IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

10 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> INWESTYCJE cz.1
rafi
post nie, 07 gru 2003 - 16:15
Post #1


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Ze zrodel zblizonych do (samo)rzadawych wink.gif dowiedzialem sie, ze podobno maja podnosic pietro w budynku poczty i sanepidu w centrum... Czy ktos moze cos slyszal na ten temat ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post nie, 07 gru 2003 - 21:01
Post #2


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Z tego co ja wiem to majĄ dobudowaĆ dwa piĘtra w budynku Poczty i Sanepidu na rogu Kosciuszki i Sobieskiego, ale kiedy i za co ? to nie wiem (informacja nie jest pewna , gdyŻ przeczytaŁem to w ostatmim , listopadowym "PrzeglĄdzie DĄbrowskim")
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pon, 08 gru 2003 - 09:24
Post #3


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



biggrin.gif Kiedys poczytywalem to czasopismo - bo przynosili mi je do domu. Teraz trzeba zasuwac gdzies do urzedu miejskiego...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post śro, 10 gru 2003 - 09:46
Post #4


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Oto linki do strony ze strategia rozwoju miasta dabrowa gornicza do roku 2006
http://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/strateg...a.php?ident=570

NO COMMENT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post śro, 10 gru 2003 - 11:59
Post #5


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Nom, u mnie pisze na gorze " STRATEGIA " a textu ponizej zadnego.
Moze juz zmienili startegie informowania ludzi o strategji :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post śro, 10 gru 2003 - 12:50
Post #6


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Wlasnie o ta strategie (a raczej jej brak) mi chodzi. Nie dziwmy sie wiec, ze w miescie sie nic nie dzieje. Jest to zgodne ze strategia biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post śro, 10 gru 2003 - 13:06
Post #7


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Buhahahahha, no to niezla strategia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 10 gru 2003 - 18:47
Post #8


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Kurna chata !!!

Co to jest ??? TABULA RASA ???

:hyh: :hyh: :hyh:


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post czw, 11 gru 2003 - 14:08
Post #9


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



QUOTE(Misiek @ Dec 10 2003, 05:47 PM)
Kurna chata !!!

Co to jest ??? TABULA RASA ???

:hyh: :hyh: :hyh:

MyŚle, Że strategia miasta jest ale abstrakcyjna i nie mieŚci sie w ramach normalnego przekazu pisemnego . Spytajcie psychoanalityka talka i kocjanowej :flaga:


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post wto, 16 gru 2003 - 23:12
Post #10


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



http://www1.gazeta.pl/kraj/1,34309,1827094.html


Az sie nie chce wierzyc biggrin.gif
Po wybudowaniu Talus pewnie bedzie sciemniac ze to dzieki jemu mamy nowa fabryke w miescie,,, - kogo on chce oszukac :hahaha: :frr: :red:


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 17 gru 2003 - 15:56
Post #11


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No a juz myŚlaŁem Że nic pozytywnego nie zdarzy sie w tym mieŚcie --- no ale jeszce nie wszystko stracone --- trzeba sie cieszyĆ :lool:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pon, 05 sty 2004 - 11:32
Post #12


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Kilka dni temu na ostatniej stronie "gazety w katowicach" byŁ wywiad z Talkowskim gdzie Ów to zapowiedziaŁ. BĘdzie kolejny "wieŻowiec" w centrum?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post pon, 05 sty 2004 - 14:57
Post #13


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



olo ,a czy w tym wywiadze Talkowski okreŚliŁ jak bĘdzie wyglĄdaĆ przebudowa tego budynku?? i kiedy to nastĄpi?? czy byŁy to kolejne sŁowa rzucone na wiatr, bo wiem z tego co widaĆ i co moŻna przeczytaĆ na stronach oficjanych UrzĘdu Miasta to Przezdent Talkowski co chwile powoŁuje jakies komisje i zespoŁy robocze w sprawie jakiŚ projektÓw , a efektÓw nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 12 mar 2004 - 21:44
Post #14


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



WŁaŚnie z nudÓw przeglĄdaŁem sobie bip um i trafiŁem na protokÓŁ z posiedzenia komisji ds gospodarki komunalnej (26 stycznia 2004). To co tam przeczytaŁem to istny skandal. ZaguŁa geniusz zŁoŻyŁ propozycje likwidacji przejŚcia podziemnego przy realu bo niby gminy nie staĆ na jego utrzymanie. OczywiŚcie jest to najnowoczeŚniejsze przejŚcie wyremontowane w 2002 ale widze Że nasi radni wolĄ Żeby ludzie skakali przez drogĘszybkiego ruchu. Najlepiej coŚ wyremontowaĆ a pÓĹşniej zasypaĆ. A moŻe tu chodzi o to aby ludzie do reala nie mogli dojŚĆ. OczywiŚcie pan zagŁada dla naszego miasta poleciŁ takŻe rozeznaĆ czy nie da siĘzamknĄĆ jeszcze jakiegoŚ przejŚcia. To tyle o panu z. Reszta komisji tez Śmiechu warta - ocenili Że na remont przejŚcia centrum merkury i aleja rÓŻ jest ŁĄcznie potrzebne 100 tys zŁ ale oczywiŚcie nie ma ich w budŻecie i nie bĘdzie. Ciekawe co oni chcĄ wyremontowaĆ za te marne 100 tys. No to starczy na ŻarÓwki i na farbe. Sam kapitalny remont i modernizacja(np windy i monitoring) przejŚcia w centrum wymaga milionÓw zŁ a 100tys to by pewnie nawet na projekt nie starczyŁo. Polecam lekture wypocin ze spotkań komisji - moŻna polaĆ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post sob, 13 mar 2004 - 00:39
Post #15


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



No faktycznie, przy realu nie sa potrzebne przejscia. laugh.gif Tak jak " Pozdrawiam" stwierdzil w 2002 roku zrobione ( nawet nie wiem czy nie w 2003 oddane) Zielone swiatlo na tym przejsciu swieci sie moze najwyzej 15 sekund. Ale co tam. CHoc to jest droga szybkiego ruchu to nawet droga od strony cmentarza jest niebezpieczna ( osobiscie znam laske ktora zabila w zeszlym roku faceta przy dojezdzie do szybkiego ruchu ) to oczywiscie teraz trzeba zasypac. Zastanawia mnie tylko ta polityka. Proponuje teraz na wiosne rozebrac budynek UM i przeniesc go w stare miejsce z powodu zbyt trudnego dojazdu oraz zbytniej odleglosci od palacu RADZIECKIEJ CULTURY.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post sob, 13 mar 2004 - 11:13
Post #16


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Zasypanie przejscia obok Reala to bzdurny pomysŁ , moze rzeczywiscie ruch w tym przejsciu niewielki ale dla ludzi nie ma innej alternatywy Żeby przedostac sie przez droge szybkiego ruchu.
A moze za jakis czas w tej okolicy powstanie wiĘcej mieszkań albo na miejscach DeZeNu powstanie jakaŚ fabryka i wtedy okaŻe sie Że przejscie trzeba zrobic spowrotem.

W Dabrowie obecnie mamy 8 przejsc podziemnych w tym 1 nieczynne.

Wymienie po kolei jadĄc od srtony BĘdzina.

1 Na Chopina obok Huty Bankowej (zamkniĘte), rozwalone w fatalnym stanie , zamiast niego zrobili pasy na drodze.

2. Centrum (wedŁug mnie do remontu , ale sĄdze ze nie trzeba az takich kosztÓw jak napisaŁ pozdrawiam i trzeba znacznie ograniczyĆ ten handel, bo tam sie juŻ nie da chodziĆ).

3. Merkury (moze byĆ chodz duzo graffiti bardzo, do pomalowania)

4.Reden(bardzo dobre, niedawno remontowane tzn. jakie 3 lata temu)

5. Damel (bardzo dobre)

6.GoŁonÓg-Manhattan (bardzo dobre)

7.GoŁonÓg - StarÓwka (nie wiem , nie byŁem)

8 Real- Staszic ( najnowoczesniejsze , razem z windĄ dla wÓzkÓw, troche na uboczu.

KiedyŚ byŁo jeszcze jedno przejscie pomiĘdzy Dworcem PKP w GoŁonogu a osiedlem Cedlera, ale zostaŁo zasypane jakies 10 lat temu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 13 mar 2004 - 15:15
Post #17


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Na remont przejscia w centrum potrzeba ok 3mln zŁ (tyle kosztowaŁy remonty bliŻniaczych przejŚĆ ) i to w najtańszej dostĘpnej technologi ( i mÓwie tu tylko o remoncie a nie o modernizacji )JeŚli chodzi o modernizacje to koszty mogĄ juz tylko rosnĄĆ w zaleznoŚci co sobie w przejsciu zainstalujemy. Przestrzegam przed drobnymi remontami bo przejŚcie w centrum nie ma droŻnego odwodnienia i Łatwo moŻe byĆ zalane, nie wspominajĄc Że ruch samochodÓw jest coraz wiĘkszy i naleŻaŁoby wzmocniĆ konstrukcje. Swojego czasu takie pseudo remonty po 100 tys wykonywano w bĘdzinie - i tak remontujĄ co roku i Żadnych efektÓw nie widaĆ. Co do handlu to bĘdzie on kwitŁ w przejsciu jak talek bĘdzie przy wŁadzy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post wto, 30 mar 2004 - 19:25
Post #18


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Jak juz pisalem w innym watku, przy ulicy tysialecia i ulicy 11-go Listopada na takim terenie kolo bazarku, niedaleko szkoly Plastycznej i tego nowego (tzn ma juz ok 2 lat) ronda cos sie zaczyna budowac. W zeszlym tygodniu pojawily sie trzy budy a w nich narzedzia itd a od wczoraj pracownicy wokol tej calej laki wstawiali slupki zeby ogrodzic teren budowy, dzisiaj skonczyli. Nie mam pojecia co tam bedzie, teren nie jest az tak duzy, kiedys chodzily plotki ze ma tam byc stacja benzynowa albo jakis maly market ( mam nadzieje ze nie). Tablicy informacyjnej jeszcze nie widzialem wiec nie wiadomo. Bede informowal na bierzaco bo mam okna na ta budowe :)

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 30 mar 2004 - 20:58
Post #19


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Ok. Dzieki za cynk ;-). Przygladaj sie uwaznie tej inwestycji...a jakbys spotkal jakiegos pana budowniczego, to naklon go ;-) do wyjawienia sekretu - co to bedzie ?.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 30 mar 2004 - 23:13
Post #20


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No zgodnie z naszym prawem to na poczĄtku kaŻdej budowy naleŻy w widocznym miejscu wywiesiĆ tablice informacyjnĄ --- no i wtedy bĘdzie wszystko jasne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 19 kwiecień 2024 - 21:59
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza