IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

106 Stron V  « < 104 105 106  
Reply to this topicStart new topic
> Dworzec PKP i centra przesiadkowe, oraz infrastruktura kolejowa w DG
Ocena 5 V
warius
post czw, 10 wrz 2020 - 12:02
Post #2101

UZYTKOWNIK

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 5,925

Gołonóg został jednak celowo okrojony.

CYTAT
Szanowni mieszkańcy na dzisiejszej sesji rady miasta nastąpiło sprostowanie zakresu inwestycji centrum przesiadkowe w DG GOŁONÓG, wykonane zostaną tunel, rondo, drogi dojazdowe.
Z uwagi na nie uregulowanie spraw własnościowych terenów na których znajduje się budynek dworca oraz parkingi te widoczne na planie inwestycje nie zostaną zrealizowane. Wykonanie tunelu i ronda i dróg dojazdowych daje możliwość sprawnego przejazdu z części zamieszkałej przy zbiornikach Pogoria a pozostała częścią miasta.
Ewentualne pytania proszę kierować do Pana prezydenta na spotkaniach i planowanym czacie z Panem prezydentem.

FB Piotr Zieliński
Go to the top of the page

+Quote Post
:)
post czw, 10 wrz 2020 - 12:32
Post #2102

IX :)

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 8
GG: 1234567 status gadu-gadu
Tlen: test status tlen

Tyle lat planowania i nie udało się tego uregulować. Zawsze można kiedyś dobudować. A może to wygodne, żeby teraz zaoszczędzić.

A w centrum też nie wiemy, dlaczego ciągle pokazywali na wizualizacjach, mówili i powielali wielokrotnie w artykułach, że będzie nowa droga do nowego ronda Korzeniec/Robotnicza, a w przetargu nie widzieliśmy.

Na tej działce przy Kolejowej naprawdę chyba będzie baza, przybywa kontenerów

--------------------

+Quote Post
warius
post czw, 10 wrz 2020 - 14:51
Post #2103

UZYTKOWNIK

Pan Piotr odpisał mi, że inwestycje w zakresie kolejowym zostaną zrealizowane, czyli wypadł wyłącznie parking i infrastruktura mu towarzysząca z Gołonoga, jeśli dobrze rozumiem.

+Quote Post
post pon, 14 wrz 2020 - 13:46
Post #2104

Prezydent w "wywiadzie" powiedział, że przejazd na Konopnickiej w trakcie robót będzie zamknięty, więc szykuje się dramat. Miał być obok tymczasowy, a będzie tylko dla pieszych. Idealnie byłoby, gdyby najpierw powstał tunel koło dworca i wtedy zamykać. No ale pewnie minimalizują utrudnienia kolejowe (tak wszystko za jednym razem) zrzucając je na mieszkańców. Kolej górą. Tyle lat problemów na przejeździe i na koniec dodatkowo dowalą mieszkańcom.
Wywiad (Silesia24) trochę śmieszny. Dobrze, że czegoś się można dowiedzieć, ale to prezydent sam może publikować. Tu wszystko przygotowane pod rozwinięcie myśli, zero swoich pytań, nie mówiąc o jakichś trudniejszych. Dziwny układ, nie wiem czy na tamtym portalu wszystko tak wygląda. Może gdyby mieli swoje pytania, to nikt by do nich nie przyszedł...

--------------------

+Quote Post
warius
post pon, 14 wrz 2020 - 14:07
Post #2105

UZYTKOWNIK

Dla mnie najciekawszą informacją z wywiadu była ta, że w październiku ruszy kolejny przetarg Tramwajów Slaskich na odcinek Reden - Gołonóg

Ten post edytował warius pon, 14 wrz 2020 - 14:07

+Quote Post
kolek
post śro, 16 wrz 2020 - 18:46
Post #2106

UZYTKOWNIK
**

Nr użytkownika: 1,294

Przed chwilą przejeżdżałem prze ul. kolejową. Na przeciwko starego magazynu PKP (aktualnie znajduje się tam m.in. warsztat motocyklowy) stoi już kilka kontenerów i kilka koparek/sprzętu budowlanego. Dodatkowo opuszczony budynek, który znajduje się za przystankiem dostał nowe okna.

+Quote Post
post czw, 17 wrz 2020 - 10:34
Post #2107

Pisaliśmy o tych kontenerach, ale coś mało się tam dzieje.
Ale tych okien sam nie zauważyłem i potwierdzam. Tam chyba dawno temu była przychodnia. Nie wiem czy to należy do PKP, ale chyba przynajmniej kiedyś tak. Albo ktoś kupił bo będzie bardziej atrakcyjne miejsce albo to PKP. Nieczynny dworzec przy Kolejowej jeszcze wykorzystywali i widać czasami tam było pracowników PKP, i chyba tam trzymali narzędzia. Myślałem, że to pójdzie do wyburzenia. Przestanie straszyć.

Za to za dworcem pojawił się sprzęt - koparka, spychacz i samochody. Ruszą?

Co do inwestycji drogowych, to jeśli podwykonawcą będzie Drogopol to może dopiero bardziej ruszą, gdy skończą Roździeńskiego

--------------------

+Quote Post
warius
post pią, 18 wrz 2020 - 15:37
Post #2108

UZYTKOWNIK

Nie wrzucam całości, warto wejść na stronę są mapki i opisy tego co się będzie działo.

Transportowa równowaga

Zapowiedziano pierwsze utrudnienia:

"Na 12 października planowane jest zamknięcie jezdni ul. Sobieskiego w kierunku Będzina – na odcinku od ul. Chopina do przewiązki na wysokości stacji paliw. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w stronę centrum. Wjazd w ul. Moniuszki zostanie zamknięty, a dojazd do usytuowanych w tym rejonie firm i garaży będzie się odbywał ul. Koszelew i Perla. Zmiany mają związek z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Moniuszki, z którym połączona zostanie nowa droga biegnąca za hutą Bankową do ul. Kolejowej. W listopadzie zmiany zostaną wprowadzone na ul. Kolejowej i w rejonie jej skrzyżowania z ul. Kościuszki."

+Quote Post
Rokko31
post pią, 18 wrz 2020 - 23:07
Post #2109

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 337

Powiedźcie Mi, mają zostać zlikwidowane przejścia podziemne wzdłuż głównej arterii miasta a na ich miejsce mają powstać poziome przejścia dla pieszych tak? czy to będą światła na tych przejściach czy jeszcze coś innego? Czy nie spowoduje to jeszcze większych korków w mieście i więcej wypadków na tych przejściach z udziałem pieszych? Dla Mnie to jakieś dziwne posunięcie, niby ma być lepiej ale czy napewno tak będzie? Chyba że czegoś nie kumam smile2.gif

+Quote Post
bzenek
post sob, 19 wrz 2020 - 12:09
Post #2110

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 87

CYTAT(warius @ pią, 18 wrz 2020 - 15:37) *
Nie wrzucam całości, warto wejść na stronę są mapki i opisy tego co się będzie działo.Transportowa równowaga

No to robią robią drogę od Limanowskiego do Korzeńca ?
Czy nie robią ? blink.gif

Na mapkach brak tunelików pod torami przy Podłęknickiej/Wróbleskiego i Granicznej.
Nawet jako planowanych w przyszłości.

Na mapkach dyplomatycznie nie narysowano nowych peronów na stacjach kolejowych.
Może oni faktycznie nie wiedzą jakie te perony będą ?

No i co ciekawego powstanie na skrzyżowaniu przy byłym McDonald's ?

CYTAT(Rokko31 @ pią, 18 wrz 2020 - 23:07) *
Powiedźcie Mi, mają zostać zlikwidowane przejścia podziemne wzdłuż głównej arterii miasta a na ich miejsce mają powstać poziome przejścia dla pieszych tak? czy to będą światła na tych przejściach czy jeszcze coś innego? Czy nie spowoduje to jeszcze większych korków w mieście i więcej wypadków na tych przejściach z udziałem pieszych?

Hmm... no to zależy od konkretnych rozwiązań.

Na Redenie i przy Damelu światła już są.
Trzeba dorobić tylko te na Manhattan.
Akurat ich na udostępnionych mapkach brakuje.

CYTAT(Rokko31 @ pią, 18 wrz 2020 - 23:07) *
Dla Mnie to jakieś dziwne posunięcie, niby ma być lepiej ale czy napewno tak będzie?

Dla mnie zagadką są "rowerowe przejazdy podziemne".
To może wyjść bubel jak się patrzy mellow.gif

Ten post edytował bzenek sob, 19 wrz 2020 - 12:16

+Quote Post
warius
post Wczoraj, 13:05
Post #2111

UZYTKOWNIK

Odp z miasta na dwie nurtujące kwestie:

"Panie Adamie, plany inwestycyjne zakładają przebudowę tunelu pod torami w ciągu ulicy Granicznej, jednak nie zawierają się one w obecnie rozpoczynanych pracach budowlanych. Pozdrawiamy! "

"Panie Przemku, w projekcie związanym z budową centrum przesiadkowego wykonana zostanie m.in. droga rowerowa łącząca rejon skrzyżowania ul. Sobieskiego z ulicą Moniuszki oraz ulicę Kościuszki z rejonem skrzyżowania ulicy Korzeniec i Robotnicza. Dodatkowo w miejscu istniejącego przejazdu przez tory kolejowe powstanie bezkolizyjny tunel pieszo-rowerowy. Pozdrawiamy!"

Wychodzi na to, że rondo i droga przy Robotniczej powstanie.

Ten post edytował warius Wczoraj, 13:06

+Quote Post

106 Stron V  « < 104 105 106
Reply to this topicStart new topic
8 Użytkowników czyta ten temat (8 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 23 wrzesień 2020 - 15:16
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza