IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> GŁOSOWANIE NA PLAC ZABAW W PARKU HALLERA - konkurs NIVEA
Slyzaba
post pon, 04 lip 2011 - 13:59
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Myślałem, że weryfikacja oddania głosu danego dnia jest po IP ale tak nie jest. Weryfikacja odbywa się po unikalnym loginie...

W czołówce są malutkie miejscowości, gdzie wiele łatwiej 'skrzyknać się'. Tam 'lokalność' ma większe znaczenie niż w ponad 100.000 Dąbrowie...

Ten post edytował Slyzaba pon, 04 lip 2011 - 14:05


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post pon, 04 lip 2011 - 16:32
Post #22


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241



CYTAT(Slyzaba @ pon, 04 lip 2011 - 11:59) *
Myślałem, że weryfikacja oddania głosu danego dnia jest po IP ale tak nie jest. Weryfikacja odbywa się po unikalnym loginie... W czołówce są malutkie miejscowości, gdzie wiele łatwiej 'skrzyknać się'. Tam 'lokalność' ma większe znaczenie niż w ponad 100.000 Dąbrowie...



miastem blisko 100 tys. jest Jaworzno, o którym wcześniej pisałem,
ale tam w przeciwieństwie do Dąbrowy Górniczej wszyscy mieszkańcy wiedzą o prowadzonej akcji i mają sukces ? obecnie 2 place zabaw w czołówce (25 i 30 miejsce)
bierzmy z Jaworzna przykład

W Dąbrowie Górniczej mieszka ponad 25 razy więcej mieszkańców niż w Czarnym Bórze (4847 mieszkańców) a obecnie zajmuje 1 miejsce na liście ich wynik wynosi 18517 głosów.

Gdzie tkwi ich sukces?
Im się po prostu chce, potrafili się świetnie zorganizować, są systematyczni i max. zaangażowani zarówno władze jak i mieszkańcy Gminy.

Dlaczego wynik placu zabaw w Parku Hallera wynosi tylko 414 głosów?
Bo Gmina Dąbrowa Górnicza zgłosiła kilka lokalizacji do konkursu i temat całkowicie olała.
Dopiero portal www.dg.pl temat nagłośnił ?? i mamy świadomość że Dąbrowa też ......

Co możemy zrobić, aby powstał plac zabaw w Parku Hallera?
Starajmy się nagłośnić akcję wśród znajomych wykorzystując wszelkie dostępne metody, (sms, e-mail, faceboo, nk itd.) Myślę, że jeśli mieszkańcy Dąbrowy Górniczej dowiedzą się o prowadzonej akcji, to na pewno aktywnie się włączą w głosowanie

POZDRAWIAM I CZEKAM NA WASZE DALSZE PROPOZYCJE

Ten post edytował rouse pon, 04 lip 2011 - 16:35
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BARES
post pon, 04 lip 2011 - 16:40
Post #23


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 516
Dołączył: sob, 02 gru 06
Skąd: D.G. Mydlice
Nr użytkownika: 352
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(rouse @ pon, 04 lip 2011 - 16:17) *
CYTAT(Slyzaba @ pon, 04 lip 2011 - 11:59) *
Myślałem, że weryfikacja oddania głosu danego dnia jest po IP ale tak nie jest. Weryfikacja odbywa się po unikalnym loginie...

W czołówce są malutkie miejscowości, gdzie wiele łatwiej 'skrzyknać się'. Tam 'lokalność' ma większe znaczenie niż w ponad 100.000 Dąbrowie...


miastem blisko 100 tys. jest Jaworzno, o którym wcześniej pisałem,

ale tam w przeciwieństwie do Dąbrowy Górniczej wszyscy mieszkańcy wiedzą o prowadzonej akcji i mają sukces – obecnie 2 place zabaw w czołówce (25 i 30 miejsce)

bierzmy z Jaworzna przykład



Przykład z Jaworzna jest dobry ale tylko jeśli chodzi aktywność mieszkańców bo dzieląc glosy na dwa miejsca może się okazać że oba będą w czołówce a żadne nie wejdzie do finału w tej rundzie, więc głosujmy na Park Hallera, tylko tych głosów powinno być kilka razy więcej bo od środy stale głosuje od 50 do 60 osób a tyle to bywa momentami na forum w ciągu 15 minut.






--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post pon, 04 lip 2011 - 18:13
Post #24


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241



CYTAT(BARES @ pon, 04 lip 2011 - 14:40) *
CYTAT(rouse @ pon, 04 lip 2011 - 16:17) *
CYTAT(Slyzaba @ pon, 04 lip 2011 - 11:59) *
Myślałem, że weryfikacja oddania głosu danego dnia jest po IP ale tak nie jest. Weryfikacja odbywa się po unikalnym loginie...

W czołówce są malutkie miejscowości, gdzie wiele łatwiej 'skrzyknać się'. Tam 'lokalność' ma większe znaczenie niż w ponad 100.000 Dąbrowie...


miastem blisko 100 tys. jest Jaworzno, o którym wcześniej pisałem,

ale tam w przeciwieństwie do Dąbrowy Górniczej wszyscy mieszkańcy wiedzą o prowadzonej akcji i mają sukces ? obecnie 2 place zabaw w czołówce (25 i 30 miejsce)

bierzmy z Jaworzna przykład



Przykład z Jaworzna jest dobry ale tylko jeśli chodzi aktywność mieszkańców bo dzieląc glosy na dwa miejsca może się okazać że oba będą w czołówce a żadne nie wejdzie do finału w tej rundzie, więc głosujmy na Park Hallera, tylko tych głosów powinno być kilka razy więcej bo od środy stale głosuje od 50 do 60 osób a tyle to bywa momentami na forum w ciągu 15 minut.


Przykład Jaworzna pokazuje ze przy pełnej mobilizacji i dobrej współpracy władz miasta z mieszkańcami są nawet w stanie wywalczyć dwa place zabaw ( każdego dnia przesuwają się do przodu)

W Dąbrowie Górniczej sytuacja wygląda zupełnie inaczej władze miasta ograniczyły się tylko do zgłoszenia lokalizacji, nie informując mieszkańców o akcji (obecnie mamy trzy tygodnie do tyłu) ? sami bardzo dobrze musimy się zorganizować, aby powstał w Dąbrowie Górniczej choć jeden plac zabaw.

Ten post edytował rouse pon, 04 lip 2011 - 19:05
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post pon, 04 lip 2011 - 20:24
Post #25


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
sami bardzo dobrze musimy się zorganizować, aby powstał w Dąbrowie Górniczej choć jeden plac zabaw.
- zgadzam się. Zaczęliśmy z małym poślizgiem. Jak wiadomo są 4 tury w których pierwszych 25 lokalizacji będzie miało nowe place zabaw (w ostatniej turze pierwsze 23 place).

O ile ta tura wydaje się już nie do wygrania to w kolejnych (może uderzymy do UM i Wydziału Promocji Miasta i p. Bazylaka?) mamy jako 100.000 miasta duże szanse???



--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eve
post wto, 05 lip 2011 - 18:48
Post #26


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 87
Dołączył: pią, 22 gru 06
Nr użytkownika: 381
Płeć: Kobieta



Eh, jak to ma funkcjonować, skoro kliknęłam 'poleć', żeby się pokazało na moim FB, a tymczasem jak się kliknie na ten link na FB to owszem pojawia się plac z DG, ale jakiś zupełnie inny, niż ten na Hallera. angry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post wto, 05 lip 2011 - 22:37
Post #27


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



eve - nie mam konta na FB więc nie pomogę... Nie patrz na mapki na nivei - wszystkie place wg ich mapki są zlokalizowane na ul. Manifestu Lipcowego smile2.gif

Dla kronikarskiego porządku odnotuję, że dziś na 22:37 mamy 585 miejsce i 502 głosy.



--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 06 lip 2011 - 07:18
Post #28


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,840
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Mnie wkurzyła następująca sprawa:
2011-07-05 / 09:47 List czytelniczki w sprawie placu zabaw na Redenie link

W odpowiedzi UM czytam:
CYTAT
Odpowiedź Iwony Dalach, Zastępcy Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
[&<------]
Kolejną sygnalizowaną sprawą jest promocyjna akcja firmy NIVEA. Gmina pod koniec maja br. zgłosiła akces przystąpienia do konkursu, podając trzy lokalizacje spełniające wymogi warunków technicznych w aspekcie własności i wielkości terenu oraz wymaganych odległości od innych obiektów. Wskazane zostały lokalizacje zgłaszane przez mieszkańców w tym: Park Hallera, osiedle przy ul. Robotniczej oraz przy Szkole Podstawowej nr 35 w dzielnicy Trzebiesławice.

Niestety zainteresowanie mieszkańców jest znikome, co przekłada się na miejsce które zajmuje Dąbrowa Górnicza w rankingu NIVEA.


No tak. Faktycznie znikome, ale imho to urzędników, bo jeśli zgłosili place do akcji cyt. "pod koniec maja br." to mieszkańcy ze strony UM dowiedzieli się o tym
Głosuj na plac zabaw w Dąbrowie Redakcja: Przemysław Kędzior Dodany: 1.07.2011 link

Wcześniej sygnalizowało dg.pl 2011-06-29 / 10:03 Nowy plac zabaw? Potrzebne są wasze głosy link a rouse zakłada temat na tym forum tego samego dnia o 13:13 i dopiero wtedy rusza z miesięcznym opóźnieniem info do mieszkańców, do których pani ma pretensje. Poprawcie mnie jeśli się mylę lub przeoczyłem wcześniejsze info na stronie UM lub innej stronie związanej z DG.






--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post śro, 06 lip 2011 - 09:20
Post #29


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241



CYTAT(eve @ wto, 05 lip 2011 - 16:48) *
Eh, jak to ma funkcjonować, skoro kliknęłam 'poleć', żeby się pokazało na moim FB, a tymczasem jak się kliknie na ten link na FB to owszem pojawia się plac z DG, ale jakiś zupełnie inny, niż ten na Hallera. angry.gif


Aby nie rozpraszać głosów miedzy trzy zgłoszone przez Urząd Miasta lokalizacje, głosujmy wszyscy na plac zabaw, który ma największe szanse

Link do głosowania na plac zabaw w Parku Hallera:

http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/1179?inv=rouse
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżoplin
post śro, 06 lip 2011 - 10:48
Post #30


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 139
Dołączył: pią, 17 wrz 10
Nr użytkownika: 4,102
Płeć: Kobieta



głosuje codziennie ale przybywa nam wciąż za mało głosów

teraz mamy 581 miejsce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post śro, 06 lip 2011 - 11:11
Post #31


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241



CYTAT(Zibar @ śro, 06 lip 2011 - 05:18) *
Mnie wkurzyła następująca sprawa:
2011-07-05 / 09:47 List czytelniczki w sprawie placu zabaw na Redenie link

W odpowiedzi UM czytam:
CYTAT
Odpowiedź Iwony Dalach, Zastępcy Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
[&<------]
Kolejną sygnalizowaną sprawą jest promocyjna akcja firmy NIVEA. Gmina pod koniec maja br. zgłosiła akces przystąpienia do konkursu, podając trzy lokalizacje spełniające wymogi warunków technicznych w aspekcie własności i wielkości terenu oraz wymaganych odległości od innych obiektów. Wskazane zostały lokalizacje zgłaszane przez mieszkańców w tym: Park Hallera, osiedle przy ul. Robotniczej oraz przy Szkole Podstawowej nr 35 w dzielnicy Trzebiesławice.

Niestety zainteresowanie mieszkańców jest znikome, co przekłada się na miejsce które zajmuje Dąbrowa Górnicza w rankingu NIVEA.


No tak. Faktycznie znikome, ale imho to urzędników, bo jeśli zgłosili place do akcji cyt. "pod koniec maja br." to mieszkańcy ze strony UM dowiedzieli się o tym
Głosuj na plac zabaw w Dąbrowie Redakcja: Przemysław Kędzior Dodany: 1.07.2011 link

Wcześniej sygnalizowało dg.pl 2011-06-29 / 10:03 Nowy plac zabaw? Potrzebne są wasze głosy link a rouse zakłada temat na tym forum tego samego dnia o 13:13 i dopiero wtedy rusza z miesięcznym opóźnieniem info do mieszkańców, do których pani ma pretensje. Poprawcie mnie jeśli się mylę lub przeoczyłem wcześniejsze info na stronie UM lub innej stronie związanej z DG.


Słyszałem, że w Jaworznie głosują wszyscy pracownicy Urzędu Miasta – jest pełna mobilizacja i mają wynik - są już na 14 miejscu – 17849 głosów

Gdyby w Dąbrowie Górniczej od 6 czerwca głosowali wszyscy urzędnicy mielibyśmy 1 miejsce ( w Centrum Administracyjnym pracuje spora grupka ludzi).

A tak to mamy jak mamy Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej sobie przysnął i o zgłoszonych lokalizacjach oficjalnie poinformował mieszkańców dopiero 1 lipca – przełożyło się to na bardzo odległe miejsca:
1. Plac zabaw w Parku Hallera B – miejsce 581
2. Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 35 w Trzebiesławicach – miejsce 1149
3. Plac zabaw przy ul. Robotniczej w sąsiedztwie Przedszkola nr 6 – miejsce 1132

Jedyna szansa to skoncentrować całą swoją uwagę na jednym placu zabaw

Pokażmy że nawet w tak trudnej sytuacji potrafimy się zorganizować i walczyć

Link do głosowania na plac zabaw w Parku Hallera:

http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/1179?inv=rouse
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżoplin
post śro, 06 lip 2011 - 11:58
Post #32


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 139
Dołączył: pią, 17 wrz 10
Nr użytkownika: 4,102
Płeć: Kobieta



ja myślę, że większość z nas z tego wątku już głosuje i w tym problem, że nowych osób nie przybywa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post śro, 06 lip 2011 - 12:45
Post #33


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



dżoplin ma rację - z tego wątku głosują wszyscy. Co Wy na to, żeby napisać do prezydenta Podrazy i dać w DW osoby z Wydziału Promocji? Dodać do tego przykład urzędników z Jaworzna.

U mnie cała familia głosuje i kilka osób z pracy (nie z DG smile2.gif) ale to wciąż mało.

Nawet admini forum się nie przyłączyli do naszej prośby o mailing...

Normalnie szlag mnie trafia sad.gif

ps. obawiam się jednego. W tej turze (tutaj się powtórzę) już nie mamy szans na top 25tkę. W kolejnych turach może być jeszcze trudniej ponieważ 25 placów zostanie zwycięzcami i te dobrze działające społeczności/gminy/miasta (lub ich sąsiedzkie odpowiedniki) będą typować kolejne swoje place.



Ten post edytował Slyzaba śro, 06 lip 2011 - 12:46


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżoplin
post pią, 08 lip 2011 - 10:14
Post #34


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 139
Dołączył: pią, 17 wrz 10
Nr użytkownika: 4,102
Płeć: Kobieta



mimo naszych szczerych chęci, chyba po ptokach :(570 miejsce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post pon, 11 lip 2011 - 14:12
Post #35


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



Dobra. Tak być nie może! Ogarniamy się ludzie. Ja zajmę się facebookiem bo on ma niezłą moc. Jeśli ktoś może niech uruchamia inne kanały. Jesteśmy zbyt dużym ludnościowo miastem, żeby nie dać rady!

W kupie siła!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżoplin
post pon, 11 lip 2011 - 15:28
Post #36


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 139
Dołączył: pią, 17 wrz 10
Nr użytkownika: 4,102
Płeć: Kobieta



na facebooku już są

http://www.facebook.com/home.php#!/pro...riend_confirmed

dziś na dg powtórnie pisali o akcji

Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post wto, 12 lip 2011 - 10:57
Post #37


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241



Zatrzymaliśmy się na 566 miejscu – przy obecnym zaangażowaniu nie ma szans na lepsze miejsce,
Stan na dziś - 753 głosy
Konkurs trwa od 6 czerwca, – czyli 36 dni
753/36 = prawie 21
można założyć, że na 136 000 mieszkańców Dąbrowy Górniczej średnio tylko niecałe 21 osób głosuje codziennie (0,015%)

Jeśli nie zrobimy czegoś więcej nie mam żadnych szans również w kolejnych etapach konkursu
--------------------


Link do głosowania na plac zabaw w Parku Hallera:

http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/1179?inv=rouse

Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżoplin
post wto, 12 lip 2011 - 11:45
Post #38


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 139
Dołączył: pią, 17 wrz 10
Nr użytkownika: 4,102
Płeć: Kobieta



rouse - chyba nie jesteśmy w stanie

ludzie po prostu głosować nie mają ochoty
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post czw, 21 lip 2011 - 14:39
Post #39


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241



W głosowaniu na plac zabaw w Parku Hallera – po 45 dniach trwania konkursu udało się przekroczyć 1000 głosów

Jeśli myślimy o zwycięstwie w drugim etapie ( 1 sierpień – 31 sierpień 2011) to na plac zabaw w Dąbrowie Górniczej musi głosować 1000 osób dziennie – codziennie przez 31 dni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post czw, 21 lip 2011 - 19:58
Post #40


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Wracamy do punktu wyjścia - jak to zrobić? Gdyby forum było lepiej administrowane i popularniejsze to mielibyśmy zdecydowanie większe szanse w tego typu konkursach...


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 12 maj 2024 - 15:52
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza