IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Diety do obniżki
Zibar
post śro, 29 lis 2006 - 11:05
Post #1


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,840
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
dziś
Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w sali pojawił się ogromny transparent z żądaniem obniżenia diet dąbrowskich radnych do poziomu wynagrodzeń w sąsiednich miastach, czyli w Sosnowcu i Będzinie. Tam radni otrzymują średnio 1.295,05 zł miesięcznie, a w Dąbrowie Górniczej stawka ta jest o ponad tysiąc złotych wyższa.
Dodany plik  40_672873_1_d_7517.jpg ( 15,77K ) Liczba pobrań: 108


- To skandal, żeby wybrani przez lokalną społeczność przedstawiciele zgarniali dodatkowo tak duże kwoty. Trzeba zrobić z tym porządek, bo każdy z nich ma swoją pracę, więc nie potrzebują aż tak wygórowanych funduszy. Można zaoszczędzić w ten sposób ogromną kwotę i przeznaczyć na znacznie ważniejsze potrzeby - podkreślił w imieniu protestujących Kazimierz Jasionek.

Transparent nie zrobił jednak większego wrażenia na nowych radnych, bo i czas na protesty nie był najlepszy. Podczas pierwszej sesji wybierani byli przewodniczący Rady Miejskiej i jego zastępcy.

- Chciałem uderzyć ostro od początku, żeby było wiadomo, że takie są oczekiwania mieszkańców. Rozmawiałem z przedstawicielami władz i Rady Miejskiej, ale słyszę, że nie da się z tym nic zrobić. Jeśli będzie trzeba, zbierzemy kilka tysięcy podpisów pod petycją i jeszcze tutaj wrócimy - zapowiedział Kazimierz Jasonek.

W innych miastach regionu radni też dostają raczej niższe wynagrodzenia. W Katowicach średnia dieta radnych (nieopodatkowana) wynosi 2 tys. zł, w Częstochowie 1.813 zł, a w Bielsku-Białej 2.079 zł.

(pas) - Dziennik Zachodni


Nooooo ostro mieszkańcy sobie poczynają, poczekamy na rezultaty. :)

Ten post edytował Zibar śro, 29 lis 2006 - 11:07


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post śro, 29 lis 2006 - 11:33
Post #2


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



Ciekawe laugh.gif

a swoją drogą to kto to jest ten pan Jasionek i kogo on tam reprezetował tzn. wiem że mieszkańców, ale z drugiej storny to mnie nikt nie pytał o zdanie, choć raczej nie mam nic przeciwko. Także bardziej mi chodzi o to skąd się ten facet wziął i czy ten protest przygotowała jakaś organizacja społeczna np. koło gospodyń wiejskich tongue.gif

ale git inicjatywa choć ciekewa czy ktoś grubszy za tym nie stoi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 29 lis 2006 - 11:41
Post #3


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



nawet jakby stal to mi sie to podoba
radni, ktorzy nie pracuja - moga miec swoje 2 pln na miecha
ale Ci ktorzy robia - a pewnie to 90% albo 100% rady - powinni sobie odpuscic te "jeden kola" - duzo to nie zmieni ale uspokoji "juz i tak mocno podminowane nastroje spoleczne wobec wladzy" biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morton14
post śro, 29 lis 2006 - 11:52
Post #4


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Dołączył: wto, 28 lis 06
Nr użytkownika: 349



"Transparent nie zrobił jednak większego wrażenia na nowych radnych, bo i czas na protesty nie był najlepszy. Podczas pierwszej sesji wybierani byli przewodniczący Rady Miejskiej i jego zastępcy."


no nie dziwie sie ze nie zrobil bo i po co zwracac uwage skoro ma sie juz ciepla posadke i wit na kilka najblizszych lat

"W innych miastach regionu radni też dostają raczej niższe wynagrodzenia. W Katowicach średnia dieta radnych (nieopodatkowana) wynosi 2 tys. zł, w Częstochowie 1.813 zł, a w Bielsku-Białej 2.079 zł."

to raz ze dostaja mniej, a po drugie nie porownujmy duzych Katowic z Dabrowa,

SKANDAL
poczekamy co na to radni odpisza na tym forum, bo chyba raczej sie udzielaja...

jak dla mnie Ci co pracuja powinni dostawac tyle ile wynosi w tej chwili zasilek dla bezrobotnych

Ten post edytował morton14 śro, 29 lis 2006 - 11:57


--------------------
to nie jest PRZEMA konto zebyscie go nie kasowali, bo chcialbym nadmienic ze w domu z komputera moze korzystac kilka osob wiec to nie jego konto
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post śro, 29 lis 2006 - 12:02
Post #5


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Myślałem, że radni mają większą kasę. Te 2 000 zł nie robią na mnie wrażenia, aczkolwiek zgadzam sie, iz nie wypada, żeby nasi radni zarabiali więcej niż ich koledzy w Katowicach.
Ale interesuje mnie to, ile czasu radni poświęcają na wypełnianie swoich obowiązków. Może ktoś wie? Bo głównie od tego zależy czy na tę kasę zasługują czy nie.

Ten post edytował mucha śro, 29 lis 2006 - 12:34


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 29 lis 2006 - 12:22
Post #6


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,840
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Hator @ Nov 29 2006, 11:41 AM) *
"jeden kola" - duzo to nie zmieni biggrin.gif


Ciekawe czy jest to zorganizowana akcja i czy zapowiedzi zbierania podpisów będą w niedługim czasie realizowane na mieście. Swoją drogą czy wysokość diet radnych i zarządu jest ograniczona przepisami ?


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 29 lis 2006 - 14:17
Post #7


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



sesje radnych sa chyba 2 -3 razy w miesiacu
nie wiem czy kazdy ma dodatkowo obowiazek pracowac w jakiejs komisji czy nie i nie wiem jak praca radnego w takiej komisji wyglada - bo zazwyczaj szycha powie a "murzynki-urzednicy" robia.

ale do tych ilosci sesji to jestem na 90% pewien.
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morton14
post śro, 29 lis 2006 - 14:21
Post #8


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Dołączył: wto, 28 lis 06
Nr użytkownika: 349



Łoł no to niezle
a sprawa jest prosta jak drut wystarczy dac kazdemu po 450 zl i po ptokach, jak sie nie podoba to wypad
i beda startowac tylko Ci co chca cos zrobic a nie by sie nachlapac jak najwiekszej kasiory
bo tak to teraz wyglada
nie wiem co o tym sadzicie ale porownujac te kwota z pensja nauczycielki, gornika, czy obojetnie kogo to jest blazenada,
za siedzenie na stolku dlubanie w nosie, i picie herbaty dostawac taka kase istny komiczny maraton trwajacy juz od blisko 10 moze 15 lat


--------------------
to nie jest PRZEMA konto zebyscie go nie kasowali, bo chcialbym nadmienic ze w domu z komputera moze korzystac kilka osob wiec to nie jego konto
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 29 lis 2006 - 14:41
Post #9


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



jezeli chodzi o rozwiazania czysto finansowe to tu jest kilka pomyslow np
1) obnizyc pensje do 1000 za same posiedzenia rady
2) ustalic stawke dodatkowa za prace w komijsi
3) wprowadzic odpowiedzialnosc finansowa za decyzje podejmowane w komisji (choc tu trzeba pomyslec jak to by wygladalo "w praniiu")
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu
post śro, 29 lis 2006 - 16:11
Post #10


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Dołączył: czw, 19 paź 06
Nr użytkownika: 239



Hator,

czy nie jest przypadkiem tak, że za prace w komisji sa dodatki?
Wiem, że w niektórych gminach radny mógł dostawać kase za udział w max. 3 komisjach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 29 lis 2006 - 16:18
Post #11


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



no wlasnie nie wiem jak z tym jest dokladnie.
proponuje zrobic liste pytan, ktore bedziemy wysylac raz na czas do UM i sie dowiadywac - ... chyba zaloze nowy watek.
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu
post śro, 29 lis 2006 - 16:44
Post #12


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Dołączył: czw, 19 paź 06
Nr użytkownika: 239



nowy wątek to słuszna koncepcja!

Według moich obliczeń w Dąbrowie radni otrzymują maksymalną stawkę -lub coś koło tego - maksymalna stawka przysługująca radnemu w mieściie pow 100 tys mieszkańców to ok. 2590 zł (moje wyliczenia), mozliwe więc, że za pracę w komisjach nic nie dostają.

co ciekawe, na stronie BIP UM nic na ten temat nie znalazłem, poza tym, że "radni otrzymują diety",
jesli chodzi o pytania to mam takie:


1. Jak jest uregulowana kwestia diet w Dabrowie? - nie chodzi mi o regulacje ustawowe -przydałby się tekst uchwały w tej sprawie.
2. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani członkowie komisji spoza Rady Miejskiej?
3. Jak są/będą w nowej kadencji wynagradzani etatowi i nieetatowi członkowie Zarządu Miasta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wykształciuch
post śro, 29 lis 2006 - 20:28
Post #13


AdminAdminów:)
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 paź 06
Nr użytkownika: 236
Płeć: Mężczyzna



za prace w komisjach dostają, mają uposażenia i mase innych "przywilejów" . protest w pełni popieram
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post śro, 29 lis 2006 - 20:59
Post #14





Guests






michu:
Przewodniczący Rady dostaje 100 % podstawy (która obecnie wynosi około 2.500)
pozostali radni dostają 95 % podstawy
Za nieobecność radnego na sesji odejmuje się bodajże 10 % podstawy (albo 20 - nie pamietam)
za nieobecność na posiedzeniu komisji odejmuje się 5 % (albo 10)

członkami komisji są tylko radni, zarząd Miasta nie istnieje od 4 lat

wg mnie należy bardziej zróżnicować diety w zalezności od pełnionych funkcji, za czym idzie nakład pracy i czasu (np. przewodniczący komisji musi przygotować posiedzenie, członkowie Kom. Rewizyjnej przeprowadzają kontrole itd )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 29 lis 2006 - 21:04
Post #15


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



QUOTE(tomasz sołtysik @ Nov 29 2006, 08:59 PM) *
Zarząd Miasta nie istnieje od 4 lat



No owszem nie istnieje, ale na tym forum potocznie nazywamy tak doradców prezydenta, pełnomocników, vice prezydentów itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 29 lis 2006 - 23:13
Post #16


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



michu - tez szukalm po bip'ie i na nic konkretnego nie trafilem (bylo o prezydencie, mops;ach, moptach, up ale o radnych nie bylo uchwaly :/)
Twe pytania dodalem do tematu pytan - prosze tam postowac jak ktos chce by sie znalazlo w liscie do biura prasowego
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post śro, 06 gru 2006 - 20:18
Post #17


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



W chwili obecnej wydaje się, że wynagrodzenia radnych w Dąbrowie Górniczej są proporcjonalne do kubatury gmachu Urzędu Miejskiego w naszym grodzie.
Słuchy chodzą, że tak sobie ustalili /po 3.000 zł brutto/. Nie wiem za której kadencji. Jeśli się mylę - sorry.

Proponuję wolontariat + jakieś złotówki od OBECNOŚCI na posiedzeniach i może premie za skuteczność. Pozostaną w RM sami pasjonaci i społecznicy z prawdziwego zdarzenia! I może dobrze.

Proponuję również przeprowadzenie sondy wśród mieszkańców. a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kursor
post śro, 06 gru 2006 - 22:59
Post #18


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 393
Dołączył: nie, 19 lut 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 187



QUOTE(Arbas @ Dec 6 2006, 08:18 PM) *
W chwili obecnej wydaje się, że wynagrodzenia radnych w Dąbrowie Górniczej są proporcjonalne do kubatury gmachu Urzędu Miejskiego w naszym grodzie.
Słuchy chodzą, że tak sobie ustalili /po 3.000 zł brutto/. Nie wiem za której kadencji. Jeśli się mylę - sorry.

Proponuję wolontariat + jakieś złotówki od OBECNOŚCI na posiedzeniach i może premie za skuteczność. Pozostaną w RM sami pasjonaci i społecznicy z prawdziwego zdarzenia! I może dobrze.

Proponuję również przeprowadzenie sondy wśród mieszkańców. a


a jak myslisz ilu mamy teraz "pasjonatów" bądź "społeczników" wśród nowej RM?
czego dotyczyłaby sonda?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 06 gru 2006 - 23:24
Post #19


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



spoko - wkrotce bedzie jasnosc wraz z odpowiedziami ktore nam przysla z UM - wtedy bedziemy mieli nad czym debatowac bo narazie to tylko zakladamy :)
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pią, 08 gru 2006 - 23:41
Post #20


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Niechaj żywi nie tracą nadziei! Znam w Dąbrowie kilku pasjonatów i społeczników.
Niestety wiele osób wybory potraktowało jak okazję do zrobienia interesu - również rodzinnego. Jak nie mama, to może córka? Jesli nie teściowa, to może zięć się załapie? I.t.d.... Przykre. a
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 14 maja 2024 - 00:09
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza