IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

15 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rowerowa Dąbrowa, ... o turystyce i sportach rowerowych
Arbas
post nie, 14 paź 2007 - 09:37
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Idealne okoliczności na spotkanie forumowiczów przy grochóweczce!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PaVLo
post śro, 26 gru 2007 - 18:53
Post #22


Człowiek Legenda
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 99
Dołączył: czw, 28 kwi 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 141
Płeć: Mężczyzna
GG: 2594367 status gadu-gadu



ktoś smiga na rowerze w zime ?

ja z bratem i kumplem co jakiś czas robimy traske, ostatnio pociągniem pod Częstochowe i rowerami powrót, w sumie ponad 108km, dzisiaj lekka traska 48km po pobliskich lasach, było extra, ale trzeba zadbać o ochronę palców u stóp bo można odmrozić :)

wszystko na góralach, ale nie takich z marketu wink.gif

Ten post edytował PaVLo śro, 26 gru 2007 - 18:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post śro, 11 cze 2008 - 20:04
Post #23


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



LIST OTWARTY DO PREZYDENTA I RADY MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA

Szanowny Panie Prezydencie, Panie i Panowie Radni!

Jakież było moje zdziwienie kiedy podczas wycieczki rowerowej po terenach zielonych przylegających do kompleksu Pogorii dostrzegłem setki (a może są już ich tysiące) plastikowych słupków, na każdym z nich herb Naszego Miasta, piktogram roweru i czarny pasek. Jak wprowadzanie ton plastiku do naszych pięknych lasów ma się do ekologii? Ekologii o której tyle się mówi. Na całym świecie do wyznaczania szlaków turystycznych wykorzystuje się stałe punkty krajobrazu (drzewa, słupy, kamienie i.t.p.). Czy wprowadzanie łatwopalnego przecież plastiku nie ma wpływu na zagrożenie pożarowe lasów? Co na to Komenda Państwowej Straży Pożarnej i Dyrekcja Lasów Państwowych?

Szanowni Włodarze Naszego Miasta, pragnę zwrócić Waszą uwagę na fakt, że Dąbrowa Górnicza jest chyba jedyną gminą w Polsce na terenie której nie istnieje ani jeden metr ścieżki rowerowej na drodze publicznej, mamy piękne tereny zielone wokół miasta ale brak jest całkowicie wytyczonych ścieżek rowerowych po których można bezpiecznie do nich dojechać z terenów industrialnych. Jaki jest sens wytyczać ścieżki rowerowe w lasach a nie zadbać o ułatwienie dojazdu do nich? Sam jestem ofiarą wypadku drogowego, na ul. Jasnej jako kierujący rowerem zostałem potrącony przez nieprzestrzegającego przepisów motocyklistę. Proszę o zadbanie o nasze, rowerzystów życie i zdrowie, na terenach zielonych poradzimy sobie bez wytyczonych szlaków. Szlaków, które nie mają początku ni końca, które nie mają oznaczeń dokąd prowadzą.
Dąbrowa Górnicza 10 czerwca 2008 r.

Z poważaniem:
rowerzysta, mieszkaniec miasta
Powód Edycji: Mod: temat przeniesiony


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post śro, 11 cze 2008 - 22:11
Post #24


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



Myślę, że tego typu pisma winno sie podpisywać imieniem i nazwiskiem i nawet adresem, jeśli mają być brane pod uwagę przez nasze władze i radnych! :>

A tak swoją drogą - plastik łatwo palny! :| A drzewo w lesie to nie jest łatwo palne? Tu akurat argument wg mnie chybiony! :> Z ekologią już większy, choć i o to bym się nie czepiał, bo na plastikowym słupku znak na szlaku jest bardziej widoczny chyba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post czw, 12 cze 2008 - 08:30
Post #25


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(mawwm @ śro, 11 cze 2008 - 20:04) *
Jakież było moje zdziwienie kiedy podczas wycieczki rowerowej po terenach zielonych przylegających do kompleksu Pogorii dostrzegłem setki (a może są już ich tysiące) plastikowych słupków,

A tyle się mówi - piłeś, nie jedź rolleyes.gif

CYTAT(Dave @ śro, 11 cze 2008 - 22:11) *
Myślę, że tego typu pisma winno sie podpisywać imieniem i nazwiskiem i nawet adresem, jeśli mają być brane pod uwagę przez nasze władze i radnych! :>

Nie wiem jak w urzędzie miejskim ale u mnie w firmie lepiej odbierane sa listy pisane po polsku. Te pisane "po polskiemu" z reguły odkłada się na koniec kolejki. smile.gif

CYTAT(mawwm @ śro, 11 cze 2008 - 20:04) *
jest sens wytyczać ścieżki rowerowe w lasach a nie zadbać o ułatwienie dojazdu do nich? (...) na terenach zielonych poradzimy sobie bez wytyczonych szlaków.

A to jest problem polskich samorządów w całym kraju. Kilometr drogi rowerowej w mieście kosztuje pewnie tyle co 100km szlaku znakowanego w lesie. Niestety, chwilowo nic na to nie poradzimy. mellow.gif

Ten post edytował bzenek czw, 12 cze 2008 - 08:30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post czw, 12 cze 2008 - 09:57
Post #26


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Dave @ śro, 11 cze 2008 - 22:11) *
Myślę, że tego typu pisma winno sie podpisywać imieniem i nazwiskiem i nawet adresem, jeśli mają być brane pod uwagę przez nasze władze i radnych! :>

A tak swoją drogą - plastik łatwo palny! :| A drzewo w lesie to nie jest łatwo palne? Tu akurat argument wg mnie chybiony! :> Z ekologią już większy, choć i o to bym się nie czepiał, bo na plastikowym słupku znak na szlaku jest bardziej widoczny chyba.


zaręczam, że list skierowany do p. Prezydenta i p.t. Radnych podpisałem imieniem, nazwiskiem i adresem do korespondencji, tu na forum mogę skorzystać z dobrodziejstwa Ustawy o Ochronie Danych Osobowych

informuję, iż drzewo nie jest łatwopalne - łatwopalne jest drewno

czy oznakowanie szlaku jest lepiej widoczne na słupku o wysokości 0,8 m, czy umieszczone na np. drzewie na "wysokości wzroku"?

ocenę estetyki plastikowych elementów krajobrazu pozostawiam miłośnikom "czystej" PRZYRODY

który znak jest lepiej widoczny? - fot 1&2
czy potrzebny był czwarty słupek? - fot 3 - jest takie pojęcie NIEGOSPODARNOŚĆ

Ten post edytował mawwm czw, 12 cze 2008 - 12:09
Załączony plik
Dodany plik  znak_old.jpg ( 69,58K ) Liczba pobrań: 30
Dodany plik  znak_new.jpg ( 73,3K ) Liczba pobrań: 16
Dodany plik  4pillar.jpg ( 57,66K ) Liczba pobrań: 30
 


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post pią, 13 cze 2008 - 11:19
Post #27


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(bzenek @ czw, 12 cze 2008 - 08:30) *
A tyle się mówi - piłeś, nie jedź rolleyes.gifA to jest problem polskich samorządów w całym kraju. Kilometr drogi rowerowej w mieście kosztuje pewnie tyle co 100km szlaku znakowanego w lesie. Niestety, chwilowo nic na to nie poradzimy. mellow.gif
więc starajmy się "coś na to PORADZIĆ" - ja przeżyłem wypadek (byłem i jestem trzeźwy!) INNYM MOŻE TO SIĘ NIE UDAĆ, nie spocznę dopóki Władni Naszego Miasta nie zaczną myśleć o rowerzystach (nie przez tworzenie szlaków rowerowych na terenach zielonych), ŻĄDAMY WYTYCZONYCH SCIEŻEK ROWEROWYCH NA DROGACH ZARZĄDZANYCH PRZEZ MIASTO i proszę, komu bliski jest ten problem, ten niechaj przyłączy się do moich (mam nadzieje, że nie tylko moich) żądań i próśb.
I zaręczam, że wytyczenie oznakowania poziomego na jezdniach nie jest aż tak drogie aby budżet naszego miasta nie poradził sobie z tym.

Ten post edytował mawwm pią, 13 cze 2008 - 11:22


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post nie, 15 cze 2008 - 18:56
Post #28


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



fot_1 i 2 - ja tam wolę stare oznakowanie (spotkał się dziadek z plastikowym wnuczkiem)
fot_3 i 4 - tak to wygląda u naszych sąsiadów (Niegowonice gmina Łazy)

Załączony plik
Dodany plik  fot_1.jpg ( 65,79K ) Liczba pobrań: 16
Dodany plik  fot_2.jpg ( 76,4K ) Liczba pobrań: 11
Dodany plik  fot_3.jpg ( 58,94K ) Liczba pobrań: 20
Dodany plik  fot_4.jpg ( 63,71K ) Liczba pobrań: 8
 


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peterek
post nie, 15 cze 2008 - 19:04
Post #29


Sun of a beach
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 202
Dołączył: nie, 18 lis 07
Nr użytkownika: 883
Płeć: Mężczyzna
GG: 6460675 status gadu-gadu
Skype: peterek.fm status skype



mawwm jestem z Tobą jeśli chodzi o ścieżki. Może mnie na nich nie zależy, ale wiele osób by z nich korzystało, a dobra sieć ścieżek rowerowych łączących miasto i tereny zielone dobrze wpływałaby na wizerunek miasta :]


--------------------
"Słońce lśni, mieni się, jak ze złota sztabka, trafia szlag, że nie można go skraść"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post pon, 16 cze 2008 - 10:55
Post #30


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



Chcę być dobrze zrozumiany: NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM OZNAKOWANYCH SZLAKÓW, jestem przeciwny wprowadzaniu obcych, w dodatku plastikowych elementów do przyrody. Przypominam lokalizację Naszego Miasta - Polska, Europa. To nie pustynia czy lodowiec aby konieczne było stosowanie traserów.
Przeprowadzę krótką kalkulację kosztów znakowania szlaku, według mojej oceny zostało wytyczonych około 70 km tras "Terenowego Szlaku Rowerowego".

szlak „tradycyjny”:
szablon do znakowania - 50,00 PLN
2 pojemniki farby w aerozolu – 30,00 PLN
dzień pracy „znakowacza” - 200,00 PLN
razem w zaokrągleniu - 300,00 PLN
zakładam, że jeden człowiek poruszający się na rowerze jest w stanie oznakować za 8 godzin około 20 kilometrów szlaku (nie uwzględniam kosztów związanych z opracowaniem trasy)
1 km = 15,00 PLN razy 70 km = 1 050,00 PLN (jeden tysiąc pięćdziesiąt)

szlak „słupkowy”:
koszt 1 słupka – 50,00 PLN (cena zakupu, prace związane z wkopaniem),
przyjmijmy, że na 1 km szlaku potrzeba 20 słupków, daje to kwotę 1 000,00 PLN,
70 km razy 1 000,00 PLN daje nam niebagatelną kwotę 70 000,00 PLN ( siedemdziesiąt tysięcy)

1 050,00 < 70 000,00 „współczynnik niegospodarności” 66,6

W tym miejscu należałoby postawić pytania:
- na czyje konto trafiły te pieniądze ?
- kto podjął takie decyzje ?
- czy ktoś nam odpowie ?

Proszę Administratora o przywrócenie pierwotnej lokalizacji tego wątku, to jest SPRAWA NASZEGO MIASTA

Ten post edytował mawwm pon, 16 cze 2008 - 16:58


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 19 cze 2008 - 08:58
Post #31


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Za stroną UM
CYTAT
Letnie eskapady na bicyklach

Nadchodzące lato to doskonały moment, by pomyśleć o większej aktywności fizycznej. Jest ona potrzebna wszystkim bez względu na kondycję psychiczną, czy sprawność fizyczną. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ruch na świeżym powietrzu poprawia samopoczucie, doskonale wpływając na ogólny stan psycho-fizyczny.

Nic zatem dziwnego, że podopieczni dąbrowskiego Warsztatu Terapii-Zajęciowej "Otwarte serca" wraz z opiekunami postanowili tegoroczne wakacje spędzić na rowerach. Kilku uczestników WTZ powiedziało o swojej rowerowej pasji, terapeucie Rafałowi Kamieniarzowi, który podchwyciwszy ideę, postanowił zachęcić pozostałych niepełnosprawnych do aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach. Tak zrodził się projekt "Cykle na bicyklach". W jego ramach, w ciągu trzech letnich miesięcy odbędzie się 6 wycieczek. Rowerzyści przemierzą trasy wokół Pogorii I, II, III, IV. Na swoich dwóch kółkach przemierzą również Kazimierz Górniczy.

Dzięki projektowi, WTZ otrzymał 60 procentowe dofinansowanie na zakup 8 rowerów. Resztę kwoty pozyskano ze środków własnych. Pod opieką dwóch pracowników Warsztatu oraz dwóch wolontariuszy, 16 niepełnosprawnych będzie miało okazję poznać frajdę, jaką niesie ze sobą jazda na rowerze.

Jednak zanim na początku lipca, wyruszą nad Pogorię III, spotkają się z policjantem, który przekaże podstawowe informacje na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Na boisku przy placówce niepełnosprawni rowerzyści będą mogli udoskonalić swoje umiejętności rowerzysty.
-Założeniem programu jest przekonanie samych biorących w nim udział, że osoba niepełnosprawna może zwiększyć swoją mobilność i co za tym idzie, samodzielność, dzięki umiejętności prawidłowego poruszania się rowerem w ruchu miejskim.- opowiada Aleksandra Nakonieczna, jedna z koordynatorek projektu.

ml


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post czw, 19 cze 2008 - 15:41
Post #32


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



Szanowny Panie

Jako mieszkaniec Dąbrowy Górniczej doskonale Pan wie, jakie walory rekreacyjne ma nasze miasto, a jednym z najlepszych sposobów ich podziwiania i korzystania z nich jest perspektywa rowerowego siodełka. Słupki, o których pisze Pan w liście, są efektem realizacji koncepcji szlaków rowerowych na terenie Dąbrowy Górniczej.

W minionych latach, w pierwszym etapie, oznaczone zostały okolice Pogorii II oraz PogoriI III i Parku Zielona. Oznaczenia tamte wykonane zostały metalowymi tabliczkami, które jednak zostały skradzione przez złomiarzy, a do dzisiaj zachowały się tylko nieliczne, najbardziej zakamuflowane w terenie.

Stąd też właśnie pomysł na oznakowanie szlaków białymi słupkami z piktogramem i herbem. Wiele odcinków oznakowanych przez nas szlaków znajduję się na otwartych przestrzeniach, gdzie trudne byłoby znalezienie dogodnych warunków naturalnych do umieszczenia tego typu oznaczeń. Chcieliśmy także uniknąć mylenia przez rowerzystów szlaków rowerowych ze szlakami pieszymi oznaczanymi przez PTTK.

Jednocześnie pragnę Pana uspokoić, że są słupki te wykonane są z trudnopalnego i trudnego do zniszczenia polietylenu i były one ustawiane w terenie w uzgodnieniu z Dyrekcja Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Siewierz.

Jeśli chodzi o drogi rowerowe w naszym mieście, to z przykrością muszę Panu przyznać rację, ale również odpowiedzieć, że koncepcje dróg rowerowych są w przygotowaniu. Przed nami wielka miejska inwestycja – uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej. Jest to ogromne przedsięwzięcie, które wiąże się także z kompleksowym remontem dróg na terenach, gdzie będzie ono realizowane. Koncepcja tych remontów zakłada właśnie także stworzenie na tych odcinkach dróg rowerowych, gdzie rowerzyści będą mogli bezpiecznie się poruszać na swoich „dwóch kołach".

Zapraszam także Pana do Urzędu Miejskiego po odbiór Mapki Rowerowej, na której znajdzie Pan wszystkie szlaki rowerowe, które w Dąbrowie zostały oznaczone, wraz z opisem tras oraz z dokładnie zaznaczonymi miejscami, gdzie szlaki się zaczynają i dokąd prowadzą.

Z upoważnienia Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podrazy

--
Bartosz Matylewicz
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej
------------------------------------------------------------

"Polietylen jest giętki, woskowaty, przezroczysty, termoplastyczny.
Traci elastyczność pod wpływem światła słonecznego i wilgoci."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polietylen

Ten post edytował mawwm czw, 19 cze 2008 - 19:03
Załączony plik
Dodany plik  1pillar.JPG ( 32,02K ) Liczba pobrań: 9
Dodany plik  2pillar.JPG ( 25,76K ) Liczba pobrań: 7
 


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bazant
post czw, 19 cze 2008 - 19:31
Post #33


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: czw, 19 cze 08
Nr użytkownika: 1,344
Płeć: Mężczyzna
GG: 1142819 status gadu-gadu



Witam !

To może kilka uwag z mojej strony odnośnie ścieżek rowerowych:

- od lat jeżdżę rowerem po Polsce i najlepszą sygnaturą na ścieżkach są MALOWANE emblematy rowerzysty na drzewach,kamieniach itd...o czym już poprzednicy wspominali
- jadąc ostatnio w kierunku Antoniowa trasą rowerową napotkałem biały słup z piktogramem i herbem,ale...na drzewie-nabity na gałąź. )Czyli dla tych antyspołecznych elementów jest to łakomy kąsek aby mogli spełniać swoją rolę:)
- ktoś powie,że sie czepiam,ale momenatmi ciężko wybrać właściwy wariant kierunku jazdy gdyż na rozwidleniu nie ma żadnej informacji
- W Tucznawie oglądałem mapę z tymi ścieżkami rowerowymi,trafiłem na nią przez przypadek...mogłaby być trochę większa i bardziej czytelna.Już nie wspomnę o treści w niej zawartej.

- trasy są fajne i nieźle przemyślane(tylko ten dojazd felerny)

P.S Kto się zajmował znakowaniem tych ścieżek rowerowych?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post czw, 19 cze 2008 - 21:36
Post #34


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



w prawo czy w lewo?

Załączony plik
Dodany plik  crossr.JPG ( 41,43K ) Liczba pobrań: 27
 


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post pią, 20 cze 2008 - 10:10
Post #35


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(mawwm @ czw, 19 cze 2008 - 15:41) *
Słupki, o których pisze Pan w liście, są efektem realizacji koncepcji szlaków rowerowych na terenie Dąbrowy Górniczej.Chcieliśmy także uniknąć mylenia przez rowerzystów szlaków rowerowych ze szlakami pieszymi oznaczanymi przez PTTK.


Dlaczego Twórcy Szlaków Rowerowych Naszego Miasta nie chcą korzystać z doświadczeń PTTK
http://www.pttk.pl/
trudno zgubić się na szlaku wytyczonym przez spadkobierców ks. Józefa Stolarczyka, dr. Tystusa Chałubińskiego, Eugeniusza Janoty, Franciszka Biesiadeckiego, dr. Bolesława Lutestańskiego i innych
(że nie wspomnę Zarządu i Członków Miejskiego Oddziału PTTK).

W jakim celu tworzyć nowe standardy znakowania szlaków (w dodatku kilkadziesiąt razy droższe) skoro istnieją stare, dobre i sprawdzone?

Czy poprawia to wizerunek Naszego Miasta?

Większość słupków została już pozbawiona nalepek, skoro Twórcy koncepcji znakowania zdecydowali się na taką formę, czy nie można było na stałe nanieść oznakowań na słupkach (nie zwiększyłoby to zbyt wiele i tak już wysokich kosztów znakowania, vide poprzednie posty).

A swoją drogą ciekawe ile kosztuje Nasze Miasto realizacja tej koncepcji, z jakich środków jest realizowana, kto jest jej twórcą, kto wykonawcą?


CYTAT(mawwm @ czw, 19 cze 2008 - 15:41) *
Szanowny Panie Jako mieszkaniec Dąbrowy Górniczej doskonale Pan wie, jakie walory rekreacyjne ma nasze miasto, a jednym z najlepszych sposobów ich podziwiania i korzystania z nich jest perspektywa rowerowego ...

Z upoważnienia Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podrazy
--
Bartosz Matylewicz
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

-----------------------------------------------------------------------------------------
<<mail to: Bartosz Matylewicz>>

Szanowny Panie

proszę o zapoznanie się z postami na forum:
http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?...5533;entry31977

o ile to możliwe proszę o odpowiedź na stawiane tam pytania

w moim posiadaniu są zdjęcia pokazujące w jakim stanie jest duża część tak wychwalanych przez Pana słupków, chętnie je udostępnię.

proszę spojrzeć na fotografie pokazujące sposób oznakowania szlaków rowerowych w gminie Łazy, czy jest jakaś wątpliwość, że są to szlaki rowerowe?

pragnę poinformować, że z danych Policji (uzyskałem je dziś) wynika, że rocznie ok.5 rowerzystów jest poszkodowanych w wypadkach na terenie naszej gminy, przeprowadzanie tras rowerowych na drogach publicznych może zwiększyć tę statystykę

dziękuję za zainteresowanie się problemami, które poruszyłem w Liście Otwartym

chętnie wejdę w posiadanie mapy szlaków o której Pan wspomina, byłem dziś w UM, nigdzie takowej nie dostrzegłem

z poważaniem
mawwm

Ten post edytował mawwm pią, 20 cze 2008 - 10:48


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post sob, 21 cze 2008 - 11:34
Post #36


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



http://pl.wikipedia.org/wiki/Ścieżka_rowerowa

ech, marzenia


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post sob, 21 cze 2008 - 11:52
Post #37


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



Ścieżka rowerowa o parametrach określonych jakimś tam rozporządzeniem (już nie pamiętam dokładnie) kosztuje ok. 200 - 300 zł za mb. Czyli za 1 km trasy wychodzi (załóżmy) 300.000 zł.
Niby dużo, ale chodniki chyba jakoś szczególnie tańsze nie są, a buduje się je.
No i gdyby władzom odwidziało się budowanie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, to za te środki można byłoby zrobić 400 km profesjonalnych ścieżek. No chyba, że już by miejsca brakło. smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post sob, 21 cze 2008 - 13:01
Post #38


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



Budowa Drogi Rowerowej, to nie prosta sprawa, rozumiem: projekty, uzgodnienia, wykonawstwo i.t.d., ale wyznaczenie DR na drogach istniejących to tylko kwestia oznakowania poziomego jezdni czy chodnika i kilku znaków drogowych.
Ech, pamiętam czasy kiedy Władze Miasta (a działo się to w ustroju najgorszym z możliwych) zamykały zimą ulicę (chyba Struga, o ile dobrze pamiętam) aby dzieciaki mogły sobie pojeździć na sankach. Wtedy dało się, dziś rowerzyści nie są zbyt lubiani (jak powszechnie wiadomo: "wszystko przez cyklistów")

Są dwa problemy:
- Drogi Rowerowe, te po prostu nie istnieją, za wyjątkiem ul. Kościuszki, Parku Hallera i drogi między Pogoriami II a III, tu przypominam: "rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów i nie wolno mu jechać po jezdni równoległej do takiej drogi"
- Ścieżki, czy też Szlaki Rowerowe i tego głównie dotyczy ten wątek.

Ten post edytował mawwm sob, 21 cze 2008 - 13:17


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post sob, 21 cze 2008 - 14:29
Post #39


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



tak poza tematem, nie bylem w tym roku jeszcze na Pogorii 4 , czy planuje sie zamkniecie wokol P4 istniejacej drogi ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post sob, 21 cze 2008 - 14:50
Post #40


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



a propos Pogorii IV, mam prośbę do wszystkich rowerzystów, bajkerów, cyklistów - pozostawmy "ścieżkę rowerową" do dyspozycji rolkarzy, to jedyne miejsce w Naszym Mieście i najbliższej okolicy gdzie bezpiecznie można jeździć na rolkach! (a tyle się mówiło o Skate Parku!)

POZDRAWIAM ROLKARZY SK8 IS GR8

Ten post edytował mawwm sob, 21 cze 2008 - 14:56


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:54
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza