IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Triathlon..., ... Duathlon, Aquathlon...
Zibar
post wto, 10 lip 2007 - 07:21
Post #1


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,840
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Dodam tutaj, a jeśli będzie więcej postów z tego tematu to rozdziele poźniej.

QUOTE
Dąbrowski triathlonista odnosi coraz większe sukcesy nie tylko w kraju, ale i poza granicami
06.07.2007

Krystian Biesiadecki od ponad siedmiu lat trenuje jedną z najbardziej wyczerpujących dyscyplin sportowych, czyli triathlon. Z roku na rok do kolekcji medali i pucharów dołącza nowe trofea. Ma nadzieję, że podobnie będzie i teraz, bo do sezonu przygotował się jak przyznaje solidnie.
- Dzięki temu, że jestem członkiem kadry narodowej w triathlonie miałem zapewnione warunki
niezbędne do właściwej pracy i szkolenia. Kadra narodowa została znacznie zmniejszona w stosunku do zeszłego roku i aktualnie skupia jedynie dziesięć zawodników i zawodniczek ze wszystkich kategorii. Ta grupa tworzy bezpośrednie zaplecze kadry olimpijskiej. Jej członkiem jest również mój kolega z klubu Sylwester Kuster, który też mieszka w Dąbrowie Górniczej - mówi Krystian Biesiadecki.

Przygotowania do tegorocznego sezonu rozpoczął od dwutygodniowego zgrupowania w Szczyrku, jeszcze w zimie. Kolejnym etapem był pobyt w Wałczu.
- Na tych zgrupowaniach pracowaliśmy głównie nad ogólną podbudową. Jednak przyszedł czas, kiedy trzeba było zacząć trenować kolarstwo szosowe. Niestety pogoda w Polsce na to nie pozwalała, dlatego kolejnym zgrupowaniem był sześciotygodniowy pobyt na Majorce. W ośrodku, w którym trenuje wiele gwiazd światowego triathlonu. Ciepły klimat tamtej wyspy pozwolił na wykonanie pierwotnych założeń treningowych. Praca była nastawiona głownie na trening kolarski. Na rowerze pokonałem tam około 1500 kilometrów. Do kraju wróciłem na tydzień przed maturą i musiałem umiejętnie pogodzić ciężki trening z nauką - podkreśla dąbrowski zawodnik.

Efekty ciężkiej pracy przyszły jednak bardzo szybko. Krystian wygrał triathlon w czeskiej Ostrawie w kategorii open. Kolejne starty to dwa aquathlony w Rybniku oraz Mszanie Dolnej, gdzie również nie miał sobie równych.

Potem wyjechał na kolejne zgrupowanie do Szczyrku, skąd wyruszył na serię ciężkich zawodów.
16 czerwca wystartował w Pucharze Europy Juniorów w Wiedniu. Tutaj musiał pokonać 750 m w wodzie, przejechać 20 km na rowerze, a kolejnych 5 km przebiec.

- Poszło mi całkiem dobrze, bo odniosłem największy sukces w mojej karierze. Zająłem ósme miejsce, które było jednocześnie przepustką do mistrzostw Europy juniorów w Kopenhadze. Tydzień później miałem ostatni sprawdzian przed tegorocznymi mistrzostwami. Był to start w mistrzostwach Polski w aquathlonie, gdzie zająłem drugie miejsce w kategorii junior. Natomiast klasyfikacji drużynowej wraz z kolegami z klubu AZS AWF Katowice Sylwestrem Kusterem i Marcinem Kołoczkiem zdobyliśmy złoto w rywalizacji klubów z całego kraju. Ten start pokazał, jaki potencjał drzemie w sekcji AZS-u, która istnieje od niespełna roku - podkreślił Krystian.

Trener klubu i równocześnie kadry narodowej Michał Szkapka nie krył zadowolenia z osiągniętych wyników. To także dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posty w temacie
Zibar   Triathlon...   wto, 10 lip 2007 - 07:21
Zibar   QUOTEDąbrowscy triathloniści znów błysnęli formą27...   wto, 31 lip 2007 - 08:26
Zibar   QUOTEDąbrowscy triathloniści nie zwalniają tempa ...   pią, 10 sie 2007 - 07:25
Zibar   QUOTETriathlon: Dąbrowscy triathloniści w czołówce...   pią, 24 sie 2007 - 07:24
Zibar   RE: Triathlon...   pią, 04 sty 2008 - 06:43
Zibar   CYTATWalentynki to dobra okazja do spotkania dla w...   czw, 07 lut 2008 - 10:02
Zibar   CYTATDąbrowscy triathloniści aktywni w krajowym cz...   nie, 22 cze 2008 - 08:25
Zibar   CYTATTriathlon - Medal mistrzostw Polski dla repre...   pią, 03 lip 2009 - 09:27
Zibar   CYTATMistrz triathlonu z Dąbrowy Górniczej Sylwes...   pią, 28 sie 2009 - 10:29
Zibar   Sezon dla tej dyscypliny w pełni, a zawodnicy dąbr...   pią, 01 lip 2011 - 07:05
Zibar   Coś dla amatorskiego podejścia do tematu dla miesz...   śro, 20 lip 2011 - 08:31
Zibar   CYTATFINAŁ Mistrzostw Polski w Triathlonie W Kon...   śro, 10 sie 2011 - 12:00
Zibar   Kolejne informacje z imprez triathlonowych CYTATTr...   śro, 24 sie 2011 - 09:05
Zibar   CYTATZatwierdzenie triathlonowego projekt Euroregi...   czw, 26 kwi 2012 - 07:15
Zibar   CYTATW sobotę 28.04.2012 r. na obiektach sportowyc...   pon, 30 kwi 2012 - 13:22
nddg   I MIĘDZYNARODOWY TRIATHLON MTB - DĄBROWA GÓRNICZA ...   nie, 13 maj 2012 - 15:37
Zibar   krótka relacja, wyniki i galeria z zawodów CYTATP...   śro, 27 cze 2012 - 08:45
Zibar   czytaj więcej...   wto, 24 lip 2012 - 08:40
Zibar   CYTATKoniec sierpnia to tradycyjnie czas na start ...   wto, 04 wrz 2012 - 08:33
Zibar   Wpis o przygotowaniach do nowego sezonu a w dziale...   pią, 23 lis 2012 - 11:29
Zibar   CYTATJuż tylko dni dzielą nas od rozegrania II Mię...   śro, 12 cze 2013 - 09:18
Zibar   CYTATZapraszamy do obejrzenia wywiadu, w którym sz...   śro, 24 lip 2013 - 20:59
Zibar   CYTATMistrzostwo Polski na długim dystansie zdobyt...   wto, 30 lip 2013 - 08:55
NICKczemNICK   czas chyba skończyć temat triathlonisty z Dąbrowy ...   pon, 25 lis 2013 - 22:03
Bathurst   Dlaczego skończyć temat? Nie został zawieszony doż...   pon, 25 lis 2013 - 22:14
NICKczemNICK   każdy zawodnik jest odpowiedzialny za to, co przyj...   wto, 26 lis 2013 - 13:25
nddg   III MIĘDZYNARODOWY TRIATHLON MTB W DĄBROWIE GÓRNIC...   pon, 09 cze 2014 - 12:50
Zibar   Przyjemna wiadomość CYTATPrzez dwa dni (2 i 3 s...   czw, 07 sie 2014 - 11:00


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 18 maja 2024 - 20:29
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza