IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

14 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Huty i koksownia, ArcelorMittal, Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa
rafi
post wto, 28 paź 2003 - 18:35
Post #1


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Yo wink.gif Chlopaki z rzadu pchneli w koncu nasz kochana hute koncernowi LNM. Oni na pewno oddadza naszemu miastu kupe kaski. Bedzie mozna inwestowac (albo nawet wykupic CA ;-), przyznawac nagrody prezydentom itp... Jednym slowem od dzis w Dabrowie mamy...Indie (tylko trzeba jeszcze swiete krowki sprowadzic ;-)
biggrin.gif

Ten post edytował kwintosz czw, 27 wrz 2007 - 14:37
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 29 paź 2003 - 00:41
Post #2


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No ciekawe co tale zrobi z tymi 100 mln zŁ ktÓre dostanie za zalegŁe podatki. Za takĄ kasiorkĘto moŻnaby byŁo zrobiĆ cudo z paŁacu kultury i jeszce na wymiane caŁego taboru w zajezdni dg by starczyŁo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 29 paź 2003 - 09:39
Post #3


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



RzĄd podpisaŁ umowe z LNM Holding na sprzedaŻ PHS-u. Napewno bĘdĄ spŁacone wszystkie dŁugi Huty wobec Miasta okoŁo 100mln PLN. ZwrÓccie teŻ uwage ze LNM ma zainwestowac w Huty do 2009 roku okoŁo 3,2 MLD zŁ. Tak wiec spokojnie moŻna zaŁozyc ze do Huty Katowice trafi okoŁo 1,2-1,5mld zŁ, co powinno rÓwniez przeŁozyc sie na napŁyw miedzy dla mieszkańcÓw i do miejskiej kasy.

Za tĄ kase co wpŁynie do kasy miasta ja proponowaŁbym zrobiĆ( wyburzyĆ dworzec, zbudowaĆ wiadukt nad torami kolejowymi od ulicy Kosciuszki do ulicy Robotniczej , co poŁaczyŁoby Centrum z okolicami parku Zielona i daŁoby moŻliwosci na rozbudowe Miasta w kierunku pÓŁnocnym oraz zbudowaĆ nowy dworzec okoŁo 100-200 metrÓw na wschÓd od obecnego, koszt tego wyniÓsŁ by okoŁo 50 mln zŁ, a druga rzecz tu przebudowa drugiej strony Centrum( wyburzyĆ Dom Handlowy w jego miejscu zbudowaĆ jakies nowoczesny pasaŻ handlowy oraz zbudowaĆ po tej stronie tĄ nieszczĘsnĄ biblioteke poŁaczĄnĄ z tym pasaŻem i podziemnymi lub piĘtrowymi parkingami-, tak jak to byŁo kiedyŚ planowane - koszt okoŁo 50 mln zŁ, ale jak znam Życie Talkowski nie odwaŻy sie na takie pomysŁy, no ale pomarzyĆ moŻna... a pieniĄdze zostanĄ pewnie zuzyte na biĘzace potrzeby miasta, zostana skonsumowane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 29 paź 2003 - 09:54
Post #4


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Ta kasa pewnie pÓjdzie na kolejne specjalne dodatki dla "prezydenta" (tzn. willa z basenem, limuzyna, itp.) oraz na kolejne nagrody dla najlepszych urzĘdnikÓw.
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

A tak caŁkiem powaŻnie, to uwaŻam, Że pomysŁ Klocka jest rewelacyjny. Brawo Panie (PrzyszŁy) Prezydencie !!!


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 29 paź 2003 - 10:19
Post #5


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No pomysŁ dobry ale ten z przebudowĄ centrum to raczej kosztowaŁby ponad 100 mln. A z drugiej strony nie uwaŻam Żeby dĄbrowie byŁ potrzebny dworzec za 50 mln --- bĘdziemy drugĄ czestochowĄ gdzie dworzec Świeci pustkami. Podejrzewam Że nowe perony, nowa kŁadka ( albo przejscie podziemne ) no i budynek kasowy na barem i poczekalniĄ wystarczyŁyby w zupeŁnoŚci. --- max ze 20 mln
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 29 paź 2003 - 10:32
Post #6


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Owszem pozdrawiam zgadzam sie ze wystarczyŁoby na dworzec na maxa do 30 mln zŁotych zaŁozmy 2 perony, , kasy ,bar ,poczekalnia , pare sklepÓw , przejscie najlepiej gÓrĄ z zejsciem na perony, a wszystko pod dachem , poŁaczone jako jeden budynek z jakims sensownym placem przed dworcem, na ktÓrym mogŁyby sie zatrzymywac niektÓre linie autobusowe. Owszem wiadomo ze miasto nie powinno ze swoje pieniĄdze sponsorowaĆ PKP, ale PKP mogŁaby w ramach rozliczeń oddadĆ miastu swoje niepotrzebne tereny wokÓŁ obecnego dworca. 50 mln policzyŁem razem z tym wiaduktem , ktÓry tez by mÓgŁ kosztowaĆ okoŁo 25 mln PLN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 30 paź 2003 - 22:03
Post #7


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



e tam - dla mnie to dzielenie skory na niedzwiedziu - pewnie okaze sie ze ta kasa pojdzie na pokrycie jakich dlugow, na premie dla urzedasow oczywscie a reszta w tajemniczych okolicznosciach sie rozplynie...
Choc przynajmniej cieszy fakt ze poprawi sie sytuacja H Katowice i podatki wkoncu beda regularnie placone


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 31 paź 2003 - 00:05
Post #8


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Jesli juz mowa o dworcu, to byloby super, gdyby w koncu jakis wazny pan postanowil wyremontowac (w sumie to dokonczyc, bo czesc juz zostala zrobiona) fragment ulicy Kosciuszki prowadzacy wlasnie do dworca. Teraz dojscie to przywoluje na mysl skojarzenia ze slumsami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 31 maj 2004 - 01:02
Post #9


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



PomyŚlaŁem Że po prywatyzacji HK warto byŁoby troche podyskutowaĆ o tym zakŁadzie. MoŻe wreszcie bĘdĄ jakie duŻe inwestycje w phs.

Na poczĄtek co myŚlicie o nowej nazwie HK. Jak by ktoŚ nie wiedziaŁ Że HK nie jest juŻ HK to informuje Że nowa nazwa to ISPAT Polska Stal oddziaŁ DG

Nigdy nie lubiŁem nazwy HK bo byŁa mylĄca. Do dnia dzisiejszego ludzie pytajĄ mnie na skargi w Katowicach ktÓrym autobusem dojechaĆ do DG bo na rozkŁadzie pisze Że wszystkie autobusy jadĄ na HK a nie do DG. No i oczywiŚcie nikt nie czai bazy Że HK nie jest w Katowicach.

Ale z drugiej strony jakoŚ Średnio podoba mi siĘnowa nazwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ocet
post pon, 31 maj 2004 - 09:41
Post #10


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Dołączył: pon, 17 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 88



ISPAT to nazwa grupy nalezĄcej do LNM Holding, natomiast ISPAT Polska Stal to czesc ISTAP Nova Hut (Czeskiej czĘsci grupy), prezestem ISPAT Polska Stal jest rowniez Czech. troche to zagmatwane wszystko ale co ciekawe dawna HK po raz pierwszy od kilku lat przynosi zyski a nie straty jak to mialo miejsce w PHS.
Indianie rzadza biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 31 maj 2004 - 16:27
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Nie rozumiem tego entuzjazmu Ocet. ZauwaŻ ze huty zostaŁy sprzedane w momencie gdy na Świecie zrobiŁa sie koniunktura na stal. Po drugie - nie wiem czy zdajesz sobie Że PHS w swojej historii teŻ przynosiŁ zysk, a sprzedaz wszystkiego w rece obcego inwestora nie jest antidotum na nasze problemy gospodarcze.

co do nazwy - szkoda - "Huta Katowice" to nazwa juz historyczna i powinna zostaĆ, podobnie logo huty. Co innego gdyby ta huta sie nazywala imieniem Stalina albo Bieruta. Grunt Żeby ludki miaŁy prace.pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 31 maj 2004 - 17:26
Post #12


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No huta przynosiŁa zyski w przeszŁoŚci (np przez rok a pÓĹşniej przez 7 straty)ale w ostatnich latach nastĄpiŁa ogromna konsolidacja przemysŁu stalowego na Świecie. CaŁy przemysŁ stalowy przejeŁo praktycznie 5 swiatowych korporacji. Prywatyzacja to byŁ jedyny ratunek dla tego zakŁadu bo dzieki temu zyskaŁ rynki zbytu. Na wyroby HK nie byŁo nigdy koniktury bo HK nie robiŁa wyrobÓw finalnych tylko pÓŁprodukty. Do tego HK bezsensownie konkurowaŁa z SĘdzimirem. Prawda jest taka Że Żadna huta nie jest w stanie samodzielnie funkcjonowaĆ na rynku ( no moŻe poza Chinami i RosjĄ)

PS wiec albo konsolidacja albo upadŁoŚĆ. Tylko caŁĄ tĄ hute trzeba byŁo sprzedaĆ 10 lat temu jak byŁa jeszcze coŚ warta a nie teraz odaĆ za dŁugi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pon, 31 maj 2004 - 18:47
Post #13


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



[/quote]co do nazwy - szkoda - "Huta Katowice" to nazwa juz historyczna i powinna zostaĆ, podobnie logo huty. Co innego gdyby ta huta sie nazywala imieniem Stalina albo Bieruta. Grunt Żeby ludki miaŁy prace.pozdrawiam[/quote]

SpeŁniŁo siĘmoje marzenie. Zniknie absurdalna, ponad wszystko upokarzajĄca nazwa KATOWICE z pejzaŻu ZagŁĘbia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post pon, 31 maj 2004 - 19:47
Post #14


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Ja teŻ przyznajĘŻe nazwa HUTA KATOWICE jakoŚ nie pasuje do ZagŁĘbia DĄbrowskiego. A ta nowa nazwa ... mnie siĘpodoba, poza tym brzmi jakoŚ tak nowoczeŚniej, bardziej Światowo. biggrin.gif

A najwaŻniejsze jest to Żeby ludzie mieli zatrudnienie i nie musieli siĘmartwiĆ o to czy nastĘpnego dnia nie zostanĄ zwolnieni.


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ocet
post wto, 01 cze 2004 - 10:27
Post #15


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Dołączył: pon, 17 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 88



z tego co wiem to w samej hucie zatrudnienie na obecnym poziomie jest gwarantowane do 2009 roku. nie wiem jak wyglada ta sprawa w spolkach ale postaram sie cos dowiedziec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pią, 04 cze 2004 - 10:41
Post #16


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Nazwa huty Katowice juŻ ZagŁĘbia nie dzieli
Niebawem w DĄbrowie bĘdzie "Huta Delhi"

Zgadzam siĘz MiŚkiem - praca jest najwaŻniejsza i jeŻeli nowy wŁaŚciciel jĄ zapewni to nazwa jest maŁoistotnym elementem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post nie, 06 cze 2004 - 23:36
Post #17


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Co do nazwy Huta Katowice zawsze mnie ona denerwowaŁa, wprowadza niepotrzebny zamĘt i wielu ludzi jest w bŁĘdzie, bo myŚlĄ ze HK leŻy w Katowicach jak to wynika z nazwy. A co maja Katowice do Huty Katowice to nie wiem?? Chyba tyle ze leŻĄ w jednym wojewÓdztwie.

Przez te ponad 20 lat HK promowaŁa na caŁym Świecie miasto Katowice zupeŁnie za darmo. Uwazam ze jeŚli Huta miaŁa nosiĆ imie jakiegoŚ miasta to powinna nazywaĆ sie Huta DĄbrowa lub Huta ZagŁĘbie i tyle. Nie wiem kto byŁ odpowiedzialny za takĄ nazwe dla Huty i komu strzeliŁo to do gŁowy.

To tak jakby nadaĆ imie Stoczni Gdańskiej leŻacej w Gdańsku- Stocznia Gdynia. Jak dla mnie bezsens.

Przez jakiŚ czas Huta Katowice byŁa HutĄ Centrum.
Obecna nazwa ISPAT Polska Stal OdziaŁ DĄbrowa GÓrnicza rÓwniez mi nie podchodzi. Oby za czĘsto tych nazw nie zmieniali.

Fajnie by byŁo jakby w DG zbudowali jakis biurowiec z caŁĄ siedzibĄ ISPAT 8) 8) 8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post pon, 07 cze 2004 - 00:30
Post #18


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



Hmm co do biurowca to mozna by przypuszczac ze byc moze wybuduja sobie nowa siedzibe, bo ten stary budynek to jest masakryczny :? Ale to tylko gdybanie :/ Ale faktem jest ze nazwa ISPAT jest juz w uzyciu, bo np. na ulotkach z Nemo w sprawie ostatniej imprezy w piatek "od przedszkola do opola" jednym z sponsorow byl wlasnie ISPAT o. DG wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post wto, 08 cze 2004 - 17:58
Post #19


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



WiĘkszoŚĆ zmian nazw jest niepraktyczne - wprowadza zamieszanie,nie ma siĘco cieszyĆ Że nazwa Katowice zniknie z mapy ZagŁebia - to przypadek i gdyby huta nazywaŁa siĘimieniem ZagŁĘbia teŻ byŁa by ta nazwa zmieniona.Pozatym to dla mnie trochĘŚmieszne Żeby zgrzytaĆ zĘbami bo huta siĘnazywa jak miasto naszych nielubianych sĄsiadÓw. CaŁa Warszawa po wschodniej stronie WisŁy to Praga, w Krakowie jest kino KijÓw.
Fakt - to absurd Huta Katowice na ZagŁĘbiu , ale absurd historyczny a dla mnie to co staŁe i nie zmienia siĘod lat ma wartoŚĆ i tyle. SwiadomoŚĆ istnienia regionu nie moŻe byĆ zachwiana tym Że huta jest Katowice a nie ZagŁebie, to chyba coŚ gŁebszego. MoŻe powinnismy naciskaĆ Żeby wiĘcej ulic miaŁo nazwy sŁawnych ZagŁĘbiakÓw, wtedy nazwa katowice na ZagŁĘbiu byŁa by ciekawĄ egzotykĄ.nie mÓwiĄc juŻ o tym w jaki raŻĄcy sposÓb wypieramy nasz polski jĘzyk pseudoangielskimi nazwami, ale o tym jakoŚ cisza . JakoŚ nie sŁyszaŁem Olo zebyŚ chodziŁ z petycjĄ o zmianĘnazwy huty Katowice na ZagŁĘbie - tak wiĘc trochĘdystansu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ocet
post wto, 08 cze 2004 - 19:50
Post #20


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Dołączył: pon, 17 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 88



wsumie to nasze spory odnosnie nazwy jak i dzialalnosci hutu sa malo znaczace. jest to wlasnosc prywatna i wlasciciel moze zmieniac nazwy dowoli wazne ze jest zatrudnienie i dochod dla miasta. jesli chodzi o siedzibe to watpie bo polska centrala to dawna siedziba PHS. w dodatku jest to malo wazna siedziba gdzy podlega ISPAT NOVA HUT (czeska grupa LNM HOLDING) i tam tez podejmowane sa wszystkie decyzje odnosnie IPS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 23:41
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza