IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Wybory samorządowe 2018
Leszek
post śro, 23 maj 2018 - 16:11
Post #1

UZYTKOWNIK

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 197
GG: 2519362 status gadu-gadu

PiS ogłosił kandydatów w wyborach prezydenckich w części miast, w Dąbrowie Górniczej kandydatem jest Tatiana Duraj-Fert. Google ogólnie rzecz biorąc milczy na temat zasług tej pani dla DG, poza tym, że w 12 lat temu pracowała w ząbkowickim domu kultury i kandydowała na radną. Ktoś może wie coś więcej?

Źródło

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Padziu
post śro, 23 maj 2018 - 20:31
Post #2

KK25

Nr użytkownika: 917
GG: 5456583 status gadu-gadu

CYTAT(Leszek @ śro, 23 maj 2018 - 16:11) *
PiS ogłosił kandydatów w wyborach prezydenckich w części miast, w Dąbrowie Górniczej kandydatem jest Tatiana Duraj-Fert. Google ogólnie rzecz biorąc milczy na temat zasług tej pani dla DG, poza tym, że w 12 lat temu pracowała w ząbkowickim domu kultury i kandydowała na radną. Ktoś może wie coś więcej?

Źródło

Jak dla mnie to oznacza wywieszenie białej flagi PiS w DG. Myślałem, że wystartuje Pan Warwas albo Pan Jaszczura, zwłaszcza że kampania pewnych osób w internecie i nie tylko już trwa, mam na myśli akcje pt. Rolowana Dąbrowa. Chyba, że przygotowują teren komuś innemu niż PiS

+Quote Post
Leszek
post czw, 24 maj 2018 - 13:06
Post #3

UZYTKOWNIK

Też byłem pewien, że poseł się szykuje. A radny - no cóż, nie jest w PiS, tylko w ich klubie radnych - i nie jest na tyle popularny, żeby PiS go miał poprzeć mimo to. Pewnie znowu się sprzeda za miejsce na liście do RM. I znowu będzie bezproduktywnie bić pianę przez cztery lata.

A co do Rolowanej Dąbrowy - znalazłem to kiedyś w skrzynce, jakoś od razu po "subtelnej i wysmakowanej" okładce mogłem się zorientować, czyj to tfur*

*oczywiście pisownia zamierzona

--------------------

+Quote Post
Padziu
post pią, 25 maj 2018 - 19:59
Post #4

KK25

Nr użytkownika: 917
GG: 5456583 status gadu-gadu

Ja znalazłem Rolowaną przez przypadek na znanym portalu społecznościowym i zastanawia mnie czy w naszym mieście jest aż tak źle jak opisują to osoby, bo z dziennikarstwem to ma niewiele wspólnego...

+Quote Post
danielmdc
post pią, 25 maj 2018 - 21:11
Post #5

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 5,133

Nie ma niezależnych mediów. Musisz czytać śmieszne amatorskie periodyki z opozycji lub propagandę z Przeglądu Dąbrowskiego. Wybory w Dąbrowie mogłyby się w ogóle nie odbyć. Jak kolega dyrektora szpitala będzie startował wygra w 1 rundzie.

+Quote Post
Grzegorz-dg
post sob, 26 maj 2018 - 10:10
Post #6

UZYTKOWNIK

Nr użytkownika: 5,028

Też mnie zaskoczyła kandydatura Pani Tatiany Duraj myślałem że będzie mocniejszy kandydat prawicy zobaczymy jacy bedą inni kandydaci. A co do Rolowanej Dąbrowy są tam informacje takie o których nie przeczytamy w Przeglądzie ale też pokazujące miasto które ma problemy z pewnymi sprawami i sposób zarządzania miastem przez obecnego prezydenta widziany przez opozycję.

+Quote Post
:)
post pon, 11 cze 2018 - 00:50
Post #7

IX :)

Grupa: ADMINISTRATOR
Nr użytkownika: 8
GG: 1234567 status gadu-gadu
Tlen: test status tlen

A DZ zrobił sondaż

CYTAT

Zaskoczeniem może być słabszy wynik Zbigniewa Podrazy w Dąbrowie Górniczej (4 lata temu wygrał w I turze). 38 procent daje mu pewną drugą turę, a w niej pozycję zdecydowanego faworyta. Drugie miejsce? Kandydat PiS. W naszym zestawieniu jest nim poseł Robert Warwas. Ostatecznie partia wystawi w mieście Tatianę Duraj-Fert (PiS ogłosił to dopiero w ubiegłym tygodniu). Warwas nie jest na tyle rozpoznawalny w regionie, by tłumaczyć 37-procentowy rezultat własną pozycją polityczną. To renta partyjna, z której skorzysta również Duraj-Fert.

Gdyby wybory odbyły się dziś, nie poznalibyśmy zwycięzcy w pierwszej turze. Zaskakująco dobry wynik uzyskał bowiem w sondażu reprezentant PiS-u, poseł Robert Warwas. Dziś już wiadomo, że o fotel prezydenta z ramienia tej partii powalczy kobieta - Tatiana DurajFert. Czy uda jej się przekonać do siebie i swojej wizji miasta równie dużą część dąbrowian? To na razie jest sporą zagadką, a wiele zależeć będzie od formy prowadzonej kampanii. Andrzej Duda też miał przegrać z Bronisławem Komorowskim.

--------------------

+Quote Post
Dave
post śro, 13 cze 2018 - 20:30
Post #8

UZYTKOWNIK

Grupa: FdZD
Nr użytkownika: 432

A co to za jedna ta Duraj-Fert? Pierwsze słyszę. A jak pierwsze, to choćby nie wiem co, to pierwsze NIE zagłosuję na taką.

+Quote Post
Leszek
post śro, 13 cze 2018 - 20:37
Post #9

UZYTKOWNIK

Na nią zagłosują przede wszystkim ci, którzy zagłosują na kogokolwiek, kto jest z PiS. Pewnie również ci, którzy będą głosować przeciwko obecnemu prezydentowi - bo jakoś nie widać nikogo, kto mógłby być "trzecią siłą".

--------------------

+Quote Post
danielmdc
post pią, 15 cze 2018 - 20:38
Post #10

UZYTKOWNIK

Panowie powtarzam się kolega bezprawnie piastującego stanowisko dyrektora szpitala wygra w cuglach w pierwszej turze. Kto by nie startował nie ma szans. Propaganda urzędasów i mediów na garnuszku prezydencika robi swoje laugh.gif Pozdrawiam system kolejkowy w UM. Pierwsza rzecz do zaorania przy nowym rozdaniu za x lat. Ostatnia kadencja to jakie sukcesy i inwestycje ? laugh.gif Jak dla mnie może i wygrać bóbr Dąbrowiak byle odsunąć od władzy DZIADKÓW.

+Quote Post
warius
post pią, 15 cze 2018 - 20:44
Post #11

UZYTKOWNIK
*

Nr użytkownika: 5,925

CYTAT(danielmdc @ pią, 15 cze 2018 - 20:38) *
Panowie powtarzam się kolega bezprawnie piastującego stanowisko dyrektora szpitala wygra w cuglach w pierwszej turze. Kto by nie startował nie ma szans. Propaganda urzędasów i mediów na garnuszku prezydencika robi swoje laugh.gif Pozdrawiam system kolejkowy w UM. Pierwsza rzecz do zaorania przy nowym rozdaniu za x lat. Ostatnia kadencja to jakie sukcesy i inwestycje ? laugh.gif Jak dla mnie może i wygrać bóbr Dąbrowiak byle odsunąć od władzy DZIADKÓW.

Jako człek z wolnym głosem bez żadnych upodobań zapytam, na kogo w takim razie zagłosować żeby było lepiej? I dlaczego akurat na tę konkretną personę?

+Quote Post
danielmdc
post pią, 15 cze 2018 - 21:35
Post #12

UZYTKOWNIK

bóbr Dąbrowiak laugh.gif Na ten moment nie ma takiego kandydata.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Mapa forum
RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 20 czerwiec 2018 - 05:38
FMDG - Razem od 2003
Dąbrowa Górnicza