IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> II tura, frekwencja, wyniki, komentarze
Ocena 5 V
:)
post nie, 26 lis 2006 - 14:36
Post #1


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,115
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



wyniki beda dostepne na stronie http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiWbp...?id=246501&

QUOTE
Państwowa Komisja Wyborcza podała dane o frekwencji
PAP, MFi

Do godziny 12.00 w niedzielę średnia frekwencja w drugiej turze wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wyniosła 12,44 proc - poinformował szef Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynand Rymarz.
Najwyższą frekwencję odnotowano dotąd w gminie Milejczyce (Podlaskie), gdzie w wyborach wójta wzięło udział już 37 proc. uprawnionych do głosowania.

Spośród 16 dużych miast - liczących ponad 100 tys. mieszkańców - w których odbywa się II tura wyborów prezydenta, najwyższą - jak dotąd - frekwencję zanotowano w Warszawie.

W stolicy udział w głosowaniu wzięło 200.043 osoby na 1.338.038 uprawnionych do głosowania, czyli frekwencja wyniosła 14,95 proc.

W Krakowie frekwencja wyniosła - 11,87 proc.; w Białymstoku - 11,58; w Lublinie - 10,74; w Zielonej Górze - 10,63 proc.

W Szczecinie udział w wyborach wzięło dotąd - 9,99 proc. uprawnionych do głosowania; w Poznaniu - 9,83 proc.; w Płocku - 9,47; we Włocławku - 9,29 proc.; w Łodzi - 9,01 proc.; w Tychach - 8,44 proc.; w Częstochowie - 8,27 proc.

Frekwencja w Dąbrowie Górniczej wyniosła - 7,54 proc.; w Radomiu - 7,21 proc.; w Bydgoszczy - 7,02 proc. Najniższą - jak dotąd - frekwencję odnotowano w Zabrzu - 6,25 proc.

Do godz. 12 najwyższą frekwencję wyborczą zanotowano w woj. podkarpackim - wyniosła ona 16,01 proc. Natomiast najniższą w woj. kujawsko-pomorskim - 10,40 proc.

PKW podała informację o frekwencji na podstawie danych z 11.369 obwodów. Wydano w nich 1.821.056 kart do głosowania, co oznacza, że dotąd w wyborach wzięło udział 12,44 proc. uprawnionych do głosowania w tych miejscach.

Rymarz przypomniał, że w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 51 w Warszawie, głosowanie zostało przedłużone do godz. 21. Natomiast głosowanie w pozostałych obwodach w Warszawie będzie trwało do godz. 20.

W związku z przedłużeniem o godzinę głosowania w jednej ze stołecznych komisji obwodowych, cisza wyborcza w Warszawie potrwa do godz. 21. Dopiero o tej godzinie będzie można podać wyniki sondaży, dotyczących wyborów prezydenta stolicy.

Cisza wyborcza przedłużona będzie także w Łodzi, ale tyko do godz. 20.15 - ze względu na 15-minutowe opóźnienie w otwarciu jednego z lokali wyborczych.

Następną konferencję zaplanowano w PKW na godz. 18. Podane zostaną wówczas kolejne dane dotyczące frekwencji wyborczej.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
10 Stron V  « < 8 9 10  
Start new topic
Odpowiedzi (180 - 194)
PICK
post wto, 28 lis 2006 - 00:38
Post #181


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



QUOTE
Nazwę "poprawiono" m.in. dlatego, by może wreszcie dotarło do tego i owego co znaczy pojęcie "Czerwone Sztandary"


Dla mnie oznacza zawsze to samo: Katyń, SDKPiL, Poznań 56'Grudzień 70 itd po prostu bezprawie - wybacz ale nie przekonasz mnie.
P sad.gif rzepraszam za pomyłkę dotyczącą nie poprawności wskazania płci użytkownika

Ten post edytował pozdrawiam wto, 28 lis 2006 - 00:39
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PICK
post wto, 28 lis 2006 - 00:48
Post #182


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



No niesamowite - Nawet PICK przemówił ludzkim głosem

Mając powyższe na uwadze widać szanowny Adminie, że wigilia zbliża się wielkimi krokami, może nawet o 12:00 24.12.2006 r. przemówię sldowskim głosem :)

Pozdrawiam i dobranoc
(przyznacie że trochę rozbujałem to forum cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wykształciuch
post wto, 28 lis 2006 - 00:49
Post #183


AdminAdminów:)
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 paź 06
Nr użytkownika: 236
Płeć: Mężczyzna



wiesz PICK ja np jestem centro, liberałem w sumie:) ale nalezy pamietac o historii jako całosci nie tylko pojedynczych faktach (nie zaprzeczam broń boże tym które wyminiłeś) ale pamietam tez o działaniach na naszych - ziemiach mówie o dg odziałów Orła Białego ( po części wcześniej PPS)itd, lata komuny w tym kraju ukształtowały piętno zaróno na mieszkańcah jak i symbolach, ja uważam że pomnik powinien stać, ale płyta ( text na niej) mi sie nie podoba... chyba może mi się nie podobać nie?? :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PICK
post wto, 28 lis 2006 - 00:53
Post #184


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Dołączył: sob, 04 lis 06
Nr użytkownika: 261



QUOTE(wykształciuch @ Nov 27 2006, 10:49 PM) *
wiesz PICK ja np jestem centro, liberałem w sumie:) ale nalezy pamietac o historii jako całosci nie tylko pojedynczych faktach (nie zaprzeczam broń boże tym które wyminiłeś) ale pamietam tez o działaniach na naszych - ziemiach mówie o dg odziałów Orła Białego ( po części wcześniej PPS)itd, lata komuny w tym kraju ukształtowały piętno zaróno na mieszkańcah jak i symbolach, ja uważam że pomnik powinien stać, ale płyta ( text na niej) mi sie nie podoba... chyba może mi się nie podobać nie?? :)


Oczywiście, że możesz wolność to największe dobro jakie posiadamy.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post wto, 28 lis 2006 - 10:21
Post #185


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



jesli tak jest jak piszecie z tomborkiem to poprostu fajny cyrk - moze ktos cos wiecej przytoczyc - tylko sprawdzone info prosze (ja w temacie tomborka jestem zielony)
osobiscie postaram sie wyslac maila do przewodniczacej RM Pani Agnieszki i spytac co ona na to
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek Kościelnia...
post wto, 28 lis 2006 - 10:49
Post #186


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Dołączył: śro, 08 lis 06
Nr użytkownika: 269



Szanowni Forumowicze
W związku z wyborem prezydium Rady Miasta pragniemy przedstawić wam władze niniejszego organu uchwałodawczego gminy :

- Przewodnicząca RM - Agnieszka Pasternak
- V-ce Przewodniczący - Krzysztof Tamoborek
- V-ce Przewodniczący - Robert Majewski
- V-ce Przewodniczący - Kazimierz Wożniczka
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 28 lis 2006 - 12:28
Post #187


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Jacek Kościelniak @ Nov 28 2006, 10:49 AM) *
Szanowni Forumowicze
W związku z wyborem prezydium Rady Miasta pragniemy przedstawić wam władze niniejszego organu uchwałodawczego gminy :

- Przewodnicząca RM - Agnieszka Pasternak
- V-ce Przewodniczący - Krzysztof Tamoborek
- V-ce Przewodniczący - Robert Majewski
- V-ce Przewodniczący - Kazimierz Wożniczka
Pozdrawiam


Super refleks nie ma co! laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post wto, 28 lis 2006 - 13:05
Post #188


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Ogólnie z wyników wyborów mozna byc chyba zadowolonym.

Zmiana prezydenta miasta, a do tego bardzo zroznicowana rada miejska i mysle ze wiekszosc osob jest dosc kompetentnych i powaznych, wiec bedzie lepiej..... Oby.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 28 lis 2006 - 17:22
Post #189


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,115
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



dalsza dyskusje o zlobkach i przedszkolach prosze prowadzic w nowym temacie -> http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?showtopic=1038


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post śro, 29 lis 2006 - 20:26
Post #190


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



A jutro o 15.30 jest zaprzysiężenie nowego PM.
Czyli o 15.29 definitywnie kończy się epoka Tala :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tadzik
post śro, 29 lis 2006 - 21:42
Post #191


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Dołączył: wto, 07 lis 06
Nr użytkownika: 265



QUOTE(Mick @ Nov 29 2006, 08:26 PM) *
Czyli o 15.29 definitywnie kończy się epoka Tala :)

jak mi przykro :)


--------------------
.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michu
post czw, 30 lis 2006 - 12:27
Post #192


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Dołączył: czw, 19 paź 06
Nr użytkownika: 239



Ciekawe , czy w ostatniej chwili JT nie podejmie jakiejs dziwnej decyzji lub nie podpisze dokumentu skutkującego w niekorzystny sposób dla miasta?

Tak na marginesie, to przydałoby się, żeby nowy Prezydent z głową zorganizował przekazanie dokumentów (protokoły odbioru, spisy akt itp...), żeby nie okazało się, że coś, kiedyś wyparowało......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 01 gru 2006 - 11:43
Post #193


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,115
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE


Lewica zdobyła prezydenturę w drugim zagłębiowskim mieście
dziś

Poseł Zbigniew Podraza (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci) będzie przez najbliższe cztery lata rządził Dąbrową Górniczą. Wygrał dość zdecydowanie decydujące starcie w drugiej turze wyborów, choć w zgodnej opinii mieszkańców o zwycięstwie mogła zadecydować różnica stu, dwustu głosów. Tym samym został drugim, po Kazimierzu Górskim w Sosnowcu, lewicowym prezydentem w Zagłębiu.

W niedzielnych wyborach uzyskał poparcie 15 tys. 353 mieszkańców (53,03 procent), dzięki czemu pokonał swego kontrkandydata z Platformy Obywatelskiej, Zbigniewa Meresa, na którego oddało swój głos 13 tys. 600 dąbrowian (46,97 procent). W pierwszej turze wyborów prezydenckich w Dąbrowie Górniczej także zwyciężył Zbigniew Podraza z wynikiem 11 tys. 243 głosów (27,86 procent). W porównaniu z tymi danymi w niedzielę poparło go dodatkowo 4119 mieszkańców.

Tym samym historia zatoczyła koło i po czterech latach rządów Jerzego Talkowskiego w drugim co do wielkości grodzie Zagłębia ponownie stery władzy przejęła lewica. Nie było to chyba możliwe, gdyby nie poparcie, jakiego udzielił mu oficjalnie zwycięski w wyborach do Rady Miejskiej (6 mandatów) Blok Przyjaciół Dąbrowy. To właśnie temu lokalnemu ugrupowaniu, silnie zakorzenionemu w tutejszej społeczności i tradycji, było bliżej do poglądów i programu wyborczego kandydata lewicy. Taki mariaż przyniósł więc sukces, choć spora grupa mieszkańców wróżyła zwycięstwo, Zbigniewowi Meresowi. Zwłaszcza, że tego poparł oficjalnie PiS oraz były prezydent, Jerzy Talkowski.

Ostatecznie okazało się jednak, że dąbrowiacy wolą oddać głos na "swojego chłopa", jak określali Zbigniewa Podrazę, niż trochę mało wyrazistego kandydata PO. Przynależność partyjna zeszła na drugi plan.

Zbigniew Meres zwyciężył w głosowaniu w 18 obwodowych komisjach wyborczych (m.in. w Okradzionowie, Trzebiesławicach, Ząbkowicach, przy ul. Krasińskiego i Kasprzaka), a jego przeciwnik uzyskał więcej głosów od rywala w 49 komisjach obwodowych (zdecydowanie zwycieżył w Strzemieszycach, w większości zielonych dzielnic miasta, sporo głosów przewagi miał także w dużych osiedlach oraz w centrum miasta).

Tym razem do urn poszło mniej wyborców, niż dwa tygodnie wcześniej. Uprawnionych do oddania głosu było aż106 tys. 520 mieszkańców, a w drugiej turze wydano 29 tys. 321 kart do głosowania. Frekwencja nie była więc wysoka i wyniosła zaledwie 27,53 procent. Procent ważnych, oddanych głosów wyniósł 98,76.

Najmniejszą frekwencję wyborczą odnotowano w obwodzie nr 56, który miał swoją siedzibę w SP nr 31 w Ząbkowicach (12,10 procent), a największą (45,19) w obwodzie nr 33, utworzonym w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Norwida. Tylko w czterech na 67 obwodowych komisji wyborczych stwierdzono 100 procent oddanych ważnych głosów.


Zbigniew Podraza urodził się 2 grudnia 1953 roku w Zagórzu. Obecnie mieszka w Dąbrowie Górniczej, w bloku na tzw. Manhattanie. Żona, Halina, jest pracownikiem samorządowym. Prezydent ma dwie dorosłe córki, Renatę (pracuje w Państwowej Inspekcji Handlowej) i Magdalenę (prawnik) oraz dwóch wnuków, Dawida i Kubę.

W 1978 roku ukończył Wydział Śląskiej Akademii Medycznej. Potem uzyskał specjalizację drugiego stopnia w chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz w dziedzinie zdrowia publicznego. W kolejnych latach ukończył także studia podyplomowe w Szkole Zdrowia Publicznego przy Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Po skończeniu studiów rozpocząłem pracę w dąbrowskim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie pracowałem do 2001 roku. Byłem zastępcą ordynatora oddziału urazowo-ortopedycznego, a w latach 1995 - 2001 dyrektorem szpitala. W latach 80. rozpocząłem działalność społeczną. Byłem działaczem NSZZ Pracowników Ochrony Zdrowia ZOZ w Dąbrowie Górniczej, wiceprzewodniczącym Federacji Związków Zawodowych Pracowników Służby Zdrowia w Katowicach - mówi Zbigniew Podraza.

Członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest od momentu założenia partii. Teraz pełni funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Dąbrowie Górniczej, członka Rady Wojewódzkiej oraz Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W minionych latach był radnym Dąbrowy Górniczej (1994 - 1996), radnym Sejmiku Wojewódzkiego (1998 - 2000). W roku 2001 został posłem na Sejm RP IV kadencji, pracował w Sejmowej Komisji Regulaminowej oraz Sejmowej Komisji Zdrowia. Przez rok (2004-2005) był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Potem znów uzyskał mandat posła na Sejm RP (wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia).

- Jestem ogromnym miłośnikiem dobrej muzyki i książki. Uwielbiam filmy z Mellem Gibsonem. Czytam powieści Dona Browna i słucham Elvisa Presley'a. Lubię także gotować, a ogromną frajdę sprawia mi eksperymentowanie w kuchni. Jednak największą moją życiową pasją jest wędkarstwo. W 2004 roku udało mi się nawet zająć trzecie miejsce w Spławikowych Mistrzostwach Polski Lekarzy - podkreśla nowy prezydent Dąbrowy Górniczej.

W wolnym czasie chętnie wybiera się także na górskie wycieczki. W domu zawsze czeka na niego czworonożny ulubieniec, szorstkowłosy jamnik o wdzięcznym imieniu Figa.
Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


Ten post edytował :) pią, 01 gru 2006 - 11:44


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post sob, 02 gru 2006 - 15:22
Post #194


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



pytanie of topic'owe

co oznacze ze imie (chocby psa jamnika) jest wdzieczne??
bo ja tego nie kumam :)
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post sob, 02 gru 2006 - 15:32
Post #195


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Za Słownikiem Języka Polskiego PWN

znaczenia przymiotnika "wdzięczny":
1. mający serdeczne uczucia dla swego dobroczyńcy, pragnący podziękować i odwzajemnić się za doznane dobro
2. pełen wdzięku
3. przynoszący dobre wyniki, zadowolenie
4. o słuchaczach, widzach: żywo na coś reagujących

W artykule użyto w znaczeniu nr 2, czyli wg autorów imię pieska jest "pełne wdzięku" rolleyes.gif Poetycki tekst, Hator laugh.gif

Ten post edytował pulsatilla1214 sob, 02 gru 2006 - 15:40
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 8 9 10
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 18 maja 2024 - 15:09
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza