IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Schronisko dla zwierząt w DG, Opinie
.tomy
post nie, 17 paź 2010 - 17:28
Post #21


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna




Dabrowa to miasto dla aktwnych. Tu nawet psy powinny być aktywne i same winny się zawieźć do schroniska, oczywiście wcześniej dając anonse do mediów. Opuszczone zwierzaki nie są medialne, stają się nimi wtedy gdy...wszyscy wiemy kiedy.
[/quote]


Tak, masz rację, miasto dla aktywnych inaczej.
Medialność to modna sprawa, tylko bardzo mało warta jeżeli użyjemy rozsądku.
Medialna jest Pollena 2000 i politycy, lecz niestety ta pierwsza ma więcej zalet.
Wobec powyższego Dąbrowa tym bardziej powinna mieć schronisko, przystań lub inną formę poświęconą zwierzętom, gdyż nie w nazwie leży sens, wprawdzie nazwy mają magiczną moc sprawczą, jeżeli chodzi o specyfikację prawną, dlatego rozmawiajmy o "miejscu tymczasowym" dla zwierząt tymczasowo bezdomnych poszukujących nowego domu.
Rozmawiajmy o wariantach komunikacji w poszukiwaniu zwierząt, które bardzo często "znikają", a opiekunowie nie wiedzą co robić, gdyż obecny system jest spychologią bez ewidencji.
Rozumiem wiele innych potrzeb naszego miasta, lecz sytuacja bezdomności zwierząt i możliwości jej rozwiązania wcale nie odbiera niczego innym zapotrzebowaniom, gdyż już istnieje finansowanie kooperantów UM w Dąbrowie, lecz jest to bieg wydarzeń najniższych lotów.
Nie staram się nikogo przekonywać, ponieważ nie jest to waga sprawy "przedmiotu" lecz "podmiotu", dlatego dyskusja nad tym problemem powinna być traktowana nie w formie inwestycji lecz w formie humanitarnej powinności.

Z poważaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post wto, 19 paź 2010 - 19:21
Post #22


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



Jeżeli mieliście jakikolwiek kontakt z hyclem z Zawiercie F.H.U. Jurczyk to proszę o opinię, interesują mnie wszystkie warianty pracy tego Pana. Będzie to pomocne w celu doprowadzenia do zaprzestania działalności tej Firmy F.H.U. jak najszybciej.
Urząd Miejski Dąbrowy Górniczej nie jest zainteresowany zakończeniem współpracy z Panem Jurczykiem, czego dowód dał w tzw. SIWZ czyli Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, które skomponowane są dla Pana Jurczyka.
Dlaczego Urzędnicy Miejscy tak robią to pytania, na które tylko Oni znają odpowiedź.
W piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego ukaże się artykuł na temat zwierząt w Dąbrowie Górniczej, proponuję przejrzeć, spryt i pewność siebie urzędników czasami bywa zabawny, lecz determinacja innych ludzi może ich przytłoczyć.
Jeszcze raz proszę o info dotyczące Pana Jurczyka-hycla i ewentualnych kontaktów ze schroniskiem w Chorzowie, jak również przypadków zaginięć zwierząt na terenie naszego miasta.

Dziękuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post wto, 19 paź 2010 - 21:14
Post #23


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



Kolejna sprawa.

Po ostatnim spotkaniu, które odbyłem z Panem Pawłem Gocyłą i innymi osobami odpowiedzialnymi za stan spraw dotyczących zwierząt w naszym mieście wnioski są jednoznaczne:
1. Zwierzęta są nieistotne
2. Zaspokajamy potrzeby Ustawy na najniższym poziomie
3. nie mamy pojęcia o zwierzętach
4. ignorujemy sprawę, bo tu nie da się zarobić
5. ignorujemy temat ze względu na niewiedzę
6. jesteśmy zacofani i mamy inne cele (łatwiejsze w obsłudze)
7. zatrudniamy ludzi, którzy nie mają pojęcia co robią
8. naszym zadaniem jest tylko dawanie umiaru niedokształconym pracownikom (wszak im płacimy)
9. wszystko olewamy (społeczeństwo jest wytrzymałe)

Jeżeli jest na tym forum ktoś, kto rozumie temat i chce pomóc lub wszcząć dyskusję to zapraszam, lecz nie chcę pisać do "inaczej pojmujących"

Zapraszam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post śro, 20 paź 2010 - 08:23
Post #24


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



Taki mi się pomysł nasunął, zamienić EuroCamping na schronisko dla zwierząt i tak "campingowiczów tam jak na lekarstwo wink.gif A poważnie, jest wielka potrzeba utworzenia schroniska, lokalizacja - miejsce po składzie materiałów wybuchowych "złomowni" smile2.gif


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
st1111
post śro, 20 paź 2010 - 09:01
Post #25


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Dołączył: nie, 26 lis 06
Nr użytkownika: 336



CYTAT(mawwm @ śro, 20 paź 2010 - 05:23) *
Taki mi się pomysł nasunął, zamienić EuroCamping na schronisko dla zwierząt i tak "campingowiczów tam jak na lekarstwo wink.gif A poważnie, jest wielka potrzeba utworzenia schroniska, lokalizacja - miejsce po składzie materiałów wybuchowych "złomowni" smile2.gif


To ciekawe bo jak tam byłem w tym roku to brakowało miejsc w domkach i turyści namioty rozbijali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post śro, 20 paź 2010 - 20:58
Post #26


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



Witam.

Rozmowy z prywatnym inwestorem w sprawie przekazania gruntu na cel schroniska dla zwierząt w Dąbrowie Górniczej rozpoczęte. Podejście inwestora do całego zadania jest na wysokim poziomie i nasze władze miasta mogłyby się wiele nauczyć, m.in że problemy się rozwiązuje, a nie je stwarza.
Widać jeżeli chcesz coś stworzyć i nie ma to przynosić pieniędzy, natomiast ma to wymiar wyższy, humanitarny i bardziej dalekowzroczny to nie możesz liczyć na pomoc urzędników, gdyż Oni tego nigdy nie robili.

Zainteresowanych będę sukcesywnie informował o przebiegu rozmów.

Z poważaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post czw, 21 paź 2010 - 18:53
Post #27


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



Witam.

Dzisiejszy temat to zapobieganie bezdomności np. wolnobytujących kotów w Dąbrowie Górniczej.
Cały "zabieg" Urzędu Miejskiego Wydziału Gospodarki Komunalnej czyli Pani Naczelnik Dalach polega na tym, iż została podpisana umowa na sterylizację i kastrację ze schroniskiem dla zwierząt w Chorzowie. Teraz nasuwa się pytanie w jakim stopniu ogranicza bezdomność i niekontrolowane rozmnażanie sterylizacja i kastracja zwierząt wyłapanych i przewiezionych do schroniska, które według Umowy powinny zostać oddane do adopcji lub utrzymywane w schronisku do nazwijmy śmierci. Jaki ma takowa sytuacja wpływ na w/w potrzeby? Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest nieświadomość Pani Dalach w kwestii zwierząt i rozwiązywania problemów bezdomności. Takowa zasłona dymna w postaci Umowy ze schroniskiem jest zwykłym wyrzucaniem pieniędzy lub celowym działaniem mającym na celu "markowanie" wywiązywania się z zadań.
Dlaczego proste sprawy muszą mieć rozwiązania pokrętnie irracjonalne?
Dlatego, że aby coś zrobić należy wiedzieć co i jak zrobić, jeżeli brak takowych danych to należy stworzyć "parawan" pozornie rozwiązujący sprawę i mający podstawę prawną.
Urzędnik nie musi wysilać się na kreatywność, urzędnik może po prostu być.

Dziękuję.
Z poważaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post czw, 21 paź 2010 - 21:05
Post #28


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Jeśli chodzi o sprawę sterylizacji zwierząt, mam na myśli sterylizację powszechną, darmową i dostępną dla każdego właściciela, który nie chce niekontrolowanego rozmnażania swego pupila.
Sterylizacja tylko dla zwierząt kierowanych do schroniska, to kropla w morzu potrzeb i nie rozwiąże
problemu. Jak radzą sobie w innych krajach? Przede wszystkim mają wszystkie zwierzaczki zarejestrowane. Właściciel nie może bezkarnie wyrzucić pieska czy kotka, ot tak sobie, bo się nim znudził.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post czw, 21 paź 2010 - 21:19
Post #29


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



Tak, masz rację.

Kontrola zwierząt w tej chwili przerasta polskie możliwości intelektualne.
Zbyt niejasne przepisy, zbyt wiele "furtek", zbyt wielu leniwych urzędników.
Po pierwsze zidentyfikowanie problemu.
Po drugie weryfikacja możliwości zadziałania.
Po trzecie działanie.
Po czwarte kontrola.
Po piąte działanie świadomie edukujące.
Po szóste kontrola.
Po siódme badanie wyników.
Po ósme kontrola.
Po dziewiąte modyfikowanie błędów.
Po dziesiąte naprawa poprzednich dziewięciu.

Technika niejasna dla urzędników, przyznawanie się do błędów pozwala je zrozumieć i naprawić.
To "nowatorka" dla naszego miasta.

Jak byśmy nie oceniali, zebraliśmy kilkanaście tysięcy podpisów pod petycją dotyczącą schroniska dla zwierząt w Dąbrowie Górniczej.
Sprawa nie jest prosta, gdyż nawet potencjalni radni nie łapią tematu, wiem, że nie jest to "prosta kostka" i inne "proste Nemo" lecz nie umniejsza to faktu, iż w naszym mieście są ludzie, dla których problem zwierząt jest najbliższy (nie spychając oczywiście innych problemów).
Problem zwierząt wymaga empatii, wiedzy, determinacji i braku ambicji zysku co jest obce wielu ludziom decydującym o losach naszego miasta.

Z poważaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post sob, 23 paź 2010 - 16:21
Post #30


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



Witam.

Informacja dla Pani Iwony Dalach zastępcy naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM Dąbrowa Górnicza.

Definicja "priorytetu", którego użyła Pani w piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego :
"Priorytet pierwszeństwo; przywilej; por. prerogatywa.

Etym. - nm. Priorität 'jw.' z śrdw.łac. prioritas dpn. prioritatis 'jw.' od łac. prior '(po)przedni; wcześniejszy; pierwszy; starszy"

Widać nauka szkolna poszła w las. Używa Pani form bez ich rozumienia, natomiast jeżeli się mylę to Pani Dalach zapewne dysponuje dokumentację związaną w analizami i ewentualnymi rozwiązaniami problemu schroniska w naszym mieście.
Podejrzewam jednak, że Pani Dalach rzuca słowa na wiatr, by wypaść "jako tako", wszak co może mieć wspólnego z problematyką zwierzęcą człowiek na co dzień zajmujący się potocznie mówiąc "śmieciami miejskimi"?
Możliwości są dwie:
1. Pani Dalach, Pan Podraza i wiceprezydenci grają minami i gołosłowiem, by ukryć nicnierobienie.
2. Pani Dalach, Pan Podraza i wiceprezydenci grają na zwłokę, wszak jednym z haseł Pana Podrazy jest "Zielona Dąbrowa" rozumiana szeroko, lub też wąsko (może dolary czy też jaka inna waluta)

Z poważaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post pon, 25 paź 2010 - 18:46
Post #31


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



Witam.

Co dzieje się z zainteresowaniem schroniskiem dla zwierząt w naszym mieście?
Czy to forum jest kierowane przez UM Dąbrowa Górnicza?
Czy istnieją jakieś zakazy bądź nakazy?
Czy naprawdę sprawa zwierząt jest tak mało znacząca?
Co się w tym mieście dzieje, że infrastruktura jest bardziej znacząca, aniżeli stworzenia żywe?
Czy naprawdę tak daleko posunął się "ułomny konsumpcjonizm" w społeczności Dąbrowy?
Jeżeli mieszkańcy tego chcą to muszą się zastanowić nad konsekwencjami.
Nie wart jest pomocy ten, który nie pomaga.
Gadaczy może być wielu, jak na każdym forum, ale to tylko gadacze, schowani w fotelach ludkowie wyskakujący na kilka literek, by zaistnieć, doparzyć i pogadać jak wielu.

Napiszcie, działajcie, jeżeli nie to co Wam pozostaje.
Zmieńcie to.

Z poważaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post pon, 25 paź 2010 - 22:00
Post #32


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



i?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post pon, 25 paź 2010 - 23:42
Post #33


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



CYTAT
Czy to forum jest kierowane przez UM Dąbrowa Górnicza?

z tego co mi wiadomo - nie cool.gif
CYTAT
i?

...i nikt nie zmusza użytkowników do wypowiadania się... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post wto, 26 paź 2010 - 11:59
Post #34


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Również uwazam ze w DG powinno byc schronisko. Kiedys były chyba nawettakie zamiary ( pozny Lipczyk - wczesny Talkowski) ale z jakis powodównie wyszło.

Jak ktos zna szczegóły niech opisze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alinco100
post wto, 26 paź 2010 - 13:32
Post #35


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Dołączył: wto, 26 paź 10
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 4,188
Płeć: Mężczyzna



Przydałoby się,bo z oddaniem zwierzaka do Sosnowca można zapomnieć.Jak mnie kiedyś tam pani poinformowała: "Dąbrowa nie ma podpisanej umowy z naszym schroniskiem,z tego co wiem to Dąbrowa ma umowę z Chorzowem,dziękuje do widzenia" Na odbiór psiaka trzeba czekać około 5 godzin,bo dyżurny weterynarz który go zabiera ma rejon od Zawiercia aż do Chorzowa i jest tylko jeden.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post wto, 26 paź 2010 - 14:18
Post #36


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Czy musimy mieć umowę aż z Chorzowem?!
Im dalej, tym lepiej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alinco100
post wto, 26 paź 2010 - 14:23
Post #37


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Dołączył: wto, 26 paź 10
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 4,188
Płeć: Mężczyzna



Nie wiem,mnie to zaskoczyło i to bardzo.Straż Miejska gdzie chciałem uzyskać informacje,bo tam zostałem wtedy skierowany,tez powiedziała że nie ma zielonego pojęcia dlaczego tak jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.tomy
post śro, 27 paź 2010 - 19:20
Post #38


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 70
Dołączył: sob, 16 paź 10
Nr użytkownika: 4,166
Płeć: Mężczyzna



Witam.

Na przykładzie Pana Rafała Pałki prowadzącego schronisko w Olkuszu i będącego zarówno hyclem, z którym wiele gmin małopolski podpisuje umowy na świadczenie w/w usług można stwierdzić, że rozpiętość myślenia urzędników zakrawa na skalę nie do ogarnięcia przez zwykły rozum.
Mianowicie Pan Pałka został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym pomimo tego nie jest to przeszkodą do dalszego podpisywania z nim umów o świadczenie usług.
Jak daleko prostych ludzi mogą komponować w swoje szeregi urzędy?
Może należy zainteresować się wszystkimi umowami zawieranymi przez władze gminne i przetargami łącznie z ich wyrafinowanymi SIWZ?
Jeżeli jest tyle zainteresowanych osób życiem i rozwojem miasta to może dobrze będzie, gdy każdy poszpera na miarę własnych możliwości i dowie się co nieco o kandydatach na radnych i prezydenta miasta?
Jeżeli temat zwierząt może opierać się na głupocie, braku zainteresowania i próbie zarabiania wobec powyższego dochodzę do wniosku, że wiele spraw dotyczących miasta jest wedle litery prawa lecz społecznie nie będą akceptowalne, a wszak społeczeństwo (nie całe) decyduje i ma możliwość wyboru.
Ja nadal jestem w sprawie zwierząt, jeżeli ktoś chce zainteresować się dokumentacją, ewidencją i weryfikacją UM Dąbrowa Górnicza chętnie pomogę na ile mogę.

Z poważaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post śro, 27 paź 2010 - 22:16
Post #39


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



CYTAT(Alinco100 @ wto, 26 paź 2010 - 11:23) *
Nie wiem,mnie to zaskoczyło i to bardzo.Straż Miejska gdzie chciałem uzyskać informacje,bo tam zostałem wtedy skierowany,tez powiedziała że nie ma zielonego pojęcia dlaczego tak jest.


Pytanie raczej należy skierować do osoby,
która z imienia, nazwiska i stanowiska w UM
taką umowę podpisywała.
Chyba to nie jest tajne/poufne?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aszz
post śro, 27 paź 2010 - 23:21
Post #40


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 119
Dołączył: śro, 05 sie 09
Skąd: DG
Nr użytkownika: 3,404
Płeć: Kobieta



Nie wiem czy to dobra czy zła wiadomość, ale dobrze poinformowane wiewiórki z Parku Hallera doniosły, że od 2011 r w DG obowiązuje na powrót( ostatnio w 2008 r) podatek od posiadania psów. 60 zł dla zwykłych śmiertelników, 30 dla samotnych staruszków. Ci którzy wzięli psa ze schroniska( z 2011) i członkowie towarzystw opieki nad zwierzętami - zwolnieni. To efekt dzisiejszej sesji RM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 16 kwiecień 2024 - 06:16
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza