IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Komunikacja KZK GOP, Autobusy & Tramwaje
Ocena 5 V
Guest_Anonymous_*
post pią, 08 sie 2003 - 14:06
Post #1





Guests






Jestem ciekawy co do jednej sprawy - KZK GOP przeprowadza kontrole napelnien w busach (niezle - w wakacje ohmy.gifk: -rzeczywiscie "madre" rozwiazanie).A mnie ciekawi jakie wedlug was sa najbardziej zatloczone autobusy kursujace po naszym miescie.na nr 1 stawiam wszystki 801, 821 i 831 ktorymi sie jedzie miedzy 6 a 11 do pracy (szkoly).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
167 Stron V   1 2 3 > »   
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 99)
Kwasny
post pią, 08 sie 2003 - 14:37
Post #2


Echhhhhh
*****

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 512
Dołączył: wto, 05 sie 03
Skąd: LONDON
Nr użytkownika: 2
Płeć: Mężczyzna



Zdecydowanie najgorzej jest w 807 i 814 jak jada w strone katowic oraz z katowic do nas !!! W tych autobusach jest istna rzeznia, jeszcze w srodku lata. Zapachy leca super :2: wydobywajace sie z przepoconych cial pasazerow no i ten tlok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 08 sie 2003 - 17:14
Post #3


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



NAJGORSZE JEST 807 --- TO CHYBA JEDYNY AUTOBUS W DG KTÓRY JEST TAK ZATŁOCZONY ŻE PRAKTYCZNIE CODZIENIE RANO GDZIEŚ OD PRZYSTANKU MIRECKIEGO NIE DA SIE DO NIEGO WSIĄŚĆ --- I NAPRAWDE TU NIE PRZESADZAM --- JEŻDZIŁEM NIM DO SZKOŁY I SYTUACJA TA ZDARZAŁA SIE NAGMINNIE --- A PÓĹšNIEJ SĄ JESZCE PRZYSTANKI NA WARPIU I BĘDZIN STADION GDZIE PRAWIE NIKT NIE WYSIADA A CHCE WSIĄŚĆ PO 30 OSÓB --- A JAK JUŻ WAM SIĘ UDA WSIĄŚĆ TO JUZ PRAWDZIWY CYRK --- WIEŚNIAKI SIE KŁÓCĄ, Z JEDNEJ STRONY PRZYTULA CIE 70 LETNIA BABCIA A Z DRUGIEJ OBMACUJE CIE JAKIS PEDAŁ --- A JAK JUZ PRZYPADKIEM WSIEDLIŚCIE I NIE WYSIADACIE W KATOWICACH TO ZAPOMNIJCIE ŻE SIE DA WYSIĄŚĆ --- JA TYLKO SIE BOJE NOWEGO POMYSŁU PKM ŻE 15 METROWE SOLARISY ZASTĄPIĄ AUTOBUSY PRZEGUBOWE --- MOŻE NAWET W SOLARISACH DA SIĘ UPCHNĄĆ PODOBNĄ ILOŚĆ LUDZI ALE TAM SĄ TYLKO 3 PARY DRZWI --- JAK KTOŚ SIĘ ZNAJDZIE MIĘDZY NIMI --- TO CHYBA PRZEZ DACH WYSIĄDZIE --- POZA TYM AUTOBUSY 15 METROWE NIEZALEŻNIE OD MARKI MAJĄ JEDEN PROBLEM --- MAŁĄ SZTWNOŚĆ NADWOZIA I ICH PRZECIĄŻĄNIE MOŻE SIĘ SKOĄCZYĆ NIEODWRACALNYM USZKODZENIEM AUTOBUSU --- A ICH ZALETA TO ŻE JEST W ZIMIE O WIELE CIEPLEJ BO PRZEZ PRZEGUB NIE UCIEKA CIEPEŁKO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeb
post sob, 09 sie 2003 - 16:35
Post #4


UZYTKOWNIK
***

Grupa: FdZD
Postów: 246
Dołączył: śro, 06 sie 03
Nr użytkownika: 4
Płeć: Mężczyzna



jak chcecie sie przekonac co to jest tŁok to zapraszam miedzy 7 a 9 na na przystanek Wojska Polskiego DZN na Redenie i "wsiadzcie" do 28, 49 lub 84 to jest dopiero masakra hehehehehehe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 09 sie 2003 - 21:41
Post #5


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



NO FAKT . PROBLEM PRZEPEŁNIONYCH AUTOBUSÓW Z I DO STRZEMIESZYC JEST DOSKONALE ZNANY OD LAT ALE WSZYSCY ( KZKGOP I UM )MAJA TO W 4 LITERACH. A CO SĄDZIECIE O LIKWIEDACJI LINI 633. Z JEDNEJ STRONY CZEMU KZK MA FUNDOWAĆ AUTOBUS GMINOM KTÓRE NIE WPŁACAJA ANI GROSZA DO WSPÓLNEJ KASY A Z DRUGIEJ STRONY 34TYS ZŁ NA MIESIĄC W PRZYPADKU BOLESŁAWIA I 27TYS JEŚLI CHODZI O OLKUSZ TO LEKKA PRZESADA. :7:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post nie, 10 sie 2003 - 04:05
Post #6


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Witam. PrzepeŁnienie autobusÓw to jedna sprawa. A druga to totalny brak nocnych poŁaczeń. Po godzinie 24 dojazd z Centrum do GoŁonoga i na odwrÓt graniczy z cudem. Nie mÓwiĄc juz o dojezdzie do np.ZĄbkowic czy Strzemieszyc. Komunikacja dziaŁa u nas od ok.5-00 do 23-30. Sa w nocy 2 trmawaje, ale nigdy niewiadomo kiedy oraz jedzie jakiŚ autobus N35, ktÓrego trasy i godzin przejazdu nikt nie zna. Adios.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_Anonymous_*
post czw, 21 sie 2003 - 20:19
Post #7





Guests






No WŁaŚnie! Zgadzam sie z Klockiem. Zero nocnych poŁĄczeń. KiedyŚ chciaŁem z Jashim wrocic z Sosnowca na DG w nocy to Łoooo. SpŁukalismy sie na Taxi i po zabawie sad.gif Żeby chociaz byŁ jakiŚ w miare rozkŁad do tych nocnych a tak to nie wiadomo czy to WIDMO jedzie czy nie. Wieczorem teŻ autobusÓw jak kot napŁakaŁ. W czoraj jechaŁem 808 z katowic do DĄbrowy. Podstawili jakieŚ maleństwo, Ścisk jak nie wiem a przecieŻ o tej porze ludzie wracajĄ z pracy, jadĄ na imprezy i niegdzie sie czŁowiek nie moŻe dostaĆ. Albo koczujesz na Ławce do rana albo musisz sie zbieraĆ jak tylko dojedziesz bo nie bĘdziesz miaŁ(a) czym wrÓciĆ. :5:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MayQ
post czw, 21 sie 2003 - 20:24
Post #8


UZYTKOWNIK
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Dołączył: śro, 20 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 10



QUOTE
No WŁaŚnie! Zgadzam sie z Klockiem. Zero nocnych poŁĄczeń. KiedyŚ chciaŁem z Jashim wrocic z Sosnowca na DG w nocy to Łoooo. SpŁukalismy sie na Taxi i po zabawie sad.gif Żeby chociaz byŁ jakiŚ w miare rozkŁad do tych nocnych a tak to nie wiadomo czy to WIDMO jedzie czy nie. Wieczorem teŻ autobusÓw jak kot napŁakaŁ. W czoraj jechaŁem 808 z katowic do DĄbrowy. Podstawili jakieŚ maleństwo, Ścisk jak nie wiem a przecieŻ o tej porze ludzie wracajĄ z pracy, jadĄ na imprezy i niegdzie sie czŁowiek nie moŻe dostaĆ. Albo koczujesz na Ławce do rana albo musisz sie zbieraĆ jak tylko dojedziesz bo nie bĘdziesz miaŁ(a) czym wrÓciĆ. :5:
To byŁem ja MayQ zapomniaŁem sie ZalogowaĆ a sie nie podpisaŁem :/ :8:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 12 wrz 2003 - 15:49
Post #9


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Gliwice wystosowaŁy uchwaŁe Że jeŻeli w dg, sosnowcu i katowicach nie zostanĄ przerowadzone przetargi na obsŁuge lini autobusowych to gliwice wycofajĄ siĘz kzk gop. Ciekawe co wygra - presja miasta gliwice czy chorych zwiĄzkÓw zawodowych z pkm s-c ( a i oczywiŚcie najciekawsze jest to kogo poprze nasz wspaniaŁy prezydent )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post wto, 16 wrz 2003 - 19:42
Post #10


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



Gdzies tam cos czytalem ze znow maja dokupowac nowe Solarisy ale za bardzo nie chce mi sie w to wierzyc skoro co chwila obcinaja, skracaja i zawieszaja trasy. Wina w naszej chorej komunikacji lezy raczej po stronie pana Smialka i jego "przedsiebiorczosci" - choc fakt faktem, ze przydalby sie wkoncu przetarg na obsluge polaczen, ale niestety zwiazkowcy z PKMÓw predko do tego nie dopuszcza.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 16 wrz 2003 - 20:10
Post #11


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No pkm s-c miaŁ ogŁosic przetarg na 15 nowych autobusÓw. Zakup ten jest raczej niezbĘdny jeŚli pkm chce obsŁugiwaĆ dalej tyle samo lini --- bez tej modernizacji taboru to pkm pociĄgnie jeszce z rok ale pÓĹşniej to juŻ bĘdzie tragedia. No alternatywnym rozwiĄzaniem moŻe byĆ zdjĘcie przez kzk kilku busÓw z trasy --- wtedy to pkm pociĄgnie moŻe troszkĘdŁuŻej. A przetarg miaŁ byĆ ale jak narazie go nie ma. Ciekawi mnie tylko jaki typ busu pkm s-c bĘdzie chciaŁ kupic -- niskopodŁoge czy zwykŁe. Jak zwykŁe to bĘdĄ to pewnie jelcze 120 m a jak niska podŁoga to solarisy. Raczej przetargu nie wygra inny autobus bo to poprostu ustawka ( specyfikacje ukŁada siĘpod jakiŚ wczeŚniej wybrany bus ). A jak narazie to z solca kujawskiego wrÓciŁy 3 jelcze 120 m po remoncie --- majĄ nowe malowanie pkm s-c ale trafiŁy tylko do zajezdni s-c. A czy podobajĄ wam siĘnowe barwy pkm s-c
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post śro, 17 wrz 2003 - 15:46
Post #12


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Problem przepeŁnienia autobusÓw dotyczy nie tylko naszego miasta. I nikt nigdzie nie robi nic aby to poprawiĆ. Najbardziej zatŁoczone linie sĄ zazwyczaj w kierunku Katowic, szczegÓlnie 801, 821, 831 - tak jak ktoŚ wczeŚniej napisaŁ w godzinach od ok. 6 do 11. A juŻ konkretny western w tych autobusach trwa w trakcie roku akademickiego. WspÓŁczujĘmieszkańcom Środuli (kto prÓbowaŁ tam wsiĄŚĆ - to wie). Ale te same linie w godzinach pÓĹşniejszych sĄ zupeŁnie puste i jeŻdŻĄ przegubowce woŻĄc po kilkanaŚcie osÓb. Gdzie jest tutaj logika ???
OdrĘbnym problemem, tak jak wspomniaŁ Klocek, sĄ linie nocne (a w zasadzie ich brak). PomiĘdzy godzinĄ 24 a 4:30, nie moŻna siĘprzemieŚciĆ z dzielnicy na dzielnicĘ, nie wspominajĄc juŻ o wycieczce do innego miasta). Podobno sĄ autobusy nocne - widma, ktÓre nie wiadomo jak jeŻdŻĄ. A raczej siĘnie skuszĘna caŁonocne warowanie na jakimŚ przystanku, Żeby siĘtego dowiedzieĆ.

PS: Pozdrowienia dla wszystkich uciskanych przez KZK Gop.


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 18 wrz 2003 - 00:14
Post #13


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



Oj niestety rok akademicki za 2 tyg-bleeeee. Niestety naleze do tych co sa zmuszeni jezdzic do Katowic w godzinach porannych. Dobrze ze mieszkam na Manhattanie to przynajmniej na moim przystanku idzie zajac strategiczna pozycje przy oknie co przy podrozach w okresie letnim jest bardzo wazne :2:
PRECZ Z SMIALKIEM!!!!!!!!!!!!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 18 wrz 2003 - 01:38
Post #14


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Problem komunikacji miejskiej jest duŻo szerszy niŻ tylko przepeŁnione busy i brak lini nocnych. Ludzie zajmujĄcy siĘtym zagadnieniem zawsze stawiajĄ gop jako miejsce w ktÓrym jest popeŁnione najwiĘcej bŁĘdÓw w komunukacji miejskiej - a to bardzo dobrze widaĆ na przykŁadzie dg. Oto niektÓre kardynalne bŁĘdy --- kosztowne utrzymanie taboru ze wzglĘdu na jego wiek --- brak odpowiedniego serwisowania busÓw ktÓre przejawia siĘ min tym Że nawet jelcze 120 m z 98 r psujĄ sie nagminnie --- niskie stawki przwozowe ktÓre nie pozwalajĄ na modernizacje taboru --- niskie wpŁywy z biletÓw ( za maŁo kontrolerÓw i sŁaba ŚciĄgalnoŚĆ kar ) --- brak przetargÓw = brak konkurencji na rynku --- maŁo efektywne rozkŁady jazdy ( busy i tramwaje jeĹşdzĄ stadami ) --- czĘsto przypadkowy dobÓr wielkoŚci i typu autobusÓw do danej lini --- upolitycznienie kzk gop --- masakryczne bŁĘdy w badaniu napeŁnień busÓw --- brak jakich kolwiek dziaŁań dotyczĄcych poprawy bezpieczeństwa w busach --- ogromny problem dublowania siĘposzcegÓllnych lini autobusowych z tramwajowymi --- brak zainteresowania komunikacjĄ kolejowĄ --- kompletny bezsens w funkcjonowaniu pkt ( tramwaje sĄ wolniejsze od busÓw i sens ich istnienia jest praktycznie Żaden, jest to spowodowane powolnym taborem zŁymi torowiskami , brakiem uprzywilejowania tramwajÓw ).
Jednym sŁowem komunikacja nasza opiera siĘna zaŁoŻeniach z lat 80tych. Z tamtych czasÓw pochodzi wiĘkszoŚĆ tras autobusÓw i 70 % taboru busowego oraz 100 % tramwajowego. Czas chyba na jakieŚ gŁĘbokie zmiany. Ale po wielkich gadkach tala sprawy majĄ siĘpo staremu. Tal nie ryzykuje wyjŚcia z kzk bo wie Że kzk gop to najtańsze rozwiĄzanie dla gminy przynajmniej w krÓtkim okresie. Ale czy najtańsze napewno znaczy tu najlepsze ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post czw, 18 wrz 2003 - 08:37
Post #15


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



Nie znajdujĘani sŁowa w Waszych postach o nieuczciwej, moim zdaniem, konkurencji jakĄ sĄ linie D i K. PrzecieŻ tam wŁaŚnie zaniŻa siĘkoszty choĆby skuli niedrukowania biletÓw i nie obsŁugiwania niedochodowych linii. Co wy na to ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 18 wrz 2003 - 09:57
Post #16


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Z tego co wiem to linie d i k dziaŁajĄ caŁkiem legalnie i um w dg zgadza siĘna nie. Sprawa jest prosta - stowarzyszenie prywatnych przewoĹşnikÓw przedstawiajĄ fikcyjny rozkŁad jazdy na ktÓrych prywatne busy jeĹşdzĄ akurat w takim czasie kiedy nie ma poŁĄczeń kzk gop. No i wtedy dostajĄ zgodĘ, za utrzymanie przystankÓw nie pŁacĄ i jeĹşdzĄ zaraz przed najbardziej obleganymi kursami kzk gop. Jeszce nigdy nie sŁyszaŁem Żeby ktoŚ dokonaŁ kontroli tych lini. Poza liniami d i k istniejĄ jeszce inne caŁkiem inne dzikie linie - kaŻdy i nich wie ale nic siĘz tym nie robi. W innych miastach policja, straŻ miejska i kierowcy pkmÓw z wiĘkszy lub mniejszym powodzeniem kontrolujĄ czy prywatne busy jeĹşdzĄ zgodnie z rozkŁadem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post czw, 18 wrz 2003 - 16:28
Post #17


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Olo dlaczego twierdzisz Że autobusy D i K sĄ nieuczciwĄ konkurencjĄ dla KZK Gop. WedŁug mnie w istotny sposÓb przykŁadajĄ siĘdo poprawy komunikacji. WyobraĹş sobie Że nagle ich nie ma. Ludzi w autobusach KZK byloby chyba 2 razy wiĘcej, a wtedy nie wiem gdzie by jeĹşdzili, chyba na dachu.
Poza tym cena przejazdu jest atrakcyjniejsza dla ludzi pracujĄcych. JeŚli ktoŚ ma zapŁaciĆ 3,30 zl za bilet do Katowic, to chyba logiczne Że wybierze "prywaciarza" za 1,50 zl.


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 18 wrz 2003 - 18:58
Post #18


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Obawiam siĘŻe linie te jednak przejdĄ szybko do lamusa bo nie da siĘinwestowaĆ w tabor za 1.50 za Łebka no chyba Że siĘjeĹşdzi na oleju opaŁowym. Linie te sĄ tanie bo sĄ obsŁugiwane przez wiekowe busy kupione z panstwowych przedsiĘbiorstw albo sprowadzone z zachodu. Tylko Że juŻ na rynku w Polsce nie ma takich tanich wozÓw a busy z zachodu muszĄ speŁniaĆ norme euro1.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 18 wrz 2003 - 23:49
Post #19


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Problem komunikacji miejskiej jest duŻo szerszy niŻ tylko przepeŁnione busy i brak lini nocnych. Ludzie zajmujĄcy siĘtym zagadnieniem zawsze stawiajĄ gop jako miejsce w ktÓrym jest popeŁnione najwiĘcej bŁĘdÓw w komunukacji miejskiej - a to bardzo dobrze widaĆ  na przykŁadzie dg.  Oto niektÓre kardynalne bŁĘdy --- kosztowne utrzymanie taboru ze wzglĘdu na jego wiek ---  brak odpowiedniego serwisowania busÓw ktÓre przejawia siĘ min tym Że nawet jelcze 120 m z 98 r psujĄ sie nagminnie --- niskie stawki przwozowe ktÓre nie pozwalajĄ na modernizacje taboru --- niskie wpŁywy z biletÓw ( za maŁo kontrolerÓw i sŁaba ŚciĄgalnoŚĆ kar ) --- brak przetargÓw = brak konkurencji na rynku --- maŁo efektywne rozkŁady jazdy ( busy i tramwaje jeĹşdzĄ stadami ) --- czĘsto przypadkowy dobÓr wielkoŚci i typu autobusÓw do danej lini --- upolitycznienie kzk gop --- masakryczne bŁĘdy w badaniu napeŁnień busÓw --- brak jakich kolwiek dziaŁań dotyczĄcych poprawy bezpieczeństwa w busach --- ogromny problem dublowania siĘposzcegÓllnych lini autobusowych z tramwajowymi --- brak zainteresowania komunikacjĄ kolejowĄ --- kompletny bezsens w funkcjonowaniu pkt ( tramwaje sĄ wolniejsze od busÓw i sens ich istnienia jest praktycznie Żaden, jest to spowodowane powolnym taborem zŁymi torowiskami , brakiem uprzywilejowania tramwajÓw ).  
Jednym sŁowem komunikacja nasza opiera siĘna zaŁoŻeniach z lat 80tych. Z tamtych czasÓw pochodzi wiĘkszoŚĆ tras autobusÓw i 70 % taboru busowego oraz 100 % tramwajowego. Czas chyba na jakieŚ gŁĘbokie zmiany. Ale po wielkich gadkach tala sprawy majĄ siĘpo staremu. Tal nie ryzykuje wyjŚcia z kzk bo wie Że kzk gop to najtańsze rozwiĄzanie dla gminy przynajmniej w krÓtkim okresie. Ale czy najtańsze napewno  znaczy tu najlepsze ???

Wszystko sie zgadza - tramwaje i autobusy jezdza praktycznie w tym samym czasie; tramwaj winien sluzyc do komunikacji po 1 miescie (przystanki co 800m powiedzmy) a autobus do komunikacji miedzy miastami- u nas autobusy i tramawaje maja te same przystanki (powinno byc jasne - jade gdzies po miescie - wybieram tramwaj co czesto jezdzi, jade dalej to biore autobus - a u nas pelen chaos); kontrola napelnien jaka zlecilo KZK GOP w wakacje - no comments; brak sensownych rozkladow jazdy, linie ktore sa oplacalne i tak kursuja za malo (przyklad wszystkich busow kursujacych rano do Katowic); brak komunikacji nocnej; zero pomyslow (juz nie mowiac o realizacji) dla autobusow szynowych (chocby sprobowac jak w Trojmiescie - SKMy-dla nie wtajemniczonych SZYBKA KOLEJ MIEJSKA); ludzie pelniacy decydujace role w KZK GOP zajmuja stolki z racji politycznych - maja zero pojecia o komunikacji; kontrola (ktora i tak ostatnio stala sie surowsza) wciaz jest za malo kanarow; tabor (znaczna jego czesc) ktora wymaga gruntowej kontroli; zly stan drog - nawet nowki busy szybciej sie zuzywaja i wiele wiele innych - mozna by tak ciagle wyliczac ale i tak kazdy u nas o tym wie ze komunikacje jak narazie mamy wciaz daremna.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post pią, 19 wrz 2003 - 00:19
Post #20


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



Ja wiem ze sie czepiam i ze to tylko 30 sek opoznienia ale ... K... MAC MNIE TO DENERWUJE ZE NAWET POSPIESZNE STAJA NA TYM PRZYSTANKU. TO JUZ NAWET 18 I RESZTA DREZYN KURSUJE PO NASZYM MIESCIE JAK POSPIESZNE - bleeeeeeeeeeeeeeeee

PS moze macie jakie propozycje co do likwidacji albo powstania nowych przystankow?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olo
post pią, 19 wrz 2003 - 08:55
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,171
Dołączył: pon, 01 wrz 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 18
Płeć: Mężczyzna
GG: 1387662 status gadu-gadu



QUOTE
WyobraĹş sobie Że nagle ich nie ma.

Nie muszĘsobie wyobraŻaĆ. Nie ma ich w Wawie, we Wrocku. Nie ma ich w Poznaniu. I dlatego tam jeŻdŻĄ Solarisy, Many i inne niskopodŁogowce

Poza tym cena przejazdu jest atrakcyjniejsza dla ludzi pracujĄcych. JeŚli ktoŚ ma zapŁaciĆ 3,30 zl za bilet do Katowic, to chyba logiczne Że wybierze "prywaciarza" za 1,50 zl.


A wiesz o tym, Że w cenie biletu jest ubezpieczenie. Wiesz czym siĘskończy wypadek dla "osoby pracujĄcej" jeŻeli nie masz dowodu, Że przewoĹşnik ciĘubezpieczyŁ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post pią, 19 wrz 2003 - 15:25
Post #22


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Olo niestety tego nie wiedziaŁem, i myŚlĘŻe tego nie wie takŻe duŻa czĘŚĆ mieszkańcÓw. Ale czy ty od razu musisz zakŁadaĆ takie czarne scenariusze???


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post sob, 20 wrz 2003 - 11:37
Post #23


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Stary, tu sie z toba nie zgodze. Wedlug mnie to dobrze, ze autobusy zaczely stawac kolo Damelu. jak sam wspomniales, to duzego opoznienia nie wprowadza, a dojazd do Centrum Administracyjnego jest znacznie ulatwiony. Nie musze czekac godzine na jakis zlom, ktory laskawie raczy zatrzymac sie kolo CA, tylko wsiadam sobie w (prawie) pierwszy lepszy i dojezdzam...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 20 wrz 2003 - 14:05
Post #24


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No przetargu na nowe busy jak narazie nie ma ale przynajmniej pkm ogŁosiŁ przetarg na remont nastĘpnych 8 jelczy 120 m w 2004
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post nie, 21 wrz 2003 - 00:26
Post #25


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Stary, tu sie z toba nie zgodze. Wedlug mnie to dobrze, ze autobusy zaczely stawac kolo Damelu. jak sam wspomniales, to duzego opoznienia nie wprowadza, a dojazd do Centrum Administracyjnego jest znacznie ulatwiony. Nie musze czekac godzine na jakis zlom, ktory laskawie raczy zatrzymac sie kolo CA, tylko wsiadam sobie w (prawie) pierwszy lepszy i dojezdzam...


Oj nie - tu sie bede klocic. Moze podroz przez ten przystanek o 30 sek dluzsza ale to przedewszystkim tu chodzi o sama idee lini pospiesznych. U nas wszystkie pospieszne zatrzymuja sie na byle jakim przystanku (nawet jak tam ni czlowieka spotkac - jak na Damelu). Widzieliscie jak jedzie 807 z przystanku od Pogoni do stadionu Sarmacji w Bedzinie - w tym przypadku jest wszystko ok - a jak u nas - co 1 min autobus zatrzymuje sie (i to pospieszny) tak jak tramwaj-przeciez on nawet kilometra nie zrobi. Po to sa tramwajki i zwykle linie by sobie dojechac na jakies malo oblegane postoje.
Zreszta piszesz Rafi ze dzieki pospiesznym masz dojazd do CA ulatwiony. A bez tych kilku linii pospiesznych - to jak - tak trudno bylo sie dostac?????????? Malo to u nas tramwajek co 5 min jezdzi, albo 18, 637, 690 i innych busow tego pokroju... Nie przesadzajmy znow - a pozatym ile ludzi w(y)siada z tego przystanku - tysiace? taki wazny to przystanek? Jedyni co tam sa zainteresowani to pracownicy CA, Damelu i uczniowie Ekonomika i TZN-u. Jakos wczesniej wszyscy sobie dawali rade z dojazdem - teraz by bez pospiesznych nie szlo? Przeciez to smieszna ilosc w porownaniu z przystankami centrum, reden czy manhattan. A pozatym jeszcze piszesz ze mozesz do CA dojechac pospiesznym a nie zlomem - a to nowosc Rafi - bo czy widziales by pospieszne od zwyklych sie czyms roznily? bo ja nie - jezdze duzo nasza kochana komunikacja i odrazu Ci powiem ze czasem nawet wiecej jezdzi Solarisow czy odnowionych Jelczow na zwyklych liniach a na pospiesznych jakie stare przegubowe Ikarusy - nikt wkoncu nie pusci 831 Solarisa (choc sa wyjatki) by jezdzil non stop zawalony i sie szybciej rozwalal - poprostu puszcza sie na trase 116 gdzie ludzi mniej.
Niestety takich, o dupe roztrzasc, przystankow jest wiecej i moim zdaniem na nowo przydaloby sie ustalenie trasy lini NAPRAWDE przyspieszonej.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post nie, 21 wrz 2003 - 00:42
Post #26


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



Lepsze to niz wkladanie kupe kasy w jezdzace zlomy IKARUSY.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 21 wrz 2003 - 01:45
Post #27


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No 120m to dopiero jest zŁom. Ikarusy to wyglĄdaja tragicznie ale majĄ po 15 - 20 lat ( i to niektÓre z nich nigdy nie remontowane). A 120m z 97 roku to w ogÓle jakaŚ abstracja. PsujĄ siĘnagminnie caŁe sĄ przerdzewiaŁe z okien odkleja sie uszcelnienie a podŁogi sĄ dziurawe jak ser szwajcarski wszystko sie w nich telepocze a skorodowane siedzenia trzeba chyba po kaŻdym kursie spawaĆ. Troche lepiej prezentujĄ sie 120m z 98r z tymi duŻymi wyŚwietlaczmi z przodu ( w 98r chyba sobie w jelczu przypomnieli Że istnieje takie cos jak zabezpieczenie antykorozyjne) . I pomyŚleĆ Że takie badziewie kosztuje 400 tys zŁ. Mam nadzeje Że solniczki wytrzymajĄ wiĘcej niz 6 lat bez remontu ale nie ma nic za darmo u12 kosztuje 660 a u15 powyŻej 800. Tylko nawet najlepszy bus trzeba odpowiednio sewrwisowac a nie jak w pkm s-c - dopuki jeĹşdzi jest dobrze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 21 wrz 2003 - 15:59
Post #28


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Zdajsie niezbyt zriozumiales moja wypowiedz. mowiac zlom mialem na mysli ogol taboru PKM Sosnowiec, a wyrazenie "pierwszy lepszy" nie koniecznie oznacza ze bedzie to Solaris wink.gif. Ja dalej twierdze, ze to dobrze, ze te autobusy zatrzymuja sie kolo Damelu. Przynajmniej zniknela wymowka, ze Centrum jest na zadupiu i nie mozna do niego dojechac...a jak znam zycie, to takie zarzuty by sie na pewno pojawily (nawet przypuszczam z czyich ust wink.gif. Co zas sie tyczy przystankow, to niestety Dabrowa ma juz taka specyfike, ze jak juz jest jakis przystanek, to przy okazji mieszka wkolo kupe ludzi (Manhattan, Reden, centrum) - to niby gdzie oni mieli by wsiadac? wszescy jechac do centrum? dopiero bylaby rzeznia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 22 wrz 2003 - 23:10
Post #29


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



LUDZIE JA CHYBA OSZALAŁEM --- A GDZIE TE STRAJKI I BLOKADY???
--- NO BO JESZCE POMYSLE ŻE W NORMALNYM KRAJU MIESZKAM

10. OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM
o szacunkowej wartoŚci powyŻej 30 000 euro




Komunikacyjny ZwiĄzek Komunalny GÓrnoŚlĄskiego OkrĘgu PrzemysŁowego,
40-042 Katowice,
ul. Wita Stwosza 31,
woj. ŚlĄskie, pow. m. Katowice,
tel. (032)251-66-76, fax (032)251-92-90,
www.kzkgop.com.pl, e-mail kzkgop@kzkgop.com.pl,

ogŁasza przetarg nieograniczony na obsŁugĘlinii autobusowych komunikacji miejskiej nr:

26 Sosnowiec JĘzor - MysŁowice - Sosnowiec Szpital WojewÓdzki

34 Sosnowiec UrzĄd Miasta - DĄbrowa GÓrnicza Strzemieszyce

35 CzeladĹş PĘtla - Sosnowiec - MysŁowice BrzĘczkowice

55 Sosnowiec Osiedle Naftowa PĘtla - DĄbrowa GÓrnicza GoŁonÓg

88 Wojkowice Park - BĘdzin - CzeladĹş - Sosnowiec ZagÓrze

90 Sosnowiec ZagÓrze - BĘdzin - Sosnowiec ZagÓrze

100 Sosnowiec UrzĄd Miejski - CzeladĹş - BĘdzin - Wojkowice Park

106 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - MysŁowice WesoŁa Kopalnia

116 Sosnowiec UrzĄd Miejski - BĘdzin - Sosnowiec - DĄbrowa GÓrnicza Kolonia PiekŁo

150 Sosnowiec Rudna Stawowa - MysŁowice - Sosnowiec BÓr PĘtla

160 Sosnowiec UrzĄd Miejski - MysŁowice Ćmok PĘtla

182 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - DĄbrowa GÓrnicza - Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia (okrĘŻna)

188 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - Dworzec PKP - ZagÓrze Zajezdnia (okrĘŻna)

221 Sosnowiec UrzĄd Miejski - Jaworzno Szczakowa Dworzec PKP

235 Sosnowiec Szpital Woj. - CzeladĹş - Sosnowiec Szpital Woj. (okrĘŻna)

260 BĘdzin KoŚciuszki - DĄbrowa GÓrnicza PorĄbka Osiedle Juliusz

299 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - Sosnowiec Szpital WojewÓdzki

618 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - MysŁowice - Katowice Dworzec PKP

622 Sosnowiec Rudna Stawowa - Sosnowiec Maczki KoŚciuszki

690 DĄbrowa GÓrnicza GoŁonÓg Zajezdnia - Sosnowiec Dworzec PKP

723 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - CzeladĹş PĘtla

805 Sosnowiec Szpital WojewÓdzki - Sosnowiec - Katowice Piotra Skargi

815 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - Katowice Piotra Skargi

825 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - Katowice Piotra Skargi

835 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - Katowice Piotra Skargi

902 Sosnowiec ZagÓrze Zajezdnia - Sosnowiec Niwka Tuwima CPN

935 Sosnowiec Dworzec PKP - CzeladĹş PĘtla.(PKWiU: 60.21.2)

Nie dopuszcza siĘskŁadania oferty wariantowej.

Termin realizacji (wymagany) - 2003.12.01 - 2011.11.30.

Wadium - 993 000 zŁ.

Kryteria wyboru ofert i ich znaczenie:

cena (koszt) - 100%

OgŁoszenie o planowanych zamÓwieniach (ZP-190) dotyczĄce tego postĘpowania zostaŁo opublikowane w BZP 14/2003, poz. 6033.

SpecyfikacjĘistotnych warunkÓw zamÓwienia (cena: 50 zŁ) moŻna odebraĆ w siedzibie zamawiajĄcego, lok.: 22, lub za zaliczeniem pocztowym.

Uprawniony do kontaktÓw z oferentami - MieczysŁaw Bladowski, tel. 032 2516674, lok. XXI piĘtro, pok. 22, w godz. 12:00 - 14:00.

Oferty naleŻy skŁadaĆ w siedzibie zamawiajĄcego, lok. 18/XXII piĘtro.

Termin skŁadania ofert upŁywa dnia 06.10.2003 o godzinie 10:00.

Otwarcie ofert nastĄpi dnia 06.10.2003 o godzinie 10:30 w siedzibie zamawiajĄcego, lok. 25/XX piĘtro.

PostĘpowanie bĘdzie prowadzone z zastosowaniem preferencji krajowych.

W przetargu mogĄ wziĄĆ udziaŁ oferenci nie wykluczeni na podstawie art. 19 ust. 1 i art. 22 ust. 7 ustawy o zamÓwieniach publicznych, speŁniajĄcy warunki dodatkowe:

- speŁniajĄ warunki okreŚlone w specyfikacji istotnych warunkÓw zamÓwienia.

PowyŻsze ogŁoszenie ukazaŁo siĘw Biuletynie ZamÓwień Publicznych Nr 122 z dnia 22.08.2003

POZYCJA 52609


SZKODA ŻE TO USTAWKA POD PKM S-C BO KTO NIBY U NAS MA TYLE BUSÓW DO USTAWIENIA W PRZETARGU. NO I KRYTERIUM 100% CENA TEŻ JEST DZIWNE. CZEMU NIE ORGANIZUJE SIĘ OSOBNEGO PRZETARGU NA KAŻDĄ LINIE. ALE I TAK JESTEM POD WRAŻENIEM ŻE KZK ZDOBYŁO SIĘ AŻ NA TAKĄ DECYZJE. Moze bĘdzie jakis cud i kto inny wygra przetarg --- a to juŻ wiem czemu pkm odwoŁaŁ przetarg na nowe busy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post śro, 24 wrz 2003 - 00:09
Post #30


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



Ehhh mi nie chodzilo o same Solarisy a ogolnie o te ladniejsze- zreszta i tak jak juz pisalem to te ladniejsze puszczaja na mniej obciazone trasy. A pozatym ja swego zdanie nie zmienie - dla mnie do Damelu bez pospiesznych to idzie bez najwiekszego problemu zajechac bo jezdzi sporo zwyklych lini a takze tramwajek (a bilet na bus czy tramwaj jest ten sam - wiec zadna roznica). Pomysl zeby pospieszne na nim stawaly to dla mnie pomylka - praktycznie poza uczniami rano i ludzmi z targu (zreszta na targ to wiekszosc wysiada na Redenie) to nikt na nim nie wsiada, wiec nie wiem komu wiecej ten przystanek mialby sluzyc.
Dla Ciebie Rafi moze jest ok ale dla mnie to nie do przyjecia. Koniec tematu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hator
post czw, 30 paź 2003 - 22:09
Post #31


FdZD
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,433
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 6
Płeć: Mężczyzna



Juz wiadomo co z odnowionego biurowca Damelu ma powstac - PEC - tara :))
PS czy ktos wie czy sa jakie plany z dawna stolokwa damelowska?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 11 gru 2003 - 03:29
Post #32


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No i pkm s-c wygraŁ przetarg na linie w s-c --- no i moŻe pojawiĄ sie teŻ nowe busy bo w grudniu rm w dg ma glosowac porĘczenie kredytu dla pkm s-c
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krawiec
post czw, 11 gru 2003 - 11:04
Post #33


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Dołączył: sob, 13 wrz 03
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie (Sosnowiec)
Nr użytkownika: 21



Sprawa jest skomplikowana bo rzeczywicie tak jak mÓwi misiek znikniĘcie przewozÓw spowodowaŁoby poranne zamieszki np na linii 801,a poza tym ceny przejazdÓw kzk gop sĄ dwa razy wyŻsze. Z drugiej strony komunikacja prywatna odbiera znaczna czĘŚĆ dochodÓw komunikacji publicznej , do tego stopnia , Że jakiŚ hanys-ignorant w zarzĄdzie kzk wpadŁ kiedyŚ na pomysŁ Żeby zlikwidowaĆ liniĘtrem. nr 21 .
MyŚle, Że kzk sama sobie jest winna . Zamiast prowadzic prowadzic polityke na rzecz ogranicznia ruchu prywatnego, a jednoczesnie zmniejszaĆ ceny przejazdÓw, to tkwi w prl-owskiej niemocy.
w Polsce da siĘzarabiaĆ na publicznejkomunikacji i moŻna jĄ zorganizowac tak jak na tzw "zachodzie". Dowodem na to jest przedsiĘbiorstwo warszawskie. Gdzie na metro, autobus i tremwaj mozna kupiĆ jeden bilet np. na 24 godziny i kosztuje on 7,20


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post czw, 11 gru 2003 - 11:22
Post #34


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



DokŁadnie. Warszawa jest najlepszym przykŁadem jak powinno dziaŁaĆ MPK. Nie chodzi tu tylko o bilety, tak jak wspomniaŁ Krawiec, bo u nas teŻ nie ma rozrÓŻnienia na autobus i tramwaj. NajwaŻniejszĄ rzeczĄ jest caŁa infrastruktura komunikacyjna. Na kaŻdym przystanku jest plan miasta, na ktÓrym sĄ zaznaczone wszystkie linie. Zdecydowanie uŁatwia to przemieszczanie siĘ, szczegÓlnie przyjezdnym.
Poza tym, jeŻdŻĄ autobusy nocne - praktycznie co 30 min lub godzinĘ(w zaleŻnoŚci od miejsca, do ktÓrego mamy zamiar siĘudaĆ). Niestety, u nas jedyne linie nocne, ktÓre obecnie jeŻdŻĄ nazywajĄ siĘTAXI.
No i wreszcie trzecia sprawa - stan techniczny pojazdÓw. W Warszawie prawie wszystkie autobusy i tramwaje sĄ nowe. Nie muszĘchyba wspominaĆ Że sĄ takŻe niskopodŁogowe.
NaprawdĘ, aŻ miŁo pojechaĆ do stolicy, choĆby po to aby sobie pojeĹşdziĆ komunikacjĄ miejskĄ.


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 12 gru 2003 - 00:31
Post #35


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No tylko Że u nas stawka za wozokilometr wynosi od 2 do 3 zŁ ( i to wiecej firm jeĹşdzi raczej za te 2 zŁ niŻ 3) a do przetargu w warszawie nie stanie Żadna firma jeŚli stawka nie przekracza 5 zŁ a sĄ takie ktÓre jeŻdzĄ za 7 zŁ. SkĄd wŁadze miasta majĄ na to kase naprawde nie wiem ( no raczej nie sĄ to wpŁywy z biletÓw ). No ale sie pŁaci 5 zeta to sie wymaga Żeby niskopodŁogowe busy jeĹşdziŁy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post czw, 18 gru 2003 - 11:56
Post #36


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Komunikacja miejska w Warszawie ,a w aglomeracji gÓrnoŚlĄskiej to 2 zupeŁnie rÓŻne swiaty. RÓznica jest ogromna oczywiscie na korzyŚc stolicy. To tak jakby porÓwnaĆ niebo , a ziemie . Jak bede miaŁ wiecej czasu to opisze moje doŚwiadczenia i spostrzeŻenia z przejaŻdzek komunikacjĄ warszawskĄ :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 01 sty 2004 - 05:06
Post #37


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Miasto dg porĘczyŁo kredyt dla pkm s-c. MoŻe po rocznej przewie znowu pojawiĄ sie jakies nowe busy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 26 lut 2004 - 12:36
Post #38


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



W 2004 pkm chce kupiĆ kilka nowych autobusÓw ( jeszce nie wiadomo ile ) i dalej remontÓwaĆ poczciwe ikarusy 280 - 18 sztuk ma iŚĆ do naprawy gŁÓwnej. Bardzo mnie dziwi ta decyzja bo remont takich 15 latkÓw kosztuje min 300 - 400 tyŚ zŁ za szt. Za te pieniĄdze nie kupi siĘmoŻe solarisa ale za niewiele wiĘcej moŻna kupiĆ jelcze 120m. No nie wspomne juŻ o autobusach uŻywanych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 04 mar 2004 - 17:12
Post #39


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



To co siĘdzieje w sosnowieckim pkm to jakaŚ paranoja. Ludzie odpowiedzialni za transport ŻyjĄ chyba w jakiej fantastycznej rzeczywistoŚci. Coraz czĘŚciej dochodzi do sytuacji niebezpiecznych dla pasaŻerÓw a powodem jest oczywiŚcie tragiczny stan taboru.

A na to zarzĄd pkm s-c fantazjuje coŚ na forum prasy Że tabor jest leciwy ale bezpieczny, a tak na marginesie to pkm ma go na tyle Że mÓgŁby obsŁugiwaĆ jeszcze wiĘcej linii niŻ teraz. Powodem awarii jak czytam sĄ dziury w jezdni lub zmĘczenia materiaŁu ktÓrego oczywiŚcie nie da siĘprzewidzieĆ. Poza tym o ostatnim wypadku pod makro dowiadujemy siĘŻe to jedyna taka awaria co oczywiŚcie jest kŁamstwem bo autobusy pkm uczestniczyŁy w takich wypadkach juŻ kilka razy. W zeszŁym roku od autobusu w sosnowcu odpadŁo koŁo a niespeŁna miesiĄc temu widziaŁem jak od autobusu na stawowej w katowicach odpadŁa tylna Ściana. Niestety prawda wyglĄda tak Że poza 60 autobusami zakupionymi po roku 90, reszta taboru ma od 14 do 20 lat (okoŁo 150 sztuk). W takim przypadku nic i nikt nie jest w stanie zagwarantowaĆ Że coŚ nagle nie odpadnie od autobusu - szczegÓlnie dotyczy to autobusÓw ktÓre nie przeszŁy naprawy gŁÓwnej albo przeszŁy jĄ na poczĄtku lat 90tych. Polityka wymiany taboru teŻ jest raczej fantastyczna. Stawki z jakimi pkm sosnowiec startuje do przetargÓw pozwala na wymianĘ10 autobusÓw rocznie --- i jest to raczej wariant optymistyczny- bo stawki te bĘdĄ obowiĄzywaĆ jeszcze przez 8 lat zgodnie z umowĄ a kzk gop nie ma zamiaru ich waloryzowaĆ co moŻe spowodowaĆ Że za stawkĘnieco ponad 4 zŁ za wozokilometr w 2010 nie bĘdzie moŻna prowadziĆ nawet bieŻĄcej dziaŁalnoŚci nie mÓwiĄc juŻ o inwestycjach( bĘdzie to efektem wzrostu kosztÓw napraw, cen paliwa i pŁac) . To mniej wiĘcej pokazuje nam Że ikarusy 280 osiĄgnĄ przynajmniej wiek 25- 30 lat i pkm bĘdzie tu wyjĄtkiem na skale ŚwiatowĄ. Pkm ratuje siĘremontami busÓw ale tu teŻ przebija konkurencje na caŁej lini. Chce remontowaĆ autobusy ktÓre majĄ ponad 18 lat co nawet na polskie warunki jest dziwne. W ue kasuje siĘautobusy po 12 - 13 latach max.


A prezydent dg jest caŁym stanem sprawy zadowolony bo kzk gop to najtańsza forma organizacji transportu zbiorowego. OczywiŚcie na czacie tal teŻ fantazjowaŁ Że dg w miarĘmoŻliwoŚci finansuje zakup nowego taboru dla pkm. Chyba mu siĘpomyliŁo Że porĘczenie kredytu to nie znaczy to samo co sfinansowanie zakupu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misiek
post czw, 04 mar 2004 - 17:46
Post #40


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 500
Dołączył: czw, 04 wrz 03
Skąd: DG - Reden
Nr użytkownika: 19



Pozdrawiam, wielkie dziĘki za ostrzeŻenie. Bardzo czĘsto jeŻdŻĘna końcu autobusu i raczej nie byŁoby mi wesoŁo gdyby nagle zniknĘŁa jego tylna Ściana. :shock:
A tak powaŻnie mÓwiĄc to faktycznie stan autobusÓw woŁa o postĘdo nieba, wiĘc o wypadek raczej nie trudno. Poza tym kierowcy teŻ raczej nic sobie z tego nie robiĄ. Sam miaŁem kilka razy "przyjemnoŚĆ" jechaĆ autobusem w ktÓrym ŚmierdziaŁo spalonym sprzĘgŁem, a raz to nawet z Katowic jechaŁem przegubowcem, ktÓremu paliŁo siĘtylne koŁo. Kierowca na Środuli tylko wylaŁ na nie butelkĘwody i kazaŁ ludziom przesiĄŚĆ siĘdo przodu autobusu. TyŁ byŁ caŁy zadymiony i wietrzyŁ go podczas drogi (otwarte drzwi). Dodam jeszcze Że podczas odcinka: Środula - Centrum DG, niewiele aut zdecydowaŁo siĘwyprzedziĆ ten autobus-widmo, a powodem byŁa potĘŻna smuga dymu ktÓra ciĄgnĘŁa siĘza nim.
JeŻeli to widziaŁ jakiŚ obcokrajowiec to niezŁe sobie musiaŁ wyrobiĆ zdanie o polskim transporcie publicznym.

:twisted: :twisted: :twisted:


--------------------
Ten kraj to jest po prostu Polska
W tym kraju możesz ukraść, nigdy dostać
Odwrócony do góry nogami raj
Ten kraj, ten kraj, ten kraj ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 04 mar 2004 - 18:22
Post #41


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Pare lat temu takie podejŚcie kierowcy autobusu do dymiĄcego koŁa skończyŁo sie poŻarem i caŁkowitym zniszceniem autobusu. Wtedy sprawe zwalono na policje ktÓra zatrzymaŁa pŁonĄcy autobus i wezwaŁa straŻ poŻarnĄ. TŁumaczono Że tak wysokie straty spowodowane sĄ tym Że bus nie dojechaŁ do zajezni w goŁonogu gdzie pracownicy by go szybciej ugasili.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 08 mar 2004 - 04:08
Post #42


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Zastanawiam sie czemu pkm sosnowiec nie wynajmie ochrony w swoich busach. I nie mÓwie tu o batalionie ochroniarzy ktÓrzy by jeĹşdzili w busach ( na to raczej sytuacja finansowa pkm nie pozwala )tylko o podpisaniu umowy z jakĄŚ firmĄ na usŁugi wyŁĄcznie interwencyjne na wezwanie kierowcy. W waŁbrzychu zastosowano takie rozwiĄzanie i w ciĄgu 3 miesiĘcy obowiĄzywania takiej umowy liczba powaŻnych zdarze typu bijatyki, wybijanie szyb i wyrywanie kasownikÓw zmalaŁo z 70 do 30 miesiĘcznie. A co do kosztÓw ochrony to podejrzewam Że sĄ niŻsze od efektÓw dziaŁania wandali. Ale tutaj to juŻ moge tylko siĘdomyŚlaĆ bo pkm ukrywa iloŚĆ takich zdarzeń i straty z ich tytuŁu - wŁaŚciwie to pkm ukrywa wszystko co jest z nim zwiĄzane. Jeszce lepszym rozwiĄzniem byŁoby powoŁanie do tych celÓw straŻy miejskiej. W końcu to dg jest wspÓŁwŁaŚcicielem pkm i chyba wŁadze powinny dbaĆ o bezpieczeństwo i minimalizowaĆ straty spÓŁki z tytuŁu zniszczeń autobusÓw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Guest_tomasz sołtysik_*
post pon, 08 mar 2004 - 08:37
Post #43





Guests






Jestem za, ale wczeŚniej trzeba uzbroiĆ autobusy w radio albo coŚ podobnego. I pewnie to jest wydatek, ktÓry przerasta pkm?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 09 mar 2004 - 10:59
Post #44


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



No nasze wojewodztwo a nawet i kraj od Europy, pod wzgledem transportu,dzieli przepasc. U nas panuje powszechnie myslenie krotkoterminowe. W danym momencie wydac jak najmniej (kupic/zrobic jak najtaniej) a potem bedzie sie dalej kombinowalo. Mam to szczescie ze obecnie korzystam z komunikacji dunskiej ;-) Tam (prawie) kazdy autobus wyposazony jest w kamery monitorujace. Wsiadanie do autobusow odbywa sie przednimi drzwiami, dzieki czemu kierowca od razu kontroluje bilety. Jesli ktos nie okazuje biletu, kierowca nie rusza z przystanku, a jak robi zadyme, to zaraz zjawia sie policja/ochrona. Nie ma sytuacji takiej jak u nas, ze kierowca woli sie nie wychylac, bo sam moze dostac wpier.... Inna sprawa, ze jak na nasze warunki to komunikacja jest cholernie droga - no ale oni tez duzo wiecej zarabiaja. Ciekawe za ile stuleci u nas takze bedzie jak w danii. Ze nie bedziesz sie bal jechac z laska autobusem do ktorego wsiadaja "kibice"...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 09 mar 2004 - 12:35
Post #45


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



DokŁadnie siĘz tobĄ zgadzam rafi. Przez dŁuŻszy czas korzystaŁem z komunikacji w usa. Autobusy w usa, poza tym Że to starsznie prymitywne konstrukcje bardziej przypominajĄce ikarusy niŻ niskopodŁogowce, sĄ czyste z klimatyzacjĄ, zŁomowane po 10 latch, kolorowo pomalowane. W kaŻdym busie od 10 lat sĄ kamery, wsiada siĘprzednimi drzwiami wrzucajĄc kase do takiego Śmiesznego urzĄdzenia przy wejŚciu (bilet kosztuje od 4 - 6 zŁ ) - jazda na gape jest raczej niemoŻliwa. Przez rok jazdy busem nie zdarzyŁo mi sie nic nieprzyjemnego. Nawet lekko pijanej osoby nie widziaŁem. Ale to nie bierze sie znikĄd. Poza kamerami w busach bardzo czĘsto jest nieumundurowana policja, kaŻdy autobus ma radio a interwencja policji w centrum miasta na wezwanie trwa zazwyczaj okoŁo minuty. Brak reakcji kierowcy na zagroŻenie jest nie do pomyŚlenia. W ten sposÓb nikomu sie nie opŁaca zadymiaĆ bo na 90 % zostanie zŁapany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 31 mar 2004 - 14:23
Post #46


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No jest pomysŁ Żeby ue zfinansowaŁa zakup 70 autobusÓw dla pkm s-c. Z tego co jednak wiem to ue dofinansowuje naprawde dobre projekty komunikacyjne a nie tak poprostu rozdaje nowe busy. Oferty z naszego wojewÓdztwa kryjĄ siĘna tle innych miast gdzie do dofinansowania zgŁoszono naprawde kompletne programy nie tylko zakupu autobusÓw ale i optymalnego wykorzystania komunikacji miejskiej. Ale nie zapeszajmy, a moŻe siĘuda. Przynajmniej do ŚwiadomoŚci naszych wŁadz i zarzĄdu pkm dotarŁo Że do bezpiecznego funkcjonowania komunikacji nie wystarczy wymiana 10 busÓw rocznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 03 kwi 2004 - 19:53
Post #47


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No pkt przedstawiŁo swoje ambitne plany inwestycyjne na ten rok. MajĄ zmodernizowaĆ wraz z autosanem aŻ jeden tramwaj. PrzÓd i tyŁ ma byĆ z katowickich karlikÓw, nowe siedzenia i otwierane na zewnĄtrz drzwi, klimatyzacja przedziaŁu motorniczego i nowe wyŚwietlacze. No i jeszce nie wiadomo do jakiej zajezdni trafi ten wynalazek ale niech zgadne pewnie nie do bĘdzina i nigdy go na oczy nie zobaczymy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 05 kwi 2004 - 01:54
Post #48


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



W tym miesiĄcy pup czeladz ( obsŁuguje linie 814 ) wzbogaciŁ siĘo 2 "nowe" ikarusy 280. Rocznik 83 zakupione z mpk krakÓw. No ja myŚle Że moŻe talowy pomysŁ z wielbŁĄdami nie wypali ale najwiĘkszy skansen komunikacji zbiorowej na Świecie to juŻ powaŻna szansa rozwoju naszego miasta.


No na dodatek obiŁo mi siĘo uszy Że jest probklem z remontem 8 sztuk jelczy 120 m z pkm s-c. Podobno wyremontowano juŻ 2 z nich ale nie wiadomo czemu pomalowano je na biaŁo z czerwonymi wstawkami bo miaŁy mieĆ juŻ brĄzowe malowanie jak 10 poprzednich ( no chyba Że w pkm zmieniŁa siĘkoncepcja ) Czy ktoŚ moŻe widziaŁ juŻ te wynalazki po remoncie bo nie wiem czy to prawda bo jeszce na wŁasne oczy nie widziaŁem. Na dodatek podobno pozostaŁe 6 sztuk moŻe nie zostaĆ wyremontowanych bo firma ktÓra wygraŁa przetarg na NG ma problemy finansowe. Jak tak dalej pÓjdzie to w pkm zabraknie wozÓw rezerwowych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post czw, 08 kwi 2004 - 11:15
Post #49


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



pozdrawiam skĄd ty bierzesz te wszystkie informacje o dziaŁalnosci KZK Gop, PKM-Ów , PKT itp itd. bo widze ze duzo wiesz w tym temacie.

A nawiĄzujac do tematu to nawet w porÓwnaniu z komunikacja miejska TychÓw czy Katowic, nasz zagŁebiowski tabor autobusÓw wyglada strasznie, a w porÓnaniu do Warszawy to ogromna przepasc.

Aby rozwiazaĆ ten problem nie wystarczĄ kosmetyczne zmiany( kilka nowych busÓw, pare do remontu),. Potrzebna jest nowa organizacja transportu miejskiego i kompleksowe zmiany, nowe linie , nowe zajezdnie , nowe autobusy, nowy styl zarzadzania itp itd. Nadzieje na przyszŁosc daje te to ze moze uda sie nabyc za jakis czas te 70 autobusÓw. To byŁoby juz coŚ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 08 kwi 2004 - 12:51
Post #50


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Pkm dostaŁ pozwolenie od kzk gop na obsŁuge niektÓrych lini autobusami 10 metrowymi zamiast 12m. Ale sĄ warunki --- tabor musi byc w 100% niskopodŁogowy i posiadaĆ 3 pary drzwi. Takie normy speŁnia tylko solaris i man a na wygranĄ szansze w przetargu ma praktycznie tylko solaris. I w najbliŻszym czasie najprawdopodobniej zostanie zakupione 10 sztuk urbino 10.


Wieczorem rozpisze siĘwiĘcej i zdradze moje tajne ĹşrÓdŁa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 09 kwi 2004 - 00:34
Post #51


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Informacje o busach biore gŁÓwnie z infobus.com.pl ( bardzo dobra strona tylko troche maŁo poŚwiĘcajĄ miejsca GOPowi ).

InnĄ strona to www.wpk.katowice.pl ( tylko o GOPie --- ale sie dopiero rozkrĘca )

NajwiĘcej informacji jest na forum www.pkt.katowice.pl ( jeŚli chcecie znaleĹşĆ duŻo informacji to ok ale nie radze siĘwypowiadaĆ. Forum to zostaŁo zdominowane przez fanatykÓw. MiesiĄcami siĘkŁÓcĄ jaki autobus jest lepszy, jakĄ szerokoŚĆ powinny mieĆ brĄzowe paski na sosnowieckich solarisach i w jakim odstĘpie powinny kursowaĆ tramwaje z katowic do warszawy. Jak tylko wyczujĄ Że nie znacie na pamiĘĆ numerÓw taborowych wszystkich busÓw w gopie albo nie wiecie czy lepsza jest skrzynia biegÓw voita czy zf to szybko was zjebiĄ. A pÓĹşniej bedĄ tylko czepiaĆ siĘwaszych wypowiedzi. Generalna myŚl pŁynĄca z tego forum to Że powinny jeĹşdziĆ tylko mercedesy citargo a tramwaje to powinny ŚmigaĆ nawet do pakistanu. Ale jak tylko zapytaŁem jak wziĄŚĆ na to pieniĄdze to odrazu byŁ wybuch agresji. Ale to moje subiektywne zdanie --- jak macie troche zdrowia to tam powalczcie.)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pią, 09 kwi 2004 - 18:07
Post #52


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Hehe. Chyba jedank lepiej bedzie dalej ufac Twoim informacjom odnosnie tego tematu laugh.gif Przynajmniej nie bedziemy sie narazac...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 14 kwi 2004 - 15:12
Post #53


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Sytuacja pkm s-c siĘkomplikuje. Nieoficjalnie wiem Że pkm przegraŁ przetarg na linie 24, 42, 91, 99, 104, 107, 269. Tańsze byŁy oferty zagozdy ruda Śl i meteora jaworzno. Coraz ciekawiej sie robi. Czekam na potwierdzenie przez kzk gop ofocjalnie tej informacji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post śro, 14 kwi 2004 - 15:29
Post #54


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Ale te linie nie jeŻdza po terenie DĄbrowy. Ale jesli jakies inne firmy niz PKM S-ec beda u nas kursowaĆ to mam nadzieje ze wszystkie autobusy bedĄ w końcu w takich samych barwach, bo juz dostaje oczoplĄsu; Niebieskie, Czerwone, BiaŁo- fioletowe, zÓŁte, z reklamami , D-tki kazda inna. Mam nadzieje ze za jakis czas wszystko bedzie ujednolicone.
8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 14 kwi 2004 - 16:38
Post #55


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Na jednolite malowanie nie ma szans --- kzk gop tego nie wymaga.

Te linie nie jeŻdzĄ po dg ale dziĘki tej przegranej jest szansa Że pkm wycofa z uŻytku okoŁo 20 najstarszych busÓw rÓwnieŻ z naszego miasta. No chyba Że najpierw bĘdzie strajk albo coŚ tego typu. Nie mam jeszcze danych kto wygraŁ w przetargu na obsŁugĘ reszty lini obsŁugiwanych przez pkm oddziaŁ bĘdzin --- to moŻe byc jeszce ciekawsze dla nas bo niektÓre z tych lini jeŻdzĄ po dg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 15 kwi 2004 - 01:08
Post #56


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



http://www.infobus.com.pl/text.php?id=218


CaŁkiem niezŁy felieton o jakoŚci komunikacji miejskiej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post czw, 15 kwi 2004 - 13:37
Post #57


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



Dlaczego KZK GOP nie wprowadzi biletÓw czasowych tak jak to uczyniono wiĘkszoŚci duŻych miast nie tylko polskich. PrzykŁadowo w Poznaniu przejazd 10min. z moŻliwoŚciĄ nagiĘcia czasu o 3 min. kosztujĘulgowo po ostatniej podwyŻce 60gr., a 30min. ulgowo 1zl i 30 gr., w ten sposÓb dojazd szybkim autobusem do kato kosztowaŁ by nas nieco taniej jesli moŻna by wprowadzi podobne ceny, ale co najwaŻniesze KZK GOP zarabiaŁo by kupe kasy na tych 10min. biletach, bo znaczniej mniej osÓb ryzykowaŁo by przejazd na gape np. z goŁonoga do centrum, gdyŻ 60gr. to naprawde Śmieszna suma.
No nic czekam na jakĄŚ reforme naszej komunikacji!
A co do najbardziej zatŁoczonych lini to moŻna do nich zapewne zaliczyĆ wszystkie autobusy poranne do kato i te wracajĄce popoŁudniu oraz wszystkie wiejskie strzaŁy w dni targowe. Ale jeszcze bardziej to mnie zastanawia fakt, Że na lini 604 i 644 przez caŁy rok jeŻdzĄ ikarusy przegubowe, ktÓre poŻerajĄ kupe paliwa i sĄ zupeŁnie nie ekonomiczne (rozumiem w wakacje dojazd do pogorii), a w Środku jedzie np. 5 os. na caŁej trasie. I choĆ wiem, Że pewnie wynika to z brakÓw technicznych czyli odpowiedniej iloŚĆ nowych autobusÓw to jednak jak siĘtakich rzeczy nie zmieni (kiedyŚ jeĹşdziŁy tĄ trasĄ zwykŁe jelcze i byŁo lepiej) to KZK GOP padnie.
Ach! jeszcze maŁa proŚba do panÓw z KZK GOP:
PRZYWRÓĆCIE SZYBKIE AUTOBUSY DO KATOWIC W WEEKENDY BO SZLAG MNIE TRAFIA JEŻDŻĄC PRZEZ BĘDZIN LUB SOSONOWIEC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pią, 16 kwi 2004 - 23:45
Post #58


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Żeby byŁ bilet czasowy lub jakie kolwiek inne usprawnienie to najpierw musi je ktoŚ w kzk wymyŚliĆ. A to juŻ moŻe byĆ problem bo tym zwiĄzkiem rzĄdzĄ delegaci poszczegÓlnych miast. A oni zwykle sĄ wybierani z klucza partyjnego i z trudnoŚciĄ odrÓŻniajĄ tramwaj od autobusu - nie majĄ pojĘcia o potrzebach komunikacyjnych, typach i stanie taboru, przewoĹşnikach, stawkach za wozokilometr itp. I tak nasi delegaci ograniczajĄ siĘdo sporÓw typu czy przesunĄĆ przystanek 100 metrÓw dalej czy bliŻej lub czy jakis tam autobus powinien jeŻdziĆ 10 min wczesniej czy pÓĹşniej. Nad strategiĄ transportu nikt sie nie zastanawia bo po co jak kzk jest najtańszym organizatorem komunikacji w Polsce. A dla gmin liczy siĘtylko ile trzeba dorzuciĆ do kasy i tyle.


Tak zwani cywilni pracownicy, ktÓrzy juŻ jakieŚ tam pojĘcie majĄ o komunikacji, ograniczajĄ siĘtylko do szukania na oŚlep oszczĘdnoŚci tak aby gminy byŁy zadowolone.

A co do 604 i 644 to pisaŁem juŻ wczeŚniej na forum ale tu juŻ kzk gop ma niewiele wspÓlnego. To jest problem zarzĄdu pkm. Wiele lini jest niedochodowych ale pkm s-c nie rezygnuje z ich obsŁugi bo jest naciskany przez zwiĄzki zawodowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 17 kwi 2004 - 03:59
Post #59


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Ostatnio zauwaŻyŁem Że nasz dĄbrowskie busy strasznie zaczeŁy dymiĆ. Niby nic dziwnego ale tego zjawiska nie byŁo widaĆ w poprzednich latach- tankowano wtedy odsiarczone paliwo i nawet wiekowe ikarusy nie kopciŁy. A teraz widze Że pkm tankuje jakiŚ syf Żeby ograniczyĆ koszty. Tylko to taka sobie oszczednoŚĆ jeŚli ktoŚ wie Że np silniki mana ( w naszych solariskach ) sĄ bezawaryjne tylko na paliwie wysokiej jakoŚci. Inaczej siĘnagminnie psujĄ.

PrzykŁadem niech bĘdĄ nowe busy z pkm jaworzno. W pierwszy dzień zepsuŁy siĘ4 z 6 nowych nabytkÓw. OkazaŁo siĘŻe w instalcji zasilania paliwem po pierwszym tankowania jest wszystko oprÓcz oleju napĘdowego.

W innych wojwÓdztwach masowo kupuje siĘautobusy zasilane lpg albo gazem ziemnym a u nas nie ma chyba ani jednego takiego autobusu. Ekologia ekologiĄ ale takie rozwiĄzanie jest duŻo tańsze. Paliwo takie kosztuje okoŁo poŁowy ceny normalnego oleju napĘdowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post nie, 18 kwi 2004 - 20:30
Post #60


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Na razie jest tansze. Ale chodza sluchy, ze juz niedlugo sad.gif. Trzeba czyms zalatac dziure budzetowa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 18 kwi 2004 - 23:46
Post #61


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No lpg moŻe zdroŻeĆ ale Żeby ceny gazu ziemnego znacznie podskoczyŁy to nie wierze. Cierpimy na nadmiar tego surowca wiĘc zawsze bĘdzie on opŁacalny. Tylko najpierw trzeba wybudowaĆ sobie stacje napeŁniania takim gazem a to raczej droga inwestycja i trzeba jeszce mieĆ dostĘp do rury z gazikiem o odpowiednim ciŚnieniu - a to juŻ moŻe byĆ problem. Nie wiem czy takowe przebiegajĄ gdzieŚ nieopdal zajezdni pkmÓw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 26 kwi 2004 - 03:08
Post #62


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Po tym co ostatnio przeczytaŁem naprawde mnie wryŁo. Mianowicie niektÓrzy przwoĹşnicy z gopu straszĄ prokuratorem i sĄdem twÓrcÓw stron na ktÓrych zamieszczane sĄ informacje o iloŚci i stanie autobusÓw.

Do jednego z serwisÓw dotarŁ oficjalny list w ktÓrym szereg przewoĹşnikÓw przekonuje Że udostĘpnienie tych danych spowoduje, Że ich autobusy bĘdĄ kradzione ("nie w celu odsprzedaŻy lecz w celu pozbawienia nas Środka naszej pracy!!" - to cytat z listu), bĘdĄ niszczone i w ogÓle caŁa dziaŁalnoŚĆ tych firm bĘdzie utrudniona przez "konkurencjĘi inne nieprzychylne im osoby".

No jeszcze dodam Że serwisy te sĄ tworzone w oparciu nie o jakies tam wewnĘtrzne wykradzione dokumenty firm tylko zazwyczaj przez obserwacje tego co jeĹşdzi po mieŚcie i stoi za pŁotem zajezdni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post pon, 26 kwi 2004 - 18:21
Post #63


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



hyhyhyh. Widac przewoznicy wpadni w paanoje. Prawie jak w Archiwum X...TRUST NO ONE :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 27 kwi 2004 - 00:35
Post #64


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



- problemy PKM Sosnowiec w aspekcie zabezpieczenia komunikacji
w DĄbrowie GÓrniczej

W naradzie wziĘli udziaŁ : Naczelnik WydziaŁu Komunikacji inŻ. Stefan Muszyński, Prezes PrzedsiĘbiorstwa Komunikacji Miejskiej Sosnowiec Pan Marek PikuŁa, Pani Danuta Nowak czŁonek ZarzĄdu PKM Sosnowiec, przedstawiciele ZwiĄzkÓw Zawodowych PKM Sosnowiec.

Prezes PKM Sosnowiec Marek PikuŁa poinformowaŁ, Że przedsiĘbiorstwo boryka siĘz problemem pozyskania ŚrodkÓw na zakup nowych autobusÓw. Za rok 2003 PrzedsiĘbiorstwa Komunikacji Miejskiej Sosnowiec wypracowaŁo zysk, ktÓry wynosiŁ 2,5 mln. zŁ. netto. Wypracowany zysk przeznaczono na zakup nowego taboru samochodowego. WiĘkszoŚĆ taboru samochodowego ma przejechane powyŻej 1 mln. km. i sĄ to autobusy 14 - letnie. Ze wzglĘdu na zŁy stan technicznych starych autobusÓw koniecznym jest dokonanie zakupu nowych autobusÓw. Zakupu tych autobusÓw naleŻy dokonaĆ jeszcze w bieŻĄcym roku, w przeciwnym razie spÓŁka PKM bĘdzie siĘwycofywaĆ z przetargÓw ze wzglĘdu na brak ŚrodkÓw transportu.

ZastĘpca Prezydenta Miasta mgr Marian NierychŁy poinformowaŁ, Że gmina Sosnowiec wyszŁa z inicjatywĄ zakupu 72 autobusÓw typu ?Solaris? w okresie 3 lat. Gmina Sosnowiec sfinansowaŁaby 50 %, a gminy DĄbrowa GÓrnicza i BĘdzin po 25%. W budŻecie miasta na 2004 r. zabezpieczono Środki na ten cel. Zakupione autobusy zostanĄ przekazane PKM Sosnowiec.

Wszystko jest niby ok. Tylko zwrÓĆcie uwage na fragment zdania "zakupu 72 autobusÓw typu ?Solaris?". A ponoĆ u nas za tala miaŁo nie byĆ ustawionych przetargÓw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 27 kwi 2004 - 00:55
Post #65


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No i do tego wiadomo czemu nikt nie chce publikowania wieku autobusÓw. PÓĹşniej moŻna waliĆ Ścieme Że wiĘkszoŚĆ autobusÓw w pkm jest z 90 roku.

A prawda jest taka Że okoŁo 160 wozÓw byŁo zakupione w przedziale czasowym 84-90. NajwiĘksze dostawy byŁy w latach 85-87. MoŻe panu prezesowi chodziŁo o Śreni wiek taboru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 27 kwi 2004 - 10:18
Post #66


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Rzeczywiscie, stwierdzenie "zakupu 72 autobusÓw typu ?Solaris?" moze powodowac pewne obawy. Ja osobiscie nic do tych autobusow nie mam, jezdzi sie nimi wygodnie itd.
Chyba, ze to rzeczywiscie chodzi tylko o typ (nie wiem nie znam sie na typach autobusow), do ktorego nalezy Solaris, a niekoniecznie musi Solariz zwyciezyc...
Druga sprawa. 72 autobusy, to moim zdaniem duza inwestycja. Moze mozna by wynegocjowac przynajmniej czesciowy montaz/produkcje tych autobusow u nas (Sosnowiec/Dabrowa)? Zawsze to jakies nowe miejsca pracy, przynajmniej na jakis czas...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 27 kwi 2004 - 15:03
Post #67


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Mnie po 2 latach obserwacji przetargÓw na autobusy w gopie tylko jedna rzecz jeszcze dziwi --- mianowicie sens ich organizowania.

Najpierw ktoŚ we wŁadzach wymyŚla sobie ten idealny autobus ( pewnie nie za darmo ) a pÓĹşniej pisze specyfikacje do przetargu. No i wtedy juŻ przed przetargiem wiadomo kto wygraŁ.

-przetarg jednoczeŚnie na 10, 12 i 15metrowe autobusy - na placu boju pozostajĄ tylko 2 producenci
- zapis Że silnik musi byĆ umieszczony w skrzyni pod siedzeniami a nie w szafie - solaris wyeleminowany
- zapis Że decyduje cena i warunki gwarancji - zawsze wygrywa jelcz
- zapis Że autobusy muszĄ byĆ zgodne z posiadanym juŻ taborem itp
- zapis Że o maksymalnie niskim poziomie podŁogi - wygrywa solaris
To takie maŁe zapisy w specyfikacji ktÓre skutecznie ograniczajĄ konkurencje.


A co do montaŻu u nas to go raczej nie bĘdzie. PowÓd - w gopie nie ma zakŁadu napraw taboru ktÓry mÓgŁby to zrobiĆ. A skŁadanie busÓw w zajezni moŻe zwiĘkszy cene autobusu a z lini bĘdĄ zjeŻdzaĆ tylko buble ktÓre rozlecĄ siĘw krÓtkim czasie. PrzykŁadem moŻe byĆ tutaj jamnabus z mikoŁowa ktÓra na poczĄtku lat 90 skŁadaŁa ikarusy --- szybko siĘ okazaŁo Że ich wyroby to zwykŁy zŁom.

W Krakowie wŁaŚnie teraz skŁadajĄ solarisy. Lecz oni majĄ zakŁad naprawy i robiĄ remonty kapitalne busÓw od lat. WczeŚniej skaŁdali np tramwaje. I do tego obawiam siĘŻe krakowskie wyroby sĄ droŻsze od orginalnie zŁoŻonych solariskÓw u producenta w Poznaniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 28 kwi 2004 - 00:34
Post #68


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



A jak by ktoŚ miaŁ wĄtpliwoŚci Że wygra solaris to niech wie Że zarzĄd pkm s-c i zarzĄd fabryki Żyje w rewelacyjnych relacjach. Od paru miesiĘcy zastanawiaŁem siĘgdzie jest jeden z dĄbrowskich solarisÓw. MyŚlaŁem Że go przenieŚli do bĘdzina albo sosnowca. A tu siĘokazuje Że jeden z naszych solarisÓw jest widywany na jednej z lini w Poznaniu. Oficjalnie pojechaŁ tam na naprawe. WczeŚniej najprawdopodobniej ten sam autobus byŁ testowany w Krakowie.

Ja rozumiem Że wypoŻyczanie autobusÓw na testy to normalna rzecz ale czemu akurat z Sosnowca. PrzecieŻ u nas stan taboru jest tragiczny i kaŻdy autobus jest na wage zŁota. A tak poza tym to jest juz wielu uŻytkownikÓw solarisÓw w Polsce i to duŻo bliŻej niŻ w zagŁĘbiu.

WidaĆ Że tutaj juŻ dawno zapadŁy strategiczne decyzje co do dŁugiej wspÓŁpracy.

MoŻe i dobrze bo osobiŚcie podobajĄ mi siĘwynalzki z Bolechowa tylko po co ta caŁa farsa z przetargami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post śro, 28 kwi 2004 - 14:39
Post #69


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



No ja mysle, ze jak maja takie uklady, to bedzie duuuzy rabacik :) A swoja droga to byles na inspekcji w Poznaniu? Czy moze cynk dostales...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 28 kwi 2004 - 22:02
Post #70


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



DostaŁem cynk od ludzi z Poznania Że (cytuje) sosnowski autobus pomyka po ich mieŚcie. Chwila zastanowienia i juŻ wiedziaŁem o co im chodzi.

Z tego co wiem to mpk poznań nie zamierza kupowaĆ nowych busÓw tylko testuje w naszej solniczce silnik dafa. Zazwyczaj solarisy wyposarzone sĄ w silniki mana.

A z tym rabatem to byŁbym ostroŻny. Solaris bĘdĄc pewien wygranej chyba nie obniŻy ceny. Poza tym mamy dosyĆ niekorzystny kurs euro a wiĘkszoŚĆ czĘŚci do solniczek pochodzi z niemiec i autobusy w tym roku sĄ wyjĄtkowo drogie.

PodejŻewam Że nawet przy duŻym zamÓwieniu cena jednostkowa netto nie spadnie poniŻej
550 tyŚ U10
620 tyŚ U12
850 tyŚ U15
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 01 maj 2004 - 02:54
Post #71


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Wielka awantura trwa. W bĘdzinie na 1/3 lini najkorzystniejszĄ oferte zŁoŻyŁ zagozda a na reszte pup czeladĹş ( znany z lini 814). Sprawa jest ciekawa bo pup moze przejĄĆ takie lini jak 16,28,803,806,928 ktÓre przebiegajĄ po dg. Narazie kzk gop zwleka z decyzjĄ. Pewnie boi siĘprotestÓw pkm s-c.

JakiĄ firme wolicie pup czy pkm s-c. Ja jestem za pupem bo nawet ich wiekowe ikarusy sĄ nieĹşle odremontowane i o wiele lepiej prezentujĄ sie od tych z pkm. Autobusy majĄ nowoczesne silniki, automatyczne skrzynie biegÓw i np komunikacje radiowĄ z bazĄ. W taborze nie brakuje takŻe manÓw, volvo i solarisÓw. Ale teŻ sĄ gnioty jak ten antyk i 280 z 83 roku o ktÓrym pisaŁem wczeŚniej.


Jedne jest pewne. Jak rywalizacje wygra pup to moŻemy zapomnieĆ o nowych autobusach w pkm bo nie bĘdĄ one potrzebne i do tego napewno bĘdzin pozbĘdzie siĘudziaŁÓw w pkm i nie bĘdzie inwestowaĆ w nowe busy.

Jak wygra pkm to bĘdziemy mieli potwierdzenie Że przetargi kzk gop to fikcja zdominowana przez zwiĄzki zawodowe.

Ale siĘnarobiŁo.

A i jeszce musze pochwaliĆ kzk gop co mi sie nie zdarza czĘsto. W tym miesiĄcu ogŁoszono 2 niewielkie przetargi na obsŁuge 2 lini - kaŻdĄ jednym busem. Ale co zadziwiajĄce autobusy muszĄ mieĆ max 3 lata i w jednym z tych przetargÓw zarzĄdano autobusu niskopodŁogowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 11 maj 2004 - 02:38
Post #72


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Sorki za pomyŁkĘ--- pisaŁem Że 803 i 806 jest w pakiecie bĘdzińskim. A okazaŁo siĘŻe te linie zostaŁy wŁĄczone do pakietu dg chociaŻ zawsze obsŁugiwaŁ je bĘdzin. przetarg na ten pakiet juz byŁ i skończyŁ siĘwygranĄ pkm s-c

A co do ciekawostek to widziaŁem w zeszŁym tygodniu na lini 806 do bŁĘdowa autobus przegubowy - nie ma jak to woziĆ powietrze w busach po wsi. Widze Że agonia taboru pkm trwa i jest coraz bardziej Śmieszna.

W zeszŁym tygodniu jechaŁem 40 tkĄ. Na lini byŁa wiekowy jelcz m11. Szybko padŁo zawieszenie i atobus masakrycznie siĘprzechyliŁ na jednĄ strone. Ale kierowca nie daŁ za wygranĄ jechaŁ dalej aŻ poszedŁ dym z pod opon ktÓre tarŁy o nadkola. W krÓtkim czasie podjechaŁ autobus rezerwowy --- tez wiekowy jelcz m11. PrzesiadŁem sie i szybko okazaŁo siĘŻe w tym busie dziaŁajĄ tylko Środkowe drzwi. Normalna parodia i to w ue

Do tego bĘdzińska zajezdnia ma jeszcze lepsze pomysŁy. Po mieŚcie jeĹşdzi rozlatujĄca siĘ20 letni jelcz m11 ktÓry nigdy nie doczekaŁ sie remontu z wspawanĄ nowiutkĄ ŚcianĄ tylnĄ takĄ jak w wyremontowanych m11 lub w 120 m. CaŁa ta konstrukcja jet mega zabawna. Z przodu ruina z tyŁu nÓwka.

A tak caŁkiem powaŻnie to trzeba chyba sobie samochÓd kupiĆ bo nigdy nie bĘdziemy mieli komunikacji na poziomie. WŁadze chwalĄ siĘŻe chcĄ kupiĆ 70 nowych autobusÓw ale to nic nie zmnienia. Po pierwsze niewiadomo kto za nie zapŁaci --- bo nie jestem pewny czy ue bedzie wspieraĆ nieuczciwĄ konkurencje w postaci pkm s-c. A poza tym 70 autobusÓw ma byĆ wymienione przez 3 lata. To jest jedynie po 23 autobusy rocznie co naprawde nic nie zaŁatwia. Za 3 lata okaŻe siĘŻe nadal pozaostaŁo okoŁo 70 busÓw ktÓre majĄ ponad 15 lat. Do tego pewnie za 3 lata rozleci siĘ30 autobusÓw zakupionych w 97. I to jest ta modernizacja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post wto, 11 maj 2004 - 21:03
Post #73


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Hmm. Tylko skad brac na te zakupy pieniadze. Wychodza na jaw wieloletnie zaniedbania w tej materii. Teraz juz po prostu nie da rady szybko odnowic taboru. Dobrze, ze chociaz sa te przetargi, o ktorych wspominasz. Inaczej kiepsciutko by bylo sad.gif
Trza by z buta wszedzie uderzac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 13 maj 2004 - 19:07
Post #74


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Jest wynik przetargu na remont busÓw pkm s-c. Do remontu w ciĄgu 3 lat pÓjdzie 18 ikarusÓw. Koszt remontu to 4 mln 750 tys. DokŁadnie jednostkowa cena remotu busu wynosi 262 520 zŁ.

Czy wedŁug was takie remonty majĄ sens. To 1/3 ceny nowego busu.

Poza tym za te prawie 5 mln zŁ przez rok moŻna wynajĄĆ 40 nowych busÓw w drodze leasingu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 01 cze 2004 - 22:20
Post #75


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No dzisiaj na trase miaŁy wyjechaĆ nowe firmy przewozowe w BĘdzinie ale oczywiŚcie pkm zŁoŻyŁ odwoŁanie i przetarg zostaŁ najprawdopodobniej uniewaŻniony. WiĘc koszmar trwa nadal. Teraz pewnie procedura przetargowa ruszy od nowa i moŻe za pÓŁ roku coŚ z niej wyniknie o ile ktoŚ siĘnie odwoŁa. OczywiŚcie do czasu wyjasnienia tej sprawy pkm nie kupi pewnie ani jednego autobusy wiĘc ekstremalne doznania gwarantowane --- ciekawe kiedy pkm nie bĘdzie miaŁ juz co wystawiĆ na trase no i kiedy pierwsze ofiry podrÓŻy naszymi autobusami.

Ja juŻ nie wiem czy ŚmiaĆ siĘczy pŁakaĆ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post sob, 05 cze 2004 - 00:21
Post #76


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



WŁaŚciciele prywatnych firm autobusowych, ktÓre kursujĄ na zlecenie MZKP w Tarnowskich GÓrach, groŻĄ redakcji internetowej strony poŚwiĘconej komunikacji sĄdem i prokuratorem, jeŚli z internetu nie zniknĄ informacje o ich autobusach.

WojewÓdzki Portal Komunikacyjny (www.wpk.katowice.pl) zaŁoŻyŁa grupa miŁoŚnikÓw komunikacji miejskiej ze ŚlĄska i ZagŁĘbia. Autorzy strony zbierajĄ m.in. informacje o tym, jakie autobusy i tramwaje kursujĄ na GÓrnym ŚlĄsku. - Zbieramy informacje m.in. na podstawie wŁasnych obserwacji - mÓwi Jakub Jackiewicz, redaktor naczelny portalu i tŁumaczy: - Kilka tygodni temu do redakcji portalu wpŁynĘŁo pismo od wŁaŚcicieli siedmiu prywatnych firm, ktÓrych autobusy kursujĄ na zlecenie MiĘdzygminnego ZwiĄzku Komunikacji PasaŻerskiej w Tarnowskich GÓrach. MZKP, w odrÓŻnieniu od Komunikacyjnego ZwiĄzku Komunalnego GOP w Katowicach, nie informuje na swojej stronie internetowej o tym, jakie firmy obsŁugujĄ poszczegÓlne linie MZKP.

WŁaŚciciele firm zaŻĄdali od redakcji portalu usuniĘcia informacji o ich autobusach. TŁumaczĄ, Że te informacje moŻe wykorzystaĆ konkurencja. Jak? NiszczĄc i kradnĄc te autobusy. "Nie by je sprzedaĆ, ale Żeby pozbawiĆ nas ŚrodkÓw naszej pracy!!!" - napisali wŁaŚciciele firm. I zagrozili, Że wystĄpiĄ do prokuratury i skierujĄ sprawĘdo sĄdu.

- Nie mamy zamiaru usuwaĆ tych informacji - mÓwi spokojnie Jackiewicz. Dodaje, Że od chwili otrzymania pisma nic siĘnie wydarzyŁo. Jak przypuszcza, wŁaŚciciele firm mogĄ przygotowywaĆ wniosek do prokuratury.

Tadeusz Rzemyk, wŁaŚciciel jednej z firm, ktÓry podpisaŁ siĘpod pismem: - No, moŻe trochĘprzesadziliŚmy z treŚciĄ. Ale chodzi nam o nasze dobro i rzetelne informowanie.

Rzemyk tŁumaczy, Że w portalu sĄ informacje o roku produkcji jego autobusÓw (lata 80.), wiĘc ktoŚ moŻe pomyŚleĆ, Że to stare rzĘchy. - A to autobusy po generalnych remontach. Co najwyŻej kierownica jest stara - dodaje Rzemyk, ktÓrego zŁoszczĄ teŻ znaki zapytania przy dacie produkcji. Jego zdaniem ktoŚ mÓgŁby to odebraĆ jako informacjĘ, Że autobus moŻe byĆ starszy.

MiŁoŚnicy tŁumaczĄ, Że znak zapytania pojawia siĘ, gdy nie majĄ pewnoŚci, w ktÓrym roku autobus zostaŁ wyprodukowany, a MZKP nie chciaŁ takich informacji udzieliĆ.

DLA GAZETY

NORBERT BRZĄKAŁA

szef Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich GÓrach

Jestem zaskoczony, Że wŁaŚciciele firm autobusowych z takiego powodu groŻĄ prokuratorem. Podawanie informacji o autobusach nie moŻe byĆ karane i nie podlega Ściganiu. Co innego, gdyby w portalu pasaŻerowie, ktÓrym coŚ siĘnie spodobaŁo w tych autobusachw, odwoŁywali siĘdo grÓĹşb pod adresem wŁaŚcicieli czy kierowcÓw. Ale w tej konkretnej sytuacji o karze mowy byĆ nie moŻe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post pią, 16 lip 2004 - 13:43
Post #77


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



cos o nowych autobusach http://sosnowiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/383821.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post pią, 16 lip 2004 - 15:01
Post #78


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Oto w caŁoŚci artykuŁ do ktÓrego linka podaŁ " :) "
Wklejajcie CAŁE ArtykuŁy bo pozniej trafiaja one w portalu nasze miasto do archiwum i nie mozna ich odczytaĆ dlatego caŁa treŚc kopiujcie i zamieszczajcie na forum.

BĘdĄ nowe autobusy

PiĄtek, 16 lipca 2004r.

PiĄty raz w tym roku radni znowelizowali miejski budŻet. Wydatki zostaŁy zwiĘkszone o nieco ponad 2 mln zŁ, ktÓre przeznaczone bĘdĄ na zwiĘkszenie kapitaŁu zakŁadowego PKM Sosnowiec. KwotĄ 2.078.250 zŁ spÓŁka zostanie dokapitalizowana w kolejnych dwÓch latach. PieniĄdze zostanĄ przeznaczone na zakup 72 nowych miejskich autobusÓw niskopodŁogowych.



Nowy tabor to wydatek 51 mln zŁ. PoŁowa potrzebnych pieniĘdzy pochodziĆ jednak bĘdzie z unijnego programu rozwoju regionalnego, 13 mln zŁ ma znaleĹşĆ w swojej kasie PKM Sosnowiec, a 12,5 mln zŁ wpŁacĄ samorzĄdy bĘdĄce udziaŁowcami spÓŁki. Obok Sosnowca (6,23 mln zŁ w latach 2004-2006) "czerwone autobusy" dokapitalizujĄ m.in. DĄbrowa GÓrnicza i BĘdzin.

- 90 proc. autobusÓw jeĹşdzi do zajezdni ul. Paderewskiego i na tej drodze siĘwŁaŚnie psujĄ. Dlatego trzeba jak najszybciej skończyĆ jej przebudowĘ- apelowaŁ radny WiesŁaw Suwalski.

WczeŚniej za dofinansowaniem zakupu autobusÓw gŁosowaŁo 27 radnych, wszyscy obecni na sali. BrakowaŁo tylko Grzegorza Pisalskiego, biorĄcego udziaŁ w spŁywie kajakowym.

JednoczeŚnie o takĄ samĄ kwotĘzwiĘkszono planowane dochody miasta. Dodatkowe 2 mln zŁ ma pochodziĆ z wpŁat przez przedsiĘbiorstwa objĘte programem restrukturyzacyjnym (tzw. KoŁodki) zalegŁych podatkÓw od nieruchomoŚci.

(wow) - Dziennik Zachodni

Jest to gŁÓwnie o Sosnowcu , ale z tego co obliczyŁem DG w latach 2004-2006 wpŁaci okoŁo 4mln pln czyli 1,3mln rocznie, a na nasze drogi trafi byĆ moze 1/3 nowych autobusÓw , pewnie okoŁo 25 Nowiutkich SolarisÓw laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 19 lip 2004 - 12:50
Post #79


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No ja nie jestem optymistycznie nastawiony do tych wiadomosci. Z tego co wiem BĘdzin nie jest zainteresowany pŁaceniem za nowe busy tym bardziej Że nie jest pewne czy pkm bĘdzie obsŁugiwaŁ linie bĘdzińskie. ByŁ przetarg ale go uniewaŻniono i przy naszych realiach to wyŁonienie przewoŻnika mo?Że potrwaĆ latami. DG tez nie jest przewidywalna w tej sprawie. Jak narazie to nawet hura optymizmu nie ma w samym pkm. ZarzĄd nie wierzy w nowe busy i wŁasnie ogŁosiŁ przetarg na remont 50 silnikÓw. Znowu reanimujĄ zŁomy.

A z pozytywÓw moge powiedzie? ze bedĄ 2 nowe linie z zĄbkowic do goŁonoga. Do tego bedĄ obsŁugiwane autobusami nie starszymi niz 94r. To jak na nasze warunki rewelacja. Miejmy tylko nadzieje Że przetarg wygra jakis inny przewoŻnik niŻ pkm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post pon, 19 lip 2004 - 14:44
Post #80


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Nie znam na tyle sytuacji w PKM aby mÓc wyraziĆ jakĄŚ opinie na temat tych nowych busÓw. Ale wydaje mi sie niezrozumiaŁe jeŚli gminy DG i BĘdzin nie wzieŁy udziaŁu w realizacji tego przedsiĘwziĘcia. PrzecieŻ realnie patrzĄc poniosĄ one tylko w 1/4 koszt zakupu nowych busÓw , czyli moŻna na tym wiele skorzzystaĆ , No chyba ze kazda Gmina woli na wŁsna rĘke kupiĆ , za te same pieniĄdze po 4 busy do swoich zajezdni i zamiast 71 nowych autobusÓwe , bedzie my mieŻ w ZagŁebiu z 15. I kazdy zakup bedzie za 100% wartoŚci bez Żadnej pomocy z zewnatrz(Unia, WojewÓdztwo).

Pozdrawiam a skĄd masz info o nowej linii :?: jak mozesz to podaj linka albo napisz , jaka byŁaby trasa nowych poŁĄczeń :?: jakie numery bĘdĄ miec te linie :?:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post pon, 19 lip 2004 - 16:28
Post #81


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Łatwiej dojechaĆ na ZielonĄ i na PogoriĘ

PoniedziaŁek, 19 lipca 2004r.

W mieŚcie uruchomiona zostaŁa dodatkowa linia autobusowa nr 16bis, ktÓra jeĹşdzi na trasie Osiedle Mydlice — Pogoria III — Park Zielona. KaŻdego dnia zaplanowano 13 kursÓw, a autobusy wyruszajĄ Średnio co godzinĘi 10 minut. DziĘki temu nad dĄbrowskie jezioro moŻna siĘdostaĆ juŻ po godz. 8, a wrÓciĆ z Zielonej dopiero po godz. 22.

Dodatkowa linia powstaŁa na wniosek mieszkańcÓw, bowiem lokalizacja Pogorii i parku oraz dotychczasowy ukŁad komunikacyjny utrudniaŁy korzystanie tam z letniego wypoczynku.

Do plaŻy trzeba byŁo przejŚĆ dŁugĄ drogĘz przystanku przy ul. Konopnickiej. Obecnie przystanek zostaŁ zlokalizowany w miejscu poŁoŻonym moŻliwie najbliŻej zbiornika, do ktÓrego mÓgŁ dojechaĆ autobus, u zbiegu ulic Olszowej i Siewierskiej. Linia 16bis bĘdzie kursowaĆ aŻ do 5 wrzeŚnia br.

(pas) - Dziennik Zachodni

Wklejam tu artykuŁ z NASZEMIASTO o linii 16bis, bo wczeŚniejszĄ dyskusje o tym autobusie szlag trafiŁ, w momencie awarii forum sad.gif

Za ten PomysŁ + dla PKM i wszystkich ktÓrzy sie do tego przyczynili , niewiele trzeba byŁo , a bardzo pomogŁo to mieszkańcom w dotarciu na Zielona i Pogorie , dziĘki temu Zielona moŻe znÓw stanie siĘdla DĄbrowian popularnym miejscem do spĘdzania czasu , wypoczynku i spacerÓw. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pon, 26 lip 2004 - 23:23
Post #82


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



Pierwszy wyremontowany w Solcu Kujawskim Ikarus 280 PKM Sosnowiec wygląda całkiem elegancko. Trafia się na linii 18. Szkoda tylko, ze PKM nie może się zdecydować jaki jest kolor dolnego pasa w nowym malowaniu zakładowym. RÓżnie to wypada w rÓżnych autobusach.

Nowe linie to:
- 237 - GołonÓg - Ząbkowice - Tucznawa;
- 275 - Huta Katowice - Ząbkowice - Os. Hotelowe.
Każda obsługiwana jednym autobusem. Pojadą od 1 listopada. Może już nowym wiaduktem ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post czw, 05 sie 2004 - 17:15
Post #83


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Szcerze powiedziawszy, dlugo sie zastanawialem, w ktorym miejscu zadac to pytanie: czy ktos cos wie o rikszach w DG? Podobno zostaly zakupione i gdzies juz jezdza. I pytanie drugie: czy bedzie ekspresowe polaczenie rikszowe pomiedzy delfinarium a wielbladarium? Ciekawi mnie tez, gdzie bedzie glowna petla - moze gdzies przy Granicznej...
Pozdrawiam Wsystkich i jade na wakacje.
PS. Jednak znalazlem: http://www.dabrowa-gornicza.pl/i.php?i=3784. Google jak zwykle nieocenione. Dziwi mnie szybkosc z jaka niniejsze info znalazlo sie na stronach UM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 15 sie 2004 - 23:48
Post #84


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No widze Że agonia komunikacji w naszym regionie trwa. KZK gop prÓbowaŁ wprowadziĆ przynajmniej minimalne wymagania wiekowe autobusÓw na niektÓrych ze swoich lini. Wszystko skończyŁo siĘna tym Że albo nikt nie przystĄpiŁ do przetargu albo zaoferowana oferty byŁy zbyt wysokie na moŻliwoŚci kzk gop. Do tego nikt w regionie nie inwestuje w tabor. Z tego co wiem to tylko pkm katowice i pkm gliwice planujĄ zakupy nowych autobusÓw w tym roku (max po 5 sztuk). Reszta przewoĹşnikÓw sprowadza stary zŁom z caŁego kraju. A w pkm sosnowiec nie dzieje sie nic poza remontem 18 ikarusÓw. Do tego za takĄ cene spodziewaŁem siĘczegoŚ lepszego. A w tym "nowym" ikarusie nie wymieniono nawet silnika i z tego co wiem to siĘciĄgle psuje. Ostatnio w zajezdni w Sosnowcu pojawiŁy siĘ3 uŻywane autobusy z Niemiec. Jednak tylko sobie jeŻdzĄ po zajezni i niestety nie wiem jaki bĘdzie ich dalszy los.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 16 sie 2004 - 02:10
Post #85


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Warszawa odrzuciŁa wnioski o dofinansowanie komunikacji na ŚlĄsku

PiĄtek, 13 sierpnia 2004r.

UrzĘdnicy Ministerstwa Gospodarki doszukali siĘbŁĘdÓw we wszystkich wnioskach o dofinansowanie komunikacji publicznej, jakie spŁynĘŁy z miast wojewÓdztwa ŚlĄskiego. Wnioskodawcy dostali na poprawki niespeŁna tydzień. JeŚli nie zdĄŻĄ, ponad 10 milionÓw euro z Unii Europejskiej moŻe im przejŚĆ koŁo nosa.



ŚlĄsk nie jest wyjĄtkiem. Ministerstwo zakwestionowaŁo wszystkie wnioski przygotowane w kraju. Ich autorzy dostali do 16 sierpnia czas na uzupeŁnienie brakÓw i wyjaŚnienie wszystkich nieŚcisŁoŚci.

Nie podali linii

Stawka jest spora. Na rozwÓj transportu publicznego w aglomeracjach liczĄcych ponad 500 tys. mieszkańcÓw Unia daŁa Polsce 168 mln euro. O dofinansowanie z tej puli przygotowanych projektÓw wystĄpiŁo do Ministerstwa Gospodarki dwanaŚcie instytucji. WŚrÓd nich Komunikacyjny ZwiĄzek Komunalny GOP oraz PrzedsiĘbiorstwa Komunikacji Miejskiej z Katowic, Gliwic i Sosnowca.

? Dopiero w poniedziaŁek po poŁudniu dostaliŚmy z Warszawy pismo z proŚbĄ o wyjaŚnienie pewnych spraw ? mÓwi Maciej Krawczyk, wiceprezes zarzĄdu PKM w Gliwicach. Firma wystĄpiŁa o 1,8 mln euro gŁÓwnie za zakup nowych autobusÓw. Ministerstwu nie spodobaŁo siĘ, Że PKM nie podaŁo linii, na ktÓrych jeĹşdziŁyby pojazdy. ? Nie sĄdziliŚmy, Że to aŻ tak istotne. Pozy tym, chcieliŚmy, Żeby nowe autobusy jeĹşdziŁy na rÓŻnych liniach ? tŁumaczy Maciej Krawczyk.

Co z dworcami?

UrzĘdnicy uznali, Że w gliwickim wniosku brakuje rÓwnieŻ przedsiĘwziĘĆ zwiĄzanych z rozwojem infrastruktury. ? PrzecieŻ nie bĘdziemy stawiaĆ nowych dworcÓw czy przystankÓw, bo to nie naleŻy do naszych zadań. My tylko wozimy pasaŻerÓw na trasach, gdzie wygramy przetarg. Inaczej wyglĄda sytuacja w Warszawie, gdzie przewoĹşnik jest jednoczeŚnie organizatorem komunikacji ? twierdzi Maciej Krawczyk.

Na poczucie rzeczywistoŚci urzĘdnikÓw liczy Tomasz SoŁtysik, ktÓry przygotowywaŁ wniosek KZK GOP. ? Planujemy rozbudowĘpunktÓw obsŁugi pasaŻerÓw. Co roku chcemy otwieraĆ dwa nowe biura. Pierwsze powstanĄ w Gliwicach i Sosnowcu. Mamy tam juŻ wynajĘte pomieszczenia. Ministerstwo domaga siĘpodania dokŁadnych lokalizacji kolejnych biur, a my znamy tylko miejscowoŚci ? mÓwi Tomasz SoŁtysik. ? PrzecieŻ nie moŻemy juŻ teraz wynajĄĆ pomieszczeń, ktÓre przez dwa lata bĘdĄ staŁy puste ? dodaje.

Ministerstwo uspokaja

Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki nie chcĄ mÓwiĆ o konkretnych zastrzeŻeniach. ? To moŻe zrobiĆ tylko beneficjent ? stwierdza Monika Majewska z biura prasowego MG. JesieniĄ resort zamierza zorganizowaĆ kolejnĄ turĘnaboru wnioskÓw. ? JeŚli ktoŚ nie zdĄŻy z poprawkami do 16 sierpnia, bĘdzie mÓgŁ wtedy ponownie zŁoŻyĆ wszystkie dokumenty ? zapowiada Monika Majewska. ? JeŚli pula ŚrodkÓw znowu nie zostanie wyczerpana, w drugim kwartale 2005 roku odbĘdzie siĘtrzecia tura naboru ? podsumowuje Monika Majewska
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post wto, 17 sie 2004 - 12:47
Post #86


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(pozdrawiam)
KZK gop prÓbowaŁ wprowadziĆ przynajmniej minimalne wymagania wiekowe autobusÓw na niektÓrych ze swoich lini. Wszystko skończyŁo siĘna tym Że albo nikt nie przystĄpiŁ do przetargu albo zaoferowana oferty byŁy zbyt wysokie na moŻliwoŚci kzk gop.


KZK GOP to ma tyle pieniĘdzy ile wpŁacĄ gminy. A te jak widaĆ do wiĘkszych wydatkÓw na komunikacjĘsiĘnie palĄ sad.gif

QUOTE(pozdrawiam)
Do tego nikt w regionie nie inwestuje w tabor. Z tego co wiem to tylko pkm katowice i pkm gliwice planujĄ zakupy nowych autobusÓw w tym roku (max po 5 sztuk).


PKM Katowice ogŁosiŁ juz przetarg na 7 autobusÓw - http://www.uzp.gov.pl/biulety/2004/137/137_9679.html
CzyŻby Jelcz 125M ?

QUOTE(pozdrawiam)
A w pkm sosnowiec nie dzieje sie nic poza remontem 18 ikarusÓw. A w tym "nowym" ikarusie nie wymieniono nawet silnika i z tego co wiem to siĘciĄgle psuje.


I nie otwierajĄ siĘdrugie drzwi :) Ale co to za remont bez wymiany silnika ? Chyba siĘPKM nie zastanowiŁ do końca nad zakresem prac.

QUOTE(pozdrawiam)
Ostatnio w zajezdni w Sosnowcu pojawiŁy siĘ3 uŻywane autobusy z Niemiec.


A jakie to modele ??? ByĆ moŻe jest to dobry kierunek zmian ? Kilkulatki z zagranicy bĘdĄ chyba lepsze niŻ trupy Jelczy M11. I co waŻniejsze tańsze od nowych autobusÓw.
W ogÓle dziwiĘsiĘlokalnym przewoĹşnikom, Że kupujĄ na siŁĘautobusy niskopodŁogowe. Ja wiem, Że jest XXI wiek i coŚ siĘnam pasaŻerom naleŻy. Ale jak dotĄd w przetargach KZK takie wymogi siĘnie pojawiajĄ i jak pisze "Pozdrawiam" szybko siĘnie pojawiĄ. MoŻe lepiej postawiĆ na wiĘcej egzemplarzy Jelczy M120 nowych lub uŻywanych ??? Podobno jakoŚĆ siĘpoprawiŁa. JakiŚ czas temu MPK KrakÓw pozbywaŁo siĘM120 z pierwszych serii. TrzymaŁy siĘlepiej niŻ te sosnowieckie - pamiĘtam ze studiÓw. PKM Świerklaniec kupiŁ i jakoŚ jeĹşdzi nimi na liniach do Katowic. A PKM Sosnowiec przegapiŁ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 26 sie 2004 - 19:50
Post #87


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Do DG wrÓciŁ drugi ikarus po naprawie. Mam nadzieje Że tempo remontÓw bĘdzie dalej takie imponujĄce i Że kontrakt na remont zostanie wykonany znacznie wczeŚniej niŻ 36 miesiĘcy jak w umowie zapisano. Cieszy to Że remontowane autobusy trafiajĄ do dg a nie do sosnowca jak to byŁo zazwyczaj. Na dzień dzisiejszy oddziaŁ w s-c ma o wiele lepszy tabor niŻ dg a o bĘdzinie to juŻ nawet nie wspomne. Ale w końcu to pkm s-c a nie dg. Do tego w dg jeĹşdzĄ 2 U15 a nie jak wczeŚniej tylko jeden.

A co do busÓw z niemiec to byŁy 2 niskowejŚciowe many i jedna niskopodŁogowa setra . Wszystkie 12 metrowe. Ale o ile sie nie myle to juŻ nie ma tych autobusÓw. Prawdopodobnie tylko ktoŚ je tam przechowywaŁ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post czw, 02 wrz 2004 - 23:06
Post #88


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Dzisiaj widziaŁem 3 ikarusa po remoncie. Tym razem trafiŁ do sosnowca. Jak narazie to tempo remontÓw imponujĄce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post wto, 07 wrz 2004 - 17:01
Post #89


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



http://www.infobus.com.pl/text.php?id=289



Troche informacji na temat funduszy ue dla pkmÓw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post sob, 25 wrz 2004 - 00:22
Post #90


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



No i nie bĘdzie nowych autobusÓw w PKM Sosnowiec :cry:

http://www.zporr.mgpips.gov.pl/wiadomosci_...php?nrwiad=4615

Wnioski PKM'Ów z Sosnowca, Katowic i Gliwic nie przeszŁy do drugiego etapu kwalifikacji do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 1.6 RozwÓj transportu publicznego w aglomeracjach. Trudno siĘdziwiĆ - w zasadzie byŁy to projekty nie na temat. RozwÓj transportu publicznego musi byĆ czymŚ wiĘcej niŻ tylko kupowaniem nowych autobusÓw.

Do drugiego etapu przeszedŁ natomiast projekt stworzenia punktÓw obsŁugi klienta KZK GOP na kwotĘ3,3 mln zŁ.

Ale jeŚli 6 zadań zaakceptowanych do dalszego rozpatrywania zostanie zrealizowanych w 100% to nadal pozostanie do rozdania 120mln EURO !!!
MoŻe PKMy dogadajĄ siĘz miastami, KZK, tramwajami i do kupna nowych autobusÓw dorzucĄ np. modernizacjĘprzystankÓw. To juŻ bĘdzie jakiŚ system...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post śro, 13 paź 2004 - 00:10
Post #91


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No i po nowych autobusach.

PKM S-c przerzuciŁ siĘna uŻywki. Podobno kupiono 10 sztuk 9 letnich manÓw. Jedno jest pewne - jeden juŻ jeĹşdzi w bĘdzinie http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=25440
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeodorMotor
post nie, 07 lis 2004 - 19:11
Post #92


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Dołączył: sob, 07 lut 04
Skąd: DG - Stary Gołonóg
Nr użytkownika: 42
Płeć: Mężczyzna



Nie tylko u nas gapy w urzĘdach pracujĄ...

QUOTE
(Gazeta Wyborcza) PieniĄdze na rozwÓj komunikacji ominĄ aglomeracjĄ katowickĄ  
 
Piotr Purzyński 05-11-2004 , ostatnia aktualizacja 05-11-2004 21:03

Worek z unijnymi pieniĘdzmi na rozwÓj komunikacji w aglomeracjach rozwiĄzany. Miliony euro trafiĄ do wielu duŻych miast Polski, ominĄ jednak aglomeracjĘkatowickĄ. Ministerstwo Gospodarki odrzuciŁo wnioski PKM-Ów z Sosnowca, Gliwic i Katowic, wniosek KZK GOP zostaŁ nisko oceniony.

Trzy PrzedsiĘbiorstwa Komunikacji Miejskiej - z Sosnowca, Gliwic i Katowic - planowaŁy, Że za kilkanaŚcie milionÓw euro z Unii Europejskiej kupiĄ do końca 2006 roku ponad sto autobusÓw, Komunikacyjny ZwiĄzek Komunalny GOP w Katowicach wnioskowaŁ zaŚ o pieniĄdze na unowoczeŚnienie infrastruktury przystankowej oraz tworzenie punktÓw obsŁugi pasaŻerÓw.

- Nasze wnioski zostaŁy odrzucone, zŁoŻyliŚmy jednak odwoŁania - mÓwi Eugeniusz PypŁacz, prezes PKM-u Katowice.

Werdykt ministerstwa nie byŁ zaskoczeniem. NajwiĘcej szans na unijne pieniĄdze majĄ bowiem miasta, ktÓre zŁoŻĄ wnioski na budowĘ, modernizacjĘczy przebudowĘsieci tramwajowych.  

Spore szanse na dofinansowanie miaŁyby projekty TramwajÓw ŚlĄskich, ktÓre planujĄ przedŁuŻenie linii tramwajowych do ZagÓrza w Sosnowcu i Miechowic w Bytomiu. Problem w tym, Że spÓŁka o pieniĄdze siĘnie staraŁa, nie ma bowiem ŚrodkÓw na tzw. wkŁad wŁasny.

- OdwoŁaliŚmy siĘod decyzji ministerstwa, ale wciĄŻ nie mamy odpowiedzi - mÓwi Marek PikuŁa, prezes PKM-u Sosnowiec. Jego zdaniem ministerstwo powinno wziĄĆ pod uwagĘspecyfikĘkomunikacji w aglomeracji katowickiej. Chodzi o wspÓlne potraktowanie wnioskÓw PKM-Ów i KZK GOP. Ten ostatni, choĆ przeszedŁ przez sito eliminacji, zyskaŁ niskĄ ocenĘ.

To spory powÓd do zmartwienia, bo od 1 maja WojewÓdzki Fundusz Ochrony Środowiska nie udziela juŻ niskoprocentowych i umarzalnych poŻyczek, z ktÓrych do tej pory korzystaŁy PKM-y, kupujĄc niskopodŁogowe autobusy. Prezesi majĄ nadziejĘ, Że UE zgodzi siĘ, by WFOŚ dalej wspomagaŁ odnowĘtaboru autobusowego, ale nie wiadomo, kiedy i czy w ogÓle to siĘstanie.

- JeŚli nie, zostanie nam ogŁaszanie konkursÓw na najtańszy kredyt bankowy - dodaje prezes PypŁacz.  

Tyle Że w ten sposÓb PKM-y autobusÓw szybko nie kupiĄ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post śro, 01 gru 2004 - 18:35
Post #93


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



KZK GOP na wniosek miasta Dabrowa GÓrnicza uruchomiŁ nowĄ liniĘautobusowĄ !!!

Linia 984 obsŁugiwana jest minibusami firmy Meteor i ma 10 par kursÓw w dni robocze. ŁĄczy Dworzec kolejowy w Strzemieszycach ze Strzemieszycami MaŁymi i Zakawiem.

Czy ktoŚ wie jakie to ma powodzenie u pasaŻerÓw ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post nie, 19 gru 2004 - 22:00
Post #94


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Witam po dŁugiej nieobecnoŚci


Mam pare informacji na temat naszej wpaniaŁej komunikacji - w pkm sosnowiec pojawiŁ siĘdrugi uŻywany man - http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=60882 . Poza tym coŚ im spadŁo tempo remotÓw ikarusÓw. Odrestaurowali chyba z 6 sztuk i dali sobie spokÓj w tym roku. Do tego ostatnio o 3 w nocy widziaŁem jak do zajezdni w sosnowcu wjeŻdza jakis uŻywany przegub z niemiec - ale czy to coŚ wyjedzie na nasze ulice czy tez tylko pkm komuŚ to przechowuje to niestety nie wiem.

O wiele ciekawiej przedstawia siĘsytuacja pup czeladĹş. OtÓŻ juŻ niebawem pojawi siĘ pierwszy w gopie niskopodŁogowy przegub -
http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=58994 . Do tego pup kupiŁ 2 krÓtkie uŻywki. Jedna juŻ jeĹşdzi sobie w niedziele na 814 - http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=57739


Do tego do pkm katowice trafi niebawem 7 nowych vecto a do gliwic 5 szt U15. Pkm gliwice zostanie najprawdopodobnie sprzedany inwestorowi zagranicznemu wiĘc zanosi siĘduŻo nowych autobusÓw. A u nas dalej stara bieda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post pon, 27 gru 2004 - 22:46
Post #95


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(pozdrawiam)
(...) w pkm sosnowiec pojawiŁ siĘdrugi uŻywany man (...) O wiele ciekawiej przedstawia siĘsytuacja pup czeladĹş.

A ja mam pecha i jakoŚ nie mogĘsiĘtymi nabytkami przejechaĆ sad.gif
QUOTE(pozdrawiam)
Pkm gliwice zostanie najprawdopodobnie sprzedany inwestorowi zagranicznemu wiĘc zanosi siĘduŻo nowych autobusÓw.

Ale tam swego czasu byŁ strajk i zwiĄzkowcy wynegocjowali prywatyzacjĘpracowniczĄ. CzyŻby zmiana planÓw.

Co do nowego taboru, to w prywatyzowanych firmach rÓŻnie bywa. W tym roku na wakacjach rozmawiaŁem z personelem PKS Sanok (wykupiony przez Connex) . Nie wiem na ile byli wiarygodni, ale twierdzili, Że nowy wŁasciciel twardo obniŻa koszty. Nowego taboru nie ma, a stary jest zajeŻdŻany na ŚmierĆ bez napraw i remontÓw. Oby nie byŁo tak w PKM Gliwice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post wto, 28 gru 2004 - 23:02
Post #96


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,770
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



QUOTE(bzenek kiedyŚ)
Do drugiego etapu przeszedŁ natomiast projekt stworzenia punktÓw obsŁugi klienta KZK GOP na kwotĘ3,3 mln zŁ.


Niestety, 25.10.2004 i ten projekt zostaŁ odrzucony sad.gif
PieniĄdze pojadĄ do Poznania, WrocŁawia, Warszawy, Gdyni.
Nie ma co pŁakac - lepsi wygrywajĄ.
http://www.zporr.mgpips.gov.pl/wiadomosci_...php?nrwiad=6673

QUOTE(bzenek kiedyŚ)
MoŻe PKMy dogadajĄ siĘz miastami, KZK, tramwajami i do kupna nowych autobusÓw dorzucĄ np. modernizacjĘprzystankÓw. To juŻ bĘdzie jakiŚ system.


No i proszĘ, wykrakaŁem :) Oby siĘudaŁo :)

Za: UM DĄbrowa GÓrnicza:
http://www.dabrowa-gornicza.pl/i.php?i=4114
------------------------------------------------------------------------

Do 30 stycznia przyszŁego roku trzy zagŁĘbiowskie miasta, w tym DĄbrowa GÓrnicza, majĄ podpisaĆ porozumienie w sprawie zŁoŻenia wspÓlnego wniosku o Środki unijne na rozwÓj transportu w aglomeracjach, w ramach programu operacyjnego rozwoju regionalnego. Sosnowiec, DĄbrowa GÓrnicza i BĘdzin zamierzajĄ ubiegaĆ siĘo dopŁaty unijne na zakup, w ciĄgu dwÓch lat, 75 autobusÓw komunikacji miejskiej oraz przebudowĘwiat przystankowych. Jak informuje referat drogownictwa UrzĘdu Miejskiego w DĄbrowie GÓrniczej do poŁowy stycznia majĄ byĆ przedstawione obliczenia kosztowe przedsiĘwziĘcia.
JeŚli uda siĘpozyskaĆ unijne pieniĄdze, w DĄbrowie GÓrniczej przebudowanych zostanie 85 wiat. JednoczeŚnie zmodernizowane bĘdĄ przystanki. KaŻdy z nich ma byĆ przystosowany do potrzeb osÓb niepeŁnosprawnych. PojawiĄ siĘna nich podesty umoŻliwiajĄce wjechanie wÓzkiem do autobusu oraz obniŻone krawĘŻniki. Na zadania zwiĄzane z ewentualnĄ realizacjĄ przedsiĘwziĘcia DĄbrowa bĘdzie musiaŁa, w ciĄgu dwÓch lat, zabezpieczyĆ w swym budŻecie od 3,5 do 4 mln zŁ.

-----------------------------------------------------------------------------------

Jest tylko jeden problem. Wnioski do drugiego etapu ZPORR w ramach DziaŁania 1.6. „RozwÓj transportu publicznego w aglomeracjach” bĘdĄ przyjmowane do 31 stycznia 2005. Jeden dzień to trochĘmaŁo czasu od podpisania porozumienia do zŁoŻenia wniosku w Ministerstwie Gospodarki :?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafi
post śro, 29 gru 2004 - 20:19
Post #97


Rafi
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 802
Dołączył: pon, 25 sie 03
Skąd: DG City
Nr użytkownika: 15



Niech zamontuja na tych przystankach ogrzewanie tak jak to jest w Katowicach :) Bede baaardzo wdzieczny hehe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 03 sty 2005 - 00:38
Post #98


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



No widze Że temat komunikacji siega juz poziomu bzdury roku. Nasze wŁadze tylko coŚ tam se pier...... a dokŁadnie nic sie nie zmienia. Jedyne pozytywy moŻna zobaczyc w prywatnych firmach przewozowych jak meteor czy pup ale tam tez nie jest piĘknie. Np wŁadze sosnowca rozpisywaŁy siĘŻe nawet jak nie dostanĄ pieniedzy z ue to kupiĄ z 10 autobusÓw w 2004. I co???? i nic. A do tego czemu mamy dostac pieniĄdze z ue jeŚli kzk gop jest idealnym przykŁadem Łamania wolnej konkurencji. Z jednej strony mamy prywatne firmy ktÓre nie mogĄ liczyc na nic a z drugiej na wiecznie dotowane firmy komunalne. Do tego wszystkie przetargi w kzk gop to ustwki pod konkretnĄ firme a i tak ostatnio nic z nich nie wychodzi bo od pÓŁ roku wiĘkszoŚĆ przetargÓw kończy siĘniczym. Albo nikt sie nie zgŁosi albo wszystkie oferty przekraczajĄ moŻliwoŚci finansowe kzk gop. Do tego niektÓre prztargi sĄ jakoŚ cudownie odwoŁywane - na linie bĘdzińskie przetarg wygraŁ zagozda i pup ( PS miaŁ jeĹşdzic jelczami 120 m sprowadzoymi z conexu warszawa) - i co i nic. Dalej w bĘdzinie krÓluje pkm ze swoim zŁomem i 2 manami ktÓre nie speŁniajĄ wymogÓw przetargowych bo brakuje im jednych drzwi. Ale takich bzdur jest wiĘcej --- pks bĘdzin kupiŁ sobie nowego solbusa 9,5 ktÓry mieŚci 80 osÓb i jeĹşdzi na liniach obsŁugiwanych taborem o pojemnoŚci 86-115 osÓb. Przetargi na obsŁuge lini minibusowych ostanio wygrywa kŁosok i wysyŁa tam swoje wozy z jedymi automatycznymi drzwiami ktÓrych i tak nie uŻywa chociaŻ w specyfikacji jest napisane Że muszi byĆ przynajmniej dwoje drzwi.

Naprawde szkoda pisaĆ o tym caŁym burdelu.

Tematem Conexu i pkm gliwice zajme siĘkiedy indziej. Tak naprawde firma ta nie jest taka zŁa ale takŻe negatywy siĘzdarzajĄ szczegÓlnie w niskodochodowych pksach przejĘtych przez conex.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pozdrawiam
post pon, 03 sty 2005 - 15:56
Post #99


jasiek
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 1,062
Dołączył: śro, 06 sie 03
Skąd: Mydlice
Nr użytkownika: 3



Prywatyzacja PKM Gliwice
ĹšrÓdŁo: Puls Biznesu, 23.11.2004
PrzewoĹşnicy
dodane: 2004-11-25 10:09:34
Dwa europejskie koncerny transportowo - logistyczne: szwedzko-francuski Connex i niemiecki Rhenus sĄ zainteresowane zakupem naleŻĄcych do gliwickiego samorzĄdu udziaŁÓw w PrzedsiĘbiorstwie Komunikacji Miejskiej (PKM) w Gliwicach. Komisja przetargowa postanowiŁa dopuŚciĆ obydwu oferentÓw do uczestnictwa w dalszych rokowaniach w celu wynegocjowania korzystnych dla gminy warunkÓw zbycia udziaŁÓw - podali 23 listopada przedstawiciele biura prasowego UrzĘdu Miasta w Gliwicach. Zaproszenie do skŁadania ofert w sprawie sprzedaŻy 40 proc. posiadanych przez gminĘGliwice udziaŁÓw w PKM samorzĄd ogŁosiŁ na poczĄtku paĹşdziernika. Gliwice majĄ w tej firmie 77 proc. udziaŁÓw. Docelowo, po speŁnieniu wymagań inwestycyjnych i pakietu socjalnego, inwestor bĘdzie mÓgŁ kupiĆ wiĘkszoŚciowy pakiet. PKM ma ok. 14 proc. rynku komunikacji zbiorowej w aglomeracji katowickiej. Zatrudnia prawie 500 osÓb, a jego roczne przychody to blisko 45 mln zŁ. Po oŚmiu miesiĄcach tego roku przychody wyniosŁy ok. 33 mln zŁ. Firma jest rentowna. WartoŚĆ nominalnĄ jednego udziaŁu wyceniono na 500 zŁ. Oznacza to, Że nominalna wartoŚĆ caŁego PKM to blisko 18 mln zŁ. UdziaŁy oferowane do sprzedaŻy w pierwszym etapie prywatyzacji warte sĄ nominalnie 4,9 mln zŁ. SamorzĄd liczy na ich sprzedaŻ po znacznie wyŻszej cenie. Docelowo miasto chce zachowaĆ w przedsiĘbiorstwie niewielki pakiet udziaŁÓw (np. ok. 20 proc.), zapewniajĄcy wpŁyw na strategiczne decyzje. OprÓcz Gliwic udziaŁowcami PKM sĄ takŻe samorzĄdy Zabrza, Knurowa, GieraŁtowic i ZbrosŁawic, ktÓrym wŁadze Gliwic zaproponowaŁy sprzedaŻ ich udziaŁÓw inwestorowi na takich samych zasadach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
:)
post wto, 04 sty 2005 - 10:04
Post #100


IX :)
********

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 9,126
Dołączył: pią, 15 sie 03
Skąd: DG IX
Nr użytkownika: 8
Płeć: Mężczyzna
GG: 1234567 status gadu-gadu
Skype: test status skype
Tlen: test status tlen



z sosnwieckiego naszemiasto:

Miliony do wziĘcia

Wtorek, 4 stycznia 2005r.

Ma siĘpojawiĆ 70 nowych autobusÓw, a stare przystanki caŁkowicie zmieniĄ swÓj wyglĄd. Do końca stycznia trzy najwiĘksze zagŁĘbiowskie miasta, Sosnowiec, DĄbrowa GÓrnicza i BĘdzin, oraz sosnowiecka spÓŁka PrzedsiĘbiorstwo Komunikacji Miejskiej podpiszĄ porozumienie w sprawie zŁoŻenia wspÓlnego wniosku o pozyskanie unijnych funduszy na rozwÓj transportu w tych aglomeracjach.


Na miarĘEuropy

PieniĄdze te majĄ pochodziĆ ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
— By pozyskaĆ potrzebne nam fundusze, kaŻda z gmin musi opracowaĆ Zintegrowany Plan Rozwoju Transportu Publicznego. Dokumenty te bĘdĄ nastĘpnie zatwierdzane na najbliŻszych sesjach rad miejskich. BĘdzie to uzupeŁnienie juŻ istniejĄcych strategii rozwoju poszczegÓlnych gmin oraz wieloletnich planÓw inwestycyjnych — wyjaŚnia Marian NierychŁy, wiceprezydent DĄbrowy GÓrniczej.

W sumie caŁa inwestycja ma kosztowaĆ 52 mln zŁ, a poŁowĘtej kwoty moŻna pozyskaĆ z funduszy unijnych.

— PozostaŁĄ czĘŚĆ nakŁadÓw bĘdĄ musiaŁy zagwarantowaĆ zagŁĘbiowskie gminy oraz sosnowiecki PKM. Na trzy miasta przypadnie wiĘc okoŁo 12 mln zŁ, natomiast kolejnych 14 mln bĘdzie musiaŁ znaleĹşĆ PKM. ByĆ moŻe zdecyduje siĘje pozyskaĆ z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska — stwierdza Grzegorz DĄbrowski, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.


Komunikacja po nowemu

Tak ogromny zastrzyk finansowy ma pozwoliĆ na zakup aŻ 72 nowych autobusÓw niskopodŁogowych. BĘdĄ to najprawdopodobniej 42 wozy 12-metrowe oraz 30 15-metrowych, ktÓre zastĄpiĄ wysŁuŻone „przegubowce”. W sumie zmodernizowane zostanĄ 22 linie autobusowe.

— Stare autobusy bĘdĄ sukcesywnie wycofywane. NiektÓre z nich majĄ juŻ prawie 20 lat i przejechaŁy bez maŁa dwa miliony kilometrÓw. Tabor sukcesywnie staramy siĘodnawiaĆ. Ostatnio przeprowadziliŚmy czternaŚcie generalnych remontÓw, wŁĄcznie z wymianĄ szkieletu gŁÓwnego pojazdÓw oraz silnikÓw — mÓwi Piotr Drabek, dyrektor ds. technicznych PKM.


Przystankowy luksus

Odnowionych zostanie rÓwnieŻ 310 przystankÓw. 172 w Sosnowcu, 80 w DĄbrowie GÓrniczej i 60 w BĘdzinie. Przebudowane zostanĄ zatoki i wiaty. KaŻdy z przystankÓw ma byĆ przystosowany do potrzeb osÓb niepeŁnosprawnych.
PojawiĄ siĘrÓwnieŻ podesty, umoŻliwiajĄce wjechanie wÓzkiem do autobusu oraz obniŻone krawĘŻniki.

— Termin skŁadania wnioskÓw w tej rundzie aplikacyjnej upŁywa 30 stycznia. W poŁowie miesiĄca chcemy mieĆ juŻ wszystko przygotowane. Po pozytywnej kwalifikacji caŁa procedura potrwa okoŁo pÓŁ roku, ale rÓwnolegle moŻemy juŻ prowadziĆ przetarg na zakup nowych autobusÓw — wyjaŚnia Marek PikuŁa, prezes zarzĄdu PKM w Sosnowcu.

Nie popeŁniĆ bŁĘdu

Pierwszy wniosek o dofinansowanie zakupu nowych autobusÓw, zŁoŻony wspÓlnie przez KZK GOP, zostaŁ odrzucony ze wzglĘdu na uchybienia formalne. Unia Europejska wymaga bowiem przede wszystkim inwestowania w modernizacjĘprzystankÓw i punktÓw informacyjnych.


Razem Łatwiej

Marek PikuŁa, prezes zarzĄdu PKM sp. z o. o.

Nie jest Łatwo wpisaĆ siĘw unijne wytyczne. Dobrze, Że wŁĄczyŁy siĘw tĘinwestycjĘduŻe gminy, poniewaŻ sami moglibyŚmy mieĆ spore problemy z pozyskaniem takich funduszy.

Piotr Sobierajski - Dziennik Zachodni
Go to the top of the page
 
+Quote Post

167 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
16 Użytkowników czyta ten temat (16 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 22 maja 2024 - 19:07
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza