IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

17 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wybory samorządowe 2014
Leszek
post pią, 11 lip 2014 - 19:57
Post #1


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



Kampania się zaczyna - w tym tygodniu dostałem do skrzynki gazetkę promującą pana Bobera. Brawa za szybkość, 8 lipca zapraszają na piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 14 czerwca. A nie, zaraz - już się odbył, no i co ja biedny zrobię? A tak chciałem skorzystać z pierwszego zauważonego (poza bilbordami) objawu istnienia tzw. Niezależnych...
Jak przeczytam, pewnie podzielę się wrażeniami.

Kolejna rzecz - ciekawe, czy kongres nowej prawicy będzie startował w Dąbrowie? Jeśli tak, zapewne zaakceptują oznaki dezaprobaty w postaci siarczystych policzków, sądząc z dzisiejszych wpisów fanatyków Mikkego, jest to dla nich norma.

A tak bardziej serio - szkoda, że w Dąbrowie (podobna sytuacja jest zresztą w Sosnowcu) nie ma sensownej opozycji dla obecnie rządzących - byłaby to może dla nich świetna motywacja. W obecnej sytuacji kabaretowe wystąpienia i niezauważalna aktywność "opozycjonistów" wywołują gnuśność, prezydent i klub SLD uważają (jak się pewnie okaże przy wyborach słusznie), że bez wielkiego wysiłku uda im się ponownie wygrać.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
st1111
post sob, 12 lip 2014 - 09:26
Post #2


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Dołączył: nie, 26 lis 06
Nr użytkownika: 336



Dość prawdopodobne że we większości miast wygra aktualna władza bo pójdą głosować urzędnicy i ich rodziny a reszta wybory oleje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post sob, 12 lip 2014 - 16:52
Post #3


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Panowie kto by nie startował Podraza wygra te wybory łatwo, lekko i przyjemnie być może nawet w 1 turze. Niezależni to jest jakaś śmieszna inicjatywa, od kogo i czego oni są niezależni ? W ilu partiach już byli ? Partie prawicowe na naszych terenach jeszcze przez długi czas będą dodatkiem do kożucha. Korwin jest dla mnie świrem ale ludzie widzą że przynajmniej w części dotrzymuje słowa (akcja z plaskaczem dla konfidenta Boniego przysporzy mu dodatkowych głosów, zobaczycie). W radzie większość będą mieli LSD i POszuści. Zresztą u nas dokąd będą żyli ludzie pamiętający towarzysza Gierka do tego momentu lewica będzie u nas mocna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post sob, 12 lip 2014 - 17:06
Post #4


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



CYTAT(danielmdc @ sob, 12 lip 2014 - 16:52) *
Niezależni to jest jakaś śmieszna inicjatywa, od kogo i czego oni są niezależni ? W ilu partiach już byli ? [...]

CYTAT
i POszuści.


A w radzie naszego miasta to został ktoś z PO w ogóle? Bo przecież główne persony to teraz właśnie w niezależnych są...
Pan Bober - jeśli dobrze kojarzę - to taki obrotowy, już nawet chyba z PSL startował?
PiS pewnie wystawi kolejnego Kościelniaka na prezydenta, na razie dwóch próbowało wink.gif
Podejrzewam, że jeszcze paru ciekawych kandydatów "folklorystycznych" się pojawi przed samymi wyborami. Mam pewne typy, ciekaw jestem, czy się sprawdzą.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielmdc
post sob, 12 lip 2014 - 18:34
Post #5


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 563
Dołączył: wto, 15 sty 13
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Nr użytkownika: 5,133
Płeć: Mężczyzna



Dokładnie Leszku dlatego te moje pytajniki przy Niezależnych hehe. Przecież oni sobą reprezentują biedę jak to mówi klasyk laugh.gif Zrobią wszystko żeby być przy korycie. Jak wystawią Edwarda jest szansa że powalczą z kandydatem PISu o drugie miejsce. Tak czy siak trzęsienia ziemi w naszym mieście nie będzie.

Ten post edytował danielmdc sob, 12 lip 2014 - 18:35
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post sob, 12 lip 2014 - 21:23
Post #6


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



Jedyna realną alternatywą dla tych przy :korycie: są forumowicze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mawwm
post nie, 13 lip 2014 - 13:11
Post #7


kocham Moje Miasto
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 494
Dołączył: śro, 11 cze 08
Skąd: Bajba, Centrum, Gołonóg
Nr użytkownika: 1,335
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(xMarcinx @ sob, 12 lip 2014 - 21:23) *
Jedyna realną alternatywą dla tych przy :korycie: są forumowicze.

pójdźmy śladami pewnego prezesa: "samorząd techniczny" - Admin na Prezydenta!!!


--------------------
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pią, 18 lip 2014 - 11:07
Post #8


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Leszek @ pią, 11 lip 2014 - 19:57) *
A tak bardziej serio - szkoda, że w Dąbrowie (podobna sytuacja jest zresztą w Sosnowcu) nie ma sensownej opozycji dla obecnie rządzących - byłaby to może dla nich świetna motywacja. W obecnej sytuacji kabaretowe wystąpienia i niezauważalna aktywność "opozycjonistów" wywołują gnuśność, prezydent i klub SLD uważają (jak się pewnie okaże przy wyborach słusznie), że bez wielkiego wysiłku uda im się ponownie wygrać.


Czy byłaby świetna motywacja? Chyba nie - spójrz na krajową scenę polityczną w kraju. Od ponad dwudziestu lat te same twarze. Myślę, że raczej byłoby bardziej brutalnie - obrzucali by się błotem po całości
lub bardziej parszywie - dogadywali by się po cichu wypierając się w żywe oczy. Tak jest w samorządach gdzie układ sił jest bardziej zrównoważony. Niech już lepiej będzie tak jak jest - przynajmniej jest śmiesznie. Walka z wiatrakami, błędni rycerze i inne wynalazki wink.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post czw, 14 sie 2014 - 22:31
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



Dzisiaj w skrzynce znalazłem biuletyn wyborczy Komitetu POPIS....tak to pan Frączek. Lektura porywająca z nagłymi zwrotami akcji i dramaturgią wink.gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinem
post pon, 18 sie 2014 - 09:28
Post #10


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Dołączył: nie, 17 paź 10
Nr użytkownika: 4,167
Płeć: Mężczyzna



Geneza i roszady personalne Pis i Po w DG faktycznie są ciekawe (bez ironii). Znając realia na poziomie centralnym czy rządowym Frączek wcale nie musiał koloryzować. Daję mu kredyt zaufania. Inną sprawą jest poziom edytorski jego tekstów. Panie Frączek, jeśli Pan to czyta - ewentualne dodruki proszę bezwzględnie konsultować z korektorem przed złożeniem w drukarni!


--------------------
pomoc dla Maksymiliana

-------------------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xMarcinx
post pon, 18 sie 2014 - 18:16
Post #11


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,493
Dołączył: czw, 20 lis 08
Skąd: DG
Nr użytkownika: 2,576
Płeć: Mężczyzna



Coby nie pisać tylko POPiS w miescie to realna szansa na dekomunizacje. Nie jest to idealne wyjście w kontekście pewnych personaliów, ale idealnych rozwiązań nie ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post pon, 18 sie 2014 - 19:07
Post #12


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



Niestety nie dostałem tej broszurki Frączka. Czy ktoś, kto ją otrzymał mógłby ją zeskanować lub zrobić zdjęcia i je tu udostępnić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post wto, 19 sie 2014 - 19:29
Post #13


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Kamil_ @ pon, 18 sie 2014 - 19:07) *
Niestety nie dostałem tej broszurki Frączka. Czy ktoś, kto ją otrzymał mógłby ją zeskanować lub zrobić zdjęcia i je tu udostępnić?



ja dostałem dzisiaj, moge Ci ja podarowac jesli chcesz smile2.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post pią, 22 sie 2014 - 16:24
Post #14


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(kamillll @ wto, 19 sie 2014 - 19:29) *
CYTAT(Kamil_ @ pon, 18 sie 2014 - 19:07) *
Niestety nie dostałem tej broszurki Frączka. Czy ktoś, kto ją otrzymał mógłby ją zeskanować lub zrobić zdjęcia i je tu udostępnić?



ja dostałem dzisiaj, moge Ci ja podarowac jesli chcesz smile2.gif


Jeśli nie masz możliwości zrobić zdjęcia lub któryś z użytkowników forum, to jak najbardziej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post pią, 22 sie 2014 - 16:34
Post #15


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(marcinem @ pon, 18 sie 2014 - 09:28) *
Geneza i roszady personalne Pis i Po w DG faktycznie są ciekawe (bez ironii). Znając realia na poziomie centralnym czy rządowym Frączek wcale nie musiał koloryzować.

Tak zgadzam się, bez ironii tym razem z mojej strony :-) Naprawdę wciągnęła mnie ta lektura.
Natomiast sam pomysł chyba troszeczkę spóźniony. Z lektury wynika, że Frączek chciał doprowadzić do porozumienia pomiędzy Meresem (PO) a Borowiczem (PIS) i na kanwie tego sojuszu zbudować swoją pozycję - to się nie udało więc postanowił w ostateczności działać na własną rękę. Może gdyby najpierw zaczął rozwijać swój komitet POPIS to wtedy miałby mocniejszą kartę w ręku w ewentualnych sojuszach i porozumieniach? Tymczasem jest w punkcie wyjścia a wybory już niedługo.
W każdym razie mamy więc kilku istotnych graczy opozycyjnych - ich siłę w DG oceniam w następującej kolejności:
1. Niezależni
2. Kongres Nowej Prawicy
3. POPIS Frączka
4. PO
5. PIS
Czy ktoś z nich wygra wybory? Zobaczymy, wiele może się jeszcze wydarzyć
Jakie są Wasze typy?


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamillll
post pią, 22 sie 2014 - 19:20
Post #16


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Dołączył: wto, 03 cze 08
Nr użytkownika: 1,319
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Kamil_ @ pią, 22 sie 2014 - 16:24) *
CYTAT(kamillll @ wto, 19 sie 2014 - 19:29) *
CYTAT(Kamil_ @ pon, 18 sie 2014 - 19:07) *
Niestety nie dostałem tej broszurki Frączka. Czy ktoś, kto ją otrzymał mógłby ją zeskanować lub zrobić zdjęcia i je tu udostępnić?



ja dostałem dzisiaj, moge Ci ja podarowac jesli chcesz smile2.gif


Jeśli nie masz możliwości zrobić zdjęcia lub któryś z użytkowników forum, to jak najbardziej.



nie chce mi sie szczerze mowiac...na pw masz moj numer, dzwon przez week jak cos to gdzies sie zlapiemy i ci dam...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bathurst
post sob, 23 sie 2014 - 11:55
Post #17


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,219
Dołączył: czw, 22 kwi 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 80
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(Bathurst @ pią, 22 sie 2014 - 16:34) *
Z lektury wynika, że Frączek chciał doprowadzić do porozumienia pomiędzy Meresem (PO) a Borowiczem (PIS)

fight (2).gif powinno być - pomiędzy Meresem (PO) a Warwasem ( PIS)fight (2).gif


--------------------
Moje osobiste i subiektywne spojrzenie na Dąbrowę Górniczą - zapraszam

www.facebook.com/blogdabrowski.blogspot i http://blogdabrowski.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post sob, 23 sie 2014 - 20:58
Post #18


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



No i wg tej gazetki rouse się wziął i fochnął...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post śro, 27 sie 2014 - 00:01
Post #19


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(kamillll @ pią, 22 sie 2014 - 19:20) *
CYTAT(Kamil_ @ pią, 22 sie 2014 - 16:24) *
CYTAT(kamillll @ wto, 19 sie 2014 - 19:29) *
CYTAT(Kamil_ @ pon, 18 sie 2014 - 19:07) *
Niestety nie dostałem tej broszurki Frączka. Czy ktoś, kto ją otrzymał mógłby ją zeskanować lub zrobić zdjęcia i je tu udostępnić?



ja dostałem dzisiaj, moge Ci ja podarowac jesli chcesz smile2.gif


Jeśli nie masz możliwości zrobić zdjęcia lub któryś z użytkowników forum, to jak najbardziej.



nie chce mi sie szczerze mowiac...na pw masz moj numer, dzwon przez week jak cos to gdzies sie zlapiemy i ci dam...


Dzięki ale już dostałem swój egzemplarz. Także jeśli by ktoś chciał to mogę poskanować

Co do samej treści do Frączek ładnie odleciał...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leszek
post czw, 11 wrz 2014 - 22:42
Post #20


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,974
Dołączył: sob, 01 kwi 06
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 197
Płeć: Mężczyzna
GG: 2519362 status gadu-gadu



snf (51).gif

CYTAT
Dąbrowa Górnicza wybory prezydenta 2014: powalczą o fotel prezydenta, komitety wyborcze zgłoszone
2014-09-11, Aktualizacja: dzisiaj 14:25

Dąbrowa Górnicza wybory prezydenta 2014. Za tydzień, może dwa na dobre rozpocznie się w naszym mieście i całym regionie kampania wyborcza. Wszyscy kandydaci i wszystkie komitety wyborcze będą starały się przekonać nas, że warto im zaufać i oddać na nie swój głos. A, że chętnych do wyścigu po władzę nie brakuje potwierdza liczba komitetów wyborczych zgłoszona w wyznaczonym do 8 września terminie w katowickiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Jest ich w całym województwie aż 330, w tym kilkadziesiąt z Zagłębia. Do tego trzeba doliczyć największych graczy na politycznym podwórku, a więc PO, PiS, czy SLD, które rejestrowały się centralnie w Warszawie.

Tak więc w katowickiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowało się sześć komitetów wyborczych z Dąbrowy Górniczej. Są to: KW Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej, KW Wyborców Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej Prawda (siedziba w Sosnowcu), KW Wyborców Jerzego Borkowskiego, KW Wyborców Lewica Zagłębia, KW Wyborców DWS - Niezależni Tomasza Paska, KW Wyborców Jedyne Takie Województwo.

W Dąbrowie Górniczej na nowych radnych czeka po 16 listopada br. 25 miejsc w Radzie Miejskiej. Tutaj kandydatów będą pewnie setki, bo to całkiem intratna, także ze względów finansowych, nazwijmy to posada. Definicja tej funkcji publicznej dzisiaj nabrała bowiem już zdecydowanie innego wymiaru i znaczenia. Niemniej jednak listy z nazwiskami pojawią się wkrótce, a już dziś wiemy, kto będzie jesienią ubiegał się o stanowisko prezydenta naszego miasta.


To, o czym mówiło się od dawien dawna, stało się faktem, a więc o swoją trzecią kadencję na stanowisku prezydenckim będzie ubiegał się Zbigniew Podraza. Ma poparcie lewicowego elektoratu, ale jak się okazuje nie tylko. W pozakulisowych spekulacjach pojawiały się bowiem informacje, że być może swojego kandydata wystawi też Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej. Te jednak nie potwierdziły się ostatecznie, a jak właśnie ustaliliśmy decyzją zarządu TPDG będzie w najbliższych wyborach popierać właśnie obecnego prezydenta miasta.


Dąbrowa Górnicza wybory prezydenta 2014: Edward Bober jednak nie wystartuje


Jednym z groźniejszych konkurentów Zbigniewa Podrazy miał być piastujący od wielu kadencji funkcję radnego Edward Bober z klubu "Niezależnych". Kilka dni temu okazało się jednak, że z udziału w wyścigu o prezydencki fotel zrezygnował. - Mojego nazwiska na liście kandydatów do urzędu prezydenta nie będzie. To jest podyktowane kwestiami rodzinnymi. Samo kandydowanie jest wielkim zaszczytem i honorem, ale sprawy rodzinne są dla mnie ważniejsze - poinformował na ostatniej sesji Rady Miejskiej Edward Bober.

W takiej sytuacji klub radnych "Niezależnych" wystawi do boju przeciwko Zbigniewowi Podrazie i innym kandydatom Tomasza Paska. Ten ma doświadczenie w pracy samorządowej, ale w walce o fotel prezydenta będzie to dla niego debiut.

Dąbrowa Górnicza wybory prezydenta 2014: PO, PiS i Twój Ruch także liczą na wsparcie wyborców


Na liście nie zabraknie również reprezentanta Platformy Obywatelskiej. Tym razem o prezydenturę powalczy Marek Węgrzynowicz. On także pełni obecnie mandat radnego.

- Taka była decyzja władz Platformy Obywatelskiej, a moja kandydatura została zaakceptowana przez Radę Powiatową PO. No cóż, w mieście rządzonym od lat przez osoby mające lewicowe korzenie nie będzie łatwo o wygraną, ale mam sportowe zacięcie. Dlatego gdybym nie wierzył w swoją wygraną, to po prostu bym nie startował. Postaram się o jak najlepszy wynik, a czy to wystarczy do zwycięstwa? Zobaczymy, to już zależy od wyborców - stwierdził Marek Węgrzynowicz.

W walce o prezydencki urząd nie zabraknie również posła Twojego Ruchu Jerzego Borkowskiego. - Komitet wyborczy został już zgłoszony. Będziemy mieć swojego kandydata - deklaruje Konrad Zych, dyrektor biura poselskiego i rzecznik prasowy Twojego Ruchu w woj. śląskim. Od lat w wyborach nie brakuje przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Tak będzie i tym razem. W wyborach tę partię będzie reprezentować prawniczka Małgorzata Zarychta-Surówka, sekretarz PiS-u w strukturach powiatowych w Dąbrowie Górniczej.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 06:37
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza