IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

53 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stare zdjęcia i ciekawostki historyczne
szer
post wto, 18 sty 2011 - 22:02
Post #81


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,587
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Kiedyś na forum przewinął się o tym wątek, tylko już nie pamiętam w którym dokładnie temacie...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post wto, 18 sty 2011 - 22:16
Post #82


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Brama pewnie postała dzień dwa i została rozebrana, stąd brak wzmianek o niej smile2.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacky6
post czw, 17 mar 2011 - 20:09
Post #83


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: sob, 12 mar 11
Nr użytkownika: 4,520
Płeć: Mężczyzna



a może by tak powspominać wrzucając stare fotografie ?



ta jest z czasów zmroku okupacji niemieckiej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maseur
post czw, 17 mar 2011 - 20:27
Post #84


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 108
Dołączył: pią, 06 kwi 07
Nr użytkownika: 666



temat juz był i to całkiem miło sie rozwinął, jednak później został zasypany innymi tematami. moja nieśmiała sugestia dla modów żeby go na stałe podwiesić została niezauważona sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post czw, 17 mar 2011 - 20:40
Post #85


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



To piękna pocztówka wydana przez:

Verlag "GRAPHOCHEMIE" A. Schinkovsky Kattowitz, Bismarcstrasse 3, Ruf 351-66
Dombrowa O.S. Poststrasse (16)

W oryginale zawiera nieco więcej szczegółów po bokach.

Na uwagę zasługują kierunkowskazy:
w prawo - Bendzin 5km
w lewo - Zombkowitz 9km oraz miejscowość, której nazwy nie mogłem odczytać (5-6 znakowa) i odległość 40km (układ liter wskazuje na POLICE?).

Pełny napis na budynku po lewej stronie brzmi: Leinenhaus (leinen oznacza 'płótno' więc możliwe, że był to sklep z tekstyliami)

maseur - ja wnioskowałem nawet o całkowicie osobny dział typu HISTORIA. Niestety równie nieskutecznie...
Dodam, że aktualnie pracuję nad stroną ze starymi fotografiami i pocztówkami z Dąbrowy Górniczej. Mam nadzieję, że za kilka tygodni będę mógł Was do niej zaprosić smile2.gif

Ten post edytował Slyzaba czw, 17 mar 2011 - 20:50


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacky6
post czw, 17 mar 2011 - 22:29
Post #86


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: sob, 12 mar 11
Nr użytkownika: 4,520
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(maseur @ czw, 17 mar 2011 - 20:27) *
temat juz był i to całkiem miło sie rozwinął, jednak później został zasypany innymi tematami. moja nieśmiała sugestia dla modów żeby go na stałe podwiesić została niezauważona sad.gif
przeszukałem trochę rozdziałów wstecz szukając tematu...jeśli był bogaty, więc prośba do modów o podłączenie a tym samym o wywołanie na pierwsze miejsce...a faktycznie najlepiej byłoby go przykleić... pozdr
CYTAT(Slyzaba @ czw, 17 mar 2011 - 20:40) *
To piękna pocztówka wydana przez:Verlag "GRAPHOCHEMIE" A. Schinkovsky Kattowitz, Bismarcstrasse 3, Ruf 351-66Dombrowa O.S. Poststrasse (16)W oryginale zawiera nieco więcej szczegółów po bokach.maseur - ja wnioskowałem nawet o całkowicie osobny dział typu HISTORIA. Niestety równie nieskutecznie... Dodam, że aktualnie pracuję nad stroną ze starymi fotografiami i pocztówkami z Dąbrowy Górniczej. Mam nadzieję, że za kilka tygodni będę mógł Was do niej zaprosić smile2.gif
w moim zbiorze owa fotografia - czułem, że była kiedyś widokowką - zachowała się kiedyś jako reprodukcja - kopia z oryginału...wielki szacun za info o wydawcy a przede wszystkim za posiadanie takiej wiedzy......w portalu NK przewinęła mi się osoba - pasjonat.ka starych i nowych fotografii DG...czyżby aż tak wielu pasnonatów było ?ja tylko tak z przypadku, choć mój rodowód rodzinny powołuje się na zasiedlenie ( przez dziadka ) w czasie I wojenki...pozdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trebor
post pią, 18 mar 2011 - 20:10
Post #87


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Dołączył: pon, 29 lis 10
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 4,281
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(jacky6 @ czw, 17 mar 2011 - 22:29) *
CYTAT(maseur @ czw, 17 mar 2011 - 20:27) *
temat juz był i to całkiem miło sie rozwinął, jednak później został zasypany innymi tematami. moja nieśmiała sugestia dla modów żeby go na stałe podwiesić została niezauważona sad.gif
przeszukałem trochę rozdziałów wstecz szukając tematu...jeśli był bogaty, więc prośba do modów o podłączenie a tym samym o wywołanie na pierwsze miejsce...a faktycznie najlepiej byłoby go przykleić... pozdr
CYTAT(Slyzaba @ czw, 17 mar 2011 - 20:40) *
To piękna pocztówka wydana przez:Verlag "GRAPHOCHEMIE" A. Schinkovsky Kattowitz, Bismarcstrasse 3, Ruf 351-66Dombrowa O.S. Poststrasse (16)W oryginale zawiera nieco więcej szczegółów po bokach.maseur - ja wnioskowałem nawet o całkowicie osobny dział typu HISTORIA. Niestety równie nieskutecznie... Dodam, że aktualnie pracuję nad stroną ze starymi fotografiami i pocztówkami z Dąbrowy Górniczej. Mam nadzieję, że za kilka tygodni będę mógł Was do niej zaprosić smile2.gif
w moim zbiorze owa fotografia - czułem, że była kiedyś widokowką - zachowała się kiedyś jako reprodukcja - kopia z oryginału...wielki szacun za info o wydawcy a przede wszystkim za posiadanie takiej wiedzy......w portalu NK przewinęła mi się osoba - pasjonat.ka starych i nowych fotografii DG...czyżby aż tak wielu pasnonatów było ?ja tylko tak z przypadku, choć mój rodowód rodzinny powołuje się na zasiedlenie ( przez dziadka ) w czasie I wojenki...pozdr



popieram pomysł nalezy na stałe stworzyc dział historii DG!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marti
post pią, 18 mar 2011 - 22:39
Post #88


http://primus.flog.pl/
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 53
Dołączył: pon, 26 sty 09
Nr użytkownika: 3,156
Płeć: Mężczyzna



Jestem bardzo bardzo za.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post sob, 19 mar 2011 - 00:20
Post #89


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(jacky6 @ czw, 17 mar 2011 - 22:29) *
przeszukałem trochę rozdziałów wstecz szukając tematu...jeśli był bogaty, więc prośba do modów o podłączenie a tym samym o wywołanie na pierwsze miejsce...a faktycznie najlepiej byłoby go przykleić... pozdr
http://www.dabrowa-gornicza.org/Stare-zdje...czej-t4174.html


PS. Dział historii - warto warto, oby tylko nie 'umarł' zbyt szybko...

Ten post edytował Leszek sob, 19 mar 2011 - 00:20


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacky6
post sob, 19 mar 2011 - 21:55
Post #90


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: sob, 12 mar 11
Nr użytkownika: 4,520
Płeć: Mężczyzna



czyli przytrafiło mi się odkurzenie tematu kiedyś goszczącego z co najmniej 2 pakietami fotografii ulokowanymi w formie linkowni - przykład ArtGii...
każde pokolenie może mieć inne spojrzenie...
moja wizja to przy prezentacji każdej fotografii wywołać wspomnienia - swoje i innych...
tak, by nie tylko wklepać fotki ale opisać je wspomnieniami...
obraz i słowo...
,,,
PS - co do fotek Artgii - bardzo ciekawe, lecz mam dwa "zarzuty"...
- nie uporządkowane linki - i po chwili gubiłem się
- imageshack - powolne otwieranie się fotek... są jeszcze inne formy by móc oglądać gotowe widokówki...
a tak całkiem serio, to chętnie sam wróciłbym nie tylko do swoich wspomnień, chętnie poczytałbym innych starych dąbrowiaków, których serdecznie przy okazji pozdrawiam...
smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post nie, 20 mar 2011 - 13:22
Post #91


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



jacky6 - zgadzam się z Tobą. 100x ciekawiej byłoby wrzucać jakąś fotografię/pocztówkę w taki sposób, żeby było ją widać na forum i żeby dało się je z osobna komentować. Jak się okazuje na ww. przykładzie z niektórych memoriałów można wyczytać naprawdę bardzo dużo. Im więcej osób mogłoby się wypowiedzieć tym nasza wiedza o historii miejsc/osób/wydarzeń byłaby na pewno pewniejsza.

Właśnie napisałem wiadomość do ArtGii z zapytaniem czy nie zmienił zdania na temat opublikowania zdjęć na mojej stronie. Jeśli nic się nie zmieniło to w tym tygodniu fotografie wrzucę na stronę i podeślę do Ciebie link. Będziesz mógł je przejrzeć najpierw w miniaturkach a po kliknięciu duże foto. Co Ty na to?


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacky6
post nie, 20 mar 2011 - 20:54
Post #92


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: sob, 12 mar 11
Nr użytkownika: 4,520
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Slyzaba @ nie, 20 mar 2011 - 13:22) *
Co Ty na to?


hm, zastanawiam się...
bo widać pewną zgodność - czyli prezentowanie ( np. fotografii i widokówek )na forum tak - jak się to czyni czytając gazetę - otwierasz - oglądasz - czytasz a jak się rozpędzisz - to komentujesz ...
jeśli jest zgoda posiadaczy zbiorów na publikację - z zastrzeżeniem informacji o prawach posiadacza lub autora...
z moich obserwacji na innych forach mam awersję do miniaturek - lecz to jest już moja subiektywna ocena...
a zaś wrzutka multum fotek powoduje zagubienie się...
dobrze byłoby poszczególne fotki podczas prezentacji - numerować lub tytulować w dość prosty sposób...
...
generalnie - trzeba zacząć - w trakcie formowania - można proponować i dokonywać zmian...
...
jak dasz próbkę - to poddamy ją testowi...
...
a warto rozmawiać - piję nie tylko do tytułu pewnej "zamkniętej" audycji tv - także do naszego dnia codziennego...
jeszcze żyje sporo dąbrowian mających jeszcze więcej wspomnień do przekazania, dotąd nigdzie nie publikowanych ...
wielu spośród zwolna odchodzących nie umie posługiwać się netem ale zapytana słownie - odpowie co i jak pamięta...
jestem bardzo młodym stażem userem ( bo niestety nie metrykalnie ) na tym forum - nie znam jeszcze pewnych opcji biuletynu na którym pracuje forum...
mam na myśli choćby możliwości wstawiania fotografii do jednego postu, czasami bywają one ograniczone przez biuletyn...
zresztą - zbyt duża ilość fotografii w jednym poście czyni go mało czytelnym...
gdybyśmy kiedykolwiek głosowali w zakresie ilości - poparłbym minimalizm - by skupić się nad daną fotografią, wydusić z niej max wspomnień - informacji...
może nawet przeciwstawić starej fotografii - nowy widok, choć jak wiadomo wiele obiektów starej Dąbrowy poszło już pod kilof...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 20 mar 2011 - 22:39
Post #93


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(jacky6 @ nie, 20 mar 2011 - 20:54) *
mam na myśli choćby możliwości wstawiania fotografii do jednego postu, czasami bywają one ograniczone przez biuletyn...


Ograniczenia są, jeśli wstawiasz jako załączniki, ale z zewnętrznego serwera (typu fotosik, imageshack czy inny tinypic) można wstawiać bez ograniczeń.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacky6
post nie, 20 mar 2011 - 23:29
Post #94


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: sob, 12 mar 11
Nr użytkownika: 4,520
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ sob, 19 mar 2011 - 00:20) *
PS. Dział historii - warto warto, oby tylko nie 'umarł' zbyt szybko...
o żywotności forum i wątków - jak wiadomo - decydują moderatorzy - ci prawdziwi a nie ci malowani
CYTAT(Leszek @ nie, 20 mar 2011 - 22:39) *
Ograniczenia są, jeśli wstawiasz jako załączniki, ale z zewnętrznego serwera (typu fotosik, imageshack czy inny tinypic) można wstawiać bez ograniczeń.
moim "ulubieńcem" jest tinypic...cóż, każdy ma prawo...ale nie znajduję uzasadnienia do nadużyć, owo kończy się czestokroć niestrawnością...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 20 mar 2011 - 23:44
Post #95


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Nie moderatorzy IMHO, a użytkownicy - jeżeli nie będzie komu pisać, moderatorzy nic tu nie wskórają...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacky6
post wto, 22 mar 2011 - 19:21
Post #96


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: sob, 12 mar 11
Nr użytkownika: 4,520
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ nie, 20 mar 2011 - 23:44) *
Nie moderatorzy IMHO, a użytkownicy - jeżeli nie będzie komu pisać, moderatorzy nic tu nie wskórają...

miałem na myśli moderatorów, czyli osoby ciągnące temat, nadające mu kierunek, same od siebie oceniające...
cóż - ostatnio na forach moderatorzy mylą się z adminami i najczęściej zajmują się co najwyżej sprzątaniem... wink.gif
a obserwacje moje pozwalają mi wnioskować, że wystarczą 2 - 3 osoby, pasjonaci tematu, by poprowadzić długą dyskusję...
postaram się wkrotce wstawić jedną ze swoich starych fotografii z wspomnieniem okoliczności w jakich powstała...
a ponieważ jeszcze chłodna wiosna zatrzymuje nas w necie - to być może uda się trochę "poszaleć"...
wspomnieniami - rzecz jasna... laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post wto, 22 mar 2011 - 21:39
Post #97


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
postaram się wkrotce wstawić jedną ze swoich starych fotografii z wspomnieniem okoliczności w jakich powstała...
- czekamy zatem z niecierpliwością.


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KJS
post wto, 22 mar 2011 - 22:26
Post #98


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 130
Dołączył: pon, 29 wrz 08
Skąd: DĄBROWA GÓRNICZA CiTY / MYDLiCE
Nr użytkownika: 1,493
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(jacky6 @ czw, 17 mar 2011 - 22:09) *
a może by tak powspominać wrzucając stare fotografie ?



ta jest z czasów zmroku okupacji niemieckiej...


Ma ktos jakies info na temat budynku poczty i zegara w centrum? kiedy powstaly? kto przyczynil sie do budowy? funkcje jakie budynek pelnil w przeszlosci

PS - sekcja HISTORIA naprawde byla by potrzebna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 23 mar 2011 - 00:30
Post #99


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,975
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Według dabrowa.pl budynek poczty powstał w 1933 roku.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacky6
post czw, 24 mar 2011 - 20:37
Post #100


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Dołączył: sob, 12 mar 11
Nr użytkownika: 4,520
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Slyzaba @ wto, 22 mar 2011 - 21:39) *
CYTAT
postaram się wkrotce wstawić jedną ze swoich starych fotografii z wspomnieniem okoliczności w jakich powstała...
- czekamy zatem z niecierpliwością.

słowo się rzeklo, kobyłka u płotu...
nawet skromniej...



i co my tu widzimy proszę szanownej wycieczki...
obrazek nam znany, możecie Państwo wzuszyć ramionami...
pomnik Hendrixa czy również Czerwonych [ autocenzura ]...

a to ja sam w ramach zgrywy, bo na pewno nie górnolotnie - protestu...

"problem" w tym, że fotografia została wykonana też w marcu, tyle, że AD 1969...
i zrozumieć będzie mógł go ten, kto w owym czasie miał tyle samo lat co stary jacky6

acha - aparat bodajże nazywał się DRUH, taśma zaś miała z 6 cm szerokości...



laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

53 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 Użytkowników czyta ten temat (5 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: poniedziałek, 13 maja 2024 - 22:12
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza