IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Żłobki i przedszkola
Mały77
post czw, 28 lut 2013 - 21:33
Post #101


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Bathurst @ czw, 28 lut 2013 - 19:13) *
CYTAT(Mały77 @ czw, 28 lut 2013 - 17:58) *
W końcu rekrutacja dzieci będzie w formie elektronicznej. Mam nadzieję, że w końcu przekonamy się ile rzeczywiście jest brakujących miejsc w przedszkolach, bo do tej pory chyba nikt tego nie sprawdzał.


Chyba, że jakiś dyrektor okaże się dobrym informatykiem.......

Tzn? Bo nie rozumiem.
Wprowadzając system elektroniczny zdecydowanie będzie można wyciągnąć z niego więcej danych, rekrutacja do wszystkich placówek będzie taka sama oraz - mam nadzieję - sam proces bardziej przejrzysty.
Tylko właśnie nie wiem czy dyrektorzy będą zadowoleni wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 28 lut 2013 - 21:52
Post #102


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Mały77 @ czw, 28 lut 2013 - 21:33) *
Tylko właśnie nie wiem czy dyrektorzy będą zadowoleni wink.gif


No widzisz a jednak rozumiesz wink.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 06 mar 2013 - 11:41
Post #103


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna




CYTAT
Nie wystarczy więc już tylko zadeklarować, że oboje rodzice pracują. Na przykład w Krakowie wprowadzono cztery nowe kryteria. O przyjęciu dziecka do przedszkola decydują miejsce zamieszkania, powiązanie jego z opłacaniem podatku, deklaracja rodziców, że dziecko będzie przebywało w przedszkolu powyżej pięciu bezpłatnych godzin, oraz korzystanie ze specjalnej karty dla rodzin wielodzietnych.


Dodatkowe kryteria przyjęć określono również w Rzeszowie, Warszawie oraz Gdańsku. Podobnie w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie). Problemów ze znalezieniem przedszkola dla dziecka nie mają tylko nauczyciele. Na preferencje pracownicy szkół mogą liczyć m.in. w Dusznikach-Zdroju, Lubaniu i Spytkowicach.


http://biznes.interia.pl/prasa/news/gminy-...odzicow,1899384



--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post śro, 06 mar 2013 - 14:35
Post #104


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 665
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



Niestety ale żeby dziecko dostało się do przedszkola w Naszym kraju to najlepiej żyć w związku nieformalnym, wtedy bez problemu dostaje się z kryterium "samotna matka", natomiast dostanie się dziecka z małżeństwa praktycznie graniczy z cudem, jak nie ma się znajomej dyrektorki to jest ciężko, wiem to z doświadczenia, a Nasi wielcy uczeni w Sejmie tak walczą o małżeństwa-paranoja i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post śro, 06 mar 2013 - 21:18
Post #105


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Rokko31 @ śro, 06 mar 2013 - 14:35) *
Niestety ale żeby dziecko dostało się do przedszkola w Naszym kraju to najlepiej żyć w związku nieformalnym, wtedy bez problemu dostaje się z kryterium "samotna matka", natomiast dostanie się dziecka z małżeństwa praktycznie graniczy z cudem, jak nie ma się znajomej dyrektorki to jest ciężko, wiem to z doświadczenia, a Nasi wielcy uczeni w Sejmie tak walczą o małżeństwa-paranoja i tyle.

Kurde - jak mnie denerwują takie stwierdzenia.
Mieszkam na Łęknicach i nigdy nie miałem problemów z zapisaniem dziecka do przedszkola znajdującego się na tym osiedlu.

Oczywiście oboje z żoną pracujemy ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 06 mar 2013 - 22:38
Post #106


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Mały77 @ śro, 06 mar 2013 - 21:18) *
CYTAT(Rokko31 @ śro, 06 mar 2013 - 14:35) *
Niestety ale żeby dziecko dostało się do przedszkola w Naszym kraju to najlepiej żyć w związku nieformalnym, wtedy bez problemu dostaje się z kryterium "samotna matka", natomiast dostanie się dziecka z małżeństwa praktycznie graniczy z cudem, jak nie ma się znajomej dyrektorki to jest ciężko, wiem to z doświadczenia, a Nasi wielcy uczeni w Sejmie tak walczą o małżeństwa-paranoja i tyle.

Kurde - jak mnie denerwują takie stwierdzenia.
Mieszkam na Łęknicach i nigdy nie miałem problemów z zapisaniem dziecka do przedszkola znajdującego się na tym osiedlu.

Oczywiście oboje z żoną pracujemy ...


Nie do końca tak jest jak piszesz Mały. Nasza córka dwa lata temu co prawda dostała się do przedszkola na Manhattanie gdzie mieszkamy, ale dzieci kilku znajomych już nie. Ponadto zawsze preferowani byli samotni rodzice i nauczyciele. Że samotni rodzice to rozumiem, ale że nauczyciele to nie rozumiem. Z samotnymi rodzicami to też jest różnie - ludzie żyją w nieformalnych związkach, niby rozwiedzeni na skutek różnych kombinacji natury finansowo - prawnej a oficjalnie "samotni rodzice". Ponadto żeby dziecko zapisać do przedszkola to oboje rodziców muszą pracować - a co z takimi którzy na czas zapisów i wypełniania wniosków akurat są bez pracy? Przecież w tych czasach co jest szalone prace zmienia ( czytaj traci się) często ?
Przez ten bałagan to wszyscy rodzice latają od przedszkola do przedszkola i wszędzie składają wnioski żeby zwiększyć swoje szanse a i tak stosowana jest rejonizacja.

Ten post edytował Bathurst śro, 06 mar 2013 - 22:43


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post śro, 06 mar 2013 - 23:10
Post #107


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 665
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Mały77 @ śro, 06 mar 2013 - 21:18) *
CYTAT(Rokko31 @ śro, 06 mar 2013 - 14:35) *
Niestety ale żeby dziecko dostało się do przedszkola w Naszym kraju to najlepiej żyć w związku nieformalnym, wtedy bez problemu dostaje się z kryterium "samotna matka", natomiast dostanie się dziecka z małżeństwa praktycznie graniczy z cudem, jak nie ma się znajomej dyrektorki to jest ciężko, wiem to z doświadczenia, a Nasi wielcy uczeni w Sejmie tak walczą o małżeństwa-paranoja i tyle.

Kurde - jak mnie denerwują takie stwierdzenia.
Mieszkam na Łęknicach i nigdy nie miałem problemów z zapisaniem dziecka do przedszkola znajdującego się na tym osiedlu.

Oczywiście oboje z żoną pracujemy ...

Nie masz się czego denerwować, Ja wiem że na Łeknicach dzieci dostają się bez problemu ale już w Centrum nie jest to takie łatwe, a Ja niestety nie jestem wstanie rano jeździć na Łęknice z dzieckiem, także ciesz się że masz tak bezproblemowo z przedszkolem.
A z tymi rodzicami oboje pracującymi to też poroniony pomysł, dzisiaj pracujesz a już jutro możesz nie mieć pracy a przecież trzeba jej szukać a co z dzieckiem?, jechać na rozmowę o pracę z nim?, niestety zapisy rodem z PRL

Ten post edytował Rokko31 śro, 06 mar 2013 - 23:11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post czw, 07 mar 2013 - 06:40
Post #108


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



Rokko31 - napisałem, że mnie denerwują takie zdania, że zapisanie dziecka graniczy z cudem, bo tak nie jest. Jak widać na przykładzie moim i Bathursta można zapisać dziecko do przedszkola (no chyba, że Bathurst ma znajomego Dyrektora wink.gif )
Co do zasad przyjmowania do przedszkola to zgodzę się - są z poprzedniej epoki. Ale jak widać nie tylko u nas. Ale na dzisiaj chyba nikt nie wymyślił nic lepszego - każdy system będzie kogoś promował. Ale zgadzacie się, że rodzice pracujący powinni mieć pierwszeństwo?
Myślę, że ciekawe wnioski na temat ilości chętnych do przedszkola i ilością miejsc w poszczególnych dzielnicach pokaże nowy system zapisów do przedszkola. Co prawda ja sam nie będę zapisywał już w tym roku, ale kolega z pracy zapisuje - więc będę miał relację z pierwszej ręki.
No i wtedy chyba będzie można przeanalizować problem ilości miejsc w przedszkolach do faktycznej ilości chętnych. Mam nadzieję, że UM przygotuje odpowiednie statystyki i je upubliczni.

Są już nowe zasady - https://naborp-k.vulcan.net.pl/dabrowagorni.../Info.mvc/Index
"Karty zgłoszeń złożone w terminie rekrutacji są traktowane jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń)."
Ciekawe. Tylko która data będzie się liczyła - przyjścia do przedszkola czy wypełnienia formularza elektronicznie?
Ogólnie jak dla mnie ten system działa troszkę połowicznie - spodziewałem się więcej ...

Ten post edytował Mały77 czw, 07 mar 2013 - 06:47
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post czw, 07 mar 2013 - 07:55
Post #109


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 665
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



Sam jestem ciekaw jak będzie przebiegać ta elektroniczna rekrutacja, zastanawiam się tylko jaki jest sens udania się osobiście do Przedszkola i złożenia i tak i tak podania, wydawało mi się że jak elektroniczna to elektroniczna a nie osobista.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post czw, 07 mar 2013 - 21:44
Post #110


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Rokko31 @ czw, 07 mar 2013 - 07:55) *
Sam jestem ciekaw jak będzie przebiegać ta elektroniczna rekrutacja, zastanawiam się tylko jaki jest sens udania się osobiście do Przedszkola i złożenia i tak i tak podania, wydawało mi się że jak elektroniczna to elektroniczna a nie osobista.

Też mnie to dziwi ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lliloo
post czw, 07 mar 2013 - 22:14
Post #111


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Dołączył: pią, 16 lis 12
Nr użytkownika: 5,108
Płeć: Kobieta



taka tam ...furtka pewnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mały77
post pon, 11 mar 2013 - 13:54
Post #112


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,113
Dołączył: czw, 19 lis 09
Nr użytkownika: 3,566
Płeć: Mężczyzna



Ciekawy zapis:
"Proszę pamiętać, że przy rekrutacji elektronicznej nie ma znaczenia kolejność zgłoszenia. Na zarejestrowanie dziecka i dostarczenie podpisanego Formularza zgłoszenia dziecka jest czas do 26 marca do godz. 15.00."
Ciekawe jakie są brane pod uwagę czynniki przy tworzeniu list ...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 13 mar 2013 - 13:56
Post #113


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Porozmawiają o przedszkolakach i uczniach
Redakcja: Przemysław Kędzior
Dodany: 13.03.2013

Sześciolatki w szkole, rozwój najmłodszych uczniów, prawidłowe postępowanie z dziećmi przewlekle chorymi. M.in. o tym porozmawiają uczestnicy konferencji, która odbędzie się 26 marca. Zapisy do 19 marca.


Konferencja „Przedszkolak czy uczeń? - Wspomaganie rozwoju dziecka młodszego szansą na jego optymalne funkcjonowanie w roli ucznia” skierowana jest do nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych i dyrektorów placówek oświatowych. W jej trakcie poruszone zostaną sprawy związane z przejściem sześciolatków z przedszkoli do szkół, a także szybkim diagnozowaniem i eliminowaniem problemów rozwojowych u dzieci. Uczestnicy porozmawiają o zaburzeniach lękowych występujących u przedszkolaków i uczniów, problemach z czytaniem i pisaniem, a także gotowości małego dziecka do zmierzenia się ze szkolnymi wyzwaniami. Nauczyciele podzielą się doświadczeniami dotyczącymi pracy z sześciolatkami w podstawówkach, będzie również mowa o problemach, jakie napotykają dzieci przewlekle chore.


Konferencja odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Organizatorem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i wydział oświaty UM. Patronatem objął ją prezydent miasta.


Zgłoszenie udziału, z podaniem imion i nazwisk max. 4 osób z przedszkola/szkoły, do 19 marca na adres e-mail: poradnia-dg@wp.pl lub telefonicznie: 262-53-50, 262-38-11.


http://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosc-...kolakach_i.html


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gruber79
post czw, 14 mar 2013 - 10:36
Post #114


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Dołączył: czw, 14 mar 13
Nr użytkownika: 5,177
Płeć: Mężczyzna



Czy ktoś w ogóle wie coś więcej na temat tego elektronicznego naboru ?
Najbardziej tajemniczy element to kwestia za co przyznawane są punkty. Albo co się dzieje gdybym wybrał tylko jedno przedszkole, zamiast trzech.

Jeszcze nie wypełniałem formularza, bo waham się co do wyboru przedszkola.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post czw, 14 mar 2013 - 17:56
Post #115


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 665
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



Ale musisz wybrać tylko jedne przedszkole, nie możesz zapisać dziecka do kilku. Też myślałem że będą podane jakieś kryteria i pkt przyznawane za nie, jak zwykle u Nas jak ktoś coś wymyśli to szkoda gadać. Ja już zapisałem córkę musze tylko zanieść osobiście do przedszkola co jest też paranoją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 14 mar 2013 - 18:23
Post #116


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Gdybym zapisywał teraz dziecko do przedszkola to wybrałbym to najbliżej miejsca zamieszkania bo tu jest największa szansa na dostanie miejsca. Nie chodzi tylko o wygodę ale o przyzwyczajenia pracowników w jednostkach budżetowych. Oni z tyłu głowy mają, że do przedszkola chodzą dzieci z "rewiru".
Z resztą takie same reguły pokutują w służbie zdrowia. Jak wybieraliśmy dla dziecka pediatrę to nie chcieliśmy zapisać go do najbliższej przychodni - na Manhattanie 20 metrów od naszego bloku :-) tylko, że czarno tam jest od pacjentów ( pomieszane dzieci zdrowe z chorymi). Ponieważ nie ma jakiejś regionalizacji i teoretycznie mogę sobie lekarza rodzinnego wybrać w Ustrzykach to i tak żona rozbiła się o mentalność pań w rejestracji przychodni na Kasprzaka które odmówiły zapisania nam dziecka i odesłały na Manhattan.
W konsekwencji wszyscy mamy lekarza rodzinnego w Sosnowcu ale jesteśmy bardzo zadowoleni smile.gif
I tak to u nas jest - przepisy, systemy swoje a przyzwyczajenia swoje laugh.gif

Ten post edytował Bathurst czw, 14 mar 2013 - 18:24


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gruber79
post czw, 14 mar 2013 - 23:46
Post #117


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Dołączył: czw, 14 mar 13
Nr użytkownika: 5,177
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Rokko31 @ czw, 14 mar 2013 - 17:56) *
Ale musisz wybrać tylko jedne przedszkole, nie możesz zapisać dziecka do kilku.


Przecież w formularzu podaje się 3 preferowane przedszkola, w kolejności od tego najbardziej pożądanego.
Nie wiem jak liczy system punkty, gdy nie wpisze się trzech.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pią, 15 mar 2013 - 00:02
Post #118


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



byliście tutaj tak wogóle?

https://naborp-k.vulcan.net.pl/dabrowagorni.../Page.mvc/Index


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gruber79
post pią, 15 mar 2013 - 08:43
Post #119


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Dołączył: czw, 14 mar 13
Nr użytkownika: 5,177
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Bathurst @ pią, 15 mar 2013 - 00:02) *


Oczywiście że byliśmy smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 08 kwi 2013 - 17:39
Post #120


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT
Dąbrowa Górnicza: Zakończyła się nasza zabawa. Waszym zdaniem Przedszkole nr 32 jest najlepsze!
2013-04-08, Aktualizacja: dzisiaj 14:08

Zakończył się nasz plebiscyt na najlepsze przedszkole publiczne w Dąbrowie Górniczej. Waszym zdaniem na to właśnie wyróżnienie zasługuje Przedszkole nr 32, przy ul. Piłsudskiego 28.
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Nasza zabawa trwała przez miesiąc (do północy 7 kwietnia) i w tym czasie stronę internetową poświęconą plebiscytowi odwiedziło ponad 50 tysięcy osób. Wiele z nich po to, by oddać głos na swoje ulubione przedszkole.

Do końca o prymat toczyły zacięty bój właśnie Przedszkole nr 32 oraz Przedszkole nr 14. Przy ul. Tysiąclecia 25a. Zwycięskie przedszkole dostało ostatecznie 2281 głosów. Drugie przedszkole (nr 14) w naszym plebiscycie zgromadziło natomiast 2137 głosów. Trzecie miejsce na podium przypadło z kolei Przedszkolu nr 36 przy ul. Tysiąclecia 23. Zdobyło łącznie 484 głosy.

Gratulujemy najlepszym, dziękujemy za udział w zabawie wszystkim, którzy oddawali swoje głosy. O zwycięskim przedszkolu, jego atrakcjach, zajęciach i planach, przeczytacie wkrótce na naszym portalu dabrowagorniczanaszemiasto.pl oraz w piątkowym tygodniku DZ - dąbrowa górnicza naszemiasto.


taki niezobowiązujący plebiscyt ale potwierdzam słuszność wyniku. Może i są w tym przedszkolu grzeszki jakich nie mało gdzie indziej ale generalnie jest tam naprawdę wielce OK. Pomimo że to gigant przy dużym osiedlu.


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 14 maja 2024 - 08:49
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza