IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tauron Basket Liga
Mały77
post sob, 21 cze 2014 - 10:32
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(danielmdc @ sob, 21 cze 2014 - 09:46) *
Zaręczam ci że kibice Zagłębia nie chodziliby na ten twór. Dla ciebie coś co jest chore dla innych jest normalne, proste i logiczne. Dla mnie świadome kupowanie miejsca w Basket lidze jest chore dla ciebie nie. No właśnie zajęli 5 miejsce a nie 1 więc ze sportowego punktu widzenia nie zasłużyli na "awans". Powtórzę się MKS w tej lidze będzie regularnie bity, po paru meczach znudzi się większości "kibiców" chodzenie na ten twór i to będzie koniec tego klubu. Zresztą inna jest mentalność kibiców a inna oglądaczy sportu. Wyraziłem swoje stanowisko jasno, jest ono całkiem inne niż twoje i tyle. Chcę tylko zaznaczyć że szkoda by było żeby klub który w tak krótkim czasie zbudował mocną drużynę i dorobił się wiernych kibiców przestał istnieć bo taki będzie jego los jak projekt nie wypali. Wtedy trzeba będzie zaczynać wszystko od nowa czyli od najniższej klasy rozgrywkowej a nie 1 ligi.

Nie mierz wszystkich projektów sportowych miarą Zagłębia Sosnowiec - że im się nie udało i na stałe nie zagościli w "Ekstraklasie" (chociaż dla tej dyscypliny jest to nadużycie wink.gif ), to nie znaczy, że innym się nie uda. No chyba, że wróżką jesteś wink.gif Podobnie miało być z drużyna siatkówki w Dąbrowie Górniczej - ale na przekór wszystkim projekt się udał i zespół nadal istnieje oraz ma więcej "oglądaczy" niż Zagłębie "pseudokibiców"!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post sob, 21 cze 2014 - 10:57
Post #22


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Mały77 @ sob, 21 cze 2014 - 10:32) *
CYTAT(danielmdc @ sob, 21 cze 2014 - 09:46) *
Zaręczam ci że kibice Zagłębia nie chodziliby na ten twór. Dla ciebie coś co jest chore dla innych jest normalne, proste i logiczne. Dla mnie świadome kupowanie miejsca w Basket lidze jest chore dla ciebie nie. No właśnie zajęli 5 miejsce a nie 1 więc ze sportowego punktu widzenia nie zasłużyli na "awans". Powtórzę się MKS w tej lidze będzie regularnie bity, po paru meczach znudzi się większości "kibiców" chodzenie na ten twór i to będzie koniec tego klubu. Zresztą inna jest mentalność kibiców a inna oglądaczy sportu. Wyraziłem swoje stanowisko jasno, jest ono całkiem inne niż twoje i tyle. Chcę tylko zaznaczyć że szkoda by było żeby klub który w tak krótkim czasie zbudował mocną drużynę i dorobił się wiernych kibiców przestał istnieć bo taki będzie jego los jak projekt nie wypali. Wtedy trzeba będzie zaczynać wszystko od nowa czyli od najniższej klasy rozgrywkowej a nie 1 ligi.

Nie mierz wszystkich projektów sportowych miarą Zagłębia Sosnowiec - że im się nie udało i na stałe nie zagościli w "Ekstraklasie" (chociaż dla tej dyscypliny jest to nadużycie wink.gif ), to nie znaczy, że innym się nie uda. No chyba, że wróżką jesteś wink.gif Podobnie miało być z drużyna siatkówki w Dąbrowie Górniczej - ale na przekór wszystkim projekt się udał i zespół nadal istnieje oraz ma więcej "oglądaczy" niż Zagłębie "pseudokibiców"!!!


Proszę cię nie porównuj Zagłębia do MKSu. Klub z tradycjami i tysiącami kibiców który w ostatnich latach jest na dnie i klub który w ostatnich latach jest potężnie finansowany przez miasto i sponsorów (chwała im za to). Nazywaj kibiców Zagłębia jak chcesz ale z tą liczebnością to już odpłynąłeś laugh.gif Na sekcję koszykarską jakoś ludzie nie walą drzwiami i oknami a co sezon chłopaki są w czołówce. Teraz to się poprawi ale nie na długo wink.gif Liczba kibiców na sekcji siatkówki w ostatnim sezonie spadła i to nie mało, wiem bo od paru sezonów bywam na co niektórych spotkaniach. Dziewczyny zaliczyły słabszy sezon to oglądaczy było mniej. Tak samo jest w piłce nożnej tylko że potencjał obu klubów to są dwa różne światy. W tym sezonie na Zagłębiu udało się 2 razy osiągnąć komplet czyli około 6 tysięcy na meczach z Wisłą i Polonią Bytom. Kończę swoje wywody i życzę wytrwałości i stalowych nerwów dla kibiców MKSu obu sekcji sportowych. Przyszły sezon będzie dla was wyjątkowo trudny wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post czw, 26 cze 2014 - 10:52
Post #23


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Praca nad TBL w DG są w zaawansowanej fazie

CYTAT
Negocjacje transferowe, zmiany klubowych struktur i prace nad spełnieniem ostatnich wymogów formalnych - tak przebiega okres „wakacyjny” w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. - Dopinamy wszystko na ostatni guzik, by dostać licencję na grę w ekstraklasie. Przed nami nowy rozdział w historii klubu, ale nie boimy się ciężkiej pracy - mówią członkowie zarządu Rafał Podgórski i Łukasz Żak.


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matidg
post nie, 20 lip 2014 - 20:16
Post #24


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 384
Dołączył: sob, 15 mar 08
Skąd: Dąbrowa Górnicza Mydlice
Nr użytkownika: 1,162
Płeć: Mężczyzna
GG: 5107261 status gadu-gadu



CYTAT
MKS buduje zespół. Zawodnicy za oceanem czekają na sygnał.

MKS Dąbrowa Górnicza jest już pewny, że w nadchodzącym sezonie zagra w Tauron Basket Lidze. Nasz region czekał na swojego reprezentanta w elicie od 2002 roku, gdy z ekstraligą pożegnała się Pogoń Ruda Śląska.

Zagłębiowski zespół spełnił wymogi formalne niezbędne do rywalizacji z najlepszymi. Wciąż jednak trwa budowa drużyny, która zagra o mistrzostwo Polski. - Od połowy maja nieprzerwanie szukamy jak najlepszych kandydatów do gry w naszym klubie. Musimy pamiętać, że mamy określony budżet, w którym musimy się zmieścić. Dokładnie sprawdzamy profile kilkudziesięciu zawodników. Najczęściej oglądamy nagrania meczów z ich udziałem, unikamy często mylących kompilacji najlepszych zagrań. Mamy świadomość, że przy wyborze koszykarzy zagranicznych nie ma miejsca na pomyłkę. Inaczej wygląda sytuacja z polskimi zawodnikami. Powiększenie ligi sprawiło, że wzrosło zainteresowanie polskimi graczami, także tymi z niższych lig. Zwiększyły się też ich wymagania finansowe, czasami w sposób nieuzasadniony, dlatego sytuacja nie jest łatwa - mówi Wojciech Wieczorek, trener dąbrowskiego zespołu.

MKS rozważa kandydatury zawodników z USA, Ukrainy, Litwy, Łotwy i z Bałkanów. - W grę wchodzi kilkadziesiąt nazwisk, więc to praca wymagająca cierpliwości. Na szczęście na pozyskanie koszykarzy zagranicznych mamy troszkę więcej czasu. Chcemy dopasować ich do polskich zawodników, których zakontraktujemy i do naszego stylu gry tak, aby cały zespół jak najlepiej funkcjonował. W tym przypadku musimy też brać pod uwagę nasze ściśle określone możliwości finansowe - dodaje Wieczorek.

Korsarz z Gdańska trafi do Dąbrowy

Nowym w składzie jest już Jakub Załucki. 25-latek mierzy 194 centymetry i może grać na pozycji rzucającego lub niskiego skrzydłowego. - Moja przygoda z ekstraklasą trwała dwa i pół roku. Może nie mam wielkiego doświadczenia boiskowego, ale w MKS-ie chcę walczyć o swoje minuty na parkiecie w Tauron Basket Lidze - deklaruje nowy zawodnik dąbrowskiego klubu. Wyszkolony w Sopocie koszykarz w najwyższej klasie rozgrywkowej reprezentował barwy Asseco Prokomu Sopot (2008/09), Trefla Sopot (2009/10) i PBG Basketu Poznań (2010/11). Jego ostatnim klubem był drugoligowy Korsarz Gdańsk.

Niestety, sztab trenerski wciąż musi czekać na Piotra Zielińskiego, który pauzuje od połowy stycznia. - Doszło wtedy do złamania kości strzałkowej i zerwania więzadła trójgraniastego przy kostce, dlatego ta przerwa jest taka długa. Wszystko działo się pod koszem. Kiedy zbierałem się do rzutu, kolega z drużyny został popchnięty na moje nogi. Był to nieszczęśliwy zbieg okoliczności - wspomina środkowy.

- Przez pierwsze dwa miesiące praktycznie nie byłem w stanie wyjść z łóżka Później zacząłem pojawiać się w klubie i pracować z naszym fizjoterapeutą, a zarazem trenerem przygotowania fizycznego, Marcinem Ważnym. Najpierw na leżance, a następnie także na siłowni, w salce, pracowałem z różnymi przyrządami do rehabilitacji - ćwiczyłem praktycznie codziennie. Jestem sfrustrowany nie tylko tym, że nie gram, ale także z tego powodu, iż nie mogę funkcjonować na pełnych obrotach. Jeszcze czeka mnie trochę pracy. Liczyłem, że w wakacje będę już biegał po boisku i skakał. Mogę i biegać, i skakać, lecz na razie dość delikatnie. Nie jest źle, chociaż chciałoby się już wrócić do treningów i normalnego trybu - mówi zawodnik.

Zespół rozpocznie przygotowania do sezonu 11 sierpnia. - Nie planujemy wyjazdu na obóz, natomiast jesteśmy w trakcie opracowywania kalendarza gier kontrolnych. W drugiej połowie września zagramy w turnieju w Kutnie. Mamy w planach rozegranie jednego lub dwóch spotkań z drużyną niemieckiej ekstraklasy. Prawdopodobnie wystąpimy też w corocznym turnieju w Bielsku-Białej - wyjaśnia trener.

Cały tekst: http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec...l#ixzz382Cn8ICi

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 29 lip 2014 - 08:56
Post #25


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Od wczoraj oficjalnie,

CYTAT
To historyczny dzień dla dąbrowskiej koszykówki! W godzinach przedpołudniowych do Klubu wpłynęła decyzja Zarządu Polskiej Ligi Koszykówki SA, oficjalnie potwierdzająca występy Miejskiego Klubu Sportowego w ekstraklasie w sezonie 2014/2015.
czytaj więcej...


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 24 wrz 2014 - 10:37
Post #26


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Na półtora tygodnia przed startem rozgrywek ekstraklasy sztab szkoleniowy MKS-u Dąbrowa Górnicza nie ustaje w egzekwowaniu założeń przedsezonowych - Wszystko przebiega zgodnie z planem, nie licząc urazu stawu skokowego Daltona Peppera. Sparingowe wygrane z mocnymi rywalami cieszą, ale dalej robimy swoje, by w naszej „układance” wszystko się zgadzało - mówi Wojciech Wieczorek, trener beniaminka Tauron Basket Ligi.
czytaj więcej...


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post wto, 30 wrz 2014 - 00:41
Post #27


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego dwóch zawodników ma koszulkę z numerem 8? ;-)

http://mksdabrowa.pl/content


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 03 paź 2014 - 08:48
Post #28


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



^^
a to ciekawostka smile.gif pewnie tylko na potrzeby zdjęcia się tak stało... a juz jutro inauguracja. W newsie video z konferencji i zaproszenie od kapitana oraz terminarz TBL: snf (51).gif


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post pią, 03 paź 2014 - 19:01
Post #29


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Zibar - orientujesz się może w temacie biletów na jutro? Jest duże zainteresowanie?


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post sob, 04 paź 2014 - 23:44
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Stałem dziś po bilety w najdłuższej kolejce, od kiedy zabieram syna na MKS. Po około 40 minutach i zakończeniu Iszej kwarty, wszyscy kolejkowicze zostali wpuszczeni do hali (bez konieczności kupowania biletów).

W trakcie meczu prowadzący zaryzykował sentencją: "na kolejnym meczu, za dwa tygodnie, obsługa kas będzie jeszcze szybsza" ;-)

ps. trzeba się przesiąść na elektroniczne zakupy...


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pon, 06 paź 2014 - 08:48
Post #31


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



^^^
Niestety sprawy osobiste nie pozwoliły mi na obecność przy inauguracji sad.gif ale może w kolejnych będzie lepiej. Dużo moich znajomych kupowało bilety wcześniej, więc nie mieli problemów z wejściem.

CYTAT
Mimo znakomitej pierwszej kwarty, MKS Dąbrowa Górnicza nie zdołał pokonać Trefla Sopot, trzeciej drużyny ostatniego sezonu, przegrywając na własnym parkiecie 67:83.
czytaj wicęj...


w newsie video z meczu i konferencji.

Jak Wsze wrażenia po pierwszym meczu?
Będzie się działo?

Ten post edytował Zibar pon, 06 paź 2014 - 08:48


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menago
post pon, 06 paź 2014 - 14:14
Post #32


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 497
Dołączył: pon, 01 paź 07
Skąd: reden
Nr użytkownika: 818
Płeć: Mężczyzna



jak wygramy 10 z 30 spotkan to bedzie mega sukces.

osobiscie stawiam na okolice 6-8 zwycięstw...
na tyle pozwala nasz potencjal, a wlasciwie jego brak wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 14 paź 2014 - 09:40
Post #33


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



^^
Czyli raczej (a nawet bardzo) sceptycznie.
Dalej czekamy na pierwsze zwycięstwo, na wyjeździe się nie udało, choć połowa meczu układała się po myśli MKS-u snf (51).gif



--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dakos
post sob, 25 paź 2014 - 20:45
Post #34


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Dołączył: śro, 27 lut 08
Nr użytkownika: 1,123
Płeć: Mężczyzna



Jezioro Tarnobrzeg pokonane 109-101 :> pierwsze zwyciestwo stało sie faktem ,Brawa dla zawodnikow:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 14 lis 2014 - 11:18
Post #35


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Podkowa, czterolistna koniczyna, porcelanowy słoń z uniesioną trąbą, a może coś zupełnie innego? Masz coś, co przynosi Ci szczęście? W niedzielę przynieś swój szczęśliwy przedmiot na mecz MKS-u Dąbrowa Górnicza z Rosą Radom i wspólnie „odczarujmy” Halę Centrum! Pomóż MKS-owi odnieść historyczne zwycięstwo w ekstraklasie na własnym parkiecie i… przynieś nam szczęście!
czytaj więcej...


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menago
post nie, 16 lis 2014 - 19:43
Post #36


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 497
Dołączył: pon, 01 paź 07
Skąd: reden
Nr użytkownika: 818
Płeć: Mężczyzna



ciekawe komu pierwszemu znudzi sie koszykowka w miescie? ludziom chodzacym na hale czy wladzom?
z takim skladem regularny oklep jest niestety gwarantowany...i nie wiem czy dociagniemy do tych 8 zwyciestw w sezonie ktore prognozowalem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post nie, 16 lis 2014 - 22:21
Post #37


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Dziś całkiem sporo osób było na hali - myślałem, że tylko na meczu otwarcia będzie taka frekwencja...

menago - świetnie postawione pytanie ;-)

edit - warto na pewno wspomnieć o trafionym rzucie kibica z połowy boiska i 2000pln nagrody smile2.gif

Ten post edytował Slyzaba nie, 16 lis 2014 - 23:47


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menago
post pon, 17 lis 2014 - 11:00
Post #38


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 497
Dołączył: pon, 01 paź 07
Skąd: reden
Nr użytkownika: 818
Płeć: Mężczyzna



Ludzie chodzą, jednak tbl przyciąga bardziej niż 1liga, tylko żeby drużyna była do tego poziomu odpowiednio przygotowana. Organizacyjnie na pewno dajemy radę.

Ale niestety same porażki i to dosyc wyraźne, stopniowo będą zniechęcać ludzi.
A liczba przeciwnikow, z którymi możemy powalczyc jest bardzo ograniczona, tj. Zostaje Lublin , Polpharma, może Szczecin, nie wiadomo co z Anwilem. Rszta wydaje się mocno poza zasięgiem... Wiec albo wzmocnia skład teraz, albo oszczędzamy na przyszly sezon smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menago
post śro, 19 lis 2014 - 11:48
Post #39


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 497
Dołączył: pon, 01 paź 07
Skąd: reden
Nr użytkownika: 818
Płeć: Mężczyzna



i zaczynaja sie pierwsze zmiany...
Ken Brown nowym zawodnikiem na pozycje 1/2.

i podobno McKay konczy przygode z DG...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menago
post nie, 23 lis 2014 - 11:17
Post #40


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 497
Dołączył: pon, 01 paź 07
Skąd: reden
Nr użytkownika: 818
Płeć: Mężczyzna



mamy drugie zwyciestwo!

Polpharma Starogard 77-81 Dabrowa Gornicza
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 13:19
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza