IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

30 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rządy Podrazy
PICK
post czw, 28 gru 2006 - 09:28
Post #1


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



Pora utworzyć Topic w którym będziemy dyskutować na temat związany z rządami Prezydenta Podrazy, analizować jego decyzje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 28 gru 2006 - 14:07
Post #2


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Spoko tylko jakoś nie za bardzo jest o czym dyskutować. Przydałyby się jakieś zdecydowane działania - no chyba że coś mnie omineło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PICK
post czw, 28 gru 2006 - 14:48
Post #3


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



Nie jestem pewien, ale czy na dzisiejszej sesji Rady Miasta nie została podjęta uchwała w sprawie podwyższenia wynagrodzenia Prezydenta o 40%. Może jestem w błędzie, proszę o wypowiedź w tej sprawie.
Jeśli byłaby to prawda to chyba z tymi 40% to mała przesada, tak myśle - rozumiem 15% ale aż 40%.
Na miłość Boską aż taka podwyżka - wiem że była taka uchwała na Sesję sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 28 gru 2006 - 14:56
Post #4


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Przepraszam ale z tego co się orietuje to już Jorgen Tal brał maksymalne wynagrodzenie dopuszczalne przez ustawe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PICK
post czw, 28 gru 2006 - 14:59
Post #5


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



QUOTE
Przepraszam ale z tego co się orietuje to już Jorgen Tal brał maksymalne wynagrodzenie dopuszczalne przez ustawe

To był element dzisiejszej Sesji Rady Miasta z tego co wiem i widziałem kwotę podwyżki rocznej o 3.000,00 bez 120 zł chyba blink.gif

Ten post edytował kwintosz czw, 28 gru 2006 - 15:10
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pią, 29 gru 2006 - 15:27
Post #6


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Jeśli Cię to interesuje, to trafiłem w necie /może strona UM? - nie zakodowałem/
na uchwałę RM z grudnia 2006. Kasy dla Pana Podrazy dotyczyły 2 punkty:
- podwyżka wynagrodzenia o 40%
- dodatek specjalny lub jakoś tak nazwany, może funkcyjny?
Liczby podano bardzo dokładnie, co do grosza. Niestety kwot nie pamiętam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacu007
post sob, 30 gru 2006 - 09:21
Post #7


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Dołączył: sob, 07 paź 06
Nr użytkownika: 226



No to wybraliśmy:) Ale to już chyba standard że zaczyna się sprawowanie władzy od podniesienia pensji... tylko czy bedzie to miało jakiekolwiek przełożenie na jakość i wydajność??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PICK
post sob, 30 gru 2006 - 13:32
Post #8


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



QUOTE(jacu007 @ Dec 30 2006, 07:21 AM) *
No to wybraliśmy:) Ale to już chyba standard że zaczyna się sprawowanie władzy od podniesienia pensji... tylko czy bedzie to miało jakiekolwiek przełożenie na jakość i wydajność??


Kwora podwyżki to 2.892,00 zł, jest to rocznie wypłata jednej diety dla radnego. Można podwyższyć wynagrodzenie - ale nie aż o 40% blink.gif i nie w tak krótkim czasie, ale Dąbrowa Górnicza to specyficzne miasto. Pan Zbigniew Podraza jest Prezydentem zaledwie miesiąc, a już podwyższa wynagrodzenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rouse
post nie, 31 gru 2006 - 00:00
Post #9


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 373
Dołączył: nie, 22 paź 06
Nr użytkownika: 241



Pan Prezydent Podraza dostał tak na dzień dobry 40 % podwyżki a tak naprawdę My jako mieszkańcy nie widzimy żadnych decyzji, którymi mógłby się pochwalić Nowy prezydent oprócz oczywiście decyzji związanych ze zmianami personalnymi.
W czasie kampanii wyborczej Pan Podraza tak chętne brał aktywny udział w dyskusji na forum, dlatego teraz tym bardziej proszę o kontynuowanie tego dobrego zwyczaju i oczekuje kilku odpowiedzi:
1- Jak wygląda stan finansów miasta Dąbrowa Górnicza na dzień 31.12.2006??
2- Proszę o przedstawienie wizji rozwoju i koncepcji rozwoju miasta na lata 2007-2010 szczególnie z uwzględnieniem jego strategicznych obszarów??



Dobrym zwyczajem byłoby gdyby Pan Prezydent przedstawił Radzie Miejskiej i Nam wszystkim Swojego expose!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post nie, 31 gru 2006 - 09:34
Post #10


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



Hator, proponuję dodać tę kwestię do najbliższe serii pytań do UM. Czy to prawda, w jakiej wysokości i na jakiej podstawie pan Podraza dostał podwyżkę?
A swoją drogą, jeżeli to prawda, to to jest skandal.


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dejmon
post nie, 31 gru 2006 - 15:56
Post #11


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 294
Dołączył: pią, 25 lut 05
Skąd: DG
Nr użytkownika: 125
Płeć: Mężczyzna



Myślę, że wytykanie Panu Prezydentowi tego, iż mając taką możliwość już na początku kadencji podniósł sobie wynagrodzenie trąci obłudą i hipokryzją. Znakomita większość z nas zachowałaby się podobnie na jego miejscu. To wynika z natury człowieka, który woli posiadać więcej niż mniej i pragnie maksymalizować swoje korzyści osiągane z tytułu wykonywanej pracy. Patrząc na to z szerszej perspektywy, można pokusić się o stwierdzenie, iż jest to motorem rozwoju ludzkości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post nie, 31 gru 2006 - 18:05
Post #12


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



QUOTE(Dejmon @ Dec 31 2006, 03:56 PM) *
Myślę, że wytykanie Panu Prezydentowi tego, iż mając taką możliwość już na początku kadencji podniósł sobie wynagrodzenie trąci obłudą i hipokryzją. Znakomita większość z nas zachowałaby się podobnie na jego miejscu. To wynika z natury człowieka, który woli posiadać więcej niż mniej i pragnie maksymalizować swoje korzyści osiągane z tytułu wykonywanej pracy. Patrząc na to z szerszej perspektywy, można pokusić się o stwierdzenie, iż jest to motorem rozwoju ludzkości.


Krótko mówiąc - nie zgadzam się dosłownie z niczym co napisałeś. Nie chce mi się polemizować z powyższymi poglądami, ale uważam je za zupełnie mylne i niebezpieczne. Nie chciałbym, żeby ludzie o takich poglądach działali w polityce. A żeby nie było że jestem hipokrytą (albo co gorsza idealistą tongue.gif ), to proszę zobaczyć co napisałem w wątku o podwyżkach dla radnych.

Pan Podraza miał u mnie ogromny kredyt zaufania. Jeżeli jednak rozpoczyna uzdrawianie finansów miasta od przyznania sobie wysokiej i niczym nieuzasadnionej podwyżki, zanim zdążył czymkolwiek na tę podwyżkę zasłużyć, to budzi to moje najgorsze obawy, że nic się w tym mieście po wyborach nie zmieniło i nie zmieni. Że znów chodziło nie o wizję, ale po prostu o dojście do koryta.


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post nie, 31 gru 2006 - 20:29
Post #13


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Dejmon @ Dec 31 2006, 03:56 PM) *
Myślę, że wytykanie Panu Prezydentowi tego, iż mając taką możliwość już na początku kadencji podniósł sobie wynagrodzenie trąci obłudą i hipokryzją. Znakomita większość z nas zachowałaby się podobnie na jego miejscu. To wynika z natury człowieka, który woli posiadać więcej niż mniej i pragnie maksymalizować swoje korzyści osiągane z tytułu wykonywanej pracy. Patrząc na to z szerszej perspektywy, można pokusić się o stwierdzenie, iż jest to motorem rozwoju ludzkości.


Dejmonie - masz rację, znakomita większość tak by postąpiła. A to dlatego, że świat sparszywiał i coś takiego jak przyzwoitość stało się tylko pustym słowem.
Co do szerszej perspektywy to uważam, że nie chciwość i obłuda jest motorem dla gatunku ludzkiego lecz ciekawość, chęć poznania i odwaga. Kolumb wsiadł na statek i popłynął szukać terra incognita ponieważ był człowiekiem śmiałym i myślącym inaczej niż wszyscy. Chciwcy popłynęli za nim i to oni sprawili, że umarł w biedzie i niełasce możnych.


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post nie, 31 gru 2006 - 21:22
Post #14


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Oj, Dami7, na temat Kolumba masz chyba zbyt wyidealizowane pojęcie smile.gif

Czym była motywowana wyprawa wink.gif ? Bynajmniej nie chęcią naukowych odkryć, ale chęcią wzbogacenia się. Znalezienia nowej drogi dostępu do niebotycznie drogich wówczas przypraw korzennych, bardzo intratnego interesu. Wyeliminowania coraz droższych pośredników - po upadku Konstantynopola Arabowie przejeli kontrolę nad dawnym jedwabnym szlakiem. A że znają się na targowaniu chyba każdy wie wink.gif (przykład - kwintal goździków na Molukach kosztował 2 dukaty, w mieście Malakka już 14 dukatów, w Kalikat, głównym punkcie przeładunkowym ówczesnych Indii, już 50 dukatów, ostatecznie na giełdzie londyńskiej 213 dukatów. Przebitka z 2 dukatow na 213 - jakieś 10 600% )

Sam Kolumb zażądał dożywotniego tytułu Wielkiego Admirała, Wicekróla odkrytych (czytaj zdobytych) ziem i dziesiątą część zysków. Idealista cool.gif ? Nie, żądny władzy, uznania i pieniędzy człowiek.

Sam Kolumb zachowywał się w sposob autokratyczny, despotyczny, czym zrażał wszystkch wokół siebie. To on był także bezwzględny wobec tubylców, to on przywiózł z Hiszpanii psy tresowane do tropienia ludzi.

To Kolumb faworyzował ponad miarę swoich zauszników wzbudzając zawiść innych, a także uprawiał czysty nepotyzm (uprzywilejowanie rodziny), szczególnie na rzecz swego syna Diego.

A rozczarowanie skutkami ekonomicznymi wypraw zgotował sobie sam, gdy ponad miarę "reklamował" wyniki swej pierwszej wyprawy (czysty PR - kilka dni wcześniej przed własnym powrotem wysłał statki ze złotem i darami, aby olśnić i zyskać większą sławę i rozgłos). Rozbudził zbytnie nadzieje. Nic dziwnego, że zachęcił tym i szumowiny do swych rzekomo "naukowych" z dzisiejszej perpektywy wypraw wink.gif Nic dziwnego, gdy ze składanych obietnic nie mogąc się wywiązać zaczął traktować Indian jak zwierzęta, nie ludzi.

W świetle niedawnych odkryć w róznych archiwach Kolumb okazuje się człowiekiem naprawdę spod ciemnej gwiazdy wink.gif Choć w filmie z muzyką Vangelisa i Gerardem Depardieu jest tak mitologizowany cool.gif Ale to fikcja, stworzona zresztą na specjalne zlecenie (proponuję zwrocić uwage kto współfinansował jej powstanie), fakty historyczne mówią coś innego.


Motorem rozwoju cywilizacji są lenistwo, wojny i właśnie chęć zysku wink.gif Jakoś zwykle brakuje chętnych do badań naukowych, z których rezultatów nie odniesie się bezpośrednich korzyści majątkowych rolleyes.gif


To tyle off-topicu w temacie prezydenta Podrazy.

Od siebie dodam, że jeśli to prawda, to w gorszym stylu rządów zacząć chyba się nie dało (no ewentualnie 100% podwyżki, ale kto wie, może to dopiero pierwsza tura dochodzenia do tego pułapu, jest czas).

Pożyjemy - zobaczymy.

A potem zagłosujemy wink.gif

Ten post edytował pulsatilla1214 nie, 31 gru 2006 - 21:47
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dami7
post pon, 01 sty 2007 - 02:10
Post #15


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 414
Dołączył: pią, 18 cze 04
Skąd: Miner's Oak Forest City
Nr użytkownika: 102
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(pulsatilla1214 @ Dec 31 2006, 09:22 PM) *
Oj, Dami7, na temat Kolumba masz chyba zbyt wyidealizowane pojęcie smile.gif
......

Motorem rozwoju cywilizacji są lenistwo, wojny i właśnie chęć zysku wink.gif Jakoś zwykle brakuje chętnych do badań naukowych, z których rezultatów nie odniesie się bezpośrednich korzyści majątkowych rolleyes.gif


To tyle off-topicu w temacie prezydenta Podrazy.

Od siebie dodam, że jeśli to prawda, to w gorszym stylu rządów zacząć chyba się nie dało (no ewentualnie 100% podwyżki, ale kto wie, może to dopiero pierwsza tura dochodzenia do tego pułapu, jest czas).

Pożyjemy - zobaczymy.

A potem zagłosujemy wink.gif


Oj, pulsatilla1214, widzę u Ciebie (nie po raz pierwszy) nieodpartą chęć popisania się erudycją. Ale wierz mi, że nie wszystko o ludziach można wyczytać z książek...

Co do Kolumba - podałem jego osobę jako przykład tego, że za ludźmi śmiałymi i myślącymi nieszablonowo stoją chciwcy, ludzie zawistni, obłudni, mali. Nie sądzę, aby kierował nim idealizm a raczej ambicja, ciekawość i chęć przygód. Sądzę natomiast - i zdania nie zmienię, choćbyś przytoczył dziesiątki cytatów - że to właśnie te cechy a nie chciwość popchnęły go do pokonania oceanu. Gdyby wystarczyła chciwość, takich Kolumbów było by tysiące.
Lenistwo jest motorem rozwoju o tyle, że z lenistwa i wygody ludzie wymyslili różne zabawki cywilizacji, które raczej trzeba wynalazkami nazywać niż odkryciami. Wojna - tak, napędza rozwój, ponieważ to właśnie sfera wojskowości dysponuje największymi środkami na badania naukowe (chociaż może akurat nie w naszym kraju, gdzie wszystko jest postawione na głowie). Co do chęci zysku - kilka zdań wcześniej podałem swój pogląd.
Tyle OT z mojej strony, kończę dyskusję o Kolumbie, chciwości i ambicji.
Na koniec wypada mi się z Tobą zgodzić co do jednej rzeczy. Pożyjemy, zobaczymy.

Ponieważ to mój pierwszy post w nowym roku, wszystkim życzę, aby rok ten był lepszy lub jeszcze lepszy. Dużo zdrowia, uśmiechu i spełnionych marzeń.


--------------------
"Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy wątpliwości..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PICK
post wto, 02 sty 2007 - 15:17
Post #16


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



Projekt uchwały w sprawie: wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Dabrowy Górniczej Druk nr 35
Wnioskodawca: Przedstawia:
Komisja Budżetowa Przewodniczacy Komisji
14. Projekt uchwały w sprawie: przyznania dodatku specjalnego dla Prezydenta Miasta Dabrowy Górniczej
Druk nr 36
Wnioskodawca: Przedstawia:
Komisja Budżetowa Przewodniczacy Komisji

Wklejam, aby nie było wątpliwości numery druków uchwał z poprzedniej Sesji Rady Miasta z 28.12.2006 r.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post śro, 03 sty 2007 - 21:18
Post #17





Guests






LUDZIE!!!!!!!!!!!
odrobinę rzetelności please
sprawdziłem na bip'ie - wynagrodzenie prezydenta wraz z dodatkiem funkcyjnym oraz 40 % dodatkiem specjalnym wynosi 10.122 zł brutto + dodatek za wieloletnią pracę
jeśli to jest o 40 % wiecej niz zarabiał Talkowski...
dlaczego tego nikt wcześniej nie sprawdził???
gdziee są służby prasowe UM, które nie reagują na nieprawdziwe posty???

dla rzetelności: pensja prezydenta Podrazy w stosunku do pensji poprzednika została zwiekszona o 1,5 %
jak to się ma do 40%??? pomyłka pewnie wyniknęła z wysokości dodatku specjalnego ale przecież Talkowski też brał ten dodatek w wysokości 40%...

chyba ktoś powinien przeprosić Podrazę....
pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kursor
post śro, 03 sty 2007 - 21:44
Post #18


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 393
Dołączył: nie, 19 lut 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 187



Witam!

Hmm... przeliczyłem te wynagrodzenie i rzeczywiście Pan Prezydent zarabia więcej niż poprzednik Pan Talkowski.

Zarabia o całe 80 zł więcej.... poszedł na całość

pozdrawiam zdesperowanych PIS'owców którzy potrzebują "gorących" tematów do potwierdzania swego bytu, brak merytoryki bardzo utrudnia istnienie w polityce - gwiazdy UPR jeszcze nie raz zabłysną na sesji

pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post śro, 03 sty 2007 - 21:50
Post #19


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Zbieżność 40% rzekomej podwyżki z wysokością 40% dodatku wydaje się wyjaśniać sprawę definitywnie... cool.gif

QUOTE
dlaczego tego nikt wcześniej nie sprawdził???
gdziee są służby prasowe UM, które nie reagują na nieprawdziwe posty???


Tomek, a Ty to gdzie byłeś wink.gif ? Wpadaj częściej na forum, to takich kwiatków nie będzie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post śro, 03 sty 2007 - 23:55
Post #20


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



QUOTE(pulsatilla1214 @ Jan 3 2007, 09:50 PM) *
Tomek, a Ty to gdzie byłeś wink.gif ? Wpadaj częściej na forum, to takich kwiatków nie będzie smile.gif


Dokładnie!
Starałem się sprawdzić tę informację o podwyżce, ale nic nie znalazłem w necie. A tu mamy informację z pierwszej ręki.
Cieszę się, że sprawa się wyjasniła. Bo przyznanie sobie 40% podwyżki byłoby nie tylko bulwersujące, ale po prostu głupie.


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 30 marzec 2024 - 00:28
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza