IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

17 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wybory samorządowe 2014
Leszek
post śro, 19 lis 2014 - 19:18
Post #261


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Mały77 @ śro, 19 lis 2014 - 19:12) *
Co do głosów nieważnych to uważam, że jest to możliwe.
I np. u nas:
Na prezydenta we wszystkich obwodach na 40638 było 907 nieważnych - 2,2%.
W pierwszym okręgu na 7824 było 557 nieważnych - 7,11%.
Patrząc na to jak ludzie głosowali to jestem w stanie przyjąć wytłumaczenie, że:
- część głosowało źle przez niewiedzę (skreślanie na każdej kartce książeczki),
- oddawanie świadomie czystej karty do sejmiku bez żadnych skreśleń.


Sam oddałem nieważne głosy na prezydenta i do sejmiku (z wieloma skreśleniami oczywiście...).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post śro, 19 lis 2014 - 19:22
Post #262


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ śro, 19 lis 2014 - 20:18) *
CYTAT(Mały77 @ śro, 19 lis 2014 - 19:12) *
Co do głosów nieważnych to uważam, że jest to możliwe.
I np. u nas:
Na prezydenta we wszystkich obwodach na 40638 było 907 nieważnych - 2,2%.
W pierwszym okręgu na 7824 było 557 nieważnych - 7,11%.
Patrząc na to jak ludzie głosowali to jestem w stanie przyjąć wytłumaczenie, że:
- część głosowało źle przez niewiedzę (skreślanie na każdej kartce książeczki),
- oddawanie świadomie czystej karty do sejmiku bez żadnych skreśleń.


Sam oddałem nieważne głosy na prezydenta i do sejmiku (z wieloma skreśleniami oczywiście...).



To gratuluję... Przez takich ludzi jak ty potem łatwo wytłumaczyć tysiące nieważnych głosów, jako "wyraz sprzeciwu dla sceny politycznej". Ty i pewnie sporo innych osób tak zrobiło, jednak część głosów pewnie była unieważniana specjalnie...

I nie jest to moja teoria spiskowa, lecz fakt, który sam kiedyś zauważyłem i interweniowałem w tej sprawie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 19 lis 2014 - 19:29
Post #263


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Równie dobrze można czepiać się wrzucających karty bez skreśleń, że łatwo zrobić z nich ważne głosy.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post śro, 19 lis 2014 - 19:41
Post #264


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ śro, 19 lis 2014 - 20:29) *
Równie dobrze można czepiać się wrzucających karty bez skreśleń, że łatwo zrobić z nich ważne głosy.


Oczywiście, że tak. I ja się czepiam i zawsze proszę znajomych, żeby poświęcili godzinę czasu (na zaznajomienie się z kandydatami) i zagłosowali tak, by nie dawać komuś pola do popisu. Jeśli nie podobają się nam osoby u władzy warto skreślić tych u niej jeszcze nie będących, sprawdzając wcześniej, czy mają ku temu kwalifikacje, choćby na papierze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 19 lis 2014 - 20:16
Post #265


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Kamil_ @ śro, 19 lis 2014 - 19:41) *
Jeśli nie podobają się nam osoby u władzy warto skreślić tych u niej jeszcze nie będących, sprawdzając wcześniej, czy mają ku temu kwalifikacje, choćby na papierze.


A jeżeli nikt nie podpada pod tę kategorię?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 19 lis 2014 - 20:22
Post #266


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,115
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
savalas
post śro, 19 lis 2014 - 21:22
Post #267


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Dołączył: pią, 23 mar 07
Nr użytkownika: 612



CYTAT(Kamil_ @ śro, 19 lis 2014 - 17:41) *
CYTAT(Leszek @ śro, 19 lis 2014 - 20:29) *
Równie dobrze można czepiać się wrzucających karty bez skreśleń, że łatwo zrobić z nich ważne głosy.


Oczywiście, że tak. I ja się czepiam i zawsze proszę znajomych, żeby poświęcili godzinę czasu (na zaznajomienie się z kandydatami) i zagłosowali tak, by nie dawać komuś pola do popisu. Jeśli nie podobają się nam osoby u władzy warto skreślić tych u niej jeszcze nie będących, sprawdzając wcześniej, czy mają ku temu kwalifikacje, choćby na papierze.



sprawdziłem, poświęciłem kilka godzin, nikogo nie znalazłem, poszedłem oddałem głosy nie ważne. Mój wybór i przywilej demokratyczny i wszystkim chu* do tego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post śro, 19 lis 2014 - 22:07
Post #268


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(savalas @ śro, 19 lis 2014 - 22:22) *
CYTAT(Kamil_ @ śro, 19 lis 2014 - 17:41) *
CYTAT(Leszek @ śro, 19 lis 2014 - 20:29) *
Równie dobrze można czepiać się wrzucających karty bez skreśleń, że łatwo zrobić z nich ważne głosy.


Oczywiście, że tak. I ja się czepiam i zawsze proszę znajomych, żeby poświęcili godzinę czasu (na zaznajomienie się z kandydatami) i zagłosowali tak, by nie dawać komuś pola do popisu. Jeśli nie podobają się nam osoby u władzy warto skreślić tych u niej jeszcze nie będących, sprawdzając wcześniej, czy mają ku temu kwalifikacje, choćby na papierze.



sprawdziłem, poświęciłem kilka godzin, nikogo nie znalazłem, poszedłem oddałem głosy nie ważne. Mój wybór i przywilej demokratyczny i wszystkim chu* do tego


I co tym osiągnąłeś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 20 lis 2014 - 14:03
Post #269


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Wygląda na to, że kosze na śmieci jako urny to jakiś ogólnokrajowy trend rolleyes.gif

CYTAT
Kosz na śmieci w roli urny wyborczej

W miejscowości Rybie koło Raszyna tymczasową rolę urny wyborczej pełnił... kosz na śmieci. Urna, którą na początku przygotowano na niedzielne wybory zapełniła się już w południe - informuje portal wpr24.pl.


Decyzję o jego ustawieniu podjęli członkowie komisji, ponieważ urny zaczęły się zapełniać ok. godz. 13. W opinii przedstawiciela KBW, rozwiązanie to nie naruszyło Kodeksu wyborczego.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kos...6&_ticrsn=5





--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 20 lis 2014 - 16:27
Post #270


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063..._Obklejono.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post czw, 20 lis 2014 - 16:51
Post #271


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Później tacy artyści od wrzucania nieważnego głosu dla beki lub świadomie najwięcej płaczą jak to źle jest w mieście, kraju, świecie i całej galaktyce laugh.gif Na koniec jeszcze taki mały bonus, szef komisji wyborczej z Elbląga stwierdził że nie liczyli starannie głosów bo byli zmęczeni http://www.youtube.com/watch?v=g_7rh-b2IH0 laugh.gif Nic się nie stało Polacy nic się nie stało happy (25).gif

Ten post edytował danielmdc czw, 20 lis 2014 - 18:09
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 20 lis 2014 - 18:21
Post #272


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(danielmdc @ czw, 20 lis 2014 - 16:51) *
Później tacy artyści od wrzucania nieważnego głosu dla beki lub świadomie najwięcej płaczą jak to źle jest w mieście, kraju, świecie i całej galaktyce


Pewnie, lepiej nie mieć dylematu na kogo głosować i iść za wskazaniami prezesa czy proboszcza tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post czw, 20 lis 2014 - 18:31
Post #273


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Wskazaniami jakiego prezesa i jakiego proboszcza z imienia i nazwiska proszę laugh.gif Jedziemy dalej z "Białorusią", w Białymstoku dodatkową wymówką dla komisji w ogłoszeniu wyników został śnieg który tam spadł laugh.gif Jeszcze jeden smaczek, Monisia Stokrotka obraziła się na antenie radia Zet i opuściła studio podczas wywiadu z Ziobrą bo ten śmiał skrytykować "Pą Prezydą" laugh.gif Profesjonalistka nie ma to tamto.

Ten post edytował danielmdc czw, 20 lis 2014 - 18:35
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 20 lis 2014 - 21:10
Post #274


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Ciekawe ile w tym wszystkim dziadostwa a ile działania agentury rosyjskiej?


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post czw, 20 lis 2014 - 21:29
Post #275


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



CYTAT(savalas @ śro, 19 lis 2014 - 21:22) *
CYTAT(Kamil_ @ śro, 19 lis 2014 - 17:41) *
CYTAT(Leszek @ śro, 19 lis 2014 - 20:29) *
Równie dobrze można czepiać się wrzucających karty bez skreśleń, że łatwo zrobić z nich ważne głosy.


Oczywiście, że tak. I ja się czepiam i zawsze proszę znajomych, żeby poświęcili godzinę czasu (na zaznajomienie się z kandydatami) i zagłosowali tak, by nie dawać komuś pola do popisu. Jeśli nie podobają się nam osoby u władzy warto skreślić tych u niej jeszcze nie będących, sprawdzając wcześniej, czy mają ku temu kwalifikacje, choćby na papierze.



sprawdziłem, poświęciłem kilka godzin, nikogo nie znalazłem, poszedłem oddałem głosy nie ważne. Mój wybór i przywilej demokratyczny i wszystkim chu* do tego

Polityczny temat i jak zwykle dyskusja najbardziej zywa i zaczepkowa - kazdy glosuje jak chce thumbup1.gif


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu
post czw, 20 lis 2014 - 22:16
Post #276


Ja tutejszy, z bagna
*****

Grupa: Moderator Sport
Postów: 841
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: D.G.
Nr użytkownika: 359
Płeć: Mężczyzna
GG: 1276813 status gadu-gadu





--------------------
To, co w pojedynkę jest ciężką próbą, w grupie przyjaciół staje się żartem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 20 lis 2014 - 22:33
Post #277


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(danielmdc @ czw, 20 lis 2014 - 18:31) *
Jeszcze jeden smaczek, Monisia Stokrotka obraziła się na antenie radia Zet i opuściła studio podczas wywiadu z Ziobrą bo ten śmiał skrytykować "Pą Prezydą" laugh.gif Profesjonalistka nie ma to tamto.


Zabawne, że człowiek (mogący spokojnie być symbolem politycznego zeszmacenia), który wielbił poprzedniego prezydenta - będącego niczym innym jak automatyczną faksymilą w rękach swojego brata - postponuje obecnego prezydenta za to, że chce działać zgodnie z prawem. W sumie nic dziwnego - "prawnik" Zbysio nieraz pokazał że ani nie zna, ani nie zamierza przestrzegać prawa...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
st1111
post czw, 20 lis 2014 - 22:53
Post #278


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Dołączył: nie, 26 lis 06
Nr użytkownika: 336



CYTAT(Leszek @ czw, 20 lis 2014 - 20:33) *
CYTAT(danielmdc @ czw, 20 lis 2014 - 18:31) *
Jeszcze jeden smaczek, Monisia Stokrotka obraziła się na antenie radia Zet i opuściła studio podczas wywiadu z Ziobrą bo ten śmiał skrytykować "Pą Prezydą" laugh.gif Profesjonalistka nie ma to tamto.


Zabawne, że człowiek (mogący spokojnie być symbolem politycznego zeszmacenia), który wielbił poprzedniego prezydenta - będącego niczym innym jak automatyczną faksymilą w rękach swojego brata - postponuje obecnego prezydenta za to, że chce działać zgodnie z prawem. W sumie nic dziwnego - "prawnik" Zbysio nieraz pokazał że ani nie zna, ani nie zamierza przestrzegać prawa...



Nie wydaje mi się żeby pani Olejnik podczas programu była uprawniona do oceniania tego.Przecież sama pana Ziobro zaprosiła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sandwich
post pią, 21 lis 2014 - 08:54
Post #279


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Dołączył: śro, 08 kwi 09
Skąd: Mickiewicza
Nr użytkownika: 3,277
Płeć: Mężczyzna
GG: 9877186 status gadu-gadu



CYTAT(sandwich @ wto, 18 lis 2014 - 08:44) *
Z ciekawych rzeczy to podawana od niedzieli wygrana PiS do Sejmiku Śląskiego(według sondaży).
Natomiast w Dzienniku Zachodnim i Wyborczej pokazują na podstawie paru podliczonych komisji 11% przewagę PO.
Oficjalne wyniki w Katowicach, największym mieście, też nie pozostawiają złudzeń. Poza tym nie chce mi się wierzyć, że w województwie, gdzie znaczna większość ludzi mieszka w dużych miastach, wygrało PiS.
No i jeszcze ta sławna "opcja niemiecka". Jeżeli się nie mylę to mogą być niezłe jaja po ogłoszeniu oficjalnych wyników.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063....html#LokKatTxt

Sczątkowe wyniki to jednak więcej niż EXITPol


No i wyszło na moje. Powiem więcej. W mazowieckim, które też złożone było w ofierze sondażowej PiSowi wygrało PO, w świętokrzyskim PSL. Wygląda na to, że być może sondaż był rzetelny, ale wyborcy PiSu na tyle kumaci, że im się karta do głosowania pomyliła ze stroną papieru i stawiali po kilkadziesiąt krzyżyków. I dobrze. Ktoś kto nie potrafi zrozumieć na czym polegają wybory, nie powinien mieć wpływu na państwo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pią, 21 lis 2014 - 10:28
Post #280


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ czw, 20 lis 2014 - 22:33) *
CYTAT(danielmdc @ czw, 20 lis 2014 - 18:31) *
Jeszcze jeden smaczek, Monisia Stokrotka obraziła się na antenie radia Zet i opuściła studio podczas wywiadu z Ziobrą bo ten śmiał skrytykować "Pą Prezydą" laugh.gif Profesjonalistka nie ma to tamto.


Zabawne, że człowiek (mogący spokojnie być symbolem politycznego zeszmacenia), który wielbił poprzedniego prezydenta - będącego niczym innym jak automatyczną faksymilą w rękach swojego brata - postponuje obecnego prezydenta za to, że chce działać zgodnie z prawem. W sumie nic dziwnego - "prawnik" Zbysio nieraz pokazał że ani nie zna, ani nie zamierza przestrzegać prawa...

Fakt jest faktem - Zioberko wygrał tą wojnę nerwów z Olejnik. Niezależnie jaki był czy jest i jak często przy tej okazji obraża się zmarłego Prezydenta.
Piszemy tutaj o nabuzowanej, stronniczej Olejnik - ikonie polskiego dziennikarstwa której "styl" jest niestety wyznacznikiem profesjonalizmu i co gorsze promuje zwykłe chamstwo w stosunkach międzyludzkich. Nieważne.

Jest piąty dzień po wyborach - wyników BRAK a Prezydent Komorowski śmie mówić o "otmętach szaleństwa". Nic się nie stało Polacy, nic się nie stało...




--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 12 maj 2024 - 23:50
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza