IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

16 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Boiska & obiekty sportowe
Ocena 5 V
Ajax
post pon, 27 lis 2006 - 21:15
Post #1


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Dołączył: pon, 27 lis 06
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 343
Płeć: Mężczyzna
GG: 728011 status gadu-gadu



Witam :)

Wy jestescie tutaj obcykani co i jak.. a mnie i wielu moich znajomych nurtuje pytanie.. czy cos w naszym miescie zacznie sie dziac jesli chodzi o infrastrukture sportowa:)

glowneio chodzi o boiska szkolne.. i nie tylko

Wzorem, przykladem mzoe byc Bedzin.. co chwile pwostaja nowe boiska przy szkolach ze sztuczna nawierzchnia.. teraz malo kto gra na betonowych przestarzalych boiskach... a My.. zamiast grac w swoim miescie to musimy sie wybierac do sasiadow zeby pograc na porzadnym boisku... juz chyba z4 albo 5 jest malych boisk.. a przy Sarmacji to juz wogole WYPASIK ze tak powiem

wiec moje pytanie nie wiecie czy sa jakies plany budowy takich boisk?


OMG przepraszam umiescilem temat w zlym dziale.. prosze Administratora o przeniesienie...

Ten post edytował Ajax pon, 27 lis 2006 - 21:16


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pon, 27 lis 2006 - 21:47
Post #2


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



tez o tym myslalem - czesto przejezdzam przez Bedzin i z zazdroscia patrze jak tam modernizuja boiska

Pytanie warto przetrzymac na czata z prezydentem.
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post wto, 28 lis 2006 - 13:58
Post #3


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Tylko czy tak naprawdę te boiska są jeszcze potrzebne?
Pamiętam, że jak chodziłem do podstawówki to wszędzie się grało i nie narzekało na boiska - w mojej okolicy były asfaltowe SP10, SP7, SP9, I LO, nieco dalej trawiaste TZN-u (tylko trzeba było przejść przez płot wink.gif ) i w sezonie momentami nie było gdzie grać w piłkę to grało się na skwerkach, placach lub w ostateczności w "króla" pod jakąś ścianą. A przecież jeszcze grało się w kosza, siatkę...

A teraz to sporadycznie widzę jak ktoś kopie pod SP10 - i to też raczej "starsi", wokół bloków to nie pamiętam kiedy widziałem dzieciaka z piłką... A pod moim blokiem, gdzie jak już nie było miejsca to się grało między trzepakami i nigdy nie było tam trawy teraz jest ładna i soczysta trawka po pas nawet w środku lata... Wszyscy narzekają, że nie ma boisk ale czy tak naprawdę ma tam kto grać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mucha
post wto, 28 lis 2006 - 14:12
Post #4


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 193
Dołączył: czw, 10 lis 05
Skąd: Broadway
Nr użytkownika: 167



QUOTE(vacu @ Nov 28 2006, 01:58 PM) *
Tylko czy tak naprawdę te boiska są jeszcze potrzebne?
(...) Wszyscy narzekają, że nie ma boisk ale czy tak naprawdę ma tam kto grać?


Oczywiście, że są potrzebne!!! Najlepszym przykładem jestem ja sam: regularnie grywam ze znajomymi w nogę. Gdzie? W B ę d z i n i e. A trzeba zaznaczyć, że nieraz musieliśmy już czekać na swoją kolej, bo było więcej chętnych.
Obok mnie jest boisko tartanowe przy szkole... dawnej 29, teraz nie wiem jaki ma numer. Nawierzchnia jest w opłakanym stanie i nie lubię tam grać, ale latem często zdarzały się kolejki chętnych do grania.
W zimie też grywamy w Będzinie-Łagiszy bo u nas nie ma wolnych hal albo są beznadziejne - stare i śmierdzące.

Budować boiska dla młodzieży?
Absolutnie TAK! ( najlepiej ze sztuczną trawą i oświetleniem). W dodatku miasto może wyjśc z inicjatywą i zorganizować jakieś rozgrywki dla młodzieży albo "dzikich drużyn". Ufundować puchar albo coś takiego...

Ten post edytował mucha wto, 28 lis 2006 - 14:16


--------------------
(...) Miliony much nie moga sie mylic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post wto, 28 lis 2006 - 14:21
Post #5


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



QUOTE(mucha @ Nov 28 2006, 02:12 PM) *
Oczywiście, że są potrzebne!!! Najlepszym przykładme jestem ja sam: regularnie grywam ze znajomymi w nogę. Gdzie? W B ę d z i n i e. I często trzeba czekać na swoją kolej, bo jest więcej chętnych.
Obok mnie jest boisko tartanowe przy szkole... dawnej 29, teraz nie wiem jaki ma numer. Nawierzchnia jest w opłakanym stanie i nie lubię tam grać, ale latem często zdarzały się kolejki chętnych do grania.
W zimie też grywamy w Będzinie-Łagiszy bo u nas nie ma wolnych hal albo są beznadziejne - stare i śmierdzące.

Budować boiska dla młodzieży?
Absolutnie TAK! (ze sztuczną trawą i oświetleniem).

No tak ale ty jesteś nawet starszy ode mnie wink.gif więc jesteś jeszcze z czasów kiedy się piłkę kopało. A my to sobie boisko znajdziemy jak będzie trzeba - choćby trzeba było jechać właśnie do Będzina. Tylko myślę, że nie o takie boiska chodzi chyba dla nas - "staruchów" wink.gif

A podejście młodzieży bardzo mnie martwi - wielu z nich mówi, że nie grają, bo boiska są kiepskie - zbudujesz boiska to trawa będzie mało zielona albo piłek za mało. Dasz piłki to trenera nie będzie, trener będzie to znowu bez dachu się grać nie będzie dało... A mnie by bolało serce gdyby ładne nowe boiska leżały odłogiem albo służyły tylko ludziom w naszym wieku i starszym.
Myślę, że zacząć trzeba od - choć nie mam pojęcia w jaki sposób - wzbudzenia zapału do uprawiania sportu w tym mieście. Bo jak bym widział dzieciaki grające na każdym skrawku trawy, lub chociaż na tych boiskach, które są to obiema rękami bym się pod budową nowych podpisał biggrin.gif

Weźmy chociaż boks - nie ma nawet ligi z tego co wiem w Polsce (choć coś słyszałem, że mają reaktywować) a mimo to wielu chłopaków (a nawet dziewczyn!) w DG się do tego zapaliło - i super, to im raczej zbudowałbym jakąś fajną salę do treningów, niech rozwijają pasję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 28 lis 2006 - 14:28
Post #6


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



W DG problem moim zdaniem jest trochę gdzie indziej. U nas w mieście praktycznie od lat nie ma bieżącego utrzymania boisk. To po co nam kolejna inwestycja za kilkaset tysięcy po której za pół roku nie będzie śladu. Z mojej wiedzy w najbliższym czasie nie zanosi się na jakąś rewolucje w tym temacie. Ale próbujcie zainteresować władze.

PS. Jakby Tale wykorzystywał środki UE tak jak Będzin to i może na boiska by starczyło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post wto, 28 lis 2006 - 22:31
Post #7


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



wystarczy spojrzec na Bedzin - ciagle przejezdzajac widze, ze ktos pyka w noge
jak u nich graja to u nas i tez pewnie by grali - jesli ktos nie chce stawiac naraz 20 boisk to wystarczy narazie 1 i zobaczyc jak to bedzie funkcjonowalo.
pozdr


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 02 gru 2006 - 00:13
Post #8


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Sesja RM:

QUOTE
Radna M. Trzewiczek:
Przeszło dwa lata temu była uchwała o tym, żeby zakupić halę do piłki plażowej – byłam przeciwnikiem, zabierałam głos w tym temacie. Ale skoro zakupiliśmy już tą halę to proszę odpowiedzieć: gdzie ta hala jest i kiedy będzie można na niej ćwiczyć? […]Proszę odpowiedzieć: ile pieniędzy wydano juz na tą halę, a ile jeszcze trzeba, żeby ją zabudować
i uruchomić, gdzie ona w tej chwili znajduje się?”

Prezydent Miasta J. Talkowski:
Cyt.: „Ogólnie mogę powiedzieć, że ona jest zabezpieczona w CSiR. Natomiast montaż będzie w następnym roku. Co do szczegółów odpowiemy na piśmie”.

Radna M. Trzewiczek:
Cyt.: „Panie Prezydencie, ja chcę dzisiaj uzyskać odpowiedź. Mnie interesuje ile ta hala kosztowała, ile wydaliśmy już środków i dlaczego było to takie pilne, że robiliśmy to pod koniec roku, niezbędny wydatek, a w tej chwili nie ma się kto tym zająć. Ja już się upominam przez kilka miesięcy o to”.

Naczelnik Wydziału Przedsięwzięć Publicznych M. Nierychły:
Cyt.: „Hala została zakupiona przez CSiR, te elementy są na stanie majątkowym CSiR – u. Natomiast zadanie inwestycyjne jest w WPP, budowa ośrodka sportowego do piłki plażowej na zielonej. Projekt został zrobiony, wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę, w tym momencie pojawiły się problemy, gdzie projektant musiał dokonać pewnych zmian projektowych
aby to pozwolenie uzyskać. Realizacja tego zadania, czyli całego kompleksu: postawienie hali, obiekty socjalne, sanitarne, będzie realizowana w roku przyszłym”.

Radna M. Trzewiczek:
Cyt.: „Ile zapłaciliśmy za tą halę?”

Przewodniczący Rady R. Koćma:
Cyt.: „750tys.zł. Szanowni Państwo, hala faktycznie została zakupiona dwa lata temu. Miał tam powstać ośrodek, nawet przygotowań olimpijskich, mieliśmy też w zamiarze, żeby powstała szkoła mistrzostwa sportowego w plażówce w Dąbrowie Górniczej. Przez ten czas ta inwestycja była tak traktowana po macoszemu, (bo chcę powiedzieć, że była prowadzona przez nasz Wydział Inwestycji), że tak długi czasookres minął i nie zostało nic do końca dopięte. Powiem więcej mieliśmy w budżecie zabezpieczone pieniądze w tym roku
na wykończenie tej inwestycji. Kiedyś na sesji wypowiadałem się na ten temat. Uważam,
że ta inwestycja nie powstała między innymi dlatego, że ja osobiście za nią chodziłem
i zabiegałem. Spotkałem się z takimi opiniami, że „Koćma nie będzie budował sobie następnego pomnika”. Chciałbym przypomnieć, że to nie jest dla Koćmy tylko dla młodzieży dąbrowskiej. I przez tą opieszałość straciliśmy szkołę mistrzostwa sportowego, która jest
w Łodzi. Tam trenują nasi zawodnicy: mistrzynie świata, Europy i nasz mistrz Europy.
Na tą szkołę są pieniądze centralne – 1,5mlnzł rocznie i przez taką nieudolność traktowanie tej inwestycji w taki sposób jak to zostało potraktowane jesteśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy. Mam nadzieję i to też wyrażałem na sesji, że przyszłe władze w tym mieście
w końcu złożą ten projekt i projekt stadionu lekkoatletycznego, który też już jest gotowy,
de facto mieliśmy projekt już w zeszłej kadencji. Został złożony po fundusze unijne i mam nadzieję, że w końcu te dwie inwestycje tak ważne dla młodzieży dąbrowskiej zostaną zrealizowane”.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 26 sty 2007 - 15:42
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Odgrzewam temat biggrin.gif

QUOTE
W mieście mają powstać boiska ze sztuczną nawierzchnią.



Szkoleniowiec juniorskiego zespołu MUKP, Artur Mosna, prowadzi zajęcia treningowe przy ulicy Konopnickiej, gdzie także przydałoby się dostępne przez cały rok boisko.

Dąbrowa Górnicza zamierza podążyć drogą wytyczoną przez Będzin, gdzie nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej oblegane są przez dzieci i młodzież niemal od rana do wieczora. Z podobnych muraw będą się mogli cieszyć także dąbrowianie.

Na takie inwestycje od dawna czekają młodzi piłkarze Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego, którzy dziś szkolą się m.in. na obiektach CSiR-u przy ul. Konopnickiej. Kiedy spadnie deszcz, warunki do treningów, nie tylko tam, są jednak nie najlepsze. Jak podkreśla trener-koordynator MUKP, Jarosław Stępień, utalentowanym, chętnym do podnoszenia swoich umiejętności zawodnikom trzeba zaoferować coś nowego, ciekawego.

- Mamy obecnie siedem drużyn. Kilka z nich walczy z powodzeniem w ligach o najwyższe cele i awans. Dlatego takie boiska bardzo by się przydały. I to nie tylko dla piłkarzy, ale także dla dzieci i młodzieży. Można tam organizować przeróżne turnieje i zawody, nie mówiąc już o codziennych zajęciach wychowania fizycznego - mówi Jarosław Stępień.

Miasto właśnie analizuje projekty modernizacji bazy sportowej. Na początek wytypowane zostaną trzy, cztery obiekty, w których mogą powstać sztuczne murawy.

- Przede wszystkim postaramy się zmodernizować zaplecze Zespołu Szkół Sportowych, a w dalszej kolejności również i innych placówek. Chcemy oczywiście skorzystać z wzorców będzińskich, które się już sprawdziły. Będziemy się starać o pozyskanie dofinansowania budowy muraw z funduszy europejskich, ale pieniądze na takie przedsięwzięcia powinny też się znaleźć w puli, pochodzącej ze zwalczania w mieście alkoholizmu - tłumaczy Robert Koćma, pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej.

W tym roku priorytetami w inwestycjach sportowych na terenie miasta są również między innymi budowa stadionu lekkoatletycznego przy "Damelu" oraz rozbudowa Ośrodka Sportów Letnich na Zielonej.
www.dabrowa.naszemiasto.pl


Ten post edytował kwintosz pią, 26 sty 2007 - 15:44


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ajax
post sob, 27 sty 2007 - 12:06
Post #10


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 76
Dołączył: pon, 27 lis 06
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 343
Płeć: Mężczyzna
GG: 728011 status gadu-gadu



nooo oby wreszcie cos sie ruszylo... tlyko tak mysle co do lokalizacji... przydalo by sie zrobic 1 takie boisko na duze osiedle... zeby ie bylo sytuacji kiedy np w rejonie golonoga beda 3 a gdzie indzije nic... moim zdaniem na wiekszych osiedlach powinno byc chcoaiz 1 takie boisko :)

trzymam kciuki za te inwestycje


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pią, 29 cze 2007 - 16:27
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Czyżby w końcu coś się ruszyło, poza samymi zapowiedziami w prasie:

QUOTE
omisja wystąpiła do Prezydenta Miasta z poniższym wnioskiem:
W związku z przyjętą Uchwałą Rady Miejskiej Nr VIII/89/07 z dnia 28.03.2007r.,
w sprawie zmian do Uchwały Nr V/32/06 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 28.12.2006r. w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2007, Komisja Kultury, Rekreacji i Sportu wnioskuje o uruchomienie działań mających na celu budowę nowych, pełnowymiarowych boisk ze sztuczną nawierzchnią na obiektach przy ul. Sportowej oraz przy ul. Konopnickiej 29 – wraz ze zmianą ogrodzenia oraz na terenie przy ul. Legionów Polskich (obok sklepu TESCO).
Zmiana zapisu w w/w Uchwale, w załączniku Nr 1, w zdaniu 3, pkt 6 – tj. „stworzenie warunków propagujących zdrowy i trzeźwy styl życia poprzez dofinansowanie budowy, remontów, przebudowy i doposażenia obiektów sportowych” pozwala przeznaczyć środki bezpośrednio na prace na obiektach sportowych, które przez ich prawidłowe użytkowanie spełnią zadanie wychowania w trzeźwości naszej młodzieży.
Szybkie uruchomienie w/w zadania tj. budowy nowych boisk i natychmiastowe opracowanie projektów pozwoli jeszcze w tym roku uzyskać pomoc z Ministerstwa Sportu, które już takie inwestycje wspomagało, czego przykłady mamy w pobliskich miastach. Sprawa jest pilna, również ze względu na ograniczone środki przekazywane z Ministerstwa. Komisja wnioskuje o potraktowanie powyższego problemu jako jeden z priorytetów.

Fragment z posiedzenia Komisji Kultury, Rekreacji i Sportu odbytego w dn. 19 kwietnia 2007r.


Dobre i to ale liczyłem na więcej.. wink.gif


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 17 sie 2007 - 23:36
Post #12


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



QUOTE



^ Strzemieszyce


W przyszłym budżecie będą pieniądze na sztuczne boiska
dziś

W porównaniu do sąsiedniego Będzina, gdzie boiska ze sztuczną nawierzchnią oblegane są przez młodzież przez całe dnie, Dąbrowa jest w tyle. Wkrótce ma się to zmienić, bo gmina wykonała już pełną dokumentację, która umożliwi modernizację 7 przyszkolnych obiektów sportowych. Powstaną tam nowoczesne boiska do gier zespołowych. W projektach jest też kompleksowa przebudowa zaplecza Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Chopina 34.

- W pierwszej kolejności rozpoczniemy prace w szkołach sportowych, oczywiście w miarę posiadanych funduszy. Szacunkowy koszt wykonania modernizacji siedmiu obiektów wyniesie około 6,5 - 7 mln złotych. Jeszcze w tym roku zlecimy wykonanie opracowania dokumentacji technicznej dwóch boisk - mówi Zbigniew Kałuża, zastępca naczelnika wydziału strategii, promocji, kultury i sportu UM.

Będą to boiska o nawierzchni syntetycznej do rozgrywek i treningów piłkarskich w dzielnicy Strzemieszyce oraz boisko osiedlowe przy ul. Legionów Polskich (Osiedle Mydlice).

- Samo wykonanie modernizacji przyszkolnych obiektów sportowych i boisk w Strzemieszycach czy na Mydlicach zostanie wprowadzone do projektu budżetu gminy na przyszły rok. To możliwości budżetu określą czy realna będzie modernizacja wszystkich obiektów, czy zostanie przeprowadzona w cyklu kilkuletnim. Modernizacja obiektu sportowego Zespołu Szkół Sportowych traktowana jest jednak priorytetowo - tłumaczy naczelnik Kałuża.

Szacunkowy koszt wykonania 1m kw. (wraz z podłożem) boiska o nawierzchni sztucznej to ok. 200 zł. Na obiekt o wymiarach np. 45 m 25 m (standardowe boisko do piłki ręcznej) będzie trzeba wydać ok. 225 tys. zł (bez np. ogrodzenia boiska, bramek).

- Będziemy sukcesywnie budować boiska o nawierzchni sztucznej na terenie pozostałych dzielnic jako boiska osiedlowe, ogólnodostępne - mówi Zbigniew Kałuża.
(pas) - Dziennik Zachodni


super smile.gif

ale widze ze wypadlo boisko treningowe przy Konopnickiej :/
W sumie spory laczny koszt.
A co ze "stadionem" Zaglebiaka?????
Potrzebny jest remont trybun i chociaz jakas mala rozbudowa. Wstyd na tak duze miasto i nawet IV lige


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 18 sie 2007 - 22:03
Post #13


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Tak, w WPI są już zapisane pieniądze na najbliższe lata na te boiska. I super, jestem ciekaw jak to wyjdzie bo z infrastrukturą sportową to w "Sportowej Dąbrowie" nie jest najlepiej, szczególnie z boiskami. 3/4 boisk przyszkolnych to boiska do ręcznej ale i tak się tam gra w piłkę więc asfalt na nich jest całkowicie zbędny.
Ciekaw jestem na ile tych boisk wystarczy pieniędzy i kto oraz pod jakimi kryteriami zdecyduje, które boiska zostaną wyremontowane a które nie.

Mam nadzieję, że modernizacja obejmuje jakieś ogrodzenie a także oświetlenie boiska co by po 20 można jeszcze grać. Pamiętam x lat wstecz, jak grało się do póki nie kopałeś kolegi zamiast piłki bo jej nie było widać. Ahh to były czasy..


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damian86mdc
post nie, 16 gru 2007 - 21:13
Post #14


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Dołączył: sob, 25 lis 06
Skąd: D.G. - mdc
Nr użytkownika: 334



co fakt to fakt, przydały by sie normalne boiska , mam nadzieje ze to przy TESCO powstanie , bo jak narazie widziałem tam ludzi chodzacych z psami i od swieta ktos tam grał . W Gim 3 (poprzednio Pods.32) mozna by wymienic z betonu na jakas syntetetyczna albo cos i oczywiscie Szkoła Sportowa.

razi mnie tez brak jakiegos stadionu chociarzby na te 8 tys, miejsc w DG jest sporo chociarzby za boiskiem treningowym na Konopnickiej , tyle ze nie wiem jak tam jest z terenami .Co jak co ale w centrum jak by był taki stadionik na parenaście tysiaków (cos na wzór Znicz Pruszków 2 identyczne trybuny) to zapewne i gra by wygladała duzo lepiej , i mogly by tam grac na przykład 2 druzyny tak jak to jest chociarzby w Mediolanie .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damian86mdc
post pon, 17 gru 2007 - 12:40
Post #15


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Dołączył: sob, 25 lis 06
Skąd: D.G. - mdc
Nr użytkownika: 334



tutaj przykład stadionu jaki by mogl powstac http://www.polskiestadiony.com/pr-radomiak.htm wiadomo przeznaczony byłby do lekkoatletyki , piłki (MMKS , Zagłebiak i MUKP) a takze mogly by sie odbywac koncerty i wystwy , zostaje kwestia gdzie moglby sie znalesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post pon, 17 gru 2007 - 12:55
Post #16


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



Póki co, stadion lekkoatletyczny (o ile to tak można nazwać - nikt planów nie widział) powstanie na terenie byłego boiska MKS na tzw. Damelu. Pieniądze na tą inwestycje są zapisane w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym. Realizacja tej inwestycji od czasów Talkowskiego odkładana jest z roku na rok, może w 2008 się uda. Planowana jest na pewno przebudowa obiektu sportowego i infrastruktury przy Sztygarce oraz Zespole Szkół Sportowych.

Co do boisk przyszkolnych to w WPI na 2008 rok zapisane jest 1390 000zł na ten cel. Ładne są takie boiska jakie funkcjonują w Będzinie. Zresztą Będzin, co by nie mówić, powinien być dla naszych władz w tej kwestii wzorem. Jeśli się nie mylę, to tam funkcjonuje już 6 albo 8 boisk ze sztuczną nawierzchnią.. a u nas jak jest każdy widzi..

Ten post edytował kwintosz pon, 17 gru 2007 - 13:01


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post pon, 17 gru 2007 - 20:17
Post #17


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen



taaa, fajnie że. Ja dokładnie z balkonu widzę to "boisko" MKS i właśnie się zastanawiałem czy będą tam coś robić

ps. http://www.polskiestadiony.com/h-dabrowagornicza.htm tam pisze ze hala MKS-u znajduje sie na ul.
Strażackiej2 w Grajewie laugh.gif cudowne przeniesienie sie czy co?

Ten post edytował filip13 pon, 17 gru 2007 - 20:23


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damian86mdc
post wto, 18 gru 2007 - 16:57
Post #18


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Dołączył: sob, 25 lis 06
Skąd: D.G. - mdc
Nr użytkownika: 334



szkoda tylko ze z naszego miasta tylko hale pokazano bo w sumie tylko to sie da ogladać.
a tak w ogole to dla mnie jest poroniony pomysl zeby robic stadion za Damelem , skoro z głownej ulicy ciezko bylo by zobaczyc. Tak jak wczesniej proponowal bym lokalizacje przy
1.(ul.Tysiąclecia, ul.Podlesie , S1 , Katowicka 94)
2.(S1,ul.Laski , ul.Kasprzaka)
3. gdzies niedaleko Parku Zielona
4.Lasek na Mydlicach (chociarz ta lokalizacja nie przypadła by do gustu)

a tak w ogóle moze mi ktos podać pojemnosci naszych stadionów w D.G. oprócz Unii Ząbkowice , Unii Strezmieszyce D.G. i oprócz Tęczy Błedów i nie podajcie linku do 90min. bo tam o reszcie nic nie ma poza skąldem a i jeszce moze barwy poszczególnych klubów , dzinxxx

Ten post edytował Damian86mdc wto, 18 gru 2007 - 17:01
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post nie, 23 gru 2007 - 14:46
Post #19


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,081
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



o remoncie stadionu kolo Damelu to juz slyszalem kilkanascie lat temu bedac jeszcze w SP laugh.gif Wtedy byla jakas wojna o to, szkoly i nauczyciele mieli stracic aby byla kasa na ten stadion.
Ten stadion jest fatalnie polozony przez jego najblizsze otoczenie i te waskie uliczki. Jakby poszukac to znajdzie sie jego planowana pojemnosc. Ja zapomnialem.

Stadion pilkarski ma byc modernizowany i bedzie przy Konopnickiej. Swoja droga malo kto wie ze ma swoje tradycje i byla tam nawet II liga.
Tez jest zle polozony i nie ma miejsca na jakas wieksza rozbudowe trybun. Jakby to ode mnie zalezalo to obecny zamienilbym na treningowy a z tylu wybudowal nowy, w czesci na miejscu obecnego treningowego. Miejsca tyle ze mozna by bylo robic co sie chce albo powoli rozbudowywac. A co do polozenia to byloby naprawde ok - wlasnie tam powstanie nowa droga prowadzaca od Kosciuszki i potem tunelem pod torami wiec bardzo blisko centrum.
Ale moze ktos mysli podobnie bo w planie zagospodarowania ten zakreskowany teren opisano jako "tereny pod zabudowe uslug sportu" smile.gif







--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damian86mdc
post nie, 23 gru 2007 - 20:53
Post #20


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Dołączył: sob, 25 lis 06
Skąd: D.G. - mdc
Nr użytkownika: 334



pomysł ze stadionem jakims na te 16 tys tak jak w powyzszym poscie napisałem i właśnie w tym rejonie centrum ,Było by wysmienicie i co wazne nie bylo by duzych problemów z dojazdem jezeli faktycznie maja robic to co piszesz to nie mam nic przeciwko zeby tak powstał stadion.

http://www.polskiestadiony.com/pr-radomiak.htm

Ten post edytował Damian86mdc nie, 23 gru 2007 - 20:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 Użytkowników czyta ten temat (8 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:03
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza