IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

15 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Strzemieszyce chcą się odłączyć
sandwich
post czw, 24 paź 2013 - 08:05
Post #1


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



http://wiadomosci.onet.pl/slask/dziennik-z...slaskiego/hznzx

"Mieszkańcy Strzemieszyc nie chcą bowiem na swoim terenie kompostowni odpadów. Mają również dość zasypywania dzielnicy szkłem z zakładu DSS Recykling, przerabiającego tu odpady szklane – wyjaśnia gazeta.

Nie obrażamy się na to miasto, ale utworzenie powiatu ziemskiego byłoby dobrym rozwiązaniem, byśmy mogli pokazać, że sami potrafimy się rządzić - deklarują przedstawiciele stowarzyszenia.

Jak podkreślają, tworzą ruch społeczny zmierzający do odzyskania niezależności od Dąbrowy Górniczej."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post czw, 24 paź 2013 - 10:07
Post #2


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Po części jest to związane z niezadowolenia mieszkańców tej dzielnicy miasta z poczynania władz miejskich jaką prowadzą w stosunku do tej dzielnicy miasta z czegoś musiała powstać taka potrzeba społeczna .Odbyły się konsultacje prezydenta miasta w sprawie kompostowni Z.Podrazy wraz z nim przyjechali również na spotkanie wiceprezydenci miasta wysłuchali uwag mieszkańców i na dobrą sprawę niema żadnych konkretnych decyzji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tytus
post czw, 24 paź 2013 - 12:26
Post #3


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Dołączył: pią, 12 wrz 08
Skąd: centrum
Nr użytkownika: 1,460
Płeć: Mężczyzna
GG: 4124749 status gadu-gadu



Jak się odłącza to będą bardzo bogatym miastem,bo wszystkie największe zakłady tak jak huta są na terenie Strzemieszyc i podatki wpłyna do nich
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sandwich
post czw, 24 paź 2013 - 13:08
Post #4


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



CYTAT(tytus @ czw, 24 paź 2013 - 12:26) *
Jak się odłącza to będą bardzo bogatym miastem,bo wszystkie największe zakłady tak jak huta są na terenie Strzemieszyc i podatki wpłyna do nich


Od kiedy Tworzeń należy do Strzemieszyc lub Łosień?
Dla mnie to zwykłe warcholstwo grupy, która chce wypłynąć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 24 paź 2013 - 14:03
Post #5


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



No właśnie, z dużych to najwyżej Saint Gobain.

Wogóle śmieszna sprawa biggrin.gif S-F z mniej niż 1% szans na powodzenie. Media ogólnopolskie podchwyciły za PAP i DZ. A kiedyś były takie pomysły w Ząbkowicach.
To nie jest tak, że doraźnie zawiązana grupa, w celu rozwiązania jakiegoś bieżącego problemu jest w stanie zmienić granice. Chyba, że w ten sposób chcą zwrócić na siebie uwagę, ale to nie wiem czy nie przestają być w tym momencie poważnym partnerem do rozmów. Jeszcze gorzej, gdy liczą na nową biurokrację i stołki.

Strzemieszyce same nie mają tradycji miejskich, też są zlepkiem, a chwilowe prawa miejskie były trochę na wyrost. To zlepek wsi z jedną większą, ale również wioską. Nie ma co wogóle porównywać nawet do tradycji Sławkowa.

I to nie jest, że np. zrobią referendum i udałoby się odłączyć. Łatwo nie zgodzi się wojewoda, ministerstwo, ale i DG. Jednostronnie się nie da, a argumenty są żadne. Takim sposobem to można by w Polsce odłączać każde osiedle gdy coś się nie podoba.

No i do tego są w pełni zależni infrastukturalnie od DG np. wodociągi czy kanalizacja. A pewnie chcieliby, żeby wszystko dostali gratis, a DG spłacała jeszcze kredyty. Do tego powiatu ziemskiego z DG by nie było, więc do będzińskiego.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 24 paź 2013 - 15:32
Post #6


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Oni chyba chcą własny powiat ziemski, tak przynajmniej wynika mi z artykułu linkowanego w pierwszym poście.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 24 paź 2013 - 15:46
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



jak chcą, niech się odłączają, reaktywują gminę Olkusko-Siewierską wink.gif

Ten post edytował pulsatilla1214 czw, 24 paź 2013 - 15:48
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 24 paź 2013 - 15:52
Post #8


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



nie ma się czym emocjonować, nie tacy chcieli się odłączać - w nowej hucie przepadli z kretesem. sytuacja nawet podobna - wkurzenie na włodarzy z urzędu miasta. Dziwi mnie to że takie pierdoły w mediach krajowych jako jedna z głównych wiadomości


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 24 paź 2013 - 16:17
Post #9


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Widzisz, jak ważna jest Dąbrowa? laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post czw, 24 paź 2013 - 17:15
Post #10


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Agroturystka rozkwita, wrócą do strzemion i będą robić kasę. Zazdrość Was zżera.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 24 paź 2013 - 17:25
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Taa strzemion, kopalnie rud srebra reaktywują i cło na Sulnie znów przywrócą biggrin.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post czw, 24 paź 2013 - 18:27
Post #12


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Mieszkańcy Strzemieszyc nie rozumieją jednego. Zawsze i wszędzie dzielnice peryferyjne są traktowane tak a nie inaczej. W mieście, gminie, powiecie i województwie. Jak powstaną Wielkie Strzemieszyce to też będą miały swoje peryferia, których lepiej traktować nie będą.

Ale też coś za coś. Na peryferiach jest TANIO. Tanio bo daleko, bo dojazd gorszy, bo władze zapominają. Jeśli powstanie Metropolia Strzemieszycka (tzn. ziści się wizja SF) to nagle się okaże, że jej mieszkańców nie stać na mieszkanie w niej i będą musieli uciekać np. do Ząbkowic. Przecież nikt nikomu nie broni przenieść się do centrum, tu władza dba o obywatela tongue.gif tylko, że tu jest DROŻEJ.

Żeby było jasne, ja tym wszystkim separatystom - czy to Ślązakom czy Strzemieszyczanom, ja tam bym im dał tę autonomię czy prawa miejskie, a potem bym sobie obserwował jak szybko zaczną swoje nowe wymarzone władze obrzucać kamieniami tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sandwich
post czw, 24 paź 2013 - 18:48
Post #13


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



Ci entuzjaści zapominają o jednym, że przy rozwodzie zobowiązania spłaca się solidarnie, więc jak zaczną być obciążani za infrastrukturę ostatnio wyremontowaną, kanalizację i DK86 to im mina zrzednie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 24 paź 2013 - 20:59
Post #14


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT(Leszek @ czw, 24 paź 2013 - 15:32) *
Oni chyba chcą własny powiat ziemski, tak przynajmniej wynika mi z artykułu linkowanego w pierwszym poście.


Własny? laugh.gif Musieliby uzbierać co najmniej kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, a ciekawe skąd? Nawet ze Sławkowem byłoby z kilkanaście. Zresztą dla Sławkowa byłaby to obraza i prędzej siedziba byłaby właśnie w nim. Udało się w ogóle komuś stworzyć nowy powiat po reformie administracyjnej? Prędzej mówi się o słabości obecnych i ich zbyt dużej liczbie i nie byłoby zgody.

Ale ja widziałbym plus - mogliby zrobić sobie ratusz z tego zrujnowanego dworca i udałoby się go ocalić wink.gif Bo gdzie indziej siedziba?

A do tego jeśli rozstanie nie przebiegłoby w zgodzie to mieliby nieciekawie. DG mogłaby blokować przystąpienie do wszelkich organizacji jak np. KZKGOP. A nawet jeśli by się tam znaleźli to pewnie i tak znacznie ograniczonoby komunikację miejską, a żeby dostać się do DG to bilet na dwie strefy.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post pią, 25 paź 2013 - 19:32
Post #15


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



http://www.blog.pl/blog-krzysztofmarkowski...ssSPSQ.facebook zapoznajcie sie ztym blogiem, ów osobnik to poplecznik niejakiego Krzysztofa Stachowicza, wczesniej dorabał u kolegi w Interpromexie, a teraz na stołeczku w Koksowni Przyjazn

Za rok wybory.

Na Mydlicach sie kiedys nieudało moze teraz w Strzemieszycach....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pią, 25 paź 2013 - 23:28
Post #16


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Czytałem, czytałem.
Tak się zastanawiałem właśnie z jakiego kapelusza wyskoczył.
Najbardziej na blogu uderza:
szlachetna bezinteresowność i altruizm
Jako prezes straży nie pobieram żadnego wynagrodzenia, diety itd. Udzielam się społecznie.

niezwykle odpowiedzialna i potrzebna w dobie wolnorynkowego kapitalizmu funkcja zawodowa
Jestem pracownikiem Koksownii Przyjaźń S.A. Zajmuje się tam obroną cywilną.

zero obłudy
Nie należę do żadnej partii politycznej.

Współpracuję z generałem brygadierem Zbigniewem Meresem, pomagam prowadzić mu biuro



poczucie misji i naturalna skromność
Dobrowolnie poświęcam swój wolny czas aby służyć druhom strażakom.

zdecydowany dystans do polityki i brak chęci w dorwaniu się do żłoba
Nie jestem radnym, posłem, senatorem ani urzędnikiem miejskim.

zapomniał dopisać "Ludzie ja was po prostu kocham"


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post sob, 26 paź 2013 - 00:31
Post #17


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Rechotałem nad tym niedawno - link był chyba w komentarzach pod którymś z artykułów...

Czy to nie jest przypadkiem tak, że w OSP to generalnie ochotnicy bezpłatnie i z własnej woli działają? Czy coś przegapiłem i innych pałami tam gnają, że tak trzeba podkreślać dobrowolność? Bo to, że w wolnym czasie to chyba dość oczywiste, trudno, żeby prezesował w czasie liczenia masek p-gaz w koksowni laugh.gif

Niedługo wybory będą, wtedy zapewne "dobrowolnie i społecznie" (no i wbrew sobie) będzie startował na radnego. Pod hasłem "Stremo libre".


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post sob, 26 paź 2013 - 00:44
Post #18


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ sob, 26 paź 2013 - 00:31) *
Niedługo wybory będą, wtedy zapewne "dobrowolnie i społecznie" (no i wbrew sobie) będzie startował na radnego. Pod hasłem "Stremo libre".


nie chcem ale muszem laugh.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post sob, 26 paź 2013 - 03:11
Post #19


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



CYTAT(Bathurst @ sob, 26 paź 2013 - 00:44) *
CYTAT(Leszek @ sob, 26 paź 2013 - 00:31) *
Niedługo wybory będą, wtedy zapewne "dobrowolnie i społecznie" (no i wbrew sobie) będzie startował na radnego. Pod hasłem "Stremo libre".


nie chcem ale muszem laugh.gif

A Wy wszyscy zamiast pochwalać altruizm, klikać w lajki, to się tylko naśmiewać potraficie. A libra to był telewizor a nie jakaś Stremo.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aston
post sob, 26 paź 2013 - 23:02
Post #20


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 173
Dołączył: nie, 10 sie 08
Skąd: Strzemieszyce Wielkie
Nr użytkownika: 1,404
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(:) @ czw, 24 paź 2013 - 14:03) *
No i do tego są w pełni zależni infrastukturalnie od DG np. wodociągi czy kanalizacja. A pewnie chcieliby, żeby wszystko dostali gratis, a DG spłacała jeszcze kredyty.


Akurat tutaj to trudno się zgodzić.
Do niedawna Strzeszyce miały oczyszczalnię, a z "nowej kanalizacji" Strzeszyce na razie maja tylko i wyłączenie rozkopane drogi i korki od kilku lat, więc nie wiem jakie to kredyty miały by być spłacane.


Ogólnie to trudno się zgodzić z argumentami ludzi którzy chcą aby Strzeszyce się odłączyły - czyli domniemaną uciążliwością tych zakładów.

Jednak sam widzę bardzo duże powody do niezadowolenia z sposobu w jaki działa władza na terenie Strzemieszyc - od paru lat dojazd do pracy wydłużył się o minimum 10 minut plus trzeba jechać po rozkopanych drogach i niszczyć zawieszenie. Tak powiecie, że trzeba kiedyś to zrobić, ale przejeździe się do Strzeszyc i zobaczcie które drogi są zdatne do jazdy. Przecież to jest chore aby tyle dróg na raz rozkopywać i aby były zamknięte lub dużymi korkami przez tyle czasu.

CYTAT(sandwich @ czw, 24 paź 2013 - 18:48) *
Ci entuzjaści zapominają o jednym, że przy rozwodzie zobowiązania spłaca się solidarnie, więc jak zaczną być obciążani za infrastrukturę ostatnio wyremontowaną, kanalizację i DK86 to im mina zrzednie.


Niestety nie znasz się, gdyby Strzeszyce odłączyły się DG i przyłączyły do powiatu Będzińskiego (jedyna możliwa opcja) nie musiałby dokładać do DK94 - całkowitą ignorancję wykazałeś wspominając o DK86

CYTAT(vacu @ czw, 24 paź 2013 - 18:27) *
Mieszkańcy Strzemieszyc nie rozumieją jednego. Zawsze i wszędzie dzielnice peryferyjne są traktowane tak a nie inaczej. W mieście, gminie, powiecie i województwie. Jak powstaną Wielkie Strzemieszyce to też będą miały swoje peryferia, których lepiej traktować nie będą.

Ale też coś za coś. Na peryferiach jest TANIO. Tanio bo daleko, bo dojazd gorszy, bo władze zapominają. Jeśli powstanie Metropolia Strzemieszycka (tzn. ziści się wizja SF) to nagle się okaże, że jej mieszkańców nie stać na mieszkanie w niej i będą musieli uciekać np. do Ząbkowic. Przecież nikt nikomu nie broni przenieść się do centrum, tu władza dba o obywatela tongue.gif tylko, że tu jest DROŻEJ.


Nie wiem jak się ma to dyskusji.
Co niby mieszkańcy Strzemieszyc mają taniej niż mieszkaniec centrum DG?
Chyba jedynie mniej dostaną przy sprzedaży domu niż jakby mieszkali gdzie indziej, ale są MIESZKAŃCAMI więc już posiadają mieszkanie więc kupować go nie będę.

Ogólnie znowu wszystko przekręcasz.
Czy ludzie w Strzemieszycach płaca podatki ? TAK
Czy Strzemieszyce obciążają budżet DG ? NIE
Czy mieszkańcy maja prawo wymagać od władz aby o nich nie zapomnieli - sami sobie odpowiedzcie.

Ten post edytował aston sob, 26 paź 2013 - 23:04
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 18 kwiecień 2024 - 17:48
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza