IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
> SM "Lokator" nie pozwala na demontaż kaloryfera
monter
post czw, 27 mar 2008 - 19:02
Post #1


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Dołączył: czw, 27 mar 08
Nr użytkownika: 1,186
Płeć: Mężczyzna



Witam!

Na pytanie o pozwolenie na demontaż grzejnika w kuchni (który i tak jest nieużywany a trzeba za niego płacić) w administracji na ul. Kościuszki pani powiedziała, że SM nie pozwala demontować kaloryfera.
Mam pytanie czy może ktoś spotkał się z takim problemem i czy w ogóle spółdzielnia może zabronić demontaż grzejnika.

Pozdrawiam

Monter
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post pon, 14 kwi 2008 - 22:54
Post #2


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



może, dlatego, że nawet w okresie letnim w całym pionie w rury i grzejniki wpuszczony jest jakiś specjalny płyn, pewnie w celu zabezpieczenia instalacji.... ale o tym zapewne wiesz
druga sprawa: nie spotkałam jeszcze adm., która by wyraziła na to zgodę i z miłą chęcią spuszczała wodę albo w/w płyn z całego pionu tongue.gif
masa osób z chęcią zrezygnowałaby z grzejników chociażby dlatego, że nowe okna dają wiele ciepła i są wystarczającą dla wielu mieszkańców izolacją od zimna smile2.gif ale.... właśnie ze względu na to, nie ma opcji, żeby adm się zgadzała na ich demontaż, za dużo kasy by na tym stracili a tak bulimy minimum za abonament smile2.gif


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post śro, 16 kwi 2008 - 12:25
Post #3


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



To troszkę nie tak smile.gif
Adminstracja nic nie zarabia na twoim kaloryferze, bo jeśli już to zarabia na nim PEC, ale tylko wtedy gdy grzejesz.
Nie chodzi też o spuszczanie tego płynu, czy co to tam jest, bo to nieproblem. Problemem za to jest w cyrkulacja tego płynu w instalacji. Po demontażu kaloryfara zmieniją się paramerty w całej sieci. Trzeba pamiętać, że w bloku nie mieszkamy sami. Tak więc to raczej stąd wynika niechęć adminstracji do demontażu. Choć czasem się zgadzją, zwłaszcza w tych mniejszych blokach.
No i jest jeszcze taka sprawa, że ostatnie zimy są ciepłe, a jak przyjdzie mróz? No i jeszcze kwestia sprzedaży mieszkania znajdującego się w zasobach adminstracji. Dzisiaj lokator demontuje, a np. za rok sprzedaje mieszkanie i wrowadza się ktoś komu kaloryfer jest potrzebny, no i wtedy znowu zmiana w całym systemie, bo trzeba zwiększyć moc, żeby przypadkiem u kogoś nie było zimno, a to też może kosztować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monter
post śro, 16 kwi 2008 - 16:26
Post #4


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Dołączył: czw, 27 mar 08
Nr użytkownika: 1,186
Płeć: Mężczyzna



Oczywiśćie zgadzam się z tym że gdyby pozwalali na demontaż kaloryfera to PEC by na tym starcił, ponieważ nawet za zakręcony kaloryfer się płaci (u mnie wyparowało 0,5 działki a nie użyłem go ani razu). Acha i jeszcze jedna sprawa - proszę mi wytłumaczyć jaka jest różnica dla instalacji cieplnej bloku i w jaki sposób może ją zakłucić brak kaloryfera i kaloryfer zakręcony?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picaro
post śro, 16 kwi 2008 - 16:57
Post #5


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Dołączył: śro, 14 kwi 04
Nr użytkownika: 75
Płeć: Mężczyzna



To że wyparowało 0,5 działki to standard, tyle że tak naprawdę to nie robi zbytnio różnicy bo to podzielnik a nie licznik i każdemu paruje te 0,5 działki (no i tak średnio w zł. to jest jakieś od 5 do 10zł, a każdy kaloryfer na klatce kosztuje znacznie więcej). Licznik natomiast jest na dole w piwnicy i ważne ile tam jest, bo dopiero to się dzieli na lokatorów i wychodzi koszt jednostkowy działki.
A jak jest różnica między zakręconym kaloryferem, a jego brakiem? Dokładnie to nie wiem, bo się aż tak na tym nie znam, ale przypuszczam że chodzi o moc grzewczą (czy jak tam to się nazywa) podawaną do sieci ? Bo różnica jest nawet wtedy gdy tylko się chce wymienić kaloryfer, nie każdy ma taką samą moc, a to ponoć ważne. Tyle że ja nie jest jakimś ekspertem i tylko odpisałem na tyle ile wiem - chciałem być pomocny smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maryhna
post śro, 16 kwi 2008 - 18:16
Post #6


UZYTKOWNIK
*****

Grupa: FdZD
Postów: 540
Dołączył: wto, 03 kwi 07
Skąd: Toruń/DG
Nr użytkownika: 652
Płeć: Kobieta
GG: 2636495 status gadu-gadu



dzięki picaro, wiedziałam, że coś popierniczyłam biggrin.gif


--------------------
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

www.zaglebiedabrowskie.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziun
post czw, 17 kwi 2008 - 22:31
Post #7


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Dołączył: pon, 23 paź 06
Skąd: DG-Reden
Nr użytkownika: 244



Z własnego doświadczenia powiem, że nie ma problemu z "dogadaniem się" z panami konserwatorami podczas sprawdzania stanów grzejników (u mnie w bloku przeprowadzają czasami takie akcje latem).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vacu
post nie, 20 kwi 2008 - 13:27
Post #8


Smokin' nigga
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,125
Dołączył: sob, 01 maj 04
Skąd: DG Centrum
Nr użytkownika: 85
Płeć: Mężczyzna
GG: 2275899 status gadu-gadu
Tlen: vacu status tlen



Kiedyś spotkałem się z taką opinią, że demontaż kaloryferów związany jest z dwoma problemami: pierwszy opisał picaro, drugi to taki, że jak jest mieszkanie "w środku" to jest fajnie, bo siłą rzeczy ogrzewają je sąsiedzi, może nie tak jak kaloryfery ale niektórym to wystarczy. A ktoś inny mieszka w górnym narożniku i choćby grzał nie wiadomo jak to zawsze ma zimno jednak podzielnik pokazuje zużycie (znam taki przypadek z Mydlic np.). No i podobno to też jest powód, dla którego nie chcą pozwalać na demontaż kaloryferów - taka zasada równości trochę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bzenek
post czw, 24 kwi 2008 - 12:43
Post #9


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1,769
Dołączył: śro, 05 maj 04
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 87



CYTAT(vacu @ nie, 20 kwi 2008 - 13:27) *
że jak jest mieszkanie "w środku" to jest fajnie, bo siłą rzeczy ogrzewają je sąsiedzi, może nie tak jak kaloryfery ale niektórym to wystarczy. A ktoś inny mieszka w górnym narożniku i choćby grzał nie wiadomo jak to zawsze ma zimno jednak podzielnik pokazuje zużycie (znam taki przypadek z Mydlic np.).

Problem z mieszkaniami "w srodku" i "na rogu" załatwiają współczynniki korekcyjne - przynajmniej powinny. Współczynniki te odpowiednio przeliczają "kreski" na złotówki uwzględniając własnie warunki danego mieszkania.

Problem z demontażem grzejnika nie jest techniczny ale dotyczy zasady rozliczeń. Wyrzucając grzejnik stajemy w uprzywilejowanym sytuacji w stosunku do tych co nie wyrzucili. Mamy bowiem mniej generatorów "kresek" od innych. Gdyby wszyscy wyrzucili swoje grzejniki z kuchni byłoby sprawiedliwie i wtedy - jak sądzę - spółdzielnie nie robiłaby problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
met55
post nie, 04 wrz 2016 - 12:17
Post #10


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: czw, 01 sty 15
Nr użytkownika: 5,584
Płeć: Mężczyzna



OPŁATY ZA CENTRALNE OGRZEWANIE W SM "LOKATOR"
Odczyty z "techem"
Rok 2014-2015 zaliczka na c.o. = 639,44 zł
Koszty ogrzewania 76.332
50 % Koszty stałe 38.166
50% Koszty zużycia 38.166
Do zwrotu 63 zł 80 gr

Rok 2015-2016 zaliczka na c.o. = 777,17 zł
Koszty ogrzewania 77.332
60% Koszty stałe 46.387
40% Koszty zużycia 30.925
Do dopłaty 28 zł 42 gr

Zużycie mniejsze, zaliczki o 21,6 % wyższe, i jeszcze jest dopłata ! ?
Koszty stałe rosną ? i opłaty, zaliczki rosną ! - A w kraju podobno deflacja !
Mamy chyba własną "Warszawę" w Dąbrowie Górniczej. Własny "Układ Warszawski"
A Fundusz remontowy rośnie i rośnie ! Pewnie najwyższy w kraju !
No i wodę też mamy najdroższą i "najlepszą", oczywiście w/g "Naszych Wodociągów".
I Prezydenta Miasta. rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piątek, 29 marzec 2024 - 07:12
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza