IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Jaka najlepsza dzielnica Dąbrowy Górniczej
raptowny
post czw, 21 sty 2016 - 22:04
Post #1


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Dołączył: nie, 17 sty 16
Nr użytkownika: 5,761
Płeć: Mężczyzna



Witam wszystkich smile.gif
Tak się składa, że w związku z wykonywaną pracą prawdopodobnie za niedługo przeprowadzę się z Gliwic do Dąbrowy, zamierzam tutaj za jakiś czas kupić mieszkanie... Jaka dzielnica Dąbrowy jest najprzyjemniejsza do życia, pod względem spokoju, bezpieczeństwa, bliskości do szkół, sklepów? Polecacie jakieś konkretne lokalizacje, co możecie mi powiedzieć o dzielnicy Gołonóg?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Slyzaba
post pią, 22 sty 2016 - 00:14
Post #2


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Polecam Reden - blisko park Hallera (nowo oddany duży plac zabaw i górki do zjeżdżania w zimę), bliskość do hali sportowej i ponoć całkiem dobrej siłowni CFO. Tuż obok Park Wodny Nemo. W zasięgu spaceru CH Pogoria oraz Pałac Kultury Zagłębia i centrum miasta. Na piechotę czy na rowerze masz relatywnie niedaleko do parku Zielona i do Pogorii. Sklepy, szkoły, przychodnie, przedszkola, komunikacja tramwajowa, autobusowa i kolejowa.

Blisko centrum a główny zgiełk z ul. Królowej Jadwigi nie jest już słyszalny. Myślę tutaj o ulicach od plus minus Augustynika po Kopernika. Wyjazd na trasę do Katowic w zasięgu 2-3 minut (światła x2). Generalnie niska zabudowa i całkiem niemało dawnych kamienic. Polecam smile2.gif


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post pią, 22 sty 2016 - 21:38
Post #3


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



CYTAT(Slyzaba @ pią, 22 sty 2016 - 01:14) *
Polecam Reden - blisko park Hallera (nowo oddany duży plac zabaw i górki do zjeżdżania w zimę), bliskość do hali sportowej i ponoć całkiem dobrej siłowni CFO. Tuż obok Park Wodny Nemo. W zasięgu spaceru CH Pogoria oraz Pałac Kultury Zagłębia i centrum miasta. Na piechotę czy na rowerze masz relatywnie niedaleko do parku Zielona i do Pogorii. Sklepy, szkoły, przychodnie, przedszkola, komunikacja tramwajowa, autobusowa i kolejowa.

Blisko centrum a główny zgiełk z ul. Królowej Jadwigi nie jest już słyszalny. Myślę tutaj o ulicach od plus minus Augustynika po Kopernika. Wyjazd na trasę do Katowic w zasięgu 2-3 minut (światła x2). Generalnie niska zabudowa i całkiem niemało dawnych kamienic. Polecam smile2.gif

Podpiszę się pod tym, jak dla mnie okolice właśnie Augustynika, Cieplaka, Starej, Orzeszkowej, Skibińskiego a nawet dalej po Kopernika to najlepsza miejscówka w DG jeśli chcesz mieszkać w blokach (a mieszkałem w tej okolicy):
  • do konkretnego przystanku km - 5 minut
  • do dworca - 5-15 minut
  • wyjazd na DK94 - dopóki nie wprowadzą "zielonej mobilności" to z 5 minut, potem może być 1h wink.gif
  • w zasięgu 5-10 minut sklepy, szkoły, kościół, hipermarket, poczta, park, basen itd.
  • względna cisza (jak na centrum miasta, sielska wieś to to nie jest) no i nie są to typowe blokowiska, bloki 3-4 piętra
  • dosyć blisko Pogorii/zielonej (na upartego to i piechotą można dojść, na rowerze z 10 minut)
Z minusów to oczywiście problemy z parkingami (a gdzie ich dzisiaj nie ma) no i często wyższe ceny (ale z tym bywa różnie). Dodatkowo kilka lat temu jak ja szukałem to było w tej okolicy stosunkowo mało mieszkań na sprzedaż a jak coś się pojawiało to albo bardzo drogo albo w momencie znikało.

Ja szukałem także w wymienionej wyżej okolicy ul. Mickiewicza i te rejony, wiele zalet można powtórzyć natomiast było tam taniej z to wiele mieszkań jest dziwnych np. sporo na poddaszach sprawiających wrażenie piekarnika latem bądź bez gazu (panie, tu wystarczy podciągnąc bo na drugim końcu bloku już jest wink.gif) gdzie instalacja elektryczna na przewodzie 2x2.5 więc ciężko zastąpić gaz sensowną elektryką. Ale kilka fajnych też tam widziałem jednak bardzo szybko "poszły".
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 14:02
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza