IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Internetowy Portal Miejski
kwintosz
post sob, 12 maj 2007 - 21:53
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Jestem jak najbardziej za spotkaniem. Ustalmy tylko jakiś termin! smile.gif Stawią się i tak wtedy Ci, którzy naprawdę chcieliby się w to zaangażować poważnie. smile.gif I tak myślę że początkowo powinno to być kilka osób, może 3 góra 5 wink.gif

Myślę, że na stworzenie czegoś od podstaw, póki co mogłoby niestety nas nie stać sad.gif (technicznie to trudne), więc najlepsze rozwiązanie to jakieś gotowy szablon porządnie przerobić i na początek byłoby ok.

Co do domen, serwerów itp. to przecież początkowo serwis można stworzyć nawet na darmowym serwerze tak aby móc sprawdzić działanie wszystkiego, dogranie pewnych kwestii i dopiero potem umieszczenie serwisu na odpowiednich serwerach i domenie. Tak więc myślę że nie ma tu takiego ograniczenia co do startu portalu i prób, co najwyżej to ograniczenie czasowe współtwórców. Ale będę uparty i chciałbym naciskać, aby stworzyć to jak najszybciej. W przeciwnym wypadku skończy się na gadaniu..

Osobiście trochę w tym względzie zacząłem działać, tak jak zaproponował @:) , więc może joomla..?? Tylko jakiś super template by się przydało znaleźć.

Ciekaw jestem w jakim stopniu mógłby nam pomóc @Krawiec. Rozmawialiście @Hator z @Krawcem wstępnie? Może jakieś pomysły?


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post sob, 12 maj 2007 - 22:03
Post #22


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



Jest zarysowana koncepcja ale chciałbym ją przedstawić tym kilku zainteresowanym osobom na spotkaniu.

Ja mogę jutro wieczorem lub w tygodniu też wieczorem.

Ten post edytował Krawiec sob, 12 maj 2007 - 22:13


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post sob, 12 maj 2007 - 22:28
Post #23


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



jesli nie ta nd to sob za tydz mi pasuje (wole sob)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 12 maj 2007 - 22:36
Post #24


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Jutro średnio by mi pasowało, ale może być jeśli macie ochotę. Później przyjdzie sesja i będzie jeszcze gorzej z czasem. smile.gif Przyszły tydzień wieczorami też raczej może być.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post nie, 13 maj 2007 - 13:03
Post #25


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



...więc może niech zostanie sobota wieczorem.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dave
post nie, 13 maj 2007 - 13:29
Post #26


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 945
Dołączył: śro, 31 sty 07
Skąd: D.G. Mydlice Północ
Nr użytkownika: 432
Płeć: Mężczyzna



A ja też mógłbym być (tzn. uczestniczyć w spotkaniu)? Jeśli by mi nic nie wyszły po drodze...
Ja na technicznych sprawach się nie znam, ale w kwestii napisania jakiegoś artykułu, jeśli będzie ku temu okazja i możliwość, to mogę służyć pomocą ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post nie, 13 maj 2007 - 13:31
Post #27


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



QUOTE(Dave @ May 13 2007, 13:29 ) *
A ja też mógłbym być (tzn. uczestniczyć w spotkaniu)? Jeśli by mi nic nie wyszły po drodze...
Ja na technicznych sprawach się nie znam, ale w kwestii napisania jakiegoś artykułu, jeśli będzie ku temu okazja i możliwość, to mogę służyć pomocą ;-)

Ja także bardziej do artykułów. Może założymy jakiś zespół co Dave biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pon, 14 maj 2007 - 16:34
Post #28


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Drogi SYZIO!
Jesteś niepełnoletni / Twoje słowa: "mam 15 lat' - post wczoraj 8.39/ i już chcesz wejść w kolegium redaktorsko-założycielskie poważnego portalu miejskiego? Może trochę skromności jak na początek?

PS. Oświadczenie Syzia z dnia 13 maja o liczbie przeżytych lat /15/ w temacie: "Pomniki"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syzio
post pon, 14 maj 2007 - 18:41
Post #29


Dąbrowa G
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 626
Dołączył: wto, 15 lis 05
Skąd: Londyn
Nr użytkownika: 168
Płeć: Mężczyzna
GG: 3563765 status gadu-gadu
Skype: syzio0 status skype



QUOTE(Arbas @ May 14 2007, 16:34 ) *
Drogi SYZIO!
Jesteś niepełnoletni / Twoje słowa: "mam 15 lat' - post wczoraj 8.39/ i już chcesz wejść w kolegium redaktorsko-założycielskie poważnego portalu miejskiego? Może trochę skromności jak na początek?

PS. Oświadczenie Syzia z dnia 13 maja o liczbie przeżytych lat /15/ w temacie: "Pomniki"

Drogi Arabasie,
To co napisałeś w.w. poście to dyskryminacja, ponieważ nie liczy się wiek ale CHĘCI drogi panie. Tak jestem niepełnoletni mam 15 lat i chcę wejść
QUOTE
w kolegium redaktorsko-założycielskie poważnego portalu miejskiego
Dziwie się, bo napewno jesteś dorosłym mężczyzną że padają od ciebie takie słowa.

Ten post edytował syzio pon, 14 maj 2007 - 18:41
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post pon, 14 maj 2007 - 22:14
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



No to mnie sprowokowałeś Drogi Syzio!

Doceniam Twój entuzjazm, ale niestety same chęci nie wystarczą.

Twój krótki tekst skierowany do mnie wymaga korekty:

1. Arbas w wołaczu brzmi Arbasie, a nie Arabasie.

2. Jeśli używasz zwrotu Drogi Panie, Szanowna Koleżanko,
Kochany Tato zawsze stosuj duże litery - nawet gdy
adresata nie darzysz sympatią.

Wybacz to wiadereczko zimnej wody. Mam nadzieję, że w przyszłości zaowocuje ono świetnymi, bezbłędnymi tekstami, które pozwolą Ci zostać świetnym redaktorem poczytnego wydawnictwa. I tego Ci Młodzieńcze szczerze życzę. a

Mod: Panowie, Panowie.. przestańcie. biggrin.gif Żeby to było jeszcze o co.. Z wybiegami osobistymi proszę na PM. Kolejne posty nie związane z tematem wątku będą kasowane a użytkownik dostanie ostrzeżenie.
Pozdrawiam


Ten post edytował kwintosz pon, 14 maj 2007 - 22:36
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post śro, 16 maj 2007 - 22:47
Post #31


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



Chyba muszę poprzeć Arbasa choć nie chce robić przykrości młodszym kolegom. Moja wina bo nie powiedziałem tego wcześniej ale wydaje mi sie, że w fazie rozmówi nad kształtem strony DG widziałbym raczej adminów i moderatorów www.dabrowa-gornicza.org

Oczywiście, że każdy może pomagać ale robienie na pierwszy raz gremialnego zebrania forum DG nie jest najlepszym pomysłem i z doświadczenia wiem, że nic z tego nie wychodzi. Wiadomo, że gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie.

Poza tym moja koncepcja wcale nie musi się wszystkim spodobać i może to zabrzmi brutalnie ale jakby miała ona nie przejść to wole żeby zdecydowali o tym ludzie, którzy włożyli tu najwięcej pracy. Mowa właśnie o adminach i modach.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arbas
post czw, 17 maj 2007 - 10:54
Post #32


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,023
Dołączył: czw, 16 lis 06
Nr użytkownika: 307



Dzięki KRAWIEC za poparcie!
Śledząc posty w temacie Portal Miejski było jasne, że proponowane spotkanie zakłada udział kilku (3 - 5) osób najbardziej doświadczonych i zaangażowanych na forum.
Celem mojego wpisu było uświadomienie SYZIOWI, że same chęci w tej sprawie nie wystarczą.

Drogi Moderatorze! Dlaczego uważasz, że w/w posty nie dotyczyły tematu wątku? Nie sądzę również by kogokolwiek obrażały.
Jeśli jednak masz inne zdanie - sorry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post czw, 17 maj 2007 - 12:26
Post #33


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



wiec spotykacie sie w sobote?

ja jutro rano wyjezdzam na caly weekend ale mam nadzieje ze to nie ostatnie spotkanie wink.gif i kiedys dolacze. Licze na relacje z najwazniejszych postanowien.

zastanowcie sie czy chcecie laczyc w jakis sposob z forum czy po prostu tylko sie zlinkuje banerami i na tym koniec wink.gif
Czy na portalu pod newsami chcecie komentarze ( czy wspolne logowanie z forum - dosc mocno to zwiaze rece i ograniczy mozliwosci wyboru bo nie kazdy portal (w zasadzie to chyba tylko kilka) wspolpracuje z IPB - wspolna baza itp.))
Komentarze pod artykulami w znaczny sposob moga wplynac na oslabienie forum. Chyba ze tylko linkowac do odpowiednich tematow z forum i tam komentarze itp- najprostsza sytuacja bo nie trzeba by bylo integrowac a tylko zwykle linki.
Komentarze pod artykulami szybko znikaja z widzenia i gdzies przepadaja natomiast tematy na forum moga zyc zawsze i byc uaktualniane nowymi artykulami i komentarzami do nich.

zycze owocnego spotkania!

PS. a mnie osobiscie marzyla by sie wspolpraca z nddg i dabrowa.pl. Wspaniala zawartosc ale juz stary layout. Jakby tak sie porozumiec i wlaczyc tez do nowoczesnego portalu. Ale rozumiem ile wysilku go to kosztowalo i czy zechialby sie dzielic.
Tak samo pomyslcie o dalszej wspolpracy z ZI :)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastian22
post czw, 17 maj 2007 - 13:47
Post #34


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,905
Dołączył: śro, 16 lis 05
Skąd: Gołonóg(czasami) Katowice (na stałe)
Nr użytkownika: 169
Płeć: Mężczyzna



Dobry pomysł przedstawił ":)" w swoim ostatnim zdaniu - zamiast robic nowy portal mozna by zrobic nowy - ale z wykorzystaniem obecnych tresci - tylko co na to Pan D. Nowak?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post pią, 18 maj 2007 - 16:14
Post #35


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



@ : )

1.Dzięki, że wspomniałeś o ZI - widzę, że Ci na tym zależy wink.gif
2.Ciekawa koncepcja związana z dabrowa.pl :idea:


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kwasny
post czw, 24 maj 2007 - 16:08
Post #36


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Jesli moge sie wtracic .

Tak mi sie wydaje i z wlasnego doswiadczenia i z obserwacji.
Pomysl z portalem moze nie jest zly,ale to kosztuje naprawde duzzo wysilku. Nie chodzi o samo stworzenie portalu,ale o aktualne informacje itp. Sztab ludzi i oddanych sprawie. Mi sie wydaje,ze pomysl sie spali, gdyz kazdy ma swoje sprawy i raczej nikt nie siedzi 24 h na necie aby uaktualniac dane, a co najwazniejsze je zbierac. Osobiscie widzialbym blizsza wspolprace z ZI bo chlopaki widac,ze cos robia i robia to dobrze, a mozna stworzyc naprawde zajefajny (juz jest) portal naszego regionu, a po co sie rozdrabniac. Kto chce dowiedziec sie czegos o naszym miescie to i tak wejdzie na oficjalna strone urzedu ,a nie na portal.To moje zdanie. Pozatym gdyby pomysl przeszedl to nie ma sprawy z udostepnieniem domeny. Ja to wszystko tak widze,ale mamy demokracje wiec decydujcie.


Pozdrawiam.
Moze niedlugo sie zobaczymy :)
Sorry za bledy pisze 1 lapa :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pulsatilla1214
post czw, 24 maj 2007 - 16:32
Post #37


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,186
Dołączył: nie, 26 cze 05
Skąd: z bagien
Nr użytkownika: 148
Płeć: Kobieta



W pełni zgadzam się z Jednorękim Bandytą biggrin.gif

P.S.

Szybkiego powrotu do pełni sił! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 25 maj 2007 - 19:56
Post #38


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



A ja sobie pozwolę się z wami nie zgodzić. Wszystko zależy od chęci i czasu jakim poszczególne osoby dysponują. Tak na marginesie, portal o DG to nie będzie onet, aktualizacje nie muszą być przecież robione co 10 min, tym bardziej że w mieście i tak aż tyle rzeczy się nie dzieje żebyśmy nie mogli nad tym nadążyć.
Pewnym problemem, oczywiście do przeskoczenia, poza przeklejaniem informacji z gazet może być pisanie własnych artykułów. Ale myślę że spośród 3-5 osób jednak ktoś znalazłoby czas aby o czymś skrobnąć.

Co do tego czy portal jest potrzebny.. spójrzmy choćby na Sosnowiec.. jakoś istnieją tam portale i dobrze się trzymają. Nie zapominajmy, że to byłoby jedyne nie powiązane z UM miejsce w sieci o informacjach z naszego miasta. Artykuły z DZ są pełne błędów i o niektórych sprawach także się nie pisze, w końcu to gazeta regionalna więc trudno by pisali o samej DG. Poza tym mając taki potencjał w postaci forum, zawsze znajdzie się jakiś temat do artykułu, można się włączać w różne akcje, zamieszczać informację o mieście.. poza tym to byłaby jedyna strona tylko o naszym mieście, więc mogłoby to przyciągnąć potencjalnych reklamodawców.

Tak czy siak jak dla mnie jest więcej + niż -.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post nie, 27 maj 2007 - 22:47
Post #39


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



jak eni wypali to nie wypali - trudno

ten sie nie myli kto nic nie robi
a jak sie robi to chodzi o to aby wlasnie mylic sie jak najmniej :)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post pon, 28 maj 2007 - 03:26
Post #40


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



@Kwaśny

Ja również życzę szybkiego powrotu do pełni sił i dzięki za akcję plik :)

@Hator, Kwintosz

Myślę, że można to zrobić wspólnymi siłami. Kwaśny jednak ma rację i ja również o tym wspominałem na spotkaniu i nie tylko. Strona choćby nie rozbudowana wymaga naprawdę ogromu pracy i systematyczności jeśli ma mieć dobry poziom.

Zarys koncepcji jest Wam znany i my jak wiecie jesteśmy zdecydowani włączyć się w budowę i w pracę przy takim serwisie, który powinien być zintegrowanego z forum DG - wówczas taka strona ma szanse wybić się ponad przeciętność.

Trzeba jednak poczekać na pełnie sił Kwaśnego i chyba jego powrót do kraju.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
3 Użytkowników czyta ten temat (3 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 09:44
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza