IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

17 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wybory samorządowe 2014
Bathurst
post sob, 20 wrz 2014 - 20:57
Post #41


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Hmm, co do Paska i Stachowicza to nie wiem - niech nam przypomną w kampanii wink.gif . Wiem tylko, że na Paska w ostatnich wyborach głosowało jednak ponad 900 osób


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post nie, 21 wrz 2014 - 11:28
Post #42


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Mnie w tym wątku brakuje jednego - propozycji, które wg mnie powinni przedstawić 'opozycjoniści' (niezależnie od opcji). Oszacować je, użyć argumentów, wskazać kierunki... Przeglądam różne strony, blogi i profile społecznościowe. Wszędzie tam można przeczytać informacje, co z mieście działa źle, czego brakuje, który remont kosztował jaką krotność więcej etc.

Może źle szukam? ;-)


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 21 wrz 2014 - 12:35
Post #43


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Też tak uważam - i pisałem wyżej:

CYTAT
jak do tej pory niewiele pokazała choćby w sferze pomysłów


To akurat typowe dla opozycji na każdym szczeblu - najłatwiej się krytykuje. Można w ten sposób osiągnąć sukces wyborczy, jeżeli aktualna władza zalicza spektakularne wpadki. W przeciwnym razie - bez szans...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post nie, 21 wrz 2014 - 14:01
Post #44


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Gdyby nie było opozycji która wytyka błędy rządzącym ( grunt - żeby robić to w sposób wyważony tak jak pisałem wcześniej) to słyszelibyśmy tylko o sukcesach władzy. Od tego jest przecież opozycja.
Zgodzę się, że dyskusja powinna się zacząć w momencie gdy pojawi się jakiś program, pomysły ect. Nie zgodzę się natomiast, że tego nie ma - na stronie 7 możemy się dowiedzieć o co im chodzi

http://niezaleznidg.pl/wordpress/wp-conten...le%C5%BCnie.pdf

Natomiast oczekiwałbym od opozycji rozwinięcia tych postulatów i przedstawienia mechanizmów finansowych zapewniających ich realizację.


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post nie, 21 wrz 2014 - 14:02
Post #45


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



Dokładnie opozycja zamiast krytykować powinna pokazać co chce zmienić i jakimi sprawami chce się zająć jak wygra wybory, pokazać wyborcom że warto na nich głosować bo zrobimy wtedy to i to a tak tylko krytyka i nic więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 21 wrz 2014 - 14:08
Post #46


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Bathurst @ nie, 21 wrz 2014 - 14:01) *
Gdyby nie było opozycji która wytyka błędy rządzącym ( grunt - żeby robić to w sposób wyważony tak jak pisałem wcześniej) to słyszelibyśmy tylko o sukcesach władzy.
Nie chodziło mi o to, żeby opozycja nie krytykowała władzy, ale żeby była to przynajmniej w części krytyka konstruktywna. Do tego oprócz krytyki powinna mieć swoje własne pomysły - konkretne, w stylu "zrobilibyśmy to i to", a nie "będziemy pracować nad poprawą jakości życia/komunikacji/dostępu do czegokolwiek" - bo to nic nie znaczy. Tak samo zresztą jak wspominana obietnica prezydenta o "inwestycji w poprawę jakości życia Dąbrowian".

PS. A o pomysłach ze strony 7 napiszę potem, bo teraz jestem głodny i wredniej niż zwykle nastawiony smile2.gif

Ten post edytował Leszek nie, 21 wrz 2014 - 14:09


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post nie, 21 wrz 2014 - 15:05
Post #47


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ nie, 21 wrz 2014 - 14:08) *
CYTAT(Bathurst @ nie, 21 wrz 2014 - 14:01) *
Gdyby nie było opozycji która wytyka błędy rządzącym ( grunt - żeby robić to w sposób wyważony tak jak pisałem wcześniej) to słyszelibyśmy tylko o sukcesach władzy.
Nie chodziło mi o to, żeby opozycja nie krytykowała władzy, ale żeby była to przynajmniej w części krytyka konstruktywna

No to co najmniej w części jest - pytają o wzrost kosztów przy remoncie PKZ-u i Zagłębiowskim Centrum Onkologii. To są spore sumy. Napisali, że za te sumy rozwinęli by budownictwo socjalne - to jest konkretny pomysł. Pomijam czy słuszny ale jest pomysł.


PS. Mam wrażenie że politycy i to niezależnie z jakiej opcji by byli, opierają swój język na banałach i obrazkach ponieważ przeważająca większość wyborców i tak nie rozumie co się do nich mówi i pisze a chcąc wygrać wybory trzeba jednak jakiś ruch w stronę wyborców zrobić. Jako społeczeństwo sami sobie jesteśmy winni
https://www.youtube.com/watch?v=aqJGEr2EewY

Ten post edytował Bathurst nie, 21 wrz 2014 - 15:11


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slyzaba
post nie, 21 wrz 2014 - 19:51
Post #48


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,634
Dołączył: pon, 16 lut 09
Skąd: Centrum
Nr użytkownika: 3,199
Płeć: Mężczyzna



Dzięki Bathurst za link.

Swoją drogą ciekawe skąd ten postulat?

CYTAT
Urząd Miejski przyjazny
dla mieszkańców
Likwidacja systemu elektronicznego
broniącego dostępu mieszkańców
do urzędników,


Czy system kolejkowy nie cywilizuje tego dostępu? Każdy ma swój numerek, czeka sobie na krzesełku (ma możliwość podglądu kolejki online) albo kręci się w pobliżu. Nie ma 'przepychających się' wg zasady 'stałam przed tym panem' smile2.gif.

Sam kilka razy załatwiałem jakieś sprawy w UM z synem na tej zasadzie, że pobrałem numerek i bawiłem się z nim przed UM. Jak kolejka zbliżyła się kilka numerów przed naszym, to wchodziliśmy z powrotem do środka.


--------------------
pozdrawiam,
Sylwester Dominik

Historia miasta uwieczniona na fotografiach i pocztówkach.
Zapraszam na www.dawnadabrowa.pl i www.facebook.com/dawnadabrowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 21 wrz 2014 - 20:26
Post #49


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Chodzi raczej o likwidację zamków elektronicznych i braku dostępu do dalszych części urzędu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post nie, 21 wrz 2014 - 20:39
Post #50


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Ja tego postulatu nie rozumiem bo na górę da się wejść przecież - na którymś piętrze odbierałem kartę Dąbrowska Rodzinka i po akty urodzenia/ zgonu też można się dostać przecież bez problemu.

Ten post edytował Bathurst nie, 21 wrz 2014 - 20:42


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post nie, 21 wrz 2014 - 20:50
Post #51


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Pewnie, że się da, ale jak to brzmi - chcą walczyć z urzędnikami, nieważne czy sensownie czy nie.
Mam nadzieję, że nie wrócą do pomysłu (sygnowanego m.in. przez p. Paska) postawienia pomnika JP II w miejsce pomnika Hendriksa...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rokko31
post pon, 22 wrz 2014 - 12:19
Post #52


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Dołączył: nie, 26 lis 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 337
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ nie, 21 wrz 2014 - 20:50) *
Pewnie, że się da, ale jak to brzmi - chcą walczyć z urzędnikami, nieważne czy sensownie czy nie.
Mam nadzieję, że nie wrócą do pomysłu (sygnowanego m.in. przez p. Paska) postawienia pomnika JP II w miejsce pomnika Hendriksa...

Pasek chciał stawiać pomnik JPII?, to Ja dziękuje za takiego Prezydenta, niech jedzie do Watykanu i tam się stara o Papieża.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 22 wrz 2014 - 12:39
Post #53


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



http://grzegorzjaszczura.pl/?p=6390


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muzzy
post pon, 22 wrz 2014 - 17:34
Post #54


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 211
Dołączył: wto, 04 kwi 06
Skąd: DG - korzeniec
Nr użytkownika: 198
GG: 105879 status gadu-gadu



normalny dostęp jest na parter i piętra pierwsze i drugie chyba. trzecie i czwarte są już dostępne tylko na kartę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 22 wrz 2014 - 21:13
Post #55


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Rokko31 @ pon, 22 wrz 2014 - 12:19) *
CYTAT(Leszek @ nie, 21 wrz 2014 - 20:50) *
Pewnie, że się da, ale jak to brzmi - chcą walczyć z urzędnikami, nieważne czy sensownie czy nie.
Mam nadzieję, że nie wrócą do pomysłu (sygnowanego m.in. przez p. Paska) postawienia pomnika JP II w miejsce pomnika Hendriksa...

Pasek chciał stawiać pomnik JPII?, to Ja dziękuje za takiego Prezydenta, niech jedzie do Watykanu i tam się stara o Papieża.

Oj nie przesadzajcie. Bill Clinton w młodości palił trawkę i co? Został prezydentem USA smile.gif
Tak serio to w postulatach wyborczych nie ma nic o pomniku JPII. Zresztą czym się tu emocjonować? Przyszła władza jak dla mnie musi być mocna w EKONOMII i ZARZĄDZANIU i to jest moim zdaniem sensowne kryterium. Nie ma się co puszyć i oceniać przez pryzmat poglądów religijno-historycznych. W samorządzie musi rządzić PRAGMATYZM.
Jako kontrę to można powiedzieć że Podraza maszeruje ze sztandarami z Leninem - tylko to równie bezsensowne jak wypominanie Paskowi pomnika JPII. Chociaż niewatpliwie wolę JPII niż Lenina. Wybory samorządowe nie mogą zostać zdomimnowane przez spory historyczne







--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 22 wrz 2014 - 21:28
Post #56


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



OK, przejrzałem ich postulaty wyborcze.

Poza jednym konkretem:

CYTAT
Rozbudowa i modernizacja placów zabaw, boisk, stadionów
W każdej dzielnicy Dąbrowy Górniczej potrzebny jest nowoczesny, dobrze wyposażony plac zabaw oraz zmodernizowana baza sportowa.


cała reszta to standardowe banały, ogólnikowe nawet nie pomysły, a po prostu wymienienie typowych zadań samorządu oraz głupoty (typu dyżury urzędników na terenach zielonych).
To gdzie ten pragmatyzm? Chyba, że masz na myśli typowe dla wszystkich polityków pragmatyczne podejście pod hasłem "Obiecajmy im cokolwiek, byleby nas tylko wybrali".

No i w poza tym - jakoś tak mało ich, 6 osób nie opanuje Dąbrowy smile2.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pon, 22 wrz 2014 - 21:35
Post #57


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Leszek ale ja Ci nie powiem jak nie zobaczę rozwinięcia tych postulatów ( tego bym od nich oczekiwał i napisałem to wczoraj). Wracamy do punktu wyjścia - chcąc zmian trzeba zaryzykować :-)

PS. A z placami zabaw to akurat uważam, że średnio trafili bo trochę ich ostatnio się pojawiło na mieście. Natomiast dyżury urzędników na terenach peryferyjnych - to może nam w Gołonogu nie jest potrzebne ale w takich Ząbkowicach już tak ( zresztą zależy ile to ma kosztować - może taniej jest dopłacać do komunikacji miejskiej mieszkańcom dzielnic peryferyjnych?)

Ten post edytował Bathurst pon, 22 wrz 2014 - 21:40


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post pon, 22 wrz 2014 - 22:51
Post #58


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Bathurst @ pon, 22 wrz 2014 - 21:35) *
Leszek ale ja Ci nie powiem jak nie zobaczę rozwinięcia tych postulatów ( tego bym od nich oczekiwał i napisałem to wczoraj).


Pewnie prędzej własne uszy zobaczysz bez lusterka laugh.gif


CYTAT(Bathurst @ pon, 22 wrz 2014 - 21:35) *
PS. A z placami zabaw to akurat uważam, że średnio trafili bo trochę ich ostatnio się pojawiło na mieście.


Ale zapewne nie w peryferyjnych dzielnicach - a tam jak sądzę byłyby przyjęte z zadowoleniem.


CYTAT(Bathurst @ pon, 22 wrz 2014 - 21:35) *
Natomiast dyżury urzędników na terenach peryferyjnych - to może nam w Gołonogu nie jest potrzebne ale w takich Ząbkowicach już tak ( zresztą zależy ile to ma kosztować - może taniej jest dopłacać do komunikacji miejskiej mieszkańcom dzielnic peryferyjnych?)


Dla mnie ten pomysł jest absurdalny - co niby miałby dać taki dyżur? I ilu pracowników musiałoby na nim być, żeby dało się załatwić wszystkie sprawy? Dodatkowo jeszcze trzeba by każdemu dać komputer z drukarką i dostępem do sieci UM, komplet formularzy... Debilnie populistyczny pomysł...

Ten post edytował Leszek pon, 22 wrz 2014 - 22:51


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post śro, 24 wrz 2014 - 19:00
Post #59


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



@Leszek

CYTAT
Ale zapewne nie w peryferyjnych dzielnicach - a tam jak sądzę byłyby przyjęte z zadowoleniem.


Pewnie wszędzie byłoby to dobrze przyjęte nawet tam gdzie już są palce zabaw. Ale np. w peryferyjnych ( bez obrazy) Strzemieszycach mają siłownię pod chmurką a "wielkomiejskim" Manhattanie takowej brak. OK nie żałujmy dzieciom i młodzieży

CYTAT
Dla mnie ten pomysł jest absurdalny - co niby miałby dać taki dyżur? I ilu pracowników musiałoby na nim być, żeby dało się załatwić wszystkie sprawy? Dodatkowo jeszcze trzeba by każdemu dać komputer z drukarką i dostępem do sieci UM, komplet formularzy... Debilnie populistyczny pomysł...


Stawiasz sensowne pytania ale zanim uzyskasz odpowiedź to torpedujesz pomysł. Dlaczego? Przecież można zastanowić się jak zrobić aby to rozwiązanie "zadziało się" w najbardziej efektywnym wariancie.

Dla mnie natomiast najbardziej populistyczną zagrywką przed wyborami jest granie dworcem PKP. Można odnieść wrażenie, że wystarczy pokrzyczeć na FB, ustawić się na hapenning i gotowe. Niech uzdrowiciele dworca w DG powiedzą jak poprowadzą negocjacje z PKP i co najważniejsze jakich argumentów użyją aby skutecznie zamknąć ten temat.

Ten post edytował Bathurst śro, 24 wrz 2014 - 19:09


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post śro, 24 wrz 2014 - 20:49
Post #60


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(Bathurst @ śro, 24 wrz 2014 - 19:00) *
CYTAT
Dla mnie ten pomysł jest absurdalny - co niby miałby dać taki dyżur? I ilu pracowników musiałoby na nim być, żeby dało się załatwić wszystkie sprawy? Dodatkowo jeszcze trzeba by każdemu dać komputer z drukarką i dostępem do sieci UM, komplet formularzy... Debilnie populistyczny pomysł...


Stawiasz sensowne pytania ale zanim uzyskasz odpowiedź to torpedujesz pomysł. Dlaczego? Przecież można zastanowić się jak zrobić aby to rozwiązanie "zadziało się" w najbardziej efektywnym wariancie.


Torpeduję, bo uważam, że jest nonsensowny niezależnie od proponowanych rozwiązań - z wymienionych przeze mnie powodów.

A dworzec - szkoda mówić. W Katowicach czy Sosnowcu przy okazji wyborów obiecuje się stadion, u nas - dworzec.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 13:20
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza