IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

8 Stron V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic
> Stacje benzynowe
:)
post sob, 26 wrz 2015 - 22:46
Post #141


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT
naszemiasto.pl

DG: przy drodze krajowej 94 powstaje stacja benzynowa. Zobaczcie gdzie...

Pewnie wielu z Was zastanawia się, jadąc drogą krajową nr 94 na wysokości Strzemieszyc, co tam się takiego buduje tuż obok skrzyżowania z ul. Majewskiego, na wysokości Mikrohuty. Są ogromne dźwigi, są wykopy. Dokładnie w miejscu, gdzie do niedawna był jeszcze parking. Tak więc, by rozwiać Wasze wątpliwości informujemy, że właśnie tutaj powstaje nowa stacja benzynowa. Inwestor dostał również pozwolenie na postawienie myjni samochodowej. To dobra wiadomość, bo jadąc w stronę Olkusza i Krakowa nie ma wcześniej na dłuższym odcinku żadnej stacji benzynowej, a kolejną znajdziemy w Sławkowie.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegorz-dg
post pią, 07 kwi 2017 - 22:18
Post #142


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 755
Dołączył: nie, 17 cze 12
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 5,028
Płeć: Mężczyzna



Czy na ulicy Legionów Polskich powstanie stacja paliw .

Rzeczywiście, na jednym ze słupów znajdujących się w pobliżu nieczynnego już sklepu przyklejono urzędowe pismo, z którego można się dowiedzieć o zamiarach budowy takiej stacji paliw na ulicy Legionów Polskich. Mieszkańcy od jakiegoś czasu zastanawiali się co powstanie w miejscu nieczynnego od miesięcy sklepu. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie w tej okolicy zamknięto trzy duże wielkopowierzchniowe pawilony - Biedronkę, Tesco i wspomniany już Intermarche. Sklep zamknięto, a betonowa przestrzeń została, dając mieszkańcom miejsce do wykorzystywania jako potencjalny parking.

Wracając do obwieszczenia, które na słupie powiesiło miasto - czytamy w nim, że prezydent miasta wydał postanowienie nie nakładające na inwestora obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedmiotowego przedsięwzięcia. Zapytaliśmy o sprawę biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej gdzie potwierdzono nam, że toczy się obecnie postępowanie w tej sprawie.

- Postępowanie, jakie obecnie prowadzone jest przez Wydział Ekologii i Rolnictwa, ma na celu określenie warunków, jakie musi spełnić inwestor, który zadeklarował chęć zbudowania w tym miejscu stacji benzynowej. Inwestor chcący prowadzić tego typu działalność musi spełnić wiele rygorystycznych norm wynikających z przepisów prawa i dopiero po zebraniu wszelkich wymaganych dokumentów i zezwoleń może wnioskować o wydanie pozwolenia na budowę - informuje nas Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy dąbrowskiego magistratu.

Czy usytuowanie stacji paliw w bliskim otoczeniu wielkich osiedli, to dobre miejsce na tego typu inwestycję? Według mieszkanki okolicznych bloków - nie. - Odległość obiektu od bloków budzi moje wątpliwości. Mieszkańcy bloku 111 narzekają na hałas od drogi, który spowodowany jest zwiększonym ruchem po wybudowaniu sklepu Kaufland. W związku z nowym pomysłem na zagospodarowanie terenu można założyć, że ruch zwiększy się jeszcze bardziej, co dodatkowo uprzykrzy życie mieszkańcom. Według mojej wiedzy, żadna stacja na terenie Dąbrowy Górniczej nie znajduje się w tak bliskiej odległości od budynków mieszkalnych co planowana - mówi nam czytelniczka. - Rozumiem, że nie ma idealnych rozwiązań, ale nie mogę patrzeć jak teren potencjalnego parkingu, okaże się kolejną "nietrafioną inwestycją" - dodaje.


Z archiwum Dg.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post sob, 08 kwi 2017 - 21:16
Post #143


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,584
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



CYTAT(Grzegorz-dg @ pią, 07 kwi 2017 - 23:18) *
Czy usytuowanie stacji paliw w bliskim otoczeniu wielkich osiedli, to dobre miejsce na tego typu inwestycję? Według mieszkanki okolicznych bloków - nie. - Odległość obiektu od bloków budzi moje wątpliwości. Mieszkańcy bloku 111 narzekają na hałas od drogi, który spowodowany jest zwiększonym ruchem po wybudowaniu sklepu Kaufland. W związku z nowym pomysłem na zagospodarowanie terenu można założyć, że ruch zwiększy się jeszcze bardziej, co dodatkowo uprzykrzy życie mieszkańcom. Według mojej wiedzy, żadna stacja na terenie Dąbrowy Górniczej nie znajduje się w tak bliskiej odległości od budynków mieszkalnych co planowana - mówi nam czytelniczka. - Rozumiem, że nie ma idealnych rozwiązań, ale nie mogę patrzeć jak teren potencjalnego parkingu, okaże się kolejną "nietrafioną inwestycją" - dodaje.

To niech się mieszkanka doinformuje. Orlen na Legionów Polskich jest blisko budynków mieszkalnych. A Orlen w Ząbkowicach to już w ogóle - z 20 metrów od domów rodzinnych.
Poza tym śmieszy mnie trochę ich podejście - takie roszczeniowe, że skoro jest parking to jest ich. Niech się cieszą, że w ogóle mogą tam parkować, bo szczerze to właściciel terenu jak dla mnie mógłby go ogrodzić i nie pozwolić nikomu tam wjechać.
A pewnie i tak spora część z mieszkających obok będzie tam tankować.


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post nie, 18 cze 2017 - 12:33
Post #144


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 947
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Dokładnie tak. Co szkodzi stacja paliw w odległości co najmniej 100-200 m od budynku? Jaki zwiększony ruch?! To innych stacji paliw w okolicy nie ma, że akurat cała Dąbrowa, tudzież niech i tylko całe Mydlice (jedna i drugie) nagle zaczną zjeżdżać się akurat tankować na tą stację paliw?!
No po prostu ŻAL!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pasqudek
post czw, 30 cze 2022 - 10:07
Post #145


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 105
Dołączył: śro, 20 maj 15
Nr użytkownika: 5,654
Płeć: Mężczyzna



Witam
Kilka razy jadąc DK94 widziałem, że coś dzieje sięna byłej stacji paliw (między DK94, dealerem, a ul. Starocmentarną). Był tam sprzęt, ludzie. Czy ktoś coś bliżej wie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 19 kwiecień 2024 - 05:22
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza