IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

7 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Budynki do wyburzenia
kwintosz
post pią, 09 lut 2007 - 12:11
Post #1


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



QUOTE


Strach na Spokojnej

Dąbrowscy strażnicy miejscy, Paweł Ujdak i Mirosław Siuda, często sprawdzają pustostany, również ten przy ulicy Spokojnej.

Mieszkańcy ulicy Spokojnej od roku skarżą się na uciążliwe sąsiedztwo. Obok ich posesji stoi rozpadająca się rudera, w której spotykają się bezdomni. Inni w rozsypującym się budynku urządzili sobie składowisko śmieci.
Sąsiedzi w sprawie rudery interweniują regularnie, ale jak dotąd bezskutecznie. Patrole się co prawda pojawiają, ale...

- Policja przyjeżdża bardzo często i zabiera bezdomnych. Gdzieś ich odwozi, ale oni dość szybko wracają. Warunki są w tej ruderze fatalne, a ostatnio, kiedy wezwałem pogotowie, bo bezdomny leżał właściwie nieprzytomny, to ratownicy spod tych śmieci wygrzebali jeszcze jednego człowieka - opowiada Marek Krakowiak, mieszkaniec ulicy Spokojnej.

Dąbrowscy policjanci przyznają, że na ulicy Spokojnej zdarza im się często bywać. Wzywani są tam z różnych powodów. Najczęściej chodzi o bezdomnych i alkohol, ale nie zawsze.

- Kiedyś otrzymaliśmy zgłoszenie, że w budynku przebywa młodzież. Innym razem zgłoszenie się nie potwierdziło, bo nikogo w budynku nie zastaliśmy, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem niektórzy uciekają już na sam widok radiowozu - mówi starszy posterunkowy Paweł Łotocki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Mieszkańcy ulicy Spokojnej poddać się nie mogą, bo nie chodzi im wyłącznie o ciszę czy porządek.

- Ostatnio interweniowałem, bo dwóch bezdomnych rozpaliło w tej ruderze ognisko. To bardzo niebezpieczne, bo tam jest po prostu pełno śmieci. Mogło dojść do poważnego pożaru i zagrożenia życia i zdrowia przynajmniej kilku osób - wspomina Marek Krakowiak.

Ratunku sąsiedzi próbowali szukać również u Zdzisława Wójcika, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, bo ich zdaniem stan techniczny budynku jest fatalny i w każdej chwili grozi katastrofą.

- To stary i zniszczony budynek. Zresztą częściowo zawalił się rok temu pod naporem śniegu, który zalegał na dachu. Ten budynek w każdej chwili może po prostu runąć, a przy okazji mogą zgniąć pod gruzami ludzie- przekonuje Marek Krakowiak.

Budynek nie wygląda dobrze i urzędnicy już od kilku tygodni starają się ustalić, kto odpowiada za jego stan. To też nie jest proste.

- Szukamy właściciela już od jakiegoś czasu. Ślady wiodły do Poręby, stamtąd do miejscowości położonej koło Białogardu. Wysłaliśmy pismo do osoby, która według naszych informacji jest obecnie właścicielem tego obiektu. Wiemy, że pismo odebrała 2 stycznia. Teraz czekamy na odpowiedź, bo do tej pory żadnej reakcji nie było - wyjaśnia Zdzisław Wójcik.

Nie wiadomo, co uda się wskórać, jeśli właściciel budynku się nie odezwie, bo urzędnicy przyznają, że z powodu luki prawnej, niewiele mogą zrobić.


Mają spis ruder

Dąbrowscy strażnicy miejscy mają skatalogowane miejsca, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Zazwyczaj są to pustostany w Centrum albo w Gołonogu.

- Takie miejsca sprawdzamy regularnie. Jeśli warunki atmosferyczne są złe i zagrażają zdrowiu lub życiu, to odwozimy bezdomnych do noclegowni, ale warunkiem spędzenia tam nocy jest trzeźwość. Kiedy bezdomni są pod wpływem alkoholu, to trafiają do izby wytrzeźwień, albo do szpitala w przypadku, gdy mówimy już o stanie zatrucia alkoholowego - wylicza Radosław Romanek z dąbrowskiej Straży Miejskiej.



Na tą listę, taką do wyburzeń to powinien trafić nasz ukochany dworzec kolejowy.. mimo że nie śpią tam bezdomni laugh.gif

Ten post edytował kwintosz pią, 09 lut 2007 - 12:14


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post czw, 06 paź 2011 - 13:27
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Dziś popstrykałem kilka fotek z budynkami do wyburzenia (kiedyś ten wątek pojawił się gdzieś w innej części forum). Chciałbym odnowić temat - patrząc na datę ww. postu - po 4 latach smile2.gif.

Fotki robiłem na:
- Limanowskiego: duża kamienica dokładnie na wprost peronu w centrum
- kamienica przy Kolejowej 20
- Wojska polskiego: tuż przy skręcie z Augustynika
- Sienkiewicza 7: największy obiekt

Dajcie mi proszę znać jakie są inne budynki przeznaczone do wyburzenia w DG. Może wspólnymi siłami uda się nam je uratować przed zapomnieniem...

dziękuję,
Sylwek


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bargiel
post śro, 12 paź 2011 - 19:30
Post #3


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 58
Dołączył: wto, 13 lis 07
Nr użytkownika: 880
Płeć: Kobieta



Z CHĘCIĄ KUPIĘ TANIOOO ZANIEDBANY BUDYNEK POD SALĘ WESELNĄ
info na e-mail: bargiel@o2.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
signaal
post czw, 13 paź 2011 - 00:06
Post #4


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 805
Dołączył: pią, 08 sty 10
Nr użytkownika: 3,645
Płeć: Mężczyzna
GG: 3867643 status gadu-gadu



CYTAT(Slyzaba @ czw, 06 paź 2011 - 13:27) *
Dziś popstrykałem kilka fotek z budynkami do wyburzenia (kiedyś ten wątek pojawił się gdzieś w innej części forum). Chciałbym odnowić temat - patrząc na datę ww. postu - po 4 latach smile2.gif.

Fotki robiłem na:
- Limanowskiego: duża kamienica dokładnie na wprost peronu w centrum
- kamienica przy Kolejowej 20
- Wojska polskiego: tuż przy skręcie z Augustynika
- Sienkiewicza 7: największy obiekt

Dajcie mi proszę znać jakie są inne budynki przeznaczone do wyburzenia w DG. Może wspólnymi siłami uda się nam je uratować przed zapomnieniem...

dziękuję,
Sylwek

Jaki zakres budynków Cię interesuje? Chodzi głównie o rozmiar/przeznaczanie bo np. mnie na dzień dobry do głowy przychodzą znikające w oczach zabudowania na Piecucha czy dom dróżnika między Gołonogiem a Pogorią.


--------------------
www.czerwonesamochody.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post czw, 20 paź 2011 - 11:52
Post #5


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



hmm
W pierwszym odruchu miałem napisać kamienice... niemniej każdy obiekt, którego wiek możemy aktualnie ocenić na kilkadziesiąt lat i jest ryzyko, że w ciągu kilku najbliższych już nie będzie istniał chciałbym uwiecznić na fotografii.

Dom dróżnika między Gołonogiem a Pogorią? Jakoś nie kojarzę...


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
signaal
post czw, 20 paź 2011 - 15:03
Post #6


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 805
Dołączył: pią, 08 sty 10
Nr użytkownika: 3,645
Płeć: Mężczyzna
GG: 3867643 status gadu-gadu



CYTAT(Slyzaba @ czw, 20 paź 2011 - 11:52) *
hmm
W pierwszym odruchu miałem napisać kamienice... niemniej każdy obiekt, którego wiek możemy aktualnie ocenić na kilkadziesiąt lat i jest ryzyko, że w ciągu kilku najbliższych już nie będzie istniał chciałbym uwiecznić na fotografii.

Dom dróżnika między Gołonogiem a Pogorią? Jakoś nie kojarzę...

O ten chodzi
http://www.zumi.pl/,D%B1browa%20G%F3rnicza...1a,namapie.html?


--------------------
www.czerwonesamochody.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 20 paź 2011 - 16:45
Post #7


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Może ten przy przejeździe na Pogorii albo ten przy dawnym przejeździe (przy Babiej Ławie)? Ale ten drugi w nienajgorszym stanie jest...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post czw, 20 paź 2011 - 17:21
Post #8


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



CYTAT(Leszek @ czw, 20 paź 2011 - 16:45) *
Może ten przy przejeździe na Pogorii albo ten przy dawnym przejeździe (przy Babiej Ławie)? Ale ten drugi w nienajgorszym stanie jest...

Codziennie przejeżdżałem rowerem koło domu drużnika przy ul. Konopnickiej. Codziennie patrzyłem jak starsi państwo pielęgnują grządki. Aż pewnego dnia nikt przy grządkach nie przysiadał. Potem ogród zarósł i do wyburzono. Szkoda. To samo było z domem drużnika przy przejeździe na ul. Naftową w Sosnowcu. Dom drużnika przed Pogorią już od dawna był niezamieszkany. Sam się zawsze dziwiłem, jak Ci ludzie mogą tam mieszkać. Zawsze, kiedy tamtędy przejeżdżałem przypominał mi się film z Litwinem, gdy ten ubierał się w rytm przejeżdżających za oknem pociągów.

Ten post edytował olo czw, 20 paź 2011 - 17:25


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post pon, 31 gru 2012 - 07:51
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Wczoraj zauważyłem, że zostały wyburzone kamienice, które stały dokładnie naprzeciwko dworca w centrum, przy ulicy Limanowskiego. Kojarzę, że ktoś ostatnio wrzucał na forum ich fotki tylko znaleźć nie mogę... Teraz to już historyczny materiał, który chętnie wrzucę na dawnadabrowa.pl smile2.gif


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muzzy
post pon, 31 gru 2012 - 10:31
Post #10


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 211
Dołączył: wto, 04 kwi 06
Skąd: DG - korzeniec
Nr użytkownika: 198
GG: 105879 status gadu-gadu



Za te kamienice zabrali się jakieś 3 tygodnie temu - w ciągu jednego dnia je zburzyli, usunięcie gruzu zajęło jakieś 3-4 dni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post pon, 31 gru 2012 - 11:06
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Dzięki muzzy za info - trzeba będzie podejść z aparatem i zrobić kilka fotek po wyburzeniu. Cały czas próbuję sobie przypomnieć, gdzie widziałem zdjęcia tych kamienic... smile2.gif


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zizi
post pon, 31 gru 2012 - 11:34
Post #12


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 168
Dołączył: pon, 27 mar 06
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 196
Płeć: Kobieta



Załączam moje filmiki z kamienicy na ul. Limanowskiego:

Limanowskiego

Kościuszki




Galerie: Galerie kamienic do wyburzenia






--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 31 gru 2012 - 14:46
Post #13


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Burzone były 5 grudnia (akurat jechałem pociągiem do Katowic). A zdjęcia chyba dwóch z nich wstawiał Dawid na Eksploratorach.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jerk1
post czw, 31 sty 2013 - 14:22
Post #14


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Dołączył: wto, 01 lut 11
Nr użytkownika: 4,417
Płeć: Mężczyzna
GG: 3552055 status gadu-gadu



A tej ruiny na rogu Kościuszki i Przybylaka nikt nie zauważył. Tam też stoi rozpadająca się rudera, w której spotykają się bezdomni. Inni w rozsypującym się budynku urządzili sobie składowisko śmieci. Przejeżdża tędy b.dużo aut i podziwiają niemoc naszej władzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 31 sty 2013 - 18:41
Post #15


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



A zerknij dwa posty wyżej - zizi umieściła filmik...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post wto, 19 lut 2013 - 08:53
Post #16


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Dąbrowa Górnicza: Budynek typu Lipsk - po gołonoskim ośrodku - przejmie teraz MZBM
2013-02-18, Aktualizacja: wczoraj 11:33

Budynek przy ul. Wybickiego 1, gdzie mieścił się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych, trafił do zasobów Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Wychowankowie ośrodka rozpoczną zajęcia po feriach i będą mogły skorzystać z internatu w nowym ośrodku, który powstał u zbiegu ulic Swobodnej i Łącznej w Gołonogu. MZBM przejmie m.in. budynek szkoły z internatem
o powierzchni 5.925 m², budynek stołówki o pow. 859 m², budynek garażowy o pow. 16,32 m² a także drogi i place parkingowe o pow. 1.362,50 m² oraz chodnik o pow. 515 m². Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że budynek byłego ośrodka jest w tak złym stanie technicznym (co potwierdzały kontrole i problemy z uzyskaniem m.in. zgody na użytkowanie go i przystosowanie do wymogów przeciwpożarowych), że zostanie najprawdopodobniej zburzony.


http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/arty...rodku,id,t.html


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prezes
post wto, 19 lut 2013 - 13:16
Post #17


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Dołączył: wto, 14 mar 06
Skąd: Łosień / Gołonóg
Nr użytkownika: 192
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Bathurst @ wto, 19 lut 2013 - 08:53) *
CYTAT
Dąbrowa Górnicza: Budynek typu Lipsk - po gołonoskim ośrodku - przejmie teraz MZBM
2013-02-18, Aktualizacja: wczoraj 11:33

Budynek przy ul. Wybickiego 1, gdzie mieścił się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych, trafił do zasobów Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Wychowankowie ośrodka rozpoczną zajęcia po feriach i będą mogły skorzystać z internatu w nowym ośrodku, który powstał u zbiegu ulic Swobodnej i Łącznej w Gołonogu. MZBM przejmie m.in. budynek szkoły z internatem
o powierzchni 5.925 m², budynek stołówki o pow. 859 m², budynek garażowy o pow. 16,32 m² a także drogi i place parkingowe o pow. 1.362,50 m² oraz chodnik o pow. 515 m². Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że budynek byłego ośrodka jest w tak złym stanie technicznym (co potwierdzały kontrole i problemy z uzyskaniem m.in. zgody na użytkowanie go i przystosowanie do wymogów przeciwpożarowych), że zostanie najprawdopodobniej zburzony.


http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/arty...rodku,id,t.html


od lat mówi się, że od razu po przeniesieniu szkoły budynek miał być wyburzony, a teraz tylko "nieoficjalna" informacja, ciekawe.... znając realia jeszcze wyremontują ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matidg
post sob, 23 lut 2013 - 16:33
Post #18


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 384
Dołączył: sob, 15 mar 08
Skąd: Dąbrowa Górnicza Mydlice
Nr użytkownika: 1,162
Płeć: Mężczyzna
GG: 5107261 status gadu-gadu



CYTAT
W centrum Dąbrowy Górniczej tworzy się dzikie wysypisko, które należy do… 18 osób

Gruz, opony, deski i mnó­stwo śmieci. Tak wygląda naj­bliż­sze otocz­nie ruin budynku w ścisłym cen­trum Dąbro­wie Gór­ni­czej przy ul. Kościuszki 8. Teren jest bar­dzo nie­bez­pieczny zwłasz­cza wtedy, kiedy warunki atmos­fe­ryczne nie sprzyjają.

Prze­ko­nała się o tym pani Anna, czy­tel­niczka Two­jego Zagłę­bia. - O mało co nie dosta­łam tek­turą w głowę, gdy prze­cho­dzi­łam obok tego opusz­czo­nego budynku. Mocno wiało, więc różne, lek­kie, przed­mioty z dużą siłą poru­szały się w powie­trzu – rela­cjo­no­wała dąbro­wianka. - Teren jest nie­ogro­dzony, więc odpady mogą ude­rzyć prze­chod­niów, gdyż te znaj­dują się przy samym chod­niku – dodała zanie­po­ko­jona czytelniczka.

Do kogo należą te ruiny i kto za nie odpo­wiada? – Są wła­sno­ścią osób fizycz­nych, ale dotych­czas nie został okre­ślony krąg współ­wła­ści­cieli tej nie­ru­cho­mo­ści – powie­działa Joanna War­tak, naczel­nik Wydziału Gospo­darki Nie­ru­cho­mo­ściami Urzędu Miej­skiego w Dąbro­wie Gór­ni­czej. - Mając na wzglę­dzie prze­zna­cze­nie tej nie­ru­cho­mo­ści w miej­sco­wym pla­nie zago­spo­da­ro­wa­nia prze­strzen­nego pod moder­ni­za­cję ciągu ul. Kościuszki, gmina począw­szy od 2004 roku skła­dała pro­po­zy­cję jej naby­cia, po ure­gu­lo­wa­niu stanu praw­nego przez wła­ści­cieli – dodała Joanna Wartak.

Według dąbrow­skiej straży miej­skiej ten obszar należy do 11 osób, nato­miast zda­niem Powia­to­wego Inspek­to­ratu Nad­zoru Budow­la­nego współ­wła­ści­cieli jest aż 18. – W maju 2011 roku wysto­so­wa­li­śmy pismo do PINB-u z tre­ścią o złym sta­nie tech­nicz­nym opusz­czo­nego budynku, nato­miast we wrze­śniu ubie­głego roku wysła­li­śmy pismo do 11 współ­wła­ści­cieli z infor­ma­cją o uprząt­nię­cie tego terenu do listo­pada 2012 roku. Żaden z nich nie zare­ago­wał, więc sprawa tra­fiła do sądu – usły­sze­li­śmy w dąbrow­skiej straży miejskiej.

W pią­tek odbę­dzie się już druga roz­prawa sądowa w tej sprawie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jerk1
post nie, 24 lut 2013 - 10:38
Post #19


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Dołączył: wto, 01 lut 11
Nr użytkownika: 4,417
Płeć: Mężczyzna
GG: 3552055 status gadu-gadu



Bo nie można tego wyburzyć i uprzątnąć. Za trudna decyzja dla naszej władzy! I dalej się sądzić ? Ale trzeba by samodzielnie myśleć- a to już jest za trudne dla naczalstwa z Pentagonu, lepiej czekać, nie narażać się. I minie następny rok to jakieś pismo znów się gdzieś wyśle-przecież ta moja posadka taka ciepła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post nie, 24 lut 2013 - 11:27
Post #20


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(jerk1 @ nie, 24 lut 2013 - 10:38) *
Bo nie można tego wyburzyć i uprzątnąć. Za trudna decyzja dla naszej władzy! I dalej się sądzić ? Ale trzeba by samodzielnie myśleć- a to już jest za trudne dla naczalstwa z Pentagonu, lepiej czekać, nie narażać się. I minie następny rok to jakieś pismo znów się gdzieś wyśle-przecież ta moja posadka taka ciepła.


no nie można skoro jest czyjeś...jak to sobie wyobrażasz? masz budynek i nagle przyjedzie koparka i go rozpieprza? jakim prawem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 08:51
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza