IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jak sie podoba nowe forum ????, Hmmm ?
Ocena 5 V
Kwasny
post wto, 26 wrz 2006 - 21:40
Post #1


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Prosze o opinie i bledy. Wiadomo pewno ich bedzie,ale postaram sie je usunac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 26 wrz 2006 - 22:15
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Witam.
Może ja jestem ślepy ale już jakieś 10 min szukam opcji "Zmień nazwę wyświetlaną" ale nie mogę jej znaleźć. tongue.gif

Co do samego forum, nie jestem przekonany co do skórek, może dlatego że nowe. dry.gif Ale póki co myśle ważniejsze jest sprawdzenie samego działania forum a nie wybór skórki. Aczkolwiek skórke przydałoby się zintegrować z jakimś ładnym logiem. Przyjrze się dokładniej forum jak poradze sobie z nick-iem tongue.gif jak coś wygrzebę to napisze.

Na początek
Co mnie wkurza, to brak polskich dat przy widoku całego forum i zauważyłem że należy wybrać +2 GMT aby czas się zgadzał a powinno być +1. Bynajmniej u mnie tak właśnie jest :)


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 26 wrz 2006 - 22:31
Post #3


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Ok rozkiminiłem z czasem jak to ma być, jest ok. Ale zupełnie nie moge znaleźć opcji w panelu kontrolnym do zmiany nicka. Pozatym zauważyłem przeglądając forum i moje posty iż ranga jaką mam to Admin. Coś musi być pochrzanione, range mogę sobie zmienić (zamiast Admin wpisać sobie np. xxx) bez problemu ale ksywy zupełnie nie mam pojęcia jak. Zauważyłem także że w miejscach niektórych starych emot są tylko i wyłącznie znaczki, a z tym się nic pewnie nie da zrobić jak tylko edytować ręcznie.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post wto, 26 wrz 2006 - 22:34
Post #4


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(' date='Sep 26 2006, 08:15 PM @ Sep 26 2006, 08:15 PM) *
Witam.
Może ja jestem ślepy ale już jakieś 10 min szukam opcji "Zmień nazwę wyświetlaną" ale nie mogę jej znaleźć. tongue.gif

Co do samego forum, nie jestem przekonany co do skórek, może dlatego że nowe. dry.gif Ale póki co myśle ważniejsze jest sprawdzenie samego działania forum a nie wybór skórki. Aczkolwiek skórke przydałoby się zintegrować z jakimś ładnym logiem. Przyjrze się dokładniej forum jak poradze sobie z nick-iem tongue.gif jak coś wygrzebę to napisze.

Na początek
Co mnie wkurza, to brak polskich dat przy widoku całego forum i zauważyłem że należy wybrać +2 GMT aby czas się zgadzał a powinno być +1. Bynajmniej u mnie tak właśnie jest :)



Hmmmmm
Fucktycznie masz racje co do nickow. Chyba bede musial troche czasu na to poswiecic.
Co do skorek. Specjalnie nie robilem loga bo chce,aby wszscy wybrali najlepszejsze skorki i wtedy dopiero porobie LOGA, a chcialem poprostu ,aby forum, jako tako dzialalo biggrin.gif. Wiadomo jest wiele niedociagniec,ale najlepiej wy to wylapiecie wiec slucham.


QUOTE(' date='Sep 26 2006, 08:31 PM @ Sep 26 2006, 08:31 PM) *
Ok rozkiminiłem z czasem jak to ma być, jest ok. Ale zupełnie nie moge znaleźć opcji w panelu kontrolnym do zmiany nicka. Pozatym zauważyłem przeglądając forum i moje posty iż ranga jaką mam to Admin. Coś musi być pochrzanione, range mogę sobie zmienić (zamiast Admin wpisać sobie np. xxx) bez problemu ale ksywy zupełnie nie mam pojęcia jak. Zauważyłem także że w miejscach niektórych starych emot są tylko i wyłącznie znaczki, a z tym się nic pewnie nie da zrobić jak tylko edytować ręcznie.



Nom cholera skrypt testowy. Ja tam przewaznie uzywam VBulletina, stad te problemy. Pozatym jak psalem wczesniej chcialem,aby forum ruszylo jak najszybciej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 26 wrz 2006 - 22:36
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



No nie ma tej opcji w panelu kontrolnym, więc kicha. Chodźbym chciał to moge Ci średnio pomóc, jedynie jakim forum się bawiłem to phpbb by przemo, ale sądze że powinno dać się coś z tym zrobić bo przejście z phpbb na ipb powinno być bezstresowe o ile wszystko było ok zrobione. Ale jakby potrzebna była pomoc to wal śmiało, także w kwestii edycji postów. Ide dalej pogrzebać, poszukać co jest nie tak :)


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post wto, 26 wrz 2006 - 22:42
Post #6


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(' date='Sep 26 2006, 08:36 PM @ Sep 26 2006, 08:36 PM) *
No nie ma tej opcji w panelu kontrolnym, więc kicha. Chodźbym chciał to moge Ci średnio pomóc, jedynie jakim forum się bawiłem to phpbb by przemo, ale sądze że powinno dać się coś z tym zrobić bo przejście z phpbb na ipb powinno być bezstresowe o ile wszystko było ok zrobione. Ale jakby potrzebna była pomoc to wal śmiało, także w kwestii edycji postów. Ide dalej pogrzebać, poszukać co jest nie tak :)


Szukaj szukaj.

A ja naprawie. :) CHYBA !!! A potem zajmiemy sie stylami i hackami !!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 27 wrz 2006 - 11:42
Post #7


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



wszyscy jestesmy adminami wink.gif ...no prawie jak admini laugh.gif
dzieki dla naszego prawdziwego admina za poswiecenie swojego czasu!!
biore sie za testowanie tongue.gif Sam sie na IPB nie znam ale kiedys juz napisalem swoje forum w php i MySql tongue.gif

PS. duzo mamy miejsca na koncie na zalaczniki czy lepiej ich za bardzo nie uzywac??
ok juz widze ze 1,95MB

przydaloby sie jeszcze fajne logo. Ja to chyba takich zdolnosci za bardzo nie mam wink.gif Myslae ze dobrze by bylo w logo umiescic tazke malymi literkami "www.dabrowa-gornicza.org"

Ten post edytował :) śro, 27 wrz 2006 - 11:55


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 27 wrz 2006 - 12:38
Post #8


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE
Ten post edytował :) Dzisiaj, 11:55 AM


Aaaa widze admin się postarał laugh.gif

Co do loga, to będzie wykonane jak tylko wybierzemy skórki, tak pisał @kwasny we wcześniejszych postach. Najlepiej by było, gdybyśmy zrobili temat i proponowali skórki do ipb a następnie wybrali lepsze i zrobili sonde. Oczywiście wiem że będzie to możliwe jak już wszystkie prace się zakończą z ustawieniami forum po przejściu z phpbb. Mam nadzieję także na wykonanie przy okazji baneru i buttonu, zawsze gdzieś to można komuś wcisnąć na stronkę a jest to skuteczniejsza reklama niż link. tongue.gif

Co do samego działania forum jest lepiej niż wczoraj, nicki działają poprawnie, ale także jak już powiedział @:) nie podoba mi się to że wszyscy jesteśmy Adminami. Co prawda na moderatora bym się nie obraził biggrin.gif no ale... mowa o tytule :) lepiej pasowałoby np. użytkownik bo przeciez i tak to można zmienić sobie.

Przy okazji zrobiłbym jednak porządek z postami, bo te starsze fatalnie wyglądają z tym złym kodowaniem i nijak można czasem je rozczytać..

Ogólnie uważam zmiana na duży plus, jakoś bardziej funkcjonalne jest to forum niż to stare.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 27 wrz 2006 - 12:47
Post #9


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Mnie się podoba ale na forum jestem od chwili [wczoraj sporo jeszcze było nie tak więc się nie przyglądałem tongue.gif]. Generalnie nie lubię Phpbb tym bardziej zmiana mi się podoba. Jedyne co na razie mnie denerwuje to brak logo [ale wiem co i jak - spoko :)] i te angielskie wstawki tu i tam [ale wydaje mi się, że one częściowo wynikają ze skórki więc na razie też jest ok]. Jak sobie pooglądam to może coś jeszcze dopiszę :)

pees: a ja nie jestem admin biggrin.gif

edycja: z tych dwóch dostępnych skórek bardziej podoba mi się domyślna czyli niebieska.

Ten post edytował vacu śro, 27 wrz 2006 - 12:51
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 27 wrz 2006 - 13:11
Post #10


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(kwintosz @ Sep 27 2006, 12:38 PM) *
Co do loga, to będzie wykonane jak tylko wybierzemy skórki, tak pisał @kwasny we wcześniejszych postach. Najlepiej by było, gdybyśmy zrobili temat i proponowali skórki do ipb a następnie wybrali lepsze i zrobili sonde.

no wlasnie szukajcie, moze znajdziecie jakas, ktora spodoba sie takze kwasnemu wink.gif
tak na szybko na poczatek zeby jakos zaczac - taka prosta:
BlueGrass
FidesVero

PS. na pewno mozna znalezc duzo lepsze- szukajcie!

PS2. wlasnie wsrod uzytkwonikow mamy "Google.com" biggrin.gif

Ten post edytował :) śro, 27 wrz 2006 - 13:20


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 27 wrz 2006 - 13:29
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE(:) @ Sep 27 2006, 01:11 PM) *
PS2. wlasnie wsrod uzytkwonikow mamy "Google.com" biggrin.gif



A mi się podoba styl taki w jakim jest wykonane to forum:
http://www.transversestyles.com/ipb/index.php?act=idx

A tu jest link do tej skórki wygrzebany z neta tongue.gif
http://rapidshare.de/files/31725179/tssb217.rar
pass: Gallice2006


Co do nowego użytkownika tongue.gif google.com to bardzo dobrze że wpada, niech wpada jak najczęściej.. :)

Ciekaw jestem jak prezentują się statystyki odwiedzin, od momentu nadania nowej domeny dla forum. Czy jest jakakolwiek różnica?

Ten post edytował kwintosz śro, 27 wrz 2006 - 13:30


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 27 wrz 2006 - 13:43
Post #12


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



mysle ze nowa skorka powinna byc stonowana bez zbednych kolorowych bajerow, takie "A very clean interface and extremely professional look" jak z Blue Grass biggrin.gif albo cos takiego:
IBRstyle2.1
Powinno wygladac powaznie, przejrzyscie i bardzo czytelnie


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 27 wrz 2006 - 14:52
Post #13


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Taki pomysł mi przyszedł do głowy - możnaby jeszcze podmienić faviconkę z domyślnej IPB na jakąś bardziej kojarzącą się z forum. Mam w swoich zbiorach jeden obrazek, który mógłby się nadać aczkolwiek można wybrać coś innego:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post śro, 27 wrz 2006 - 15:06
Post #14


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



No dzieki za opinie i rady. Zawsze przejscie z jednego skryptu na drugi, jest lekkim szokiem,ale zdecydowalem sie na ten krok z tego wzgledu,ze phpbb zaczol sie sypac. Skora i wszystkie zmiany zostana wprowadzone w zycie,ale pamietajcie tez,ze ja nie siedze tez na kompie 24 H biggrin.gif
Pozatym samo wyswietlanie xywek uzytkownikow kosztowalo mnie 2 godziny. Jak wspominalem, nie znam jeszcze na tyle tego skryptu (jedynie wczesniejsze wer.),ale czlowiek uczy sie cale zycie. Jak narazie mi sie podoba,choc chcialbym juz aby wybrac skore podstawowa,coby wziasc sie do pracy nad logiem biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 27 wrz 2006 - 15:24
Post #15


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE(Kwasny @ Sep 27 2006, 03:06 PM) *
Pozatym samo wyswietlanie xywek uzytkownikow kosztowalo mnie 2 godziny. Jak wspominalem, nie znam jeszcze na tyle tego skryptu (jedynie wczesniejsze wer.),ale czlowiek uczy sie cale zycie. Jak narazie mi sie podoba,choc chcialbym juz aby wybrac skore podstawowa,coby wziasc sie do pracy nad logiem biggrin.gif



Póki co to należałoby znaleźć kompromis jakie skórki wchodzą w grę, bardzo kolorowe, troche kolorowe tongue.gif czy jak to zostało już nazwane by było "poważnie, przejrzyście i czytelnie" czyli stonowane kolory. Kilka propozycji już padło.

A google.com nadal siedzi na forum..

Ten post edytował kwintosz śro, 27 wrz 2006 - 15:25


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post śro, 27 wrz 2006 - 15:30
Post #16


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



QUOTE(kwintosz @ Sep 27 2006, 01:24 PM) *
A google.com nadal siedzi na forum..


Jak kumam to to jest BOT googla i jak widzialem na innych forach IPB siedzial on bedzie prawie caly czas biggrin.gif Choc u mnie go nie widac :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 27 wrz 2006 - 15:46
Post #17


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE(kwintosz @ Sep 27 2006, 03:24 PM) *
Póki co to należałoby znaleźć kompromis jakie skórki wchodzą w grę, bardzo kolorowe, troche kolorowe tongue.gif czy jak to zostało już nazwane by było "poważnie, przejrzyście i czytelnie" czyli stonowane kolory. Kilka propozycji już padło.


wlasnie ja juz sie wypowiedzialem wink.gif
zeby forum bylo powaznie traktowane i zagladali na nie powazni mieszkancy i wladze, to musi tez tak wygladac. Nie moze byc oczoj**** jak fora dla dzieci czy o grafice, grach itp

to tak jak z avatarem kwintosza (ktorego pozdrawiam!! :))chociaz mnie sie naprawde bardzo podoba wink.gif to nie wiem jak byloby odbierane forum przez np niektorych kandydatow na prezydenta jesli wszyscy mielibysmy takie i do tego forum bylo rozowo pomaranczowe biggrin.gif

PS. niestety zostalo juz tylko 2 adminow a moglo by byc ciekawie jakbysmy wszyscy dostali takie prawa laugh.gif

Ten post edytował :) śro, 27 wrz 2006 - 15:47


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 27 wrz 2006 - 16:01
Post #18


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Dzięki za pozdrowienia. Co do mojego avataru to nie problem abym go zmienił, jeśli to jakikolwiek problem, poszukam zaraz czegoś :)

Co do skórki, zgadzam się z tym:

QUOTE
Żeby forum bylo powaznie traktowane i zagladali na nie powazni mieszkancy i wladze, to musi tez tak wygladac. Nie moze byc oczoj**** jak fora dla dzieci czy o grafice, grach itp


Mimo wszystko uważam że nie powinno być "nijakie" tzn. wszystko w jednym kolorze, w dodatku przygnębiającym. Dlatego wybrałbym wersje pośrednią a za taką uważam skórke którą proponowałem wcześniej.


A teraz kilka informacji na temat google, skoro już o nim była mowa.

Ilość stron (podstron) naszego forum zaindeksowanych w google to na chwile obecną: 54.
Page Rank naszego forum póki co wynosi: 0 ale on jest aktualizowany z reguły raz na kilka miesięcy.

Niestety nie wiem czemu wpisując różne słowa nie mogę znaleźć naszego forum poprzez google. Pododawałem je do niektórych katalogów ze strony: http://www.katalogiseo.info/ przeważnie były to póki co katalogi z PR 4 i większym. Mam zamiar zacząć dodawać następnie do katalogów z PR=3 i potem z coraz mniejszym. Potwierdzenie dodania póki co otrzymałem od około 15-20. Mam nadzieję, że się sytuacja z czasem poprawi..


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post śro, 27 wrz 2006 - 16:07
Post #19


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



QUOTE(kwintosz @ Sep 27 2006, 04:01 PM) *
Niestety nie wiem czemu wpisując różne słowa nie mogę znaleźć naszego forum poprzez google. Pododawałem je do niektórych katalogów ze strony: http://www.katalogiseo.info/ przeważnie były to póki co katalogi z PR 4 i większym. Mam zamiar zacząć dodawać następnie do katalogów z PR=3 i potem z coraz mniejszym. Potwierdzenie dodania póki co otrzymałem od około 15-20. Mam nadzieję, że się sytuacja z czasem poprawi..
Też pododawałem do kilku katalogów o PR 4-5 ale Google niestety działa chyba trochę wolno. Tutaj są takie narzędzia, którymi można to i owo posprawdzać i widać, że Yahoo czy MSN zaindeksowały już sporo linków do forum a Google... 0 sad.gif Trochę to więc potrwa wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post śro, 27 wrz 2006 - 16:17
Post #20


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Panowie, to jest nowa domena. Puki co posiadam w swoim zestawie pare domen od 2 3 lat i mam na nich PR= 3 i 4

Nie ma co narazie sie rozpisywac. Trzeba nam czasu biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 13:36
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza