IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> PlusLiga Kobiet, ogólnie 2009/2010
SokratesDG
post wto, 22 gru 2009 - 13:40
Post #21


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Dołączył: wto, 10 lut 09
Skąd: DG forever
Nr użytkownika: 3,188
Płeć: Mężczyzna



Krótko:
Po 1
W zeszłym sezonie p. Kawka narzekał, że nie trenuje Centrostalu.
Po 2
W tym sezonie p. Kawka narzekał, że ma za niskie środkowe (dysponując dwoma najlepszymi środkowymi w kraju).
Po 3
Rzecz nie związana z MKS-em. Prezes Novary po przegranym meczu z Muszyną wezwał trenera i zawodniczki na dywanik i powiedział, że obcina im wynagrodzenia o 35% poczynając od siebie (nie będę opisywał wszystkiego, chodzi mi tylko o to, że prezes uznał też swoją winę, skoro sobie też obciął pensję). Dlatego uważam, że każdy prezes powinien mieć w gabinecie lustro, by móc widzieć wszystkich winnych.
Po 4
Nawet jeśli p. Kawka zrezygnuje z trenerstwa, to i tak zostanie w klubie, a to nie stworzy najlepszej atmosfery jego następcy, bo mimo wszystko nie uda się uniknąć spięć na linii nowy trener, były trener.
Po 5
P. Kawka już wyżej pewnej części ciała nie podskoczy i to widać po wygranych meczach, bo ma się wrażenie, że dziewczyny wygrały nie dzięki trenerowi, ale mimo niego.
Po 6
Na ten temat pisałem w podsumowaniu ubiegłego sezonu - i tyle w tym temacie.
Po 7
Wyraziłem swoje zdanie i nie zamierzam dyskutować.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirog13
post wto, 22 gru 2009 - 19:00
Post #22


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Dołączył: pią, 30 paź 09
Nr użytkownika: 3,533
Płeć: Mężczyzna



Może i trener Kawka jest dobrym fachowcem ale wg mnie nie ma podejścia do dziewczyn,nie potrafi się z nimi porozumieć na boisku.
Jak nie Prieliożny to może Magda Śliwa????
W końcu to jedna z najlepszych siatkarek w histori naszej siatkówki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
peter27
post wto, 22 gru 2009 - 22:43
Post #23


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 67
Dołączył: śro, 05 lis 08
Nr użytkownika: 2,358
Płeć: Mężczyzna



Dokładnie ja tez jestem za zmiana trenera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
banny006
post śro, 23 gru 2009 - 00:19
Post #24


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Dołączył: wto, 26 maj 09
Skąd: dąbrowa górnicza
Nr użytkownika: 3,332
Płeć: Mężczyzna
GG: 15773508 status gadu-gadu



a kto nie??? ja to mówiłem już w poprzednim sezonie i co gorsza pojedziemy do Żukowej i przegramy seta z tą drużyną i cała liga będzie z nas się śmiała i tylko nam pozostanie wyciągnąć białe chusteczki a co do trenera to największe wzmocnienie może być zatrudnienie nowego trenera!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michael
post śro, 23 gru 2009 - 00:34
Post #25


EC
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 547
Dołączył: nie, 16 gru 07
Skąd: Dąbrowa Górnicza-Centrum
Nr użytkownika: 958
Płeć: Mężczyzna
GG: 9808465 status gadu-gadu



Prawda jest niestety taka, ze prawdopodobienstwo zmiany trenera wynosi jakies 0,001% albo jeszcze mniej.


--------------------
Nikt nie rozumiał w jaki sposób można sobie zapewnić "korzystne miejsce w tabeli" bez ustawiania meczów, ale przyznanie scudetto Interowi wreszcie wyjaśniło tajemnicę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeb
post śro, 23 gru 2009 - 16:00
Post #26


UZYTKOWNIK
***

Grupa: FdZD
Postów: 246
Dołączył: śro, 06 sie 03
Nr użytkownika: 4
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Michael @ śro, 23 gru 2009 - 00:34) *
Prawda jest niestety taka, ze prawdopodobienstwo zmiany trenera wynosi jakies 0,001% albo jeszcze mniej.


No chyba że sponsor przyciśnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post śro, 23 gru 2009 - 18:07
Post #27


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



Na dzień dzisiejszy to raczej niestety nie przyciśnie bo dziewczyny są na 3 miejscu w tabeli za Bielskiem i Muszyną które są realnie patrząc mocniejsze a w LM jest spore prawdopodobieństwo awansu do 2 rundy ( wiele będzie zależeć od meczu w Mulhouse 13.01.10r g. 19:00)

Moim zdaniem wiele zależeć będzie od tego jakie wyniki MKS uzyska na koniec bo niebawem dojdzie jeszcze PP w którym zmierzymy się ze zwycięzcą pary......... Gwardia Wrocław- Trefl Sopot smile2.gif

Ten post edytował Padziu śro, 23 gru 2009 - 18:07
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damian86mdc
post śro, 23 gru 2009 - 22:31
Post #28


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Dołączył: sob, 25 lis 06
Skąd: D.G. - mdc
Nr użytkownika: 334



jak na moje oko to zmiany powinny byc również w samym składzie;
bardzo przydaly by sie jakieś 2 bardzo wysokie zawonizcki w bloku takie po 2 metry
i jedna serwująca mocna coś na wzór tej z wroclawia(nazwisko mi wypadło z głowy).

fakt faktem kawka nic sensownego podczas przerw nie mowi. Sorki ale w tym wypadku to kazdy z nas moglby byc trenerem, a błędy podczas meczów az raziły, nawet powrót Gajgał na nic się zda(taka jest moja opinia), zresztą nieraz pewnie słyszeliście że Śliwa miala więcej podpowiedzi apropo ataku i obrony niż sam trener Kawka.

Zawodniczki mamy dobre ale te wahania formy, nie mogą mieć miejsca jeżeli chcemy w play-offach coś ugrać. Pan Igor Prielożny by sie przydał i to bardzo.

Ktoś napisał że jak sponsor nacisnie to może zmienią trenera ale może dojść do tego za puźno i zamiast walczyć o medale skonczymy gdzieś byc może nawet na 5 albo 6 mijescu (oby nie).

Dziewczyny umieją grac i to naprade dobrze ale potrezbują dobrego a nie przeciętnego trenera
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szczepan
post czw, 24 gru 2009 - 10:18
Post #29


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 706
Dołączył: wto, 25 gru 07
Skąd: DG
Nr użytkownika: 989
Płeć: Mężczyzna



Odpuście sobie Igora, wypalił się w Kaliszu i w Bielsku.
Niech wraca do Pepików.
Patrząc z perspektywy czasu szkoda Popika i Cieśli.
A gdybać to sobie możemy, ale i tak wpływu na to nie mamy.
Można mieć nadzieję iż z przyjściem tytularnego sponsora coś w układach się zmieni.
Może Tauron ma jakiś wpływ na skład kadry i zaplecza.
Sezon to zweryfikuje, PLK, PP, LM.
Pożyjemy, pokibicujemy, zobaczymy.


--------------------
"Tylko jedno zwycięstwo jest decydujące - ostatnie."
Karl von Clausewitz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post czw, 24 gru 2009 - 10:56
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Damian86mdc @ śro, 23 gru 2009 - 22:31) *
i jedna serwująca mocna coś na wzór tej z wroclawia(nazwisko mi wypadło z głowy).
[...]
Dziewczyny umieją grac i to naprade dobrze ale potrezbują dobrego a nie przeciętnego trenera


Odnośnie pierwszego to pewnie chodzi Ci o rozgrywającą Wołosz. Musze poszukać swoich postów ale z rok temu pisałem żeby ją ściągnąć (grała wtedy jeszcze w SMS'ie Sosnowiec. Pojęcie o siatkówce mam blade, więc sorry ale ktoś kto się zna na siatkówce powinien ją dostrzec...)
Odnośnie 2 części wypowiedzi. To moim zdaniem nie wszystkie. Zwłaszcza taka jedna z reprezentacji B i nie chodzi mi o Krysię tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post czw, 24 gru 2009 - 11:40
Post #31


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,584
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



CYTAT(Kamil_ @ czw, 24 gru 2009 - 10:56) *
Odnośnie pierwszego to pewnie chodzi Ci o rozgrywającą Wołosz. Musze poszukać swoich postów ale z rok temu pisałem żeby ją ściągnąć (grała wtedy jeszcze w SMS'ie Sosnowiec. Pojęcie o siatkówce mam blade, więc sorry ale ktoś kto się zna na siatkówce powinien ją dostrzec...)


Ale klub chciał pozyskać Asię Wołosz i długo z nią rozmawiali. Jednak Asia zdecydowała, że chce grać w Gwardii


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post czw, 24 gru 2009 - 11:59
Post #32


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



A to tego nie wiedziałem. Dzięki za informacje. smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post czw, 28 sty 2010 - 19:40
Post #33


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,584
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Trzeba powiedzieć Polsat nasz lubi ;]

31.01.2010 - TV4, Polsat Sport - MKS vs Stal Mielec
05.02.2010 - Polsat Sport - Muszynianka vs MKS
09.02.2010 - Polsat Sport - MKS vs Novara
21.02.2010 - TV4, Polsat Sport - MKS vs BKS
28.02.2010 - TV4, Polsat Sport - Piła vs MKS

Pięć meczów Dąbrowy na żywo w telewizji wink.gif. Cztery ligowe z czego aż trzy będą na TV4 transmitowane ;]


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post czw, 28 sty 2010 - 21:13
Post #34


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



ja tylko uzupełnię taki szczególik że mecz niedzielny będzie na TV4 i Polsacie Sport Extra ze względu na ME w ręczną.

I chyba pokażą rewanż z Novary w LM (16,02,10r.) także wszystkie lutowe mecze w TV smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Franek8
post pią, 29 sty 2010 - 07:13
Post #35


Legitymacja #07
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 245
Dołączył: pią, 14 gru 07
Nr użytkownika: 950
Płeć: Mężczyzna
GG: 5994649 status gadu-gadu



To mam rozumieć że pierwszy mecz jednak w Dąbrowie z Novarą 9.02?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post pią, 29 sty 2010 - 08:07
Post #36


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



Tak. Pierwszy mecz CEV Indesit Champions League Playoff 12 odbędzie się we wtorek 9.02.2010r. o godz. 18:00
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 29 sty 2010 - 08:37
Post #37


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,840
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(szer @ czw, 28 sty 2010 - 19:40) *
Trzeba powiedzieć Polsat nasz lubi ;]


W przyszłym sezonie chyba nie będzie już tak wesoło
CYTAT
Liga kobieca również ma być pokazywana w Polsacie, ale prawa może nabyć również inna telewizja. Być może będzie to Orange Sport.


różnie piszą/mówią w różnych miejscach, raz ma to być współudział zx TVP a raz z Orange Sport.
Jeśli już to chyba do TVP ma dostęp większa widownia (słyszałem, że ośrodki regionalne miały transmitować) , chyba, że mecze będą tylko na TVP Sport. Nie mówię tu o jakości transmisji/realizacji, ale tylko o dostępności. Jeśli OS to ja na razie nie znam osoby, która ma ten kanał, choć w niej pokazywana jest włoska liga i co na to Plus powie smile2.gif



--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wezu_91
post pią, 29 sty 2010 - 08:59
Post #38


KK #14
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 161
Dołączył: wto, 27 lis 07
Nr użytkownika: 909
Płeć: Mężczyzna
GG: 6421403 status gadu-gadu



Ja mam OS ze względu na mecze NBA głównie, chociaż włoską ligę też lubie obejrzeć smile2.gif
OS to jest "córka" Canal + i są to jedyne dwa kanały na których jest NBA. A jeżeli chodzi o sam OS to jest to kanał, że tak powiem do dupy... na jednym z kanałów co 15 min. jest Sport raport a na drugim lecą albo jakieś pierdoły (magazyny itd) albo liga portugalska i francuska, dlatego stwierdzam, iż nie jest to zbyt dobry kanał wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Martin
post pią, 29 sty 2010 - 21:52
Post #39


KK55
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Dołączył: śro, 19 gru 07
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 973
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Zibar @ pią, 29 sty 2010 - 08:37) *
W przyszłym sezonie chyba nie będzie już tak wesoło
CYTAT
Liga kobieca również ma być pokazywana w Polsacie, ale prawa może nabyć również inna telewizja. Być może będzie to Orange Sport.



Niestety może być gorzej
CYTAT
Liga siatkarek jest nic niewarta?

Liga siatkarzy zostaje w Polsacie na pięć następnych lat. Za prawo do pokazywania rozgrywek siatkarek, które w wypełnionej hali w Łodzi sięgnęły jesienią po brązowy medal mistrzostw Europy, płacić nikt nie chce - pisze na blogu Przemysław Iwańczyk.

W pierwszym roku stacja Zygmunta Solorza zapłaci męskim klubom za transmisje 4 mln zł, w każdym kolejnym sezonie będzie dorzucać 10 proc. Nie mogło być inaczej, siatkówka męska musiała zostać tam, gdzie była od ośmiu sezonów. Nawet wieści o horrendalnych żądaniach działaczy (15 mln zł za sezon), które miały grozić zerwaniem rozmów, mało kto traktował serio. Głównie dzięki transmisjom siatkarskim Polsat Sport był w 2009 roku najlepiej oglądanym kanałem sportowym (ligowe hity przyciągały przed ekrany po 350 tys. widzów), liga telewizyjnego partnera też tak naprawdę zmieniać nie chciała, bo konkurencja nie była w stanie zapewnić kilkunastu transmisji w tygodniu. Działaczom zależało, by wyciągnąć od Solorza jak najwięcej kasy. Nie wyciągnęli. Dostali mniej niż jedną trzecią żądanej kwoty. Klęskę poniosła liga siatkarek. Rozgrywki brązowych medalistek mistrzostw Europy stały się sierotą, za które nikt nie chce płacić.

Na marketingu sportowym się nie znam, ale nie będzie chyba lepszego momentu, by zamienić ligę pań w wartościowy towar. Poza Włoszkami w XX wieku nie ma bardziej utytułowanej reprezentacji niż Polska - w czterech ostatnich ME nie opuściła żadnego półfinału, zdobyły trzy medale, w tym dwa złote. Z tych, które jesienią stanęły w Łodzi na podium ME, tylko Joanna Kaczor i Milena Sadurek występują poza krajem. Hale też są - poza dwoma-trzema wyjątkami - przyzwoite, nie powstydziłyby się ich najsilniejsze europejskie ligi. Skąd więc brak popytu na siatkarki?

Choć oglądalności meczów ligi panów i pań są porównywalne, ta druga wciąż w wielu miejscach jest po prostu przaśna. Przeciętny mecz drużyn środka tabeli kobiet i mężczyzn dzielą lata świetlne - czy to pod względem sportowym, czy oprawy, która także stanowi o widowisku telewizyjnym. We Włoszech, w Turcji, w Rosji, czyli krajach z mocnymi rozgrywkami siatkarek, kluby dostały mocne wsparcie od ligi i sponsorów. Nie dość, że nie potraciły czołowych siatkarek, to jeszcze ściągnęły najlepsze spoza kontynentu - m.in. mistrzynie olimpijskie z Brazylii czy srebrne medalistki igrzysk w Pekinie z USA. Polska liga mimo sukcesów kadry i regularnych transmisji telewizyjnych zrobiła krok w tył, przede wszystkim finansowo. Zamiast czterech - jak jeszcze przed dwoma laty - ledwie dwa kluby walczą o mistrzostwo. Reszta co rok z trudem dzierga budżet, właściwie wegetuje.

Co stanie się z siatkarkami, co działacze ligi powiedzą szefom klubów, którzy czekają na choćby minimalne granty od telewizji? Co wreszcie na to wszystko sponsorzy, którzy pieniądze dają tylko wtedy, gdy dzięki temu trafią do mediów?

Jeśli liga nie wyżebrze w kilku stacjach choćby po jednej transmisji w kolejce, siatkówka pań zejdzie do kompletnej niszy. Czy naprawdę liga trzeciej drużyny Europy jest nic niewarta?

www.siatka.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scavolini
post wto, 02 lut 2010 - 16:01
Post #40


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: wto, 02 lut 10
Nr użytkownika: 3,686
Płeć: Mężczyzna



Szanowni Kibice PlusLigii Kobiet!

Na wstępie pragnę przybliżyć Wam powód, który miał wpływ na napisanie tego listu. Mianowice, jak większość z Was pewnie już wie ostatnimi czasy prowadzone są rozmowy na temat dalszych losów naszej kochanej kobiecej Ligii w Polsacie. Telewizja ta niechętna jest na pokazywanie rozgrywek dziewczyn, a prezesi Polskiego Związku Piłki Siatkowej chcąc ratować siebie najprawdopodobniej rozdzielą transmisję na 2-3 kanały: Orange Sport, Polsat Sport i TVP Sport. Jeśli do tego dojdzie, prawdziwy kibic skazany będzie na zakup drogiego pakietu, w którym znajdują się wszystkie te kanały, bądź też na śledzenie relacji w formie pisemnej w internecie. Czy to aby nie dyskryminacja siatkówki kobiet? Czemu to właśnie mężczyźni pokazywani będą wciąż w Polsacie? Przecież to właśnie dzięki naszym Złotkom wzrosło zainteresowanie siatkówką w Polsce, ostatni rok pokazał, że nasze dziewczyny wciąż mają siły i chęci zawojować Europę, a nawet i Świat. Dlaczego więc ich liga jest wciąż przesuwana na boczny tor? Trener reprezentacji kobiet Jerzy Matlak już zabrał głos w tej sprawie, On także sądzi, że kibice w tej kwestii nie powinni siedzieć cicho, powinni walczyć. Widać, że jemu także leży dobro siatkówki na sercu.
Apeluję i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zorganizowaniu jakiejś akcji, która pomogła by naszym dziewczynom. Mam na myśli stworzenie jakiegoś listu/petycji, którą wysłalibyśmy do PZPS, bądź samego Polsatu. Dobrym rozwiązaniem było by także stworzenie transparentów przez Kluby Kibiców poszczególnych zespołów, gdyż ci mają największą szansę, żeby zostać zauważeni. Transparent ten można było by wywiesić na meczu, kamerzysta na pewno by go pokazał, a wtedy osoby postawione wyżej wiedziałyby, że my kibice chcemy oglądać siatkówkę w wydaniu pań właśnie w Polsacie. Gdy połączymy siły uda nam się coś osiągnąć, bo pojedyncza jednostka w tym środowisku nie ma szans przetrwania.
Mam nadzieję, że przemyślicie moje słowa, gdyż wizja kolejnego sezonu PlusLigii Kobiet bez transmisji jest coraz bardziej realna.

Z wyrazami szacunku
Scavolini.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 18 kwiecień 2024 - 13:58
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza