IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

12 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Piłka nożna, wszystkie kluby dąbrowskie
Flashek
post śro, 30 sie 2006 - 23:18
Post #1


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 115
Dołączył: śro, 30 sie 06
Skąd: Dąbrowa Górnicza Centrum
Nr użytkownika: 217



Witam. Jestem nowy na tym forum i jak zauważyłem żaden temat nie dotyczy naszych klubów piłkarskich w DG. Od ponad 10 lat jestem kibicem KS Zagłębiak Dąbrowa Górnicza znajdującego się przy ul. Konopnickiej 29 (droga na pogorię jakby ktoś nie wiedział:) )

Przypomnę że nasza drużyna znajduje się obecnie w lidze okręgowej (odpowiednik V ligi), w grupie II - Katowice. Aktualnie po 5 kolejkach niedawno rozpoczętego sezonu, zajmujemy 5 miejsce z 12 pkt i stratą trzech punktów do prowadzącej Unii Ząbkowice.

Chciałbym abyśmy w tym temacie rozmawiali na temat naszego klubu, wymieniali pomiędzy sobą uwagi przed i po meczach itp.

Dla zainteresowanych podaję link do tabeli, terminarzu i dotychczasowych wyników:
http://www.90minut.pl/liga.php?id=2685

Najbliższy mecz Zagłębiaka - 2 września(sobota) o godz.17 przy ul.Konopnickiej, a przeciwnikiem będzie obecny lider - Unia Ząbkowice.
ZAPRASZAM!:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 31 sie 2006 - 00:49
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Unia Ząbkowice to chyba też Dąbrowa :wink: ..? Nie orientuję się więc za ewentualną profanacje przepraszam 8)

Czyżby więc derby Dąbrowy w piątej lidze :wink: ?

A jak sobie radzi MMKS Dąbrowa Górnicza :wink: ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WeGeR
post czw, 31 sie 2006 - 09:05
Post #3


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 sie 04
Skąd: Dąbrowa Górnicza / Czeladź
Nr użytkownika: 107



QUOTE(pulsatilla1214)
Czyżby więc derby Dąbrowy w piątej lidze :wink: ?


Derbów DG jest więcej :)

w B-klasie Przemsza Okradzionów i Unia II Ząbkowice

w A-klasie Pionier Ujejsce, Zagłebiak Tucznawa i Tęcza Błędów

w okręgówce z Zagłebiakiem i Unią Ząbkowice gra jeszcze Unia Dąbrowa Górnicza, powstała z fuzji Unii Strzemieszyce i MMKS Dąbrowa Górnicza

więc w ciągu sezonu mamy 14 razy derby Dąbrowy :!: laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flashek
post czw, 31 sie 2006 - 10:28
Post #4


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 115
Dołączył: śro, 30 sie 06
Skąd: Dąbrowa Górnicza Centrum
Nr użytkownika: 217



QUOTE
Unia Ząbkowice to chyba też Dąbrowa ..? Nie orientuję się więc za ewentualną profanacje przepraszam
Czyżby więc derby Dąbrowy w piątej lidze ?

Tak, to prawda że Ząbkowice też można nazwać Dąbrową, a dokładniej dzielnicą Dąbrowy Górniczej. Zatem w najbliższą sobotę mamy derby:)
QUOTE
A jak sobie radzi MMKS Dąbrowa Górnicza ?

Jeśli o to chodzi to naprawdę nie wiem, jeszcze kiedyś pamiętam że MMKS występował w A-klasie, ale teraz już go tam nie ma, w B-klasie również nie, więc wydaje mi się że rozwiązano sekcję piłki nożnej MMKS-u..
QUOTE
Derbów DG jest więcej

No tak, rzeczywiście można tak powiedzieć że mamy dużo tych derbów w Dąbrowie:) Ja jednak w tym temacie chciałbym się skupić na lidze okręgowej. I nie ukrywam że będę kibicował tylko Zagłębiakowi wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flashek
post nie, 03 wrz 2006 - 23:22
Post #5


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 115
Dołączył: śro, 30 sie 06
Skąd: Dąbrowa Górnicza Centrum
Nr użytkownika: 217



Witam.. :)
2.09.2006 Zagłębiak DG - Unia Ząbkowice 2:2 (0:2)

Uff.. cóż to był za mecz, już dawno tak nerwowo w Dąbrowie nie było. Zagłębiak od pierwszych minut zyskał przewagę, raz po raz atakowaliśmy bramkę Ząbkowiczan, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale niestety to przyjezdni mieli dwie zabójcze kontry po których przegrywaliśmy pierwszą połowę już 0:2. Wynik w ogóle nie odzwierciedlał tego co działo się na boisku. To gospodarze powinni prowadzić, a co najmniej remisować do przerwy.
W drugiej odsłonie Zagłębiak spodziewanie ruszył do jeszcze mocniejszego ataku.. Większość gry odbywała się na połowie Unii, jednak ataki Zagłębiaka były bądź to zatrzymywane przez rosłych obrońców Unii bądź też wykończenie akcji przez gospodarzy pozostawiało wiele do życzenia.
Wreszcie Zagłębiakowi po wielu próbach udało się strzelić bramkę kontaktową z rzutu wolnego..:) Było 1:2.
Wtedy nerwowo zrobiło się na ławce rezerwowych Unii. Trener oraz jeden z działaczy głośno i wulgarnie obrażali trójkę sędziowską. Nie podobało im się nic co było zagwizdane przeciwko ich drużynie. Zaraz też spotkało się to z reakcją sędziego. Zarówno trener jak i wspomniany działacz graczy z Ząbkowic zostali odesłani na trybuny, a po jakimś czasie ów działacz został wyprowadzony poza bramę stadionu, gdyż jego plugawego i wulgarnego ryku już nikt nie mógł słuchać:) Nerwowość ta wkradła się także pomiędzy resztę kibiców i doszło do kilku drobnych przepychanek...

A na murawie nadal rządził Zagłębiak.. I tak po jednej z akcji w końcówce meczu zawodnik gospodarzy odważnie spróbował wejść z piłką w pole karne pomiędzy dwóch obrońców Unii, został zatrzymany, a że sędzia uznał że nieprawidłowo toteż podyktował rzut karny, który został z powodzeniem wykorzystany przez zawodnika Zagłębiaka.. 2:2 !
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie..
Z jednej strony można mówić o szczęściu gospodarzy iż potrafili podnieść się z dwubramkowej straty do rywala i doprowadzić do remisu, a z drugiej strony jednak żal, że druzyna Zagłębiaka nie zwyciężyła, będąc na boisku drużyną dużo lepszą od lidera z Ząbkowic.

Uff.. trochę się rozpisałem, ale widocznie taką miałem potrzebę:) Mecz ten pozostawił we mnie jeszcze wiele emocji więc to może dlatego:)
A ktoś z forumowiczy był może na tym meczu i ma jakieś własne odczucia? Zapraszam do komentarza:)

Kolejny mecz Zagłębiaka na wyjeździe. 10.09.2006 Zagłębiak rozegra mecz ligowy w Chorzowie z obecnym liderem tabeli Wyzwoleniem Chorzów. Mecz o 16:30. Pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flashek
post nie, 24 wrz 2006 - 14:46
Post #6


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 115
Dołączył: śro, 30 sie 06
Skąd: Dąbrowa Górnicza Centrum
Nr użytkownika: 217



Jako że na tym forum jest małe zainteresowanie KS Zagłębiak, postanowiłem założyć blog na Onecie o naszym klubie.

oto adres http://zaglebiak-dg.blog.onet.pl/

Jesli ktoś będzie miał ochotę to proszę sobie zajrzeć od czasu do czasu. Mile widziane komentarze.
Będą tam głównie zapowiedzi meczy, sprawozdania z nich oraz czasami fotki z meczy Zagłębiaka. Zapraszam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post nie, 24 wrz 2006 - 17:54
Post #7


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Wydaje mi się że tutaj także możesz pisać info jakieś o naszych drużynach.. Zawsze jest to częś życia naszego miasta. A i może jacyś nowi kibice się znajdą. Tak czy siak napewno jakaś część osób czyta ten temat nawet jak nie piszą. :) Też chętnie będe na bierząco, bo niestety nie zawsze mam czas samemu pogrzebać w internecie.

Chętnie dowiedziałbym się kilku rzeczy, może dysponujesz @Flashek dokładniejszymi informacjami. Jak to się stało że mamy tyle drużyn piłkarskich w mieście, niestety żadnej prezentującej chodźby np. 3 ligowy poziom? Czy kluby te są stabilne finansowo i jaki udział działalności ich miasto? Czy kiedykolwiek były plany połączenia tych klubów i zrobienia jednego, silnego finansowo i kadrowo zespołu? Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy że drużyny te grają tylko na tym poziomie rozgrywkowym, czy nie jest tak że lepsi gracze trafiają np. do rezerw Zagłębia Sosnowiec, Piasta Gliwice licząc na wybicie się? Czy jedna drużyna w Zagłębiu, obecnie na miare 2 ligi, to jest nasz szczyt możliwości?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post nie, 11 mar 2007 - 17:37
Post #8


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
PIŁKA NOŻNA Piłkarze Zagłębiaka przygotowują się do rundy rewanżowej
09.03.2007
Dla części kibiców fakt, że na czele ligi okręgowej po rundzie jesiennej i dwóch wiosennych kolejkach rozegranych awansem jest Zagłębiak Dąbrowa Górnicza może być zaskoczeniem. Świetne wyniki świadczą jednak o tym, że to nie przypadek. Przed drużyną stoi teraz jednak nie lada wyzwanie, czyli obrona pozycji lidera. Początek ligowych zmagań już za miesiąc, 7 kwietnia.

By sprostać temu niełatwemu zadaniu, dąbrowscy zawodnicy ostro ćwiczą od kilku tygodni. W zespole doszło też do kilku zmian kadrowych, a nowi piłkarze mają jeszcze bardziej wzmocnić siłę ataku i defensywę faworytów.

- Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do treningu i ćwiczeń, co mam nadzieję pozwoli piłkarzom na przygotowanie optymalnej formy. Do inauguracji pozostało co prawda jeszcze trochę czasu, ale nie możemy sobie pozwolić na falstart i stratę punktów. Musimy być dobrze przygotowani, bo cel znają wszyscy. Obrona pierwszego miejsca i awans do czwartej ligi. Teraz jest bowiem największa szansa, by to osiągnąć. W przyszłym sezonie, po reorganizacji rozgrywek z czwartej ligi spadnie osiem albo dziewięć całkiem dobrych drużyn i rywalizacja będzie wtedy bardzo zacięta - mówi Janusz Wrzesień, prezes dąbrowskiego Zagłębiaka.

Sztab szkoleniowy drużyny w przerwie zimowej nie próżnował, rozglądając się za trafnymi kandydaturami do gry w ekipie lidera. Ostatecznie kadrę uzupełni najprawdopodobniej kilku graczy, którzy ogrywają się teraz w meczach sparingowych. Są wśród nich: 33-letni Rafał Sikora, pomocnik z Fabloku Chrzanów, grający na tej samej pozycji w Błękitnych Sarnów, 22-letni Robert Tomczyk oraz obrońcy - Przemysław Kocot z Sarmacji Będzin i Damian Jajeśniak, 33-letni zawodnik Victorii Jaworzno. Konkurencję wśród napastników wzmocnią natomiast dwaj 22-latkowie, Marcel Bijak z GKS-u Katowice oraz Grzegorz Brzyski, reprezentujący do tej pory barwy ekipy z odległej Żabnicy.

- Powinni być wzmocnieniem naszej drużyny. To połączenie doświadczenia i młodości, co pozytywnie wpłynie na boiskowe poczynania zespołu. Zatwierdzanie większości z nich do naszego składu jest na ukończeniu, a zastanawiamy się tylko w jednym przypadku, bo zawodnik dołączył do nas dość późno. Jak na razie brał udział tylko w jednym sparingu i trzech treningach - podkreśla prezes Wrzesień.

Wiadomo także, że zespół opuści kilku reprezentantów, którzy zostaną wypożyczeni do innych zespołów. W tej grupie znaleźli się m.in. Rafał Bernstock, Łukasz Pluta i Michał Balcerek. Mogą oni trafić do Błękitnych Sarnów oraz Pioniera Ujejsce.

Dotychczasowe wyniki meczów sparingowych wskazują, że Zagłębiak nie zatracił prawie nic z ligowej skuteczności. W pierwszej grze kontrolnej nasz zespół zremisował u siebie 2: 2 z Górnikiem Piaski, potem ograł 5: 3 drużynę z Osieka, by przegrać 1: 3 w Częstochowie z Włodarem. Kolejnym rywalem dąbrowian był plasujący się czołówce IV-ligi Górnik Wesoła.

Ta konfrontacja zakończyła się remisem 4: 4. Ostatnie trzy występy to pewne wygrane. Na własnym obiekcie liderzy ligi okręgowej pokonali 6: 2 Źródło Kromołów, 5: 2 Czarnych Sosnowiec, a w ostatnią sobotę 1: 0 Spartę Zabrze. Dopiero w tym spotkaniu Zagłębiak wystąpił niemal w komplecie. Na murawie pojawili się wszyscy z 19 piłkarzy, zgłoszonych do tego sparingu. Mecz przebiegał w szybkim tempie. Nie brakowało wielu okazji podbramkowych i zaciętej walki. Wynik spotkania jeszcze w pierwszej połowie ustalił celnym uderzeniem Robert Tomczyk.

- Forma nie jest jeszcze zbyt wysoka i po zawodnikach widać było brak świeżości. To efekt cyklu treningowego, który ma optymalnie przygotować zespół do pierwszych pojedynków ligowych. Obrona pozycji lidera nie będzie łatwa. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w maju, kiedy dojdzie do bezpośrednich pojedynków drużyn z czołówki tabeli. Liczymy na dobre występy - podkreślił trener Zagłębiaka, Dariusz Garcarczyk.

Dąbrowskich zawodników czeka jeszcze kilka sprawdzianów, zanim powalczą o pierwsze punkty. Jutro zmierzą się na wyjeździe z ekipą z Jastrzębia, a za tydzień, w kolejną sobotę będą podejmować u siebie Victorię Jaworzno.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


Gdzie są aktualne tabele, a może ktos podejmie temat, bo przecież w DG jest więcej druzyn w podobnych klasach rozgrywek ??


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post pon, 12 mar 2007 - 13:03
Post #9


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



QUOTE(Zibar @ Mar 11 2007, 05:37 PM) *
Gdzie są aktualne tabele, a może ktos podejmie temat, bo przecież w DG jest więcej druzyn w podobnych klasach rozgrywek ??


Jako że jestem wielkim fanem piłki nożnej, więc z pewną taką nieśmiałością i zażenowaniem swoją ignorancją, zapytam: a wktórej lidze grają nasi piłkarze?


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pon, 12 mar 2007 - 19:06
Post #10


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Jak widzisz, piłka nożna nie należy do moich ulubionych dyscyplin, ale poszukiwałem daleko, a odpowiedź na Twoje pytanie znalazłem na forum, myślę, że po przeczytaniu całego tematu wszystko będzie jasne smile.gif

PS
Mam nadzieję, że Flashek sie odezwie i ożywi temat najnowszymi wiadomościam z dąbrowskich boisk.

Ten post edytował Zibar pon, 12 mar 2007 - 19:07


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 12 mar 2007 - 19:28
Post #11


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



QUOTE(Zibar @ Mar 12 2007, 07:06 PM) *
Twoje pytanie znalazłem na forum, myślę, że po przeczytaniu całego tematu wszystko będzie jasne

Wystarczy post dwa piętra wyżej wink.gif:
QUOTE
(...)
- Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do treningu i ćwiczeń, co mam nadzieję pozwoli piłkarzom na przygotowanie optymalnej formy. Do inauguracji pozostało co prawda jeszcze trochę czasu, ale nie możemy sobie pozwolić na falstart i stratę punktów. Musimy być dobrze przygotowani, bo cel znają wszyscy. Obrona pierwszego miejsca i awans do czwartej ligi.
(...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post pon, 12 mar 2007 - 19:56
Post #12


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



QUOTE(vacu @ Mar 12 2007, 07:28 PM) *
Wystarczy post dwa piętra wyżej wink.gif:

Qrcze, a wydawało mi się przeczytałem. Cóż czasem trzeba zwolnić przy czytaniu. rolleyes.gif
Jak awansują do III ligi, to zacznę chodzić na mecze.
By the way szkoda że w Extraklasie grają klubiki z miasteczek dwudziestotysięcznych, a taka Dąbrowa jest reprezentowana w V lidze, ale to po prostu kwestia bogatego sponsora lub jego braku. Czy w naszym mieście nie ma chętnych do inwestowania w sport profesjonalny? Jest sporo bogatych firm, ale niestety nie mamy Drzymały.

Ten post edytował mucha pon, 12 mar 2007 - 20:02


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 12 mar 2007 - 20:27
Post #13


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



QUOTE(mucha @ Mar 12 2007, 07:56 PM) *
Qrcze, a wydawało mi się przeczytałem. Cóż czasem trzeba zwolnić przy czytaniu. rolleyes.gif
Jak awansują do III ligi, to zacznę chodzić na mecze.
By the way szkoda że w Extraklasie grają klubiki z miasteczek dwudziestotysięcznych, a taka Dąbrowa jest reprezentowana w V lidze, ale to po prostu kwestia bogatego sponsora lub jego braku. Czy w naszym mieście nie ma chętnych do inwestowania w sport profesjonalny? Jest sporo bogatych firm, ale niestety nie mamy Drzymały.

IMHO to nie tyle kwestia wielkiego sponsora co po prostu klimatu nastawionego na piłkę, kilku zapaleńców chcących aby istniała jakaś "piłkarska Dąbrowa". Oczywiście bez kasy to na OE nie ma szans biggrin.gif ale na pewno nasze miasto stać na coś lepszego niż okręgówka (a niedawno zdaje się, że nawet A-klasa - tu się mogę jednak mylić, bo znudzony jego "postępami" przestałem śledzić losy Zagłębiaka kilka lat temu).

Coś kojarzę, że w Ząbkowicach był całkiem niedawno pomysł utworzenia silnej (na miarę naszych możliwości) drużyny, może coś mieszam ale coś majaczy mi się, że to miało być połączenie drużyn z DG czy coś w tym stylu. Potem już więcej o tych pomysłach nie słyszałem a teraz widzę, że Unia stoi niżej niż Zagłębiak - ktoś pamięta coś więcej o tym i dlaczego to nie wyszło (o ile takie pomysły w ogóle były i ja czegoś nie zamotałem)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post wto, 13 mar 2007 - 07:55
Post #14


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Z czeluści internetu wyciągnąłem jeszcze taką perełkę, wkleję to tutaj bo to też kawałek histori dąbrowskie piłki i to ze sporymi sukcesami
QUOTE
Nasze kluby: Zagłębianka Dąbrowa Górnicza

Wojciech Todur2003-12-12, ostatnia aktualizacja 2003-12-12 14:17


Był rok 1983, gdy Wiesław Chudzicki, prezes Zagłębianki Dąbrowa Górnicza, wpadł na pomysł, żeby w klubie powołać do życia sekcję piłki nożnej kobiet. Wzorców nie trzeba było szukać daleko, w Sosnowcu od prawie dziesięciu lat świetnie radziła sobie kobieca drużyna Czarnych.

To właśnie z Sosnowca pozyskano do Zagłębianki pierwsze piłkarki. Klub - choć miał siedzibę w będzińskiej Ksawerze - wszyscy kojarzyli z Dąbrową. Miejscowi mówią, że na tamtejszym boisku jedna bramka stoi w Będzinie, a druga w Dąbrowie.

Zagłębianka od razu rozpoczęła rywalizację w pierwszej lidze (w Polsce było wtedy tak mało drużyn, że drugiej ligi nie było). Początek był fatalny, dziewczyny przegrały z Czarnymi aż 0:9!

W latach 90. klub istniał dzięki pomocy kopalni Generał Zawadzki. Piłkarki pracowały na oddziale kolejowym i przeróbki mechanicznej. Z czasem w ogóle przestały się jednak pojawiać w kopalni i zostały oddelegowane do pracy w klubie.

Najlepsze czasy dla klubu przyszły, gdy dyrektorem kopalni został Janusz Kordas. Kordas miał mocarstwowe plany. Nie szczędził pieniędzy na transfery. Najlepszymi zawodniczkami, jakie sprowadził do Dąbrowy, były Małgorzata Gospodarczyk ze Szczecina i Irena Mikołajczyk z Gdyni.

Gdy ta pierwsza podpisała kontrakt, do kopalni przyjechała nawet telewizja. Gospodarczyk była pierwszą polską piłkarką, która wystepowała też za granicą, w Szwecji. Klub jednak pieniędzy za transfer nie dostał. Po zakończeniu kariery zawodniczka została w Dąbrowie, pracuje w zakładzie mechanicznej przeróbki węgla Dąbrowa. Mikołajczyk wyjechała do Niemiec.

Największymi sukcesami klubu było zdobycie mistrzostwa Polski w 1988 i 1990 roku. Do pierwszego tytułu zespół poprowadził Stefan Rygalik, były piłkarz Zagłębia Dąbrowa Górnicza, a do drugiego Zbigniew Sączek, przed laty pierwszoligowiec z Sosnowca.

W 1988 roku decydujący o tytule mecz odbył się w Sosnowcu. Zagłębianka wygrała wtedy z Czarnymi 3:1. Działacze z Sosnowca nie mogli się pogodzić z porażką, wykrzykiwali w stronę gości z Dąbrowy: "Ile wagonów węgla daliście sędziom?!".

W nagrodę za tytuł piłkarki dostały pamiątkowe zegary, a jakże - wykute w węglu. Drugie mistrzostwo drużyna wywalczyła już na "wariackich papierach". Kopalnia przestała utrzymywać zespół. Na wszystko brakowało pieniędzy. Zagłębianka jeździła na mecze wyjazdowe czterema samochodami działaczy, trenera i lekarza: wartburgiem, ładą i dwoma polonezami. Mimo to dziewczyny grały świetnie i zdobyły nie tylko mistrzostwo, ale też jedyny dla klubu Puchar Polski (4:2 z Piastunkami Gliwice, na boisku w Grodźcu). Nagrodą za dobre wyniki był wyjazd na turniej do ukraińskiego Ługańska.

Potem było już tylko gorzej. W sezonie 1992/93 Zagłębianka na rok spadła do drugiej ligi. W 1995 roku drużyna przeniosła się z Ksawery do RKS Zagłębia Dąbrowa Górnicza, gdzie powstała autonomiczna sekcja piłki nożnej kobiet.

Klub zaczął wegetować, poza Krzysztofem Ślęzakiem i Jerzym Rajczykowskim właściwie nie miał działaczy.

Ostatni raz piłkarki Zagłębianki wybiegły na boisko jesienią 1999 roku. Na pożegnanie zdobyły jeszcze brązowy medal halowych mistrzostw Polski w Rybniku. Zimą 2000 roku drużyna została wycofana z rozgrywek. By zespół nadal istniał, potrzeba było tylko 20 tys. zł...

Tekst powstał dzięki pomocy Krzysztofa Ślęzaka, długoletniego działacza Zagłębianki.


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WeGeR
post nie, 18 mar 2007 - 21:20
Post #15


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Dołączył: śro, 18 sie 04
Skąd: Dąbrowa Górnicza / Czeladź
Nr użytkownika: 107



QUOTE(Zibar @ Mar 11 2007, 05:37 PM) *
Gdzie są aktualne tabele


Aktualne tabele wszystkich klas rozgrywkowych znajdziesz na www.90minut.pl


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pon, 19 mar 2007 - 20:31
Post #16


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Czy ktos zna szczegóły propozycji utworzenia w Dąbrowie 4-ch boisk piłkarskich na bazie "sztucznej trawy"?
Jaki jest koszt zakupu nawierzchni z takiej "trawy", a potem koszt utrzymania boiska? Jak sie to ma w stosunku do boiska tradycyjnego?
Oby nie było jak z NEMO...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Unifan
post pon, 26 mar 2007 - 22:13
Post #17


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Dołączył: wto, 13 mar 07
Skąd: Ząbkowice
Nr użytkownika: 554



7 kwietnia o 16 00, pierwsze mecze Unia Ząbkowice gra na wyjeździe z Górnikiem Jaworzno, Zagłębiak jedzie do Mysłowic także na mecz z Górnikiem, jedynie Unia D.G. ze Strzemieszyc gra u siebie z Podlasiankom Katowice. Boiska ze sztuczną nawierzchniom w Dąbrowie by się przydały, w Będzinie zainwestowali na Sarmacji i ciekawie to wygląda, odnoszę wrażenie, że koszt utrzymania takich boisk niebyły duży.


Mod:
Mamy temat dot. piłki nożnej tutaj , proszę pisać w nim wszystkie informacje dotyczące tego zagadnienia, za parę dni przenisę tam ten post jeśli się tutaj dyskusja nei rozwinie. Pozdrawiam i zapraszam do dalszego postowania.


Ten post edytował Zibar czw, 29 mar 2007 - 10:15
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post pią, 30 mar 2007 - 07:26
Post #18


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
PIŁKA NOŻNA Piłkarze Unii Dąbrowa Górnicza chcą uniknąć degradacji
23.03.2007
Za dwa tygodnie rusza wiosenna runda rozgrywek w II grupie ligi okręgowej. Z trzech naszych przedstawicieli na tym szczeblu rozgrywek w najgorszej sytuacji są gracze ze Strzemieszyc, którzy zajmują 13. miejsce. Czeka ich trudna walka. Zdaniem sztabu szkoleniowego i samych zawodników sytuacja nie jest beznadziejna.

Dąbrowska Unia na razie dobrze spisuje się w meczach sparingowych, choć nie rozegrała ich zbyt wiele. W trzech meczach zanotowała jednak trzy zwycięstwa. Najpierw pokonała 3:2 Milenium Wojkowice, potem 4:3 Cyklon Rogoźnik, by na koniec rozgromić 5:1 Niwy Brudzowice, występujące w A-klasie.

- To dobre wyniki, ale w lidze walka o punkty będzie wyglądała zupełnie inaczej. Najwięcej kłopotów mamy ze skompletowaniem pełnego składu na treningi, bo wielu zawodników uczy się i pracuje, z trudem znajdując czas na regularne ćwiczenia w klubie. Jakby tego było mało kłopoty ze zdrowiem mają obaj bramkarze, więc czekają nas ciężkie przygotowania do sezonu - podkreśla Jerzy Gęgotek, kierownik ekipy ze Strzemieszyc.

Pierwszy bramkarz Krzysztof Bieliński ma zapalenie płuc, a Piotr Iwaniuk nie może stanąć między słupkami z powodu bolesnej dolegliwości. Tym samym do dąbrowskiej drużyny musiał dołączyć jej były wychowanek, Mateusz Tutak, który występował ostatnio w zespole z Preczowa.

W regularnej kadrze znajduje się obecnie tylko 12 zawodników. Po zakończeniu rundy jesiennej nikt nie zdecydował się na opuszczenie zespołu. Oprócz nowego golkipera dołączył do niego także pomocnik Krzysztof Koziorowicz, który odbywał służbę wojskową. Niewiadomą pozostaje sytuacja utalentowanego 20-latka, Michała Skórskiego. Występujący w środku pola piłkarz rozpoczął treningi z drużyną Unii Ząbkowice, ale jeśli oba kluby nie dojdą do porozumienia wiosną i tak nie będzie mógł wybiec na boisko.

- Mamy nadzieję, że uda nam się zatwierdzić przed rozpoczęciem rozgrywek zawodnika, który występował do tej pory w Małopolsce. Szeroką kadrę ma walczący o awans Zagłębiak Dąbrowa Górnicza. Być może uda nam się wypożyczyć tych piłkarzy, którzy nie będą mieli większych szans na regularne występy. To dałoby nam wiele, bo jesienią przy kontuzjach kilku zawodników mieliśmy problemy ze zmianami - mówi Jerzy Gęgotek.

To jednak nie jedyne kłopoty, jakie spadły na Unię. Po raz pierwszy od kilku lat zmieniły się zasady dofinansowania działalności klubów sportowych przez magistrat. Pieniądze są mniejsze niż przed rokiem. Trzeba teraz nie tylko zadbać o regularne płacenie rachunków za media, ale pieniądze muszą się także znaleźć na utrzymanie murawy, wypłaty oraz normalne funkcjonowanie podczas rozgrywek ligowych.

- To zmusza nas w bardzo trudnej sytuacji finansowej do kolejnych oszczędności - przyznaje kierownik klubu .

Nadziei na utrzymanie w lidze nie traci jednak trener Zbigniew Bałaga.

- Jestem takim człowiekiem, który nigdy się nie poddaje. Generalnie sytuacja nie napawa może optymizmem. Są kłopoty z treningami, z zawodnikami, ale trzeba walczyć do końca. Dopóki istnieje szansa trzeba ją wykorzystać, a co będzie dalej to wszystko zweryfikuje boiskowa rzeczywistość - podkreśla.

Wieści dochodzące z obozów innych ekip, które miały walczyć o utrzymanie są jak na razie dla dąbrowian korzystne. Szombierki Bytom już wycofały się z rozgrywek, a ekipa Górnika Jaworzno, nie chcąc od razu spaść do B-klasy będzie najprawdopodobniej wystawiała juniorski skład.

Na początek 7 kwietnia dąbrowską Unię czeka poważny sprawdzian. Przed własną publicznością zmierzy się z jednym z kandydatów do awansu, Podlesianką Katowice. Za tydzień przyjdzie jej natomiast walczyć o punkty w Dąbrówce Wielkiej z tamtejszym Orkanem. To dobra okazja do rewanżu, bo w pierwszej rundzie Orkan wygrał w Strzemieszycach 1:0.

Nasi piłkarze jak na razie zgromadzili w 17 meczach 11 punktów. Wygrali 3 spotkania, 2 zremisowali i 12 przegrali. Obecnie strata do 12 w tabeli Górnika 09 Mysłowice wynosi 5 oczek, a do Czarnych Sosnowiec o jedno więcej.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Unifan
post pon, 02 kwi 2007 - 10:31
Post #19


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Dołączył: wto, 13 mar 07
Skąd: Ząbkowice
Nr użytkownika: 554



Zna ktoś może wynik pojedynku w Pucharze Polski IV runda rozegranego 1 kwietnia Unia Dąbrowa Górnicza – Sarmacja Będzin? Zwycięzca tego pojedynku trafił już na trzecioligową Szczakowiankę Jaworzno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Unifan
post śro, 04 kwi 2007 - 13:28
Post #20


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Dołączył: wto, 13 mar 07
Skąd: Ząbkowice
Nr użytkownika: 554



Niestety Unia Dąbrowa Górnicza przegrała z Sarmacją Będzin aż 0:6 i nie mamy już żadnej drużyny w rozgrywkach Pucharu Polski.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 14:12
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza