IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V  « < 7 8 9  
Reply to this topicStart new topic
> Lodowisko
aaaaaaaa
post pon, 14 kwi 2008 - 19:36
Post #161


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: pon, 14 kwi 08
Nr użytkownika: 1,217
Płeć: Mężczyzna



smile2.gif
Załączony plik
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post pon, 14 kwi 2008 - 20:49
Post #162


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



Obrazek "http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?act=attach&type=post&id=283" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 14 kwi 2008 - 20:53
Post #163


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Mnie się wyświetliła grafika dosyć tandetna użytkownika o nicku "aaaaaaaa". Nie wiem co to miało na celu, no ale cóż... jak widać niektórzy nie mają jak spożytkować internetu tudzież neostrady (w tym wypadku).


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post pon, 14 kwi 2008 - 22:11
Post #164


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Fakt że obrazek został dodany niewiem po co a sprawa skryptu widze wróciła - kiedyś był ten co wyświetlał obrazki w FF a teraz widze znów coś nie halo....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post pon, 14 kwi 2008 - 23:21
Post #165


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



szer to chociaż opisz co tam wymodził użytkownik aaaaaaaaaaa tongue.gif


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post wto, 15 kwi 2008 - 15:53
Post #166


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Przerobione zdjęcie Dariusza Nowaka...
Przerobione tragicznie logo... (znak wodny), dorysowane w paincie postacie... w tym dwóch mikołajów, jeden facet z widłami i jedna kobita z kulą u nogi jak skazaniec jakiś... Co to ma przedstawiać to nie wiem.

Za to wiem jedno... udało mu się wywołać dyskusję...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 05 maj 2008 - 11:07
Post #167


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



P R O T O K Ó Ł NR 13 / 2008
z posiedzenia Komisji Kultury, Rekreacji i Sportu
odbytego w dn. 25 lutego 2008r

CYTAT
(...)
Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji p. Dagmara Molicka
(...)
Postanowiliśmy przeprowadzić wśród społeczeństwa sondaż, w którym miejscu powinno lodowisko być usytuowane. Mieszkańcy się wypowiadają, mają czas do 31.03.2008r, ale już teraz widzimy, że większość osób opowiada się za Parkiem Hallera. Jesteśmy na etapie uzgodnień, w którym miejscu w Parku Hallera lodowisko mogłoby stanąć. Postanowiliśmy zrobić małą przerwę w funkcjonowaniu lodowiska – 2 miesiące. Pierwszy „bum” już był, frekwencja była bardzo duża, obecnie frekwencja jest mniejsza, chcemy na zasadzie niedosytu lodowisko stanęło w miesiącu czerwcu lub lipcu.
(...)
Radna Halina Głowacka –
Czy brane jest pod uwagę miejsce pod Aquaparkiem?

Dyrektor CSiR potwierdziła.
(...)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 06 cze 2008 - 14:15
Post #168


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



CYTAT
Lodowisko - reaktywacja

Syntetyczne lodowisko zniknęło sprzed Pałacu Kultury Zagłębia w centrum miasta już prawie trzy miesiące temu. Dość kosztowny zdaniem części dąbrowian zakup (746 tys. zł, w tym 300 tys. zł od ArcelorMittal) miał być jednak dostępny także latem i mieszkańcy nie mogą się już doczekać jego reaktywacji. Tym bardziej, że dotychczas wciąż nie było jeszcze wiadomo gdzie i czy w ogóle tafla zostanie w najbliższych miesiącach rozłożona.

Kilka razy starałem się ostatnio dowiedzieć, czy miasto zamierza tylko trzymać lodowisko w zamknięciu, czy też jednak pieniądze wydane zostały po to, by można było z tej atrakcji korzystać. Zawsze słyszałem tylko, że są takie plany, ale żadnych konkretów - podkreśla pan Tadeusz, mieszkaniec centrum. - Wnuczka ma już w szkole praktycznie wolne i ciągle mnie pyta, kiedy będzie lodowisko, bo jej się bardzo spodobało. Kiedy zadzwoniłem, by spytać się, co będzie z tą zapowiadaną, całoroczną atrakcją usłyszałem tylko, że jak w ogóle zostanie rozłożone to tylko na dwa tygodnie, bo nie ma ludzi do tego, żeby tego interesu pilnowali. To ja się pytam w takim razie, po co było kupować te sztuczne tafle, skoro nie ma z nich żadnego pożytku - dodaje pan Zbigniew.

Zniecierpliwienie mieszkańców jest tym większe, ponieważ przez kilka tygodni mieli okazję oddawać głosy w specjalnej ankiecie, gdzie wskazywali właśnie najlepszą lokalizację lodowiska w okresie letnim (pod
uwagę brany był m.in. parking w okolicach Pogorii III). Jak podkreślają oficjalnych wyników nikt jednak nie podał.

Jak dowiedzieliśmy się w Centrum Sportu i Rekreacji w ubiegłym tygodniu zapadła jednak nareszcie decyzja o ponownym rozłożeniu wszystkich elementów. Lodowisko ma być gotowe już jutro lub w niedzielę, a na dobre będzie można korzystać z niego w kolejnych dniach.

- Braliśmy pod uwagę kilka lokalizacji, ale zgodnie z tym, co znalazło się w ankietach postanowiliśmy, że pojawi się przed Halą Widowiskowo-Sportową Centrum. To miejsce położone jest blisko centrum, aquaparku, nie będzie problemów z dojazdem, a poza tym należy do nas, tak więc nie trzeba się będzie martwić dodatkowymi opłatami, jak choćby za zajęcie pasa ruchu drogowego - informuje Dagmara Molicka, dyrektor dąbrowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

O tym, jak długo będzie można korzystać z syntetycznej tafli zadecyduje zainteresowanie tą formą rozrywki. Na razie do rozpoczęcia wakacji będzie czynne w weekendy od godz. 10 do 20, a od poniedziałku do piątku od godz. 15 do 20. Wstęp będzie wolny. W hali Centrum będzie można także wypożyczyć odpłatnie łyżwy.

- Na razie lodowisko zostanie rozłożone pilotażowo na kilka tygodni, bo chcemy sprawdzić, ilu będzie chętnych. Jeśli okaże się, że dużo, to termin ten zostanie przedłużony - informuje Dagmara Molicka.

Dąbrowianie podkreślają także, że przydałoby się zadaszenie nad lodowiskiem, bo kiedy funkcjonowało zimą i wiosną przed PKZ w pochmurne dni albo przy drobnym deszczu świeciło pustkami. Władze lokalne obiecały, że postarają się rozwiązać i ten problem.

Dąbrowskie lodowisko ma wymiary 20,26 na 27,51 m, co daje 557,3 m kw. powierzchni, na której jednocześnie może się ślizgać ponad sto osób. Z takie frajdy nie mogą skorzystać latem mieszkańcy Jaworzna, gdzie przed tamtejszą Halą Widowiskowo-Sportową także jest sztuczna tafla. Może jednak działać tylko w przedziale temperatur od minus 30 do plus 12 stopni Celsjusza. Tafla lodu ma grubość 5 cm, natomiast lodowisko ma wymiary 20 na 40 metrów.

- W tym roku po raz drugi uruchomiliśmy tę atrakcję. Zainteresowanie jest spore, skorzystało z niej w sezonie zimowym około 40 tysięcy osób, ale niestety latem nie możemy go rozłożyć - przyznaje Dawid Pasek, kierownik marketingu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Piotr Sobierajski - POLSKA Dziennik Zachodni
www.dabrowa.naszemiasto.pl


Ten post edytował kwintosz pią, 06 cze 2008 - 14:16


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post sob, 07 cze 2008 - 00:18
Post #169


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Przez długie lata, a może nawet całą przeszłość w Dąbrowie Górniczej nie było lodowiska, więc chętni nie mieli gdzie "pośmigać". Nikt więc nie myślał o zakupie łyżew dla swych pociech.
Lodowisko w mieście to dopiero połowa sukcesu. Trzeba mieć własne łyżwy, bo co z tego, że wstęp gratis jesli wypożyczenie sprzętu jest bardzo drogie. 10 złotych za godzinę to duży wydatek dla rodziców.
Przeoczyliśmy wspaniałą okazję majowych komunii. Szkoda, że CESIR nie dogadał się z parafiami i księża nie zaapelowali do rodzin "komunistów", aby obdarowywać dzieciaki łyżwami. To dużo tańszy i zdrowszy prezent od np warczących kładów, czy przykuwających do stołka komputerów.
Proponuję akcję ŁYŻWY - wszelkie nagrody dla dzieci z publicznych pieniędzy zamieniać na coś do jeżdżenia.
Życzę powodzenia i dobrego ślizgu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 03 lip 2008 - 06:31
Post #170


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



za Nasza Wspólna Dąbrowa
CYTAT
Sztuczne lodowisko świeci pustkami
02.07.2008

Miasto nie trafiło z pomysłem umieszczenia sztucznego lodowiska przy hali sportowej Centrum.

Publiczna ślizgawka, która z wielką pompą została otwarta w grudniu zeszłego roku dzisiaj świeci pustkami. Na początku lodowisko stało przed Pałacem Kultury Zagłębia. Po trzech miesiącach jednak zostało rozebrane. Miasto nie wiedziało gdzie je ustawić. W końcu zdecydowano postawić je przed halą sportową Centrum.

Lodowisko jest jedną z atrakcji władz miasta w ramach programu akcji LATO 2008. Ślizgawka jest czynna codziennie od 10:00 do 20:00. Wejście na lodowisko jest bezpłatne. Koszt wypożyczenia łyżew to 7 zł za godzinę.
KM


I nasze obawy się potwierdzają. Jak znam DG to nawet w AQP-ku nie ma tablicy, że 200 m obok można za free (jeśli się ma własne łyżwy) przedłużyć i uatrakcyjnić pobyt z dzieckiem o frajdę jazdy na "lodzie" latem.


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post czw, 03 lip 2008 - 10:19
Post #171


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



CYTAT(Zibar @ czw, 03 lip 2008 - 06:31) *
za Nasza Wspólna Dąbrowa
I nasze obawy się potwierdzają. Jak znam DG to nawet w AQP-ku nie ma tablicy, że 200 m obok można za free (jeśli się ma własne łyżwy) przedłużyć i uatrakcyjnić pobyt z dzieckiem o frajdę jazdy na "lodzie" latem.



Zibar - byłem parę razy w nemo w te wakacje i nie widziałem żadnego info i jak ostatnio szedłem koło hali właśnie do nemo to widziałem jak jakaś pani siedzi i pilnuje żeby tego chyba nie ukradli bo nikt nie korzystał z tego lodowiska
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peterek
post czw, 03 lip 2008 - 15:08
Post #172


Sun of a beach
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 202
Dołączył: nie, 18 lis 07
Nr użytkownika: 883
Płeć: Mężczyzna
GG: 6460675 status gadu-gadu
Skype: peterek.fm status skype



oO Nawet przed samym lodowiskiem nie ma żadnej informacji, że jest czynne. Przechodziłem obok tego kilka razy i wyglądało (czyt. wszędzie były jakieś folie dookoła) jakby jeszcze było nieczynne i tylko czekałem kiedy będzie można jeździć bo do otwarcia lodowiska na Sielcu jeszcze dużo czasu, a bardzo chce mi się pojeździć na łyżwach...

I znowu wielki + dla rządzących czy kto tam zajmuje się tym lodowiskiem. Nie ma to jak genialne przekazywanie informacji mieszkańcom !


--------------------
"Słońce lśni, mieni się, jak ze złota sztabka, trafia szlag, że nie można go skraść"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post czw, 14 sie 2008 - 10:35
Post #173


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



Czy ktoś wie jakie są losy syntetycznego lodowiska?
Nie znalazłem informacji na stronach UM i CSiR, więc gdzie mam szukać? angry.gif


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post czw, 14 sie 2008 - 12:00
Post #174


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



Przed halą nie masz co szukać, tam go nie ma...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pon, 24 lis 2008 - 09:12
Post #175


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Ze strony CSiR, ciekawe jaka będzie frekwencja, wczoraj na ślizgawce ogólnodosteonej na zimowym w Sosnowcu był nadkomplet

CYTAT
6 grudnia 2008 (Mikołaj) WSTĘP WOLNY,
zapraszamy wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej na lodowisko, plac przed Pałacem Kultury Zagłębia, od 17:00 do 20:00
w programie:
- jazda z Mikołajem na łyżwach
- paczki niespodzianki

Mamy nadzieję, że lodowisko zimą będzie jedną z największych atrakcji tegorocznych ferii. Nietypowa rozrywka w centrum miasta, połączona z rekreacją na świeżym powietrzu ma szansę stać się najczęściej uczęszczanym miejscem w naszym mieście.

Harmonogram wejść na ślizgawkę
Ferie
od 10:00 do 21:00
sobota, niedziela, ferie i święta
od 10:00 do 21:00
poniedziałek-piątek
od 14.00 do 21.00

tel. 0 518 893 629


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 02 gru 2009 - 10:33
Post #176


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec...rum_miasta.html

CYTAT
Na 4 grudnia zaplanowano otwarcie lodowiska miejskiego usytuowanego przed Pałacem Kultury Zagłębia. Od godz. 17.00 do 20.00 można będzie za darmo poszusować po sztucznej tafli, nie trzeba będzie kupować biletu wstępu i płacić za wypożyczenie łyżew.

W najbliższym sezonie zimowym lodowisko będzie otwarte: od wtorku do piątku w godzinach od 14.00 do 21.00, w soboty i niedziele od 13.00 do 21.00. Podczas ferii zimowych, które przypadają w ostatnich dwóch tygodniach lutego 2010 roku można będzie wykręcać piruety już od godz. 10.00.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 02 gru 2009 - 11:31
Post #177


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Dodam także że maisto szykuje się do zrobienia lodowiska (nie wiem czy nie naturalnego - po zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń) na jednym z orlików o wymiarach 20x40m. Więc całkiem spore. Mogłoby być ciekawie. Póki co to chyba będzie próba jednoroczna a co będzie potem zapewne zdecyduje popyt.
Tak przynajmniej wynika z BIP.

Swoją drogą za pewne dalej nikt nie pomyslał o zadaszeniu tego sztucznego. Dalej bedą kałuże i syf. Na normalnym lodzie sytuacja z tym wygląda o wiele lepiej..

Ten post edytował kwintosz śro, 02 gru 2009 - 11:33


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post sob, 04 gru 2010 - 23:27
Post #178


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 7 8 9
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:39
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza