IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Propozycje związane z forum, podpowiedzi, rozwiązania, pomysły..
Hator
post nie, 17 gru 2006 - 10:57
Post #41


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



ad1 a co z przyciskami do skajpa, tlenu, gg itp??

ad4 takie okienko masz m in na forum sosnowca - zrzut ekranu tutaj
http://www.dabrowa-gornicza.org/index.php?...=post&id=40
podobnie jest/bylo u p. Nowaka w dziale hyde parku czy jakos tak

ad6 - pomysl zibar'a nie moj - wiec sam nie wiem - "ja tu tylko... wkleilem"
z tego co pamietam - byla propozycja - aby posty wpisywane w jakims specjalnym topicu na forum pojawialy sie takze w innym specjalnym topicu na drugim forum
Nie wiem czy to jest mozliwe technicznie... raczej nie - ale skoro porzadkowalem te propozycje to wkleilem kazda.

ad8 byla juz dyskusja o tym - wpierw korespondencja masowa - przypominajaca o koncie a pozniej odsiew kont, ktore w dalszym ciagu nie byly/sa aktywne (powiedzmy kryterium koniecznosci zalogowania min 1 raz w ciagu roku)

11) czy jest mozliwosc przyklejenia jakiegos odnosnika na glownej stronie forum - linku do naszego czatu -tak na przyszlosc by nie bylo problemu z szukaniem odnosnika czy cus

12) sprawa konta - podaj choc nr konta na PM - osoby zainteresowane tez mma nadz napisza na PM bys przeslal im numer = no chyba ze masz jakies obawy o swa anonimowosc :) biggrin.gif

pozdr

Ten post edytował Hator nie, 17 gru 2006 - 11:03


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 17 gru 2006 - 13:54
Post #42


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



ad8
nie wiem czy to dobry pomysl. Jesli wogole sie zastanawiac to nad usunieciem tych kont ktore nie mialy nigdy zadnego posta bo inaczej straca sie przeciez i posty. Ale tak lepiej wyglada wieksza ilosc uztkownikow biggrin.gif

ad6
osobiscie na forach z czyms takim sie nie spotkalem i trzeba by bylo samemu to napisac


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post czw, 21 gru 2006 - 14:12
Post #43


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



Czy jest jakaś opcja żeby nie pokazywały mi się RSSy, kiedy po zalogowaniu wrzucam na "Zobacz nowe posty" ?
Bo trochę mi w tym miejscu te niusy przeszkadzają?
Ewentualnie jeśli nie mogę sobie tego sam wyłączyć, to może by tak z automatu to wyrzucić z listy nowych postów? Chociaż może dla innych to wygodne, więc tylko podrzucam taki temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 21 gru 2006 - 16:31
Post #44


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Ja się w ogóle zastanawiam co z tymi RSS, liczba postów na forum będzie dzięki temu rosła?? wink.gif Jak tak, to nie najlepszy jest to moim zdaniem pomysł. Poza tym, czy ktoś tego używa?? tongue.gif Ja nawet nie wiem jak biggrin.gif i czy mi by się to przydało tongue.gif Najważniejsze - czy tak już z tym zostanie, czy póki co to są tylko testy??

Ten post edytował kwintosz czw, 21 gru 2006 - 16:31


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 21 gru 2006 - 17:15
Post #45


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



QUOTE(kwintosz @ Dec 21 2006, 03:31 PM) *
Ja się w ogóle zastanawiam co z tymi RSS, liczba postów na forum będzie dzięki temu rosła?? wink.gif Jak tak, to nie najlepszy jest to moim zdaniem pomysł. Poza tym, czy ktoś tego używa?? tongue.gif Ja nawet nie wiem jak biggrin.gif i czy mi by się to przydało tongue.gif Najważniejsze - czy tak już z tym zostanie, czy póki co to są tylko testy??



Mam podobne zdanie. Jeśli RSS mają nam zwiększać liczbę postów to powinniśmy zastanowić się czy są one nam potrzebne. A czy ktoś w ogóle czyta te RSS???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 21 gru 2006 - 17:19
Post #46


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



coz - jak ktos uzywa czytnika do przegladania netu to tylko plus i wygoda - nie koniecznie przeciez trzeba od razu postowac - forum takze sluzy informowaniu ludzi a takie rss na pewno w tym pomoga.
mi osobiscie to nie przeszkadza :)
pozdr

PS mowicie o rssach w topicu INFO - bo jak tak to zle Was "odczytalem" - ja tez bym to skasowal biggrin.gif

Ten post edytował Hator czw, 21 gru 2006 - 17:20


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post czw, 21 gru 2006 - 17:20
Post #47


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



QUOTE(kwintosz @ Dec 21 2006, 04:31 PM) *
Ja się w ogóle zastanawiam co z tymi RSS, liczba postów na forum będzie dzięki temu rosła?? wink.gif Jak tak, to nie najlepszy jest to moim zdaniem pomysł. Poza tym, czy ktoś tego używa?? tongue.gif Ja nawet nie wiem jak biggrin.gif i czy mi by się to przydało tongue.gif Najważniejsze - czy tak już z tym zostanie, czy póki co to są tylko testy??

Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy:
- kanał RSS forum - super sprawa, ja od dawna korzystam z RSS-ów (via Miranda) i dzięki temu wiem kiedy na danej stronie/forum pojawiło się coś nowego.
- "zasysanie" przez forum RSS-ów z Zagłębie.info - fajna rzecz by to była tylko mam dwie uwagi - po pierwsze brakuje polskich znaków (rozbieżności w kodowaniu?), po drugie brakuje linków do danego artykułu na zaglebie.info.

@kwintosz: pierwsza opcja jest bardzo wygodna i jak ktoś nie korzysta to w niczym mu ona nie przeszkadza. Druga to IMO fajny pomysł - dzięki temy na forum pojawiają się newsy z zaglebie.info - tylko w obecnej formie są one raczej mało użyteczne sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 21 gru 2006 - 21:51
Post #48


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Mi chodziło tylko o liczbe postów na forum, jeśli będzie sztucznie zawyżona przez ten dział to nie jest to dobre rozwiązanie. wink.gif Mam nadzieje że posty w tym dziale nie są zliczane. Poza tym, nie znam zasady działania tego, więc więcej nic na ten temat nie mogę powiedzieć. :) Mam tylko nadzieje, że za jakiś czas forum nie będzie składało się z 20 osobnych działów z czego w 3 będzie można pisać. wink.gif O ile @vacu ta pierwsza opcja faktycznie dla niektórych osób może być przydatna, to ta druga.. Jak ja chce coś znaleźć na innej stronie, to poprostu na nią wchodzę. :) Za jakiś czas mogą zacząć się pytania dlaczego zaglebie.info a nie ma innych stron itd. Współpraca współpracą a jej stopień określają administratorzy, jeśli tak zdecydowali niech tak będzie, ale chociaż niech ktoś gdzieś poda instrukcje dla niekumatych jak tego używać :)


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 21 gru 2006 - 22:16
Post #49


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



Jako internetowy jaskiniowiec oczywiście także nie wiem jak z tego RRS korzystać. W ogóle nie wiedzialem co to jest, gdy sie pojawiło laugh.gif Nawet jednego Kwasnemu poprawiłem, właśnie dlatego, ze prawie nieczytelny ze względu na chińskie znaki zamiast polskich. Wtedy dowiedziałem się od Szefa, ze to test i nie ruszać :)

Podobnie jak Mick nieco pogubiłem się jednak szukając nowych postów. Z gąszcza RRS trzeba wyławiać "prawdziwe" nowe posty :)

Natomiast wydaje mi się, że RRS nie są wliczane do liczby postów. Korzystając z "Mojego Asystenta" RRS nie pojawia się jako największa gaduła tongue.gif Wcześniej chyba podobnie Kwasnemu licznik zatrzymał się, mimo, ze lokował RRS na forum.

Podsumowując - co najmniej dla kilku forumowiczów RRS jest pomocny. Dobrze więc, że jest :) Krok do przodu forum.


Prafrazując vacu biggrin.gif - "użyszkodnik" RRS - dane z profilu: - łącznie postów 0

- najwięcej postów w dziale NEWS (37)

Ten post edytował pulsatilla1214 czw, 21 gru 2006 - 22:20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 21 gru 2006 - 22:19
Post #50


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



spokojnie na razie to tylko "testy" :)
Kwasny pracuje nad tymi RSSami. Sami widzicie ze jest zle kodowanie i nie ma linkow. RSSy z naszego forum pojawia sie prawdopodobnie na stronie zaglebie.info albo na tamtym forum.
A co do zlicaznia postow w dziale "news" to bez problemu mozna je wylaczyc. Widze ze jest w panelu wlaczone ale uzytwkonikowi RRS (literowka tongue.gif) postow nie przybywa. Wiec z tymi RSSami moze jest inaczej i tego licznika nie trzeba nawet wylaczac.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 21 gru 2006 - 22:49
Post #51


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



Ogolnie rssy i ich czytniki sluza do przegladania i zbierania artykulow z roznych portali co by pozniej uzytkownik nie musial wchodzic na kazda strone osobno i szukac ciekawych dla niego tematow.
Czytnik sam gromadzi artykulu - pokazuje krotki opis do nich - a jak ktos jest zaciekawiony artykulem to klika na niego i pokazuje sie cala tresc.
co do czytnika rss'ów to proponuje wam sciagnac programik cafenews-chyba najlepszy agregator wiadomosci.
Wystarczy zaznaczyc przy opcjach jakie kanaly chcecie miec monitorowane a programik wszystko sam odswieza bez zadnych bledow (jak to ma miejsce w innych tego typu programach)
poza tym - z odgornie zdefiniowanej listy kanalow (ktorych co kilka dni oferta sie powieksza) mozna dodac wlasne kanaly rss'owe wylookowane w necie - zakladka MOJE KANALY i w ten sposob np miec info co na forum nowego.
Ogolnie program banalny w obsludze - za free - dziala caly czas w systemie jednoczesnie nic nie spowalnia systemu.
Proponuje Wam sciagnac i zobaczyc to cus - najwyzej odinstalujecie - to nie gryzie przeciez:D
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 27 gru 2006 - 21:07
Post #52


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



No z tego co zauważyłem, jednak te posty w dziale news są jednak zliczane wink.gif i zawyżają liczbę postów na forum, szkoda.. bo stukneło 12000 postów i część z nich dopiero teraz zauważyłem, to są te newsy tongue.gif prawie 100tka.. więc.. tak naprawdę jeszcze brakuje.. ho ho..

Ten post edytował kwintosz śro, 27 gru 2006 - 21:07


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post śro, 27 gru 2006 - 21:43
Post #53


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



posty w dziale NEWS nie sa zliczane.
wczesniej nie zauwazylem aby byly zliczane ale i tak na wszelki wypadek juz dawno temu dodatkowo to wylaczylem


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post śro, 27 gru 2006 - 21:51
Post #54


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Jak nie są, skasuj jeden z tematów w tym dziale i sprawdź liczbę postów forum, zmniejszy się o 1.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 28 gru 2006 - 17:03
Post #55


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



cos to dziwne. Wszedzie w panelu jest tam odznaczone zliczanie i wydaje sie ze nie zlicza. "Uzytkownik" RRS ma 0 postow. W ta strone sie nei zlicza a przy usuwaniu sie odejmuje?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post czw, 28 gru 2006 - 22:59
Post #56


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Tak, wydaje mi się że liczba zmniejsza się o 1 po usunięciu jednego z tematów w tym dziale.. Zresztą usuń sam jeden skoro to i tak test.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 07 sty 2007 - 13:41
Post #57


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



Chcielibyscie aby wprowadzic rangi?
chodzi tylko o graficznie - ilosc kwadracikow ktora wszyscy maja teraz jednakowa.
Nie bedziemy sie bawic w nazywanie rang (dawno temu tak bylo) bo to by dzielilo uzytkownikow i byc moze zniechecalo niektorych nowych.
Jesli tak to dajcie propozycje ile powinno byc progow i jakie np:
25,50,100,250,500,1000...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post nie, 07 sty 2007 - 16:13
Post #58


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



No dla Ciebie to niedługo trzeba zrobić rangę 10 000 biggrin.gif

A może właśnie dzięki 5 kwadracikom od początku wszyscy czują sie równi, wolni i braterscy tongue.gif ?

Uważam, że nie liczba postów powinna wyznaczać "rangę". Po prostu ewentualne wprowadzenie odrożnienia od użytkowników np. polityków, czy uhonorowanie w ten sposób osób, które złozyły się na serwer lub mają jakies inne zasługi na rzecz forum.

------------------------

Ups wink.gif

Myślałem, że to ta sama dyskusja, zmyliło mnie słowo "ranga" tongue.gif

Ten post edytował pulsatilla1214 nie, 07 sty 2007 - 18:32
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 07 sty 2007 - 16:26
Post #59


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,106
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



to odroznienie to mozemy wprowadzic grupujac ale to juz gdzie indziej o tym rozmawiamy :)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pon, 08 sty 2007 - 13:13
Post #60


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Czy ja wiem... Bywam na kilku forach i czasami z tym jest problem, bo pojawia się wielu spamerów-nabijaczy-postów-aby-zdobyć-rangę. Chyba nie warto, chyba, że na próbę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 16 kwiecień 2024 - 21:29
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza