nie mam nic przeciwko odbieraniu czy odpracowywaniu - w zdecydowanej wiĘkszoŚci wszyscy korzystamy z takich przywilejÓw.
Rafi! Teraz moŻesz mi zarzuciĆ na przykŁad, Że mieszam nastĘpne dwie sprawy - stronĘinternetowĄ i merytorycznĄ dziaŁalnoŚĆ UrzĘdu. Teoretycznie bĘdziesz miaŁ racjĘ.
Chodzi mi o to, Że takich malutkich kwiatuszkÓw, utrudniajĄcych petentom Życie jest jeszcze doŚĆ duŻo i majĄ one wpŁyw na to, jak widzĄ oni UM. MaŁo ktÓry z nich patrzy przez pryzmat ISO a nie przez pryzmat dŁugoŚci kolejki do "okienka", w ktÓrym pani pije kawĘpatrzĄc na intruzÓw zza tabliczki NIECZYNNE.
Pozostaje mieĆ tylko nadziejĘ, Że UrzĄd nie siĄdzie na laurach i w dalszym ciĄgu bĘdzie usprawniaŁ swĄ pracĘ, pamiĘtajĄc jednak o tych, na rzecz ktÓrych pracuje.
Przypomina mi siĘtaka scenka - bodaj z Misia, gdy pani kelnerka mÓwi do goŚci: bo my siĘbijemy o ZŁotĄ PatelniĘ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 08 paź 2004 - 13:10
Post #57


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Co do strony WWW urzedu, to zgadzam sie z Toba w zupelnosci. Jest do dupy i tyle. Aktualnosc danych sie poprawila ale daleko im jeszcze do idealu. Wiadomosci pojawiaja sie zbyt pozno (informacje o spotkaniach.imprezach pojawiaja sie maks. dzien wczesniej - to niedopuszczalne). Chyba kolesie od certyfikatow nie badali tej "dzialki". Szkoda...moze wymusili by jakies usprawnienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post czw, 14 paź 2004 - 17:12
Post #58


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Nie wiem czy ten cytat nie wykracza znacznie poza temat "Centrum Administracyjne" ale postanowiŁem go tu umiesciĆ.

W dzisiejszym Dzienniku Zachodnim ukazaŁ siĘartykuŁ o przekrĘtach poprzednich wŁadz Jaworzna. http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/410667.html

Żeby byŁo ciekawie, w Jaworznie firma MITEX teŻ jest oskarŻana o podejrzane interesy. BĘdĄc jednym z wykonawcÓw modernizacji stadionu rÓŻne prace zlecaŁa firmom zwiĄzanym personalnie z ZarzĄdem Miasta. CzyŻby ten MITEX jednak lubiŁ dziwne ukŁady ???

Ale jest tam teŻ wzimanka o DĄbrowie GÓrniczej.

----------------------------------------------------------------------------------

W DĄbrowie teŻ niewesoŁo

Czarne chmury wiszĄ takŻe nad gŁowĄ byŁego prezydenta DĄbrowy GÓrniczej (SLD) Marka Lipczyka. Nie postawiono mu na razie Żadnych zarzutÓw. PostĘpowanie toczy siĘw sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Sprawa jest jednak powaŻna, bo z dĄbrowskiej Prokuratury Rejonowej przekazano jĄ do Prokuratury OkrĘgowej w Gliwicach.
- Prowadzone przez nas Śledztwo jest czterowĄtkowe. Dotyczy potencjalnych nieprawidŁowoŚci przy budowie budynku administracyjnego UrzĘdu Miejskiego, prywatyzacji PrzedsiĘbiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego, budowy aquaparku oraz obrotu nieruchomoŚciami w mieŚcie. Czekamy na wyniki badań dokumentÓw, prowadzonych przez Centrum Ekspertyz Gospodarczych w Poznaniu. To bardzo trudna sprawa, bo dotyczy majĄtku duŻej wartoŚci. Dokumentacja jest ogromna. PrzesŁuchaliŚmy wielu ŚwiadkÓw, ale nie moŻemy jeszcze jednoznacznie stwierdziĆ, czy zostanĄ w niej postawione zarzuty - mÓwi prok. Ewa ZajĄczkowska, rzecznik Prokuratury OkrĘgowej w Gliwicach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post wto, 19 paź 2004 - 09:53
Post #59


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Uwaga! UrzĄd pyta intruzÓw o ich zdanie na temat WydziaŁu Komunikacji!

http://www.dabrowa-gornicza.pl/i.php?i=3963

Inoczemu brakuje informacji o czasie trwania ankiety, terminie i sposobie upublicznienia wynikÓw...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post wto, 19 paź 2004 - 11:30
Post #60


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



QUOTE(TeodorMotor)
Uwaga! UrzĄd pyta intruzÓw o ich zdanie na temat WydziaŁu Komunikacji!

http://www.dabrowa-gornicza.pl/i.php?i=3963

Inoczemu brakuje informacji o czasie trwania ankiety, terminie i sposobie upublicznienia wynikÓw...

Publiczny to moŻe byĆ DOM a tu jest URZOND panie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 18 maja 2024 - 15:09
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza