IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

30 Stron V  « < 28 29 30  
Reply to this topicStart new topic
> Rządy Podrazy
Rokko31
post pon, 04 gru 2017 - 18:47
Post #581


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



Goodbye! Podraza?, pewnie powitamy nowo mianowanego przez Prezesa kurdupla, PiS-o komunistycznego Prezydenta DG. Niech żyje jedyna partia PiS-o komunistyczna, która uczyni Cię szczęśliwym i zawsze Wie co jest dla Ciebie dobre.....
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...strzow.html#MT2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post wto, 05 gru 2017 - 17:54
Post #582


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



laugh.gif Chłopie weź się za życie i przestań czytać Gówno i oglądać telewizję co to kłamię całą dobę bo wszędzie widzisz Pis. Nie martw się Podraza albo inny czerwony kolega tak czy siak wygra w Dąbrowie wybory więc nie unoś się tak bo pikawa ci pęknie. Chyba że kolega ze szpitala jeszcze bardziej się skompromituje to wtedy nasz wódz będzie musiał się pomęczyć w drugiej turze wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post wto, 05 gru 2017 - 18:27
Post #583


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(danielmdc @ wto, 05 gru 2017 - 17:54) *
laugh.gif Chłopie weź się za życie i przestań czytać Gówno i oglądać telewizję co to kłamię całą dobę bo wszędzie widzisz Pis. Nie martw się Podraza albo inny czerwony kolega tak czy siak wygra w Dąbrowie wybory więc nie unoś się tak bo pikawa ci pęknie. Chyba że kolega ze szpitala jeszcze bardziej się skompromituje to wtedy nasz wódz będzie musiał się pomęczyć w drugiej turze wink.gif

Zobaczcie jak wygląda pokolenie 500+ i TVPiS, wszystko łykają co im propaganda reżimowa powie. PiS-o komuna przewodnią siłą narodu !!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post sob, 09 gru 2017 - 20:41
Post #584


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Patrz nie głosowałem na Pis i nie pobieram 500+ laugh.gif Za to mam bekę z niedojebów z KODu, PO, N, obrońców chuj wie czego którzy biorą hajsiwko od reżimu a jest ich miliony laugh.gif Hipokryci, debile ?

-------------------------------------------------


edit: pulsatilla1214
proszę o zachowywanie formy wypowiedzi zgodnej z regulaminem forum...
smile.gif

Ten post edytował pulsatilla1214 nie, 10 gru 2017 - 10:38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 10 gru 2017 - 12:27
Post #585


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Danielu, wiadomo, że nie głosowałeś na PiS, bo jesteś narodowcem - jak widać z ostatniej wypowiedzi, dość prymitywnym i ograniczonym. Mimo wszystko pamiętaj, ze nie jesteś na jakimś forum młodych naziolków tylko forum mieszkańców Dąbrowy Górniczej, zachowuj się!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post nie, 10 gru 2017 - 16:36
Post #586


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(danielmdc @ sob, 09 gru 2017 - 20:41) *
Patrz nie głosowałem na Pis i nie pobieram 500+ laugh.gif Za to mam bekę z niedojebów z KODu, PO, N, obrońców chuj wie czego którzy biorą hajsiwko od reżimu a jest ich miliony laugh.gif Hipokryci, debile ?

-------------------------------------------------


edit: pulsatilla1214
proszę o zachowywanie formy wypowiedzi zgodnej z regulaminem forum...
smile.gif

Daniel skąd masz tyle nienawiści do Polaków i Polski?, ktoś Cię skrzywdził w dzieciństwie? Może warto z jakimś psychologiem pogadać, szkoda tak narzekać w życiu na wszystko co się rusza. Dąbrowa to piękne miasto. Życzę więcej optymizmu i miłości do bliźniego a będzie Ci się żyło o wiele lepiej i mam nadzieję do zobaczenia na wyborach samorządowych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post nie, 10 gru 2017 - 16:39
Post #587


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



CYTAT(Rokko31 @ nie, 10 gru 2017 - 16:36) *
Daniel skąd masz tyle nienawiści do Polaków i Polski?, ktoś Cię skrzywdził w dzieciństwie? Może warto z jakimś psychologiem pogadać, szkoda tak narzekać w życiu na wszystko co się rusza. Dąbrowa to piękne miasto. Życzę więcej optymizmu i miłości do bliźniego a będzie Ci się żyło o wiele lepiej i mam nadzieję do zobaczenia na wyborach samorządowych


Że się tak wtrącę to lekką hipokryzją się popisałeś, bo kilka postów wyżej sam "narzekasz" i okazujesz "nienawiść" wobec PIS-u. I to mi się nie podoba w dzisiejszej polityce - jedna strona zarzuca drugiej brak szacunku i nienawiść, a sami to robią


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post sob, 16 gru 2017 - 12:22
Post #588


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ nie, 10 gru 2017 - 12:27) *
Danielu, wiadomo, że nie głosowałeś na PiS, bo jesteś narodowcem - jak widać z ostatniej wypowiedzi, dość prymitywnym i ograniczonym. Mimo wszystko pamiętaj, ze nie jesteś na jakimś forum młodych naziolków tylko forum mieszkańców Dąbrowy Górniczej, zachowuj się!


Wskażesz mi namiary na te fora młodych nazioli ? Z chęcią poczytam co tam wypisują laugh.gif Walczący z reżimem w internecie i ta garstka na ulicach pobiera hajsiwko z 500+ to jak to jest nie gryzie was/ich sumienie ? laugh.gif Mam pytanie do kogoś z otoczenia prezydenta, gdzie są te inwestycje w strefie stworzonej za dziesiątki milionów. Trochę lat już minęło od jej stworzenia. I jeszcze jedno, długo kolega będzie piastował stanowisko dyrektora szpitala i bawił się za publiczne pieniądze zadłużając mieszkańców ? Rokko pozdrawiam laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post czw, 21 gru 2017 - 11:04
Post #589


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



W Biuletynie Informacji Publicznej na stronie UM dwa stanowiska czyli Doradcy prezydenta miasta Robert Koćma i Asystent prezydenta miasta Wojciech Czyżewski zostały zlikwidowane zgodnie z ustawą.Pan Wojciech Czyżewski ma objąć nową funkcję Pełnomocnika ds Promocji i Komunikacji społecznej .Także jedno stanowisko zostało zlikwidowane a drugie zostało przemianowane.

Ten post edytował Grzegorz-dg czw, 21 gru 2017 - 11:56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 10 cze 2018 - 23:23
Post #590


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



nie było

CYTAT
twojezaglebie

Prezydent z absolutorium, ale bez poparcia opozycji

W czasie majowej sesji Rady Miejskiej, dąbrowscy radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok i udzielili prezydentowi Zbigniewowi Podrazie absolutorium. Jednomyślności nie było. Opozycja głosowała przeciw ?wytykając? fatalną sytuację szpitala i brak inwestycji w ?zielonych dzielnicach?.
W czasie majowej sesji Rady Miejskiej, dąbrowscy radni udzielili prezydentowi Zbigniewowi Podrazie absolutorium za wykonanie miejskiego budżetu w 2017 roku. Oznacza to, że Rada Miasta Dąbrowy Górniczej pozytywnie oceniła działania prezydenta i podległych mu służb w zakresie realizacji wydatków i dochodów miasta w ubiegłym roku. Jednak jednomyślności nie było. Za głosowało 14 radnych, z kolei 4 wstrzymało się od głosu. Przeciw zagłosowało 6 radnych, czyli cała opozycja i jedna radna niezrzeszona.

? Jestem przekonany, że prezydentowi należą się słowa uznania za wykonanie budżetu za 2017 rok. Po jego wnikliwej analizie, zdecydowałem się zagłosować za udzieleniem mu absolutorium ? Zbigniew Łukasik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej (TPDG).

Mniej entuzjastycznie o realizacji ubiegłorocznego budżetu wypowiada się z kolei radny Szymon Widera (DWS).

? Uważam, że wstrzymanie się od głosu było najlepszą z możliwych opcji. Są w mieście sprawy, które mi się podobają ale i takie, których nie pochwalam. Mam tu na myśli duże zadłużenie miasta, które będziemy spłacać do 2043 roku jak również sytuację w ZCO im. S. Starkiewicza ? mówi radny.

Zupełnie odmiennego zadania, czego zresztą można się było spodziewać, jest opozycja, czyli radni PiS, którzy zagłosowali przeciw udzieleniu prezydentowi absolutorium ?wytykając? m.in. fatalną sytuację szpitala i brak inwestycji w ?zielonych dzielnicach?.

? Jako radni reprezentujący wszystkich mieszkańców negatywnie oceniamy politykę finansową prowadzoną przez pana prezydenta oraz sposób planowania i realizacji miejskich inwestycji i rozbudowy infrastruktury. Problemem w dzielnicach są inwestycje i remonty czy raczej ich brak. W mieście powstają nowe place zabaw, parkingi, remontuje się ulice i chodniki, szkoda tylko, że nie we wszystkich dzielnicach. Zgłaszane wnioski przez mieszkańców i nas jako radnych są ignorowane. Przez 10 lat pan prezydent nie potrafił stworzyć z miasta spójnego organizmu. Więcej czasu władzom miasta zajmuje własna promocja i prowadzenie pozornych działań, niż myślenie o mieście i jego mieszkańcach ? komentują radni Prawa i Sprawiedliwości.

? Wyrażamy przekonanie, że potrzebna jest zmiana filozofii zarządzania miastem. Mieszkańcy chcą dostępu do opieki medycznej, która profesjonalnie i kompetentnie się nimi zajmie. Nie chcą żyć w strachu gdy pomyślą o wizycie w szpitalu miejskim. Mieszkańcy chcą normalności, a nie dotowania wielomilionowymi dotacjami np. spółki typu Aquapark Nemo Wodny Świat. Przecież te środki finansowe można zainwestować w rewitalizację wielu dzielnic, w których zaniedbania są podnoszone na każdym spotkaniu z mieszkańcami ? podsumowują rani opozycji.

Przypomnijmy dochody miasta w 2017 roku wyniosły blisko 697,5 mln zł, z kolei przychody 98,6 mln zł. Wydatki ukształtowały się na poziomie 719 mln zł, a rozchody 23,6 mln zł. Wydatki przeznaczone na oświatę, edukację i wychowanie wyniosły łącznie 235,5 mln z na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska wydano 118 mln zł, na rodzinę 89 mln zł, a pomoc społeczną 31,9 mln zł, z kolei na transport i łączność 75,5 mln zł.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post sob, 07 lip 2018 - 17:50
Post #591


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Napiszę tutaj może jakiś urzędas przeczyta. Taka sytuacja, kończy się miejsce na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Na pewniaka jadę w któryś czwartek około godziny 16 bo "otwarte" do 18. Kolejka do magicznego ekranu liczy 6-7 osób a ludzi w sektorze wydziału komunikacji multum. Podchodzę do jednej z czterech pań które obsługują sytuację i pytam się czy jest szansa załatwić dzisiaj sprawę, mówi że nie ma takiej możliwości. Myślę sobie najpierw to dlaczego ci idioci z UM nie poinformują tych naiwnych ludzi przez te swoje magiczne ekrany albo głośniki że nadaremno pobierają numerki albo kwitną w kolejce. Biorę dzień wolnego żeby sprawę załatwić. Pojawiam się około 11. Oczywiście jest już kolejeczka do pobrania numerka. Czekam z 10 minut i pobieram bilet do usługi premium. Z tego co widzę na wyświetlaczach jestem około 30 w kolejce. W tym czasie dzięki przeczytaniu dzień wcześniej co muszę wykonać idę do kasy zapłacić za wyrobienie nowego dowodu, gdybym tego nie zrobił musiałbym pobierać numerek po raz drugi czyli w ten sam dzień już bym tego nie załatwił !!! Do stanowiska dostałem się po 13. Po 3 tygodniach przychodzi sms z treścią o odebraniu dowodu. Znowu jadę w dzień "otwarty" czyli w czwartek, godzina 15:30. Kolejka do magicznego ekranu jeszcze większa niż za pierwszym razem więc nawet nie podchodzę po co mam się w.urwiać. Zabieram papier o pełnomocnictwie i wychodzę. Osoba do tego wyznaczona odbierała dowód 5 godzin. Mam takie pytanie do osób odpowiedzialnych za organizację pracy w tym przybytku czy k.rwa jak widzicie że tylko w tym wydziale są zawsze kolejki to dlaczego nikt nie reaguje ? Czy problemem jest uruchomienie większej liczby stanowisk w tym molochu, na brak miejsca na pewno nie narzekacie ? Aha zapisanie się na miejsce przez internet to około 7-10 dni jak sprawdzałem. Brawo wy urzędasy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 29 wrz 2018 - 10:49
Post #592


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
gazeta.pl

Zbigniew Podraza: Nie kandyduję, ale zostawiam miasto w dobrych rękach

Rozesłaliśmy do urzędujących prezydentów ankiety. Poprosiliśmy o uzupełnienie odpowiedzi w kilkunastu kwestiach. Poniżej prezentujemy odpowiedzi Zbigniewa Podrazy, który nie będzie ubiegał się o ponowny wybór na stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej.

W tej kadencji najważniejsze dla mnie było: Rozpoczęcie prac i konsultacji społecznych związanych z rewitalizacją śródmieścia. Mam na myśli pozyskanie dla miasta terenów byłej fabryki maszyn DEFUM, gdzie obecnie realizowany jest projekt Fabryka Pełna Życia, a także podpisanie porozumienia z PKP i rozpoczęcie wspólnego projektowania zmian układów komunikacyjnych i budowy centrów przesiadkowych w rejonie dworców w centrum miasta i w Gołonogu.

Najbardziej dumny jestem z: Ze zbudowania sprawdzonego zespołu ludzi, którzy całe swoje serce wkładają w pracę na rzecz Dąbrowy Górniczej i jej mieszkańców.

Nie spodziewałem się, że: Podział Polaków wykreowany na szczeblu centralnym przeniesie się również do samorządu i że również tutaj polityczne antagonizmy będą wypierać merytoryczną dyskusję.

Żałuję, że: ze względu na zbyt małe kontraktowanie ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia nadal nie jest możliwe pełne wykorzystanie potencjału Zagłębiowskiego Centrum Onkologii, które wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt onkologiczny i zatrudnia najwyższej klasy specjalistów.

Mieszkańcy najczęściej pytają mnie o: dalszy rozwój Dąbrowy Górniczej.

Najbardziej ufam: moim najbliższym współpracownikom, z którymi niezmiennie pracuję od kilkunastu lat.

Na jaką inwestycję nigdy w mieście się nie zgodzę? Dlaczego? A o jaką będę walczył jak lew? Na pewno nie zgodziłbym się na inwestycję, która zagrażałaby mieszkańcom i która mogłaby pogorszyć jakość życia w mieście. Z kolei inwestycją, o którą zabiegałem i dalej będę to robił, są wspólne inwestycje z PKP, mające na celu uporządkowanie dworców i budowę tuneli pod torami.

Największa trudność w rozwoju miasta to: Zbyt długie procedury, nieustannie zmieniające się prawo, które często posiada niezliczone luki, a także widmo coraz większej centralizacji przejawiające się w zlecaniu przez rząd kolejnych zadań samorządom bez wystarczającego pokrycia finansowego.

Nie kandyduję ponownie, ponieważ: Mimo że bycie prezydentem Dąbrowy Górniczej to największe wyzwanie mojego życia, podjąłem decyzję, że nie będę ponownie kandydował na to stanowisko. Podjąłem decyzję świadomie, ponieważ wiem, że przekazując miasto młodszemu pokoleniu, którego reprezentantem jest mój zastępca Marcin Bazylak, zostawiam miasto w dobrych rękach. Rękach młodych, ale przede wszystkim doświadczonych, samorządowców, którzy na pierwszym miejscu stawiać będą dalszy rozwój miasta i poprawę jakości życia mieszkańców.

Jak będzie wyglądało moje miasto za 10 lat? Jestem przekonany, że będzie miastem nowoczesnym, europejskim i pełnym życia.

W tej pracy najtrudniejsze jest: szukanie kompromisów i podejmowanie decyzji w kontekście ilości potrzeb i wyzwań stojących przed miastem, a realnymi możliwości ich realizacji, tak aby zapewnić miastu zrównoważony rozwój.

Największą radość sprawia mi: Realizacja zadań, które na etapie wykonywania budzą często kontrowersje, a po ich zakończeniu okazuje się, że dobrze służą mieszkańcom i zamykają usta tym, którzy mieliby satysfakcję, gdyby nie udało się ich zrealizować.

Gdybym mógł cofnąć czas, to co bym zrobił inaczej: Mając dzisiejszą wiedzę, zapewne inaczej podszedłbym do opłaty adiacenckiej, którą wtedy uchwalaliśmy, nie mając pewności, czy uzyskamy dofinansowanie do jednego z największych w Polsce projektów uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 29 gru 2018 - 01:02
Post #593


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



chyba nie był info na forum o tej rezygnacji, dla formalności, co zamyka w pewien sposób ten temat

CYTAT
twojezaglebie

Zbigniew Podraza zrezygnował z mandatu radnego. „Wracam do szpitala”

Zbigniew Podraza zrezygnował z objęcia mandatu radnego w Dąbrowie Górniczej. – Zdecydowały sprawy osobiste. Teraz wracam do szpitala – zapowiada.

Przypomnijmy, w sierpniu Zbigniew Podraza, piastujący stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej od 2006 roku ogłosił, że nie będzie ubiegł się o reelekcję w czasie październikowych wyborów samorządowych. Prezydent udzielił jednocześnie poparcia swojemu pierwszemu zastępcy – Marcinowi Bazylakowi, który pokonał w drugiej turze posła Roberta Warwasa z PiS.

– Ostatnie 12 lat to niesamowity czas, w którym udało się zbudować markę Dąbrowy Górniczej i wytyczyć drogę rozwoju, którą miasto powinno podążać także w kolejnej kadencji. Kadencji, w której nie będę już prezydentem Dąbrowy Górniczej, ponieważ podjąłem decyzję, aby ustąpić miejsca młodszemu pokoleniu – tłumaczył swoją decyzję Zbigniew Podraza.
Prezydent ubiegał się jednak o miejsce w Radzie Miejskiej z list SLD Lewica Razem. Zdobył 806 głosów. Na początku listopada rezygnował jednak z mandatu.

– O REZYGNACJI Z MANDATU RADNEGO ZDECYDOWAŁY SPRAWY OSOBISTE. TERAZ WRACAM DO SZPITALA – SKOMENTOWAŁ NAM SWOJĄ DECYZJĘ BYŁY JUŻ PREZYDENT.

Przypomnijmy, Zbigniew Podraza od kilkunastu lat przebywa na bezpłatnym urlopie w Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza, gdzie pełnił funkcję dyrektora. Zgodnie z prawem wróci więc na na to stanowisko i zastąpi p.o. Zbigniewa Grzywnowicza. Czy zostanie jednak na tym stanowisku na dłużej? Tego nie wiadomo.

Wiadomo jednak, że Marcin Bazylak, nowy prezydent zapowiedział konkurs na stanowisko dyrektora i przeprowadzenie audytu w dąbrowskim szpitalu, który od kilku lat stacza się po równi pochyłej.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Stron V  « < 28 29 30
Reply to this topicStart new topic
5 Użytkowników czyta ten temat (5 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:09
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza