IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

149 Stron V  « < 72 73 74 75 76 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dworzec PKP i centra przesiadkowe, oraz infrastruktura kolejowa w DG
Ocena 5 V
Mały77
post czw, 26 mar 2015 - 06:28
Post #1461


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Prosty @ czw, 26 mar 2015 - 00:19) *
Ale jeśli chodzi o dworzec to nie ma na co liczyć. Jedyna opcja według mnie to przejęcie przez miasto + rozmowy z PKP, z konkretnym efektem.

Ale przejęcie czego? Bo peronów się chyba nie da przejąć, a ta rudera co stoi w Centrum to ...
Ja bym zwrócił się do PKP tylko o zwinięcie tego napisu błędnie informującego, że jest to dworzec ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 26 mar 2015 - 09:59
Post #1462


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



CYTAT(Sebastian22 @ śro, 25 mar 2015 - 21:01) *
poza jednym peronem w Ząbkowicach


Na szczęście chociaż drugi peron też wyremontowany (na filmiku od 25 minuty):



W inwestycjach PKP co innego perony, a co innego dworce. Perony remontują najczęściej przy okazji remontu tras. Chociaż są wyjątki w przypadku większych stacji.

Co do samego dworca to w tej chwili są dwie drogi - albo przejąć, ale PKP chciałaby sprzedać ten dworzec przy Kolejowej, który jest niewiele wart i w ogóle niefunkcjonalny. I tu dobrze, że miasta nie chce. Druga możliwość to zabiegać gdzieś we władzach PKP aby zmienić decyzję i wpisać go na listę dworców, których PKP nie chce się pozbywać. Nie ma miasta tej wielkości w PL, do tego przy głównej trasie z takimi peronami i niedziałającym dworcem. PKP nawet w niewielkich miejscowościach poza remontami zaczyna też budować nowe dworce.
Niemożliwe, że pozbyli się DG ze względu na liczbę pasażerów, bo u nas jest ich o rzędy wielkości więcej niż w innych wyremontowanych. Pewnie chodziło o niefunkcjonalność i duże koszty całkowitej przebudowy. Jeśli nie da się w PKP to trzeba naciskać na ministerstwo, pokazywać w mediach ogólnopolskich jak wygląda infrastruktura PKP w dużym mieście. W innych miastach od tego zaczynano wiele lat temu.

Władzom DG brakuje determinacji w rozwiązaniu tego problemu, jest wygodnie zrzucać tylko na PKP. Dawniej tłumaczyli (gdzieś od 2005), że najpierw trzeba przebudować łuk, który został już dawno temu zrobiony. Do tego nie potrafią rozwiązać uregulowania gruntów. Co z tą koncepcją przebudowy, która miała powstać wiele lat temu i nigdy nie została ujawniona? Co z projektem PKP modernizacji katowickiego węzła kolejowego? Co zaplanowali dla DG?

Do tego w ogóle nie mówi się o budowie tunelu pod torami. Kolejowa coraz bardziej się zapycha. Miasto po drugiej stronie torów się rozwija, przybywa samochodów, do tego coraz więcej ludzi przyciąga się nad Pogorie, planuje rozwój Zielonej. Będzie coraz gorzej. Pogotowie ratunkowe jadąc do centrum czy na Mydlice musi często stać na przejeździe.

A hitem jest płacenie przez miasto chyba kilkuset tys. zł co roku za przejście przez tory w Strzemieszycach. Tam gdzie była rozebrana po wypadku kładka. To jest prawdziwy skandal.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post czw, 26 mar 2015 - 19:27
Post #1463


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Prosty @ czw, 26 mar 2015 - 01:19) *
CYTAT(vacu @ śro, 25 mar 2015 - 20:11) *
Ech, po raz pierwszy od jakichs siedmiu lat wsiadlem w pociag, trasa Sosnowiec - Warszawa, Warszawa - Poznan, Poznan - Katowice.

A czasy jazdy jak oceniasz, tak z ciekawości pytanie?
Pierwsze 2 trasy dość imponująco chyba wink.gif

Sosnowiec - Warszawa Zachodnia to 2h10 (pindolino)
Warszawa Zachodnia - Poznań to 2h20 (EIC)

Tu faktycznie duży plus, oba kursy komfortowo, szybko. Tylko moim zdaniem to powinien być standard a nie żadne "premium" (no ok, może standard+ ale z pewnością nie premium). Koszt 220 zł jest OK, nawet przy 2-3 osobach może wcale autem nie wyjść taniej.

Z kolei wracałem IC TLK (akurat mi spasowała godzina) już bezpośrednim Poznań - Katowice i to już było "stare dobre PKP" jakie znam z "dawnych" lat, mimo, że kupiłem 1-wszą klasę to siedziałem w starym, śmierdzącym "kiblu" bez choćby gniazdka, jedynie tłoku nie było. Na dzień dobry 20 minut opóźnienia (na stacji początkowej!), po drodze złapane kolejne dziesięć.
[Edytka]
Aby dopełnić obrazu dodam, że na pięknym dworcu w Poznaniu, na pięknej elektronicznej tablicy, 8/10 pociągów było opóźnionych, i to nie 5-10 minut tylko 50-80... Trochę żal było patrzeń bo z jednej strony "europa", z drugiej stare kochane pkp...

Także odczucia mam mieszane bo wygląda na to, że jest kilka odcinków, gdzie standard jest europejski natomiast cała reszta leży i kwiczy.

Natomiast byłem w ciężkim szoku właście co do stacji, 90% odremontowana, przynajmniej na tych odcinkach, może bez szału ale tego też nie oczekuję po DG, ale odświeżony, czysty peron z zadaszeniem i jakąś informacją dla podróżnych to nie jest wiele a robi różnicę. Tyle wystarczyłoby w DG, nie jest to kluczowa stacja przesiadkowa, właściwie przystanek, ale niechby choć ten peron z okolicą jakoś wyglądał a nie syf z ruiną za oknem a do tego te nieszczęsne kontenery biletowe...

Ten post edytował vacu czw, 26 mar 2015 - 19:30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post pią, 27 mar 2015 - 15:36
Post #1464


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



TLK lub IC. Zakładając Twój opis to pewnie TLK z Poznania

CYTAT
Także odczucia mam mieszane bo wygląda na to, że jest kilka odcinków, gdzie standard jest europejski natomiast cała reszta leży i kwiczy.

Tak właśnie pytałem, bo ciekawiło mnie co sądzi osoba, która po prostu wsiądzie w pociąg raz na jakiś czas i nie jest na bieżąco co jak i gdzie. I tak dobra opinia. Warszawa - Poznań dobra opcja, ponad 300km i 2h20min. Ale dobrze napisałeś - to powinien być standard. Niestety na zachód już od nas gorzej, nie wspominając na wschód - żeby była pewność, kraju wink.gif

Ten post edytował Prosty pią, 27 mar 2015 - 15:54


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pią, 27 mar 2015 - 19:39
Post #1465


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Prosty @ pią, 27 mar 2015 - 16:36) *
TLK lub IC. Zakładając Twój opis to pewnie TLK z Poznania

TLK to też IC wink.gif Przynajmniej logo IC mają wszędzie łącznie z biletem, te ekspresy IC to właśnie EIC, ja tego nie wiedziałem i tłukłem się kiblem z Poznania ponad 5h. Połapać się dziś nie idzie co i jak, zwłaszcza jeśli ktoś nie jeździ często. W Warszawie podeszło do mnie trzech Ukraińców, mieli bilet do Wrześni i pytali który to pociąg, mój był do Poznania to pomyślałem, że we Wrześni staje, ale dla pewności zapytałem konduktora bo z biletu wynikało dokładnie nic, jak nam zaczął tłumaczyć, że to nie IC, że to Interregio sregio coś tam albo jeszcze co innego, nic nie zrozumiałem i rozłożyłem ręce. Ja bym jeszcze rozumiał jakby to była rzeczywista konkurencja prywatnych spółek, trudno żeby miały ten sam bilet (choć przypuszczam, że wówczas byłoby łatwiej!), ale wszystkie te spółki, spółeczki, spółunie mają tego samego właściciela a połapać się nie można co jest co.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post pią, 27 mar 2015 - 20:42
Post #1466


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



W Intercity mamy różne kategorie, ogólnie tak na szybko, może się kiedyś przydać:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategorie_poc...C3%B3w_w_Polsce
Niestety jest jak piszesz. Spółki oprócz Arrivy to wszystko jeden właściciel patrząc ogólnie. Jeśli ktoś rzadko jeździ, w dodatku pamięta czasy pospiesznych i osobowych to teraz tylko robi wielkie oczy, bo wszystko zmieniło się całkowicie. Na x bilet inny, na z inny, na y odcinku można na tym i na tym wink.gif
W dodatku spółki jedna zależna od drugiej, Przewozy Regionalne mają długi, nie płacą zarządcy torów, oni mówią, że przez to mają ograniczony zakres robót. Dziwna ta cała reforma co wszystko zmieniła. Kończę już pisanie nie na temat.


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post pią, 27 mar 2015 - 21:52
Post #1467


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Dziwna ta reforma bo o to chodziło w tym wszystkim czyli stwórzmy "dziesiątki" spółek i w każdej setki, tysiące swoich mord do wyżywienia. To co u nas jest sufitem czyli przepłacone, w połowie puste i tak naprawdę wolne pendolino, na zachodzie Europy jest dnem i nie do pomyślenia. W latach 30 Luxtorpeda osiągała porównywalne lub lepsze czasy na obecnych trasach kolejowych. To świadczy o dramacie naszej kolei.

Ten post edytował danielmdc pią, 27 mar 2015 - 21:53
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post sob, 28 mar 2015 - 11:09
Post #1468


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



CYTAT(danielmdc @ pią, 27 mar 2015 - 21:52) *
To co u nas jest sufitem czyli przepłacone, w połowie puste i tak naprawdę wolne pendolino


laugh.gif


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
signaal
post sob, 28 mar 2015 - 12:35
Post #1469


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 805
Dołączył: pią, 08 sty 10
Nr użytkownika: 3,645
Płeć: Mężczyzna
GG: 3867643 status gadu-gadu



CYTAT(:) @ czw, 26 mar 2015 - 09:59) *
CYTAT(Sebastian22 @ śro, 25 mar 2015 - 21:01) *
poza jednym peronem w Ząbkowicach


Na szczęście chociaż drugi peron też wyremontowany (na filmiku od 25 minuty):



W inwestycjach PKP co innego perony, a co innego dworce. Perony remontują najczęściej przy okazji remontu tras. Chociaż są wyjątki w przypadku większych stacji.

Co do samego dworca to w tej chwili są dwie drogi - albo przejąć, ale PKP chciałaby sprzedać ten dworzec przy Kolejowej, który jest niewiele wart i w ogóle niefunkcjonalny. I tu dobrze, że miasta nie chce. Druga możliwość to zabiegać gdzieś we władzach PKP aby zmienić decyzję i wpisać go na listę dworców, których PKP nie chce się pozbywać. Nie ma miasta tej wielkości w PL, do tego przy głównej trasie z takimi peronami i niedziałającym dworcem. PKP nawet w niewielkich miejscowościach poza remontami zaczyna też budować nowe dworce.
Niemożliwe, że pozbyli się DG ze względu na liczbę pasażerów, bo u nas jest ich o rzędy wielkości więcej niż w innych wyremontowanych. Pewnie chodziło o niefunkcjonalność i duże koszty całkowitej przebudowy. Jeśli nie da się w PKP to trzeba naciskać na ministerstwo, pokazywać w mediach ogólnopolskich jak wygląda infrastruktura PKP w dużym mieście. W innych miastach od tego zaczynano wiele lat temu.

Władzom DG brakuje determinacji w rozwiązaniu tego problemu, jest wygodnie zrzucać tylko na PKP. Dawniej tłumaczyli (gdzieś od 2005), że najpierw trzeba przebudować łuk, który został już dawno temu zrobiony. Do tego nie potrafią rozwiązać uregulowania gruntów. Co z tą koncepcją przebudowy, która miała powstać wiele lat temu i nigdy nie została ujawniona? Co z projektem PKP modernizacji katowickiego węzła kolejowego? Co zaplanowali dla DG?

Do tego w ogóle nie mówi się o budowie tunelu pod torami. Kolejowa coraz bardziej się zapycha. Miasto po drugiej stronie torów się rozwija, przybywa samochodów, do tego coraz więcej ludzi przyciąga się nad Pogorie, planuje rozwój Zielonej. Będzie coraz gorzej. Pogotowie ratunkowe jadąc do centrum czy na Mydlice musi często stać na przejeździe.

A hitem jest płacenie przez miasto chyba kilkuset tys. zł co roku za przejście przez tory w Strzemieszycach. Tam gdzie była rozebrana po wypadku kładka. To jest prawdziwy skandal.

Pogotowie stacjonuje w tak niekorzystnym miejscu bo niejaki Jeremicz ma takie widzimisię, że za wynajem płacił nie będzie i musi być na "własnym". Stąd strzelenie focha wszystkim możliwym KM/KP PSP w okolicy. Jak się czasy dojazdu w rozliczeniach z NFZ nie zgadzają to zawsze można kierowcom ZRM pojechać po premii. Jego umiejscowienie w "szczerym polu" to przykład takiej samej hybrydy organizacyjno-prawnej jak stosunki PKP-miasto. Miast ma zadbać o to żeby warunki dla klientów PKP były lepsze i PKP tych klientów miało więcej. Jednocześnie PKP życzy sobie opłat za przejście przez tory w Strzemieszycach, za korzystanie z terenu PKP podczas remontu przejścia na Łańcuckiego. A wszyscy i tak jadą na "państwowych" pieniądzach. A ile Zosi i Edków się wyżywi przy przelewaniu tych pieniędzy między instytucjami.


--------------------
www.czerwonesamochody.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek
post sob, 28 mar 2015 - 13:04
Post #1470


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,266
Dołączył: pon, 03 lis 03
Nr użytkownika: 32
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Prosty @ pią, 27 mar 2015 - 20:42) *
Niestety jest jak piszesz. Spółki oprócz Arrivy to wszystko jeden właściciel patrząc ogólnie.


Patrząc ogólnie to pleciesz głupoty. Poszukaj sobie kto jest właścicielem KŚ, ŁKA czy PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna)

Nie wiem skąd te wasze narzekania na kolej, ale zauważyłem jedną zależność, najbardziej krytykują Ci nią nie jeżdżą wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post sob, 28 mar 2015 - 13:22
Post #1471


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



CYTAT(Bartek @ sob, 28 mar 2015 - 13:04) *
CYTAT(Prosty @ pią, 27 mar 2015 - 20:42) *
Niestety jest jak piszesz. Spółki oprócz Arrivy to wszystko jeden właściciel patrząc ogólnie.


Patrząc ogólnie to pleciesz głupoty. Poszukaj sobie kto jest właścicielem KŚ, ŁKA czy PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna)

Nie wiem skąd te wasze narzekania na kolej, ale zauważyłem jedną zależność, najbardziej krytykują Ci nią nie jeżdżą wink.gif


No kto jest wlascicielem KŚ? W pociagu jestem dosc czesto, niestety nie w tej trasie kolo domu, bo znow jest zamknieta i nic sie nie robi, a puszcza autobusy. Oczywiscie juz trzeba bylo napomniec komus co kto robi w zyciu, mimo ze nawet nic o drugiej osobie nie wiesz.


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
signaal
post sob, 28 mar 2015 - 13:43
Post #1472


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 805
Dołączył: pią, 08 sty 10
Nr użytkownika: 3,645
Płeć: Mężczyzna
GG: 3867643 status gadu-gadu



CYTAT(Prosty @ sob, 28 mar 2015 - 13:22) *
CYTAT(Bartek @ sob, 28 mar 2015 - 13:04) *
CYTAT(Prosty @ pią, 27 mar 2015 - 20:42) *
Niestety jest jak piszesz. Spółki oprócz Arrivy to wszystko jeden właściciel patrząc ogólnie.


Patrząc ogólnie to pleciesz głupoty. Poszukaj sobie kto jest właścicielem KŚ, ŁKA czy PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna)

Nie wiem skąd te wasze narzekania na kolej, ale zauważyłem jedną zależność, najbardziej krytykują Ci nią nie jeżdżą wink.gif


No kto jest wlascicielem KŚ? W pociagu jestem dosc czesto, niestety nie w tej trasie kolo domu, bo znow jest zamknieta i nic sie nie robi, a puszcza autobusy. Oczywiscie juz trzeba bylo napomniec komus co kto robi w zyciu, mimo ze nawet nic o drugiej osobie nie wiesz.

No kto jest właścicielem KŚ, ŁKA, PR czy PKM jak nie jakieś tam mutacje "państwa"?


--------------------
www.czerwonesamochody.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
juar_78
post sob, 28 mar 2015 - 14:36
Post #1473


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 20 mar 07
Nr użytkownika: 580



CYTAT(signaal @ sob, 28 mar 2015 - 10:35) *
Pogotowie ratunkowe jadąc do centrum czy na Mydlice musi często stać na przejeździe.


To nich pogotowie jadąc do Centrum/na Mydlicie nie kieruje się na przejazd, lecz na wiadukt. Będzie pewnie 2-3 km dalej. A przecież 15 km pogotowie robi w niecałe 10 minut, to mają 2 minuty jazdy więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post sob, 28 mar 2015 - 19:57
Post #1474


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(danielmdc @ pią, 27 mar 2015 - 22:52) *
przepłacone, w połowie puste i tak naprawdę wolne pendolino

Z jednym się nie zgodzę, akurat to pindolino, którym ja jechałem było zapełnione prawie pod sufit. Wolne były jedynie pojedyncze miejsca.

CYTAT(Bartek @ sob, 28 mar 2015 - 14:04) *
Patrząc ogólnie to pleciesz głupoty. Poszukaj sobie kto jest właścicielem KŚ, ŁKA czy PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna)

Państwo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
juar_78
post sob, 28 mar 2015 - 20:45
Post #1475


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 20 mar 07
Nr użytkownika: 580



CYTAT(vacu @ sob, 28 mar 2015 - 17:57) *
CYTAT(danielmdc @ pią, 27 mar 2015 - 22:52) *
przepłacone, w połowie puste i tak naprawdę wolne pendolino

Z jednym się nie zgodzę, akurat to pindolino, którym ja jechałem było zapełnione prawie pod sufit. Wolne były jedynie pojedyncze miejsca.

CYTAT(Bartek @ sob, 28 mar 2015 - 14:04) *
Patrząc ogólnie to pleciesz głupoty. Poszukaj sobie kto jest właścicielem KŚ, ŁKA czy PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna)

Państwo?


Państwo lokalne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post nie, 29 mar 2015 - 10:50
Post #1476


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(juar_78 @ sob, 28 mar 2015 - 21:45) *
CYTAT(vacu @ sob, 28 mar 2015 - 17:57) *
CYTAT(danielmdc @ pią, 27 mar 2015 - 22:52) *
przepłacone, w połowie puste i tak naprawdę wolne pendolino

Z jednym się nie zgodzę, akurat to pindolino, którym ja jechałem było zapełnione prawie pod sufit. Wolne były jedynie pojedyncze miejsca.

CYTAT(Bartek @ sob, 28 mar 2015 - 14:04) *
Patrząc ogólnie to pleciesz głupoty. Poszukaj sobie kto jest właścicielem KŚ, ŁKA czy PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna)

Państwo?


Państwo lokalne.

Ale z perspektywy pasazera wlasciciel jest ten sam. W ten sposob rozmywa sie odpowiedzialnosc. Ostatnio mialem taka dyskusje. Powiedzialem, ze premier jest do d... bo to, bo tamto. Uslyszalem, ze za szkoly przeciez nie odpowiada premier tylko gmina, za kolej tez nie premier tylko marszalkowie, za sluzbe zdrowia NFZ itd. A marszalek powie, ze ma zwiazane rece bo ustawa mu zakazuje, NFZ ma wytyczne z ministerstwa a wojt nie ma pieniedzy. Nikt za nic nie odpowiada, kazdy jest czysty jak lza a winny wszystkiemy jest Putin.

[Edytka]
To tak jakby isc do marketu z reklamacja przeterminowanego jogurtu a w biurze obslugi klienta uslyszec ze maja zwiazane rece bo za to odpowiada dzial logistyki i niestety nie moga pomoc. Dla tych ktorzy nie wiedza - w wielkich firmach bywa ze dzialy maja osobne "budzety" a takze bywa, ze raportuja do zupelnie roznych menedzerow.

Ten post edytował vacu nie, 29 mar 2015 - 10:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post nie, 29 mar 2015 - 12:13
Post #1477


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Prosty @ sob, 28 mar 2015 - 11:09) *
CYTAT(danielmdc @ pią, 27 mar 2015 - 21:52) *
To co u nas jest sufitem czyli przepłacone, w połowie puste i tak naprawdę wolne pendolino


laugh.gif


hehe dobry ze mnie gagatek "polska język, trudna język" wink.gif vacu ale ty jechałeś na najbardziej obleganej linii. Do Warszawy drezyny by puścili i ludzie by się o nie zabijali wink.gif Tak czy siak obłożenie drogiego i wolnego jak na europejskie standardy pendolino ogółem wynosi około 50%.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post nie, 29 mar 2015 - 12:29
Post #1478


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



CYTAT(danielmdc @ nie, 29 mar 2015 - 12:13) *
hehe dobry ze mnie gagatek "polska język, trudna język" wink.gif vacu ale ty jechałeś na najbardziej obleganej linii. Do Warszawy drezyny by puścili i ludzie by się o nie zabijali wink.gif Tak czy siak obłożenie drogiego i wolnego jak na europejskie standardy pendolino ogółem wynosi około 50%.


Drogi? Bilet zamówiony z miesięcznym wyprzedzeniem na trasie Sosnowiec Główny-Warszawa Centralna kosztuje 49 zł. (2 klasa)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post nie, 29 mar 2015 - 15:37
Post #1479


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Tiaa i ile jest takich klientów którzy wiedzą że za miesiąc będą jechać do Warszawy, 1% ? laugh.gif Mam dziwne wrażenie że ta cena to na TLK a nie na IC. Ludzie szanujmy się POj.by dostały w łapę grubą kasę za to że pendolino jeździ po naszych torach. W tej cenie mielibyśmy dwa razy tyle składów na dodatek polskich i osiągających te same prędkości.

Ten post edytował danielmdc nie, 29 mar 2015 - 15:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prosty
post nie, 29 mar 2015 - 16:00
Post #1480


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 26 lis 07
Skąd: Strzemieszyce
Nr użytkownika: 902
Płeć: Mężczyzna
Tlen: prosty3 status tlen



CYTAT(danielmdc @ nie, 29 mar 2015 - 15:37) *
Tiaa i ile jest takich klientów którzy wiedzą że za miesiąc będą jechać do Warszawy, 1% ? laugh.gif Mam dziwne wrażenie że ta cena to na TLK a nie na IC. Ludzie szanujmy się POj.by dostały w łapę grubą kasę za to że pendolino jeździ po naszych torach. W tej cenie mielibyśmy dwa razy tyle składów na dodatek polskich i osiągających te same prędkości.

Cena na TLK i IC jest taka sama. Jak o czymś piszesz narzekając w dodatku z przekonaniem racji to chociaż sprawdź te skróty.
Ok, już nawet szkoda czasu mi coś pisać więcej to zadam jedno pytanie. Podaj chociaż jeden polski skład z takimi parametrami, nie mówię już o 2011 roku, ale na ten moment, ale nie ezta 31WE po zdjętych blokadach na pobicie rekordu z przeciążeniami na naciski części nie wspominając o elektronice.
Nie wiem jak można też porównywać koszty. Cena pociągu obejmuje również serwis przez x lat, a polskie ED74 np. stoją w krzakach, bo intercity nie wysyła ich na naprawy, bo PESA podaje za serwis i naprawy wysokie ceny, w dodatku są awaryjne.
IMO jeśli juz mieć zarzuty, to ja mam za to, ze może to o rok za wcześnie, jeszcze malo gdzie to można wykorzystac marketingowo. A do przewoźnika o to, ze nie ma dynamicznej oferty sprzedaży biletów. Co do ceny - hm, zależy jak kto na to patrzy. 2h20 za 49zl chyba dobra. Wiem, ze zaraz może ktoś powiedzieć: bo Polski bus jeździ za 10-30zl. Nie ten czas, nie ten komfort, inny segment odbiorcow. Ogólnie zgadzam się, ze ceny nawet na TLKi są trochę za wysokie na male dystanse, brakuje obnizek przy małym oblozeniu ludzi. To tyle ;-)


--------------------
07/08 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post

149 Stron V  « < 72 73 74 75 76 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:22
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza