IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

16 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Boiska & obiekty sportowe
Ocena 5 V
Kamil_
post nie, 23 gru 2007 - 21:36
Post #21


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



nie żebym był przeciwko rozbudowie bazy sportowej, bo jestem jak najbardziej za, każdy nowoczesny stadion jest na wagę złota. Ale u nas taki stadion choćby na 16k, nie ma racji bytu...Może i by dało to kopa jakiejś dąbrowskiej drużynie do rozwoju, ale szczerze mówiąc wątpię...

Jak dla mnie zamiast stadionu na te 16k który by kosztował jakieś 45-50mln, zainwestować tą kwotę powinno się w bazę sportową z prawdziwego zdarzenia, typu boiska ze sztuczną nawierzchnią, podgrzewane, z jakimś oświetleniem tak żeby w godziwych warunkach można było trenować młodzież.

Ten post edytował Kamil_ nie, 23 gru 2007 - 21:53
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post nie, 23 gru 2007 - 21:53
Post #22


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Żeby stadion miał rację bytu i nie przynosił strat to musi być wykorzystywany... A patrząc na naszą hale "Centrum", wątpie by jakieś imprezy, mecze czy turnieje były urządzane... Niestety inwestycja nie ma racji bytu, przy takim zarządzaniu. Ale co do rozbudowy infrastruktury sportowej to jestem za


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post pon, 24 gru 2007 - 10:04
Post #23


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen



wierzycie że taki stadion mógłby powstać? ale w sumie skoro taki obiekt jak hala centrum powstał, to dlaczego stadion miałby nie powstać? smile.gif


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post pon, 24 gru 2007 - 11:34
Post #24


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



bo hala miała jakąkolwiek rację bytu? Co innego jest wypełnić 3 tys. a co innego 16tys. Przy czym u nas z tymi 3k jest problem... Chyba tylko raz, jak było płatne wejście, był komplet na hali...Na meczu naszej reprezentacji z Australią w siatę biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damian86mdc
post pon, 24 gru 2007 - 15:08
Post #25


UZYTKOWNIK
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Dołączył: sob, 25 lis 06
Skąd: D.G. - mdc
Nr użytkownika: 334



przecirz mogly by sie tam odbywac koncerty lub imprezy lekkoatletyczne i jakeis wystawy.Jak by pomyslec dobrze to nie bylo by z ty problemu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamil_
post pon, 24 gru 2007 - 16:00
Post #26


UZYTKOWNIK
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2,385
Dołączył: pon, 13 sie 07
Nr użytkownika: 782
Płeć: Mężczyzna



wystawy na stadionie? Myślisz że to by zarobiło na siebie? A jak jest z koncertami, i staraniem się o nie, już pokazała historia hali..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 24 gru 2007 - 16:11
Post #27


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Hala ma odpowiednie certyfikaty do prowadzenia międzynarodowych imprez... Jest jedną z największych i najnowocześniejszych w LSK... A miasto zamiast to wykorzystać ma to poprostu w dupie... Jakieś boksy i strongmanów robili... Powinni się starać o różne siatkarskie imprezy, w koszykówce, w piłce halowej, ale nie :|


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post pon, 24 gru 2007 - 16:44
Post #28


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen



szer masz rację! mamy dużą halę i moglibyśmy organizować różne duże imprezy sportowe smile.gif
tylko nikt z csir-u niechce się za to wziąć dry.gif


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalDG
post sob, 12 sty 2008 - 16:47
Post #29


UZYTKOWNIK


Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Dołączył: sob, 12 sty 08
Nr użytkownika: 1,036
Płeć: Mężczyzna



Chciałbym wiezyc w te wszystkie zapewnienia,ale puki co efektów żadnych nie widac.
To wstyd ze w tak wielkim meście ludzie nie moga bezpiecznie (betonowe boiska) i bespłatnie uprawiac sport na wlasnym osiedlu.
Wspaniałe rozwiazanie z trasami rowerowymi i boiskami do siatkówki plażowej,ale niestety nie mozemy zapomniec o reszcie osób,które chcą rekreacyjnie spedzac czas.
Trzeba zajac sie boiskami nalezacymi do szkół, wtedy wszyscy beda mieli równy dostęp na kazdym osiedlu to tego dobra jakim jest sport. Przeciez wiadoma sprawa jest ze wszelkie problemy pojawiajace sie na osiedlach to efekt nie umiejetnego gospodarowania czasu przez młodziez, mysle ze te boiska moga byc dobrym rozwiazaniem.
Pozdrawiam i czekam na jakies postepy, ze strony CSiR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post sob, 19 sty 2008 - 14:19
Post #30


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



CYTAT(RafalDG @ sob, 12 sty 2008 - 16:47) *
Chciałbym wiezyc w te wszystkie zapewnienia,ale puki co efektów żadnych nie widac.
To wstyd ze w tak wielkim meście ludzie nie moga bezpiecznie (betonowe boiska) i bespłatnie uprawiac sport na wlasnym osiedlu.
Wspaniałe rozwiazanie z trasami rowerowymi i boiskami do siatkówki plażowej,ale niestety nie mozemy zapomniec o reszcie osób,które chcą rekreacyjnie spedzac czas.
Trzeba zajac sie boiskami nalezacymi do szkół, wtedy wszyscy beda mieli równy dostęp na kazdym osiedlu to tego dobra jakim jest sport. Przeciez wiadoma sprawa jest ze wszelkie problemy pojawiajace sie na osiedlach to efekt nie umiejetnego gospodarowania czasu przez młodziez, mysle ze te boiska moga byc dobrym rozwiazaniem.
Pozdrawiam i czekam na jakies postepy, ze strony CSiR


Są pieniądze zapisane w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym na ten cel. Co prawda wystarczy ich na 3-4 boiska ale zawsze to coś.
Kiedyś, jak już pisałem w tym wątku dąbrowskie władze przebąkiwały o kompleksowym programie poprawy infrastruktury przyszkolnych boisk (coś ala te termomodernizacje każdej ze szkół - przeprowadzane z dużym rozmachem). Póki co zostały te 3-4 obiekty do zrobienia, czy będzie coś więcej nie wiadomo.

Szkoda, bo faktycznie te betonowe boiska są najgorszym rozwiązaniem z możliwych, ilość kontuzji którą nawet ja jako łebek odniosłem była ogromna. Takim wzorem powinien być Będzin. Mam nadzieję że w końcu nasze władze się obudzą i zaczną coś w tym względzie robić więcej. Trudno poszukiwać na terenie miasta zdolnych dzieciaków dla MMKS-u, jaky zmuszeni są grać na betonowych boiskach. Jestem przekonany że poziom sportowy młodych chłopaków na pewno by się podniósł a i liczba chętnych do gry w klubie byłaby większa, jeśli mieliby stworzone odpowiednie warunki do grania, choćby na sztucznej trawie a nie na betonie.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post sob, 19 sty 2008 - 17:41
Post #31


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Wracając do stadionu "damel"... Bardzo poroniony jest pomysł budowy tam lekkoatletycznego. Dlaczego? Niedawno tam byłem (jak tam byłem, to nie byłem świadom, że to damel, ale później się zorientowałem <lol>) i tam poprostu nie ma miejsca... Fakt, naokoło sa pseudo trybuny z samymi betonowymi słupkami... Ale ile by tam ludzie weszło? Z 200? Pozatym w dużej częsci naokoło jest zabudowany czymś... Z jednej strony jakiś budynek, z drugiej jakieś płoty i budynki za nim, zaś od trzeciej garaże... Tam poprostu miejsca nie ma na takie inwestycje... A jak już jakieś plany zagospodarowania tego są to ja bardzo chętnie je zobacze... Mogą tam zrobić boisko dla dzieciaków ze sztuczną nawierzchnią, albo już chociaż trawiastą, bo w miare tej trawy tam jest i niech sobie grają. A stadion lekkoatletyczny zrobić w zupełnie innym miejscu. Tak by naokoło była możliwość rozbudowania go...

Wracając do boisk ze sztuczną nawierzchnią...w czerwcu było pisane o budowie boisk ze sztuczną nawierzchnią w 3 miejscach: przy ul. Sportowej, przy ul. Konopnickiej 29 oraz na terenie przy ul. Legionów Polskich. Jakoś też jest cicho... Urzędnicy potrafią tylko mówić, a nic nie robią :|... Ehhh za takie władze lokalne to ja bardzo dziękuje :|


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post nie, 20 sty 2008 - 13:14
Post #32


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen



ja koło damelu codziennie chodzę i jak usłyszałem że tam ma być stadion to też się zaśmiałem laugh.gif
tam wszędzie szkło i psie kupy, a w nocy tam sobie jakieś dyskoteki i ogniska robią fnd (7).gif , wiem bo z okna widzę to "boisko", tam co najwyżej mały szkolny obiekt treningowy mógłby być

Ten post edytował filip13 nie, 20 sty 2008 - 13:15


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master
post nie, 20 sty 2008 - 13:26
Post #33


FdZD
******

Grupa: ADMINISTRATOR
Postów: 1,390
Dołączył: pią, 08 sie 03
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 5
Płeć: Mężczyzna



Co do stadionu za Damelem to jak dla mnie totalny bezsens, lepszym pomysłem byłoby wybudowanie tam ogromnego kilku pietrowego parkingu rolleyes.gif który odciązylby Manhattan , Lesna i Aleje.

A jeśli budowac stadion to lokalizacja podana przez ; ) jest znakomita, biorąc pod uwage projekt przyszłej drogi , przedłuzenia Kosciuszki do Zielonej, zbudowac stadion na 10 tys z mozliwą rozbudową na kolejnych kilka tys jesli zaszłaby taka potzreba, rozbudowa na Konopnickiej w miejscu obecnego niezbyt mozliwa z obydwu stron zabudowania jednorodzinne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post nie, 20 sty 2008 - 13:34
Post #34


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



I oby urzędnicy, którzy napewno czasem przeglądają forum pomyśleli o tej lokalizacji. Bo podana przez uśmieszka jest chyba najlepszą z możliwych w Dąbrowie... I odrazu byłby drugie boisko obok (to stare).

Często się zastanawiam, dlaczego urzędnicy robią wszystko po swojemu, mimo że czytają sugestie forumowiczów... Chyba lepiej wiemy co będzie lepsze... :|


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post nie, 20 sty 2008 - 13:51
Post #35


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen



z tym parkingiem to sie zgodzę na leśnej to się już w błocie parkuje dry.gif a i tam czasami miejsca nie ma


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kwintosz
post nie, 20 sty 2008 - 14:13
Post #36


UZYTKOWNIK
******

Grupa: MODERATOR
Postów: 2,268
Dołączył: śro, 09 mar 05
Skąd: DG - Gołonóg
Nr użytkownika: 130
Płeć: Mężczyzna
GG: 3030588 status gadu-gadu



A ja się pozwolę z wami nie zgodzić. moim zdaniem lokalizacja ta jest odpowiednia.
Tu chodzi o stadion lekkoatletyczny a nie piłkarski. Stadiony takie wcale nie cechują się dużą powierzchnią, a na pewno mniejszą niż wspomniane piłkarskie. Miejsca tam jest wystarczająco na to, a budowa trybun na stadionie lekkoatletycznym na 10tys osób jest po prostu wyrzuceniem kasy w błoto. Nie zapomnijmy też, że za tymi istniejącymi "trybunami" jest jeszcze sporo miejsca (bynajmniej było jak kiedyś tamtędy szedłem). Wystarczy niwelować ten wał na którym są trybuny i miejsca jest aż pod gimnazjum nr. 4.

Tam spokojnie wystarczą trybuny na 2-3 tys. a i tak trybuny te będą świecić pustkami.
Po pierwsze: Dąbrowa nie ma tradycji lekkoatletycznych (a może nie wiem o nich?) po drugie nie wiem czy istnieje w ogóle jakaś sekcja lekkoatletyczna MMKS czy innego klubu na terenie miasta. Po trzecie, poza imprezami miejskimi czy regionalnymi, na inne imprezy lekkoatletyczne bym nie liczył. Po czwarte zainteresowanie lekkoatletyką jest małe, co też przekłada się na frekwencje na takich zawodach. Stadion ten ma przede wszystkim służyć młodzieży, by było gdzie rzucać oszczepem czy biegać po normalnej 400m bieżni wykonanej z tartanu..

Poza tym, jakby się uprzeć taki obiekt może także służyć pod różnego typu imprezy takie jak koncerty.. na pewno bardziej się nadaje niż parking przed Halą/Nemo.


--------------------
"(...) When you love a woman you tell her that she's really wanted

When you love a woman you tell her that she's the one (..)"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post nie, 20 sty 2008 - 14:17
Post #37


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Hmmm tutaj Kwintosz masz troche racji, bo to ma być lekkoatletyczny, a się zapędziliśmy pod piłkarski biggrin.gif

Hmmm fakt jest tam taki wielki wał i za nim troche miejsca by się znalazło.. Ale trzeba by było równać wszystko... No i chyba wtedy zmienić orientacje stadionu... Żeby można było ewentualnie wydłużyć czy coś... Jakby ten stadion powstał to mógłby służyć gim 4, czemu by nie... Ale nie znamy planów i co chcą zrobić... Trybuny na max 2k osób starczą... Choć jak dla mnie miejscówa jest zła ze względu na otoczenie :|... Te wszystkie garaże i ciemne miejsca gdzie pijaczki i wszelkiego rodzaju miłośnicy używek lubią przesiadywać...


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
filip13
post pon, 21 sty 2008 - 13:23
Post #38


UZYTKOWNIK
****

Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Dołączył: pią, 01 cze 07
Skąd: Gołonóg
Nr użytkownika: 717
Płeć: Mężczyzna
GG: 1385735 status gadu-gadu
Skype: parulski1 status skype
Tlen: filipparulski1 status tlen



hmmm... patrząc na obecny stan tego terenu, trzeba by trochę grosza zainwestować, ale liczą sie chęci
których miasto od ładnych kilku lat nie wykazuję,
a wracając do otoczenia: w lato kiedyś otworzyłem okno i poczułem dym wyjrzałem patrze a na tym boisku się jara, no to pobiegłem patrze i się okazuje że trawe tam ścieli, a ktoś podjarał stosy siana ohmy.gif
przyjechały dwa wozy bojowe strazy i ugasiły..... uhhh z tym boiskiem tyle dziwnych historii jeszcze znam....

ps. jakas inwestycja moze by polepszyła atmosfere wink.gif


--------------------


nasza miłość nasza duma, wiara co przetrwała w nas!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post pon, 21 sty 2008 - 13:27
Post #39


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



Napewno inwestycje w infrastrukture sportową są potrzebne w mieście, tylko właśnie tak jak piszesz... Obawiam się jednego - wandalizmu... Takie obiekty, które by zostały wybudowane powinny być monitorowane, ochraniane 24 na dobe i ogrodzone chyba... :|... Eh dzielnica też taka byle sobie, bo jak tam ostatnio byłem to normalnie tylko 2 ludzi na krzyż widziałem (o osiedlu mówie ;p). A po cimku to strach tam samemu iść ;p

No i w sumie paatrząc na uwarunkowania miejscówki (;p) twierdze, że to niezbyt trafiona lokalizacja.... Dojazd byłby troche utrudniony (te kręte uliczki jakieś...), stadion byłby zabudowany z każdej strony... Hmmm są plusy i minusy =]. Wszystko może się zrównać i zależy jakby to rozwiązali wszystko ;p. Ale patrząc na nasze władze to wszystko sp...rzą ;p


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szer
post sob, 26 sty 2008 - 19:07
Post #40


UZYTKOWNIK
*******

Grupa: FdZD
Postów: 2,583
Dołączył: śro, 13 lip 05
Skąd: Mydlice Południe
Nr użytkownika: 152
Płeć: Mężczyzna
GG: 7413760 status gadu-gadu



CYTAT
Dąbrowa Górnicza i piękna sportowa idea, która czeka na rozwiązanie


W Centrum Sportu i Rekreacji miała powstać nowoczesna hala do całorocznej gry w siatkówkę plażową.
To pomysł sprzed dwóch lat, pomysł który do dziś nie została zrealizowany. Dlaczego?

Elementy potrzebne do postawienia hali – leżą na razie przykryte folią, do postawienia tej konstrukcji potrzeba piętnastu ludzi. Zajęło by im to nie więcej niż trzy dni.
Tymczasem prawie-hala leży w tym jeszcze przedwojennym basenie już ponad dwa lata.
Gwarancja elementów opiewa na 25 lat elementy nie zniszczą się, ale trwałość to jak na razie jedyna jej zaleta, a miała służyć szkoleniu umiejętności siatkarzy plażowych.
Na planach wszystko wygląda idealnie, ale na planach się skończyło, choć idea była wielka.
Halę zamówił ponad dwa lata temu ówczesny dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej Ireneusz Maksymowicz wtedy kiedy siatkarki z tego miasta zdobyły mistrzostwo świata juniorów.
Halę kupiono w Stanach Zjednoczonych za ponad 700 tysięcy złotych, ale kupić to jedno a postawić drugie.
Hala leży, bo nie została dopuszczona przez polskie prawo budowlane, żeby uniknąć tragedii takiej jak na katowickich targach. Obliczona jest na warunki Amerykańskie. Sprawą zajęła się Regionalna Izba Obrachunkowa i ukarała pomysłodawcę za niedopełnienie formalności.
A o halę upominają się sportowcy. Waldemar Kawka - trener siatkówki wie, że mistrzowską kadrę buduje się kilka lat, a traci bardzo szybko.
Gdyby powstała tu hala do siatkówki plażowej Dąbrowa Górnicza miałaby szansę na centrum przygotowań olimpijskich.

Miała być hala sportowa, będzie... kiedyś...coś? Ale to zgodnie z tym do czego jest używana w kraju skąd pochodzi. Podobnych konstrukcji używają np. amerykańscy żołnierze w Iraku.

Michał Wawrzecki


Cóż hala dalej niszczeje a CSiR ma to w dupie najwidoczniej :|... Niech powiedzą jak ich nie stać na robotników do postawienia hali... Dadzą instrukcje obsługi i Klub Kibica postawi... Ciekawe co na to by powiedziała Pani Molicka? Może wreszcie ruszy się tyłek i zacznie pracować?

Chyba, że faktycznie nie dopuszczą tej hali to najlepiej ja sprzedać... Bo niszczeje, a kasa poszła w błoto...

Ten post edytował szer sob, 26 sty 2008 - 19:09


--------------------
33001,04
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czwartek, 28 marzec 2024 - 13:41
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza