IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> MOPS i Ośrodki Pomocy Społecznej, DPS, noclegownie, domy dla bezdomych
kwintosz
post wto, 25 wrz 2007 - 16:54
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



CYTAT


Noclegownia z komisariatem

Zimą ruszy nowa noclegownia. Będzie się mieścić w segmencie A przy ul. Łącznej 31. Przebudowa pawilonu zacznie się jeszcze w tym miesiącu, a prace potrwają do końca grudnia. Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych.

Noclegownia o powierzchni 402 metrów kwadratowych będzie miała 40 miejsc (dla kobiet 8, dla mężczyzn 32). Zostaną wydzielone cztery pomieszczenia sypialne. Zaplanowano sanitariaty, kuchnie, pralnie oraz pokój przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W noclegowni zostanie wydzielone pomieszczenie z osobnym wejściem dla komisariatu policji (22,5 m kw).

Obecnie bezdomnych przyjmują dwie placówki: Dom dla Bezdomnych Mężczyzn przy alei Zwycięstwa 6 oraz Noclegownia dla Bezdomnych przy ul. Komuny Paryskiej 3a, która ma być zlikwidowana z chwilą oddania placówki przy
ul. Łącznej.
(wian) - Dziennik Zachodni
www.dabrowa.naszemiasto.pl


Ten post edytował kwintosz sob, 29 gru 2007 - 23:17


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post wto, 25 wrz 2007 - 22:48
Post #2


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 947
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Komisariat Policji?! Na Łącznej?! blink.gif
Ale to taki prawdziwy, czy tylko klitka czynna w dzień - taki drugi rewir dzielnicowych? :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 25 wrz 2007 - 22:58
Post #3


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Komisariat by tam sie przydał. Wiecie co, ja tylko nie rozumie jednego. Dlaczego wciąż, takie obiekty powstają w tamtym rejonie. Przecież już teraz jest to jeden z najgorszych rejonów w Dąbrowie. Niestety ale duża część społeczeństwa trafiła tam bo została wykluczona z życia społecznego wcześniej (dużo mieszkań socjalnych, mieszkańcy o wątpliwej opinii). Tworzenie kolejnych obiektów socjalnych czy pomocy społecznej, w szeroko rozumianym znaczeniu tj. noclegownie, domy dla bezdomnych (nie DPS, czy MOPS) pogłębi już tą teraz widoczną dysproporcję w zakresie bezpieczeństwa publicznego czy poziomu i standardu życia. Już lepszym rozwiązaniem byłoby aby powstał tam MOPS, bo osoby które mogłyby z takiego obiektu czerpać zyski to mieliby baaardzo blisko. Może pokusa wypicia kolejnej porcji alkoholu, czy używania przemocy domowej, byłaby mniejsza..

Ten post edytował kwintosz wto, 25 wrz 2007 - 23:07


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post wto, 25 wrz 2007 - 23:23
Post #4


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 947
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Wszelkie rodzaju MOPSy, urzędy pracy i instytucje pomagające "biednym" ludziom i bezdomnym należy zlikwidować a nie tworzyć nowe!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post wto, 25 gru 2007 - 14:16
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



A ja śmię twierdzić, że MZBM "promuje" niepłacenie za mieszkanie, zadłużanie itp.!!!
W Gołonogu, na Piłsudskiego jest blok nr 33. Blok ma 5 klatek. W skrajnych klatkach większośc mieszkań zajęta jest przez osoby, które nie płacą za mieszkania (meliny, pijacy i tego typu element). I co robi MZBM? Właśnie od skrajnych klatek rozpoczyną remont. W skrajnych klatkach zostały wymienione drzwi (w pozostałych drzwi ledwo się zamykają). I do tego jedną z tych klatek ocieplono. A co z resztą bloku? Czy na pierwszy "ogień" nie powinna pójść reszta bloku, gdzie mieszkańcy płacą?


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post sob, 29 gru 2007 - 12:18
Post #6


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 947
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



A skąd wiesz, kto płaci a kto nie? Prowadzisz jakieś statystki albo coś? Tak akurat dwie skrajne klatki to ludzie, którzy nie płacą?! :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post sob, 29 gru 2007 - 12:31
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



Wierzysz w to, że meliniarze płaca za mieszkania?
A płaci za nich MOPS! To wiem napewno, bo kiedyś jeden z pijazcków mówił, że jest nie do ruszenia bo za niego płaci MOPS! Ale pomału się to zmienia. Coraz więcej MOPS-owców dostaje eksmisje i coraz więcej normalnych ludzi się tu osiedla. Ale i tak to jest nie fair w stosunku do reszty mieszkańców...


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post sob, 29 gru 2007 - 19:03
Post #8


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



co to za tekst "normalni ludzie" ?

zastanów się zanim coś palniesz... nie masz pojęcia o dofinansowaniu przez MOPS z tego co widzę

i cytując ciebie:
wierzysz w to "że normalni ludzie" płacą za mieszkanie? pewniejsze jest opłacanie czynszu z dofinansowaniem z MOPS niż opłacanie go przez "normalnych ludzi" (z punktu widzenia spółdzielni)


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post sob, 29 gru 2007 - 20:33
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



CYTAT
co to za tekst "normalni ludzie" ?

zastanów się zanim coś palniesz... nie masz pojęcia o dofinansowaniu przez MOPS z tego co widzę

i cytując ciebie:
wierzysz w to "że normalni ludzie" płacą za mieszkanie? pewniejsze jest opłacanie czynszu z dofinansowaniem z MOPS niż opłacanie go przez "normalnych ludzi" (z punktu widzenia spółdzielni)


Mssz ochote płacic za element, dla którego jedyny cel w zyciu to byle mieć na pół litra? To zapraszam, Ty za nich płać, a Ja będę oczekiwał remontów!

Co do dofinansowania to uważam,że wiele rodzin, które na to zasługuja, bo nie mają "co do garnka wsadzić", ale czy taką rodziną jest ktos, kto ma problemy z alkoholem? Ja uważam, że nie!!!! Ale z drugiej strony ludziom z problemem alkoholowym trzeba pomóc z tego wyjść. Ale pomóc! Anie płacić za nich za mieszkanie i inne rachunki!! Bo to jest utrwalanie ich w alkoholizmie. No ale skoro MOPS tak widzi alkoholików to Ja jestem alkoholikiem i płaćcie za mnie, a ja mam wszystko gdzieś!!!

Jesteś z MOPS-u? To może zacznij pracować a nie mnie oceniać. Bo Ch..a robicie a próbujecie zabierać głos tam, gdzie nikt Was o to nie prosi!!!

Ten post edytował kwintosz sob, 29 gru 2007 - 21:49
Powód Edycji: Mod: Radzę troche przystopować z nerwami.. Następny taki post to będzie osrzeżenie. Proszę pamiętać, że na forum każdy może wyrazić swoją opinie..


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post sob, 29 gru 2007 - 21:47
Post #10


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



po pierwsze, zacznij używać mniejszej ilości wykrzykników bo zachowujesz sie jak 13letni gówniarz
po drugie ... przeszkadza Ci UOPS to szoruj na posła i ją zmień;
i trzecia sprawa, nie- nie jestem z MOPS-u i nie szalej z ch**ami bo w du**e byłeś i g***o widziałeś , a zapewne nie masz pojęcia o pracy w MOPS-e za 700-800 zł i odwiedzinach we wszelakich melinach na każde zawołanie klienta;
a jak następnym razem wpadniesz słonko na pomysł jeżdżenia po kimkolwiek dla zasady to łyknij setkę i oddychaj głęboko : )


ps: a jak masz więcej takich błyskotliwych wniosków to zapraszam na PM bo szkoda, żebyś robił zamieszanie w temacie

i jeszcze jedna sprawa: te rodziny które mają problem z alkoholem to zazwyczaj RODZINY których jeden z członków jest uzależniony, co sprawia, że to rzutuje na warunki życia reszty rodziny, np. matki, dzieci etc. lub mężów (zależy kto pije) , ale wniosek jest taki: taki niewdzięczny pijak ciągnie na dno finansowe całą resztę która nie pije i ta "reszta" zasługuje na wspomnianą pomoc

Ten post edytował Maryhna sob, 29 gru 2007 - 21:51


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post sob, 29 gru 2007 - 22:10
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



CYTAT
i jeszcze jedna sprawa: te rodziny które mają problem z alkoholem to zazwyczaj RODZINY których jeden z członków jest uzależniony, co sprawia, że to rzutuje na warunki życia reszty rodziny, np. matki, dzieci etc. lub mężów (zależy kto pije) , ale wniosek jest taki: taki niewdzięczny pijak ciągnie na dno finansowe całą resztę która nie pije i ta "reszta" zasługuje na wspomnianą pomoc

Zazwyczaj tak jest! Ale w tym przypadku, który ja opisuje to i mamusia i tatus to alkoholicy. Mam Ci napisać jak mamusia, za przyzwoleniem tatusia zarabia na flaszke? Ze względów humanitarnych nie podam nazwiska tej rodziny

CYTAT
nie- nie jestem z MOPS-u i nie szalej z ch**ami bo w du**e byłeś i g***o widziałeś , a zapewne nie masz pojęcia o pracy w MOPS-e za 700-800 zł i odwiedzinach we wszelakich melinach na każde zawołanie klienta;

A czy ktos kogos zmusza do pracy za 700-800 zł? Jeśli ktos za takie pieniądze chce pracować to albo ma jakieś ideały, które go "pchają" do takiej roboty, albo nigdzie go nie chcą. Ale zarobki nie są wytłumaczeniem tego, by ktos nie wykonywał należycie swoich obowiązków zawodowych. I nie pisz o zarobkach bo za takie pieniądze pracowałem i jakos nie pozwalałem sobie na olewanie swych obowiązków! A po za tym, wiesz za ile "kot-policjant" naraża swoje życie? Za ok.1000zł na rękę

CYTAT
po drugie ... przeszkadza Ci UOPS to szoruj na posła i ją zmień;

Nie wiem co to UOPS tongue.gif
Co do MOPS-u, to jest to niewątpliwie instytucja potrzebna! Ale nie może byc tak, że daje alkoholikom pieniądze na wódkę!!!! Ok, nie daje pieniędzy tylko talony! A oni te tralony sprzedają za pół ceny! I to ma byc pomoc? I do tego za publiczne pieniądze?
Ludzie z MOPS-u tego nie widzą? Czyli, albo są ślepi, albo nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków! Ja raczej sugeruje ten drugi przypadek. A to jest podstawa do "dyscyplinarki"

P.S. pisząc wcześnie o "normalnych ludziach" przez niedopatrzenie nie użyłem cudzysłowa czyli takich kreseczek nad tym wyrażeniem, jakby ktos nie wiedział. Wszystkich, których w jakikolwiek sposób uraziłem takim sformułowaniem PRZEPRASZAM.

Ten post edytował siara sob, 29 gru 2007 - 22:18


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post sob, 29 gru 2007 - 22:20
Post #12


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



to może poprosimy admina o stworzenie wątku dot. instytucji pomocowych, bo mam ochotę napisać sporo a meritum mija sie z tą dyskusją; chwilowo ponawiam prośbę, dyskutuj ze mną na PM albo na gg

Ten post edytował Maryhna sob, 29 gru 2007 - 22:22


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 29 gru 2007 - 23:10
Post #13


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Proponowałbym pisać w tym temacie. Najwyżej zmieni się nazwę. Przeniosłem kilka tych wcześniejszych postów do tego tematu.
Mam nadzieję że nie będzie zbyt dużego zamieszania.

Ten post edytował kwintosz sob, 29 gru 2007 - 23:16


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post sob, 29 gru 2007 - 23:33
Post #14


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



CYTAT(siara @ nie, 30 gru 2007 - 00:10) *
A czy ktos kogos zmusza do pracy za 700-800 zł? Jeśli ktos za takie pieniądze chce pracować to albo ma jakieś ideały, które go "pchają" do takiej roboty, albo nigdzie go nie chcą. Ale zarobki nie są wytłumaczeniem tego, by ktos nie wykonywał należycie swoich obowiązków zawodowych. I nie pisz o zarobkach bo za takie pieniądze pracowałem i jakos nie pozwalałem sobie na olewanie swych obowiązków! A po za tym, wiesz za ile "kot-policjant" naraża swoje życie? Za ok.1000zł na rękę


nie, nikt nikogo nie zmusza... ale ty masz pretensje do szeregowych pracowników a ogranicza ich ustawa o pomocy społecznej, a w tejże ustawie napisane jest m.in to, że jeśli nie udowodni się marnotrawienia serwowanej przez np. MOPS pomocy, to mozna takim ludziom "naskoczyć" mówiąc kolokwialnie;
i ta pomoc wg. prawa im się należy czy tego chcemy czy nie
a olewaniem obowiązków byłoby działanie pt: wiem, że to banda pijaków to im nie przyznam "celówki" (zasiłek celowy) - za to pracownik socjalny wyleci z pracy, gdyby stosował w praktyce twoje "rady";
biorąc pod uwagę przykład policjanta... gdyby miał reagowac wg. osądu moralnego niż prawnego, wtedy spałowałby menela, który bije żonę i dzieci, mimo (!), że kobieta nie składa zawiadomienia na komendzie a pijak przy funkcjonariuszu zachowuje się wzorowo i nie ma podstawy żeby brać go na izbe


CYTAT
Nie wiem co to UOPS tongue.gif


Ustawa o Pomocy Społecznej

CYTAT
Co do MOPS-u, to jest to niewątpliwie instytucja potrzebna! Ale nie może byc tak, że daje alkoholikom pieniądze na wódkę!!!! Ok, nie daje pieniędzy tylko talony! A oni te tralony sprzedają za pół ceny! I to ma byc pomoc? I do tego za publiczne pieniądze?

to już wytłumaczyłam wyżej
CYTAT
Ludzie z MOPS-u tego nie widzą?

widzą i szlag jasny ich trafia bardziej niż Ciebie bo miesięcznie, w formie finansowej lub np. węgla na opał lub obiadów potrafią wyciągnąć od państwa ponad 1000 zł podczas gdy uczciwy człowiek zapieprza na rodzinę za 500 zł w hipermarkecie
CYTAT
Czyli, albo są ślepi, albo nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków!

bzdura, bzdura, bzdura i mam nadzieję, że niebawem to zrozumiesz, pamiętaj! nie decydują o tym ludzie, tylko przepisy, a to jak biblia dla gorliwego katolika, tylko że w tym wypadku taki pracownik za postępowanie wg. swoich morali nie dostanie rozgrzeszenia lecz zwolnienie dyscyplinarne


ps: dla twojej ciekawości, studiuję pracę socjalną i będę kiedyś zapewne wykonywała ten zawód, ale nie widzę się w MOPS-ach bo nie zdzierżyłabym takich sytuacji jakie opisujesz, a są nagminne... chyba przerzucę się na stanowisko w domu spokojnej starości...

Ten post edytował Maryhna sob, 29 gru 2007 - 23:39


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post nie, 30 gru 2007 - 07:42
Post #15


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



A te pieniądze muszą bezpośrednio do nich trafić? Nie można np. sfinansować dzieciom obiadów w szkołach? A co MOPS robi dla dzieci takich rodzin? Nic! Te dzieci zaczynają naśladować rodziców.

CYTAT
ale ty masz pretensje do szeregowych pracowników a ogranicza ich ustawa o pomocy społecznej, a w tejże ustawie napisane jest m.in to, że jeśli nie udowodni się marnotrawienia serwowanej przez np. MOPS pomocy, to mozna takim ludziom "naskoczyć" mówiąc kolokwialnie;
i ta pomoc wg. prawa im się należy czy tego chcemy czy nie

I tu wychodzi ich "niechciejstwo"! Kto im broni przeprowadzić wywiad środowiskowy? Ale nie u sąsiada za ścianą, z którym sie zaraz napiją, ale na całym osiedlu. Kto broni zaczerpnąć opinii dzielnicowego? Kto broni przeprowadzania niezapowiedzianych wizyt? Jakby się chciało trochę popracować to by się dowody znalazło! Ale po co? Lepiej odbębnić wizyte raz w miesiącu, dać kase i udawać, że jest ok!




--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post nie, 30 gru 2007 - 11:54
Post #16


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



bzdura na kółkach, pracownicy socjalni robią to wszystko o czym pisałeś, a najczęściej zasiłki są serwowane w formie posiłków, jeśli trzeba dziecku kupić leki, okulary etc. to MOPS bezpośrednio rozlicza się z optykiem lub sklepem odzieżowym a do samej rodziny nie trafia żywa gotówka... nadal nic nie rozumiesz, przeczytaj ustawę.

nikt im nie broni wywiadów środowiskowych, śmigają na nie bardzo często, na tyle na ile mogą bo istnieje rejonizacja i chory przepis, wg którego pr. socjalny ma pod sobą kilka tysięcy osób a inny kilkadziesiąt- ot na jednego pracownika nie przypada zawsze taka sama liczna klientów tylko dany rejon, w rejonie może być ich kilku ale wtedy w rejonie w którym jest kilkanaście rodzin, jest jeden pracownik a w rejonie gdzie takich rodzin jest kilkaset jest np. dwóch pracowników.
a do tego dolicz sobie jeszcze tony papierkowej roboty! taki pracownik siedzi np. od 7:30-12:00 w MOPS-ie i ma dyżur, w trakcie którego przychodzi klient i mówi: "Pani Jadziu! Mateuszek potrzebuje na mundurek szkolny, okulary, leki etc."... i wtedy pani Jadzia musi za każdą prośbą.... zresztą złożoną pisemnie na świstku, iść na wywiad środowiskowy, więc czasami odwiedza tych samych ludzi kilka razy w tygodniu, więc od 12:15:30 pani Jadzia śmiga na wywiadach środowiskowych.. następnego dnia siedzi w MOPS-ie i wypełnia wszystkie kwestionariusze, za każdym razem wpisując prawie te same informacje , wydaje decyzje, potem decyzja idzie do drugiego pokoju, potem do trzeciego, potem do pani kierownik, pani kierownik podpisuje decyzje, w międzyczasie klient przychodzi 7 razy pytać codziennie gdzie teraz jest decyzja itd., "potem sie pyta czemu tak mało?!" a pani Jadzia tłumaczy, że wg ustawy może przyznac tylko tyle i tyle a poza tym ma takie limity cały ośrodek i w październiku kończy się dofinansowanie na to i na to.... i BĄDŹ tu człowieku mądry i PRACUJ z PASJĄ!
a jak przychodzi w rządzie do przyznawania pieniędzy budżetówce to wtedy MOPS-y są zupełnie innym środowiskiem, jak kasa ma być przyznana na te "inne" środowiska to wtedy sie okazuje, że MOPS-y należą do budżetówki i tak do z******ia .


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post nie, 30 gru 2007 - 12:34
Post #17


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



CYTAT
bzdura na kółkach, pracownicy socjalni robią to wszystko o czym pisałeś, a najczęściej zasiłki są serwowane w formie posiłków, jeśli trzeba dziecku kupić leki, okulary etc. to MOPS bezpośrednio rozlicza się z optykiem lub sklepem odzieżowym a do samej rodziny nie trafia żywa gotówka... nadal nic nie rozumiesz, przeczytaj ustawę.

Gotówki może i nie dostają, lae dostaja bony zywnościowe, które sprzedają!

CYTAT
nikt im nie broni wywiadów środowiskowych, śmigają na nie bardzo często, na tyle na ile mogą bo istnieje rejonizacja i chory przepis, wg którego pr. socjalny ma pod sobą kilka tysięcy osób a inny kilkadziesiąt- ot na jednego pracownika nie przypada zawsze taka sama liczna klientów tylko dany rejon, w rejonie może być ich kilku ale wtedy w rejonie w którym jest kilkanaście rodzin, jest jeden pracownik a w rejonie gdzie takich rodzin jest kilkaset jest np. dwóch pracowników.

No to Ci musze powiedzieć, że nie śmigają! Na osiedlu jest kilka rodzin, które korzystają z pomocy MOPS-u i jakoś nigdy nie widziałem/słyszałem aby ktokolwiek z MOPS-u robił rozpytanie. Nigdy nie widziałem pracownika MOPS-u z dzielnicowym. NIGDY. I Ty piszesz, że robia co mogą? Nic nie robią. No może siedzą w papierach!

CYTAT
i BĄDŹ tu człowieku mądry i PRACUJ z PASJĄ!

Jeśli komuś nie odpowiada praca, którą wykonuje, niech ją zmieni.


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post nie, 30 gru 2007 - 14:50
Post #18


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



czy ty czytasz uwaznie co napisałam?


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin.p
post nie, 30 gru 2007 - 16:08
Post #19


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,162
Dołączył: śro, 07 lut 07
Skąd: Gołonóg Starówka, Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 446
Płeć: Mężczyzna
GG: 11390668 status gadu-gadu



Czytam uważnie i odpowiadam jak to co piszesz wygląda w praktyce...


--------------------
Pozdrawiam!
Marcin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post nie, 30 gru 2007 - 16:20
Post #20


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,909
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Niestety muszę zabrać głos gdyż wiem coś na ten temat. Pracownicy MOPS robią co mogą - tyle że maja za dużo podopiecznych a i tak 75% czasu wypełnia im praca papierkowa na co strasznie narzekają...no coz nasz kraj nigdy nie był idealny i pewno nie bedzie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 16 kwiecień 2024 - 21:16
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza