IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

11 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stowarzyszenie "Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego", FdZD-DG
SzalanskiP
post śro, 24 paź 2007 - 23:49
Post #21


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 856
Płeć: Mężczyzna
GG: 8414422 status gadu-gadu



Duzo zastanawialismy sie czy stowarzyszenie rejestrowe czy zwykle i zdecydowanie na start musimy powolac stowarzyszenie zwykle.

Tutaj mozna znalezc glowne zalety stowarzyszenia zwyklego:
www.szalanski.nazwa.pl/fdzd/

Jesli chodzi o liczbe czlonkow nie ma sie co martwic, wystarczy 3 zainteresowane osoby z kazdego z miast czlonkowskich na poczatek. Ale wiem, ze nie jest z tym najgorzej. W Sosnowcu jest juz 16 osob, w Czeladzi 6 osob. W Bedzinie dopiero przed chwila temat zostal zainicjowany.

Nie ma lepszej okazji, aby mozna z kolegami z innych miast pogadac na tematy dla nas wazne. Najwazniejsze jest to, ze nic nie tracimy - mozemy jedynie wiele zyskac. Rejestracja oraz dzialalnosc nic nie kosztuje, poza wyrobieniem pieczatki, a zdobyte doswiadczenia i motywacja powinny nam wynagrodzic to jedno w miesiacu spotkanie. Zapraszamy do wspolnej inicjatywy. Nie pozostajmy bierni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drygu
post czw, 25 paź 2007 - 11:56
Post #22


Piotrek Drygała(drygu)
**

Grupa: FdZD
Postów: 51
Dołączył: sob, 14 paź 06
Nr użytkownika: 232
Płeć: Mężczyzna



rolleyes.gif Witam wszystkich.

Na początku od razu dodam, że dawno nic nie pisałem ale uważnie czytam co forumowicze myślą.

Bardzo się ciesze, że pojawił się temat Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych, choć widziałem, że co niektórzy ciągle uznają, że co człowiek nie robi, to od razu polityka, dry.gif

ale do rzeczy...

Uważam, że pomysł z tym stowarzyszeniem to strzał w dziesiątkę. Co do rozważań na temat czy KRS czy zwykłe stowarzyszenie to:

1. Na pewno zwykłe to mały wysiłek, ale ograniczone możliwości!!! jest się jakimś podmiotem i w imieniu członków można wystąpić z różnymi petycjami. Jednym słowem dalej forum będzie funkcjonować jak funkcjonuje i zakładam, że nie wiele to zmieni w jego rozwoju (forum - mam na myśli wszystkie zagłębiowskie fora) choć jest szansa na wspólną promocję i jakieś tam spotkania.

2. Stowarzyszenie z KRS daje przede wszystkim osobowość prawną i możliwość ubiegania się o dotację a to przy min. zaangażowaniu członków (głównie zarządu) otwiera wiele możliwości!!!za kilka lat może to być na pewno silna organizacja pozarządowa ale warunek jest taki, że znajdą się liderzy, którzy to pociągną, wezmą na siebie odpowiedzialność i mozolnie krok po kroku będą budować organizacje. (członków wystarczy 15)

To chyba taka najważniejsza różnica na tym etapie rozwiązań.
Ja bym chyba zorganizował na początek zwykłe - zobaczył ile osób w to chce wejść i jak to się układa i w następnym roku postarał się przekształcić w stowarzyszenie z KRS.

Oczywiście jeśli potrzebujecie wsparcia to służę wiedzą i doświadczeniem:)

Przy okazji tych, którzy nie byli na stronie Portal Organizacji Pozarządowych Dąbrowa Górnicza

Pozdrawiam serdecznie



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post czw, 25 paź 2007 - 12:36
Post #23


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



Witam Drygu wink.gif

Oczywiście masz rację co do cech jednego i drugiego stowarzyszenia. Tak jak pisał SzalianskiP chcemy zacząć najpierw od oddziałów miejskich w formie stowarzyszeń zwykłych aby później stworzyć stowarzyszenie KRS-owe.

Dzięki za propozycję pomocy stowarzyszeniu.


@DG

Co do obaw o mogące się pojawić konflikty interesów. Właśnie takie stowarzyszenie pozwoli na wypracowywanie kompromisów i stanowisk, które sprawią, że taka sytuacja jak z drogą do Sławkowa będzie mała odpowiedni komentarz - taki aby zyskało na tym Zagłębie jako całość. Jeśli była taka sytuacja, że jedno miasto sobie coś wypracowuje drugie chce to przejąć to oczywiście należy to potępić. To jest już historia nie związana z przyszłością stowarzyszenia i nie należy się na niej koncentrować. Wcale nie jest tak że sosnowiczanie stanęli wówczas muem z K.Gorskim, pamiętam dyskusję na Sosnowiec Online i zdania były podzielone - to sosnowiczanin L.Jarzębski nie poparł M.Czarskiego i K.Górskiego. Sprawa więc nie jest taka czarno-biała jak się wydaje.

Myślę, że na każdym z zagłębiowskich forów myślimy podobnie i dobrze wiemy bądź wyczuwamy jaka jest nasza racja stanu. Dlatego oprócz spraw historyczny czy kulturowych ważne są kwestie inwestycji, ekologii, bezpieczeństwa. Wspólny głos kierowany do mediów i polityków w takich kluczowych dla przyszłości Zagłębia sprawach jak: DTŚ, Sławków czy też targi Kolpotera będzie bardziej doniosły niż głos forumowiczów z poszczególnych miast.

Tak jak pisałem na forum Sosnowca, sielanki i kółka wzajemnej adoracji nie powinno być, ale przecież tak jak na forum potrafimy się szanować mając czasem sprzeczne poglądy tak też będzie w stowarzyszeniach/stowarzyszeniu.

Ja wierzę, że jeżeli podejdziemy do tego racjonalnie, bez hurraoptymizmu i konsekwentnie, to wniesiemy sporo w przestrzeń publiczną naszego regionu.

Wracając do tego o czym pisał Hator. Do wypowiedzi Darco dodam, że FdZD jest odzwierciedleniem naszych forów. Zajmujemy się na nich przecież sprawami różnorakimi - od ich doniosłości i aktywności członków będzie zależeć czy stowarzyszenie będzie się tym zajmować.

....

Jeszcze mam prośbę osobiście do : ) abyś nie wyciągał pochopnych wniosków, reszta na gg.

Ten post edytował Krawiec czw, 25 paź 2007 - 13:44


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 25 paź 2007 - 15:05
Post #24


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



jeszcze jedna sprawa - czy stowarzyszenie bedzie takim rodzajem "klubu" jego czlonkow czy bedzie tez reprezentowalo fora? Jasne jest ze nikt nie moze miec pretensji do postanowien stowarzyszenia nie bedac jego czlonkiem ale wkoncu bedzie ono kojarzone z forami ze wzgledu na swoja nazwe i sposob powstania. Co jesli tych kilku czlonkow stowarzyszenia bedzie mialo inne zdanie niz wiekszosc forumowiczow? Trzeba jasno okreslic czy bedzie reprezentowalo forum czy nie a jesli nie to najlepiej inna nazwa albo zeby stowarzyszenie zalozylo swoje osobne forum. Wiadomo co oznacza slowo "forum" i jak szeroko mozna interpretowac ale duza czesc moze kojarzyc z internetowym
Z gory sorry zeby nie wyszlo ze tylko mace i szukam dziury, jestem za jego powstaniem trzymajac kciuki ale dobrze przewidziec takie skrajne sytuacje, ktore nigdy nie musza sie przeciez zdarzyc

@Hator
bedziesz tym trzecim brakujacym? wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post czw, 25 paź 2007 - 15:18
Post #25


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



Stowarzyszenie będzie miało swoją stronę netową i to będzie oficjalne medium, natomiast nazwaliśmy się forum bo wywodzimy się z forum i chyba nikt z nas nie zrezygnuje z udzielania się na nim. Po to zakładamy stowarzyszenie żeby nie wypowiadać się jako forum sosnowiec czy dg tylko jako podmiot, z którym będą się liczyć.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 25 paź 2007 - 15:33
Post #26


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



ok jasne smile.gif Gorzej jak bedzie inne stanowisko stowarzyszenia niz forumowiczow. To nikt nie moze miec pretensji nie bedac jego czlonkiem a stowarzyszenie nie moze sie powolywac na forum mieszkancow i glos mieszkancow.

PS. Mozna tez zalozyc na naszym forum (jak i na innych) osobne podforum dla dzialalnosci oddzialu stowarzyszenia. Kazdy moglby sie tam wypowiadac i zglaszac tez propozycje ale oczywiscie ostateczne zdanie mieliby tylko czlonkowie i wystepowali/dzialali tylko w imieniu stowarzyszenia


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post czw, 25 paź 2007 - 15:53
Post #27


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



Masz rację stanowisko stowarzyszenia będzie wypracowywane przez jego członków , a nie przez wszystkich forumowiczów. Tak jak mówię jeśli w mediach pojawi się tekst o inicjatywie stowarzyszenia to pod nazwą FdZD, a nie Forum Mieszkańców DG albo innego miasta ZD. Fora jak dotychczas powinny pełnić rolę przestrzeni wolnej dyskusji, a nie organu podporządkowanego stowarzyszeniu. Słuszna uwaga. Organem będzie strona internetowa i w jakiejś mierze zaglebie.info

Ten post edytował Krawiec czw, 25 paź 2007 - 15:55


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzalanskiP
post pią, 26 paź 2007 - 12:22
Post #28


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 856
Płeć: Mężczyzna
GG: 8414422 status gadu-gadu



Projekt statutu:

http://www.szalanski.nazwa.pl/fdzd/REGULAMIN.pdf

Zapraszam do zapoznania sie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzalanskiP
post pią, 26 paź 2007 - 21:32
Post #29


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 856
Płeć: Mężczyzna
GG: 8414422 status gadu-gadu



statut zostal nieznacznie poprawiony, zapraszam do zapoznania sie z najnowsza wersja
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post sob, 27 paź 2007 - 03:30
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Stowarzyszenie działające na rzecz naszego regionu to świetny pomysł "obronny" !
Nie muszę rozwijać dlaczego obronny. Szkoda, że tak późno...

Statut niczego sobie. Wszystko jasne i zrozumiałe.

Do paragrafu 27 wkradł się błąd:
jest "z pośród" - winno być "spośród"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzalanskiP
post sob, 27 paź 2007 - 11:50
Post #31


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 856
Płeć: Mężczyzna
GG: 8414422 status gadu-gadu



dzieki, za uwagi, natychmiast poprawie.

Oby inni tez tak wnikliwie przeczytali smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darco
post nie, 04 lis 2007 - 10:38
Post #32


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 101
Dołączył: śro, 24 paź 07
Nr użytkownika: 853
Płeć: Mężczyzna



Temat zleciał z Top Listy, więc warto go przypomnieć !
Nie macie żadnych nowych pomysłów, a może trzymacie je w tajemnicy :wink: do samego spotkania ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pon, 05 lis 2007 - 11:44
Post #33


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



smile.gif

jeszcze nie powstalo a zaistnialo w mediach.

CYTAT


Powstaje Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego
Iwona Sobczyk
2007-11-04, ostatnia aktualizacja 2007-11-04 20:59

Członkowie zagłębiowskich forów internetowych postanowili założyć stowarzyszenie, które ma walczyć o interesy regionu. Już niebawem po raz pierwszy spotkają się "w realu"
Pomysł pierwszy rzucił hans. Potem przyłączyli się darco, Krawiec i wielu innych. Impulsem do rozpoczęcia internetowej dyskusji o konieczności powołania w Zagłębiu stowarzyszenia stała się rozbiórka sosnowieckiej fabryki Schoena.

Sosnowiczanie nie poprzestali na zamieszczaniu na stronie miejskiego forum pełnych oburzenia postów, ale postanowili zawalczyć o ocalenie innych cennych obiektów. Najpierw poparli petycję Adama Gawrona ze Stowarzyszenia "Moje Miasto" w sprawie wpisania do rejestru zabytków kompleksu Dietla, potem zdecydowali się założyć własne stowarzyszenie.

Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, bo tak będzie się ono nazywać, ma już projekt statutu i deklarację programową. Choć stowarzyszenie wymyślono w internecie, efekty jego działania mają być całkiem realne: - Chcemy działać na wielu płaszczyznach, dbać o rozwój gospodarki i turystyki, zajmować się ekologią, promocją regionu i integrować społeczność Zagłębia - mówi Piotr Krawczyk, czyli internetowy Krawiec.

Na początek chcą stworzyć listę obiektów zagrożonych, na którą trafić ma kompleks Dietla, dworzec w Maczkach, elektrownia kopalni Hrabia Renard, kilka cmentarzy i cerkiew prawosławna. W najbliższą niedzielę po raz pierwszy spotkają się poza siecią, by uzgodnić szczegóły i podpisać dokumenty. Umówili się o 14 na parkingu przed centrum handlowym w Czeladzi.


komentarze na GW http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=7...amp;v=2&s=0


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post pon, 05 lis 2007 - 11:54
Post #34


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



To świadczy o niszy i potrzebie funkcjonowania takiego stowarzyszenia, które będzie miało medialne przebicie. To nie ostatni tekst o stowarzyszeniu przed 11 listopada.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post pon, 05 lis 2007 - 18:41
Post #35


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: PL
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



Mam nadzieje że następne teksy także będą publikowany przez "Gazetę" biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pon, 05 lis 2007 - 23:11
Post #36


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Kim jest HANS? Wg GW to pierwszy z założycieli forum dla Zagłebia. Wiecie coś więcej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post wto, 06 lis 2007 - 14:28
Post #37


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



@Arbas

Pani Iwona Sobczyk z GW przeglądała forum Sosnowca i źle spojrzała na listę. Pierwszym, który podniósł pomysł stowarzyszenia był Darco, później różne osoby nadawały stowarzyszeniu kształt - od nazwy poprzez program po statut. Problem polega na tym, że osoby które się tam zjawią zazwyczaj nie znają się realnie. Tego się obawiałem i wydawało mi się, że temat integracji poprzez stowarzyszenie jest przedwczesny. Ja myślałem najpierw o spotkaniach realu by później coś z tego stworzyć. Niemniej dzięki formule stowarzyszenia zwykłego będziemy mieć czas na poznanie się aby za czas jakiś stworzyć stowarzyszenie pełne, mające osobowość prawną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się kim są ludzie, którzy mają założyć FdZD przyjdź na spotkanie.

Trochę martwię się o DG, myślałem, że zainteresowanie będzie większe.

Ps. Po wczorajszym tekście w GW, sprawę podjęły e-sosnowiec i WZ, oczywiście DZ też będzie zainteresowany napisaniem o FdZD.

http://www.e-sosnowiec.pl/index.php?dane=g...o=905&num=1

Ten post edytował Krawiec wto, 06 lis 2007 - 14:43


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post wto, 06 lis 2007 - 21:20
Post #38


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



A ja ośmielę się postawić tezę, że na to spotkanie 11-go nie wybierze się nikt z DG bo nie zbierze się choćby 3 osób. wink.gif Niestety ale takie są chyba realia w Dąbrowie.. No ale zobaczymy.. mimo wszystko sądząc po wypowiedziach w tym wątku chętnych raczej nie ma.

P.S Dobry artykuł Krawiec: "Nic o nas bez nas ale co dla nas...?"


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WeGeR
post wto, 06 lis 2007 - 22:04
Post #39


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 sie 04
Skąd: Dąbrowa Górnicza / Czeladź
Nr użytkownika: 107



no ja mógłbym reprezentować po troszku DG bo w końcu tu mieszkam, ale też nie będę bo 11 listopada to akurat dla mnie ważna rodzinna data i nie mogę, szkoda że nie ma chętnych, przecież tutaj jest tyle do zrobienia, siedząc z założonymi rękami i licząc na włodarzy miasta, nic nie wskóramy


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post wto, 06 lis 2007 - 22:10
Post #40


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



@Krawiec

Dzięki za informację. Sądziłem, że Hans to ktoś ze Śląska np. RAŚ - w ramach integracji
oczywiście. Na tym forum nie ma bowiem takiego nicka.
Czy nazwa Forum dla ZG nawiązuje do niniejszego forum, czy jest skojarzeniem
przypadkowym?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 18 kwiecień 2024 - 11:58
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza