IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sport w DG a pomoc UM, pomysły, opinie...
Ocena 5 V
mydlik
post wto, 03 lut 2009 - 13:05
Post #21


UZYTKOWNIK
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 198
Dołączył: śro, 14 lis 07
Nr użytkownika: 882
Płeć: Mężczyzna



Nie zapomnijmy o tej grupie radnych, którzy tylko zainteresowani są swoimi układami , które bardzo pomagają przy różnego rodzaju interesach.
Dobro miasta i ich mieszkańców mają gdzie, wiadomo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patrimonium
post wto, 03 lut 2009 - 14:10
Post #22


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 65
Dołączył: pią, 04 lip 08
Nr użytkownika: 1,362
Płeć: Mężczyzna



to jest po prostu SKANDALICZNE!!! szukanie oszczędności na pensjach siatkarek??? najlepszym produkcie promocyjnym DG w historii miasta?? nie jestem "ultrasem" wink.gif MKS-u, nie mam szalika ani nawet koszulki, nie jezdze na wyjazdy... ale lubie niedzielne popołudnie spędzić z kobietą na Hali, obejrzeć (zazwyczaj) bardzo ciekawe widowisko sportowe na najwyższym poziomie (15 min. na nóżkach od domu)

PS. Chyba że chodzi o zmiane formy rekreacji dla mieszkańców i będzie powrót starowinek, TFUU przepraszam - Sabinek... szkoda by było niedzielnego po południa na hali w dg

PSS bez pozdrowień dla trzech obłędnych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolo73
post śro, 04 lut 2009 - 09:26
Post #23


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Dołączył: pią, 07 gru 07
Nr użytkownika: 931
Płeć: Mężczyzna



Niestety ale w Dąbrowie nigdy nie było dobrego klimatu dla sporu przez nawet średnie "S".Więc zbytnio nie dziwi mnie fakt.że znalazło się parę dupków,których zaczyna koleć w oczy to,że takie "ogromne kwoty" są przeznaczane z kasy miejskiej na jakieś tam siatkarki i koszykarzy.Nie dociera do jednego i drugiego,że czynione jest to zgodnie z prawem i ku chwale naszego miasta, które dotychczas było kojarzone tylko z kopalnią i Hutą Katowice (chociaż i tak nie do końca bo wielu Polaków uważało i z pewnością uważa,że owa huta znajduje się właśnie w Katowicach).Gdyby nie było wyników to jeszcze można byłoby w jakiś sposób tłumaczyć to ich głupie zachowanie i wypowiedzi ale jeżeli ma się w mieście ekipy grające na najwyższych szczeblach i to grające całkiem dobrze (po raz pierwszy w historii miasta,nie liczę tutaj okresu powojennego,kiedy to przez sezon drużyna piłkarzy Zagłębia D.G. grała w 2 lidze) to nie pozostaje nic innego jak zadać tym osobom jedno proste pytanie:
Co wyście żarli Państwo Radni?
Zamiast radować się wraz ze społecznością,że wreszcie udało się cokolwiek stworzyć w tym mieście i próbować nieść jakąkolwiek pomoc to oni rzucają kłody pod nogi.A pomysł z transparentem jak najbardziej jest trafiony, np.
Niech Radny Jaszczura zamknie paszczura,
Kibicowska brać w następnych wyborach
Będzie pamiętać co z niego za "burak".
Dotyczy to także innych Pasków,Cygroniów i Głowackich. Najpierw coś zróbcie pożytecznego dla miasta i ogółu mieszkańców a dopiero później szukajcie dziury w całym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siikor
post śro, 04 lut 2009 - 12:25
Post #24


PAN BUM BUM!
***

Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Dołączył: pią, 30 lis 07
Skąd: RedeN!
Nr użytkownika: 918
Płeć: Mężczyzna



Diety, pensje radnych, firmowe telefony - tu szukajcie pieniędzy !! A p. Jaszczura to już chyba wszystkie partie polityczne pozaliczał w karierze.. hobby : sport - chyba SKOKI z partii do partii.. BRAK SŁÓW NA TAKIE ZACHOWANIE OSÓB KTÓRE TO MAJĄ REPREZENTOWAĆ NAS, MIESZKAŃCÓW! blink.gif blink.gif


--------------------
STOP MILICYJNEJ PROWOKACJI!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szczepan
post śro, 04 lut 2009 - 12:50
Post #25


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 706
Dołączył: wto, 25 gru 07
Skąd: DG
Nr użytkownika: 989
Płeć: Mężczyzna



Kontynuując komentarze uważam, że nasi "wspaniali" przywódcy strzelili sobie niezłego SAMOBÓJA.
Ja moje wypowiedzi wyraziłem i znajomemu który jeszcze nie ma konta na forum zdradziłem postawę wspaniałych pajaców i on poruszony coś naskrobie.
Antykampania rozpoczęta.

POZ.
Szczepan.

Kowal:
Nie należę do kk, ale jestem razem z żoną wielkim miłośnikiem siatkówki. Za namową KIBICA przyłączyłem się do dopingowania naszych wspaniałych dziewczyn. Wypowiedzi naszych radnych wprawiły mnie w osłupienie. (Przy okazji serdeczne podziękowania dla p. Podrazy za wstawienie się za utrzymaniem stypendiów dla naszych sportowców.) Osobiście znam jednego z tych "wybitnych" radnych i uważam, że jeśli boli go, że sportowcy zarabiają więcej od niego, to niech nauczy się grać w siatkówkę, koszykówkę, uprawiać zapasy i później pochwali się wynikami w skali krajowej, a ja na pewno na niego zagłosuję.
Natomiast moja noga w jego zakładzie fotograficznym na pewno nie postanie (i przekażę to moim znajomym). KOCHANI RADNI !!! Zapraszam na najbliższy mecz w niedzielę na halę w D.G. Ogłosicie swoje pomysły przez mikrofon i daję słowo honoru, że elektorat je doceni. A od naszych sportowców, którzy ciężko pracują promując nasze miasto osiągniętymi wynikami wara, bo będzie bolało.


--------------------
"Tylko jedno zwycięstwo jest decydujące - ostatnie."
Karl von Clausewitz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post śro, 04 lut 2009 - 20:26
Post #26


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



Ja osobiście uważam, że budżetowe pieniądze nie powinny iść na pensje siatkarek. Pieniądze miasta - na infrastrukturę sportową, halę, sale treningowe i inne "środki trwałe", ale same siatkarki kasę powinny mieć ze źródeł sponsorskich.
Bełchatowa i Zagłębia Lubin też nie lubię, bo za publiczną kasę rosną.
btw. Zagłębia Lubin jeszcze za nazwę smile2.gif bo prawdziwe i jedyne tylko w Sosnowcu smile2.gif)

Jakbyśmy w DG klub piłkarski z 40-milionowym budżetem (z pieniędzy miejskich) zrobili i może nawet trzeci byłby w ekstraklasie i grałby w pucharach i taaaaka by była promocja miasta, to też by Wam nie przeszkadzało??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post śro, 04 lut 2009 - 20:36
Post #27


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Ale każde miasto ma możliwość przyznawania stypendiów sportowcom zawodowym. I w Dąbrowie to się robi. Skoro są wyniki to dlaczego nie?


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mick
post śro, 04 lut 2009 - 21:23
Post #28


UZYTKOWNIK
****

Grupa: FdZD
Postów: 407
Dołączył: pią, 09 gru 05
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 174
Płeć: Mężczyzna
GG: 1006247 status gadu-gadu



młodym zawodniczkom, wychowankom klubu, trenującym w dg - zgadzam się - należą się stypendia.

Seniorkom, czyli zawodniczkom, które grają zawodowo - najpierw np. rok w Pile, potem rok w Kaliszu, potem w DG takie stypendia się nie należą. One nie oczekują stypendiów tylko pensji. A tu wygląda to tak, jakby klubu nie było stać na zapłacenie takiej pensji, więc daje mniej, bo wie że miasto z publicznych pieniędzy coś dorzuci.
Gmina może i powinna wspierać rozwój sportu na swoim terenie, ale jeżeli ma to się odbywać poprzez wypłacanie kasy zawodowcom, żeby łaskawie grali w DG, to ja jestem przeciw.
Jeżeli to jest rocznie 1,2 mln zł, to za taką kasę rok po roku można by coraz to nowe orliki budować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post śro, 04 lut 2009 - 21:40
Post #29


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Tylko, że wcześniej jest konsturowany budżet, w którym znajdują się pieniądze na stypendia dla zawodowców. Wtedy nikt się nie buntuje jakoś...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Padziu
post śro, 04 lut 2009 - 22:46
Post #30


KK25
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 975
Dołączył: czw, 29 lis 07
Skąd: Manhattan
Nr użytkownika: 917
Płeć: Mężczyzna
GG: 5456583 status gadu-gadu



@ Mick A może to jest pomoc miasta dla klubu bo wydaje mi się że siatkarki i koszykarze dostają jeszcze jakieś premie za mecze od klubu. Miasto wynajmuje hale i pomaga stypendiami a na całą resztę płaci klub
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kursor
post śro, 04 lut 2009 - 22:47
Post #31


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 393
Dołączył: nie, 19 lut 06
Skąd: DG
Nr użytkownika: 187



CYTAT(Mick @ śro, 04 lut 2009 - 21:23) *
Gmina może i powinna wspierać rozwój sportu na swoim terenie, ale jeżeli ma to się odbywać poprzez wypłacanie kasy zawodowcom, żeby łaskawie grali w DG, to ja jestem przeciw.
Jeżeli to jest rocznie 1,2 mln zł, to za taką kasę rok po roku można by coraz to nowe orliki budować.


Pytanie czy ktoś będzie na nich grał skoro sportowych wzorców jak na lekarstwo, ewentualnie w TV często płatnej i kodowanej.

Mieć na żywo szansę pooglądać polską czołówkę kobiecej siatkówki to czysty zysk - nie tylko frajda z kibicowania Naszej drużynie w rywalizacja ale również szansa że małe dzieci złapią wzorce które będą później owocowały, a jeśli nie wystarczy talentu to zostanie choćby miłość do sportu, rywalizacji itp.

Ktoś kto kiedyś uprawiał czynnie sport wie o co chodzi.

Państwo Radni już nie wiedzą czego się łapać żeby w tej swojej miernocie zaistnieć.

Jeśli pojawią się na meczu chyba wszyscy powinniśmy wiedzieć co zrobić snf (14).gif

pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibar
post śro, 04 lut 2009 - 23:29
Post #32


Sportowa Dąbrowa
*******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,837
Dołączył: śro, 08 lis 06
Skąd: Śródmieście
Nr użytkownika: 267
Płeć: Mężczyzna



Kiedy klub sam bedzie za wszystko placił to by była sytuacja bardzo dobra, ale..
jest to przecież MKS - Miejski Klub Sportowy, który dopiero co wydzielił się z MMKS-u - Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego, który powołały w latach 90-tych władze miasta, przy zgodzie radnych, a przekształcił się dlatego, żeby odciążyć budżet miasta i rozdzielić sekcje zawodowe (które w dużej mierze utrzymują się dzięki sponsorom)od juniorskich.
Jeśli teraz wladze klubu w zgodzie z radnymi i włodarzami miasta razem nie będą współdziałać , a się kłócić i wykorzytywac tą sytuacje do walki politycznej, to nigdy nie pozyska się sposnorów strategicznych. Poza tym, jaki sens jest szkolenia młodzieży jeśli wytrenowana będzie odchodziła do klubów innych miast, które je na pewno wezmą, a bez drużyny senioskich kto zapełni widownię hali "Centrum". Więc zamias motać mogliby pomóc pozyskac sponsorów, bo jesli będą tak robić jak teraz to kto zdecyduje się wyłozyć grube pieniądze jak nie bedzie miał pewności, że za rok, dwa przyjdzie nowa ekipa i nie bedzie Dabrowy w ekstraklasie?!
Dlaczego nie mozna kontynuować pacy przy czymś co już sie udało i tylko poprawiac niedociągnięcia.
Dlaczego przychodzi pan J, pani G. i bez zorienowania się w temacie muszą coś niszczyć?!


--------------------
pzd
Zibar


>>>>>>Sportowa Dąbrowa<<<<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu
post czw, 05 lut 2009 - 00:43
Post #33


Ja tutejszy, z bagna
*****

Grupa: Moderator Sport
Postów: 841
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: D.G.
Nr użytkownika: 359
Płeć: Mężczyzna
GG: 1276813 status gadu-gadu



Jak to jest, że ja szczura pyta się na jakiej podstawie finansowany jest sport w wielkim mieście, a po jakiego on jest w radzie. Co on tam robi, pasuje zadać pytanie. Chyba siedzi ze stoperami w obu uszach i z ... na również obu oczach:)

Ale prawda jest taka, jest w radzie dla pieniędzy, dla diet, dla kasiorki z komisji, którą sam sobie zatwierdził i jak to się stało, że jest taka duża to o to nie pyta skubany:)))

A niebawem będą nowe wybory do korytka więc szum należy robić:)

Cza do telewizji zapodać jak medialne zamknięte skrzyżowanie z Katowicką:)
TVS, TVP3, TVN, Radio Ma ryja, te media już podobno wyraziły swoje zainteresowanie...



pozdr...



--------------------
To, co w pojedynkę jest ciężką próbą, w grupie przyjaciół staje się żartem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szczepan
post czw, 05 lut 2009 - 01:51
Post #34


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 706
Dołączył: wto, 25 gru 07
Skąd: DG
Nr użytkownika: 989
Płeć: Mężczyzna



A ja powiem tak,
Oni świrują to ja również, o nagłośnienie sprawy poprosiłem TVP Katowice.


--------------------
"Tylko jedno zwycięstwo jest decydujące - ostatnie."
Karl von Clausewitz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post czw, 05 lut 2009 - 15:18
Post #35


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(Zibar @ czw, 05 lut 2009 - 01:29) *
Dlaczego przychodzi pan J, pani G. i bez zorienowania się w temacie muszą coś niszczyć?!

Dajcie spokój. Na razie nikt nic nie niszczy smile.gif

Ekipa Cygronia, Jaszczury i Głowackiej nie ma żadnego przebicia w radzie tej kadencji. Ta interpelacja to raczej początek nowej kampanii wyborczej.

Zadając pytania sugerują, że coś jest na rzeczy. Że istnieje jakiś siatkarsko-masoński układ. Jarosław Kaczyński i Jerzy Talkowski daleko na takich pomówieniach zaszli, więc i nasi radni próbują. smile.gif

Swoją drogą to radnego Jaszczurę można rozpatrywać tylko kategoriach humorystycznych od pierwszego numeru Zagłębia Wolności. Tłumaczy tam, że faszyści byli źli bo to... byli komuniści smile.gif

CYTAT(endriu @ czw, 05 lut 2009 - 02:43) *
Jak to jest, że ja szczura pyta się na jakiej podstawie finansowany jest sport w wielkim mieście, a po jakiego on jest w radzie. Co on tam robi, pasuje zadać pytanie. Chyba siedzi ze stoperami w obu uszach i z ... na również obu oczach:)

Radny nie musi być specjalistą od wszystkiego. Skoro już te pytania padły to mam nadzieję, że ekipa Podrazy udzieli kompetentnej i wyczerpującej odpowiedzi, radna Głowacka zacytuje to na swoim blogu. Z czystej ciekawości sam bym poczytał jak to z tym jest.

CYTAT(Mick @ śro, 04 lut 2009 - 23:23) *
młodym zawodniczkom, wychowankom klubu, trenującym w dg - zgadzam się - należą się stypendia.
Seniorkom, czyli zawodniczkom, które grają zawodowo - najpierw np. rok w Pile, potem rok w Kaliszu, potem w DG takie stypendia się nie należą.

Też mi się tak wydaje. Mieszkańcom Dąbrowy Górniczej osiągającym sukcesy w sporcie, nauce, sztuce stypendia wypada wypłacać.

Natomiast nad rożnymi "transferowcami" to bym się zastanowił. Może dawać im do podpisania lojalki ?

CYTAT(Zibar @ wto, 03 lut 2009 - 00:52) *
ale nie widzi, że MKS jest najlepszym, jeśli nie jedynym materiałem do promocji DG w Polsce i w Europie,

Ano to mnie ciekawi. Z góry mówię, że koszykówka i siatkówka mnie nie fascynują. Byłem ze dwa razy na meczu w hali ale mnie nie wciągnęło.

Jak może MKS być produktem eksportowym skoro nikogo nie potrafi się wypromować na własnym podwórku ? 50% dąbrowiaków nie wie o jego istnieniu. 99,9% mieszkańców miasta nie chodziło, nie chodzi i nie będzie chodzić na mecze do hali.

CYTAT(bolo73 @ śro, 04 lut 2009 - 11:26) *
Niestety ale w Dąbrowie nigdy nie było dobrego klimatu dla sporu przez nawet średnie "S".Więc zbytnio

Ale co z klimatu jak 99 % mieszkańców sport i rekreacja nie interesują ?

Ten post edytował bzenek czw, 05 lut 2009 - 15:20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
endriu
post czw, 05 lut 2009 - 15:42
Post #36


Ja tutejszy, z bagna
*****

Grupa: Moderator Sport
Postów: 841
Dołączył: czw, 07 gru 06
Skąd: D.G.
Nr użytkownika: 359
Płeć: Mężczyzna
GG: 1276813 status gadu-gadu



CYTAT(bzenek @ czw, 05 lut 2009 - 15:18) *
Radny nie musi być specjalistą od wszystkiego. Skoro już te pytania padły to mam nadzieję, że ekipa Podrazy udzieli kompetentnej i wyczerpującej odpowiedzi, radna Głowacka zacytuje to na swoim blogu. Z czystej ciekawości sam bym poczytał jak to z tym jest.


Pewnie, ze nie musi, ale skoro jest w Komisji Kultury, Rekreacji i Sportu.....
Chyba tylko kaskę z komisji pobiera, za zadawanie pytań (jedno pytanie 100 franków szwajcarskich, poszły w górę) a na kulturze, rekreacji, sporcie zna się jak niedźwiedź na gwiazdach celb (23).gif laugh.gif


pozdr...


--------------------
To, co w pojedynkę jest ciężką próbą, w grupie przyjaciół staje się żartem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Goły
post czw, 05 lut 2009 - 15:46
Post #37


KK # 38
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 524
Dołączył: pon, 26 lis 07
Nr użytkownika: 900
Płeć: Mężczyzna



Panie Radny i po co Panu było ? weź sie Pan ogarnij .... ZAPRASZAMY NA MECZ W NIEDZIELE O 14 45 !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BARES
post czw, 05 lut 2009 - 17:24
Post #38


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 516
Dołączył: sob, 02 gru 06
Skąd: D.G. Mydlice
Nr użytkownika: 352
Płeć: Mężczyzna



CYTAT(bzenek @ czw, 05 lut 2009 - 13:18) *
Jak może MKS być produktem eksportowym skoro nikogo nie potrafi się wypromować na własnym podwórku ? 50% dąbrowiaków nie wie o jego istnieniu. 99,9% mieszkańców miasta nie chodziło, nie chodzi i nie będzie chodzić na mecze do hali.
Ale co z klimatu jak 99 % mieszkańców sport i rekreacja nie interesują ?


Troszeczkę ci się z tymi procentami pomyliło albo nie wiesz, jaką ma pojemność hala i jaka jest frekwencja.
Dąbrowa Górnicza nie jest wyjątkiem wiele jest miast, które pomagają finansowo swoim klubom zaczynając od Sosnowca poprzez Katowice czy Bielsko Białą a kończąc na tak dużym i wydawałoby się nie potrzebującym specjalnie promocji mieście jak Wrocław.

Siatkarki nawiązują do sukcesów, jakim jest występowanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak co poniektórzy pamiętają taka satysfakcje mieliśmy dzięki piłkarkom, ale to było dawno temu w ubiegłym wieku biggrin.gif jak mnie pamięć nie myli.

Oczywiście klub jak i miasto powinni poszukiwać sponsora strategicznego który jest prawie nieodłączną częścią dzisiejszego sportu zawodowego.

Ten post edytował BARES czw, 05 lut 2009 - 17:25


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post czw, 05 lut 2009 - 17:31
Post #39


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



U nas naprawdę jest ciężko znaleźć strategicznego sponsora... :/
Tyle firm, a żadna nie chce wyłożyć odpowiedniej kwoty i być w nazwie. Ale może jak puchary wywalczymy to się znajdzie chętny. Na Mittal'a nie ma co liczyć, bo oni chyba nie sponsorują drużyn sportowych... Ale są i inni...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post czw, 05 lut 2009 - 18:17
Post #40


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(BARES @ czw, 05 lut 2009 - 19:24) *
Troszeczkę ci się z tymi procentami pomyliło albo nie wiesz, jaką ma pojemność hala i jaka jest frekwencja.

No to mię łaskawie objaśnij. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 14:58
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza